» »

LiteOn ali LG DVD pekač ?

LiteOn ali LG DVD pekač ?

«
1
2

ian wolf ::

Pozdrav,

toliko je že bilo rečenega glede DVD pekačev pa vendar me zanima:
lastniki LiteOn SHW 1635S oz. LG GSA-4167B.
Kateri je boljši ? Katerega priporočate. Trenutno se odločam med tema modeloma, zato predlogi za kakšnega NEC-a, Pioneerja ali Philipsa niso zaželjeni. Sem bral, da ima LG probleme z mediji, ste jih že rešili? Kako se obnese kaj LiteOn ?

Hvala za predloge in komentarje.
Errare humanum est...

Dr Evil ::

LG je daleč najbolši riper.Prav tako je nabolj univerzalen bralec in zapisovalec.Moj glas gre za LGja.

mtosev ::

NEC 4550 ali LG GSA-4167 al pa BenQ 1640. To je trenutno NAJ.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

LG je daleč najbolši riper.Prav tako je nabolj univerzalen bralec in zapisovalec.Moj glas gre za LGja.


kolikor jest vem, je meu liteon vedno ene izmed najboljsih dvd bralnikov. ucas je mela sicer toshiba se boljse, ampak trenutno so liteoni king of the hill, kar se branja tice, kar se pecenja, so pa bolj zadi... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

aco111 ::

Liteon nikoli ni bila dobra firma, mel sem namreč par stvari, slabo to. Raje si nabavi NEC ali pa LG, jaz mam NEC pa sem čisto zadovolen. NEC je tudi dobra firma.

LP. Allesandro
Don't worry be happy :)

Dr_M ::

necovi dvd pekaci so zanic bralniki. ze od nekdaj.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ian wolf ::

Sem bral teste na cdfreaks.com, pa je LiteOn zelo dobro zapisoval CD-je in DVD-je slabo pa DVD-rw in CD-rw. Zaščitene cd-je tudi "obvlada". Cena za enega ali drugega je cca 10 jurjev. Še kakšen komentar? Meni je najpomembnejša kakovost zapisanega medija. V omari že čaka 14kom Taiyo Yuden DVD+R-jev.
Glede NEC-a imam mešane občutke, pa tudi na CDRinfo ga niso ne vem kako dobro ocenili, Pioneer je "preoblečen" NEC. Nekako bi še vzel Philipsa, BenQ pa se v SLO ne dobi, ali pač ?
Errare humanum est...

mtosev ::

PC Hand
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ian wolf ::

Sem malce gledal na Pchand-ovih straneh pa imajo samo nove modele Philipsovih DVD pekačev (SPD2400 in SPD6000 in DVDR16LS). Mogoče kdo ve kaj o teh modelih ?
Se sploh dobi BenQ v SLO ?
Errare humanum est...

OldSkul ::

Phillips 1628, prodaja ga npr. Merkur

destiny ::

Philips in BenQ sta v drobovju enaka, tako da je možno Philipsa CrossFlashat v BenQa. Firmwarei slednjih so baje boljši.
Dobiš jih pa mislim da tud v Comtronu.

Quikee ::

Zgleda, da je SPD2400 enak BenQ 1650 in SPD6000 enak BenQ 1655. Cistokrvnega BenQ-ja pri nas ne prodajajo.

mtosev ::

Kateri prekač najboljše zapeče DVDje in CDje?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr Evil ::

Hec je v tem,da razni neci in liteoni "dobro" pišeji,a brat pa tega ne znajo kar zapišejo.Po izkušnjah je LG ziher nakup,vse ostalo je bolj shaky zadeva.Tak pač je.LG bere vse kar zapiše.Na teste s cdfreaksov in podobnih strani pa ne dam kaj dost,ker so se izkazali vedno za zmoto.NEC ne more bit dober pekač pa pika.Naj najprej porihtajo branje pol pa se lahko dalje pogovarjamo.

Quikee ::

Dr Evil: No ja za Nec pekace se se strinjam (moj Nec zadnje case vedno manj stvari bere).. ampak Lite-On DVD pekaci veljajo za kar dobre pri branju. LG so tudi dobri pri branju samo za LG 4167 se je ze tukaj na forumu vidlo, da ima resne probleme s prepoznavo cd-jev in dvd-jev. Moj LG 4163, BenQ 1640 in Philips 1640P me se do sedaj niso nikoli razocarali kaj se branja tice (ali vsi preberejo ali pa noben).

Kar se tice review-ov na CDFreaks oz. review-ov DVD pekacev nasplosno se strinjam.. ampak ne zato ker bi se zmotli ampak za to ker je le test enega ali dveh istih pogonov po navadi na enem racunalniku (in tudi mozno s prej preverjenimi enotami od proizvajalcev, saj jih ne kupijo v trgovini). Pravo stanje se lahko vidi le na forumu.

All ::

za dobro in hitro branje definitivno liteon...za pisanje pa ni nevm kaj...sploh z DVD-R se je pr men izkazu za slabo izbiro..tko da ga uporablam samo za branje, zapisujem pa z nec-om...

PS..sm ravno včeraj primerju branje med nec-on in liteonom....nec vrže vn 10x več napak

rkb2 ::

Ne vem ali je bla kaka čžš serija vendar pri nas v službi imamo tri LG zapisovalnike pa vsi delajo zanič. Tistega ki ga imam jaz pa sploh ne dela več (prebere vsak 10. CD ki ga vstaviš), zapisoval je že od začetka slabo (pravilno je spekel vsak 3. CD).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rkb2 ()

Dr_M ::

ploh z DVD-R se je pr men izkazu za slabo izbiro..

zanimivo. mam 2 liteon pekaca (811 in 1693) in oba na dvd- dost bols piseta, kot pa dvd+. seveda na kvalitetne medije. slabih ne kupujem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fatboyslim ::

FOLK NUJNO PROSIM ZA POMOČ

Danes imam priložnost dobiti TALE DVD RW za 8-9k. Ker se na pekače ne spoznam mi povejte če je vredu in ali se ga splača kupiti.

Se opravičujem ker kradem topic

r0b3rt ::

živjo, kolikor sem slišal je pioneer vredu, nimam pa z pioneer-jem izkušenj. Imam LG combo dvd-cd(cd-rw) pa imam slabe izkušnje, kolega ima LG dvd-rw in mi je spekel 20giga glasbe, ZELO slabe izkušnje polovica pesmi mi dela. Imam pa NEC-a 4550 in trenutno dela vredu. Z liteonom (cd-rw) imam pa tudi slabe izkušnje sicer pa ne vem kako je z Liteon dvd-rw in ga ne mislim testirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

JXS ::

Za BenQ distributer.

Dr Evil ::

Tumbl,bere ti ne zato,ker je NEC popolnoma neuporaben čitalec.

mtosev ::

Kaj mislite o PLEX PX-750A?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TheJack ::

Plextor PX-750A

The drive uses the Panasonic chipset. In fact, the drive is a TEAC OEM.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Quikee ::

Plextor PX-750A ni vreden pol te cene za katero se prodaja.

mtosev ::

Katerga pol?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Quikee ::

Ce ze hoces Plextora potem 716 ali 755, ki sta "cistokrvna" Plextora.

mtosev ::

Kje v SLO majo 755?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ian wolf ::

Trendnet ne uvaža BenQ periferije, le monitorje in projektorje. Še Avtera je prenehala, ker baje BenQ cenovno ni konkurenčen NECu, Pioneerju ipd.

Nabavil sem zalogo Fuji DVD+R medijev, le pekača še bo treba, da arhiviram "podatke". Je kateri še posebej spreten z DVD+R formatom ? Philips ?

Še kakšna druga alternativa?
Errare humanum est...

r0b3rt ::

Ti doktor česar kol že, men ne, ne bere zato ker je nec ampak, ker je posneto z lg-jem, tudi lg jih ne bere !!

Dr_M ::

lej ti, karkoli si ze, sm ze dau neki pekacev cez, pa vem kako je.

mam trenutno 2x nec 3540 in vem, da so zanic bralniki, pravtako mam 2 liteona (ze prej omenu) in vem, da sta neprimerno boljsa bralnika.
LG je mel ucas bolj boge pekace, ampak teli tazadnji modeli so se precej popravil. cperov pa vidm na forumih, da majo nekateri zlo velke tezave z njimi.
pioneer je tut bl tko, al dela uredu, al pa dela zelo slabo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

azeed ::

naročil sem philipsa spd2400 - zanimivo, da ni nikjer na netu dobit podatkov o njem... sem šel naročit malo na slepo misleč, da je to rebadged benq 1650. zdaj bom pa rabu enega eksperta, da mi pove kako naj prepoznam da je to benq :)
You gotta say YES to another excess!!!

polde66 ::

a liteon je pol ok zadeva al ne preveč? Potrebujem namreč dobr bralnik, za zapisovalnik mam pa pioneerja 109
polde

Quikee ::

azeed: Po sliki in specifikacijah sodec je isti kot BenQ 1650.. drugace pa dvomim, da bi Philips uporabljal katere druge kot BenQ-jeve pekace (zaenkrat).

ian wolf ::

Ste lastniki LG GSA 4167B rešili probleme prepoznavanja medijev ?

Kako to, da ne najdem na internetu ničesar o novi seriji Philipsovih DVD pekačev (SPD2400 in SPD6000)?
Errare humanum est...

Dead_Eye ::

Imam LG 4040B (4x peka DVDjev) in naj povem da nisem bil zadovoljen z njim. Slabo je pekel, pri branju pa tudi ni blestel.... NEC 3540A je neprimerno boljši. Imam tudi cdRW 32x LG in naj povem da je liteon 52x neprimerno boljši, tako v branju kot v pisanju...
The one and only

Quikee ::

Imam LG 4040B (4x peka DVDjev) in naj povem da nisem bil zadovoljen z njim. Slabo je pekel, pri branju pa tudi ni blestel.... NEC 3540A je neprimerno boljši.

Heh.. nekak se mi ne zdi fer primerjat pekaca cisto razlicnih generacij med sabo.

c00L3r ::

Jaz nebi kupil nič od LG-a. Jaz sem se 2x že nasral :( Prvič z avtoradijem, potem pa še z stolpom. LiteOn je sigurno boljši. Če pa si priravljen dat 2k SIT več, pa si kupi NEC-a. Ta pa je res super.

All ::

zanimivo. mam 2 liteon pekaca (811 in 1693) in oba na dvd- dost bols piseta, kot pa dvd+.
sm meu 451 in 851..sta se tut ok obnesla...novejši 1633@1635 pa mi sere na -R (in na večih znamkah medijev) bere pa use ko šus..(edin če onogočim 16x kratno branje posnetih dvd-jev je mau zatikanja)

polde66 ::

sem šel sprobat Litončka k prjatlu. Bere res ko šus, peku pa nisem nič, ni blo časa. No bitno mi je branje.
polde

polde66 ::

Dons sem se mal po Ljubljani sprehodu z namenom da domov prnesem Liteona. Grem tako v Big bang, kjer jih je zmanjkal ampak mi prodajalec pove da so z njimi imeli precej reklamacij. Ker sem pač tip kjer je v enem žaklu 99 zadev ž spola pa ena moškega , je ta sigurtno moj, pot sem nadaljeval do Trzina ter v PC handu kupu eno Philips SPD 2400, Zmontiral ter preiskusil najprej pisanje, na 16x zapekel film, BP. kakih testov nisem delal. Potem pa sem vstavil moj problematični dvd, kater se mi ne pusti ripat na pioneerjih ter na necu. Zadevo je speljal do konca brez problema ter prekopiral na PC. Brzine so ble zlo podobne tistim na liteonu tukej Bi rekel da je liteon zadevo bral bolj enakomerno. Bistvo je da je zadevo speljal do konca. Mislim da sem se prav odloču.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

MEDENA ::

in kaj so ti novi PHILIPSi ?

azeed ::

philips spd2400 definitivno JE liteon - po tem testu sodeč model SHW-1635S.
You gotta say YES to another excess!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azeed ()

polde66 ::

Pol sem pa itaq zmagu
polde

Dead_Eye ::

quikee dejstvo je da pekači ne delajo uredu. Če mi določenih cd-jev nočejo zapečt niti pri 16x hitrosti, kar liteon zapeče pri 32x in več....

glede DVD-jev isto, na DVD-ju piše 4x pekač pa pravi max hitrost 2x..... skratka, LG je poceni, ampak ni najboljši... Lite-ON je tudi nekoč imel obupne cdrome, niti glasbe niso ripali prav(32x), danes so pa zelo dobri....
The one and only

Korenchek ::

Lastniki LG GSA-4167b smo ugotovili, da ta pekač sploh ni problem, ampak je (najbrž) problem napajalnik v naših računalnikih - namreč, vsi imamo 300W napajalnik. Nekateri so rešili problem z nakupom močnejšega napajalnika, nekateri pa z menjavo pekača, kar bom storil tudi jaz. :|
For those about to rock - we salute you!

Matej_K ::

Sem lastnik LG jevega pekača in imam LC 550W napajalnik in ne verjamem da je kriv on (cd je zapeče, dvdje pa ne...

Jutri dobim več rama in bom probal če je to razlog za moje probleme!!
... .. .

Korenchek ::

A tako?!

Najbrž tudi dodaten RAM ne bo pomagal (sedaj imam 768, nekdo ima tudi 1024 in obema ne dela). Vendar imava oba 300W napajalnik. Oba sva pekač že zamenjala za drugega in to ni rešilo problema.
Pa poročaj, če boš rešil problem.

//Praviš, da imaš 256 RAM-a. Pekač bi naj zahteval 512 RAM-a - torej je še upanje :)

Podobne teme na forumu: 1 2 3 4
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…

Matej_K ::

Ja, ampak ti imaš probleme z zaznavo dvdjev...meni jih zazna čisto lepo, le pri pisanju na dvd se zaustavi...

Sedaj pa nevem a so krivi dvdji (PHILIPS DVD-R CAKE 25) al je kej narobe z računalnikom...bom moral kupiti še kakšen drug dvd-r za test.
... .. .

TOP ::

Vidim da ni pekača ki je popoln večina so taki kar zapišejo zelo težko preberejo jaz imam Pioneer 108 že 1,5 leta pa nimam še takih težav potem so prišli modeli 109 ki so bili slabši in sem jih od 10 mogel 3 reklamirat sedaj pa je model 110 ki spet delajo super od 8 ni še nobene reklamacije.Nec je tud super ampak veliko ljudi vrača nazaj ker so slabi bralci ampak zato garancije ni.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527246 (13005) GrimReaper
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527055 (12006) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100882 (25391) nuclear
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897673 (5256) AtaStrumf
»

DVD RW SONY VS. DVD RW LG

Oddelek: Kaj kupiti
111701 (1519) Quikee

Več podobnih tem