» »

podnapisi.net

podnapisi.net

«
1
2 3

CaqKa ::

nadaljevanje teme iz Maco se igra

>>> Pri iskalniku smo se odločili za varijanto, ki omogoča nekoliko bolj ohlapno iskanje, ker... ne boš verjel koliko ljudi se je zatipkalo, potem pa na forumu spraševalo za podnapisi. Pa tudi tam so se "zatipkali", ker jim pač angleščina ne leži. Če želiš, da išče samo celoten string ga pa daš v narekovaje, da ti reče, da ni našel nič

gugl ma eno zadevo ki suggesta, v primeru da si se zatipkal.
tukaj definitivno podpiram picnika, da mora iskalnik imet med posameznimi stringi AND funkcijo namesto OR.
za tiste ki so pismeni, je to hitrejši search, za tiste ki so nepismeni in si še naslova filma ne znajo prav napisat... tisti pa bodo itak nekaj časa iskali. v kolikor se taka tema odpira si naredite eno stikcy temo, kamor taka vprašanja preusmerjate.

>>> Danes sem napisal en krajši članek, ki naj bi nekoliko olajšal iskanje. Ni popoln, ampak po mojem zadovoljivo obširen. Povezava do članka.

a si zamisliš da bi apple napisal članek kako se stisne tipka play na ipodu?

morebiti bi bilo za razmislit o noob in advanced iskanju.. kjer bi advanced iskanje definitivno imelo AND funkcije za posamezne stringe.
  • spremenil: CaqKa ()

Stepni Volk ::

S kom se pa pogovarjaš?
neobjavljeno.blogspot.com

CaqKa ::

Maco se igra

nadaljujem nekaj prepovedanega :)

Kostko ::

Evo, mate po defaultu AND operator med besedami :) Povejte kako se obnese. Bolj pregledne nastavitve iskalnika pa pridejo v nekaj dneh s "simple" verzijo strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kostko ()

Kostko ::

Kot obljubljeno, novi interface namenjen zgolj podnapisom:
http://simple.podnapisi.net/

Komentarji ?

root987 ::

Morda bi uvedli še autocompletion?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Kostko ::

Evo, za quick search bi mogu bit zdej autocompletion. Trenutno le-ta kot filter upošteva samo jezike izbrane v profilu (v kolikor je uporabnik prijavljen). Vrne pa največ 15 rezultatov.

root987 ::

Morda bi odstranili tabe (Vsi podnapisi, Podnapisi filmov, Podnapisi serij) in bi ponudli v naprednem iskanju radio gumbe.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Brilko ::

Tak je bol šmeki. ;)

root987 ::

Če delajo na preprostosti, šmekanje nima prostora v dizajnu.

Morda bi lahko tudi navigacijo spremenili - osebno imam v mislih da bi se ta namesto v stolpiču nahajala nad kvadratkom za iskanje, oboje (navigacija in kvadratek za iskanje) pa bi se razprostirala po celotni širini strani. Prav tako ne bi škodilo če v navigaciji povečaš črke.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

DonKeyser ::

Fajn bi blo, če bi pod vsakim podnapisom namesto 'prenesi podnapis' pisalo za katero verzijo filma je le ta. Za direkten prenos podnapisa pa bi bila dovolj samo ikonca pred vsakim podnapisom.

Tarzan ::

Verzijo ti bo pokazalo, ko se boš z miškonom nastavil nad povezavo "prenesi podnapis". Seveda če je release vpisan.

alum ::

Moti me, da ko želim iskati po Podnapisih TV Serij, moram izbrati to rubriko (OK), vpisati iskani niz (tudi OK), izbrati išči (OK). Ni pa OK, da me po pritisku na Išči vrže na Vsi podnapisi, tako da je potrebno zopet izbrati Podnapisi TV Serij.

Nekako bolj logičen potek bi bil, da bi ostalo na izbrani sekciji (torej Podnapisi TV Serij), dokler ne bom izbral drugače, ne pa da mi ves čas sugerira rubriko Vsi podnapisi.

Isto velja za iskanje po Podnapisih filmov.

Kostko ::

Evo zrihtano da tabi ostanejo tako kot morjo bit :)

alum ::

To je veliko boljše.

Uporabite še isti princip pri pokaži/skrij napredno iskanje, pa bom zadovoljen.8-)

Kostko ::

Zdej nej bi blo.

alum ::

In stvar je bolj funkcionalna.

root987 ::

Kostko: Si ti odgovoren za/razvijaš tudi UniLogin?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Kostko ::

@root987: Ja med drugim tudi to. Nekako smo morali poenotiti prijavo na večih straneh, tako da se ni treba uporabnikom vedno znova registrirat ;). Zakaj te pa zanima ?

Tarzan ::

Zraven pa še vse tiste tri tam našte povezavice ;) .

teac ::

Še ena stvar, ki mene osebno moti. Ko iščeš podnapis, zakaj si ne zapomni, da iščem, npr. padajoče po datumu. Treba vedno znova izbrat ta dva kriterija.
Drugače pa super.

Kostko ::

Zdej bi se mogl tut to ohranit.

jeso ::

Tarzan: release bi moral biti bolj viden.
V redu, saj se pokaže ko greš nad link, ampak bi moral biti viden že na začetku.

Če bi bil napisan desno od linka za prenos naprimer.

Drugače super tale poenostavitev.

lp

mmmato ::

Še en predlog iz moje strani. Pri iskanju bi lahko bila možnost, da hkrati izbereš 2 jezika. Npr 1. daš na slovenskega, drugega na angleškga, hrvaškega... Ali pa bi bila ta opcija v profilu

mmmato ::

OK, vidim da ta opcija obstaja. :\

Kostko ::

Bodo zdej releasi ok ? ;)

Seadoo ::

Autocompletion dela malce čudno. Recimo vpišeš tri črke in ti vrne nekaj rezultatov, potem se s kazalcem postaviš na nek rezultat in pritisneš enter, v upanju, da boš izbral ta rezultat. Ampak vse kar dobiš je to, kar si imel vpisano v iskalno polje in rezultat iskanja po tem.
Out of my mind. Back in five minutes.

Kostko ::

Moraš kliknit na zadevo, enter zaenkrat še ne dela :D Bomo zrihtal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kostko ()

Kekec ::

super tole mi je precej bolj všeč!
le tako naprej.

Kostko ::

Ok osveži browser cache, zdej bi mogl bit.

DonKeyser ::

Jz mam še en predlog. Na začetnem seznamu bi bili lahko samo podnapisi v jezikih, ki jih izbereš v nastavitvah.

Drgač je pa tole zdej kar super.8-)

Kostko ::

@DonKeyser: Urejeno.

DonKeyser ::

Aha super!;)

mmmato ::

simple.podnapisi.net me je začeu neki jebat v operi (9.02). Ko hočem odpret zavihek "podnapisi tv serij" se stran refresha, zgodi pa se nič.

Lah še kdo drug stestira, da vidim če je slučajno problem na moji strani, ker opažam da se mi opera zadne cajte čudno obnaša (odžira mi ram tam do 100MB 8-O )

Tarzan ::

Tyaz, lahko prosim poskusiš izbrisati cache Opere? Včasih lahko rahlo nesoglasje s shranjenimi deli strani proizvaja čudne stranske učinke in pomaga enostavno čiščenje začasnih internetnih datotek, ki so shranjene nekje na trdem disku.

Meni na Operi različnih verzij tega pojava ni uspelo ponoviti.

mmmato ::

ok, dela

alum ::

Imata kronično težavo, ki je izredno moteča.

PFramework: Unable to contact the database server. Please try again later.

Če se pojavi 1x se zgodi. Če se pojavi 5x, ok. Ampak, da se pojavlja vedno...

Tarzan ::

To se dogaja približno pol ure v nočnih urah (takrat enkrat, ko si tudi sam pisal svoj odgovor) zaradi tega, ker se v tem času optimizira delovanje podatkovne baze. Glede na to, da gre za precej veliko zadevo, traja kar nekaj časa. Po približno pol ure, mislim, da mora vse ponovno delovati brez problemov do naslednje noči.

chrush ::

A je možno nekako dodati v bazo film Blood River (1967) IMDB. Rad bi naložil podnapise.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

moat ::

Je to prvi april kot šala ali prvi april kot dejstvo? http://www.podnapisi.net/.

mailer ::

Tudi sam naletel danes na tole. Če ni dejstvo je šala, izvedeli bomo jutri.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Daniel ::

Iz strani:

Podnapisi.NET nikoli nismo imeli namena ukiniti, šlo je le za hudomušno prvoaprilsko šalo, s katero smo želeli opozoriti, da trenuten model upravljanja s stranjo ni primeren, tako po finančni, kot tudi po organizacijski plati, zaradi česar bomo začeli s procesom prenosa lastništva in upravljanja strani v neprofitno organizacijo, ki bo lažje motivirala večje število programerjev, prevajalcev in urednikov k sodelovanju v projektu.
Stran je spisana popolnoma na novo in bi zaradi prenosa s stare na novo kodo v vsakem primeru bila nekaj časa nedostopna, dokler se migracijski procesi ne zaključijo. Kodo smo morali napisati popolnoma na novo, saj nam je soavtor stare kode prepovedal uporabo.
Za vse morebitne težave pri prehodu, ki bodo nastale v vmesnem obdobju se iskreno opravičujemo. Vse zainteresirane, ki želite sodelovati pri krojenju usode svetovno znane spletne strani, vabimo, da se nam pridružite.
Več informacij o prehajanju na neprofitno upravljanje strani in vabilo k sodelovanju lahko pričakujete v bližnji prihodnosti (ni 1. aprilska šala).
Prenos bo predvideno končan ob 21:00 CET, ker pa gre za zajetno količino podatkov (vnos ~3M podnapisov v MongoDB) lahko pride do zakasnitve. Vabljeni, da si zvečer ogledate novo spletno stran in da skupaj naredimo prvi stresni preizkus!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

moat ::

No, lepo. Dobrodošli spet med nami :), uporabniki.

BorutK-73 ::

Tudi "lahka" verzija ima isto sporočilo:
http://www.sub-titles.net/

Nova stran je polomija.

Zgodovina sprememb…

polpo ::

BorutK-73 je izjavil:

Tudi "lahka" verzija ima isto sporočilo:
http://www.sub-titles.net/

Nova stran je polomija.


Res je ena velika polomija.
Zakaj je "lahka" verzija enaka navadni, sedaj jo lahko tudi izbrišejo, če bosta še naprej enaki...

MaCoFaCo ::

Vsi samo kritizirate :) Pač so imeli težave s staro kodo, zdaj so prešli na novo verzijo. Važno je, da so podnapisi dosegljivi (kar so kljub migraciji dokaj hitro realizirali). Lahko verzijo pa bodo verjetno dodali kasneje, ko se zadeve nekoliko stabilizirajo.

Meni se zdi stran lepša od prejšnje.

dronyx ::

OMG, groza, kakšen downgrade je pa spet to? Kje nastavim jezik slovenščina in da mi privzeto išče slo podnapise? Nazadnje sem tak šok doživel ko so "prenovili" Gamespot...

GTX970 ::

Npr za Arrow 2012, v search goraj vpišeš Arrow, v Languages dodađ Slo, klikneš spodaj na Arrow 2012.
Ja, so zakomplicirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Lonsarg ::

Bravo, lep moderni speedy upgrade, ker stara stran je bila taka na psu, da sem že razmišljal da bi postavil konkurenčno stran. Škoda edino ker še vedno nima avtomaskih filtrov za jezike, glede na to iz kje si. So pa vsaj filtre naredili dosti hitrejše, eno sekundo da izbereš jezik.

Ker na prejšni strani si, da si dobil Slovenščino na vrh moral dvakrat klikniti razporedi po jezikih, ker prvič je del nek čudni jezik prvi, šele ko si drugič kliknu je dal slovenščino, pred vsakim klikom pa si moral celo večnost čakati, da je stolpce zamikalo levo in desno,s kratka stara stran je bila groza na kvadrat, za vsak podnapis sem rabil 30 sekund... Filtri pa vsaj meni na prejšni strani sploh delali niso(si moral vsakič znova), ter zamudno jih je bilo štelati.

Skratka KONČNO in upam da še te malenkosti kot so avtomatski filtri za jezike glede na državo porihtajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BorutK-73 ::

Zdaj je veliko slabše. Ne vem zakaj mora imeti vse Win 8 izgled?
Iskanje po zadnjih podnapisih je polomija.
Še nisem opazil izboljšave na novi strani?
Obstaja kakšna druga stran ki ima ažurne slovenske podnapise?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579105929 (10533) Morison
»

Kako prevajati serije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8017409 (14412) maxa2maxa
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50176664 (53860) Dead_Meat
»

Kako postati prevajalec filmov

Oddelek: Zvok in slika
2711251 (2470) madmitch
»

Maco se igra (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
26124043 (13749) MaCoFaCo

Več podobnih tem