» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
3 / 30
»»

Buggy ::

Malo bom vsekal mimo, samo mi zna kdo povedat ce je kaksna razlika med tema dvema pekacema:
NEC ND-3500-i
ter
NEC ND-3500-A ki ga prodajajo v AKCIJI pri JAE

OZ. Zakaj sta oznacena razlicno eden I in drugi A

Dr_M ::

ponavad je pri tistih oznakah samo razlika v barvah.

drugac pa velja to in samo to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Clone ::

Še eno vprašnaje ko gledam en film na dvd-ju, v powerdvd-ju, mi ko pogledam information: napiše Player Region Code 1, a se bo to spremenilo ko bom gledal kakšnega z regijo 2? ker dosedaj sem gledal samo enega ki je za vse regije (piše Title Region Code: 1, 2, 3, 4, 5, 6, All)

Aja Matrix sem si pa skopiral, brez problema z DVD-Decryptorjem (ISO MODE) potem pa še z istim programom zapekel, tako da mislim da je to kar vredu solucija tale Decrypter. S tem sem odstranil če regijo tako da je sedaj film regionfree.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

Quikee ::

zmiggy: Koncno nekdo ki ima kaj negativnega za povedat o nec 3500 =) Morem pa rect, da moje DVD-je ki sem jih zapekel z LiteOn-om 411 bere cisto OK. Mogoce je Plextor kriv =P

Caligula ::

Zmiggy-glej Zasebna sporocila.

PlayTheGame ::

Heh, jaz sem tud pomislu na to, da je Plextor kriv. Ker men poleg DVD-jev, ki jih sam zapečem tud lepo prebere DVD-je, ki so bili zapečeni bodisi na starejših NEC-ih, na Pioneer-jih ter Lite-on DVD pekačih (zdej sem naštel pečke kolegov ter znancev :D ).
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

vojak ::

Quikee tudi tebi najlepša hvala za izčrpen odgovor. Saj veš, začetek je težak in vsaka pomoč je dobrodošla!

Hvala

Redman ::

Jst sem tut postal lasnik nec3500..Zdej mam pa eno noobovsko vprašanje:
ali lahko na že posnet dvd še kej naknadno posnamem?Če najprej posnamem 1GB ali lahko potem dosnemavam kot na navadne cdje?

Caligula ::

Ja. Na z7acetku lahko stimas multisession al pa no multisession. Nero ze po defaultu, ce disk ne bo poln, naredi multisession kar pomeni ,da das naslednjic pri tem DVDju samo continue multisession.

Enako kot pri CDjih. Samo zgubis tako po nekaj Mb, ker dodatni lead ini in lead outi poberejo nekaj Mbjev na DVDju pol.

ElectricMan ::

Tud jaz sem postal lastnik tega izdelka. Imam pa težave.;(( Probal sem en dvd na priloženem reviju. Pa mi noče sploh brati, mi explorer zamrzne. Moram ugasniti explorer, da lahko nadaljujem delo. Sem testiral ta medij z nerotom in ima na začetku vse zelene sektorje. Pa 4.7GB dvd medije mi prepoznajo samo 4.483 MB. Je to normalno. Se kapaciteta medija očita z 1000 ali 1024. Trenutno nimam nobenga drugega medija, grem k enem izposoditi. ;((

Dr_M ::

ze stotic...
dvd+r - 4483MB
dvd-r - 4489MB
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Zdaj mam doma enega. DVDje, ki jih je shackan NEC 2500 zapekel in dobro bral bolj slabo bere. Bom probal se tiste, ki jih je nec komaj bral,..

Bom malo testiral stvari.
Je pa en Intenso 4kratni DVD+R odlicno zapekel pri 4kratni hitrosti. Pogresam speed hacke.

BaRtMaN ::

Oz. 4,36 GB. :)

Quikee ::

Jah Caligula.. ce hoces hitreje probaj Liggy beta 7 firmware. =)

jos69 ::

Tudi sam sem novi lastnik tega pekača.Imam problem pri peki DVD (mogoče pa z Nerom).
Ko hočem zapečt data DVD mi nero freezne še preden začne pečti.Pomaga samo reset.
CD mi zapeče normalno.Poskusil sem inštalirati firmware 2.17 pa ne gre (error).
A je mogoče problem,ker sem poskusil pečti na DVD-RW ?

Caligula ::

Quikee, si kaj probal Liggijev firmware? Kaki rezultati?

ElectricMan ::

Spet se oglašam, tokrat bolj vesel :). Tisti dvd je bil fuč. Sem do konca testiral dvd in je bil na koncu 20 % bad odziroma neberljivih sektorjev. Kako morajo ta bad dvd notri stlačit v revijo. Ta Verbatim dvd+r mi prepozna hitrost 4 ×.

Caligula ::

Kupuj DVD-R od verbatima, ker tiste pece 8kratno.

Sam ko bere pa ni tolk tih. Se kr hitr vrti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Quikee ::

Caligula:
Ja probo sem Maxell DVD-R 4x pri 12x hitrosti.
Nero CD/DVD Speed kaze lep graf, KProbe pa max PI 45, max PIF 4, avg PI 11,6, avg PIF 0,14.
Lep rezultat glede na to da je pekel z vec kot 2x vecjo hitrostjo od deklarirane. :)
Drugi ko so testirali niso meli take srece tak da ne vem ce se splaca reskirat. Mogoce cez cas ko bojo bolj stestirali zadevo.
Podpira pa firmware tudi MCC002 pri 8x.. tak da zdaj lahko peces tudi Verbatim 4x DVD+R pri 8x hitrosti .

Primoz78 ::

Vceri sem probal spec par DVD-jev, z Verbatim DVD+R ne gre prek 4X, DVD-R isto verbatim pa gre 8X...sam ko sem ga zapeku z 8x hitrostjo ni prestal testa (Dvdinfo pro ter samega kopiranja iz DVD-ja na disk). Presaltal sem na 6X in je vse BP. Mal razocaran...:\, glede nato da sem prej z Sony-jem pekel 2X medije na 4X BP in ni bilo napak!

Lp Primoz C.

Quikee ::

Ja se zgodi no.. to je cist odvisno od medija.. mogoce bo naslednji medij ki ga bos pekel pri 8x ok.. mogoce pa ne =)
Po navadi so mediji iste kvalitete skupaj.. torej v torti noter. Tak da rajsi kr speci vse z 6x ali 4x, ko pa bos kupo novo torto pa lahko spet probas 8x.
Jaz sem do zdaj spekel enega Verbatima DVD-R pri 8x in je bil cisto ok. =)
Maxell 4x DVD-R so pomoje malo boljsi.. pri teh se bo pomoje redkokdaj zgodilo, da ne bi slo zapect pri 8x.

Ve kdo kaki MID imajo IOmega 8x DVD+-R, ko jih prodajajo v InterSparu v MB ?

Dr_M ::

sam za inf....
klik

AKCIJA
NEC ND3500A DualLayer
21.600,00 SIT
Cena izključno z gotovino. Zaloge omejene.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mr_Globus ::

Tudi vaš 3500 je tako nesramno glasen? Meni ropora ko sobni vent na maximum

Quikee ::

Jah cuj.. kateri te ni glasen pri taki veliki hitrosti vrtenja?

augustus ::

Za Quikee-ja

Slucajno sem pogledal na forum in vidim, da ti se nihce ni odgovoril na tvoje vprasanje o MID od Iomega DVDjev. Torej MID je: CMC MAG. Meni delajo OK. Sicer sem poskusal samo tri, pa vseeno. Alcohol 120% pravi, da mu je uspelo pisat z 8.3X. Ce mu gre verjet.

Quikee ::

augustus:
Hvala za odgovor. Sem isko na netu pa nikjer ni pisalo kaksen MID majo Iomega 8x.. samo za 4x je pisalo. Kateri so CMC.. DVD+R ali DVD-R ali obojni ?

augustus ::

Quikee

Jaz mam +R za -R pa ne vem. Zal.

Quikee ::

OK Tnx.. ze to je dovol =)

Quikee ::

NEC 3500 Review na CDRInfo: Klik
Gor se tudi nahaja seznam katere medije pekac podpira pri kateri hitrosti kar pride lahko marsikomu prav. Podrobneje so predstavljeni tudi vsi mozni frimware-i od TDK in Mad Doga.

PlayTheGame ::

Mr_Globus:
To ziher neki ni v redu s pekačem. Probi ga zamenat ali dat na servis, skratka uveljavi garancijo. Ker meni dela NEC 3500 prav nesramno tiho. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Quikee ::

Glasnost je relativna stvar.. nekaterim je tih drugim je glasen. Ni nujno da je kaj narobe z njim. . razen ce kaj skripa noter al pa poka al pa kaj podobnega. Za vsak slucaj bi ga pa blo vseeno dobro menjat ali pa it komu pogledat ce je drugi isto glasen.

Caligula ::

Glasen rata ko kak CD npr s polno hitrostjo vrti. Pol je k kak Liteon. Sam kaj ces. Tihi so recimo Samsungi sam so pa k...
Pac treba vzet v zakup, da ma tud najboljsi pekac kak minus.

Quikee ::

Meni se zdi tih.. glede na to da je moj prvi DVD pogon bil LiteOn =)
Drugace pa me glasnost pri CD/DVD pogonih sploh ne moti... dokler ne zacne kaj praskat noter al pa nasploh kaksne cudne zvoke iz sebe spravlat.

Dr_M ::

liteon je cist tih...prot ksnem pioneerju (navadn dvd pogon) in yamahinem cd pekacu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Sej je tud ta cist neslisen-AMPAK, ko kdaj kej zacne z maksimalno hitrostjo vrteti-kak CD,.. je pa tud glasen kot kak Liteon. In Liteon je v enakih okoliscinah-ko pac kej zacne ful vrtet-glasen k hudic.

Tr0n ::

Kolega si je nabavil ta pekac in ima probleme z ripanjem DVDjev, tako originalnih kot ze zripanih. Pri dolocenih VOB datotekah mu javlja napake, ceprav na drugem DVD pekacu (Teac) zadeva laufa in je sam DVD medij brezhiben.

Tako da, bodite previdni pri nakupu.

Quikee ::

Jaz sem zripo en DVD z njim do zdaj pa je bil OK. Bom se preizkuso druge ko bom doma.

Caligula ::

NAj uporabi Herriejev firmware. Tisti ma tudi rip lock odstranjen pa lahko, da pol ne nagaja vec, ce mu zdaj nagaja.

Tr0n ::

Caligula: Imas kak URL?

Quikee ::

Na prejsnji strani je bil link ziher omenjen najmanj 2x.. Ampak dobro se 1x na tej strani: Herrie's 2.17

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

vojak ::

Kupil sem DVD-R medije firma soundX 4x. Zakaj mi jih Nero noče peči z večjo hitrostjo kot je 2x. NEC-a 3500 sem flashal z Herrie`s 2.17. Te medije sem kupil, ker drugih nisem dobil. Ker sem novi uporabnik DVD pekač, ne vem kaj je narobe. Uporabljam Nero 6.3.0.3.

Hvala!

Quikee ::

Jah zalim.. Nec ne podpira te medije za pecenje z vejo hitrostjo.. ce jih sploh podpira. Ker ce jih ne podpira potem pece z privzeto hitrostjo 2x.
Kaj pa nas ne poslusas.. Boljse kupit nic kot pa krneke dvd-je.
Nevem pa kak jih nisi mogel dobit drugih.. ce prodajajo Verbatime v BOF-u in Big Bangu in se marsikje drugje. Ce pa teh ne bi blo za dobit pa bi lahko tudi kupo Maxell 4x, ki so prav tako poceni. In pa tudi traxdata 4x DVD-+R so super.

Caligula ::

ZAenkrat pac ne peci najnje. Itak bo hamlu kak dober firmware z odklepom omejitev hitrosti in ti DVDji zdrzijo nekako 6 ali 8 kratno hitrost pol. Na tem NECu mislim ,da bi morali iti 8 kratno brez tezav.

Medtem pa pac skoci v JAE ali BOF in kupi tortico Verbatim DVD-R medijev (ne DVD+R), ki jih pece 8kratno in zelo kakovostno.
So pa poceni. 2700 SIT za 25 kosov.

Quikee ::

Kaki MID te majo toi soundx-i sploh?

Tr0n ::

Quikee: Link, ki je bil objavljen ni deloval. Thx. Bom mu sporocil in bo probal.

ta-mau ::

v debati sem zasledil mnenja le o dveh pekačih (pioneer in nec). zanima,če ima mogoče kdo izkušnje z lgjevim lg gsa-4120b (nabavljiv v comtronu-18990sit)?

neyc0 ::

hey! tudi sam uporabljam ta dvd pekač in me zanima zakaj ne morem zapečt 4,7 GB na dvd medij (Verbatim dvd-r)? pečem z nerotom (najnovejšim) in zapečem lahko samo cca. 4,3 GB. je to kakšna softwereska ali hardwerska napaka, saj se namreč na dvd-ju (ko ga obrnem okoli) vidi da je še ostalo malo placa...?
prosim za pomoč!
hvala
..:: Harder Styles ™ ::..

Dr_M ::

a si slep al ja? na tej strani ze pise o tem....


đis....:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

neyc0 ::

ja zakaj pa potem pise na dvd-jih 4,7 GB, ce gre na njih pect samo cca. 4,5 GB?
ni to malo nesmiselno?
..:: Harder Styles ™ ::..

Dr_M ::

a dej no. a se norca delas??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
3 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527271 (13030) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297290 (26392) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527069 (12020) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897680 (5263) AtaStrumf

Več podobnih tem