» »

napajalnik

napajalnik

jest135 ::

no jst bom kupu nov napajalnik.
kaj morm vedet d kupim tapravga?

hvala vsem.

Vesoljc ::

da je takih tem bilo ze vsaj 18...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

fras ::

Sorry vesoljc, sam tle se pa ne morem strinjati s tabo, v resnici jih je bilo 17!!

Pomojem se ti res najbolj splača uporabiti funkcijo iskanje. GL

jest135 ::

Najlepša vama hvala

Vesoljc ::

za mal dnarja kup LC-ja, ce mas pa vec pa kup enermaxa.
je zdej boljs?

sicer pa bi vse to zvedel, CE bi prebral katero izmed 18tih, pardon 17tih tem, ki so ZE na forumu...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Poldy ::

Če ga še nimaš:
350W

Če imaš še starega:
Prižgi računalnik in če normalno funkcionira, napajalnika ne potrebuješ.

Če kupuješ napajalnik kar tako:
Potem je vseeno kaj vzameš.

klemen22 ::

Evo ti še jest povem. Kupi ti kar enga LCja. Brez veze dajat za napajalnike +20K sit. Pa mi lepo laufa Athlona X2, Geforce 7800, 2X disk, itd.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

jest135 ::

a pa to nc ne vpliva na plato pa proc ce je napajalnik 500w al pa 350w?

klemen22 ::

Mah ne vem. Eni s temi napajalniki tukaj preveč znanosti delajo. Pol pa vidiš take ko dajo za razne Tagane 20k sit pol pa tukaj neki jokajo ko ne morjo pržgat PCja. Poglej mal v druge izbe pa preber mal topice o napajalnikih.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

fras ::

LC je odličen napajalnik v razmerju cena/kakovost. Računalnik ti bo delal brez problema, vendar pa se nestabilnost linij lahko pozna, če se boš spravil navijat. Druga njegova slaba lastnost je da ima zelo nizek efficency kar pomeni, da se tudi veliko pregreva in pri večjih obremenjenostih postane ventilator zelo glasen. Če nimaš dosti denarja, si omisli LC. Vendar pa se mi zdi, da če je nekdo pripravljen dati 300k sit za računalnik, ne vem zakaj ne bi dodal še malo in si priskrbel kvalitetno komponento, ki bo vse skupaj poganjala kot se šika. Best buy v Sloveniji sta pomojem enermax ali seasonic, res pa je da sta precej draga.

nosk8fx ::

Imam namen it v avstrijo kupit celoten računalnik in me zanima, če se splača dat 66 evrov za (Tagan i-Xeye TG420-U02 420W ATX S-ATA blau beleuchtet), navijal bom verjetno le procesor, tam do 2300-2500 Mhz (AMD 64 3200+ 939).

AngelOfDeath ::

mogoče enermaxa 425W noisetaker za 70 evrov :)
edit: Slovnica

Poldy ::

Poglej, eno je , koliko je napajalnik W, drugo pa, kako stabilne linije ima. Lahko ti kupiš cenovno ugoden 550W napajalnik, pa z njim 'ne' boš imel stabilnih linij.

Sploh pa kolikor vem, se napajanje za procesor stabilizira na matični plošči - 'tri faze' :D, pravzaprav linije, nekatere plate jih imajo 6, potem pa procesor izbira najbolj primerno oz. stabilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Jan987 ::

za kolikor boš ti navijal bo tudi lc več kot dovolj razen če neboš imel kakšnih 2*7800gtx 512 al pa kej takega. Men sistem čist vredu deluje na 2500Mhz z LC-jem pa je grafa 7800gt, sata disk, tv kartica...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410392 (6945) kuglvinkl
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1127660 (5267) sid911
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727753 (16299) LittleDevil
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711310 (7452) Alec999
»

Kateri napajlnik za DFI lanparty?

Oddelek: Kaj kupiti
342476 (1889) Caligula

Več podobnih tem