» »

Dvd pekač

Dvd pekač

N-E-O ::

Že slab mesec ni bilo govora o dvd pečkah. Ker se odločam za nakup novega in ne spremljam dogajanja na tržišču, me zanima, kaj trenutno priporočate. Rabim nekaj optimalnega. Hvala in LP,
Follow the white rabbit.

Ndrej ::

Nec 3540 oz. 3541

N-E-O ::

A ni "NEC DVD ND-4551 Labelflesh" novejši model?
Follow the white rabbit.

Lime ::

Saj kaj dosti se v mesecu dni ni zgodilo.

NEC 3540 je out, namesto njega je 3550. 4550 podpira tudi DVD-RAM, 4551 pa še labelflash.
Nov je LG GSA-4166 lightscribe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

N-E-O ::

Torej LG ali NEC?
Je še smotrno razmišljati o čem drugem v tem rangu? Predlagajte.
Follow the white rabbit.

ian wolf ::

Kaj pa Pioneer DVR-110 ?

Vem, da gre v bistvu za NEC-ov pogon pa vseeno...?
Errare humanum est...

Lime ::

Med LG in NEC bi jaz izbral LG.
Drugače pa so Benq/Philips tudi dokaj pohvaljeni.

Ndrej ::

Wtf. 8-O Od kje meni 3540 in 3541?? lol

Mislim sem prej napisati 4550 in 4551. Sploh ne vem kje sem dobil idejo 3540.. Če že, potem bi rekel vsaj 3550.. Ah zmeden sem bil.

Kakorkoli, jaz sem do sedaj imel samo Nece in še nisem imel težav z njimi. Trenutno imam 3500 in 4551 in sem z njima zelo zadovoljen. Glede drugih pa ne morem reči, ker jih še nisem imel. Najbolj objektivno mnenje boš po mojem dobil na Clubu CD Freaks, kjer boš našel tudi teste.

LP

Brainstorm ::

Vombat, kok hiter ti NEC 4551 ripa dvd filme in ali si kak modificiran firmware nalagal na njega ali si pustil originalnega?

Zgodovina sprememb…

Ndrej ::

Ej, nisem še nikoli ripal dvdja, tako da ti to ne morem reči.

Sem pa dal gor modificiran firmware in sicer od Liggya. Sem bral po forumih da potlej neki hitrej dela (samo ne vem kaj :D ) Nekaj v zvezi z DVD-Ram-om se mi zdi.

LP

Kato ::

Vsi DVD-RW ripajo tako hitro kakor berejo , vse ostalo je pa odvisno od programa, ki ga boš za to uporabljal.

Brainstorm ::

Mogoče res, sam moj plextor kopira data dvd 4.7gb na disk tut po pol ure, dvd film 4,7 ali 9gb pa ripne v cca 15 min.

polde66 ::

malo morgen da vsi dvd-ji ripajo kot berejo. Večina pekačev je veliko boljši pisalec kot pa bralec. Lahko se ti zgodi da ti tudi prebrat ne bo mogel kaj ne samo da ripa z majhno hitrostjo. Je pač odvisno katero firmo pekača nabaviš. Nekaj je pač odvisno od medija nekaj pa od pekača ( slednje skorej bolj)
polde

Brainstorm ::

Ti dam prav polde66, moj plextor je na začetku ripal dvd movie s komaj 2.0 X in sem mogu pred vsakim ripanjem stisnit eject button za 3 sekunde, da sem odklenu fabriško zaščito, nakar so čez čas nardili nov firmware in to zaščito odstranli in zdej ripa največ 7X.

Porkadrek ::

Kateri od NEC pekačev je najtišji? Po specifikacijah so vsi modeli skoraj isti, prioriteta mi je tišina. A je kao 4550 najbolj tih?

OldSkul ::

Priporočam Phillips DVD pekače. Puste NECe pri miru.;)

Brainstorm ::

Zakaj pa Phillipsa, a lahk dopišeš kak argument, ker men se gre samo, da bo zapis čim dlje obstojen, magar če pečem z 2X brzino kot sem na začetku ko drugih medijev ni blo.
Pomojem je pa tut velk odvisno kok naletiš, men je že tadrug plextor crknu pa kok drag je bil ko žafran.

Zgodovina sprememb…

Melanholija ::

elow maherji mene pa zanima vaše mnenje o naslednjih pečkah predvsem za philipsa :
teac
philips
pioneer

oz priporočate kaj druga za max 15k o necu je blo veliko slabega slišati zato sem mal skeptičen...predvsem so baje zlo slabi bralci..
lp tnx

polde66 ::

polde

schurda ::

Nec slab? Enega DVD-ja mi ni frdirbal, vsi delajo dobro. Če je zapis na nekem DVD-ju slab, ga NEC ne bo prebral, to je res. Kaj sledi? Če ga Nec prebere, potem je DVD dober.

Teac pa menda že dolgo ni v igri. Nekoč ja, sedaj ne.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Melanholija ::

ja pol pa nevem kaj pa LG so dobri pekači...philipsa se dobi sam u pc handu al ka..

PlayTheGame ::

Mene pa tud zanima katera enota je najbolj optimalna - se pravi, da hkrati dobro zapisuje DVD-je ter CD-je in hkrati brez problemov in relativno hitro bere DVD-je pa tudi CD-je (kar je zame dost pomembno, ker pol stvari je še zmeri na CD-jih...)? Ker sam imam NEC-a 3500, ki odlično zapisuje, branje medijev je pa skor katastrofa, sploh pri CD-jih - ravno zaradi tega imam kot drugo enoto Teacov CD-RW 40x (še iz zlatih časov Teac-a :D), ki lepo zapisuje in hitro prebere praktično vse CD-je, manjka mi pa seveda branje DVD-jev. Kaj pa kakšen Plextor, ki je bil ponavad vedno na dobrem glasu? Ali bi se mi mogoče bolj splačal kupit kak DVD-rom, ki bi sigurno hitreje bral medije kot DVD pekač? :|
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

mat11 ::

Pioneer 110?
Sam že nekaj let uporabljam samo Pioneer in za enkrat vse bp.
mat

d0rK ::

Jz bi prosu Quickee-ja, da mi priporoci en dobr, oz. najboljsi DVD-RW recorder ta hip.



Tnx.

mtosev ::

Jaz sem naročo NECa ND-4551 bomo vidli kak bere. Upam da nebom razočaran.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

N-E-O ::

Js mam omenjen model 2 dni... pa zaenkrat še ni mel problemov z ničemer...
Follow the white rabbit.

krho ::

No ker mi je že drugič odletel SAMO cd del na px-708a (med snemanjem je kar zaružil s glavo po mediju, se vidijo rajse). Seveda ga bom zopet nesel nazaj in dobil drugega... pa bo zopet 2 leti garancije..
Me zanima, če ima kdo predlog za SATA pečko, s max ceno 25kSIT in 2mi leti garancije.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Quikee ::

Plextor je edini, ki imajo SATA pekace... pa se ti imajo SATA -> ATA vezje vgrajeno. Do 25k bos trenutno bolj tezko dobil pri nas SATA Plextorja 716, 755 ali 760 glede na to, da je najcenejsa 755 ATA verzija 21k.

qwe ::

Jst sem kupil NEC 4550a, pa ga bom verjetno zamenjal, ker mi en bere DVD-jev, tut tistih, katere je sam zapeku!??

PA tut piše, da slabo berejo WTF

lp

podbevna ::

Jaz imam enakega NECa in enake probleme. Zapečem DVD in ga ne morem na isti enoti prebrati. Ga moram premakniti v 2 leti staro noname pečko, ki ga prebere brez težav!

Kvaliteta pisanja na (vrhunskih medijih) pa je tudi v najboljšem primeru povprečna. Na 16X hitrosti mi uniči vsaj 30 % medijev (tudi če so TY2), na nižjih hitrostih pa "le" kaikih 10%.

V glavnem po mojih izkušnjah je NEC CRAP!

zuz3k ::

LP

Fantje js sm mal tu prebral.. usak svoje hvali oz. sem prebral da NECi ne delujejo dobro8-O

Pri NECIH sem opazil da imajo neki tehnologijo k tiska na DVDje.. kko je s tem, kako to deluje, ke se menja barva?

Vem da so Pioneeriji dobri vendar bi rad DVD pekač ki bi ga imal za cca 2 leti, sm gledow na mimovrste .. max bi daw 14 k, važno mi je da kvalitetno ter hitro zapiše z 16x hitrostjo ter da je tih.

Za odgovor se zahvaljujem, mislim ga naročit še danes. :D
Life is a psychological game.

Wox ::

NECi praviloma delajo dobro. Se pa tu pa tam kakšen pokvari. Ampak to lahko pričakuješ pri nakupu katrekoli znamke.
Kar se "tiskanja" tiče. Nekateri NECi podpirajo Label flash. Sorodna tehnologija je Lightscribe, ki jo srečaš pri pekačih nekaterih drugih znamk, npr. Liteon. Potrebni pa so posebni mediji (kašnih 20% dražji od navadnih), ki imajo na zgornji strani diska poseben premaz, ki je občutljiv na laser. Plošček obrneš in pečeš. Zadeva traja kar dolgo. Rezultat je sivinska grafika, skratka nič posebnega.
Odloči se za NEC, Liteon, LG ali BenQ. Pa tudi s katerimi drugimi ne moreš falit. Razvoja tehnologije DVD pekačev je namreč konec. Na vrsti je Blu-ray pa HD DVD.
Commodore 64

zuz3k ::

Aha,

hm.. kaj pravite kj na ta 2 modela:
DVD zapisovalnik NEC ND-4571 Labelflash™ bel
btw kaj je to DVD-RAM?
DVD zapisovalnik DVD-RW Pioneer DRV-110 bel

Malo sem out z DVD stuff ..
zanima me še kok časa peče 4.7 gb na 16x hitrosti?
Je dobro da dam največjo hitrost?


Za odgovor se zahvaljujem
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

hokuto ::

Mene zanima, ce imajo kje pri nas Pioneer DVR-111? Zunaj dobavljiv ze kar nekaj casa, pri nas pa najdem samo 110ko :\.
doke!

klemen22 ::

Mene zanima, ce imajo kje pri nas Pioneer DVR-111? Zunaj dobavljiv ze kar nekaj casa, pri nas pa najdem samo 110ko .

Sej je vse približno isti apn. Tko da al kupiš eno ali drugo
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

hokuto ::

testi, ki sem jih gledal sicer ravno ne pravijo, da je vse "isti apn" ;)
sem pa ravno zdaj koncno nasel 111-ko pri chipu, tako da tudi, ce bi bilo vse isti apn, zdaj sem nasel tist apn, ki sem ga iskal (ampak je crn... a je pol sploh se zmer apn? :P )
doke!

zuz3k ::

Loh kdo kaj komentira pri mojem zgornjem postu, pekač namerawam danes kupiti in se teško odločam. :D
Life is a psychological game.

Wox ::

DVD pekač je dandanes potrošna roba. Z NEC ND-3540A nimaš kaj falit, pa še poceni je. Če tega več ne dobiš, vzemi NEC ND-3570A ali pa Liteon 16H5S. Če imaš specifične zahteve pa malo pogooglaj.
DVD RAM
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

cbelica ::

Ena glas za LiteOn-a. Ga imam sam, in sem zadovoljen. sicer je terrible CD zapisovalnik, DVD-je pa pece zelo dobro. Ima nekaj muh (npr. v EAC-u v 'secure mode'), ma ni panike.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Dr_M ::

nec ma 4 nove modele, 3650 / 3651 in 4650 / 4651. sicer ne se uradno, ampak pridejo kmalu.
spcecifikacije so pa naslednje: SATA (faking koncno :D ), serija 4 podpira dvd-ram, medtem ko 3 ne. ostalo je pa isto, kot pri 3570 / 3571 in 4570 / 4571.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SepoX ::

Jst sem se po gledanju testov na CDRInfo odločila za samsunga. Ni mi žal:))

schurda ::

??? Lahko, da ti še bo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

SepoX ::

Zakaj že? Preberi si zaključke - klik mojega in pa zdej tanovega - klik, ki je SATA.

Evo, bom še Pioneerja DVR - 111 navrgu.

opeter ::

@Dr_M

Wow, res, SATA priklop! Končno!!! A je potemtakem IDE/ATAPI totalno v zatonu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

krneki0001 ::

Imel sem nec 4550. Zadeva ni hotela delat na DMA modu, zapeklo ni več kot 512Mb na DVD in ni vsega bral, pa bral je počasi. Nesel sem ga nazaj v firmo in se je izkazalo, da je res pokvarjen in da jih je bilo vsaj 50% v sloveniji slabih, pa jih menjajo na veliko. Sam sem ga zamenjal in namesto NEC-a vzel externega LG-ja. Zaenkrat je LG odličen, do sedaj mi ni uničil nobenega dvd-ja ali cd-ja, pa sem jih posnel že vsaj 100, če ne več.

Predlagam LG-ja.

boštjan ::

tudi sam sem postal pristaš LG DVD-RW enot,hitri in zanesljivi.Sam sem mel isto problem z NECom 4551,dobo novega,ampak ga pusto v starem računalniku.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

zuz3k ::

Prijatelj mi je reku da nima težav z NECom in da mu ni uničil niti enega DVDja. Zdj sm dubu NECa upam da mi bo dobro služil, ker tu imate kar probleme z NECi.

Če pečem z 16x ali 8x hitrosjo muzike, filme, je kakšna razlika al ni važno useeno bo uredu delalo?
Life is a psychological game.

SkIDiver ::

Mene pa zanima kaka je razlika med NEC-ovim 4570 in 4571 modelom? Mogoče priporočate kako drugo znamko, model v tem cenovnem rangu? Namreč ne zapečem ne vem koliko medijev. Sem pa tja kak CD z MP3-ji, kak audio CD, back-up CD in tako dalje. Tortico 25 CD-jev imam za več kot 2 meseca:D

Dr_M ::

razlika je samo to, da 4571 podpira lableflash.
mislm, da bi katerkoli nec popolnoma zadovoljil tvoje potrebe pri pecenju cd/dvdjev ;) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AndrewSmith ::

Mam tudi jst probleme z mojim NECom 4550 pri
branju DVD-jev.Polovico ki jih mam doma sploh
ne bere.Niti original;((
Ne vem ce bi mogoce pomagal update firmware-ja.A
je kdo ze poskusu?
Jst tega se nisem pocel,tako da ne vem kako poteka
postopek.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527066 (12017) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100900 (25409) nuclear
»

LiteOn ali LG DVD pekač ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525251 (4589) YenLoWang
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191850 (1669) Caligula
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897680 (5263) AtaStrumf

Več podobnih tem