» »

Philips 1640P in BenQ 1620

Philips 1640P in BenQ 1620

Quikee ::

Ma ves kaj MEDENA... zdaj te mam pa ze dovol tvojih pripomb in nevmesnih postov. Eni mamo pac to za hobi in ce ti to ne pase bodi rajsi tiho. Eni pac hocemo iz svojega pekaca iztisnit najboljse kaj lahko.. tak kot drugi hocejo iz svojega procesorja in graficne iztisnit najboljse kar se da. Torej so taki, ki navijajo prav tako "bolani" kakor ti, ki hocejo kar se da najboljse iztisnit iz svojega DVD pekaca. Enkrat sem ti ze povedal in se enkrat ti bom... NE BERI TEM KI TE NE ZANIMAJO. Nihce te v to ne sili.

bond007 ::

kje si pa kupil mcc004 in po koliko? Kakšen MID imajo pa smartbuyovi DVD v comtronu? klik

Quikee ::

Emm.. MCC004 sem kupil v JAE. Mislim da so stali nekaj cez 2 jurja za 10 kom. Zdaj mislim da so ze bolj poceni.. nisn ziher.. poglej na cenik. =) SmartBuy 8x DVD-R so pa PRODISCF01 ali pa PRODISCS04.. vrjetno slednji. Nisem se jih probal nikoli. SmartBux 8x DVD+R pa so PRODISCR03. Pocasi bodo prisle poplave 16x medijev.. to bo fajn =P

Quikee ::

Nov firmware za Philips 1640P - P3.5
Izboljsave:
- Odpravljen bug iz P3.4, ki je povzrocal zamrznitev Windowsev ob bootu ob uporabi NForce IDE gonilnikov
- Izboljsava kvalitete pisanja za DVD+R in DVD-R medije
- Izboljsan OPC pri pisanju na DVD+R DL medije
- Zascita, ki preprecuje pisanje na nepodprte medije

Nekaj scanov z novim firmware-om:

MCC02RG20 @ 12x



YUDEN000T02 (58) @ 12x

Boky ::

Tukaj še en test BenQ-ja 1640. A se da ta zadeva že kje pri nas kupiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

fosil ::

V Sloveniji ne prodajajo Benq-ov. Imajo pa v Sloveniji pooblaščeni servis in odlično stran, ki je vsa kompletno v slovenščini http://www.benq.si, kjer maš vse raloženo v slovenščini, recimo tudi razlaga zakaj je črni pladenj boljši od belega :D , gor so tud najnovejši driverji, skratka vse res na nivoju, edino v Sloveniji jih ne prodajajo, tako da je vse skupaj že kr malo smešno (ali pa žalostno?).

Boky ::

Mogoče bi bilo pametno poklicati na Avtero?

Alexius Heristalski ::

Pa saj Philips 1640 (prodajajo v Merkurju) je isti kot Benq 1640.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Quikee ::

Lahko pa kupis Plextorja 740, ki je BenQ 1640 s Plextorjevim firmware-om in Plextor nalepko na pekacu... seveda za Plextorju primerno ceno. =) Boljse pocakat na Philips-a 1628/1648.
Nasploh se mi zdi, da so poslali BenQ 1640 prehitro na trg, saj ima kar tezave z pecenjem na nekatere medije in tudi vecino medijev ne mores pisat z visjo hitrostjo, kot to lahko recimo z BenQ 1620. BenQ pravi, da bo naslednji firmware zelo izboljsan.. tak, da treba malo pocakat.

Quikee ::

Alexius Heristalski: ne govori bedarij.. Philips 1620K/1625K/1640K/1645K temeljijo na BenQ 1620. Sicer pa si poglej prejsnjo stran.

MViper ::

Ojla Quickee, hvala ti za obsiren kos informacij okoli peck :)

Ves kaj me zanima, kaksen pa je Philips DVDR16LS? Je to novejsi model od 1640P, boljsi/slabsi, crap, da se ga na dalec izogibas.. :) Kaksno je tvoje mnenje?


Hvala, lp
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

Quikee ::

Ja Philips DVDR16LS je novejsi model od 1640P samo razlika je le podpora za LightScribe... drugace pa so druge specifikacije slabse (8x DVD-R, 2.4x DVD+R DL - tak kot je bil 1640P ob izzidu) ceprav je zmozen hitrejsega zapisovanja (firmware-a sta med tema dvema pekacema izmenljiva.. le da ce das 16LS firmware v 1640P LightScribe ne bo deloval zato ker LightScribe rabi dodatni hardware za delovanje). Zaradi tega ker sta pogona prakticno ista razen podpore LS in ker je 16LS dosti drazji in LightScribe zaenkrat vprasljivo uporaben ga ne priporocam. Boljse pocakat na pravega naslednika 1640... Philips 1648.

MViper ::

Aha. Hvala za mnenje.

Ja tako je, imel sem Plextorja 708, pa mi je zacel mocno nagajat, zapekel ni 3 dvd-je zaporedoma ipd, in sem se v garancijski dobi zmenil, da dobim v zameno tega Philipsa. Upam, da bo v redu, da ni kaksen klump.

Se pravi, ce te prav razumem lahko uporabim firmware od 1640P, ne bo nic narobe, da bo potem tudi DL pekel 4x in ne samo 2.4x? Ali ima LS svoj firmware?
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

Quikee ::

Ja ne sej je cisto vredu pekac.. samo kupit se ga ne splaca samo zaradi LightScribe-a. Ti ga bos pa dobil pri zamenjavi tak da bodi vesel saj bos dobil mnogo boljsi in novejsi pekac "zastonj" =).

"Se pravi, ce te prav razumem lahko uporabim firmware od 1640P, ne bo nic narobe, da bo potem tudi DL pekel 4x in ne samo 2.4x? Ali ima LS svoj firmware?"
Firmware lahko das od 1640P v 16LS in mas vse bonuse 1640P torej tudi 4x DL.. samo LightScribe v tem primeru ne bo deloval, ker ga 1640P ne podpira. Narobe ne bo nic.. samo vsak "crossflash" je rizicen do neke mere.. ce ne rabis nujno 4x DL in 16x DVD-R potem nima smisla "crossflashast". Lahko tudi "crossflashas" z BenQ firmware-om... tako od modela 1625, kot tudi 1620.

MViper ::

Aha aha, no DL zaenkrat nic ne pecem, DVD-R pa tudi ni panike, tako da bom kar pustil FW ..

Najlepsa ti hvala za pomoc, si pa res strucko s prucko v nulo :):D
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

boc ::

Quickee,

a si mogoce ze nabavil Benq 1640 ?
Vtisi ?
A se splaca tega (zgoraj si napisal da so ga prehitro poslali na trg) al' 1620 oz. mogoce od katere druge firme?

lp boc

Quikee ::

Ne nimam (se) BenQ-ja 1640.. pri nas ga ne dobis za Plextorja 740 pa ne dam 22 jurjev. Cakam na Philipsa 1648.
Splaca se ga pa definitivno bolj kupit kot 1620.. saj bodo v prihodnje vec delali na 1640, 1620 pa je ze star pogon. Ko sem rekel, da so ga dali prehitro na trg sem mislil tako zaradi tega, ker ne podpira overspeedanja na 8x medije tak kot jih podpira 1620. Naslednji firmware naj bi to spremenil.. polek tega bo podpiral (vrjetno) v naslednjem firmwareu moznost ucenja podobno kot ma to Plextor 716. Po kvaliteti pisanja pa je ze zdaj zelo podoben 1620.. v prihodnje se bo pa se to izboljsalo. Po mnenju mnogih reviewerjev je BenQ 1640 trenutno najboljsi pogon na trgu.

boc ::

Kako pa je s podatkovnimi kbali za nove pekace (npr. Benq) ?
So dovolj 40 polni 40 zicni ali je potrebno imeti 80 zicnega kot za diske ?


boc

Quikee ::

Hm ja nekateri podpiraju le ATA-33 - UDMA2 (BenQ, Nec, LG).. tisti ne rabijo 80 zilnega kabla.. je pa priporocljivo. Nekateri Pioneer, Plextor() pa podpirajo ATA-66 - UDMA4.. ti pa mislim da nujno rabijo 80 zilni kabel. Maksimalni prenos pri ATA-33 - UDMA2 je 33 MB/s.. za pecenje pri 16x pa rabis 22MB/s tak, da mas se fraj 1/3 prepustnosti in ni sile. Jaz sem mel do pred kratkim 40 zilni kabel in ko sem menjal na 80 zilnega, nisem opazil nobene razlike recimo.

boc ::

Quikee,

imaso mogoce kaksne podatke kako je s kakovosjo zapisovanje audio CDjev z Benq 1640 (Jitter?) ?

lp boc

Alexius Heristalski ::

Ups, se opravičujem za zavajanje. Mislil sem, da ima Benq podobno poimenovanje kot Philips.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Quikee ::

boc: Ne nimam... razen ce najdes kje v review-u BenQ 1640 @ CDRInfo.

Alexius Heristalski: Ni panike =).. se pa taksna vprasanja pogosto pojavljajo ce sta ista in je treba hudo pazit.. ne vem zakaj si je Philips izbral taksno oznako, vrjetno ker niso hoteli met iste kot BenQ =). Drugace pa so modeli Philips 1620K/25K/40K/45K vsi Philips 1640P in se ne razlikujejo med sabo ker je razlika le v prilozenem software-u in firmware-u. Philips 1640P pa je isti kot BenQ 1620. Philips 1648 in 1628 pa bota ista kot BenQ 1640.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

sejmon ::

danes sem fw2.2 zamenjal z 3.6,zdaj pa mi v alcoholu ponuja hitrost 19×,32×..
sem ga tudi že ponovno inštalira in isto
mogoče kdo ve zakaj(zdaj niti dvd ne gre speči!!!)

sejmon ::

writer pa je philips 1640p

MViper ::

Quikee:

Ti, kaj je pa to zaen model?

Klik

Zadnjic sem za eno kisto kupil tega, pise da je 1640 serija, pa 12k je bil v BigBangu..?
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

Quikee ::

sejmon: Kaj pa kaj drugi programi pravijo.. oz. opisi bolj podrobno kak ne gre DVD-ja zapect. Firmware 3.6 ne bi smel povzrocat nobenih tezav. Lahko se probas P3.4 firmware ali P3.2 ce bi pomagal.. Kaj brat gre normalno ?

MViper: Philips 1640 OEM je to oz. PBDV1640. Drugace pa je isti kot 1640P.. razlikuje se lelpo firmware-u, ki je za OEM verzijo drugi (podobno kot BenQ 1620 OEM in 1620 Retail). Lahko pa flashas tega z firmware-om od 1640P ali BenQ 1620 firmware-om.

Pravzaprav so isti oz. z minimalnimi razlikami (razen po izgledu, prilozenem software-u in firmware-u) naslednji modeli:
BenQ 1620 Retail
BenQ 1620 OEM
Philips 1620/1625/1640/1645 (DVDR1640P)
Philips 1640 OEM (PBDV1640)
Philips 16LS (+Lightscribe)
BenQ 1625 (+Lightscribe)
+ nekateri, ki se jih trenutno ne spomnim ( razni MSI, HP, ... )

Ce mas enega od teh deluje bilokeri firmware od drugih pekacev (v primeru BenQ 1625 ali Philips 16LS Lightscribe pac ne deluje, vse ostalo pa deluje... seveda Lightscribe deluje ce flashas firmware-a med BenQ 1625 in Philips 16LS).

MViper ::

Quikee: Hvala ti majstore :) Se pravi, ce pa hocem imeti najnovejsi FW za 16LS, pa, da bi imel se vedno LS podporo je pa verjetno najboljse pocakat, na uradni FW, ne?
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

sejmon ::

drugi programi delujejo OK razen pri alcoholu nemoreš hitrosti izbrati(ponuja samo 19× ipd.,kar seveda ni mogoče za DVD medije) medije bere tudi ok.Probal sem z 3.2 in 3.4 in tudi negre.

ko sem imel fw 2.2 sem imel PI napake povprečno 2 do 3
zdaj z 3.6 pa imam povprečno 20 PI napak.
A je mogoče kako naložit nazaj npr. p2.2 fw ker npr.3.6 ali 3.0 na 2.2 negre.
A se da bios totalka zbrisat in potem nanovo naložit.Ali pa philipsa flashat v benq-ja in potem spet naložit 2.2fw-

prosim pomagajte...

destiny ::

A pa ti v Alcoholu sploh prepozna pekač? Take hitrosti so bolj možne za virtualni pogon...

Caligula ::

Za vse, ki jih zanima Benq 1620 za manj kot 10.000 SIT nov KLIK

Imajo pa mislim da za cca 16.000 SIT tudi eksterno varianto...

sejmon ::

zdaj sem windows na novo naložil in deluje.

ko sem imel fw 2.2 sem imel PI napake povprečno 2 do 3
zdaj z 3.6 pa imam povprečno 20 PI napak.
A je mogoče kako naložit nazaj npr. p2.2 fw ker npr.3.6 ali 3.0 na 2.2 negre.
A se da bios totalka zbrisat in potem nanovo naložit.Ali pa philipsa flashat v benq-ja in potem spet naložit 2.2fw-

tukaj ve kdo pomagati,saj zdaj je vsaki dvd z veliko PI napak spečen.
mogoče kdo ve,kako philipsa flashat v benq-ja???(sem gledal na cdfreaks in je tistemu po flashanju pekel z 0,4 PI napak

Quikee ::

"Hvala ti majstore :) Se pravi, ce pa hocem imeti najnovejsi FW za 16LS, pa, da bi imel se vedno LS podporo je pa verjetno najboljse pocakat, na uradni FW, ne?"

Emm.. ja ce mas 16LS potem lahko pocakas na novejsi uradni firmware... ali pa flashas z firmware-om od BenQ 1625.. v tem primeru se vedno bo LS deloval. Torej ce mas podporo za LS potem bo deloval LS z bilokerim firmware-om od nastetih pekacev, ki ima prav tako LS podporo.


sejmon:
Da pretvoris Philipsa v BenQ-ja rabis program WinDWFlash in pa BenQ-jev firmware v CVT formatu.. recimo B7T9 CVT. Ko pretvoris pekac v BenQ-ja lahko uporabljas uradne firmware-e od BenQ-ja, ne mores pa vec uporabljat Philipsovih. Ce hoces spet pretvorit nazaj v Philipsa mores postopek ponovit, le uporabit moras Philipsov CVT firmware.. jaz sem nasel le CVT P3.0 firmware. Potem pa lahko spet normalno uporabljas firmware-e od Philipsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

sejmon ::

Quikee,hvala za pomoč,zdaj je spet vse po starem.
krivulja
pi napake 1
pi napake 2

glede tistega z alcoholom pa je nekaj s slikami narobe,saj še tisti dve sliki stalno ponujata prej omenjene hitrosti,čeprav je bil vstavljen dvd-r in dvd+rw
alcohol120%

sejmon ::

amogoče kdo ve,zakaj imam vedno taki graf pri peki z alcoholom?

Quikee ::

Ja.. to je zaradi WOPC (Walking Optimal Power Control). WOPC je mehanizem, ki prilagaja moc laserja glede na odbojnost medija (in tudi glede na druge dejavnike), da medij zapece z cim manj napakami. Vcasih tudi zmanjsa hitrost pecenja ce je slab medij. Ta mehanizem lahko izklopis z mojim programom WOPC Tool samo ga ni priporoceno izklaplat v vecini primerov. Se pa najde kak medij, ki boljse pece z izklopljenim WOPC kot z vklopljenim.

Videl sem tudi, da uporabljas pri skeniranju PIE/PIF Quick scan.. temu se je dobro izogibat, ker ti bore malo pove o kvaliteti in priblizno le vidis kaksen je PIE in Jitter. PIF, ki je mnogo bolj pomemben pa prakticno "ignorira" oz ne zajame zardi skeniranja po intervalih. Za mene je Quick scan ena od najbolj neuporabnih funkcij Nero CD/DVD Speed-a isto kot Quality Score.

MEDENA ::

wow samo 9500 za BENQ...pa je sploh dober ???

Caligula ::

Ja Medena, zelo dober je. In v Sandri ga lahko celo burnas >:D

fosil ::

Benq 1620 je star model, zdej je že kar nekaj mesecev uzuni novejši model 1640, ki ga pa pri nas ni za dobit. Zato je pa tko pocen, očitno pucajo skladišča.
Tako je!

Caligula ::

Razlika je samo v firmweru. Nic ni star model. To je en in isti pekac.

Drugace me bo Quikee popravil.

Quikee ::

Ja 1620 je star model.. prisel je ven priblizno isto kot Nec 3500. =) Nov model pa je BenQ 1640 in se kar razlikuje od 1620. 1640 ma nadgrajen Nexperia chipset, "double cooling system", krajsi dizajn in se par novosti + boljse specifikacije. Vrjetno pride do dosti zmesnjav zaradi Philipsa 1640, ki je isti kot BenQ 1620. Torej enkrat za vselej...

BenQ 1620
pisanje
DVD+R - 16x
DVD-R - 16x
DVD+RW - 4x
DVD-RW - 4x
DVD+R DL - 4x
DVD-R DL - nima

sorodni pekaci - Philips 1620/25/40/45, Philips 1640 OEM,...

BenQ 1625
pisanje
DVD+R - 16x
DVD-R - 8x
DVD+RW - 4x
DVD-RW - 4x
DVD+R DL - 2.4x
DVD-R DL - nima
+LightScribe (1x)

sorodni pekaci - Philips 16LS, HP 640c (nekateri)
Vsi skoraj identicni BenQ 1620 in se razlikujejo le po dodatnem LightScribe hardware-u. Firmware pa je (iz neznanih razlogov) okrnjen (iste specifikacije kot BenQ 1620 ob izzidu).

BenQ 1640
pisanje
DVD+R - 16x
DVD-R - 16x
DVD+RW - 8x
DVD-RW - 6x
DVD+R DL - 8x
DVD-R DL - 4x

sorodni pekaci - Philips 1648, Philips 1628, Plextor 740
Philips 1648 in Philips 1628 se nista na trgu.


Kljub vsemu se mi zdi BenQ 1620 ceprav je star je za tak denar zelo dober nakup.. sploh ce ne snemas dosti RW ali DL medijev (glede na to, da so 6x DVD-RW mediji redkost, 8x DVD+RW se vecja redkost, DVD+R DL mediji pa predragi je vecina taksnih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

sejmon ::

Ja.. to je zaradi WOPC (Walking Optimal Power Control). WOPC je mehanizem, ki prilagaja moc laserja glede na odbojnost medija (in tudi glede na druge dejavnike), da medij zapece z cim manj napakami. Vcasih tudi zmanjsa hitrost pecenja ce je slab medij. Ta mehanizem lahko izklopis z mojim programom WOPC Tool samo ga ni priporoceno izklaplat v vecini primerov. Se pa najde kak medij, ki boljse pece z izklopljenim WOPC kot z vklopljenim.

-torej to samo dela na slabših medijih,ampak jaz pečem na sonyeve,ki stanejo 25pc 4500sit.
mi lahko katere medije priporočaš,ki nebi tolikokrat prilagajal hitrost(mediji naj bodo - )?

-Kaj je ASPI?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

Quikee ::

-torej to samo dela na slabših medijih,ampak jaz pečem na sonyeve,ki stanejo 25pc 4500sit.
mi lahko katere medije priporočaš,ki nebi tolikokrat prilagajal hitrost(mediji naj bodo - )?


Ne.. to dela na vseh medijih ker ni medijev, ki bi se vedno perfektno zapekli oz. vedno obstaja moznost tovarniske ali kakrsne koli druge napake. Zaradi gostote zapisa so DVD mediji bolj obcutljivi na bilokaksne nepravilnosti na povrsini kot CD-ji in ta mehanizem so uvedli prav zaradi tega, da oblazi napake, ki bi lahko nastale pri pisanju.. cisto odpravi pa jih ne. Seveda pa obstajajo mediji, pri katerih lahko deluje v negativni smeri (ali pa tega enostavno ne potrebujes ce dovolj zaupas medijem) zato tudi moznost izklopa.

Sony medije si obcutno preplacal.. obstajajo dosti boljsi mediji za manj denarja. Recimo najboljse razmerje med ceno in kvaliteto po mojem mnenju imajo (trenutno) Verbatim mediji (proizvajalca Mitsubishi Chemical Corporation (MCC) opomba: proizvajalec in znamka medija ni nujno isto.. recimo Memorex ni proizvajalec medijev ampak se le prodajajo pod njihovim imeno. Podobno najdes tudi pri drugih medijih. Dostikrat se pod isto znamko prodajajo mediji vec proizvajalcev. ), najboljsi mediji oz. tudi najbolj konstantni mediji za Philipsa (in vecino drugih tudi) pa so proizvajalca Taiyo Yuden, ki jih najdes v medijih znamke Fuji 8x DVD+R (teh kmalu vec ne bo ker bodo oz. ze so zaceli prodajat medije proizvajalca RITEK) ali Verbatim Pastel (+ in -). Za kaj vec informacij pa si poglej temo: Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? ali pa reci ce ti naj stvar bolj podrobno razlozim ce te recimo zanima. =)

-Kaj je ASPI?

ASPI je vmesnik preko katerega poteka komunikacija med programom in pogonom. Vrjetno ti program zaradi tega ne dela ce se ne motim. Ce uporabljas Nero za pecenje moras it v mapo od Nera ( C:\Program Files\Ahead\Nero) poiskat datoteko WNASPI32.DLL in jo prekopirat v isto mapo kjer je WOPC Tool.. potem bo program zaznal vse pogone v racunalniku.

sejmon ::

zgleda da vsi pekači podpirajo bol + medije kot pa -.Jaz 70% pečem igre za PS2 in kupujem
- medije(saj PS2 bolj podpira - medije,pri + je malce laser glasnejši),30% pa DVD filme in moj dvd-divx player tudi boljše šteje - kot pa +.

-torej bom zdaj prešaltal na Verbatim Pastel (mora na škatli Pastel pisati?)
-bodo Ritek iste kvalitete kot FUJI?
-ASPI moram imet vklopljen oz. NERO ASPI? ali SYSTEM ASPI?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

sejmon ::

-če bom dodal tisto datoteko od neroja,pol bo v alcoholu tudi izključen WOPC?
kaj je razlika med:
_PI errors
_PI Failures
-Jitter
kolk je za vsako(od teh treh) normalno(povedano v številkah),ko nero zabeleži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

Quikee ::

zgleda da vsi pekači podpirajo bol + medije kot pa -.
Noja niti ne.. =) Odvisno pri kateremu taboru je proizvajalec pekaca.. pri svojih medijih se pol po navadi bolj potrudijo. =)

Jaz 70% pečem igre za PS2 in kupujem - medije(saj PS2 bolj podpira - medije,pri + je malce laser glasnejši)
Noja laser ni nic glasnejsi.. drugace pa ce ti bere oba formata ne bi smelo bit problemov. Mozno je tudi, da si mel ti taksne DVD+R medije, ki so bli slabse izdelave, da so bili glasnejsi. Mediji so po navadi glasnejsi, ce niso pravilno uravnotezeni in se dogaja tako pri + kot pri - medijih. Morm rect, da kaksne nevem kako velike razlike pri izdelavi obeh formatov tudi ni. Isto velja za DVD/Divx Playerje. Razlika formatov se pa pozna ce se samo ce ti kaksnega formata medijev v pogonu ne prepozna.

-torej bom zdaj prešaltal na Verbatim Pastel (mora na škatli Pastel pisati?)
Da.. so pa zelo redki. Polek tega morejo biti narejeni na japonskem (na skatli more pisat made in Japan). Vsi TY mediji so narejeni na japonskem.

-bodo Ritek iste kvalitete kot FUJI?
mislis od prozvajalca Taiyo Yuden in ne Fuji. Fuji sicer izdeluje tudi svoje DVD-R medije z MID-em FUJIFILM03.. samo niso niti priblizno isto kvalitetni kot Taiyo Yuden... prav tako ne od Ritek-a.

-ASPI moram imet vklopljen oz. NERO ASPI? ali SYSTEM ASPI?
System ASPI... samo nima veze ker morda tudi ne bo delovalo (bug v programu, ki se ga ze odpravil ampak se nisem izdal nove razlicice). Naredi tak kot sem napisal.

Quikee ::

če bom dodal tisto datoteko od neroja,pol bo v alcoholu tudi izključen WOPC?

naredi tak kot sem napisal... tisto datoteko moras dat v isto mapo kjer je WOPC Tool... potem mores WOPC Tool zagnat in izkljucit WOPC. Potem ti bo bilokje snemal z izkljucenim WOPC, do ponovnega zagona racunalnika.

Samo ne vem ce je pametno da to delas saj kot sem rekel kvaliteta je lahko slabsa.. in v vecini primerov je. Nesmiselno je nekaj izkljaplat samo z namenom, da bo Alcohol prikazoval tavno crto na grafu.

FXMagic ::

Torej, odločil sem se za Philips 1648. Je to vredu nakup? Bi kdo kaj drugega priporočal (če že ni...nisem bral celotne teme).
Kje bi sploh lahko dobil ta pekač v mariboru oz. se da kje naročit preko eshopa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FXMagic ()

Kaufmann ::

..
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaufmann ()

Utk ::

Jaz sem imel philipsa 1640. Slabo pisal, nazadnje crknil, dobro da je pod garancijo...drugač pa vsi pravijo da je dober. Nism mel sreče;(

teac ::

Kje se sploh dobi ta Philips 1648 ali BenQ 1640? Verjetno bom nabavil enega od teh, pa gledam trgovine po netu, pa ga nobena nima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527270 (13029) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297290 (26392) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100901 (25410) nuclear
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191850 (1669) Caligula
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897680 (5263) AtaStrumf

Več podobnih tem