» »

Program za avto download podnapisov

Program za avto download podnapisov

1
2
3 4 5

waters ::

Podnapisov mi ni pravilno pokazalo v Bs playerju in prav tako v VLC ju. Poizkusil sem jih shraniti v ANSI formatu in zadeva dela. Bi lahko to naredil da vse shranjuje v ANSI formatu?

Druga zadeva: Podnapis mi potegne dol v vsakem primeru, ko kliknem na podnapis za preizkusno predvajanje.

"Tu moraš ponavadi poklikati par zadetkov, da najdeš takega, ki ustreza tvojemu filmu ( ko ga poklikam mi ga potegne dol in tam ostane) . Če ga najdeš pa ga le poveži, da drugemu uporabniku ne bo treba tega ponavljati." Drugi del pa delam.

LP

MaCoFaCo ::

Mogoče nimaš v VLC-ju kljukice za samodejno zaznavanje UTF-8 podnapisov (tam nekje v nastavitvah je to). Kakorkoli že, v naslednji verziji bo podprto nastavljanje encodinga, ANSI pa bo privzeto nastavljen.

Aja, tebe moti, da ne briše podnapisov za sabo. Ga bomo že naučili olike!

Drugače pa hvala za pripombe.

strictom ::

Že pridno širim idejo in ocenjujem podnapise :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

MaCo, mogoče v razmislek. Če bi se dalo da bi ti program skeniral tvoj "warez moovee" folder in subfoldre in avtomatsko iskal podnapise (da bi imel en zavihek - Moji filmi al pa kaj)?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

MaCoFaCo ::

Verzija 0.5.5 je gor:
-implementirano je samodejno posodabljanje!
-podpora še za GOM player
-nekoliko temnejša barva za povezane podnapise in manjši lepotni popravki
-samodejno brisanje podnapisov ko klikamo po seznamu (dodan tudi nov sklop v nastavitvah)

ANSI namesto UTF-8 pa pride ob naslednji posodobitvi, kar bo hkrati tudi test posodabljanja :)

---------

@strictom:
Hvala za širjenje informacije. O tvoji ideji pa bom(o) razmislili pri verziji 2.0 :)

---------

Hkrati vam vsem skupaj želim lepe in srečne praznike.

MaCoFaCo ::

Kdor ima verzijo 0.5.5 lahko preizkusi posodobitev :) (meni je na Visti delovalo brez problemov)

Aja, novost je "Ribbon" kontrola (meni na vrhu):

MaCoFaCo ::

Pozdravljeni.

Na voljo je verzija 0.7.0, ki prinaša:
-privzeto shranjevanje podnapisov v ANSI formatu (možno tudi nastaviti UTF-8, Unicode oz. poljuben ANSI format),
-optimiziranje web servis klicev za nekoliko hitrejše delovanje,
-dodan je angleški prevod, ki potrebuje še nekaj piljenja (kdor bi rad pomagal pri prevodu (izboljšava obstoječega) ali dodajanje novega jezika, naj me kontaktira)
-nekaj drugih manjših zadev (npr. zgodovina aplikacije, če kliknete Pomoč, ...)

Priporočam nadgradnjo (kdor ima verzijo 0.5.5 ali novejšo bi se moralo posodobiti samodejno).

jan01 ::

Najnovejša verzija media player classica omogoča automatski download podnapisev(in jih seveda tudi odpre).
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=205650
Privzeta baza za podnapise je opensubtitles.org.
Preverjeno deluje!!

MaCoFaCo ::

V eni starejši verziji vem, da so imeli neko "podporo" (odprlo ti je brskalnik z izpolnjenimi iskalnimi pogoji, pri tem pa še kakšno popup reklamno okno :P). V tej verziji, ki jo ti omenjaš pa zadeve ne najdem sploh! Je potrebno prenesti kak plugin, oz. kje je to?

MaCoFaCo ::

Sem zdownloadal neko drugo verzijo (6.4.9.1) in zdaj imam v meniju "Subtitle Database", ki pa mi ne funkcionira.

Ko kliknem "File\Subtitle Database\Download..." samo nekaj zapiska, ne odpre se noben dialog. Ko pa kliknem "File\Subtitle Database\Search..." mi odpre Internet Explorer s tem naslovom:
http://isdb.go.dyndns.org/index.php?nam...

Strani mi ne uspe odpreti.

jan01 ::

Meni dela normalno. Morda zato, ker imam firefox kot privzeti predvajalnik...
Primer: odprem film hunting party, izberem file->subtite database->download in odpre se okno Subtitles available online in v tem primeru sta na spisku angleški in hrvaški za to verzijo tega filma
Še enkrat pa: rabite najnovejšo verzijo media player classic! download

Loki ::

to je v 6.4.9.0, v meniju file, sub database.
I left my wallet in El Segundo

MaCoFaCo ::

Ja, to zdaj imam v meniju vendar mi še vedno ne dela (ne odpre strani). To dela cel čas ali samo če imaš srečo?

michel ::

Tudi meni ne dela. Razen če kliknem tam na download, pol mi prikaže podnapise v okencu samo jih sploh ne morem naložit. Nič ne morem delat z njimi.

jan01 ::

1. a imate media player classicu v nastavitvah pod output na wmr9 oz wmr7 renderless?
2. ko klikneš download se ti pokaže spisek->obkljukaš željene podnapise
3. imate pravo verzijo->dal sem link(poglejte še v nastavitve pod database, če je na www.opensubtitles.org/isdb

Spet primer:
(nekdo!!)odpre nedivx-tbo.avi (the brave one), izbere download in prikazal se je spisek podnapisev. Obkljuka angleške, klikne download&open in že dela...

MaCoFaCo ::

Če je bilo mogoče koga strah aplikacijo namestiti (čeprav sem od začetka zagotavljal, da aplikacija nima "vgrajenih" škodljivih ali drugače zlonamernih komponent) je sedaj tudi softpedia izdala "100% FREE and CLEAN" AWARD (no spyware, no adware, no viruses).

http://www.softpedia.com/progClean/SubDownloader2-Clean-93651.html

Moram tudi povedati, da so zaenkrat komentarji na aplikacijo zelo pozitivni.

MaCoFaCo ::

Na voljo je verzija 0.7.2. Ta verzija ima nov tab "Moji filmi" ("My movies"), kjer lahko uporabnik določi mape na disku, kjer ima shranjene filme. Na ta način ima lahko uporabnik vse filme na enem mestu, dvoklik na film pa povzroči iskanje podnapisa.

Screenshot:

darkolord ::

Kul zadeva, pogrešam pa tole:

- drag&drop
- izpolnjevanje okenčka za ročno iskanje po imenu mape (Polno.Ime.Filma.Source.Format-Group) namesto (kot opcija) po imenu datoteke (grp-pifs.avi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

KontraCepec ::

Pa daj popravi že to...

Ko v context menuju kliknemo "Najdi podnapise" se program odpre in išče. Če film še ni povezan z nobenim podnapisom, javi

"Noben podnapis še ni povezan s to datoteko.
Prosimo, če uporabite ročno iskanje."

A ne bi mogel zrihtat, da bi program avtomatsko uporabil ročno iskanje?! Torej samodejno izpolnil naslov za ročno iskanje in prične z ročnim iskanjem...

Neumno je, da moram potem na roke pisat kriterij in klikat okrog... brez tega ostaja "Najdi podnapise" kvečjemu bljižnica, ki jo lahko uporabim za zagon programa, ni pa automatizirano opravilo, kar akcije na context itemih ponavadi so.:\
Krijejtiv

Bramac ^^ ::

Vse čestitke za ta program, sem zelo navdušen! ;) Bravo!

strictom ::

Tisto "moji filmi" je tapravo. Bravo!

*cin cin*
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

MaCoFaCo ::

Hvala za pohvale :)

Pripombe darkolord-a in KontraCepca (hehe) bom poskušal upoštevati v naslednji verziji.

Mene osebno malo motijo nekateri podnapisi, ki vsebujejo oznake za pisavo (<font>) in npr. poševno pisavo (<i>) moj DivX predvajalnik pa tega ne podpira :S V kakšni prihodnji verziji bom zato verjetno dodal neko opcijo, ki bo znala "počistiti" podnapis od teh oznak.

Ima mogoče še kdo drug kakšno dobro idejo, ki bi jo veljajo realizirati v prihodnjih verzijah?

MaCoFaCo ::

Izgleda, da bo zadevo kmalu možno poganjati tudi na Linuxu 8-)

Screenshot: verzija 0.7.3 (ni še objavljeno) na Windows Visti in Mono 1.9

PINki ::

Res od srca pohvale za program. Zanima me pa s katerih strani program išče podnapise?:) Lp MaCoFaCo

MaCoFaCo ::

Program si bazo podnapisov deli s spletno stranjo http://www.subtitles-on.net. Podnapis, ki je objavljen v SubDownloader2 aplikaciji je viden tudi na omenjeni spletni strani in obratno. Aplikacija celo uporablja ista uporabniška imena in gesla kot spletna aplikacija.

MaCoFaCo ::

Na voljo je verzija 0.7.3, ki ima dodano drag&drop podporo in odpravlja pomanjkljivost, ki jo je omenil KontraCepec.

Izboljšan je tudi tab z nastavitvami, na iskalni formi je dodan gumb, ki predlaga naslove, in še kakšna malenkost bi se našla.

PINki ::

Po update-u se mi noče odpret...

MaCoFaCo ::

Tudi če ga ročno ponovno zaženeš?

PINki ::

Sem ga zbrisal, pa še 1x namestil zadnjo verzijo, in spet isto...

MaCoFaCo ::

Na Visti, kjer sem testiral deluje brez težav. Bom raziskal še na Win XP.

PINki ::

Ok.:)

KontraCepec ::

Download link na strani ne dela. Ko kliknem gumb se odpre novo okno z napako:

Server Error in '/sl' Application.
Runtime Error
...
Krijejtiv

MaCoFaCo ::

@KontraCepec: Setup sem v tistem trenutku umaknil, ker sem raziskoval PINki-jevo napako.

V glavnem, dal sem novo verzijo gor, ki bi morala spet delovati v WinXP. PINki, prosim če ponovno preneseš namestitveni program in sporočiš, če ti zdaj deluje.

PINki ::

Zdaj deluje!

MaCoFaCo ::

OK, super. Hvala za sodelovanje in hitro prijavo napake :)

KontraCepec ::

Lepo. Super dela, zdaj pa upajmo na čim več podnapisov na strani.

Še ena mala stvarca. Če je program že odprt, bi "najdi podnapise" iz context menuja moral začeti iskati v odprti instanci in ne odpirati nove.
Krijejtiv

KontraCepec ::

Res super. Zelo uporabna stvarca.
Lepo da si popravil tudi, da ce ne najde nic ustreznega rocnemu nizu javi, da podnapisov ni. In ne kot prej, ko je javil, da noben podnapis ni povezan.
Lepo
Krijejtiv

michel ::

Pohvala za delovanje programa, čeprav ga uporabim le za iskanje podnapisov komercialno uspešnih filmov. Karkoli iz sekcije starejših in tujih filmov, je pa žal neuspešno (kar pa ni napaka avtorja programa). Odlično delo by the way.

MaCoFaCo ::

Tudi jaz upam, da bo izbira podnapisov čim bolj pestra in da se bo baza podnapisov še naprej širila. Jaz se bom še naprej trudil, da postane program v prihodnosti še boljši, na uporabnikih pa je, da kakšen podnapis tudi sami prispevajo in s tem podprejo projekt.

MaCoFaCo ::

Zbiram predloge za novo ime programa, ker ga veliko ljudi meša z nekim sorodnim programom. Če ima kdo kakšno idejo naj sporoči, lahko tudi na zasebna sporočila.

Ker program uporabljajo tudi tujci in se bo v prihodnosti prevedel v še kakšen jezik poleg slovenščine in angleščine, bi bilo dobro da je novo ime "prijazno" tudi do njih :)

strictom ::

Sublet 8-)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

CaqKa ::

TBDfS - the best downloader for subtitles.

Subsy MX - movies extreeeme

X je taka fina črka ki vzbuja pozornost tako da bi bilo fino jo vključit :>

SI-X-sub-D - slovenian extrem sub downloader :>
SI-X-pod - slovenski extremi podnapis downloader :>
sixpod ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

michel ::

subLINE:O 8-O

MaCoFaCo ::

Novo ime je bilo izbrano, trenutno pa se že testira verzija 0.8.0 ;)

 nov zavihek v verziji 0.8.0

nov zavihek v verziji 0.8.0

MaCoFaCo ::

Nova verzija je objavljena. Zaradi spremembe imena projekta samodejna nadgradnja ne bo delovala in je potrebno najnovejšo verzijo namestiti ročno: Sublight 0.8.0 (641 KB).

V tej verziji je dodan tudi srbski jezik vmesnika (zahvale za prevod gredo uporabniku iz Srbije).

mmmato ::

@macofaco: Tole je popolnoma offtopic, ampak v drugi temi nisem dobil odgovora, pa mi ti lah pomagaš. :)
Rad bi si naredil bljižnico na vlc, s tem da mi odpre še en .m3u playlist (t-2 tv). Rabim pa zato, ker m3u fajle drugače odpiram z winampom. Kater parameter je treba dodati v target bljižnice? Takole:
"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe /?open?:) t-2.vlc"
Tisto odebeljeno me zanima.

MaCoFaCo ::

Moj programček to odpre takole: vlc.exe file://"C:\video.avi"

mmmato ::

Hvala!

waters ::

Še en predlog za tvoj program. Vsakič ko iz explorerja iščem podnapise za več filmov se mi vsakič odpre nov Sublight. Če je možno da bi se samo en.

LP

MaCoFaCo ::

Bom zrihtal.

A ima mogoče kdo kakšne težave z aplikacijo, da se mu izpiše kakšna napaka, sesuje program mogoče?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333339 (1668) donvito
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579105928 (10532) Morison
»

Downloadanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
123136 (2917) kuglvinkl
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50176660 (53856) Dead_Meat
»

Maco se igra (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
26124043 (13749) MaCoFaCo

Več podobnih tem