» »

Maco se igra

Maco se igra

MaCoFaCo ::

Dodal sem še eno zadevico. Pri objavi podnapisov se sedaj preverja VSEBINA datotek. To pomeni, da gre gledat če struktura objavljene datoteke dejansko ustreza veljavni SUB/SRT datoteki. Na ta način se zagotovi, da baza vsebuje res samo veljavne podnapise in ne datotek, ki imajo končnico sub/srt v resnici pa so kaj drugega (slike, programi, ...).

MaCoFaCo ::

sverde21 ::

No ja HTML bi lahko malce boljše spisal, ne da maš za vsak gumb zgorav v meniju svojo tabelo :| . Drugače pa nujno poskrbi za tiste, ki nimajo JavaScript vklopljen ko sem že pri gumbkih zgoraj... ne vem zakaj delaš vse z onclick oz. z JS. Tisto bi se dalo lepo z navadno povezavo in malce CSS-ja rešit ;) , pa še JavaScripta nebi rabu.

P.S.: pri registraciji teži, da je neka napaka v povezavi z bazo.
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

MaCoFaCo ::

Izgleda da uporabnik na bazi nima pravic za pisanje. Sem že kontaktiral administratorja, da proba to čimprej rešiti. Hvala za opozorilo.

JutriPS3 ::

Service Unavailable
Nekaj hitro0:)

Sam tako v opozorilo: tovrstne stvari nervirajo uporabnike in zagotovo je za mlado stran to precej scary -> najboljše prej dobro pretestirat preden se da javnosti. Seveda z vsemi sovpadajočimi stvarmi.

Drugače pa precej lepo narejeno. Precej mi je všeč lepo preprost iskalnik in ne nek portal da rabiš 10 klikov da se prerineš do searcha. Če bo roba gor bom uporabljal:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JutriPS3 ()

V-i-p ::

macofaco, rabiš logo? :D































Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

sverde21 ::

Ja sej upam de bo roba gor :). Sicer pa zrihtaj tiste gumbe mal :\ , da bojo CSS powered :).

Za pir, dva ti jih lahk tud jst :P .

EDIT: V-i-p: stran sploh logotipa ne rabi :), ker je struktorirana tako ;)
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

MaCoFaCo ::

Porodne težave :) Upam da bo jutri vse OK. Če bo, lahko kar začnete pisati podnapise in jih objavljati :P

V prihodnosti bom verjetno ponudil še web servis za objavo/prenos podnapisov in aplikacijo za samodejni prenos podnapisov (o tem sem že pisal). Najprej pa mora stran zaživeti :)

MaCoFaCo ::

Aaaa, logo :) Mogoče bi ga lahko vključil na prvo stran... Si to ti naredu?

MaCoFaCo ::

Problemi z bazo rešeni :) Zdaj bi moralo spet delovati.

mare_ ::

Gumb shrani (tam pri možnostih) zgleda, da ne dela ;)

MaCoFaCo ::

Si se prijavil v aplikacijo? Gumb se namreč omogoči samo prijavljenim uporabnikom.

mare_ ::

A, tako. Ne bi to omogočil tudi neprijavljenim?

MaCoFaCo ::

Zaenkrat ne razmišljam o temu ker:
-je registracija novega uporabnika zelo enostavna,
-aplikacija kasneje omogoča samodejno prijavo za izbrano up. ime in geslo.

mare_ ::

Morda bi potem lahko zraven knofa dopisal opozorilo, da je to samo za reg. uporabnike.

MaCoFaCo ::

Sem dodal obvestilo.

roli ::

Dobra stran!
Upam,da bodo podnapisi gor.Zanima pa me kako bo z podnapisi serij.Ker podnapisi.net ima to dobro rešeno,ker so podnapisi ločeni tukaj pa lahko nastane zmešnjava.
http://www.r00li.com

Kami ::

Res je lahko bi naredil, da ko nalagaš podnapise za nanizanko, da moraš vnesti sezono in epizodo, ker se mi zdi malo nesmiselno pisat pod naslov na primer: Drive 01x01

CaqKa ::

tam kjer pri ?različica' piše kak dolg release name se na 1024x786 malo čudno raztegne vse skup.

MaCoFaCo ::

@rolihandrej, @Kami
Trenutno lahko samo nastaviš da gre za nadaljevanko. Bom dodal v kratkem možnost vnosa sezone in epizode ter dodatno iskanje po teh dveh kriterijih.

@CaqKa
Verjetno bom rešil tako, da bo pri dolgih tekstih pokazal samo en del, potem ko boš z miško šel čez pa bo vidno vse. Malo sem sam kriv, ker sem razvijal na resoluciji 1280x800 in ni velikokrat prihajalo do teh težav.

Kami ::

Torej naj že sedaj dodajam podnapise za razne nanizanke in jih poimenujem Ime nanizanke 0x0 al naj počakam, da boš stvar spremenil ?

MaCoFaCo ::

Lahko tudi zdaj pa v naslovu na koncu dodaš 0x0 (št. sezone, št. epizode) in za tip izbereš "nadaljevanka".

Ko bom dodal pravo podporo za sezone in št. epizode pa bom napisal programček, ki bo šel čez vse nadaljevanke, odstranil tisti 0x0 na koncu in bo napolnil ustrezna polja v bazi, tako da bo vse OK.

Pomembno je torej da se držiš tistega "0x0" na koncu in za tip izbereš "nadaljevanka".

snow ::

Brez javascripta bi tud lahko kaj delalo :P
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

CaqKa ::

na 1024 resoluciji imam spodaj slider.
sliderji po vodoravni smeri so namreč zelo moteči.

tole nujno popravi ker se pojavi tudi ko je naslov zelo kratek. v spodnji vrstici imaš preveč podatkov in se ti preveč raztegne.
probaj recimo iskat blade II

hmm ok.. sem se mislil v kodo spuščat pa se nebom ker je dizajn naret v tabelah. brezvezno kompliciranje za tako simpl stran...

ko daš pregled pokaže samo 50 podnapisov.. čeprav kot vidim jih je že okrog 117 naloženih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

MaCoFaCo ::

@snow: mogoče kdaj v prihodnosti, če bo časa :P

@CaqKa:
na 1024 resoluciji imam spodaj slider...

Kot rečeno v zgornjem postu, bom probal rešiti horizontalni drsnik na 1024 resoluciji z omejitvijo "različice".
Sem probal tudi z iskanjem blade II (pomagal sem si z Web Developer Toolbar, da je simuliral 1024 resolucijo) pa mi prikaže tako:


ko daš pregled pokaže samo 50 podnapisov.. čeprav kot vidim jih je že okrog 117 naloženih.

Pri pregledu lepo piše: "50 najnovejših podnapisov" / "50 najbolj priljubljenih podnapisov meseca". Vse ostalo je na voljo z iskanjem. Večina ljudi itak pride na stran s točno določenim namenom in točno ve kaj bo iskala.
V prihodnosti mogoče dodam še opcijo "Abecedno kazalo", kjer bodo prikazani vsi podnapisi, čeprav bo to verjetno uporabljalo zelo malo ljudi.

CaqKa ::

glede drsnika in resolucije: poleg firefoxa obstaja tudi internet explorer ;)

sem sprobal v ff in operi še dodatno...
pri blade ii pri ffju ni sliderja, pri ie6 in operi pa je. ie7 nimam da bi testiral.

se pa slider pojavi tudi pri ffju če kliknem na pregled...
(zelo dolg naslov:
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (novo) različica:Lock.Stock.And.Two.Smoking.Barrels.1998.XviD.AC3.WAF (23,976 FPS))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

HunterMan ::

Carska stran, sam podnapise dobit bo pa težka naloga.

MaCoFaCo ::

To ne gre čez noč, se strinjam. Ljudje morajo najprej izvedeti za stran, potem je pomembno da je čimveč aktivnih uporabnikov, ki na stran tudi kaj prispevajo. Trenutno se seveda zadeva po količini podnapisov ne more primerjati s podnapisi.net, ki ima slabih 15.000 slovenskih podnapisov :) Kljub temu smo za zdaj na 0.8% teh podnapisov. Če bo tak tempo še naprej jih lahko dosežemo v enem letu, če ne že prej :)

Se mi pa zdi, da je stran enostavnejša in preglednejša od podnapisov.net in hkrati dokaj napredna, v prihodnosti pa načrtujem še nekaj dodatnih bombončkov :)

Torej če se vam zdi stran v redu razširite besedo naprej in prispevajte kakšen podnapis.

alum ::

Predlagam ti, da na podnapisi.net preveriš, kateri so najaktivnejši avtorji podnapisov in jih poskusiš kontaktirat (mail npr.).

Če ne gre ravno za neko ekskluzivo, ne bi smeli imeti problema s tem, da objavijo podnapise še na tvoji strani.

V zameno jim obljubiš nek poseben status na tvoji strani in je stvar rešena.

Brez skupnosti in agresivnega oglaševanja ti bo težko uspelo. Sploh, če boš imel nekatere stvari slabše urejene kot konkurenca (npr. iskanje po serijah)

MaCoFaCo ::

Implementiran je prototip spletnega servisa za objavo podnapisov (ni še javno objavljeno). Zadeva funkcionira odlično!

Za test sem naredil preprosto konzolno aplikacijo, ki objavi datoteko s podnapisi na strežnik. Izsek iz kode:

data.Data = File.ReadAllBytes(@"D:\Aviator.zip");
data.Title = "The Aviator";
data.Release = "release info (web service test)";
data.IMDB = "http://www.imdb.com/title/tt0338751/";
data.Genre = SubtitlesAPI.Genre.Movie;
data.FPS = SubtitlesAPI.FPS.FPS_23_976;
data.Language = SubtitlesAPI.SubtitleLanguage.Slovene;            
data.MediaType = SubtitlesAPI.MediaType.CD;
data.NumberOfDiscs = 1;
data.SubtitleType = SubtitlesAPI.SubtitleType.Srt;

SubtitlesAPI.SubtitlesAPI ws = new SubtitlesAPI.SubtitlesAPI();
bool success = ws.PublishSubtitle(username, password, data, out error);
ws.Dispose();

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

V-i-p ::

MaCoFaCo: logo sem sam naredil, ti ga kar ponucaj če ti paše... Sem ti pa naredil še enega, bolj v stilu strani, če ti je ljubši. Lahko mi pa poveš tudi želje na privat, pa ti kaj skupaj spacam ;)

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CaqKa ::

stran je dosti bolj mehka kot pa tale logotip...
v-i-p roko na srce ampak tvoj(a) logotip ni primeren za nobeno stran. predvsem bi moral bit kot prvo tolko smooth kot je sama stran. uporabljeni naj bodo enaki efekti kot na sami strani, zato da se vključi v njo. tu sem spadajo tudi fonti...
če hočeš da bo stran dobra potem ne moreš: "pa ti kaj skupaj spacam ;)" se malo poigračkat pa mislit vau to bo super.

maco... raje pejt na 3delavnica(.com) vprašat če ti kdo naredi kak logo. (pa si hkrati še reklamo za stran naredi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

lymph ::

Edit: ...

Drgač pa kr tko naprej, fajn je videt, da še kdo dela na tem področju
"Belief is immune to counter example."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lymph ()

MaCoFaCo ::

@V-i-p
Tisti prejšnji logo mi je bil lepši, le barve bi morale biti bolj podobne tistim na strani.

Kakšen logotip oz. slogan bi prav prišel, ne vem pa še točno kam na stran bi recimo dal logotip (majhen logotip v nogo?). Vaše ideje so dobrodošle, za nasvete pa lahko vprašam tudi na tisti 3delavnici.

@lymph
Št. zadetkov na strani se da nastavit na iskalni strani, to pa potem velja tudi pri predledovanju podnapisov. Vidim, da si popravil post zato sklepam, da si odkril trik. Za vsak slučaj prilagam screenshot kjer se to nastavi, mogoče ima kdo podobne "težave":



---
Drugače pa sem seznamu zadetkov dodal možnost "pomik na naslednjo/prejšno stran" in pri objavi podnapisov omogočil da se namesto celotne imdb povezave lahko poda samo tisti zadnji del (namesto http://www.imdb.com/title/tt0416449/ je lahko sedaj tt0416449 ali samo 416449).

V-i-p ::

MaCoFaCo: ni zdaj to, da bi moral uporabit ravno kak moj logotip, niti se nisem kaj preveč potrudil, je bolj hitro spacano vse skupaj, ampak hotel sem ti bolj povedat to, da logotip strani enostavno rabiš, kako se boš pa oglaševal brez tega in še lažje si te bo zapomniti. Po mojem moraš obvezno naredit tudi logotip. Drugače pa dobra stran, keep the good work!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MaCoFaCo ::

Živjo. Da se spet malo oglasim :)

Objavljena je verzija 0.9.1, ki prinaša:
-lepše gumbe :P
-izboljšano iskanje
-RSS feed pri pregledu novih in priljubljenih podnapisov

Naslednja stvar, ki se jo lotim bo boljša podpora nadaljevankam (iskanje po sezonah in epizodah).

Lp,
MaCoFaCo

lymph ::

Vidim, da si popravil post zato sklepam, da si odkril trik.


Zackly :)
"Belief is immune to counter example."

MaCoFaCo ::

Iskanje nadaljevank po sezoni in številki epizode:

sverde21 ::

Lahko bi naredu izbiranje epizod z selectboxom, kjer bi lahko uporabnik izbral samo naložene epizode ali pa z temle ;)
<?php echo `w`; ?>

MaCoFaCo ::

sverde21, ne vidim neke pretirane uporabne vrednosti tega. Hitreje vneseš tekst kot da iščeš tam po nekem dropdown-u.

Drugače pa je objavljena verzija 0.9.2 - podpora sezonam in epizodam.

sverde21 ::

ja sej ko dropdown odpreš pa prtisneš prvo številko se postavi tja izbira :)
<?php echo `w`; ?>

MaCoFaCo ::

Verzija 0.9.3:

HunterMan ::

Med povezave bi lahko dodal omdb

MaCoFaCo ::

Fantje in punce, drugovi i drugarice. Implementiral sem prvo verzijo aplikacije za samodejni prenos podnapisov :D
Potrebujete .NET Framework 2 in VideoLAN - VLC media player. Aplikacija je objavljena na strani na voljo pa je tudi celotna izvorna koda!

Let the games begin!

Kostko ::

Human stupidity is not convergent, it has no limit!

MaCoFaCo ::

Ste to tudi drugače imeli v planu ali sem malo jaz kriv za to? :P

Drugače pa se mi zdi moja rešitev bolj odprta in standardna a to je samo moje mnenje. Nadležno je tudi to, da tista aplikacija potrebuje namestitev Pythona in Qt toolkita, kar ne vem če bo povprečni (windows) uporabnik počel . Nisem pa še nameščal aplikacije, da bi videl kaj vse omogoča in kaj ne.

Imam pa na zalogi še veliko idejnih in razvijalskih sposobnosti za mojo aplikacijo - let the games continue :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

sverde21 ::

Jah kak komentar v izvorni kodi neb škodil, ker potem ni treba da programer analizira enormne bloke kode, da razvozla kaj se je tebi v tistem trenutku, ko si pisal to kodo motalo po glavi ;) .
<?php echo `w`; ?>

MaCoFaCo ::

Hehe.

Zdelo se mi je tako preprosto, da mi je bilo odveč komentarje pisat :) Dobro, bom kaj pokomentiral in objavil novo verzijo.

Kostko ::

Drugače pa se mi zdi moja rešitev bolj odprta in standardna a to je samo moje mnenje.

Hm, objavljena je pod GPL licenco, kako je lahko še bolj odprta ? Kompletna online specifikacija protokola pa tudi pride še ta teden, le-ta pa temelji na HTTP in XML-RPC, kar se mi zdi dovolj standardno - je pa to seveda samo moje mnenje ;)

Nadležno je tudi to, da tista aplikacija potrebuje namestitev Pythona in Qt toolkita, kar ne vem če bo povprečni (windows) uporabnik počel.

Na srečo je Windows verzija na voljo v obliki py2exe arhiva + installerja, tako da uporabnik dobi lično zapakiran exe (notri so integrirani vsi libraryji in tudi python interpreter) ter ne rabi nameščati ničesar drugega. Qt je tak luštna zadeva, že za C++ je zakon toolkit, s Pythonom pa postane res Rapid Application Development (buzzword alert) kombinacija...

Sam toliko za pojasnitev, vem da sem tukaj že offtopic...
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

sverde21 ::

@MaCoFaCo: verjamem da se ti je zdelo preprosto, ampak tudi ti, ko boš čez kakšno leto to kodo pogledal se boš prašu, kaj sm pa že tle pisal... V trenutku pisanja ti je vse jasno ampak ko pa nekaj časa preteče pa pozabiš kaj naj bi kakšna vrstica delala.

Sicer imaš prav, da program zdajle ni nevem kako kompliciran ampak sčasoma se bo nabralo kode (če se bo program razvijal) in bo stvar postala še bolj nepregledna...

BTW zadnje čase opažam da ti AJAX nalaganje nekam počasi deluje... :|
<?php echo `w`; ?>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333710 (2039) donvito
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579106497 (11101) Morison
»

Podnapisi.net - kak je možno, da ni angleških podnapisov, hrvaški pa so?

Oddelek: Loža
91712 (1167) gregor_m
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50177011 (54207) Dead_Meat
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729748 (16255) KontraCepec

Več podobnih tem