» »

Program za avto download podnapisov

Program za avto download podnapisov

1 2 3
4
5

Celeborn ::

Verzija 0.8.6, vista

Če je program že odprt, izbira Najdi podnapise z desnim miškinim klikom ne naredi nič. Mislim da mi je v eni verziji v taki situaciji lepo poiskal podnapise v že odprtem oknu, zdaj pa noče.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

MaCoFaCo ::

Hvala, res je. Napaka se je zgodila pri prehodu iz 0.8.5 v 0.8.6 :S

V razvojni verziji je bug že odpravljen. Ko bo dokončna verzija 0.8.7 pripravljena pa sporočim.

darkolord ::

Še par malenkosti:
- če iščem podnapise po video datoteki (prvi CD od dveh), kliknem z desnim na podnapis in dam Prenos, mi prenese samo prvi del...
- da lahko objavim podnapise, se moram odjavit in ponovno prijavit (v nasprotnem primeru reče, da lahko podnapise objavljajo samo registrirani uporabniki)
- če je film na več CDjih, bi lahko program pravilno poimenoval ostale dele podnapisov (namesto recimo ime.cd1_2.srt)

MaCoFaCo ::

darkolord, uporabljaš najnovejšo verzijo?

Drugače pa kar po vrsti:
1.)
   a) če imaš filme v istem direktoriju bi ti moralo prenesti oba podnapisa v ta direktorij (poimenovano tako kot filmska datoteka)
   b) če imaš polovico filma v enem direktoriju, polovico pa v drugem, bi ti moralo podnapise prenesti v ustrezne direktorije
   c) ali je podnapis res narejen za dva CD-ja?
   d) če ni nič od zgoraj naštetega je bug in mi prosim na privat sporoči direktorijsko strukturo in imena filmskih datotek
2.) to sem že odkril in je popravljeno (0.8.7)
3.) trenutni algoritem se trudi poimenovati pravilno, vendar če ni čisto prepričan potem poimenuje tako kot si opisal (prosim sporoči imena datotek, da izboljšam algoritem)

Veron ::

kar na enkrat mi je začelo javljat napako, ko kliknem poišči podnapise

Veron ::

Pozabil še omenit, da ponovna inštalacija ni pomagala.

MaCoFaCo ::

To se ti zgodi ko iščeš podnapise iz Windows Explorerja (desni klik na .avi datoteko)? To na sliki je drugače Windows dialog in ne dialog Sublight aplikacije.

Veron ::

No, mogoče nisem omenil, vendar to se dogaja ko kliknem na film in "prenos podnapisov" - v to temo sem dal, ker spada k temu programu.

Na začetku je zadeva delovala ok, sedaj pa namesto da dobim okno s podnapisi dobim to kar je na screenshootu.

Veron ::

Rešil zadevo tako, da sem v samem programu odstranil kljukico za intergracijo v sistem, nato pa še enkrat odkljukal (vmes shranil nastavitve). Sedaj deluje spet normalno.

MaCoFaCo ::

Super, me veseli da si rešil zadevo :)

Kako ste drugače kaj zadovoljni z novo verzijo? Ima še kdo kakšno težavo?

MaCoFaCo ::

 Lepši indikator nalaganja s prosojnim ozadjem.

Lepši indikator nalaganja s prosojnim ozadjem.

MaCoFaCo ::

Nova verzija bo kmalu na voljo:
   -dodana bo podpora za 7 novih jezikov (pri pregledu in objavi podnapisov)
   -iz aplikacije bo možno objaviti tudi nekompresirane podnapise (.sub in .srt datoteke). Trenutno je namreč mogoče objaviti samo podnapise, ki so zapakirani v .zip arhivu.

MaCoFaCo ::

Nova verzija je že objavljena :)

 Kitajščina v akciji

Kitajščina v akciji

MaCoFaCo ::

 Pošiljatelji podnapisa in uredniki bodo lahko določene podrobnosti spreminjali

Pošiljatelji podnapisa in uredniki bodo lahko določene podrobnosti spreminjali

MaCoFaCo ::

Nekaj idej za naslednjo verzijo:

 Prikaz statusa podnapisa z barvo (zelen = odobren, rumen = čaka na odobritev, rdeč = izbrisan).

Prikaz statusa podnapisa z barvo (zelen = odobren, rumen = čaka na odobritev, rdeč = izbrisan).


 Zgodovina sprememb podnapisa (in možnost vračanja na starejšo verzijo).

Zgodovina sprememb podnapisa (in možnost vračanja na starejšo verzijo).

Clarsy ::

Lep pozdrav vsem. Program je čudovit, čestitke MaCoFaCo ;)
Mene pa nekaj zanima in sicer ali obstaja kakšen program oz. kako zapeči film na CD skupaj s podnapisi.

lp

MaCoFaCo ::

Razmišljal sem sicer v tej smeri, da bi vgradil neko osnovno podporo za peko CD-jev kar iz mojega programa (seveda s podnapisi), vendar je ideja zaenkrat preložena.

Osebno uporabljam trenutno za peko brezplačni program DeepBurner, nerota pa ne uporabljam več, ker je postal preobsežen.

Clarsy ::

No jaz pa sem včeraj našla program ConvertXtoDVD3 http://www.vso-software.fr/screenshot/c...
in moram reči da je super zadeva ;)

MaCoFaCo ::

Na voljo je verzija 0.8.9. Na kratko nekaj novosti (kliknite na posamezno sliko za večji prikaz):

Statusi podnapisov so ponazorjeni z barvami:


Urejanje podnapisa:


Zgodovina sprememb podnapisa:


Pregled uporabniškega profila:

PINki ::

Kaj povejo točke pri zadnji sliki?

MaCoFaCo ::

Vrednost, ki je odvisna od števila in kvalitete objavljenih podnapisov. Na ta način se bo lahko uporabnike primerjalo med sabo in bolj "pridnim" uporabnikom ponudilo kakšne ugodnosti.

Algoritem za točkovanje se bo s časom dopolnjeval.

MaCoFaCo ::

 Komponenta za komentiranje podnapisov.

Komponenta za komentiranje podnapisov.

MaCoFaCo ::

o/

Objava nove verzije se je zaradi dopusta nekoliko zavlekla. Kakorkoli, odločil sem se, da nekje do konca leta aplikacijo nadgradim z ogrodjem za iskanje podnapisov po ostalih bazah (poleg primarne baze bo lahko iskal podnapise na npr. podnapisi.net in ostalih bazah).

Ogrodje bo dobro dokumentirano in bo omogočalo ostalim razvijalcem v .NET okolju, da razvijejo plugine za iskanje podnapisov iz poljubnega vira. Plugin za stran podnapisi.net bom napisal sam, kodo plugina pa bom javno objavil, da bo lahko zgled za razvoj drugih pluginov.

Cilj vsega tega je seveda, da postane Sublight najmočnejša aplikacija za iskanje podnapisov, kjer bodo VSI PODNAPISI NA ENEM MESTU.

Lp

blze ::

ti si care in samo tako naprej ;)
uživejte
blze

OOTBOXZY ::

Program je odlicen!
Se mi je pa kar naenkrat zacelo dogalati isto kot Darklord-u in sicer:
- če iščem podnapise po video datoteki (prvi CD od dveh), kliknem z desnim na podnapis in dam Prenos, mi prenese samo prvi del...
Sem probal ze vse zivo, pa vedno dobim samo prvi del. Verzija programa je 0.8.9., podnapisi so za dva CD-ja, sem jih potegnil dol direktno preko spletne strani.
Gre pa za tale podnapis: http://www.subtitles-on.net/sl/Download...
LP

OOTBO XZY

waters ::

Jaz pa imam sledeč problem. Imam naloženo zadnjo verzijo, enkrat mi je zmanjkalo elektrike in nikakor se Sublight noče več postaviti pokonci. Sem ga deinštaliral, ponovno naložil, vse pobrisal a vedno me vrže ven. Napiše pa mi to :
. Upam da mi da kdo idejo kje bi bila težava.
LP

KontraCepec ::

da razvijejo plugine za iskanje podnapisov iz poljubnega vira


Toooo!!! Brez konkurence!
Krijejtiv

MaCoFaCo ::

@OOTBOXZY: bom raziskal

@waters: izgleda, da se je "pokvarila" uporabniška nastavitvena datoteka. Ročno pobriši nastavitveno datoteko na lokaciji: C:\Documents and Settings\<uporabnik>\Application Data\WinUI\<verzija aplikacije>\user.config

Aplikacija potem sama naredi novo user.config datoteko s privzetimi nastavitvami. Zanimiv problem, bom poskušal v eni naslednjih verzij narediti kakšno avtomatiko za to.

Sporoči, če deluje.

waters ::

Zadeva zopet dela, edina pripomba je da je datoteka malce drugje vsaj pri meni in se nahaja v :


C:\Documents and Settings\uporabnik\Local Settings\ Application Data\WinUI\verzija aplikacije>\user.config

Hvala za pomoč in res je dober program.

LP

OOTBOXZY ::

Sem pobrisal program, pocistil iz registry-a vse kjer se pojavi "Sublight", zbrisal tudi: "C:\Documents and Settings\uporabnik\Local Settings\ Application Data\WinUI\verzija aplikacije>\user.config" in ponovno nalozil program, pa problem ostaja. Ne vem vec, kaj naj se probam!
Skoda, ker program mi je res vsec!
LP

OOTBO XZY

MaCoFaCo ::

@OOTBOXZY: ti imaš problem, da ti prenese samo prvi podnapis za film na dveh CD-jih ali kaj drugega?
Za tisti podnapis, ki ga omenjaš, sem ga ročno poiskal (kriteriji za ročno iskanje), kliknil "Prenos podnapisa" in mi je vedno prenesel oba podnapisa. Bom poskušal dobiti film pa preizkusiti še z samodejnim iskanjem.

MaCoFaCo ::

Objavljena je verzija 0.9.0. Glavna novost je možnost dodajanja komentarjev na podnapis (desni klik na podnapisu -> "Lastnosti" -> tab "Komentarji") in podpora za dva nova formata podnapisov (SubViewer 2 in SAMI 1.0).

MaCoFaCo ::

 V naslednji verziji bo 16 novih jezikov. Zaradi tega bo v nastavitvah nova opcija, ki bo omogočala nastavljanje prikaza jezikov (lažja objava podnapisov, itd.).

V naslednji verziji bo 16 novih jezikov. Zaradi tega bo v nastavitvah nova opcija, ki bo omogočala nastavljanje prikaza jezikov (lažja objava podnapisov, itd.).

MaCoFaCo ::

Prototip ogrodja za iskanje po drugih bazah je že narejen :)

Na spodnji sliki je prikazano kako naj bi zadeva izgledala.

 Iskanje podnapisov s testnim pluginom, ki obsega le nekaj deset vrstic C# kode.

Iskanje podnapisov s testnim pluginom, ki obsega le nekaj deset vrstic C# kode.

KontraCepec ::

Noro! Komaj cakam plugin za Podnapisi.net.
To ti je res super program! Pa se da z njim zaslužit za preživetje? Misliš da se bo dalo? A Paypal donacije kaj nanesejo?
Krijejtiv

darkolord ::

KontraCepec: optimist :)

MaCoFaCo ::

Hehe, zaenkrat nimam nekih velikih finančnih koristi od projekta :) Sem se pa sigurno veliko novega naučil, program pa mi lahko tudi služi kot dobra referenca za naprej :) Je pa tudi dober občutek, ko veš, da tvoj program uporablja že na tisoče ljudi :)

TRIROG ::

se da iskati tudi po opensubtitles.org?

KontraCepec ::

TRIROG: Se bo dalo. Zelo kmalu.
Krijejtiv

MaCoFaCo ::

Z ustreznim pluginom se bo dalo.

MaCoFaCo ::

 Podnapisi.NET plugin v akciji...

Podnapisi.NET plugin v akciji...


 Uvoz podnapisa...

Uvoz podnapisa...


:D

Kdor želi testirati beta verzijo si jo lahko prenese iz naslednjega naslova: Sublight 0.9.2 BETA (velikost 1.1 MB).

Glavna novost je torej zgoraj omenjeni plugin. Prosim vas, da sporočite morebitne težave in komentarje.

Če koga zanima izvorna koda plugina jo lahko objavim (350 vrstic).

Na voljo je BETA verzija. Za povezavo glej zgornji post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

KontraCepec ::

A se ne da izklopit samodejnega preverjanja za novejšo različico? To vsak prijazen program omogoča.
Krijejtiv

MaCoFaCo ::

Tega se še ne da, si bom moral enkrat vzeti kaj časa za to. Sicer pa je aplikacija tako majhna, da posodobitev steče kar hitro. Imaš kak razlog, da nočeš novejše verzije?

p.s. na strežniku je implementirana funkcionalnost, ki lahko zavrne prijavo preveč stare verzije aplikacije (res pa je, da tega nisem še vklopil)

telexdell ::

Zakaj se v primeru, ko dvoklikneš na ponujen podnapis odpre obvestilo o dodajanju povezave? Potem pa noben ukaz ne prime in program je treba prisilno prekiniti.

MaCoFaCo ::

Ne razumem. Kako ne prime noben ukaz? Ne moreš zapreti dialoga? (dialogu lahko tudi nastaviš, da se ti ne prikazuje več)

Lahko bolj podrobno razložiš, daš kak screenshot, poveš katero verzijo uporabljaš.

Lp

telexdell ::

Na dialogu ni nobenega gumba. Prime ne noben drug ukaz razen ctrl-alt-del. Uporabljam pa včeraj nadgrajeno verzijo (95)

MaCoFaCo ::

Izgleda, da imaš nestandardne zaslonske nastavitve, kar nisem testiral.

Mi lahko pošlješ nastavitve, ki jih uporabljaš (resolucija, DPI)?

KontraCepec ::

Imam razlog:

Uporabniki, ki sem jim namestil tvoj program so tudi neuki in jih taka sporočila hudo zmedejo. In potem kličejo mene, kaj to pomeni...
Kakorkoli. Velikokrat, ko bi si pogledal kak film nisem računalniško razpoložen in se mi ne da posodabljat programov pred ogledom. In potem sem obsojen na vsakokratno branje dialoga in klikanja na No, kar je čisto nepotrebno.

Ko me bo kaj motilo, bom že sam kliknil na Update Now!
Krijejtiv

telexdell ::

Prenosni računalnik compaq nx9420
grafična kartica ATI Mobility Radeon X1600, zaslon 1680x1050, barvna kakovost 32 bit.
Drugače je program cool.

MaCoFaCo ::

Kaj pa tole:

 Windows XP

Windows XP


 Windows Vista

Windows Vista



Imaš nastavljeno 120?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333338 (1667) donvito
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579105923 (10527) Morison
»

Downloadanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
123136 (2917) kuglvinkl
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50176658 (53854) Dead_Meat
»

Maco se igra (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
26124043 (13749) MaCoFaCo

Več podobnih tem