» »

Dvd pekač

Dvd pekač

SkIDiver ::

No potem bom vzel 4571 model.

Malo me skrbijo tele težave pri ostalih z NEC-i. Se je že kdo oglasil s težavami pri 4571 modelu?

Dr_M ::

moj dela uredu :) doslej se nobene tezave.
mam pa 1-Z1 firmware :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AndrewSmith ::

Dr_M...ta firmware je za 4551,4570/71.
Keri bi bil vredu za 4550?
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

ta link je biu ze objavljen tuki.
kle si zberes firmware in ga sprobas, ce ti dela uredu. ni nujno, da bo najnovejsi tut najboljsi za tvoj pogon.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AndrewSmith ::

Sem zdaj nalozu 1.X7 pa je ist ku..r..ac;((
Na servis(comtron:( ) ga pa niti nosu ne bom
saj sem prejsnjega LG-ja 3x dol nesu in so ga kao
porihtali....ce verjames:\
Bom kar novega spet kupu...ko jih j.e..be!
Se pa se odlocam med Pioneer in Philips....verjetno
bo drugi:\
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

zuz3k ::

LOL
neboš nesu na servis?
pol ga dj meni, OMG kr druzga boš kupu maš pa dost $$ :\
sam pa ste eni NEzahtevni kupci.

ps. IMO
Life is a psychological game.

AndrewSmith ::

Ga bom...ma bom
prej drugega kupu,
ker ce ne bom brez 1 teden:D
Moram racunat na to da bo prvo
update-al firmware(kar sem ze jst),
ga vrnu da kao dela in pol ga bom mogu
spet nazaj nest da ga samo menja za
novega:D :\
Comtron politika:'( :( :'( :(
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

krneki0001 ::

Jst sm kupu nec 4550, pa ni nikakor hotu normalno delat. Updejtal sem firmware z parimi različnimi pa ni blo nobenega haska.CD-je je pekel normalno z najvišjo hitrostjo, dvd-je pa samo do 512Mb, potem se je pa delal da piše, in zablokiral program pa nič naredil.
Potem sem kupil LG-ja, pa je crknu po dveh tednih in zapečenih petih dvd-jih.
Sedaj sem vzel liteona na USB-ju. Dela zadeva odlično in brez problemov že kak mesec - zapeku preko 100 dvd-jev in 300cd-jev, pa nobenega problema.

Tko da LG pa NEC od sedaj naprej pri meni nista zaželjena.

lolek84 ::

Kako je pa mnenje kaj lastnikov nec 4571??? Jaz ga nameravam it ta teden kupit pa me zanima kako mnenje o njem imajo trenutni lastniki?? A dela dobro ali tudi imate probleme kot eni ljudje ki so pisali pred mano in poročajo le o težavah?

Prosim naj se kdo javi, preden zopet kaj bv kupim.... Ker cenovno je še kar sprejemljiv, nebi zdaj pa rad dajal par deset tisoč za kaki pekač...

zuz3k ::

Nevem če mam točno ta model ampak na mimovrste sm kupu tanowga NECa k ma LIght tehnlogijo.. :\ pa tu sranje ampak nimam nobenih problemow. Dela odlično
Life is a psychological game.

lolek84 ::

V petek grem valda po tega neca 4571 in upam da bo vse ok z njim :)) .... Vam pol sporočim če dela kot bi trebal.

Melanholija ::

Jst pa uporabljam pekač philips pbdv 1668 black/ls pa sem z njim zelo zadovoljen ampak bi pa kupo še enga razmišljam med lg in necom kaj je za vzet. LGja pri contronu nimajo zato pa razmišljam da bi kupo neca. Gledal sem tega neca oz kje bi lahka dobu črnga LG. Al nej kr neca uzamem. Lp and tnx

lolek84 ::

Tu sem vam še dolžan odgovora: Nabavil sem oni NEC 4571, stvarca (tok, tok) zaenkrat še deluje dobro, posnel sem cirka 15 dvd-jev in 10 cd-jev, na srečo še nobenga ni skuril. Sneman pa vedno pri najnižjih hitrostih (nevem tak se navajen).
Glede "branja" same enote pa ste imeli prav, včasih kar rabi da zažene kak cd, pa tud nekaj je takih, ki mi jih ni hotel pognat, se pa zato odnese moj stari dober LG, ki biva takoj zraven njega-njegova slabost je le da ga še pred 3 leti niso "naučili" zapisovat DVD-jev :D Le brat DVD-je so ga naučil:D

jeanmike ::

Jst sm tud nabavu nec 4571, in za razliko od Loleka84 pecem vedno z 16x DVD-je za zdej sm speku tam okoli 20 DVD-jev in mi ni skurlo se nobenega, tako da vam povem da se vam popolnoma splaca nakup. prej sm mew pa Philipsa 1640, pa ko sm FW updatu je prislo do napake in poba ni vec peku.... Je zdej na popravilu. Pri necu 4571 pa me zelo veseli da podpira lightscribe, in zdej ka mi je zmanjkalo Labelflash DVD-jev pecem kar na spodnjo stran enih fls DVD-jev.

lolek84 ::

Ola!

Zdaj bom valda izpadel kot kak idiot, vendar tega sem že navajen, ...
Zanime me kaj je s tem lightscrib-om in labelflash-om? Za kaj gre tukaj. Ja saj sem slišal da gre zdaj s tem pekačem, ki ga imam Nec 4571 nekak zapisat slikco na dvd, sam po mili volji nevem kak bi to šlo. A bi mi vedel kdo to razložit? (imam pa nerota 6.6.1.4). A to moreš pred pečenjem vse naredit ali gre tudi "slikat" na že posnet dvd?

PS. še to me zanima, zato valda mora bit poseben medij ali? Ker zadnjič sem kupo neke Verbatim-ove dvd-je (ta znamka je standard pri meni čeprav je malce dražja je pa zanesljiva vsaj zame, nevem kako je vaše mnenje) pa so imeli zgornjo plast kot če bi bil kak papir gor nalepljen? Se pravi to je primeren dvd za ta lightscribt ali kako se reče?

PROSIM RES DA KDO KAR SE DA PREPROSTEJE RAZLOŽI, da bom razumel za kaj se gre. Tnx

@Jeanmike saj jaz sem rekel da je pri peki zanesljiv, vsaj do zdaj je bil, edino pravim da ga je branje medijev (ne teh ki sem jih z njim spekel, onih še preden sem nabavo ta pekač) nekaj za*ebavalo, vendar to je malenkost ker nevem 3 cd-ji so se taki pojavili

Zorro ::

NEC-i imajo LabelFlash,

zanj pa potrebuješ to verzijo Nera (Express), ki jo lahko komot nadgradiš na 6.6.1.4.

Ne vem ali standarden Nero 6.6.1.3 ( 6.6.1.4) omogoča LabelFlash funkcijo, možno je namreč, da mu manjka kakšna datoteka za njo. Prava različica Nera (6.6.1.3d) običajno pride že s samim pekačem.

Dr. @nz3 ::

Ker je jutri zadnji dan za nakup, grem kupit nov dvd pekač, ker je TEAC po letu dni spustil dušo ;(( Torej katerega naj vzamem ? Hvala in LP
ne odgovarjam za posledice

Zorro ::

Philips PBDV1660

Philips PBDV1660, tukaj še predstavitev, ki se lahko fleša v BenQ DW1650, oziroma Philips PBDV1668, ki se lahko fleša v BenQ DW1655. BenQ firmware omogoča nekaj dodatnih opcij za boljšo in učinkovitejšo peko, kot so Solid Burn, OverSpeed....

Dr. @nz3 ::

Ali je razlika med Philips PBDV1660 in 1668 je samo v LightScribe tehnologiji ? Je tehnologija LightScribe ista kot Labelflash ? Torej se "riše in piše" na DVD-je z Labelflash tehnologijo ? Kaj pa ta dva NEC-a, 1 2 ?
Hvala in LP
ne odgovarjam za posledice

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr. @nz3 ()

Zorro ::

Med 1660 in 1668 je razlika samo v LightScribe tehnologiji, da se ju celo navzkrižno flešat vendar pri tem 1660 ne bo dobila LightScribe sposobnosti! Kot opažam na cdfreaks forumu, so zadnji NECi zelo muhasti, tako, da lahko dobiš res dober pekač, lahko pa ne. Predlagam ti, da si na omenjenem linku ogledaš skene v temah za 4571 in 7173.

Tukaj je Philips 1660 še malce cenejši, pa dostava je brezplačna, menda samo plačaš 230 SIT pošti za stroške/posredovanje plačila.

LightScribe in Labelflash sta si zelo podobni stvari, nista pa eno in isto. Vsaka izmed tehnologij zahteva svoje, posebne medije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

cbelica ::

Eno prasanje... ker mam prenosnika, bi si rad omislil DVD pekac v zunanjem ohisju. Zdaj me pa zanima, ali bo mozno na tem (zunanjem) pekacu poganjat PIE/PIF scan-e (seveda ce pekac to podpira) in ali so ti scan-i enako 'zanesljivi' kot ce bi pekac bil vgrajen v racunalnik?
Aja, pa ce mogoce kdo zna priporocit kako vredu ohisje za pekaca...

THX

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Modri dirkač ::

Stari pekač crkuje, pa me zanima kaj se splača kupit.

NEC, LG, kaj tretjega?

Hvala!
Everybody lies!

Dr_M ::

prihaja nova liteon serija. na cdfreaks pravijo, da so odlicni. :) nevem pa, kdaj bodo na voljo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Modri dirkač ::

Kaj pa od tega kar se da, recimo, :)) danes kupit?
Everybody lies!

Dr_M ::

LH-20A1P :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zorro ::

oziroma LH-20A1H (jasno, oboje je LiteOn).

sleser ::

Kaj je pa razlika med LH-20A1H in LH-20A1P?

Big_Al ::

Samsung SH-S203B je že tudi dobavljiv pri nas. Na splošno s Samsungi nisem imel nobenih težav - izjema je bila ponesrečena H552U serija nekaj let nazaj.

Dr_M ::

H ima lightscribe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Vnesite tukaj
Big_Al

Kje pri "nas"? Sm vtipkal v googla pa nič....:\

jan01 ::

Samsung SH-S203B pri agtju
črn bel
funtechu

sleser ::

Kateri pekači pa najbolje oziroma najkvalitetnejše zapečejo, hitrost ni tako pomemba, samo da zapeče en DVD preden mi brki zrastejo za centimeter?

Je ta Samsung eden takih?

ST-777 ::

Imam Samsung DVDRW SH-S203B, je zelo tih, hiter, SATA.
Kupil sem ga zato, ker so ga zelo pohvalili na forumu. Eden od forumašev je napisal, da SH-S203B zapiše 4.13GB film v 5:05.

Forum za SH-S203B:
http://www.newegg.com/Product/ProductRe...
E16827151153&SortField=0&SummaryType=0&Pagesize=10&SelectedRating=5&Page=

Dr_M ::

men liteon zapise 4.38GB v 5.05 :) na tyg03 zapece pri 20x bolje kot nec 4571 pri 8x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

schurda ::

Kot, da je tistih nekaj sekund zdej važnih!:\ A ni bolj pomembno, da čez 2-3 leta prebereš vsebino brez težav, da ni potem jok in stok?;((
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Dr_M ::

saj pravim, liteon dvd pekaci so trenutno najboljsi na trgu. ;) sploh ta nova serija je po besedah poznavalcev iz cdfreaks foruma ubijalska.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kihc ::

Če naslednji teden kupim pečko, se splača dat 10€ več za LiteOn LH-20A1H, kot za najcenejšega NEC AD-7173A?
x

Dr_M ::

tale nec je trenutno najslabsi dvd pekac.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kihc ::

A majo te LiteOne tud kje v okolici Viča mogoče? Ker tuhtam da bi rajši kar enega Samsunga pri funtechu vzel, pride ceneje, ker če grem iskat ni poštnine.

Fora je da bo pekač za nezahtevnega uporabnika (15 cd/dvdjev) letno, samo ne bi rad da bo pol kdo reku, da sm mu zrihtal popolna jajca.
x

Dr_M ::

samsung SH-S203B ali LH-20A1H/P sta trenutno najboljsa izbira. odloci se za enga od teh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kihc ::

Hja, sam tale Samsung ima SATA priključek, jaz rabm navadn ATA. :S Torej SH-S202N?
x

MEDENA ::

kihc verjetno ja, tole so dobavljivi modeli...

SH-S182D/BEWE SAMCD-DVDRW_5A SAMSUNG DVD+/-RW DL 18X RAM 12X
SH-S202H/BEBE SAMCD-DVDRW_5D SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X RAM 12X - ČRN
SH-S202N/BEWN SAMCD-DVDRW_5_M7 SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X, RAM 12X LIGHTSCRIBE
SH-S202N/BEBN SAMCD-DVDRW_5_M6 SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X, RAM 12X LIGHTSCRIBE - ČRN
SH-S203B/BEWN SAMCD-DVDRW_8B SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X RAM 12X, SATA
SH-S203B/BEBE SAMCD-DVDRW_8D SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X RAM 12X, SATA - črn
SH-S203N/BEWN SAMCD-DVDRW_9F SAMSUNG DVD+/-RW DL 18X RAM 12X, LIGHTSCRIBE, SATA
SH-S203N/BEBN SAMCD-DVDRW_9E SAMSUNG DVD+/-RW DL 18X RAM 12X, LIGHTSCRIBE, SATA - ČRN

piše kao za 203N da je 18 , ampak ni res zapiše tudi 20x :)

Lastniki SH-203B/N ste zadovoljni? Namreč jaz sem blazno pa tudi na cdfreaks forumu ga hvalijo.

NEKAJ SCANOV:



SMARTBUY DVD+R 8X PRODISC



VERBATIM DVD+R 2.4X DVD+R DL 2.99€ peče na 4x...



VERBATIM DVD+R 16X MCC004 zapečeno z 20x hitrostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Dr_M ::

men teli scani z cd-dvd speed ne povejo nic. sm mel ene zanic dvdje, ki so mel sicer soliden scan s tem, ampak dvdji dejansko niso delala sploh. k-probe z ksnim starim liteonom 411 ali 811 je zakon za skeniranje. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zorro ::

MEDENA, s kakšno hitrostjo si zapekel prvi DVD+R (Prodisc)?
Vidim, da si napisal pod sliko napisal Smartbuy 8x, kar domnevam, da je samo specifikacija na mediju.
To sprašujem zato, ker določene medije lahko nekateri pekači zapečejo tudi hitreje.

MEDENA ::

8x, čeprav eni modri SMARTBUYi so delali tudi 12x na mojem LGju....

Zorro ::

Evo še mojega prispevka s Philipsom v podpisu, s katerim sem po daljšem času spet nekaj zapekel čez mejo (4550MB).

Verbatime DataLifePlus DVD+R 16x, Made in Taiwan,
overburn pri 8x hitrosti:D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

MEDENA ::

prekleto dober scan.

Zorro ::

MEDENA, malce pretiravaš;), tudi dosti boljši scan-i se najdejo.

Evo še peke na istih medijih z NEC-om/Optirac-om AD-7173S (SATA).

12x


16x

RC14 ::

Se že kej ve, kdaj bo prišla k nam nova serija Liteon pekačev. Počasi morem nabavit novega pa bi rad kupu pekač na s-ata vmesnik.
ali so liteon dobavljivi na S-ATA vmesniku. ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

sleser ::

Za Samsunga s203B vem, da je dober, ali je potem model pri funtechu SH-S203D-BEBE isti, ali je to čisto drug model?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34526896 (11847) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100598 (25107) nuclear
»

LiteOn ali LG DVD pekač ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525213 (4551) YenLoWang
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191839 (1658) Caligula
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897616 (5199) AtaStrumf

Več podobnih tem