» »

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

««
«
1 / 12
»»

MaCoFaCo ::

Kdor želi testirati beta verzijo Sublight aplikacije si jo lahko prenese iz naslednjega naslova: Sublight 0.9.2 BETA (velikost 1.1 MB).

Glavna novost je plugin za iskanje po strani Podnapisi.NET. Prosim vas, da sporočite morebitne težave in komentarje.

----------------
p.s. ne vem zakaj ni bilo mogoče dodati posta v že obstoječo temo...

MaCoFaCo ::

Za tiste, ki jih zanima še izvorna koda: Sublight.Plugins.SubtitleProvider.BuiltIn.PodnapisiNet

renault2 ::

Na forum sem se registriral samo zato da povem da je program fenomenalen. Točno to kar sem iskal!!!!!!!! Res hvala za program!!!!!!!!

MaCoFaCo ::

Hvala tebi za pohvale :)

Verzija 0.9.2 je na voljo. Kdor je namestil BETA različico naj jo odstrani in ročno namesti še enkrat iz naslednjega naslova: namestitveni program za Sublight 0.9.2

Starim uporabnikom bi se morala verzija posodobiti samodejno ob zagonu aplikacije.

Test.

Test 2

V naslednji verziji bosta na voljo dva plugina za iskanje podnapisov po drugih bazah:

  • Podnapisi.NET (vključen v sedanji verziji 0.9.2) in

  • OpenSubtitles.org (je že implementiran in bo vključen v verziji 0.9.3).



Uporabniki bodo tako imeli na voljo res ogromno število podnapisov.

 Plugini za iskanje podnapisov po drugih bazah.

Plugini za iskanje podnapisov po drugih bazah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

Gatsu ::

Ze kaka 2 tedna uporabljam tale program in je res zelo uporaben, tako da thumbs up.

levaky ::

Program zmaga! Ravno sem dobil obvestilo, da je na voljo nova verzija! IIjej:)

Jaz že veselo dodajam podnapise, če le-ti ne obstajajo.

lp, Matej

MaCoFaCo ::

Hvala obema za pohvale, levaky-ju pa še dodatna zahvala za dodajanje novih podnapisov.

Ta verzija je zdaj kar močna, vsebuje celo dodatne mehanizme za samodejno ugotavljanje naslovov filmov (hash-i iz strani OpenSubtitles.org, zaradi česar je bilo potrebno implementirati xml-rpc).

Plugine za iskanje po drugih bazah je možno vklapljati, izklapljati, spreminjati njihov vrstni red... Mogoče en namig pri iskanju: če držite tipko "SHIFT" in kliknete gumb "Išči" bo iskal po drugih bazah tudi če imate v nastavitvah izbrano opcijo "Uporabi, ko ni zadetkov na primarnem viru" (sklop "Podnapisi iz drugih virov" v nastavitvah).

Ko bo na voljo posodobitev za verzijo 0.9.4 bo po novem dialog takšen:

 Nov dialog za posodabljanje.

Nov dialog za posodabljanje.



Želim vam uspešno iskanje ;)

darkolord ::

Bu,

še dva predloga:
- drag&drop podnapisov iz programa, da ni potrebno izbirat mape iz dialoga za izbiro map (zna bit zelo zamudno), če iščeš ročno
- če ročno shraniš podnapis v eno mapo, pa je v njej samo en video fajl, bi se lahko datoteka s podnapisi samodejno preimenovala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MaCoFaCo ::

darkolord, tvoja predloga sem upošteval in bosta na voljo v verziji 0.9.5 (potrebno je še malo stestirati).

(drag&drop iz programa v Explorer je bilo drugače kar težko implementirati 8-O)

V novi verziji bo tudi na voljo minimiranje aplikacije v področje za obvestila (system tray).

Lp,
M

SmeskoSnezak ::

V taskbaru ne deluje nobena funkcija na kliku okenca. (levi klik = pomanša okno, prikaže okno, desni klik = več opcij, med njimi zapiranje aplikacije).

Btw, kak išče filme? Po originalnih naslovih, kot so recimo na imdb-ju seznami filmov od igralca, ker zdajle ko iščem po angleških naslovih, ne vem, če najde tisto kar iščem.

I'll let you know about anything else...
@ Pusti soncu v srce... @

MaCoFaCo ::

To glede taskbara mi je znano in je posledica uporabljenega "skina". Na žalost mi tega problema zaenkrat še ni uspelo rešiti (res je tudi, da se ne ukvarjam pretirano s tem).

Če iščeš podnapise ročno se uporabijo IMDB naslovi. Zna iskati tudi po alternativnih naslovih vendar jih ni še veliko, ker jih v sami aplikaciji (še) ni mogoče dodajati. Pri samodejnem iskanju išče podnapise glede na hash filma.

Če si našel kakšno napako pri iskanju te prosim, da sporočiš.

SmeskoSnezak ::

Nek error mi vun meče včasih, sam tisto ma bolj veze verjetno z samo stranjo opensubtitles. Ti bom sporočil ob naslednjem errorju.
@ Pusti soncu v srce... @

darkolord ::

Glede menija v taskbaru za borderless formo je čisto preprosto: samo WS_SYSMENU window style moraš vklopit. Najlažje je če overridaš CreateParams v formi, takole približno:

        const int WS_CLIPCHILDREN = 0x2000000;
        const int WS_MINIMIZEBOX = 0x20000;
        const int WS_MAXIMIZEBOX = 0x10000;
        const int WS_SYSMENU = 0x80000;
        const int CS_DBLCLKS = 0x8;

        protected override CreateParams CreateParams
        {
            get
            {
                CreateParams cp = base.CreateParams;

                cp.Style = WS_CLIPCHILDREN | WS_MINIMIZEBOX | WS_SYSMENU;
                cp.ClassStyle = CS_DBLCLKS;

                return cp;
            }
        }


 takle

takle

Zgodovina sprememb…

MaCoFaCo ::

Darkolord, to sem že poskusil in se pojavi drugi problem (ki je meni bolj moteč zato sem to opustil). Ne gre namreč več spreminjati velikosti okna! Ok, če klikneš gumb "maximize" deluje, vendar če se z miško premakneš na rob okna pa ne deluje več 8-O (glej spodnjo sliko).

 Slika levo: okno s tvojo kodo (sistemski meni tu dela), slika desno: trenutna koda

Slika levo: okno s tvojo kodo (sistemski meni tu dela), slika desno: trenutna koda



Če imaš idejo kako rešiti ta problem se seveda priporočam...

darkolord ::

Hmm, kje se pa "ustavi"? Kje v WndProc v StatusStrip?

Zgodovina sprememb…

MaCoFaCo ::

darkolord, zadevo sem zaenkrat opustil...

btw, objavljena je nova verzija 0.9.5

 Pregled najbolj priljubljenih filmov.

Pregled najbolj priljubljenih filmov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

MaCoFaCo ::

V verziji 0.9.7 je v "paket" vključen programček SublightCmd za prenos podnapisov iz ukazne vrstice. Program bi moral delovati tudi v Linuxu v MONO okolju.

Za tiste, ki se želijo s tem igrati prilagam primere uporabe:

ukaz ....... SublightCmd help
opis ....... prikaže seznam ukazov s kratkimi opisi

ukaz ....... SublightCmd help nfo
opis ....... prikaže opcije ukaza "nfo"

ukaz ....... SublightCmd nfo /imdb:tt0133093
opis ....... prikaže .NFO za podani IMDB id

ukaz ....... SublightCmd nfo /title:matrix
opis ....... prikaže .NFO za podani naslov

ukaz ....... SublightCmd nfo /title:"my name is earl"
opis ....... prikaže .NFO za podani naslov

ukaz ....... SublightCmd nfo /title:matrix /year:1999
opis ....... prikaže .NFO za podani naslov in leto

ukaz ....... SublightCmd nfo /video:"C:\video.avi"
opis ....... prikaže .NFO za podani video

ukaz ....... SublightCmd help download
opis ....... prikaže opcije ukaza "download"

ukaz ....... SublightCmd download "C:\video.avi" "sl"+"en"
opis ....... prenese slovenski in angleški podnapis za podani video

ukaz ....... SublightCmd download "C:\video.avi" "sl"+"en" \priority:MaxRate \output:"C:\"
opis ....... prenese najboljše ocenjeni slovenski in angleški podnapis za podani video, podnapise shrani v mapo "C:\"

MaCoFaCo ::

Verzija 0.9.8 je že gor. Še malo pa bomo prišli do verzije 1.0 :)

V tej verziji je dodana možnost zahval za podnapise. Omenil bi tudi še eno zanimivo novost. Končno je podprt Windows Media Player :). To pomeni, da ni potrebno nameščati nobenih dodatnih pluginov za podnapise (potrebno je samo omogočiti eno opcijo v samem WMP, je pa seveda potrebno imeti nameščen XviD/DivX dekoder). Zadeva je preizkušena na verziji 9 in 11.

MaCoFaCo ::

 V verziji 0.9.9 bodo vključeni kar trije plugini

V verziji 0.9.9 bodo vključeni kar trije plugini

MaCoFaCo ::

Zgoraj omenjena verzija je na voljo.

Posodobljen je bil tudi plugin za Podnapisi.NET (optimizacija) + dodana je možnost komentiranja/glasovanja na Podnapisi.NET strani:

 Izboljšan Podnapisi.NET plugin

Izboljšan Podnapisi.NET plugin



http://www.magnesiummedia.com/pcutiliti...

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

MaCoFaCo ::

Končna verzija bo na voljo 17. januarja (končno :))

Do takrat še en screenshot:
 Objava podnapisa, izboljšan dialog za izbiro IMDB...

Objava podnapisa, izboljšan dialog za izbiro IMDB...

levaky ::

Ali bi bilo možno dodati kakšno opcijo za upload več podnapisov na enkrat? Recimo da uploadaš podnapise za celotno sezono na enkrat, saj sicer par precej časa traja, da uploadaš 24 datotek(+ za vsako pisat različiče, iskat IMDB,...)

lp, Matej

MaCoFaCo ::

Dober predlog. Bom poskušal implementirat.

MaCoFaCo ::

@levaky

Dodal sem opcijo "Objaviti želim več podnapisov za...". Če bo opcija izbrana ti bo po uspešni objavi samodejno ponudil dialog za izbiro drugega podnapisa. Po uspešni objavi ti bo ponudil dialog za izbiro tretjega podnapisa itd., dokler ne prekličeš.

 Objava več podnapisov

Objava več podnapisov

levaky ::

Odlično. Ali bo po vnosu vrednosti v vseh poljih obdržal, ali bom moral ponovno vpisovati različičo, izbirati medij,video datoteko?

Kaj če zamenjam video datoteko, se bodo nastavitve porušile ?

lp, Matej

MaCoFaCo ::

Vse ostane nedotaknjeno. Če zamenjaš video datoteko se različica in FPS samodejno nastavita, ostala polja pa ostanejo nespremenjena.

levaky ::

Odlično!

MaCoFaCo ::

Še 13 dni do končne verzije :)

Naj omenim še eno izboljšavo, ki bo vključena: zelo izboljšana detekcija podrobnosti o izbrani video datoteki (trajanje, framerate, uporabljen video kodek, ...).

 Izpis informacije o kodeku (AVC) in tipu video datoteke (HD)

Izpis informacije o kodeku (AVC) in tipu video datoteke (HD)

sss ::

Hvala za zelo uporaben program. Upam, da se bo še naprej tako aktivno razvijal kot se sedaj. Cenim tvoj trud in mislim, da se še veliko uporabnikov strinja z mano ;)

MaCoFaCo ::

Kaj dosti več niti nimam za razviti :P Upam si trditi, da je to ena najbolj naprednih aplikacij na tem področju v svetovnem merilu! (če se motim mi pošljite link do boljše aplikacije)

Še en zanimiv screenshot - Sublight na sveže inštaliranih Windows 7 (inštalirati je potrebno samo SublightSetup.exe in nič več!):
 Sublight in Windows 7

Sublight in Windows 7

levaky ::

Aplikacija je res TOP. Sploh z dodanimi plugini za podnapisi.net in opensubtitles.org!!!

Glede na to, kako mi program pride prav, mislim da bom v kratem naredil eno donacijo! Moram, ker me peče vest:)

lp, Matej

MaCoFaCo ::

Donacije so seveda dobrodošle, da se vsaj pokrijejo stroški strežnika. Razvoj same aplikacije pa ne verjamem, da se bo kdaj pokril z donacijami (bilo bi lepo če se motim :)).

Drugače pa lahko podprete aplikacijo tudi na druge načine:

  • da pišete in objavljate podnapise

  • da ocenjujete podnapise, pišete komentarje

  • povezujete podnapise z video datotekami

  • napišete kak članek o Sublight aplikaciji, da o tem izve še kdo (vodič, pomoč, ...)

  • itd.


Če bodo finance omogočale bom poskušal postaviti improviziran dedicated Sublight strežnik, ki bo zdržal breme vedno večjega števila uporabnikov (trenutno jih je že čez 34.000 :)).

Drugače pa hvala vsem uporabnikom, ki ste (in še boste) dajali nasvete in pripombe za izboljšavo aplikacije in Slo-Tech forumu, ki omogoča to temo :)

-------

Ena slikica začetne verzije aplikacije pred več kot enim letom:
 Aplikacija, verzija 0.2.5 :)

Aplikacija, verzija 0.2.5 :)

levaky ::

Hehe daleč si prišel:)

No vidiš, pol pa podpiram projekt vsaj v temu smislu, da dodajam podnapise in jih povezujem z video datotekami.

No, pa seveda obvezno forsiranje programa vsem, ki kdaj pred ogledom filma noro iščejo podnapise po netu:) Agrh sovražim, ko vidim da folk odpre FF in išče po podnapisih in snema po 5 različic, da najde pravo:)

lp, Matej

SmeskoSnezak ::

Hej, zdaj že kar nekaj časa ne uporabljam aplikacije (sn našel vse podnapise ki sn jih takrat potreboval =) in me zanima, če imaš implementirano, da program "izve" FPS podatek in ko išče po podnapisih, da se le-ti ujemajo? Tako bi lahko izločil neprimerne podnapise...
@ Pusti soncu v srce... @

MaCoFaCo ::

FPS podatek ni dovolj dober za avtomatsko filtriranje (uporabnik lahko pri objavi podnapisa poda napačen podatek, začetek videa je lahko drugačen). Se pa ta podatek prikaže na vmesniku in je možno po njem sortirati.

Za avtomatsko filtriranje podnapisov se uporablja hash, ki je najbolj zanesljiv (gleda se vsebina datoteke, njena dolžina v sekundah in bajtih).

Sam program drugače brez težav ugotovi FPS datoteke po novem celo s katerim kodekom je bil video kompresiran.

SmeskoSnezak ::

Aja, ql ql. Samo ideja mi je bla všeč, kr sn se spomno, da marsikdaj sta FPS podnapisov in filma različna, pol pa morš drugega iskat.
@ Pusti soncu v srce... @

kmetek ::

hvala!

MACOFACO iz kje si ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

sss ::

Kako je kaj z dodajanjem novih pluginov drugih baz podatkov oz spletnih strani?
Nekdo me je vprašal, če obstaja zadeva za linux?

borchi ::

> Nekdo me je vprašal, če obstaja zadeva za linux?

nekje je napisal, da SublightCmd tool dela tudi na mono-tu
l'jga

MaCoFaCo ::

@sss: plugin lahko naredi vsak, ki zna enega izmed .NET jezikov (DLL skopiraš v mapo Plugins in Sublight ga samodejno zazna). Trenutna politika je takšna, da če mi neka stran dovoli izdelavo Sublight plugina ga napišem sam in vključim v uradno verzijo aplikacije. Za katero spletno stran oz. bazo se gre, da jih povprašam.

Glede Linux-a pa je stvar sledeča. Začetne verzije so delovale tudi v Mono okolju. Ker pa sam nimam Linux-a, uporabniki ki ga imajo pa niso bili zainteresirani za testiranje, sem opustil zanimanje za Linux podporo.

Kar je napisal borchi drži. SublightCmd deluje v Mono okolju (spet pa nisem imel možnosti testirati v Linux-u).

sss ::

Načeloma je fajn, da je čimveč virov :)

jst občasno uporabljam še tele strani:
tvsubtitles.net
subtitlesource.org
subscene.com

MaCoFaCo ::

Na tvsubtitles.net in subscene.com sem že pisal vendar ni odgovora (očitno jih ne zanima). Za subtitlesource.org pa bom še vprašal.

bojsi ::

Lifehacker novička: klik. :)

MaCoFaCo ::

Današnji dan je bil res rekorden. Ogromno število prenosov in novih uporabnikov. Kaj naj rečem... Carsko :)

Malo me že skrbi, da bo 17. januarja, ko bo na voljo končna verzija, strežnik pokleknil pri posodobitvah :)

------------

 Graf

Graf

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

HunterMan ::

Včasih se zgodi da za nekatere filme ali serije ne najde podnapisov, čeprav so na podnapisi.net.

MaCoFaCo ::

Ali je ime filma/serije vključevalo znak &

Če ja, potem bo v končni verziji odpravljeno (bil je en bug, vendar ne na moji strani).

Če ni to pa povej kaj si iskal. Lahko napišeš tu lahko pa na privat.

ali3n ::

Tole je super.
Po hitrem pregledu me zanimata 2 zadevi:

- moti me, da ob kliku na "izberi" v rubriki "kriterij za samodejno iskanje" ponudi explorer, ki nima privzetih (sistemskih) nastavitev - pogled "details" ampak ima pogled "list"; včasih je fino folderje sortirat po datumu.. in dodat podnapise zadnjim dodanim filmom; sistem WinXP, SP2

- avi datoteke dobljene na travnikih,.. praktično nikoli niso poimenovane s celotnim imenom (naslov filma, relase,..); npr. "Burn.After.Reading.R5.XViD-PUKKA" -> avi fajl je "p-bar.avi"; imam torej folder s celotnim naslovom,.. notri pa domuje prej omenjeni avi. Bo našlo slovenski podnapis?


Paypal nakazilo sledi. Si zaslužiš!:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

MaCoFaCo ::


moti me, da ob kliku na "izberi" v rubriki "kriterij za samodejno iskanje" ponudi explorer, ki nima privzetih (sistemskih) nastavitev - pogled "details" ampak ima pogled "list"; včasih je fino folderje sortirat po datumu.. in dodat podnapise zadnjim dodanim filmom; sistem WinXP, SP2


Poglej si tab "Moji filmi", mislim da bo to kar si potreboval.

avi datoteke dobljene na travnikih,.. praktično nikoli niso poimenovane s celotnim imenom (naslov filma, relase,..); npr. "Burn.After.Reading.R5.XViD-PUKKA" -> avi fajl je "p-bar.avi"; imam torej folder s celotnim naslovom,.. notri pa domuje prej omenjeni avi. Bo našlo slovenski podnapis?


Po vsej verjetnosti bo, ker Sublight gleda tudi samo vsebino datoteke. Če pa slučajno ne najde, ker si ti prvi ki išče podnapise za ta film, pa se malo potrudiš in ročno poiščeš podnapis. Ko ga najdeš ga klikneš z desnim gumbom na seznamu in izbereš "Poveži podnapis z video datoteko". Naslednjemu uporabniku, ki bo iskal podnapise za isti film, bo naslov pravilno prepoznalo (ker je Sublight s tvojo pomočjo povezal vsebino datoteko z naslovom filma).


Če boš kaj nakazoval si naredi v Sublight uporabniško ime in registriraj nakazilo, ker se ti potem izklopi poziv k donaciji (prej mora seveda PayPal potrditi :P). Lahko pa si tudi anonimen če želiš.

MaCoFaCo ::

Mogoče bo koga zanimalo:
Testni projekt v C++ programskem jeziku.

MaCoFaCo ::

Hehe, nekoga iz XBMC foruma že zanima :D

Sem vedu jst od začetka, da bo na koncu zadeva prišla vse do konzol :P
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333753 (2082) donvito
»

Downloadanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
123170 (2951) kuglvinkl
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50177039 (54235) Dead_Meat
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729760 (16267) KontraCepec
»

Ne morem aktivirati podnapisov :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
101332 (1256) AlesCretnik

Več podobnih tem