» »

Rezultati državnozborskih volitev 2004

Rezultati državnozborskih volitev 2004

««
«
1 / 10
»»

Jst ::

Copy/paste iz rtvslo.si

Znani so izidi vzporednih volitev v državni zbor, ki jih je za RTV Slovenija opravilo podjetje Gral Iteo.


SDS 29,4 %
LDS 22,2 %
ZLSD 10,0 %
NSi 9,7 %
SLS 6,9 %
SNS 5,5 %
DeSUS 4,8 %
AS 3,0 %
SJN 2,2 %
SMS 2,1 %
JL 0,9 %
ZELENI 0,8 %
ZAPS 0,6 %
ČETVORKA 0,5 %
SEG 0,4 %
DS 0,3 %
SSN 0,3 %
ZDRUŽENI 0,1 %

SDS 29 sedežev
LDS 22
ZLSD 10
NSi 10
SLS 7
SNS 5
DeSUS 5


---

Prvič po osamosvojitvi, da je na oblasti desnica. No, skoraj prvič...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
  • spremenil: Jst ()

Jst ::

No, sicer bodo uradni rezultati +/- par odstotkov, vendar to je to.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Caligula ::

:D >:D
Mamo spremembe.

Nova vladajoca stranka mislim, da je odlicna. Svezi obrazi :D >:D

Da vidmo mal kadrovanje v prihodnjih mesecih >:D

_Tom_ ::

Po najnovejših neuradnih izidih Republiške volilne komisije pa vodi SDS (27,29%), sledijo ji LDS (26,14), ZLSD (11,77%), NSi (8,39%), SLS (6,02%) in SNS (4,06%).

Caligula ::

Ma neee. Zdej me ze firbec matra kako bi blo z Janso kot mandatarjem :D Ker je blo cist zabavno mal cidet potolcene LDSovce. Jebat ga, so leni ratal samo jaz ze vidim, da bo zanimivih nekaj mesecev :D

Pri nas, v ZDA,... :D

Dr_M ::

ce bi blo se v ZDA tok dobr, kot pr nas....zur najvecji povsot :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ja, rakete, bombe, bliskanje... spremembe globalnega reliefa,... se kaksna odprava darvinizma v solah... :D

Luka Percic ::

Gandalfar; zakaj si pa mojo temo zaprl?
Saj je bila prej odprta!

DavidJ ::

Tale vlada bo padla. NSi bo z SDS že držala, SLS pa je majava.

ZLSD in LDS odpadeta, ostaneta še DeSUS in SNS... ja, padli bojo.

Če hoče zmagovita koalicija uresničit svoj program, bo letelo veliko glav in za začetek bo šlo dol. Takrat se jih da odrezat. Če se bodo obdržali 4 leta, bo Janša dobil še en mandat. Drugače bomo šli nazaj nazaj na stare tire.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Jackass ::

KONCNO ZMAGA!:D :D

O LDS-ovci, popušili!:D :D

Na tole ga bom pil!

Najbl se je znajdu Rupl, k je presedlou k Janši in bo spet lohk ministr! Prekleta pizda ena hinavska!:D ;((

Sam upam pa, da bo dejansko pršlo do kšnih sprememb, kot so npr. da dokončno izbrišejo izbrisane, sežgejo vse načrte za džamijo, pošlejo oboroženo polcijo na slovensko-hrvaško mejo...
jAcKaSS

Phil ::

Eh moji favoriti so povsem spušili. Nič sprijazniti se je treba z rezultati pa čestitati Janši za dosežen uspeh. Se pa tolažim z dejstvom da SMS ni prišla v parlament.
Koliko časa bo (približno) trajalo da sestavijo vlado?
p.s. upam da bo Rupel držal obljubo iz predvolilnih soočanj in ne bo zunanji minister
LP

Tilen ::

Rupl je res pravo potegno ja ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

iration ::

Prve pol leta bo težko zaradi medijskega pritiska, potem se bo umirilo. SLS pa je vedno bila majava in extremno oportunistična. Upam na najboljše.

Sicer pa, zmaga je naša!!! :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Jackass ::

davids: Jelinčič je že oznanu, da bodo podprl desnico! On je itak pizda, k nima nobene hrbtenice in se bo obrnu tko kt vetr piha!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Tilen ::

Hja, kaj bi pa ti? Rino skozi glavo skozi zid? saj je povedo 2x so drnavska podprli pa dobili prst v rit. Kaj ni jasno tu ? >:D "Mi" smo pa dobili dodatne 3 sedeze napram leta 2000.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Caligula ::

Jackass je odlicno napisal vse kar je do sedaj odvracalo folk od SDSa. Bojim se, da bo JAckass HUDO razocaran. Jansa ve, da ne sme storiti nobene od teh stvari. :D

Ce je res zmagal bo marsikdo od njegovih tradicionalnih privrzencev hudo razocaran. Sploh skrajnezi :D
Vas je samo zlorabil za volitve kar je edino prav. Skrajnezi ste itak zato ,da vas eni ali drugi "ponucajo" :D

Kar se tice Jelincica. Kar mu je treba priznat je, da what you see is what you get 0:)
Saj je beden ampak vsaj ves kako se bo obracal v kaki situaciji. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Zheegec ::

Majhna rotacija v parlamentu. Nič posebnega, nekdo je omenjal nove obraze - kakšni novi obrazi? Jaz jih ne vidim.
Mi gre pa na živce 4% volilni prag. Prag naj bo 1%, toliko, kolikor bi bilo potrebno glasov za EN sedež.

Upajmo, da bo šlo na bolje, pri LDS ni napredek bil nič kaj hiter, pa bi moral biti, glede na našo (ne)razvitost.

Če bodo pa proti džamiji, potem pa to pač ni demokratična vlada, razen če bodo vmes še malo ustavo spremenili >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

pa še izbrisane bo treba rešit :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Caligula ::

Alien-jaz sem to omenil. Sarkazem pac>:D

Tilen ::

Ja janša je itk proti đamiji in nekim izplacilom izbrisanim, tukaj se z jelincicom razumeta ;:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Luka Percic ::

Heh Caligulav histerični smeh.:D

Luka Percic ::

"Če bodo pa proti džamiji, potem pa to pač ni demokratična vlada"

Zakaj že?

Dr_M ::

Če bodo pa proti džamiji, potem pa to pač ni demokratična vlada

a more demokraticna vlada ugodit vsaki neumnosti??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Luka, ti si skrajnez. Ti bos definitivno razocaran >:D
Luka, ker je Slovenija kao zdrava demokracija, ki nekako sledi globalnim trendom odprtosti in pa tudi modrosti.
Folka ne izoliras. Sprejmes jih in jim olajsas, da se tudi do primerne mere asimilirajo, ob tem pa se vedno lahko gojijo tiste dele tradicije, ki so v skladu z llokalnimi zakoni in obicaji.

Ker nekaj ni vredu s clovekom... , ki ga moti, da nekdo drug dobi neke pravice brez, da bi tebi to skodovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

DavidJ ::

Volilni prag je namenjen lažjemu delu parlamenta. Preveč strank onemogoča delo, premalo pa ne zagotavlja reprezentativnosti. Treba je najdit pravo mero.

Jz bi ga še povišal.

;>
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Luka Percic ::

Caligula; muslimani so v sloveniji preveč asimilirani (po mnenju; islamskega sveta?), zato jih hočejo malo bolj islamizirat. Da se bodo borili za pravo stvar, saj razumeš.

"Ker nekaj ni vredu s clovekom... , ki ga moti, da nekdo drug dobi neke pravice brez, da bi tebi to skodovalo."

No, saj zato gre, ne verjamem da džamija nebi škodovala Sloveniji.

Zheegec ::

Kot je nekdo na nekem drugemu forumu rekel; Sedaj, ko so prišli beli na oblast se bomo pa učili, kako so bili domobranci tisti, ki so žrtvovali svoja življenja za svobodno Slovenijo.
In ne, s tem niti ne mislim toliko na SDS, ampak tiste druge....
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

No, saj zato gre, ne verjamem da džamija nebi škodovala Sloveniji.

V Nemčiji je okoli 400 džamij. Če bi mi zgradili eno, bi jih imeli % še vedno manj kot jih je v Nemčiji na državljana.
Prav gotovo to zelo škodi Nemčiji, konec koncev Nemčija na Eurosongu vedno izbere Turčijo :D Buuuuuuu
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Pac verjameva drugacne stvari. Ker s tem, ko se nase izoliramo, jim damo se vecji razlog, da zacnejo simpatizirati s tistimi "jeznimi" iz tujine.
Ker si videl, da v Britaniji in ZDA ne mecejo v zrak nic lokalni Muslimani. Ker se cutijo del svojih drzav. Ker so zadostno asimilirani. Ker, ce naletijo na kakega skrajneza, ga sami prijavijo, ker nocejo, da skoduje normalnim Muslimanom. Ce se jih bo pa zatiralo, se jim delalo krivice pa verjemio ,da se te stvari hitro spremenijo in se bodo hitro prelevili v tiste iste jezne...

Sej ce bi tebe kdo skos zatiral pa te jebal v glavo bi bil tudi skrajnez. Da bi se to prepreclo, bi blo dost ze da bi se pocutu kot da se te pac relativno fer in enako obravnava. Sej ni treba velik, da je folk vsaj minimalno zadovoljen.

In mene za religije dejansko boli k... Sem ateist. In tko kot me kristjani ne motijo dokler mi ne tezijo in se z njimi odlicno stekam dokler ne zacnejo sitnarit, tko je tudi z Muslimani. Dokler ne prefukavajo zensk, ne gnojijo drugace,.. so cisto kul.

Poznam veliko kristjanov, ki radi mlatijo zenske, kradejo,.. . Muslimana se nobenega. Verjetno pa je podobno. Skratka kar se tega tice ne vidim razlik. Ce si do nkeke skupine ljudi pizda, jih kao zatiras,.. jebat ga. Bodo pac sli v nek geto pa se posrali na tvojo tradicijo pa prej ko ne se malo planirali kako ti zagrenit zivljenje. Ce majo pa obcuitek, da se jih ne jebe v glavo pa se clo potrudijo spostovat lokalna pravila, ker vidijo, da se jim pol celo da mir.

Cerkve-pa od kogarkoli... naj kar imajo konkurenco. Vec ko jih je, manjsa je moznost za monopoliziranje skrajnih premoci ene ali druge. Itak so vse iste kot korporacije. Mocnejsa ko je posamezna in manj ko ma konkurence, bolj umazano se zacne obnasat. In bolj zagrizeno brani svoje zlocine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Tarzan ::

JAp, Alien3001, tega se jim pa ne sme dovoliti, če ne bo mogla tega opozicija preprečiti, bo treba pa najti drugo rešitev.
Glede belih domobrancev je tole...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Sc0ut ::

Pahor pa nekam leze v rit SDS-u.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Tilen ::

Se bi cudil... sploh ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cekr ::

Kolikšna je mera za vstop v parlament?

A je 4%?

Upam, da se še DESUS pobere iz parlamenta. Samo malo manjka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gandalfar ::

4% je

Tilen ::

Upokojenci so vseeno not! ;((
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cekr ::

Upam, da se takšni, ki imajo v imenih mladi, upokolenci, podjetneži... spravijo s politične scene.
Ljudje, ki so samo ozko usmerjeni dalajo potem vsem veliko škodo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Xgeneration ::

Men se kr dobro zdi, da Rupel pa Pahor SDS lezeta v tja not. (Rupel uradno še ni sds). To po mojem samo kaže, da je tam res neki narobe. Drgač pa mislim, da kaj zgubli ne bomo - lds se bo mela 4 leta časa skup spravit, kar je blo zdej narobe. Pomojem morajo zamenjat predsednika. Rop se že kot minister za finance po mojem mnenju ni preveč izkazal. Se mi zdi, da odkar imamo (smo imeli) Mramorja, da je vse boljše. Bomo pač vidli, kaj majo za spremenit v SDS pa nSI. Če nam nebo všeč, še vedno lahko zamenjamo čez 4 leta.
Uf, haha že vidim, kako bojo najprej leteli lds-ovci z vseh položajev. Pa ko bojo šolstvom spet zaćeli spreminjat, kar se mi zdi kar pametno. A veste, kaki predmeti se sedaj v OŠ ocenjujejo. Turistična vzgoja, mediji, čebelarstvo, prehrana, obdelava gradiv,... MIslim, sej to so nekak uporabni predmeti - samo pomojem niso primerni za izbirne predmete, ki se ocenjujejo. V OSNOVNI šoli bi naj dobli učenci OSNOVE - tuji jeziki, matematika, slovenščina, ter ožje naravoslovje in družboslovje, ne pa tako. Moj brat ima npr zaradi podobnega sranja v Četrtkih pouk do 14.30, pa hodi v sedmi razred devetletke. Js sem pa 4l gimnazije, pa mam ob 14.45 konc.

AJA: Še neuradni izidi iz mojega volilnega okraja na Ravnah na Koroškem (mam nekoga poznanega v komisiji):

SDS 40,45%
nSI 20,79%
SNS 11,23%
LDS 8,43%
ZLSD 7,30%
SLS 5,62%

Ostale stranke pri nas niso presegle 4% volilnega praga. Volilna udeležba je bila okoli 60%.

pojasnilo: Za SDS je kandidiral Miro Petek.
LP

Caligula ::

Pahor bo itak zdej cel teden najlepsa Barbika. Se spogledovau z vsemi :D
Zmago je faca-hoce bit kao hard to get itak bo pa na koncu sprejeu pa pojedu karkol mu bodo dal na kroznik.

Ker bo vidu, da mu desnica ne bo ponujala nc vec kokr mu je prej levica :D

Zanimivo mi je pa da se je podobnik prebil cez.
Matr, to je najbolj smesen borec za "slovenske naionalne interese" v zgodovini te dezele :D
Ce se prej niso vsi Hrvatje, Itlaijani,.. smejal se bodo pa zdej, ce se bo Podobnik-lesen pa smesen kokr je, za to razglasu :D

LOL.
Tak je bil k en povozen mocerad tam pri ograji pri aretaciji :D

Marjan ::

Fajn, da se je vlada končno zluftala! :)

Ampak slabo pa bi bilo, če se bosta vlada in opozicija razdelili na cca 50-50, ker potem je težko karkoli izglasovat.

Zagrizeni levičarji se mi zdijo pa kar dobra opozicija. Naj tam nergajo, morda bo celo kaka korist :P

Glede sestave parlamenta - se mi zdi kar vredu, morda bi namesto SNS raje videl mlade, ampak kaj češ, če so med njimi prevladale razprtije, očitno še niso zreli.

:)

Ziga Dolhar ::

Zmago je faca. "Jest bi biu ministr." >:D

--

Marjan -- da bi poleg mladih izpadli še upokojeni -- pa bi bil večer popoln.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Marjan ::

Ziggga, upokojenci v Slo pač ne bojo izpadli.

EssEncE ::

Lahko še izpadejo. Zaenkrat 4,01. Preštet treba še 1% glasov!

Barakuda1 ::

AJA: Še neuradni izidi iz mojega volilnega okraja na Ravnah na Koroškem (mam nekoga poznanega v komisiji):


:D :D

Kwa ko bi še mi mal prenehali z VIP./tko kot je obljubljala zmagobvita koalicija/

Nenazadnje sploh ni potreben noben VIP za volilne rezultate (in to "najbolj uradne" :D

Se sprot objavljajajo in ažurirajo na naslovu

http://volitve.gov.si/dz2004/html/rez_v... ;)

Jackass ::

Caligula: Prosm brez pokroviteljstva.

Sam neki ne, vi vsi "neskrajneži". Hrvaška je s svojo skrajno, odločno in načrtno politiko dozdej že kr dost dosegla pri slo-hr problemih.

Oni so se pč odločl, da ne bodo vrnl stroškov za nuklearko, so se odločl do kje je njihovo ozemlje (čeprov ponekod 2km znotraj našega ozemlja), do kod so njihove vode, da hočjo vrnjena sredstva hrvaških vrčevalcev Ljubljanske banke... in mislm, da so s tem kr dost dosegl.

Slovenska politika je pa kao strpna napredna (beri: ne naredi ubistvu nič) in se vede na način "dej delimo tko da bo izpadl kul", kt kšni srednješolci. Nobenih ostrih, odločnih potez.

Aja sej drgač ne bi zdej o džamiji ampak en komentar pa morm dodt. Odkar sm js slišu na busu tale pogovor med dvema muslimankima ženskama, bom js vedno nasprotovou džamiji:
"Pa kaj se grejo ovi Slovenaci..., sej ns je itak več kt njih, oni bi se mogl nm podrejat..."

No k to slišš v živo, te nobena evropeizirana družina, ki jo vidš na Preverjeno, ne prepriča več v nasprotno.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

iration ::

Jaz računam na to, da se še upokojenci spokajo po preštetih glasovnicah iz tujine. To bi bil res popoln večer, kot je rekel Žiggga. Zna bit, da bo tudi kakšen normalen iz vrst narodnostnih poslancev; baje da tista stara ne kandidira več. Upam da se ne motim.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

cekr ::

Se je pa za bat, da Maria Poszonec ne bi kandidirala. Zelo malo verjetno, da ne bi prišla v parlament. makaronar pa itak nima protikadidata.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

depresija ::

Glede na to da imajo že samo sds nsi in sls 47 sedežev in jih imajo z jelinčičem čez 50 (ta itak izjavlja da ne misli bit več v opoziciji) ni niti tko šibka vlada.

Pa te debate o džamiji in belih ksenofobih so malo mimo.
Preveč Žižka in Lorencija berete.

Lep teden želim:))

frudi ::

da depresija ne bo nevede širil dezinformacij - SDS, NSi in SLS imajo skupaj 45 poslanskih sedežev (29, 9 in 7).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Dr_M ::

SDS 29
NSi 10
SLS 7

tako je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

tukaj: http://volitve.gov.si/dz2004/html/rez_s...

pise da je nsi .. 9?
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94644821 (26892) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150079 (43364) Keyser Soze
»

Parlamentarne volitve

Oddelek: Loža
442243 (1401) smash

Volitve - oddaj glas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736645 (5119) Gandalfar
»

Kdo bo na volitvah zmagal? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
565625 (4757) Daedalus

Več podobnih tem