» »

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

««
3 / 12
»»

šernk ::

kakšna je kaj možnost da bi ta program bil tudi na linux sistemih?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

c00L3r ::

Ponovno boš moral vnesti geslo. Najprej se anonimno prijavi potem pa klikni gumb "Prijava...", vpiši up. ime in geslo, izberi "Zapomni si me na tem računalniku" in klikni "V redu". Moralo bi delovati!

(program je namreč ob neuspešni samodejni prijavi resetiral geslo na tvojem računalniku)
dela:)

MaCoFaCo ::

@šernk

SublightCmd bi moral v Linuxu že delovati, je pa to command line programček :)
Za sam Sublight v Linuxu bi po moji oceni potreboval kak mesec/dva (na žalost pa tega časa trenutno nimam :()

Mogoče se lahko še poigraš z XBMC za katerega je bil pred kratkim napisan Sublight plugin.


@c00L3r

Super, super :)

šernk ::

ja ravno gledam kaj je ta XBMC, pač glede programiranja nimam pojma koliko kaj traja, vprašati pa pravijo da ni greh :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MaCoFaCo ::

MaCoFaCo ::

 Sublight 1.2.2: batch download (prenos podnapisov za vse filme v neki mapi)

Sublight 1.2.2: batch download (prenos podnapisov za vse filme v neki mapi)



(funkcionalnost je na voljo tudi Linux uporabnikom preko orodja SublightCmd 0.2.0)

MaCoFaCo ::

 Screenshot iz Ubuntu Linuxa

Screenshot iz Ubuntu Linuxa

pirlo ::

Zakon program. Vsaka čast ;)
A se da kje nastavit, da se izklopi vnos uporabniškega imena in gesla za podnapisi.net?

MaCoFaCo ::

Če želiš prenašati podnapise iz podnapisi.net je geslo potrebno (zahtevano iz njihove strani). Sublight si lahko to geslo zapomne, da te potem vedno ne sprašuje.

Če pa ne bi rad iskal po strani podnapisi.net pa si lahko to izklopiš v: Nastavitve/Podnapisi iz drugih virov, nato odstraniš kljukico pri PodnapisiNet in klikneš gumb "Shrani in uveljavi spremembe".

pirlo ::

Klko opažam je na podnapisi.net daleč največ podnapisov tako da izklop tega plugina bi bila vlka napaka :).
Nočem ti težit, ker je res super program, ampak to ne gre, da bi ti naredo en account npr. sublight in bi vsi, ki niso registrirani na podnapisi.net prenašali prek tega accounta? To je edini razlog da ne updatam iz 1.0.4, ker še tam ni trebalo vnesti gesla in vseeno prenese podnapis.

AmokRun ::

Zakaj je pa problem enkrat vpisat username in password od p.net?

MaCoFaCo ::

To z enim accountom se seveda da, vendar ne smem narediti na ta način (razen če prepričaš administratorje Podnapisi.Net, da mi to dovolijo).


Drugače pa, kot pravi AmokRun. Registriraš se na strani Podnapisi.Net in rečeš Sublight-u, da si zapomne up. ime in geslo. Problem rešen.

šernk ::

macofaco mi lahko sedaj poveš kako inštaliram tist sublightcmd 0.2.0 na netu najdem le verzijo 0.2.1. ali delata tudi obe v ubuntu?

ker ko downloadam dobim .exe datoteko tu se mi pa zalomi
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MaCoFaCo ::

Verzija 0.2.1 bo v redu (0.2.0 ima težave v Linuxu).

V glavnem, moraš samo dekompresirat tisti tar.gz paket in na tvoji Linux distribuciji imeti inštaliran Mono projekt (http://www.mono-project.com).


Primer ukaza, ki prenese slovenske in angleške podnapise za vse filme v mapi /home/user/filmi

  • mono SublightCmd.exe downloadbatch "/home/user/filmi" "*.avi;*.mkv;" "sl"+"en" /recursive:true /username:"TVOJ_SUBLIGHT_USERNAME"



Opomba: Sublight username je trenutno mogoče registrirati le v Sublight klientu :> Na mail admin AT sublight.si mi pošlji username in password, ki ga želiš imeti pa ti ga skreiram jaz. V prihodnji verziji SublightCmd bom omogočil registracijo uporabnika iz ukazne vrstice...

pirlo ::

To z enim accountom se seveda da, vendar ne smem narediti na ta način (razen če prepričaš administratorje Podnapisi.Net, da mi to dovolijo).


Drugače pa, kot pravi AmokRun. Registriraš se na strani Podnapisi.Net in rečeš Sublight-u, da si zapomne up. ime in geslo. Problem rešen.

Saj ni neki problem, samo pač registrirat se je treba :).
Hvala za odgovor. Samo tak naprej 8-)

MaCoFaCo ::

Zanima me kaj si mislite o tej novosti: Sublight real time scoring system

Če na hitro povzamem: gre se za novost na strežniku, ki točkuje uporabnikove akcije (objava podnapisov, povezovanje filmov, ...). Na ta način lahko enostavno ugotovimo kateri uporabniki so aktivni (tudi sami prispevajo k boljši storitvi) in kateri so pasivni (samo prenašajo podnapise). Cilj vsega tega: dodatno izboljšanje storitve in bolj pravična raba.

ShowDown ::

That kind'a sucks;)

MaCoFaCo ::

Ti si torej tisti ki na veliko downloada? :P

mmmato ::

That kind'a sucks


kind'a true :)
http://www.turnofftheinternet.com/

MaCoFaCo ::

Osebno sem prepričan, da bom(o) s tem dobili še bolj kvalitetno storitev. Včeraj naprimer sem opazil, da je bilo dodano 30% več povezanih podnapisov (povezava med podnapisom in video datoteko).

Opomba: sistem je trenutno v pasivnem načinu, kar pomeni, da samo sestavlja statistike

p.s. zelo kmalu pride ven Sublight 1.3.0, ki bo uporabljal večnitno iskanje (iskanje za vsak plugin bo izvajal v svoji niti). To v praksi pomeni, da bo iskanje potekalo maksimalno 15 sekund, ne glede na to koliko pluginov imamo vklopljenih. Trenutno je bilo tako, da si je 15 sekund vzel za vsak plugin (če smo imeli vklopljene 3 plugine je to v najslabšem primeru pomenilo 45 sekund).

c00L3r ::

Osebno sem prepričan, da bom(o) s tem dobili še bolj kvalitetno storitev. Včeraj naprimer sem opazil, da je bilo dodano 30% več povezanih podnapisov (povezava med podnapisom in video datoteko).

Opomba: sistem je trenutno v pasivnem načinu, kar pomeni, da samo sestavlja statistike

p.s. zelo kmalu pride ven Sublight 1.3.0, ki bo uporabljal večnitno iskanje (iskanje za vsak plugin bo izvajal v svoji niti). To v praksi pomeni, da bo iskanje potekalo maksimalno 15 sekund, ne glede na to koliko pluginov imamo vklopljenih. Trenutno je bilo tako, da si je 15 sekund vzel za vsak plugin (če smo imeli vklopljene 3 plugine je to v najslabšem primeru pomenilo 45 sekund).

Večnitno iskanje je odlična ideja. Bi lahko naredil še morda zavihke, da bi lahko za več filmov/serij hkrati iskal?

Včasih bi si rad poiskal podnapise za celo sezono TV serije in je čakanje malce utrujajoče...

MaCoFaCo ::

To zaenkrat odpade, ker bi uporabniški vmesnik dodatno zakompliciralo :)

Predlagam ti naslednje:

  • uporabi t.i. "Batch download", ki ti zelo hitro prenese vse podnapise (najdeš pod zavihkom "My movies"). Morebitne slabosti: išče samo podnapise, ki so "povezani" z video datoteko (to pa deluje samo s podnapisi iz primarnega vira). Lahko si pogledaš še tole povezavo: How to download subtitles for all movies at once?

  • zaženi več Sublight instanc (v nastavitvah pod opcijo "Other settings" moraš prej onemogočiti opcijo "Allow only once instance of application")

MaCoFaCo ::

Ker so bili prevajalci zelo hitri, je nova verzija že na voljo :)

Direktna povezava do namestitvene datoteke: Sublight 1.3.0 (2.1 MB)

MaCoFaCo ::

Na voljo je nova verzija SublightCmd (za Linux, Windows). Več informacij: SublightCmd 0.2.3

ShowDown ::

Ti si torej tisti ki na veliko downloada? :P


Ja, moram priznat, da mi je program zelo všeč. Sam ne downloadam ravno veliko podnapisov, ker jih enostavno ne potrebujem. Razen če je film v nekem eksotičnem jeziku.

Problem se pojavi, ko želiš podnapis čimprej in se ti res ne ljubi linkat teh podnapisov. Pravtako tega ne bodo veseli bolj "noobish" uporabniki, ki jim je že zaganjanje filma včasih težava, zdaj pa še bodo pazili na statistiko. Pa na uporabniški profil? Nevem no... Verjamem, da bo s tem storitev kvalitetnejša, vendar se mi zdi, da boš s tem izgubil nekaj uporabnikov, ki so ta program cenili predvsem zaradi enostavnosti. Če bo program preveč zakompliciran, bo marsikdo raje šel na podnapisi.net in si tam snel podnapis z manj težav in na način kot je to delal prej.

Sicer pa program je super in neverjetno olajša delo iskanja podnapisov. Svetujem ti samo, da se držiš načela uporabnosti, hitrosti in seveda enostavne uporabe. Nič nepotrebnih bombončkov in nepotrebnega deljenja uporabnikov.

P.S.: Super ideja. Čudim se, da še nihče ni pri tebi potrkal z veliko vrečo denarja in je kupil :P

MaCoFaCo ::

No, bomo videli kako se bo obneslo :) Načeloma uporabniku ne bo potrebno klikati po profilu, da bo spremljal statistiko. Njegove točke so vidne že v statusni vrstici (v naslednji verziji bo še rumen klicaj pri negativnih točkah :P).

Program res nudi kar nekaj funkcionalnosti, vendar so večinoma "skrite" po ostalih tabih. Neizkušeni uporabniki lahko naprimer uporabljajo samo prvi tab za iskanje in bo vse OK.


P.S.: kako pa veš da ni noben potrkal? Problem je bolj, da ne sprejemam vreče z manj kot 100.000 EUR :P

AmokRun ::

V verziji 1.3.2 se mi je začelo prikazovati tole sporočilo:



Ko kliknem ok, program najde podnapise in deluje povsem normalno, problem je samo to sporočilo.
Podnapise pa iščem preko desnega klika na .avi file.

Entity ::

Ce bi tale programcek znal še Coverje z cdcovers.cc dol vlect... :D

Drugace pa super zadeva, sem se malo igral z njim. Pri batch nacinu sicer ni ravno zanesljiv, par filmov enostavno izpustil, v rocnem nacinu pa našel brez problema. Drugace pa super zadeva!

MaCoFaCo ::

@AmokRun

Na žalost je res nastal ta bug v verziji 1.3.2. Bo popravljeno!

@Entity

Za cdcovers.cc bomo pogledali. Mogoče pa bo enkrat ;)
V batch načinu prenese samo povezane podnapise, ker naj bi samo ti bili dejansko sinhronizirani s filmom. Če že iščeš ročno in imaš na voljo video datoteko jo vsekakor poveži s podnapisom!



Drugače pa se trenutno pripravlja verzija 1.4.0 [ne vem še točno kdaj bo, ker bodo še kakšni dopusti vmes pa to :)]

 Verzija 1.4.0 in nemški vmesnik

Verzija 1.4.0 in nemški vmesnik



Danes sem tudi naročil nov dedicated strežnik iz Anglije, ki ga bom poskušal dati čimprej v pogon ;)

waters ::

Kako pa je kaj z Windows Explorer integration v Windows 7 - meni ga noče integrirat.
LP

destiny ::

water, mislim da morš Sublight zagnat kot admin, pol pa gre...

MaCoFaCo ::

Meni deluje v Windows 7. Kot je rekel destiny, prvič moraš zagnati kot administrator, da registriraš integracijo v Explorer. Brez tega ne gre, ker ni pravic za pisanje v register.

Ko imaš enkrat registrirano lahko zaganjaš aplikacijo kot navaden uporabnik.

MaCoFaCo ::

Kakšna se vam zdi spletna različica, ki je narejena v Silverlightu? Klik.


Prosim tudi kakšnega uporabnika Linux oz. OS X operacijskega sistema, da preveri, če zadeva deluje :)

AmokRun ::

Zadnje čase me moti začetni MessageBox, v primeru ko ni nobenih podnapisov.
Moteče je, da se program ne prikaže v taskbaru, ampak se samo pojavi MessageBox z OK gumbom, šele po kliku OK se prikaže celoten program.

DuleKrtola ::

Imam en predlog. Ko pride ven nova verzija se ti ponudi update ob startu programa. Ponavadi kliknem "not now" in najdem podnapis, potem pa vedno pozabim updateat. A bi se dal narest, da potegne update dol v ozadju in ga namesti ob izhodu iz programa?

darkolord ::

En hrošč... Če dam miško čez zadetek in počakam da se pokaže ime filma s slikico, se ta popup pokaže vedno na primarnem zaslonu, namesto na tistem, na katerem je odprt program. Takole:

MaCoFaCo ::

@AmokRun in @darkolord: bom poskušal popraviti v naslednji verziji (prosim, da oba preverita če bo rešitev OK).

@jumo: posodobitve bom zaenkrat pustil takšne kot so. Če pozabiš posodobiti in nimaš težav s staro verzijo pač uporabljaš staro verzijo naprej :) Omenim pa naj, da Sublight pozna dva tipa posodobitev:
-neobvezne posodobitve (takšne so bile posodobitve verzij 1.x do zdaj)
-obvezne posodobitve (takšna bo verzija 2).

Če je na voljo obvezna posodobitev bo Sublight ob vsakem zagonu "težil", da je na voljo nova verzija.



Trenutno je v pripravi Sublight 2, ki bo doživel nekaj internih sprememb in vgradnjo novega Office 2010 uporabniškega vmesnika (v ta namen je bila tudi kupljena profesionalna knjižnica).

Screenshot trenutne razvojne verzije:
 Sublight 2 na sistemu Windows 7 z omogočenim Aero vmesnikom (kliknite za prikaz večje slike)

Sublight 2 na sistemu Windows 7 z omogočenim Aero vmesnikom (kliknite za prikaz večje slike)





Hvala vsem za pripombe.

Kami ::

Sem že pisal avtorju na email, ampak bom napisal še tukaj, ker bi mogoče še kdo želel podobno funkcionalnost, ki je sam nisem zasledil in bi v nekaterih primerih znala biti zelo koristna.

Pri izdelavi vtičnika za ponudnika podnapisov bi bilo super, če bi lahko dostopal do vrednosti posameznih filtrov (torej tisto, kar je vpisal uporabnik).

Ta zadeva bi prišla zelo prav pri izdelovanju vtičnikov za nekatere ponudnike, ki nimajo API-ja in imajo čudno organizirano iskanje (ali pa ga sploh nimajo), ker v primeru, da uporabnik poda sezono / epizodo za neko serijo, bi lahko te podatke uporabil že pri zajemu podatkov in tako bi se zadeva zelo pohitrila (ne bi rabil zajeti vseh podatkov, ampak samo podatke za podano sezono in/ali epizodo).

MaCoFaCo ::

To je na voljo že zdaj.

Razred SearchFilter je abstraktni razred iz katerega izpeljujejo ostali razredi (SearchFilterLanguage, SearchFilterYear, SearchFilterSeason...). Iz izpeljanih razredov pa lahko dobiš dodatne informacije o filtru.

Poglej si naslednji diagram (klikni za večjo sliko):
 Razred SearchFilter in razredi izpeljani iz njega

Razred SearchFilter in razredi izpeljani iz njega




Predlagam tudi, da si pogledaš izvorno kodo na tem naslovu: http://code.google.com/p/sublightplugin/

Lp,
macofaco

DuleKrtola ::

@jumo: posodobitve bom zaenkrat pustil takšne kot so. Če pozabiš posodobiti in nimaš težav s staro verzijo pač uporabljaš staro verzijo naprej :) Omenim pa naj, da Sublight pozna dva tipa posodobitev:
-neobvezne posodobitve (takšne so bile posodobitve verzij 1.x do zdaj)
-obvezne posodobitve (takšna bo verzija 2).


Eh, ne vem zakaj, ampak sem mislil da se update požene v samem programu in se nato restarta, pa se samo odpre link v browserju. ql :)

MaCoFaCo ::

jumo, tako je bilo včasih. Za večino uporabnikov je bilo veliko veliko bolj enostavno nadgraditi verzijo, pojavil pa se je problem pri majhnem procentu uporabnikov, ki so imeli težave. Ker problemov nisem uspel ponoviti na mojem računalniku sem se odločil, da zadevo "poenostavim". In zdaj je pač tako :)


Se zavedam, da trenutna rešitev ni najbolj prijazna za uporabnika.

rognaj ::

@MaCoFaCo: Ali lahko narediš še switch, da ko snameš podnapis, da doda še oznako jezika?

Torej, ko jemlješ podnapis za FILM.AVI, bi angleške podnapise imenoval FILM.EN.SRT, naše pa FILM.SI.SRT.

PINki ::

sej to je že

Kami ::

To je na voljo že zdaj.

Razred SearchFilter je abstraktni razred iz katerega izpeljujejo ostali razredi (SearchFilterLanguage, SearchFilterYear, SearchFilterSeason...). Iz izpeljanih razredov pa lahko dobiš dodatne informacije o filtru.

Poglej si naslednji diagram (klikni za večjo sliko):
 Razred SearchFilter in razredi izpeljani iz njega

Razred SearchFilter in razredi izpeljani iz njega




Predlagam tudi, da si pogledaš izvorno kodo na tem naslovu: http://code.google.com/p/sublightplugin/

Lp,
macofaco

Sem uredil, hvala.

MaCoFaCo ::

@rognaj, to je res že na voljo. Poglej si:
Nastavitve / Mapa za shranjevanje podnapisov / Poimenovanje datotek

@Kami, nisem še imel časa preizkusiti tvojega plugina, če želiš in če se avtorji tiste strani strinjajo pa lahko vključim tvoj plugin kar v Sublight (drugače bo plugin po vsej verjetnosti uporabljalo le nekaj uporabnikov :)

MaCoFaCo ::

Za tiste, ki bi radi preizkusili zgodnjo verzijo Sublight 2...

Prenos je možen na strani: http://www.sublight.si/Article/50/Subli...

Komentarji dobrodošli :)

AmokRun ::

Kaj pa tole, bo kdaj?
AmokRun, daj mi pošlji na mail (contact AT sublight.si) screenshot direktorijske strukture v Explorerju za omenjeni film.

Ti lahko kar tukaj odgovorim.

Če je film na dveh cd-jih, sublight takole poimenuje podnapise:



Jaz bi pa rad, da bi bilo takole:




Pa še ena stvar je pri uvozu podnapisov iz podnapisi.net.
Če je podnapis za več verzij filma, so na p.net verzije filma ločene s presledki. To bi lahko zaznal in vsako verzijo zapisal v svojo vrstico, tako kot se to naredi, če ročno dodaš verzijo. Zdaj je to vse v eni vrstici in je nepregledno.

Tako bi lahko bilo prikazano tudi pri rezultatih iz podnapisi.net, tudi tam je zdaj vse v eni vrstici.

Kami ::

@rognaj, to je res že na voljo. Poglej si:
Nastavitve / Mapa za shranjevanje podnapisov / Poimenovanje datotek

@Kami, nisem še imel časa preizkusiti tvojega plugina, če želiš in če se avtorji tiste strani strinjajo pa lahko vključim tvoj plugin kar v Sublight (drugače bo plugin po vsej verjetnosti uporabljalo le nekaj uporabnikov :)


Sem vprašal lastnika strani in je rekel, da nima nič proti, če je plugin vključen v Sublight :)

MaCoFaCo ::

@AmokRun:
Sem za test kreiral dve prazni .avi datoteki in jih preimenoval v datoteki kot je prikazano v tvojem screenshotu. Ko sem prenesel podnapise na disk mi je Sublight samodejno preimenoval podnapise na naslednji način:

 Test

Test



Upam, da nimaš kakšne prastare verzije :)

Glede različic pa... Ideja je kul sam se mi ne da spreminjat... :)

@Kami:
Če je tako potem lahko vključim plugin kar v Sublight. Seveda, če ti tako hočeš (prej bi moral še pregledati source kodo, da ni kaj čudnega :P)

AmokRun ::

@MaCoFaCo: Ja to res dela, če sta v mapi samo dve datoteki, če pa dodaš še eno (drug film), pa ne bo več.
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333339 (1668) donvito
»

Downloadanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
123136 (2917) kuglvinkl
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50176660 (53856) Dead_Meat
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729589 (16096) KontraCepec
»

Ne morem aktivirati podnapisov :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
101323 (1247) AlesCretnik

Več podobnih tem