» »

Maco se igra

Maco se igra

MaCoFaCo ::

AJAX in autosuggest:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

MaCoFaCo ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

MaCoFaCo ::

Test v Operi 9.01:



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

MaCoFaCo ::

Primer, kako enostavno se dodajajo tista okenca na desni strani :)

Controls.WebPartTest wpTest = new Controls.WebPartTest("wpTest");
wpTest.CanClose = true;
wpTest.Title = "<naslov>";
wpTest.Text = "vsebina";
wpContainer.Controls.Add(wpTest);

MaCoFaCo ::

Demonstracijska verzija bo danes in jutri dostopna na naslovu: http://195.210.208.37/Subtitles :)

Komentarji so zaželjeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

bluefish ::

Beri naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MaCoFaCo ::

Daj probaj direktno http://195.210.208.37/Subtitles/Search.aspx

(čeprav sem v IIS naštimal da naj bo default page Search.aspx)

jvolk ::

Ok eno vprašanje... A si pisal v Microsoft Visual Web Developer 2005 Express Edition?

Naslednja pripomba. Pridem na stran, nič ne napišem v iskanje in pritisnem išči. Kak kriterij sem izpolnil da mi vrne 3 zadetke?

MaCoFaCo ::

Da, Express Edition orodja v kombinaciji z SQL Server 2005 EE. 3 zadetki so bili zato, ker so v bazi obstajali samo trije podnapisi za slovenščino - baza je vzorčna :)

Kako hitro/počasi se zadeva nalaga?

mare_ ::

V iskanje vpišem 'the', spodaj se mi pojavi tisti dropdown meni oz. karkoli že je, izberem eno možnost, stisnem enter, 0 zadetkov ;)

OwcA ::

8500 vrstic, kaj ni to nekam veliko?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MaCoFaCo ::

@mare_: to je zato, ker pozna filme za katere še sploh nima podnapisov (ali pa npr. obstaja nek srbski podnapis za film X, ti pa potem iščeš podnapise za ta film v slovenskem jeziku). Bom popravil, ker je mogoče res moteče.

@OwcA: delal sem lepo, splošno kodo :p (veliko komponent je res splošnih, tu je potem upoštevan tudi DAL - se nabere)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

jvolk ::

Počasno/hitro ne vem, zato ker ne vem koliko uploada imaš.

Tam kjer imaš št zadetkov na stran, ti predlagam da daš 5, 10, 20, 50, 100

drola ::

Še ena ideja: bi bilo mogoče podnapise pretvarjati med formati on-fly ? Torej sprememba FPS, pretvorba med SUB in SRT, mogoče celo rezanje.
https://drola.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drola ()

MaCoFaCo ::

@jvolk: upload je 256Kbit/s :)
@drola: da

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

drola ::

V CSS lahko dodaš pri font-family še sans-serif (oz. tisto, kar je najbolj podobno Tahomi), da bomo stran lepo videli tudi tisti, ki nimamo nameščenih Win pisav.
https://drola.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drola ()

MaCoFaCo ::

@drola: to bom tudi poštimal, ker sedaj če spustim moj CSS čez validator, dobim kar nekaj warningov. XHTML validacija pa kar OK špila, razen na prvi strani pade en error zaradi autocomplete textboxa (moti ga atribut autocomplete) - bom probal tudi to rešiti.

MaCoFaCo ::

Kdor si želi še pogledat naj uporabi nov link: http://193.95.200.229/Subtitles/Search.aspx

(dodana kontrola za prikaz statistike brskalnikov)

CaqKa ::

ko kliknem na komentar 'prazna' stran naloži. samo navigacija zgoraj in noga spodaj.

ko web partsa dol zaprem jih nimam možnosti nazaj vklopit.
ko poklikam na kak link pa grem spet na ono nazaj se partsa spet prikažeta.
naj bo tako nareto da ko ga zapreš si stran zapomni za dlje časa da si jih dol zaprl in ti jih naj ne ponuja, razen če izrecno.. recimo v profilu klikneš naj ti jih prikazuje.

aja.. sicer bi jaz webpartse čisto izpustil, saj imaš noter samo statično vsebino, ki jo dopišeš mimogrede in jo daš v div, namesto da se z nekimi webpartsi ubadaš.

zakaj se 0 zadetkov izpiše spodaj desno, pa še to le za kratek čas? če je nič zadetkov, se to besedilo naj prikaže tam kjer se ga pričakuje. tam kjer bi sicer bili zadetki. ne pa da gledaš tup, kak skripta ne dela, pol pa vidiš da se v spodnjem kotu nekaj pojavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

MaCoFaCo ::

@CaqKa:
glede komentarjev - danes sem na novo dal bazo, zato ni več včerajšnjih komentarjev. Neprijavljen uporabnik lahko komentarje samo bere (trenutno je pač prazna stran, ker jih ni), prijavljeni uporabnik pa jih lahko tudi piše.

glede web partov - bo narejeno kot si povedal (tako je bilo tudi mišljeno, samo ni še časa za implementacijo. Tudi tisti gumb "Shrani" v možnostih je zaenkrat vedno onemogočen. To tudi še pride).

CaqKa ::

potem pa napiši da gostje lahko samo berejo komentarje, ne morejo jih pisat. pa nekje na vidnem mestu naj bo cifra kolko komentarjev je. da veš da je stran prazna.
pa zgornji post še enkrat preberi sem dodal še nekaj stvari.

MaCoFaCo ::

@CaqKa: sem popravil, da se informacija o zadetkih izpisuje podobno kot pri Googlu

CaqKa ::

je že bolj prijazno.

Tutankhamun ::

A veš kaj mene mot, da ko unašam podatke za novega uporabnika, ko pritiskam tab tipko ne skače po textboxih ampak tut po unih help oblačkih...

Drgač mi je pa stran lepa ;)
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

MaCoFaCo ::

@Tutankhamun: bom upošteval

Ko danes umaknem stran bom šel čez vse komentarje tu in poskušal čimveč predlogov upoštevat. Hvala vsem, ki ste sodelovali in tistim, ki še boste.

MaCoFaCo ::

"Strežnik" ni več dosegljiv. Sedaj sledi implementacija izboljšav (ko bo čas seveda, ker imam še veliko drugih obveznosti). V tem thredu bom spet objavil datum in naslov za ogled nove demo verzije :)

Vsem še enkrat hvala za sodelovanje.

MaCoFaCo ::

Kontrola za urejanje komentarja:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

MaCoFaCo ::

Behind the scenes: dnevnik

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

MaCoFaCo ::

Behind the scenes: statistika

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

MaCoFaCo ::

Vsak uporabnik si lahko po želji nastavi katere komponente naj se mu prikazujejo na prvi (iskalni) strani:



Komponent bo s časom zmeraj več.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

sverde21 ::

Dodaj še predogled komponente.. ker vse komponente boš na pamet na koncu samo ti vedel...
<?php echo `w`; ?>

CaqKa ::

od začetka še mi je zgledalo obetavno.. sedaj pa vidim da je imel picnik prav.. yet another .dotnet/webparts/slow page.

MaCoFaCo ::

Mi znaš utemeljit tisti zadnji del (slow page)?

klemen22 ::

Caqka: ma nimaš pojma majkemi.
Dej definirej tole:
- kaj je narobe z dot.net saj se z njim delajo precej zmogljivejše servisi in storitve kot so tile podnapisi - in potem jokcaš da za to ni dober.:\
- slow page - dej definirej tole. Aja tut tvoj omiljeni PHP storitev je z 256kb uploada ni ravno hitra kaj:\
Ali je bil pa tvoj najljubši prfoks na faksu kak tak ki je bil Anti MS usmerjen in je podajal razne buče tudi kar se tiče .NET arhitekture. Pa malo bolj pokomentiraj ker me res zanima namesto da uturiš enovrstičnico.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

CaqKa ::

stran na magnet.uni-mb.si
tole je podobna finta. poleg tega da sem pomagal pri tem da bi ta page bil bolj pregledn, sem naknadno slišal da je pejdža cca 10kvrstic. od avtorja (ki je sicer sposoben) sem venomer poslušal webparts to webparts ono... pa web2.0 pa kak je ta page napredn pa tralala. no.. stran ima podobno kot tvoja spodaj counter generiranja aspja. ponavadi je okrog 600-2000 milisekund. enkrat sem doživel tudi 26 sekund. pa ni finta v hardwareu.
z mojega stališča je finta v tem ker ima asp en kup 'lego kock', noben manijak pa se ne vpraša če so te legokocke optimizirane za najhiterješe delovanje, pa če se to vse sploh potrebuje. poleg tega da so linki tako nagnusno grdi, če jih želiš komu prebrat..
z mojega stališča je tale dot net en tak 'wav' efekt za razvijalce, vidijo polno 'fancy' stvari, pa jih vse uporabijo. regardless če se jih potrebuje ali ne.

/eidt:
klemen, ni noben prfoks ali kaj. ampak le moja negativna izkušnja z dotnet pejdži.
lahko pa tudi ti tvojo enovrstičnico (ma nimaš pojma majkemi) zagovarjaš in nam poveš zakaj je zadeva tako superirorna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

MaCoFaCo ::

Ne bom preveč pametaril, sam mam občutek, da si ti kot "ASP.NET programiranje" predstavljaš sestavljanje "lego kock" (pod tem pojmom si predstavljam, da na stran namečeš tiste vgrajene kontrole, ki so na voljo in stran je že končana!). Nekako isto, kot nekateri trdijo da znajo HTML, zato so programerji (s tem nisem hotel nobenega užalit). ASP.NET je veliko več od tega...

En razlog, da ima moj projekt že kar nekaj vrstic kode je ta, da sem čisto vse kontrole sam napisal - lego kockice sem si torej sam naredil. Tudi tisti "WebParti". To niso tisti MSjevi WebParti ampak moje custom kontrole, ki se jih da zelo enostavno dinamično vkomponirati na stran. V njih se bi npr. prikazoval seznam najbolj "vročih" podnapisov, seznam najnovejših podnapisov, kakšna anketica, statistika, ... Skratka zadeva se mi je zdela zelo uporabna, zato sem jo implementiral. Zato je tisti tvoj komentar "vidijo polno 'fancy' stvari, pa jih vse uporabijo", vsaj v tem primeru čisto mimo.

Ker pa je logično, da ne bo vsakega vse zanimalo, sem implementiral možnost izklopa posameznih komponent. Naj si uporabnik izbere kaj želi imeti prikazano, ne da mu jaz vsiljujem nekaj. Zaradi mene si lahko tudi vse izklopi.

Ne trdim da je ASP.NET boljši od PHP. Sploh ne. Oba imata svoje prednosti in slabosti in v obeh lahko narediš "počasno" stran. Ni pa namen tega threada flamewar na to temo. Če kdo želi to, naj odpre nov thread.

In ne vem zakaj si se zapičil v tiste milisekunde. Če bi bil zloben, bi lahko tam izpisoval tudi random številke na intervalu 0.00001-0.00009...

CaqKa ::

>>> In ne vem zakaj si se zapičil v tiste milisekunde. Če bi bil zloben, bi lahko tam izpisoval tudi random številke na intervalu 0.00001-0.00009...

ti kr, ko bo na strani po 50 hkratnih uporabnikov, bodo take številke kar fajn prišle.
glede na to da pa so že pri enem userju na 70 milisekund...

sej projekt je super, samo nekak se mi dozdeva, da bo to uporabno edino za doma.

MaCoFaCo ::

Hotel sem samo povedat, da tiste cifre so lahko ponekod prirejene in da naj se jim ne zaupa slepo (počasno nalaganje potem enostavno zvališ na počasno povezavo uporabnika ali slab brskalnik :)

BTW: tisti računalnik do katerega ste dostopali za ogled strani je bil AMD Athlon Thunderbird 1000 MHz iz leta 2000 :) RESPECT!!!

BluPhenix ::

Ok naj se to "osebno obračunavanje" zaključi tukaj. CaqKa, doker projekt ne bo končan bo marsikaj še narobe, ko pa bo končan bo tvoja stvar, ali ga boš uporabljal ali ne.

Ne vem zakaj človeka zatirati pri svoji ideji z izjavami, da bo samo za doma. Sej ni problema je tvoje mnenje, do katerega imaš pravico, ampak ga ni potem treba siliti naprej.

Prosim, da se nadaljuje komentiranje strani, če želite kaj drugega reševati imate ZS. Škoda bi bilo zakleniti tako fanj temo in prizadevanje.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

CaqKa ::

MaCoFaCo jaz upam da sem s svojimi predlogi konstruktivno pomagal pri izdelavi tvoje aplikacije.
moj skepticizem okrog dot.neta pa upam da jemlješ kot dobronamerno kritiko in podžig k temu da boš pokazal da je dot.net res tista ultimativna platforma, ter mi s tem pokazal kako se motim.

hkrati upam da zadeve ne vidiš kot osebni obračun kot to BluPhenix navaja. nevem na podlagi česa bi.

rokpok ::

Samo komentar(ja) o času generiranja strani:

1) Da se stran dolgo generira, ne moreš kriviti uporabnikovega računalnika - ker se generira na strežniku.
2) Čas 70 milisekund je v mejah normale in tudi v PHP-ju čas izvajanja aplikacije nebi spravil dosti pod 70 milisekund, če sploh kaj.
Rad bi bil pingvin.

MaCoFaCo ::

Ne, to ne jemljem kot osebni obračun. Če se ti zdi ASP.NET slab/počasen/..., te ne mislim prepričevat v nasprotno. Itak nimam nobene koristi od tega :)

Naj se tema še naprej nadaljuje s predlogi in pripombami, ki se tičejo uporabnosti, preprostosti, videza, funkcionalnosti itd., ne pa s komentarji na račun tehnologije, ki se skriva v ozadju. Za to naj se odprejo nove teme.

Tutankhamun ::

Kako pa pridem na tvojo stran, ker naslov pa je, da se mau poigram :D
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

MaCoFaCo ::

Trenutno ne moreš pogledat, ker nimam ta pravega strežnika. Aktivno bom začel iskati strežnik, ko implementiram še nekaj zadev, do takrat pa bom mogoče še kdaj improviziral z objavo dinamičnega IPja, na katerem bo mogoče potestirati zadevo.

Sem pa trenutno nekoliko na tesnem s časom, ker imam druge prioritete in sem razvoj aplikacije dal na stranski tir.

MaCoFaCo ::

Back again, tokrat s še malo Ajax začinke :p

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

MaCoFaCo ::

XHTML validacija:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

MaCoFaCo ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

MaCoFaCo ::

Poskus izboljšave izgleda komentarjev :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

Looooooka ::

kot zagovornik php-ja lahko recem da je ASP.NET res cool in kar se tice hitrosti ne more po njemu noben pluvat.
kar se pa tice kontrol in ne vem kaksnega nabijanja...pa glede vrstic kode...ce bi znal programirat karkol druzga kot php pol bi vam blo takoj jasn zakaj se zna vrstic kr dost nabrat.
strani na zalost ne morm ocenit ker ni vec dostopna =)

MaCoFaCo ::

V kratkem nameravam stran spet testno objaviti za dan/dva, da mi poveste svoje mnenje. Povezavo do strani bom objavil v tej temi.

Trenutna verzija izgleda tako:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333731 (2060) donvito
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579106525 (11129) Morison
»

Podnapisi.net - kak je možno, da ni angleških podnapisov, hrvaški pa so?

Oddelek: Loža
91713 (1168) gregor_m
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50177024 (54220) Dead_Meat
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729750 (16257) KontraCepec

Več podobnih tem