» »

Philips 1640P in BenQ 1620

Philips 1640P in BenQ 1620

teac ::

Jutri dobim BenQ 1640 retail...

Kje si ga dobil? 8-O

Quikee ::

BenQ 1640 dobim iz Avstrije.. ce bi ga kje dobil pri nas bi ze sporocil.

vise ::

kaj pa tale dvd+r.http://www.pchand.si/roprema/komponente...
zgleda cist isto kot plextor 740

Quikee ::

Ja kaj bi blo z njim... Philips 1628 = BenQ 1640 = Plextor 740 kot je omenjeno skoraj v vsakem drugem postu tukaj.

e-marko ::

Uf, me je že Quikee prehitel...
Ste videli da so popravili specifikacije! So se mi tudi zahvalili, da sem jih opomnil.:)

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Swiwer ::

Se ena varianta za BenQ DW1640:

http://www.pixmania.com/

Tu lahko pregledujes cene v SIT in narocis tudi v Slovenijo. Placilo je mozno s kreditno nartico ali vnaprejsnje bancno nakazilo preko Krekove banke. Z postnino vred pride cca. 14.400 SIT (retail ali bulk, ista cena). PTT je ze vklucena v tej ceni in je sorazmerno nizka (10 EURO).

-----------
Perplexer

e-marko ::

Hvala. Res zanimivo. Škoda, da nimajo črnega. Bi mogoče kar naročil.
Quikee, kje si ti videl črn model? Ker povsod ponujajo samo beige modele.

LP

EDIT: Hvala za spodnji odgovor.:) Bom probal dobiti črnega.
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Quikee ::

e-marko: http://www.geizhals.at/a145858.html =) Torej obstaja ze.. ce se ga ne da dobit pa je drugo. =)

Eschelon ::

Danes sem šel po Philips 1628 k pchandu. Zadeva je bulk - enota v pvc vrečki - brez vijakov, brez programja, brez kabla (no ja - en jumper so pustil gor;) - tako, da ga ni bilo potrebno posebej kupit, da sem škatlo povišal v gospodarski stan).
Za gotovino je prišlo 11508.
Enota ima 1.1P revizijo FW. Prvi vtis je, da dobro bere tudi slabe DVDje.
(...o kvaliteti peke, ko bo že kaj pečeno...)
Pri preverjanju kvalitete omogoča ogled samo PIE in jitter. Brez PIF. In najhujše - preverja s cca. 1.5x hitrostjo. (Se pa zdijo PIE rezultati bolj podobni PIF - prenizke vrednosti...).
Bistveno vprašanje - ali bo na voljo kak FW z RPC1 in podporo PIF ter preverjanju pri vsaj 4x ali 8x hitrosti.
Kaj pa WOPC tool?:) (čeprav, ker je zdaj glavni akter nabavil BenQa, bomo morda bolj ribce na suhem?) - kje, kdaj, kako do zadeve?0:)
Vedeti, razumeti, znati.

e-marko ::

Saj boš verjetno fleshal na Benq-a pa bo. Sploh pa moraš v vsakem primeru flešati z fw od retail, da pridobiš lastnosti retail verzije. Mislim, da je tako nekako razlagal Quikee. Sicer pa prav gotovo ne boš izvisel kot ribica na suhem. Počakaj na Quikee-a in boš videl, da bo vse ok.

LP
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Quikee, si že dobil Benq-q? Prvi vtisi?
Me ful firbec matra, ja...;)

LP
...somebody, somewhere...

Quikee ::

Jup sem dobil ja.. =) Zaenkrat se nisem dosti testiral.. posnel sem 2 Fuji YUDEN000T02 medija pri 12x in je bla kvaliteta dobra ter enega Verbatim CMC MAG. AE1 pri 8x, ki se je tudi zapekel pricakovano dobro. Vec medijev bom sprobal danes, ce bo mozno.

Aja za informacijo.. Sony DRU-810A je tudi "klon" BenQ 1640 pekaca.

MEDENA ::

torej http://www.pchand.si/roprema/komponente... je klon BENQ 1640 in je dober pekač ????

e-marko ::

Da!

LP
...somebody, somewhere...

MEDENA ::

ter peče normalno SMARTBUY PRODISC DL ??? :P

e-marko ::

Lahko ti s fičotom zmagaš na tekmi F1?:P

@Quikee

In kakšna je razsodba glede novega pekača? Je vse ok? Si že testiral kaj bolj? Ali imaš beige ali črno verzijo? Daj še kakšen scan prilepi...

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

MEDENA ::

A bi lahko nekdo naročil tegale BENQ 1640 Black zame ? ;)

Peluga ga ima vendar http://81.223.93.179/main.php?action=78...

belega...mah jebat ga...Kaj meniš Quikee vzamem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

TribesMan ::

Huh... sm že mislil da se mi ne bo treba ukvarjat z DVDRW temami na tem forumu :P pa me je danes moj LiteOn 411 nategnil od zadaj :> Uglavnm zadeva je po priblizno 300 zapečenih DVDjih 100CDjih in po malo več kot letu in pol uporabe za branje pisanje in vse možno v moji mašini (edina optična enota) spustila dušo... zgleda da je sfukana mehanika, ker spušča blazno divje zvoke... Sicer nevem kolk garancije ma LiteOn (predvidevam da samo 1 leto, če se motim me popravite, da ga nesem nazaj :>)

No in zdej rabim pekač... ker bo disk kmalu poln... in to ni ql... :>

Kot vidim imamo samo še tri ali štiri proizvajalce enot, ostali pa sam preprodajajo. Uglavnem rabim nekaj kar piše kvalitetno na DVD+R medije pri 8x hitrosti... več niti ne rabim... RW mediji mi niso nujni (imam jih ene par sam jih rabim zelo redko), mi je pa zlo pomenbno da je enota majhna (isto kot LiteOn... ker mam gužvo v tistem delu kište in bi z normalno velikim DVDRW imel najbrž kr nekaj problemov :>, pa fajn je če zna enota tudi kvalitetno prebirat DVDje in CDje... ker bo to moja edina optična enota. Torej kaj nabavit? Če vzamem Philips 1628 lahko kaj zajebem? Je med G in K različico še kakšna druga razlika kot pakiranje v vrečki? Je kej razlike v garanciji?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

eh K je brezveze, sej vidiš pri specifikacij....Jaz bom verjetno vzel

Model: PBDV1628B

;)

2 leti garancije ;)

e-marko ::

Ne vem, če je razlika samo v priloženem programju med K in B (G) verzijami.
Quikee mi je napisal, da bi OEM model moral crossflashat na Philipsov Retail firmware, da bi izkoristil poln potencial pekaca. To sicer ni neki problem...
Sicer pa se bo Quikee menda kaj oglasil in pojasnil zadevo. Mora še tako malo pokomentirati svoj novi pekač.:P :)

LP
...somebody, somewhere...

Swiwer ::

Saj o BENQ DW1640 ni vec kaj komentirati. Review-ov je dovolj, tisti na CDRinfo je cisto zadovoljiv:
http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews...
Kaj vec se ze ne da izumiti. Review-an je tudi Plextor PX-740A ki bazira na enakem cipovju od Philipsa in po clankih sodec sta oba pekaca prakticno enaka in odlicna. Predstavljeni so vsi grafi, opisane vse lastnosti in funkcije ter zmogljivosti teh pekacev. Jaz osebno imam informacij dovolj in sem ze izbral enega od teh dveh pekacev, BENQ DW1640. Pricakujem ga ta teden. Je pa tudi ta Philips istega ranga tako da verjetno tudi z nakupom tega ne bi zgresil.
Torej ce mene vprasas, manj govort pa vec kupit in se posvetit drugim zivljenskim problemom :-)

-----------
Perplexer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiwer ()

Quikee ::

Razlika med njimi je v barvi.. sej so vsi PBDV1628, kar pomeni, da so bulk izvedbe.

BenQ 1640 se dobro drzi.. precej podoben Philipsu 1640P pri pecenju na SL medije. Bolj podrobno se morem probat DVD-R medije. Ko bom nabral dovolj rezultatov jih objavim.

MEDENA ::

Quikee: kaj zdej kateri pekač ?

BENQ 1640 ne morem dobit....bo Philips 1628BB boljša izbira kakor 1640 ?

;)

Boky ::

Khm glede na TOLE DVDR1628B(G) in DVDR1628K nista enaka. Vsaj glede na firmware ne. Ve kdo kaj več o tem?

TribesMan ::

Hmmm čudno tole... Jest grem jutri v nabavo... če se komu kaj sanja zakaj drugi firmwarei nej pove do ene 15h :> sicer verjetno bom vzel 1628K ker je itaq ni skor nič razlike...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Jaz bi tudi to rad vedel ja.:)

fosil ::

Mal si pomešal oznake. Modela 1628B/G imata oznako PBDV, medtem ko ima 1628K oznako DVDR, torej PBDV1628B/G in DVDR1628K. Pri pchandu so pa tud mal pomešal oznake, sicer pa ni čudno pri tok podobnih modelih, tako da bodi pozoren kaj boš dejansko nabavu :)) . Vem da je razlika med DVDR in PBDV sprednja stran in pakiranje, pri DVDR dobiš zadevo v škatli in pa zraven (legalen) Nero, pa mogoče še kakšen prazen medij, pri PBDV pa pride zadeva v vrečki, Men osebno je tudi prednja stran DVDR precej bolj všeč, tako da po moje se splača dat tistga jurja več. Glede firmwara pa ne vem.
Tako je!

MEDENA ::

A če vzamem tegale Model: PBDV1628B se kaj zajebem ? Sej se ga bo dalo flashat na BENQ 1640??? Vsaj quikee tko men rekel v ZS. :\

Glede bulk & retail me briga...Itak je 2 letna garancija na oboje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

e-marko ::

Saj sem napisal v svojem zadnjem odgovoru zakaj drugačni fw pri 1628K in G oz. B verziji. Če ne berete, ne morem pomagati.:P OEM je potrebno flashati na retail, da pridobiš polno funkcionalnost pekača. Tako mi je zagotovil Quikee v zs. Kaj pa pridobiš, pa ne vem? Mogoče solid-burn?
Prosim tistega, ki bo šel v Pc-hand, da pogleda če imajo črni retail model (1628K). Torej škatla in vse + črn pekač.:) Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

TribesMan ::

Oki... Philips je doma... zdej ga moram samo še zmontirat... vzel sem 1628G, ker 1628K niso imeli... sam ni panike.

Se slišimo ko bom sprobal kako deluje zadevca ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

e-marko: V glavnem se tale 1628G/BB , ki sta oba OEM najprej flasha v RETAIL ? Potem od tukan v BENQ 1640 ?? ;)

e-marko ::

Po logiki to ni potrebno, če misliš flashat v Benq-a. Samo če hočeš ohraniti Philips-a, vendar ga spremeniti v retail verzijo. Ne pa me držati za besedo. To samo predvidevam glede na to kaj mi je Quikee napisal v zs.
Najbolje bo počakati, da vam Quikee pojasni glede teh cross-flashanj. Tačas pač "potrpiš" z default pogonom.:P :D

LP
...somebody, somewhere...

MEDENA ::

kaj mi bo Philips 1628 ? Edino če podpira Prodisc DL Smartbuy DVD+R medije :\

MEDENA ::

Evo dobil Philipsa 1628BB....

e-marko ::

Sedaj te pa res ne razumem več... Najprej kritiziraš 1628 (nekaj v zvezi z DL), nato pa ga nabaviš. :\ Sicer pa po moje ne boš razočaran.

LP
...somebody, somewhere...

MEDENA ::

Sej ga nisem kritiziral, a sem ga ?

Hočem podporo Prodisc DL.....ko uspem fleshat tegale v BENQ 1640 :D

A kaj veš kako se to naredi ??? Quikeeja že 2 dni ni.

Firmware je gor Q1.1

Swiwer ::

Pri CDFreaks so vceraj predstavili se en test DVD pekaca BenQ DW1640. Tisti ki radi gledate grafe, hitro na odklikajte
na http://www.cdfreaks.com/article/226 :-)

---------
Perplexer

MEDENA ::

Zdej sem flashal :)

BENQ 1640 :D

TribesMan ::

In... Je kej boljše al isti šmorn?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Veliko boljše :D :D :D

QSuite in QSan ter WOPT res dober sede :)

Smartbuy PRODISC DL DVD+R normalno zapekel :D

Res sem zadvoljen z nakupom.

TribesMan ::

Torej je razlika samo v zapisovanju DL medijev? To meni niti ni pomenbno... Bom še malo razmislil če se mi splača nadgrajevati :>

LP

Gregor
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Se splača pomoje res.

Quikee ::

BenQ 1640 firmware proti trenutnemu Philips 1628 firmware-u ma kar nekaj novosti (dokler Philips ne izda novi firmware).. podpora SolidBurn, podpora OverSpeed, novjese strategije pisanja, popravljen bug pri skeniranju (ki je znan ze od BenQ 1620 dalje), polna podpora skeniranju PIE, PIF, Jitter (glede na to, da je nekdo omenjal, da mu ne skenira PIF),...

MEDENA ::

Ravno sedaj grem sprobat OverSpeed >:D 8x na 12x :P

TribesMan ::

Hmmm veliko novosti, vendar večina stvari v Benqjevem firmwareu ne pripomore skor nič k kvaliteti zapisa... bolj je povdarek na "analizi" zapečenih DVDjev... s tem se meni ne da ukvarjat. No ja Solidburn je mogoče vreden preizkusa... bom videl...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Quikee : kakšno je merilo odlično/dobro/solidno zapečenih medijev ?

PI ERRORS
PI FAILURES
JITTER

PO FAILURES

Quikee ::

MEDENA: Po ECMA standardu mora bit PIE < 280, PIF < 4 (oz. 16 pri BenQ-jih), POF 0. Jitter pa mora bit pod 12%. Taksen DVD, ki izpolnjuje te pogoje je za mene zadovoljiv.

Odlicen je (za mene), ce ima PIF total pod 250, PIF max pod 8, PIE max pod 20 in jitter v mejah normale (pod 10%, lahko tudi okoli vec).

Dober je, ce ma PIF total pod 1000, PIF max recimo pod 16 ampak ne v velikih kolicinah nad 8, PIE pod 100, jitter do 12%.

Soliden je, ce ma PIF total pod 5000, PIF max pod 16, PIF pod 250, jitter do 12%.

Seveda pa ni vse samo v stevilkah ampak se vecinoma iz grafa odcita, ce je medij dobro zapecen ali ne.. Bolj kot so vrednosti konstantne boljse je.

Eschelon ::

MEDENA: Thx.:D
Tako, da imam sedaj tudi sam Philips 1628->BenQ 1640.0:)

FYI: BSLB FW se da dobiti v CVT obliko direktno iz .EXE flash programa -> 0xd360..0xf1630 (pa par bajtov je treba spremenit v glavi/nogi).0:)
Vedeti, razumeti, znati.

Quikee ::

Eschelon: Na-a ... od 0xd360 do 0xf5390 je dolzina firmware-a + checksum mors prestavit iz "glave" v "nogo" (ker tam ni pravi checksum) + "glavo" spremenit v pravi format + priporocljivo se 1x checksum-a zracunat, da ves da nisi naredil napake. =)

MEDENA ::

Quikee:

MEDENA: Po ECMA standardu mora bit PIE < 280, PIF < 4 (oz. 16 pri BenQ-jih), POF 0. Jitter pa mora bit pod 12%. Taksen DVD, ki izpolnjuje te pogoje je za mene zadovoljiv.

Odlicen je (za mene), ce ima PIF total pod 250, PIF max pod 8, PIE max pod 20 in jitter v mejah normale (pod 10%, lahko tudi okoli vec).

Dober je, ce ma PIF total pod 1000, PIF max recimo pod 16 ampak ne v velikih kolicinah nad 8, PIE pod 100, jitter do 12%.

Soliden je, ce ma PIF total pod 5000, PIF max pod 16, PIF pod 250, jitter do 12%.

A se nisi malo zmotil kje pri PIF/PIE ? Prosim poprav pa da si sprintam LOL :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527207 (12966) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297221 (26323) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100831 (25340) nuclear
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191842 (1661) Caligula
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897664 (5247) AtaStrumf

Več podobnih tem