» »

Posest orožja

Posest orožja

««
35 / 55
»»

matobeli ::

Seveda. Vsi strelci so navadni kavboji katere zanima samo kako bi lahko imeli doma čimvečji kanon in jih varnost ter smiselnost tega v resnici zanima ravno toliko kot imetnike 25km/h mopedov.

No, ni res.

tikitoki ::

hammock je izjavil:

tikitoki je izjavil:



Preseli se v ZDA. Je cisto prav, da ne more vsako teslo imeti orozja. Samo poglej si do cesa je to pripeljalo v ZDA, poboji po šolah, med drugim.
Pa malce si poglej statistiko in pol lapaj o tem kako bi bilo bolj varno, ce bi vsako teslo lahko bilo oborozeno.

Ko zmanjka argumentov je custven izliv vedno opcija :)) gtfo!


Pateticen trol, ki ne pozna statiske umorov v ZDA in in pri nas. Kaj mores, eni ljudje pac niste najbolj dojemljivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

AndrejO ::

Scaramouche je izjavil:

matobeli je izjavil:

Oprosti, ampak tudi "strani nazaj" si spraševal, oziroma trdil, take zadeve da je meni rostfraj cev zgnila.

Nikakršna liberalizacija ne poteka v sloveniji. ZOro-1 je od 2000, nazadnje popravljen 2009. Če že kaj poteka so to težnje za bolj restriktivno zakonodajo od trenutne.


Dejstvo je da imamo več kot 40000 ljudi ki imajo oborožitev v Slo, te sigurno ne zahtevajo zaostrožitev ampak kvečjem da bi lahko celo imeli tudi vedno sabo ali celo open carry...

Večina teh je lovcev (vir) in LZS ima jasno stališče, da mora biti orožje za šport čim bolj omejeno, ker je krivolov njihov največji strah. Ti se z nekimi "open carry" idejami ne ukvarjajo.

Naslednja največja skupina smo športni strelci. Za te ni podatkov o razmišljanju, ampak na nereprezentativnem vzorcu rednih obiskovalcev strlelišča, se bolj ukvarjamo s tem, kaj nam bo prepovedano in ne z nekimi idejami, da bi s svojim (v veliko pimerih doglocevnim) orožjem strašili naokoli.

Zadnja in najmanjša skupina so ljudje, ki imajo dovoljenje za varnostno orožje. Ti to že imajo in je stvar za njih zaključena.

Posebna skupina, ki pa se sploh ne ukvarja s temi razglabljanji, pa so zbiratelji pri katerih lahko najdeš vse sorte. Tudi kakšen še vedno delujoč MG42. Glede na to, da so to zbirateljski primerki ... japajade, da bi to kje preveč tovorili po svojih žepih.

Scaramouche je izjavil:

In čim več jih bo večji vpliv bodo imeli na zakonodajo...

Da, seveda. Ali ni to nekako razumljivo, da imajo večje skupine tudi večji vpliv na zakonodajo? Sicer pa to ni vprašanje vpliva, temveč vprašanje iskanja ravnotežja. Čeprav nimam podatkov, me zanima od kje izvira tvoja ideja, da sedaj pa kar vsak, ki ima orožje, nenadoma razmišlja o tem, da bi z njim hodil naokoli?

Red_Mamba ::

Scaramouche je izjavil:

matobeli je izjavil:

Oprosti, ampak tudi "strani nazaj" si spraševal, oziroma trdil, take zadeve da je meni rostfraj cev zgnila.

Nikakršna liberalizacija ne poteka v sloveniji. ZOro-1 je od 2000, nazadnje popravljen 2009. Če že kaj poteka so to težnje za bolj restriktivno zakonodajo od trenutne.


Dejstvo je da imamo več kot 40000 ljudi ki imajo oborožitev v Slo, te sigurno ne zahtevajo zaostrožitev ampak kvečjem da bi lahko celo imeli tudi vedno sabo ali celo open carry...

In čim več jih bo večji vpliv bodo imeli na zakonodajo...


dej pizda ne bluzi.
v Sloveniji ne rabis orozja za samoobrambo in tudi noben ne pritiska, da se dovoli consealed ali open carry.

gre se za to, da se ne omejuje tipe orozja, kolicino nabojev v nabojnikih, da se dovoli dusilce itd...

pa predno zacnete spet o dusilci pametovat poglejte koliko EU jim ima predpisanih kot obvezno uporabo...
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Scaramouche ::

Red_Mamba je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

matobeli je izjavil:

Oprosti, ampak tudi "strani nazaj" si spraševal, oziroma trdil, take zadeve da je meni rostfraj cev zgnila.

Nikakršna liberalizacija ne poteka v sloveniji. ZOro-1 je od 2000, nazadnje popravljen 2009. Če že kaj poteka so to težnje za bolj restriktivno zakonodajo od trenutne.


Dejstvo je da imamo več kot 40000 ljudi ki imajo oborožitev v Slo, te sigurno ne zahtevajo zaostrožitev ampak kvečjem da bi lahko celo imeli tudi vedno sabo ali celo open carry...

In čim več jih bo večji vpliv bodo imeli na zakonodajo...


dej pizda ne bluzi.
v Sloveniji ne rabis orozja za samoobrambo in tudi noben ne pritiska, da se dovoli consealed ali open carry.

gre se za to, da se ne omejuje tipe orozja, kolicino nabojev v nabojnikih, da se dovoli dusilce itd...

pa predno zacnete spet o dusilci pametovat poglejte koliko EU jim ima predpisanih kot obvezno uporabo...


ti men deluješ res mirna oseba, dobr da nimamo tega pogovora v živo, da ti mogoče živc ne skoči in prst ne zatakne...
Dobr da taki kot ti, z lahkoto pridete čez psiho test...
Ta forum men deluje bolj kot gun nuts loving all type allowing legislation

Nemogoče je ustaviti ko imaš enkrat veliko število dovoljenj da ne bo šlo točno v smer Amerike.

in potem se bomo morali vsi oboroževati, ker se bojimo takih kot ti, ki so živčni in z orožjem kompenzirajo določen kompleks, ne pa da se bojimo tatov, ki so v teh debatah neverjetno kreativni im spretni..

jype ::

Scaramouche> Nemogoče je ustaviti ko imaš enkrat veliko število dovoljenj da ne bo šlo točno v smer Amerike.

Mnoge države imajo več lastništva orožja na prebivalca kot ZDA, hkrati pa bistveno manj kriminala in bistveno strožjo zakonodajo, čeprav so dovoljenja za posest in uporabo praktično univerzalna.

Podatki se torej ne ujemajo s tvojo domnevo v več primerih, zato me zanima, če imaš še kakšen dodatek, ki bi lažje pojasnil to neujemanje.

Scaramouche> in potem se bomo morali vsi oboroževati, ker se bojimo takih kot ti,

Brez skrbi, nikogar se ti ni treba bati. Začuda mnogi v tej temi razumejo, da "strelec" ni že kar "morilec", težave pa imajo s tem, da "musliman" ni že kar "posiljevalec", niti "pedofil", niti "kriminalec".

Nenavadno, a resnično!

Scaramouche ::


Da, seveda. Ali ni to nekako razumljivo, da imajo večje skupine tudi večji vpliv na zakonodajo? Sicer pa to ni vprašanje vpliva, temveč vprašanje iskanja ravnotežja. Čeprav nimam podatkov, me zanima od kje izvira tvoja ideja, da sedaj pa kar vsak, ki ima orožje, nenadoma razmišlja o tem, da bi z njim hodil naokoli?


to je smešno vprašanje, sploh pa ko vidijo v tujini da smejo, seveda se bo ko dosežejo kritično število oblikoval slovenski NRA, kjer se bo to uzakonilo!

Tukaj se gre za EGO trip, potrjevanje moškosti, če pač ne zgledaš tough guy, si lahko vsak trenutek, kar večina seved ani..

Vsak suhec bo potem imel možnost da se počuti velikega in to je moč in seveda način s katerim bodo to tudi dobili...

In kot zadnje bo tukaj seveda prisoten orožarski lobi ki bo to denarno financiral,saj je tukaj možnost velikega zaslužka..

naivnost pa taka...


Mnoge države imajo več lastništva orožja na prebivalca kot ZDA, hkrati pa bistveno manj kriminala in bistveno strožjo zakonodajo, čeprav so dovoljenja za posest in uporabo praktično univerzalna.


Podatki se torej ne ujemajo s tvojo domnevo v več primerih, zato me zanima, če imaš še kakšen dodatek, ki bi lažje pojasnil to neujemanje.


Mi nismo Švica, in če bo šlo tako naprej bomo imeli še več nezaposlitve in več priseljencev, lep koktel za nasilj!



Brez skrbi, nikogar se ti ni treba bati. Začuda mnogi v tej temi razumejo, da "strelec" ni že kar "morilec", težave pa imajo s tem, da "musliman" ni že kar "posiljevalec", niti "pedofil", niti "kriminalec".


Lažje je moriti z puško, tukaj je the trolley psihičen dokaz!
večina muslianov ni teroristov, so paskoraj vsi teroristi muslimani..


Nenavadno, a resnično!

nope,wrong again!

Zgodovina sprememb…

jype ::

Scaramouche> Lažje je moriti z puško,

Lažje kot s čim? Če morda nisi spremljal statistike zadnjih 50 let... Bistveno več ljudi je umrlo pod kolesi, kot zaradi strelnih ran.

Scaramouche> večina muslianov ni teroristov, so paskoraj vsi teroristi muslimani..

Prvi del drži, drugi pa ne.

Scaramouche ::

Lažje kot s čim? Če morda nisi spremljal statistike zadnjih 50 let... Bistveno več ljudi je umrlo pod kolesi, kot zaradi strelnih ran.


Ne me smehat, avtomobile rabimo, brez tega se ekonomija ustavi!
Da pa moramo oborožiti tako kot v Ameriki kjer je zdaj več orožja kot ljudi je pa neodgovorno!
Ti ne rabiš dnevno orožje da prideš v službo,če bi, potem to nebi bila civilizacija!


večina muslianov ni teroristov, so paskoraj vsi teroristi muslimani..

Ne mi dajat statistike Irske in zadnjih 100 let, to kar se zdaj dogaja je primat muslimanov in v US pod terorizem celo štejejo grožnje in manjše fizične spopade samo da realno muslimane ne očrnijo!

AndrejO ::

Scaramouche je izjavil:


Da, seveda. Ali ni to nekako razumljivo, da imajo večje skupine tudi večji vpliv na zakonodajo? Sicer pa to ni vprašanje vpliva, temveč vprašanje iskanja ravnotežja. Čeprav nimam podatkov, me zanima od kje izvira tvoja ideja, da sedaj pa kar vsak, ki ima orožje, nenadoma razmišlja o tem, da bi z njim hodil naokoli?


to je smešno vprašanje, sploh pa ko vidijo v tujini da smejo, seveda se bo ko dosežejo kritično število oblikoval slovenski NRA, kjer se bo to uzakonilo!

Hmm, saj je to že Jype izpostavil, ampak resno ... od kje ti ideja, da bi se zgodilo kaj takšnega?

Scaramouche je izjavil:

Tukaj se gre za EGO trip, potrjevanje moškosti, če pač ne zgledaš tough guy, si lahko vsak trenutek, kar večina seved ani..

Večini "tough guys" se povesi nos (in še kaj), ko ugotovijo, da ženske v povprečju zadevajo bolje, kot pa oni. Videno večkrat v živo na strelišču. Dejansko je to skoraj "standing joke" med rednimi obiskovalci, ko vidiš kako punca svojem tipu "servira darilo".

Scaramouche je izjavil:

Vsak suhec bo potem imel možnost da se počuti velikega in to je moč in seveda način s katerim bodo to tudi dobili...

Hmm ... edini do sedaj, ki sem ga srečal, da tako razmišlja, si ti. Ali si morda bil na zdravniškem pregledu zavrnjen?

Scaramouche je izjavil:

In kot zadnje bo tukaj seveda prisoten orožarski lobi ki bo to denarno financiral,saj je tukaj možnost velikega zaslužka..

To pa definitivno. Ampak t.i. "orožarski lobi" živi od tega, da mu stranke preživijo, ne pa da čepijo na bortifu ali v zaporih. Slednje je slabo za posel.

Scaramouche je izjavil:

naivnost pa taka...

Lahko rečeš "naivnost", ampak mene zanima od kje ti takšna negativna nastrojenost, da misliš, da se bo država nenadoma spremenila v anarho-ZDA, če bo še nekaj več ljudi pridobilo pravico do posesti po sedanji zakonodaji?

Scaramouche je izjavil:


Podatki se torej ne ujemajo s tvojo domnevo v več primerih, zato me zanima, če imaš še kakšen dodatek, ki bi lažje pojasnil to neujemanje.

Mi nismo Švica, in če bo šlo tako naprej bomo imeli še več nezaposlitve in več priseljencev, lep koktel za nasilj!

Meh ... statistika kaže, da je vzrok nasilja največkrat nasilje v družini in to daleč, daleč pred vsemi ostalimi oblikami nasilja.

Že to, da v kontekstu te debate omenjaš neke priseljence, pa pravzaprav kaže, da se obremenjuješ z nečim čisto dugim, ne pa s tem, o čemer pišeš.

Scaramouche je izjavil:

večina muslianov ni teroristov, so paskoraj vsi teroristi muslimani..

You've been trolled.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Začuda mnogi v tej temi razumejo, da "strelec" ni že kar "morilec", težave pa imajo s tem, da "musliman" ni že kar "posiljevalec", niti "pedofil", niti "kriminalec".

zopet mešaš jabolke in hruške in po neki svoji nelogiki to uporabiš za potrditev svojih blodenj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hammock ::

AndrejO je izjavil:

bambam20 je izjavil:

AndrejO je izjavil:



Imel boš manj ropov, bodo pa preostali ropi bistveno bolj nasilni, ker bo ropar že v izhodišču najprej streljal, potem pa pobiral stvari.

Spirala nasilja.



Ropar bo streljal načeloma zgolj, če bo imel razlog.

Če ropar pričakuje, da je več kot 50% možnosti, da je lastnik oborožen, potem ima tudi prekleto dober razlog, da strelja prvi.


1. Procent si si potegnil od nekje, to je jasno. Ce ropar ve, da je lastnik oborozen, ne bo rinil v konflikt.
2. Vsakemu roparju je jasno kaksna je kazen za oborozen rop, kaksna pa za umor. Nihce pri nas ne bo tvegal 20 let do dozivljenskega zapora (s preventivnim ubijanjem), da bo iz blagajne odnesel 500e. Za 500e ali manj te zakoljejo/ustrelijo v Riu (ker so neciviliziranci brez efektivnega represivnega organa-policije), v normalno delujocih drzavah pa ne.

AndrejO ::

hammock je izjavil:

AndrejO je izjavil:

bambam20 je izjavil:

AndrejO je izjavil:



Imel boš manj ropov, bodo pa preostali ropi bistveno bolj nasilni, ker bo ropar že v izhodišču najprej streljal, potem pa pobiral stvari.

Spirala nasilja.



Ropar bo streljal načeloma zgolj, če bo imel razlog.

Če ropar pričakuje, da je več kot 50% možnosti, da je lastnik oborožen, potem ima tudi prekleto dober razlog, da strelja prvi.


1. Procent si si potegnil od nekje, to je jasno. Ce ropar ve, da je lastnik oborozen, ne bo rinil v konflikt.

Dajmo si nekaj stvari razčistiti.

Najprej je tu moja napaka: uporabil sem izraz "ropar" namesto "vlomilec". "Rop" je tatvina, kjer je uporabljeno nasilje oz. grožnja nasilja. Roparji v tem pogledu ciljajo osebe in seveda zato ciljajo ranljive osebe. "Lastnik" tukaj niti ne obstaja, ker se ropa bodisi ustanovo (rop banke) oziroma čisto določeno osebo (rop poštarja).

No, če se pogovarjamo o vlomilcih, pa se stvar zaplete. Vlomilci se bodo vedno želeli izogniti konfliktu oz. stiku s katerokoli osebo. Žal pa jim to ne uspe vedno. Kadar jim to ne uspe, pa je možnih več razpletov. Tam, kjer je v igri orožje, je en izmed možnih razpletov tudi smrt.

Sedaj mi pa povej, kaj bo storil lastnik, ki zaloti vlomilca v hiši, če se to zgodi v družbi, kjer je več kot 50% možnosti, da je vlomilec oborožen? Upoštevaj, da lastnik ve, da ne more teči hitreje, kot pa leti krogla.

Sedaj mi pa povej, kaj bo storil vlomilec, ki ga lastnik preseneti med vlomom, če se to zgodi v družbi, kjer je več kot 50% možnosti, da je lastnik oborožen? Upoštevaj, da vlomilec ve, da ne more teči hitreje, kot pa leti krogla.

Zakaj 50%? Zato, ker je to fifty-fifty. Zato, ker če je verjetnost nad to mejo, potem imaš več šans, da te bo nasprotna stran pihnila, kot pa, da te ne bo.

Sedaj pa si predstavljaj, da se to zgodi v družbi, kjer je praktično ni verjetnosti, da je v igri karkoli večjega od kuhinjskega noža.

hammock je izjavil:

2. Vsakemu roparju je jasno kaksna je kazen za oborozen rop, kaksna pa za umor. Nihce pri nas ne bo tvegal 20 let do dozivljenskega zapora (s preventivnim ubijanjem), da bo iz blagajne odnesel 500e. Za 500e ali manj te zakoljejo/ustrelijo v Riu (ker so neciviliziranci brez efektivnega represivnega organa-policije), v normalno delujocih drzavah pa ne.

Ne gre se za preventivno ubijanje, gre se za to, da je na neki točki v družbi toliko orožja, da je bolj varno najprej ustreliti in nato bežati, kot pa zgolj bežati in tvegati, da boš dobil kroglo v hrbet.

hammock ::

AndrejO je izjavil:

hammock je izjavil:

AndrejO je izjavil:

bambam20 je izjavil:

AndrejO je izjavil:



Imel boš manj ropov, bodo pa preostali ropi bistveno bolj nasilni, ker bo ropar že v izhodišču najprej streljal, potem pa pobiral stvari.

Spirala nasilja.



Ropar bo streljal načeloma zgolj, če bo imel razlog.

Če ropar pričakuje, da je več kot 50% možnosti, da je lastnik oborožen, potem ima tudi prekleto dober razlog, da strelja prvi.


1. Procent si si potegnil od nekje, to je jasno. Ce ropar ve, da je lastnik oborozen, ne bo rinil v konflikt.

Dajmo si nekaj stvari razčistiti.

Najprej je tu moja napaka: uporabil sem izraz "ropar" namesto "vlomilec". "Rop" je tatvina, kjer je uporabljeno nasilje oz. grožnja nasilja. Roparji v tem pogledu ciljajo osebe in seveda zato ciljajo ranljive osebe. "Lastnik" tukaj niti ne obstaja, ker se ropa bodisi ustanovo (rop banke) oziroma čisto določeno osebo (rop poštarja).

No, če se pogovarjamo o vlomilcih, pa se stvar zaplete. Vlomilci se bodo vedno želeli izogniti konfliktu oz. stiku s katerokoli osebo. Žal pa jim to ne uspe vedno. Kadar jim to ne uspe, pa je možnih več razpletov. Tam, kjer je v igri orožje, je en izmed možnih razpletov tudi smrt.

Sedaj mi pa povej, kaj bo storil lastnik, ki zaloti vlomilca v hiši, če se to zgodi v družbi, kjer je več kot 50% možnosti, da je vlomilec oborožen? Upoštevaj, da lastnik ve, da ne more teči hitreje, kot pa leti krogla.

Sedaj mi pa povej, kaj bo storil vlomilec, ki ga lastnik preseneti med vlomom, če se to zgodi v družbi, kjer je več kot 50% možnosti, da je lastnik oborožen? Upoštevaj, da vlomilec ve, da ne more teči hitreje, kot pa leti krogla.

Zakaj 50%? Zato, ker je to fifty-fifty. Zato, ker če je verjetnost nad to mejo, potem imaš več šans, da te bo nasprotna stran pihnila, kot pa, da te ne bo.

Sedaj pa si predstavljaj, da se to zgodi v družbi, kjer je praktično ni verjetnosti, da je v igri karkoli večjega od kuhinjskega noža.

hammock je izjavil:

2. Vsakemu roparju je jasno kaksna je kazen za oborozen rop, kaksna pa za umor. Nihce pri nas ne bo tvegal 20 let do dozivljenskega zapora (s preventivnim ubijanjem), da bo iz blagajne odnesel 500e. Za 500e ali manj te zakoljejo/ustrelijo v Riu (ker so neciviliziranci brez efektivnega represivnega organa-policije), v normalno delujocih drzavah pa ne.

Ne gre se za preventivno ubijanje, gre se za to, da je na neki točki v družbi toliko orožja, da je bolj varno najprej ustreliti in nato bežati, kot pa zgolj bežati in tvegati, da boš dobil kroglo v hrbet.

Long story short, trdis da je bolje, ce je nekdo zaboden, kot pa ustreljen. Meni se zdi oboje isto slabo. Kakorkoli, ce jaz zalotim koga v svojem domu, ga bom preventivno pricakal s pistolo v roki, ker ne morem vedeti kaksne namene ima.

Poleg tega smo ze racistili da kolicina orozja nima veze z zlorabo le tega.

AndrejO ::

hammock je izjavil:

Long story short, trdis da je bolje, ce je nekdo zaboden, kot pa ustreljen.

Da, vsekakor.
Poleg tega pa trdim tudi to, da strelno orožje pomeni, da je večja verjetnost, da bo nekdo umrl in, da je hkrati manjša verjetnost, da bo vlomilec preprosto pobegnil (brez strahu, da bo dobil kroglo v hrbet).

hammock je izjavil:

Meni se zdi oboje isto slabo.

Tebi morda res, raziskave pa kažejo, da je verjetnost, da boš umrl zaradi strelne rane višja, kot pa, da boš umrl zaradi vbodne rane (vir).

Ravno tako v primeru, da v neželjeno srečanje ni vpleteno strelno orožje, praktično vedno obvelja tvoja razlaga, da bo vlomilec preprosto pobegnil, če bo naletel na lastnika. Kadar je vpleteno strelno orožje, pa to več ni tako enoznačno, ker nihče ne teče hitreje od krogle.

hammock je izjavil:

Kakorkoli, ce jaz zalotim koga v svojem domu, ga bom preventivno pricakal s pistolo v roki, ker ne morem vedeti kaksne namene ima.

Če imaš pištolo v roki preventivno, to pomeni, da bodisi nekoga pričakuješ, da ti bo stregel po življenju (in si upravičen do varnostnega orožja in je ta debata zate osebno nerelevantna) ali pa, da si bedak, ker boš začel naokoli mahati s skrajno nevarnim predmetom. Potem lahko samo še upaš, da ne bo nihče poškodovan, ker če bo, boš ti končal a) brez orožja in b) če boš koga poškodoval tudi v zaporu.

hammock je izjavil:

Poleg tega smo ze racistili da kolicina orozja nima veze z zlorabo le tega.

Nismo pa razčistili, če morda obstaja vzročna povezava med količino orožja in številom vseh smrti - vključno z nesrečami in samomori.

Za samomore je bilo že najmanj v dveh ločenih primerih pokazano, da zmanjšanje količine orožja privede do manjšega števila samomorov.

Za nesreče pa je tako, da če po svoji hiši (ali stanovanju) skačeš z orožjem pripravljenim na uporabo (ker bi to to menda počel kar preventivno), to prav kliče po temu, da se zgodi kakšna nesreča.

Sam bi rekel, da bi vlomilcu še celo pomagal nesti stvari do njegovega avta, če bi to bilo potrebno. Namesto orožja se bistveno bolj zanašam na to, da imam stvari zavarovane, da je v Sloveniji izredno malo nasilja pri tatvinah/vlomih in, da je raziskanost tovrstnih dejanj v primerjavi z ostalimi državami ustrezno visoka. Še posebej, če si žrtev zapomne čim več podatkov o storilcu.

hammock ::

Ti kar pomagaj vlomilcu nesti stvari v avto, pa po moznosti mu se zeno posodi za pol ure.

Sorry, moj dom in moja druzina sta sveta. Za materialne dobrine mi je res vseeno in se zaradi njih ne mislim spuscat v potencialno nevaren konflikt. Ko pa nekdo nepovabljen stopi v hiso, kjer je moja druzina, je pa prestopil rdeco crto. Moja dolznost je, da poskrbim za njihovo varnost. Ce njih ali mene poskusa kdorkoli ogrozit, ga bom pocil.

AndrejO ::

hammock je izjavil:

Ti kar pomagaj vlomilcu nesti stvari v avto, pa po moznosti mu se zeno posodi za pol ure.

Sorry, moj dom in moja druzina sta sveta. Za materialne dobrine mi je res vseeno in se zaradi njih ne mislim spuscat v potencialno nevaren konflikt. Ko pa nekdo nepovabljen stopi v hiso, kjer je moja druzina, je pa prestopil rdeco crto. Moja dolznost je, da poskrbim za njihovo varnost. Ce njih ali mene poskusa kdorkoli ogrozit, ga bom pocil.

Ad. 1: Kakšna je verjetnost, da bo v hišo vstopil nekdo, ki si želi srečati tebe ali kogarkoli od tvoje družine?
Ad. 2: Samo pazi, da ne boš pomotoma počil svoje žene.

hammock ::

AndrejO je izjavil:

hammock je izjavil:

Ti kar pomagaj vlomilcu nesti stvari v avto, pa po moznosti mu se zeno posodi za pol ure.

Sorry, moj dom in moja druzina sta sveta. Za materialne dobrine mi je res vseeno in se zaradi njih ne mislim spuscat v potencialno nevaren konflikt. Ko pa nekdo nepovabljen stopi v hiso, kjer je moja druzina, je pa prestopil rdeco crto. Moja dolznost je, da poskrbim za njihovo varnost. Ce njih ali mene poskusa kdorkoli ogrozit, ga bom pocil.

Ad. 1: Kakšna je verjetnost, da bo v hišo vstopil nekdo, ki si želi srečati tebe ali kogarkoli od tvoje družine?
Ad. 2: Samo pazi, da ne boš pomotoma počil svoje žene.


1. Zelo majhna, razen ce je vlomilec narkoman. V nasem okolisu smo pred casom imeli par komadov, ki so vlamljali - sosed je na enega naletel v dnevni sobi ob sedmih zjutraj. Zadet ko mina, brez strahu. Na njegovo sreco ni prislo do fizicnega obracuna - 65 letni sosed bi proti mladcu na kdo ve cem zagotovo potegnil krajso.

2. Brez skrbi, ne streljam v temo. Poleg tega zna zena tudi sama rokovat z orozjem, ce bi bilo potrebno.

s1m0n ::

Jaz osebno ne bi imel orožja niti blizu družine/otrok pa če tudi je v omari za orožje ali trezorju.
Ne vidim pa kaj bi naj ta zakon dosegel? Preprečil ne bo črnega trga orožja niti ga omejil (mogoče celo povečal).

krneki0001 ::

V naši ulici je 10 hiš. Oropali niso samo še mene in soseda, ker imava pse, ki imajo dostop v vse prostore v hiši, ko nas ni doma. In to je boljše kot orožje za vlomilce.
Sosedo so oropali "uradno". kombi vodovoda in kanalizacije se je pripeljal, ven sta 2 stopila, en je šel z njo popisat vodo, drugi je kradel v stanovanju.
Drugo sosedo so oropali tako, da so dali kamero na ograjo in iz te ograje je snemalo skozi okno v kuhinjo in dnevno sobo. Ko je dobila pokojnino in jo v kuhinji spravila v predal, pa potem šla ven v trgovino za 20 minut, so točno vedeli v kateri predal in je bil samo ta predal odprt, pa pobran denar in zlatnina.

In v takem primeru mi orožje nič ne pomaga, le še ukradejo mi ga lahko.

Ne verjamem pa da bi vlomilec vlamljal v bajto, ko bodo vsi doma, ker takrat je največji riziko.

Scaramouche ::


Hmm, saj je to že Jype izpostavil, ampak resno ... od kje ti ideja, da bi se zgodilo kaj takšnega?

Zakaj ne? Vsak hoče več..


Večini "tough guys" se povesi nos (in še kaj), ko ugotovijo, da ženske v povprečju zadevajo bolje, kot pa oni. Videno večkrat v živo na strelišču. Dejansko je to skoraj "standing joke" med rednimi obiskovalci, ko vidiš kako punca svojem tipu "servira darilo".

Upati se je različno od streljati, ogromno kriminalcev ne strelja na strelišču pa se upajo ustreliti ljudi v oboroženem napadu!

Hmm ... edini do sedaj, ki sem ga srečal, da tako razmišlja, si ti. Ali si morda bil na zdravniškem pregledu zavrnjen?

LOL, seveda ker se z vsako osebo o tem pogovarjaš...



Lahko rečeš "naivnost", ampak mene zanima od kje ti takšna negativna nastrojenost, da misliš, da se bo država nenadoma spremenila v anarho-ZDA, če bo še nekaj več ljudi pridobilo pravico do posesti po sedanji zakonodaji?

Torej več orožja manj nasilja?
Manj orožja več nasilja?


Podatki se torej ne ujemajo s tvojo domnevo v več primerih, zato me zanima, če imaš še kakšen dodatek, ki bi lažje pojasnil to neujemanje.

Mi nismo Švica, in če bo šlo tako naprej bomo imeli še več nezaposlitve in več priseljencev, lep koktel za nasilj!
Meh ... statistika kaže, da je vzrok nasilja največkrat nasilje v družini in to daleč, daleč pred vsemi ostalimi oblikami nasilja.


Statistika orožja kaže da ko ga imaš je kar dost velik procent samomorov in nesreč z oržjem!
http://smartgunlaws.org/gun-deaths-and-...

Firearms were the third-leading cause of injury-related deaths nationwide in 2010, following poisoning and motor vehicle accidents.3


Firearms were used in 19,392 suicides in the U.S. in 2010, constituting almost 62% of all gun deaths.10

Regions and states with higher rates of gun ownership have significantly higher rates of homicide than states with lower rates of gun ownership.8

Samael ::

hammock je izjavil:

Ko pa nekdo nepovabljen stopi v hiso, kjer je moja druzina, je pa prestopil rdeco crto. Moja dolznost je, da poskrbim za njihovo varnost. Ce njih ali mene poskusa kdorkoli ogrozit, ga bom pocil.


Kolikokrat na leto se ti pa zgodi to? In kam jih zakoplješ?
Ali od kje ves ta namišljen občutek nesigurnosti?

Fritz ::

AndrejO je izjavil:

hammock je izjavil:

Long story short, trdis da je bolje, ce je nekdo zaboden, kot pa ustreljen.

Da, vsekakor.
Poleg tega pa trdim tudi to, da strelno orožje pomeni, da je večja verjetnost, da bo nekdo umrl in, da je hkrati manjša verjetnost, da bo vlomilec preprosto pobegnil (brez strahu, da bo dobil kroglo v hrbet).

hammock je izjavil:

Meni se zdi oboje isto slabo.

Tebi morda res, raziskave pa kažejo, da je verjetnost, da boš umrl zaradi strelne rane višja, kot pa, da boš umrl zaradi vbodne rane (vir).

Ravno tako v primeru, da v neželjeno srečanje ni vpleteno strelno orožje, praktično vedno obvelja tvoja razlaga, da bo vlomilec preprosto pobegnil, če bo naletel na lastnika. Kadar je vpleteno strelno orožje, pa to več ni tako enoznačno, ker nihče ne teče hitreje od krogle.

hammock je izjavil:

Kakorkoli, ce jaz zalotim koga v svojem domu, ga bom preventivno pricakal s pistolo v roki, ker ne morem vedeti kaksne namene ima.

Če imaš pištolo v roki preventivno, to pomeni, da bodisi nekoga pričakuješ, da ti bo stregel po življenju (in si upravičen do varnostnega orožja in je ta debata zate osebno nerelevantna) ali pa, da si bedak, ker boš začel naokoli mahati s skrajno nevarnim predmetom. Potem lahko samo še upaš, da ne bo nihče poškodovan, ker če bo, boš ti končal a) brez orožja in b) če boš koga poškodoval tudi v zaporu.

Malce bi se vmešal v to debato.

Streljanje v hrbet, v EU nikjer ni v domeni silobrana oz. upravičene samoobrambe. Še v Italiji so po sprejetju zakonodaje, ki je lastnikom omogočala dokaj nediskriminirano uporabo strelnega orožja v primeru nedovoljenega vstopa na posest, obsodili možakarja, ki je vlomilca ustrelil med begom, v hrbet. Če te druga oseba ne napada, se ne braniš. V EU silobran ni namenjen zaščiti premoženja temveč zaščiti življenja in telesa četudi je v nekaterih zveznih državah ZDA to drugače urejeno.
Italijanska zakonodaja, ki je posledica izkušenj z roparji, ki so vstopali v hiše, zajemali stanovalce in od njih z nasiljem pridobivali informacije o vrednem premoženju v hiši, dovoljuje streljanje na napadalca le dokler ta ogroža stanovalca in se giblje proti njemu, nikakor pa ne v primeru prenehanja ogrožanja, ko se napadalec že umika (zato streljanje v hrbet umikajočega ni upravičena samoobramba).

Se pa ne strinjam z navedbo, da lastnik strelnega orožja, v svojem domu, ne bi smel imeti strelnega orožja pri sebi, če oceni, da je ogrožen. Vendar to ne pomeni iskanje konflikta temveč umik in pripravljenost braniti se, če bi bil napaden (vmes seveda obveščaš policijo, če je to le možno). Pri tem je potrebno upoštevati, da je napadeni v izhodišču vedno v slabšem položaju, saj ga vlomilec/napadalec preseneti, običajno pa takšne osebe niso fizično slabo pripravljene. Zato je strelno orožje smiselno tedaj, ko imaš čas pripraviti se in morebitnega napadalca pričakaš tako, da boš v primeru napada z njegove strani ti v prednosti (npr. z varne razdalje pokriješ dostop do nadstropja ali prostorov, kjer se nahajaš sam ali s svojci). Kot orožje samoobrambe v primeru presenečenja ali nenadnega napada pa je vedno boljše uporabljati nesmrtonosno orožje kot solzivec, paralizator ali močno svetilko saj je potrebno vzeti v račun, da te napadalec lahko onesposobi in ti orožje vzame ter ga uporabi proti tebi.

Toliko o hipotetičnih vlomilcih. Za obrambo pred temi je dejansko bolje imeti varnostne naprave, sodelovati s sosedi, imeti psa itn. A tako kot pri informacijski tehnologiji oz. omrežjih, ni absolutne zaščite, ki bi te 100% varovala pred vlomom ali vdorom. Z dovolj časa, znanja in vloženega napora se da zaobiti ali onesposobiti vsako zaščito.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bbbbbb2015 ::

krneki0001 je izjavil:

V naši ulici je 10 hiš. Oropali niso samo še mene in soseda, ker imava pse, ki imajo dostop v vse prostore v hiši, ko nas ni doma. In to je boljše kot orožje za vlomilce.
Sosedo so oropali "uradno". kombi vodovoda in kanalizacije se je pripeljal, ven sta 2 stopila, en je šel z njo popisat vodo, drugi je kradel v stanovanju.
Drugo sosedo so oropali tako, da so dali kamero na ograjo in iz te ograje je snemalo skozi okno v kuhinjo in dnevno sobo. Ko je dobila pokojnino in jo v kuhinji spravila v predal, pa potem šla ven v trgovino za 20 minut, so točno vedeli v kateri predal in je bil samo ta predal odprt, pa pobran denar in zlatnina.

In v takem primeru mi orožje nič ne pomaga, le še ukradejo mi ga lahko.

Ne verjamem pa da bi vlomilec vlamljal v bajto, ko bodo vsi doma, ker takrat je največji riziko.


Nekaj podobnega se je zgodilo pri nas. Oropali so vse, razen nas in še enega soseda.
Mi imamo psa, katerega glas in duša je zelo huda, fizično pa je inkarniran trenutno v enega malega shih-tzuja:

http://dogtime.com/dog-breeds/shih-tzu#...

Ampak če mu kdo stopi na dušo (na 15m daleč), laja, da se malo ne razpoči. Tudi poguma mu ne manjka, tako da na hiško v nulo pazi. Po celi bajti ima, da preštejem, 6 ležišč, to mu tak paše in ima celo hišo pod kontrolo.

Scaramouche ::

Samael je izjavil:

hammock je izjavil:

Ko pa nekdo nepovabljen stopi v hiso, kjer je moja druzina, je pa prestopil rdeco crto. Moja dolznost je, da poskrbim za njihovo varnost. Ce njih ali mene poskusa kdorkoli ogrozit, ga bom pocil.


Kolikokrat na leto se ti pa zgodi to? In kam jih zakoplješ?
Ali od kje ves ta namišljen občutek nesigurnosti?



To so samo izgovori za ljubezen do orožja, zelo težko se je braniti če ne veš da te bo kdo napadel..

Človek govori iz izkušenj...



Gun nuts bi lahko rekli da so nuts about guns,samo vedno iščejo izgovore da izpadejo visoki in dobro misleči..

Moja družina
Moj dom
Moj biznis
Pravica do samoodločanja...

LOL

jype ::

hammock> Sorry, moj dom in moja druzina sta sveta.

Žal mi je, da tako misliš, ker te bo toliko bolj bolelo, ko boš ugotovil, da v resnici nimaš efektivnega nadzora nad nobeno od teh dveh reči.

Dri3r ::

jype je izjavil:


Žal mi je, da tako misliš, ker te bo toliko bolj bolelo, ko boš ugotovil, da v resnici nimaš efektivnega nadzora nad nobeno od teh dveh reči.

Kako lahko sodiš nekaj česar sam nimaš?
dri3r

jype ::

Dri3r> Kako lahko sodiš nekaj česar sam nimaš?

Objektivno.

Dri3r ::

jype je izjavil:

>
Objektivno.


Torej kot vse ostalo na tem forumu že od leta 2002. Po tebi in tvojem trolanju je celo nastal zapis v urban dictionary: Jype. Being so hyped up you lose touch with reality.
dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

krneki0001 ::

Gre za zaščito in ne nadzor. Nadzor pomeni, da si paznik in imaš svojo familjo za zapornike.

matobeli ::

Narobe, paznik je povezan z zaščito, ker te pazi da ne klikneš napačne spletne stvari. Nadzornik si verjetno mislil. To je pa tisti ki te nadzira da ne klikneš napačne spletne strani.

Skratka, nima nihče nič za pazit in nadzirat z svojo pištolco za katero je rekel da bo za šport. Nabavte si alarmni sistem še vas matrajo vlomilci. Oziroma, kot že rečeno, psa. Sam da ne bo problem ko bo pes pogizel vlomilca, pa ga bo treba dat uspavat.

Dri3r ::

Spremljam temo, ker mi je zanimiv naslov pa vendar po 35 straneh še vedno ne vem točno kaj je njen namen, razen demoniziranje lastnikov orožja. Vse države na svetu imajo oborožitev od jedrske do mačet, nekatere za odvračanje druge npr. USA pa za klanje nepregledne množice nedolžnih ljudi, pa o tem niste zapisali niti besede.
Sam sem dobil prvo zračno puško od dedka pri rosnih 6. letih, skozi osnovno šolo tekmoval v lokostrelstvu, sedaj pa imam v službi več kosov in prav tako doma. Pa mi niti pri 6. letih ni prišlo na kraj pameti, da bi na koga streljal. Kdaj je za to obstaja upravičen razlog sem tudi napisal par strani nazaj pa ste gladko spregledali zapis o silobranu, kateri velja za vse od policista do navadnega smrtnika.
In da obstajajo/mo ljudje kateri gojimo ljubezen do orožja in strelstva, spoštujemo zakone in z svojim hobijem/športom ne oviramo vas drugače mislečih. Svoje tabuje raje razlagajte terapevtu.
dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

Samael ::

Scaramouche je izjavil:

Samael je izjavil:

hammock je izjavil:

Ko pa nekdo nepovabljen stopi v hiso, kjer je moja druzina, je pa prestopil rdeco crto. Moja dolznost je, da poskrbim za njihovo varnost. Ce njih ali mene poskusa kdorkoli ogrozit, ga bom pocil.


Kolikokrat na leto se ti pa zgodi to? In kam jih zakoplješ?
Ali od kje ves ta namišljen občutek nesigurnosti?



To so samo izgovori za ljubezen do orožja, zelo težko se je braniti če ne veš da te bo kdo napadel..

Človek govori iz izkušenj...



Gun nuts bi lahko rekli da so nuts about guns,samo vedno iščejo izgovore da izpadejo visoki in dobro misleči..

Moja družina
Moj dom
Moj biznis
Pravica do samoodločanja...

LOL


Fenomenalno! Za shraniti :)

matobeli ::

Če ta video postaviš v slovenijo postane precej debilen.

Veliko ljudi v slo ima orožje zaradi ljubezni do orožja in zaradi lastne zabave. To so povedali pristojni inštituciji in država jim je odobrila nakup ter uporabo.

Ima kdo kakšen problem s tem da imajo nekateri radi orožje?

AndrejO ::

Nekateri se praskamo po glavi, ko se izkaže, da so se nekateri tej pristojni inštituciji preprosto zlagali, neki drugi pa imajo pri tem še neke vizije "varnosti", ki vsaj mene odbijajo in skrbijo. Slednje zato, ker je ideja, da bi mi bilo potrebno v Sloveniji z orožjem "braniti družino" tako komična, da to več ni niti smešno. Razlaganje o tem, kako je pa lahko nekdo "vedno pripravljen", pa mi smrdi na eno izmed poant, ki jo je ta video naredil in poanto, ki sem jo že nekajkrat povedal: če je orožje pripravljeno na uporabo, je nevarno in prav kliče po težavah; če orožje ni pripravljeno na uporabo, pa je za kakršnokoli samoobrambo neuporabno.

Can't have it both ways.

Samael ::

matobeli je izjavil:

Če ta video postaviš v slovenijo postane precej debilen.

Veliko ljudi v slo ima orožje zaradi ljubezni do orožja in zaradi lastne zabave. To so povedali pristojni inštituciji in država jim je odobrila nakup ter uporabo.

Ima kdo kakšen problem s tem da imajo nekateri radi orožje?


Zgrešil si kontekst. Ali pa zgolj nepozoren bralec tovrstnih debat (vključno s to tu), kjer se vedno znova in znova kot argument za lažjo dostopnost to orožja navaja točno ta argument, ki ga navaja ta video in ki ga ti omenjaš kot neustreznega.
Če ta video postaviš v slovenijo, je še kako v kontekstu - dovolj je da preletiš samo to temo.

matobeli ::

Ta video je samo v ameriki v kontekstu. Razen čisto zadnjega dela o sefu in varovanju ki je univerzalen. Ampak glede na to koliko časa se je ukvarjal z posameznimi deli, mu je bilo bistvo to da američani opravičujejo svojo ljubezen do orožja z neko namišljeno potrebo po varnosti. Zato sem pa napisal da je povsem neumna primerjava z slovenijo kjer praktično vsi lahko dobimo orožje za zabavo, nihče pa za varnost. Torej, slovencu ni potrebno opravičevat tega da želi orožje za zabavo.

Če že kaj je pri nas povsem kontra. Nekateri vzamejo kao za šport, ker jih je v resnici strah.

Sicer pa spet nekaj o lažji dostopnosti? Sedaj me pa res zanima kdo poziva k tem, ker očitno res slabo berem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

bbbbbb2015 ::

AndrejO je izjavil:

Nekateri se praskamo po glavi, ko se izkaže, da so se nekateri tej pristojni inštituciji preprosto zlagali, neki drugi pa imajo pri tem še neke vizije "varnosti", ki vsaj mene odbijajo in skrbijo. Slednje zato, ker je ideja, da bi mi bilo potrebno v Sloveniji z orožjem "braniti družino" tako komična, da to več ni niti smešno. Razlaganje o tem, kako je pa lahko nekdo "vedno pripravljen", pa mi smrdi na eno izmed poant, ki jo je ta video naredil in poanto, ki sem jo že nekajkrat povedal: če je orožje pripravljeno na uporabo, je nevarno in prav kliče po težavah; če orožje ni pripravljeno na uporabo, pa je za kakršnokoli samoobrambo neuporabno.
Can't have it both ways.


Andrej, živimo v demokraciji. Meni paše imeti orožje, zato izpolnjujem vse pogoje.
Zaradi mene se ti lahko praskaš, kolikor češ, kjerkoli češ, dokler je to tvoj uhelj ali tvoja rit.
Mene pa se ne dotikaj. Ne verbalno, ne s praskanjem, ne s špekulacijami.

bbbbbb2015 ::

matobeli je izjavil:

Ta video je samo v ameriki v kontekstu. Razen čisto zadnjega dela o sefu in varovanju ki je univerzalen. Ampak glede na to koliko časa se je ukvarjal z posameznimi deli, mu je bilo bistvo to da američani opravičujejo svojo ljubezen do orožja z neko namišljeno potrebo po varnosti.


Daj, malo se poduči, če je potreba po orožju v ZDA res samo fiktivna.
Sicer ob dejstvu, da so gonilna sila v NATO in v bistvu naši zavezniki, so pa ekspanzionistični tako, da nobena evropska (bivša) velesila ni tako.
ZDA peglajo Ruse, kako so si "pripojili" Krim.

Preberi si malo tole:
Mexican%E2%80%93American War @ Wikipedia

Ugotovil boš, da so ZDA praktično ves zahodni del (vsaj tisti ploden) dobili z vojno, potem ko ga z zvijačo niso mogli "kupiti".
Američani smatrajo Mehičane za "ološ" in tujce v Ameriki, zamolčijo pa dejstvo, da so 250 let nazaj vse to dejansko z vojno ukradli Mehiki. Šli so v vojno, da dobijo ozemlje:

Mexican%E2%80%93American War @ Wikipedia

Če pa ne z vojno, pa z revolucijo:
Texas Revolution @ Wikipedia


Če je stvar taka, potem se res človek lahko samo nase zanese. In potem potreba po orožju ne zgleda tako bedasto.

Samael ::

matobeli je izjavil:

Ta video je samo v ameriki v kontekstu. Razen čisto zadnjega dela o sefu in varovanju ki je univerzalen. Ampak glede na to koliko časa se je ukvarjal z posameznimi deli, mu je bilo bistvo to da američani opravičujejo svojo ljubezen do orožja z neko namišljeno potrebo po varnosti. Zato sem pa napisal da je povsem neumna primerjava z slovenijo kjer praktično vsi lahko dobimo orožje za zabavo, nihče pa za varnost. Torej, slovencu ni potrebno opravičevat tega da želi orožje za zabavo.



Ne razumeš. To, da lahko dobimo odožje "vsi za zabavo" je v kontekstu videa povsem nerelevantno. Video se nanaša na sam zdrajsan ARGUMENT, ki se ga ves čas navaja, zakaj si nekdo želi orožje. Zdaj ne vem zate, ampak jaz non stop po forumih berem, kako opravičujemo slovenci, ja mi slovenci ljubezen do orožja z neko kvazi varnostjo, samoobrambo ipd.
Evo, samo par vrstic zgoraj imaš ta primer. A ti ga citiram?
Torej, kar ti želim povedati je, da se video ne našana na zakonodajo ampak sam argument s katerim se opravičuje ljubezen do orožja. In ta je še kako aktualen tudi tu pri nas. Celo v tej temi. Saj mi ni treba iti zdaj nazaj brskati skozi temo in ti nalimati citate, kjer ljubitelji orožja le to željo po njem argumentirajo z povsem enakimi argumenti, kot gredo na jetra komiku tega posnetka.

Torej povzetek: Imaš rad orožje? Ok, kul. Ne pa mi zdaj bluziti, da je potreba po njem zaradi samoobrambe, itd itd.. To je ves point videa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

To da se moramo slovenci opravičevat samemu sebi in sosedu če imamo nekaj radi ni težava orožja.

Je bilo pa spet nekaj o lažji dostopnosti do orožja? Sta to z bbbb2015 kar spustila kene?

Fritz ::

AndrejO je izjavil:

Razlaganje o tem, kako je pa lahko nekdo "vedno pripravljen", pa mi smrdi na eno izmed poant, ki jo je ta video naredil in poanto, ki sem jo že nekajkrat povedal: če je orožje pripravljeno na uporabo, je nevarno in prav kliče po težavah; če orožje ni pripravljeno na uporabo, pa je za kakršnokoli samoobrambo neuporabno.

Can't have it both ways.

Seveda lahko, ker ne razumeš dejstva, da je strelno orožje v odgovornih rokah lahko pripravljeno pa vendar ni nevarno. Iz tvojega razmišljanja sledi, da so tudi vsa rezila nevarna, če niso shranjena tako, da se z njimi niti slučajno ne moremo porezati.

Orožje je vrsta orodja in z vsakim orodjem se lahko poškoduješ ali poškoduješ koga drugega. Zavestno ali po nesreči. Orožje glede tega ni nobena izjema in skrajni čas bi bil, da iz strelnega orožja snamemo to famo in da se ga nekateri nehate bati. Orožje ne ubija. Ubija človek, najsi gre za nekoga z zločinskimi nameni ali za malomarneža, ki z orožjem ne zna ravnati in/ali omogoča dostop do orožja osebam, ki z njim ne znajo ravnati.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

AndrejO ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Andrej, živimo v demokraciji. Meni paše imeti orožje, zato izpolnjujem vse pogoje.
Zaradi mene se ti lahko praskaš, kolikor češ, kjerkoli češ, dokler je to tvoj uhelj ali tvoja rit.
Mene pa se ne dotikaj. Ne verbalno, ne s praskanjem, ne s špekulacijami.

Eeem ... iz katere luknje pa si ti sedaj prilezel ven? In kaj boš storil, če bom demokratično še naprej verbaliziral čisto vse, kar mi paše, praskal povsod, kjer me srbi in špekuliral o vsem, kar mi pade na pamet?

Pa kakšen si mi ti faktor, da te bi moral upoštevati? Še en anonimen piščanec, kolikor vidim.

AndrejO ::

Fritz je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Razlaganje o tem, kako je pa lahko nekdo "vedno pripravljen", pa mi smrdi na eno izmed poant, ki jo je ta video naredil in poanto, ki sem jo že nekajkrat povedal: če je orožje pripravljeno na uporabo, je nevarno in prav kliče po težavah; če orožje ni pripravljeno na uporabo, pa je za kakršnokoli samoobrambo neuporabno.

Can't have it both ways.

Seveda lahko, ker ne razumeš dejstva, da je strelno orožje v odgovornih rokah lahko pripravljeno pa vendar ni nevarno.

Seveda je nevarno. Če ne bi bilo nevarno, potem ne bi bilo orožje, ampak bi bila zobna ščetka.

Odgovorne roke pomagajo samo v toliko, da se ve komu je to orožje zelo nevarno, komu pa ne tako zelo.

Fritz je izjavil:

Iz tvojega razmišljanja sledi, da so tudi vsa rezila nevarna, če niso shranjena tako, da se z njimi niti slučajno ne moremo porezati.

Absolutno. Rezil nikoli ne puščam tam, kjer se bi lahko z njimi slučajno porezal. Tudi, kadar vzamem rezilo v roke, ga vzamem z točno določenim namenom in pri tem upoštevam, da lahko že zaradi čisto navadnega naključja porežem tudi sebe, če že ne koga drugega.

Fritz je izjavil:

Orožje je vrsta orodja in z vsakim orodjem se lahko poškoduješ ali poškoduješ koga drugega. Zavestno ali po nesreči. Orožje glede tega ni nobena izjema in skrajni čas bi bil, da iz strelnega orožja snamemo to famo in da se ga nekateri nehate bati.

Da, absolutno.

Počasi bi bil tudi čas, da iz tega orožja vzamemo stran tudi famo, da smo pa sedaj kar avtomatično varni, če ga imamo shranjenega v nočni omarici ali pa famo, da smo v Sloveniji kar nenadoma vsi tako zelo ogorženi, da bi bilo smiselno, da se iz tega razloga oborožujemo.

Fritz je izjavil:

Orožje ne ubija. Ubija človek, najsi gre za nekoga z zločinskimi nameni ali za malomarneža, ki z orožjem ne zna ravnati in/ali omogoča dostop do orožja osebam, ki z njim ne znajo ravnati.

Ali pa malomarnež, ki se ob 3h zjutraj v temi spotakne ob otrokovo igračo in pade po tleh. Če pade z jekleno cevjo, bo dobil buško. Če pade z nabito pištolo, pa ... nihče ne ve.

Pač ... nekateri predmeti so nevarni tudi na daljavo, ki presega doseg roke.

Pa v tem ni nič slabega, ampak nekateri pa resnično klamfajo takšne, da res ne vem, kjer se skrivajo, ker na IPSC tekmah ni videti nekih velikih mas tekmovalcev.

Fritz ::

AndrejO je izjavil:


Absolutno. Rezil nikoli ne puščam tam, kjer se bi lahko z njimi slučajno porezal. Tudi, kadar vzamem rezilo v roke, ga vzamem z točno določenim namenom in pri tem upoštevam, da lahko že zaradi čisto navadnega naključja porežem tudi sebe, če že ne koga drugega.

Lej, saj se razumeva, čeprav razmišljava vsak po svoje. Tudi z nožem je potrebno ravnati odgovorno in tudi nož je lahko orožje pa to pripravo vsi uporabljamo. Ker je strelno orožje toliko nevarnejše (zaradi dometa in učinka/moči) je tudi ustrezno regulirano.

Napaki, v katero zapade večina komentatorjev v tej temi sta (v grobem) naslednji generaliziranji:
- vsi lastniki strelnega orožja so gun nuts in nevarni sebi ter okolici; strelno orožje je hudičevo seme in kot tako nevarno samo po sebi.
- orožje je temeljna pravica istovetna pravici do samoobrambe; vsakdo se lahko brani na njemu poljuben in učinkovit način, zato bi vsi morali dobiti možnost nakupa, posesti in uporabe orožja brez posebnih omejitev.

Resnica je seveda nekje vmes. Ljudje imajo možnost legalno pridobiti strelno orožje skozi postopek, ki je dovolj liberalen, da je to omogočeno skoraj vsakomur in dovolj restriktiven, da se iz tega izločijo res problematični osebki. Kar se mi zdi najbolj pomembno je, da tisti, ki orožje imamo, z njim ravnamo odgovorno, se venomer zavedamo vseh posledic neodgovornega ravnanja in se vedno znova učimo in poučujemo o tem kaj je prav in kaj ni prav. V to spada tudi debata o orožni zakonodaji in prav je, če se pove, da je zaostrovanje le te s strani Evropske komisije, zaradi terorističnih napadov, neargumentirano in nesmiselno. Istočasno pa to ne pomeni, da zagovarjamo ameriški 2. amandma in 'free for all' pristop.

Sam imam, poleg drugih, tudi varnostno orožno listino in strelno orožje prikrito nosim že 20 let. Ali je to v Sloveniji res potrebno. Načeloma ne, ker je verjetnost, da bi ga moral uporabiti v upravičenem silobranu zelo zelo zelo nizka. Zakaj ga potem nosim? Zato, ker sem se sam tako odločil, ker z njim ravnam odgovorno in sem za njegovo uporabo usposobljen in predvsem zato, ker si ne želim, da bi kadarkoli moral uporabiti strelno orožje proti drugemu človeku. Tega si resnično ne želim a bom to naredil, če se bom znašel v okoliščinah, ko nikakor drugače ne bi mogel zaščititi lastno ali tuje življenje in telo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

matobeli ::

Bivši udbovec, tovarnar ali zgolj kolega?

Glede na to da si zapisal da si se kar malo odločil in dobil dovoljenje. >:D

gruntfürmich ::

AndrejO je izjavil:

Da, vsekakor.
Poleg tega pa trdim tudi to, da strelno orožje pomeni, da je večja verjetnost, da bo nekdo umrl in, da je hkrati manjša verjetnost, da bo vlomilec preprosto pobegnil (brez strahu, da bo dobil kroglo v hrbet).

tudi komunisti so natančno vedeli kaj je za ljudi najbolje, zato pa so tudi vse prepovedali.

AndrejO je izjavil:

Sam bi rekel, da bi vlomilcu še celo pomagal nesti stvari do njegovega avta, če bi to bilo potrebno. Namesto orožja se bistveno bolj zanašam na to, da imam stvari zavarovane, da je v Sloveniji izredno malo nasilja pri tatvinah/vlomih in, da je raziskanost tovrstnih dejanj v primerjavi z ostalimi državami ustrezno visoka. Še posebej, če si žrtev zapomne čim več podatkov o storilcu.

zanašanje na zavarovalnice, zanašanje na policijske raziskave... in to trdi polnoletni človek ki živi v sloveniji.
sj ne vem, ali si te stvari po levičarsko gladko zmišljuješ ali imaš zares tako slab stik z realnostjo?

bbbbbb2015 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V naši ulici je 10 hiš. Oropali niso samo še mene in soseda, ker imava pse, ki imajo dostop v vse prostore v hiši, ko nas ni doma. In to je boljše kot orožje za vlomilce.
Sosedo so oropali "uradno". kombi vodovoda in kanalizacije se je pripeljal, ven sta 2 stopila, en je šel z njo popisat vodo, drugi je kradel v stanovanju.
Drugo sosedo so oropali tako, da so dali kamero na ograjo in iz te ograje je snemalo skozi okno v kuhinjo in dnevno sobo. Ko je dobila pokojnino in jo v kuhinji spravila v predal, pa potem šla ven v trgovino za 20 minut, so točno vedeli v kateri predal in je bil samo ta predal odprt, pa pobran denar in zlatnina.

In v takem primeru mi orožje nič ne pomaga, le še ukradejo mi ga lahko.

Ne verjamem pa da bi vlomilec vlamljal v bajto, ko bodo vsi doma, ker takrat je največji riziko.


Nekaj podobnega se je zgodilo pri nas. Oropali so vse, razen nas in še enega soseda.
Mi imamo psa, katerega glas in duša je zelo huda, fizično pa je inkarniran trenutno v enega malega shih-tzuja:

http://dogtime.com/dog-breeds/shih-tzu#...

Ampak če mu kdo stopi na dušo (na 15m daleč), laja, da se malo ne razpoči. Tudi poguma mu ne manjka, tako da na hiško v nulo pazi. Po celi bajti ima, da preštejem, 6 ležišč, to mu tak paše in ima celo hišo pod kontrolo.

napotki za preprečevanje načrtnih ali naključnih vlomov so zelo jasni. vendar se tega le malokdo drži; po eni strani tudi zato ker je tega tako malo, kar ni slabo... vendar pa je vedno boljša preventiva kot kurativa, pa čeprav to pomeni da bo treba investirat v kakšno stvar več.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich> tudi komunisti so natančno vedeli kaj je za ljudi najbolje, zato pa so tudi vse prepovedali.

Lahko dobimo izčrpen seznam, ki je podlaga za "vse"?

Ali gre le za politično floskulo, namenjeno farbanju ovc, kot je pri konzervativnih ideologih navada?

V "komunizmu" smo imeli doma orožja namreč precej več, kot ga imamo danes.

gruntfürmich> zanašanje na zavarovalnice, zanašanje na policijske raziskave... in to trdi polnoletni človek ki živi v sloveniji.

Ja, jaz sem dolgo časa živel v Sloveniji in videl, kako se obnesejo zavarovalnice in policija.

Dobro, brez pripomb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

AndrejO ::

gruntfürmich je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Da, vsekakor.
Poleg tega pa trdim tudi to, da strelno orožje pomeni, da je večja verjetnost, da bo nekdo umrl in, da je hkrati manjša verjetnost, da bo vlomilec preprosto pobegnil (brez strahu, da bo dobil kroglo v hrbet).

tudi komunisti so natančno vedeli kaj je za ljudi najbolje, zato pa so tudi vse prepovedali.

Ja, lej. Največji carji so bili v starem Egipu. Piramide še danes stojijo.

Kaj bi sploh rad povedal?

gruntfürmich je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Sam bi rekel, da bi vlomilcu še celo pomagal nesti stvari do njegovega avta, če bi to bilo potrebno. Namesto orožja se bistveno bolj zanašam na to, da imam stvari zavarovane, da je v Sloveniji izredno malo nasilja pri tatvinah/vlomih in, da je raziskanost tovrstnih dejanj v primerjavi z ostalimi državami ustrezno visoka. Še posebej, če si žrtev zapomne čim več podatkov o storilcu.

zanašanje na zavarovalnice, zanašanje na policijske raziskave... in to trdi polnoletni človek ki živi v sloveniji.

Glede na to, da psa ne bi imel kdo za hraniti, kaj pa ti priporočaš?

gruntfürmich je izjavil:

sj ne vem, ali si te stvari po levičarsko gladko zmišljuješ ali imaš zares tako slab stik z realnostjo?

Glede na to, da ne vidim krvoželjnih banditov za vsakim grmom in glede na to, da vem, da bom morebitnega vlomilca v Sloveniji v 99% primerov pregnal že s tem, da prižgem luč, mislim, da je moj stik z realnostjo čisto OK.

AndrejO ::

Fritz je izjavil:


Napaki, v katero zapade večina komentatorjev v tej temi sta (v grobem) naslednji generaliziranji:
- vsi lastniki strelnega orožja so gun nuts in nevarni sebi ter okolici; strelno orožje je hudičevo seme in kot tako nevarno samo po sebi.
- orožje je temeljna pravica istovetna pravici do samoobrambe; vsakdo se lahko brani na njemu poljuben in učinkovit način, zato bi vsi morali dobiti možnost nakupa, posesti in uporabe orožja brez posebnih omejitev.

Jaz bi na ta seznam dodal še eno skupinico: tisti, ki ne poznajo razlike med posestjo orožja in nošenjem orožja, potem pa iz tega temeljnega nerazumevanja razvijejo takšne teorije, da se samo za glavo primeš.

Fritz je izjavil:

Sam imam, poleg drugih, tudi varnostno orožno listino in strelno orožje prikrito nosim že 20 let. Ali je to v Sloveniji res potrebno.

Da. Za razliko od nekaterih drugih vem, da si to že enkrat pojasnil v tej temi in tudi nekaj s tem povezanih zgodb.

Glede tega, če je to zate potrebno ... če si prepričal državo, da je, potem nimam jaz več kaj za godrnjati in tudi ne godrnjam. Poznam ureditev in nek razlog si že moral imeti, hkrati pa si moral dokazati, da si zaupanja vreden. Good enough for me.
««
35 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203971 (19286) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544951 (32701) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41993107 (84931) Grey

Več podobnih tem