» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
28 / 30
»»

maia ::

spet jest,
(nec 3540a na ibm t42 laptopa)
škatlo že mam. torej moram kupi kabel (converter?) iz IDE na USB? a je to edina moznost? in zraven se kabel za napajanje, ne?
skupi bom ze sestavla, samo sestavne dele rabim. im po mojih info bi tak ide-usb stal 5-6 k. kaj je to to?
tnx.
m.

TribesMan ::

V Mlacomu prodajajo razna ohišja za zunanje CD enote... in imajo notri vgrajene že IDE->USB pretvornike... Recimo tole:

Zunanje ohišje 5.25" USB 2.0/firewire 11.970 12.600

Sicer pa ma skoraj vsaka trgovina z računalniško opremo eno zako zunanje ohišje...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

schurda ::

@Blazz: Od Quikee-ja vendar. V3Extreme
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Vlady ::

Ewo dons se mi je sam od sebe skuru NEC 3500AG. Ko sm zjutri vklopu kompjuter, mi je neki začel pokat, ko pa je hotu pogledat, če mam cd za boot-at, pa se je preprosto vse skup ugasnl in pokadl vn iz škatle. Seveda bom nesu v trgovino, samo me zanima, če se je še komu tole zgodil?:\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

zile ::

Če že imaš zunanje ohišje, bi moral zraven biti priložen IDE (ploščat ponavadi dajo zraven 40 oz. 80 žilnega) kabel na katerega priklopiš DVD v notranjost ohišja. Potem naj bi zraven ext. ohišja dobila še USB kabel, katerega priklopiš med laptopa in zunanje ohišje. Na zunanjem ohišju je ponavadi kvadraten konektor za USB na laptopu pa pravokoten. Pa seveda rabiš še napajalni kabel, ki pa bi tudi moral biti priložen zunanjemu ohišju. Ponavadi dajo še CD z gonilniki zraven. Rabiš jih pa samo v primeru če uporabljaš recimo windows 98 ali Millenium operacijski sistem.

polde66 ::

Z ZUNANJIM OHIŠJEM JE TKOLE:
Greš v big bang al pa bofa, daš 8 jurjov in dobiš škatlo ki ima:
USB2.0 povezavo z računalnikom,
cd z gonilniki,
kabl za vtičnico 220V
ohišje , ki vsebuje : celo vezje , ide kabl, ventilator ...
Na uporabniku je samo da vtakne svoj pekač not , ga lepo zašraufa, prklop zunanjo enoto z stacionarnim ali prenosnikom računalnikom preko usb 2.0 kabla in to je to.
z zunanjim diskom pa zadeva ni nič težja.
tisto ki je pa 12 jurjov pa ma še fireware 2x priključek
polde

maia ::

sem nasla eno staro zunanjo skatlo in ko sem jo odprla mi je postalo vse jasno. prej sem pac gledala samo enoto in gruntala kak zapolnit vse vhode/izhode. skratka uspesno sem razstavla in spet sestavla zadevo in ze veselo pecem!
hvala vsem!
m.

Quikee ::

Novi uradni firmware za:

Nec 3520 - 3.05
Nec 3500 - 2.1A

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

MEDENA ::

qukee: 23.07.2005 04:31:16

LMAO

bond007 ::

Sem fleshal neca 3500. Še vedno brez podpore PI/PIF skeniranja...

mchaber ::

kako flasham nec 3500 s tem FW,če imam zdej TDK firmware ?
.

bond007 ::

Tudi meni ni šlo, da bi samo ta .exe pognal - ni prepoznal pogona (prej sem imel neuradni firmware gor). Potem sem fleshal z binflash in je šlo brez problemov. Probaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

cekr ::

Problem za Nec 3500a je v tem, da je že dolgo zunaj firmware ver. 2.19 (na uradni strani), tako da je verjetno firmware na zgoraj omenjeni strani starejšega datuma. No, razen če so označbe v 16-iškem sistemu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

mchaber ::

Narejeno!:)
.

Quikee ::

cekr: To je firmware iz uradne strani (ameriske).. pa tudi ni se bat, da bi jaz rekel, da je nov firmware, ce to ne bi bil. =) Firmware je datuma 19.7.2005 torej star le 4 dni.

_NEC DVD_RW ND-3500AG
2.1A 19.07.2005 00

CD-R Version: 1.26
CD-RW Version: 1.24
DVD-R Version: 1.43
DVD-RW Version: 1.36
DVD+R Version: 1.64
DVD+RW Version: 1.37
DVD+R9 Version: 1.27

RipLock Not Removed
RPC-2 (Region Locked)

Caligula ::

In kdaj bo Quikee derivat tega na voljo? 0:)

e-prodaja ::

Živjo,

torej gre za DVD prekač: NEC ND-3540A. Kot sem ugotovil je bil problem v napačnih medijih, katere moj pekač ne podpira.

Torej, na kaj moram biti pozoren pri nakupu DVD medijev? Je kej kakšna tabela, katere medije zgoraj omenjeni pekač podpira in katere ne?

Kot sem spoznal peče OK na RW/DVD+R ~ težava se pa pojavi pri DVD-R.

LP
kostevc
::. http://users.volja.net/topsicom/ .::

OldSkul ::

Te težave nebi smelo biti. Drugače so zelo dobri mediji Verbatim, še posebej 16x DVD-R mediji.

e-prodaja ::

Hm, čudno je to...

Pred tem sem cake z 10-imi DVd-ji Verbatim DVD+R zapekel brez problema...

Drugi cake je bil DVD R pa ni posnelo niti enega DVD-ja, pri vseh se je ustavilo na 1% snemanja...

Sedaj imam neke DVD+R Fujifilm ~ peče brez problema....
::. http://users.volja.net/topsicom/ .::

Grimlord ::

Eno vprašanje glede NEC 3540A. Kaj dioda sveti samo v eni barvi, al to samo meni dela ?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

BaRtMaN ::

Za 3500 ti lahko povem, da je samo zelena dioda notri. Bil sem razočaran po tem, ko sem se navadil na LiteOnov CD pekač s tremi diodami, ampak ni bilo krize.

Grimlord ::

Aha ok. Saj jaz sem prej tudi mel lite-ona (cd-rw) :) Zdaj pa pač NEc, ki ga (skoraj) vsi hvalijo. Ampak, dela ok ;) Pa še bel je, ne bež ampak bel! :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

gibson ::

Grem v trgovino, kupim zunanje usb ohišje canyon, not montiram nec-a 3540 in poln pričakovanja vse skupaj montiram na prenosnika. In kaj se zgodi potem? Že več ur se matram, da bi zadevo zalaufal, pa je vse skupaj eno stranje. Windovsi xp mi od npr. 10 poskusov le enkrat pravilno zaznajo zunanjo napravo in le takrat mi instalirajo pravilni gonilnik. Tol pa še ni vse. Ko mi windovsi končno vsake dve uri enkrati zaznajo dvd pogon in mi dodelijo črko pogona, poženem nerota in ugotovim, da mi nero prid testiranju scasi/ide bus enostavno zmrzne. Zato moram resetirati mašino in čakati, da mi windovsi ponovno zaznajo usb napravo. Skratka nula.

Če ima kdo kakšno pametno na to temo, naj mi prosim pove, drugače jutri vse skupaj vračam nazaj v trgovino.

Dr_M ::

krivo je ohisje.
mam tut canyona za 2.5" in mam iste tezave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Caligula: hehe ne vem kdaj bom uspel modificirat novi firmware.. sem probal z avtomatskim orodjem ki sem ga napisal ampak crkne za ta firmware tak da morem prvo to popravit.

gibson: mogoce najdes kaksen pameten nasvet ali resitev v tej temi na CDFreaks. Z zunanjimi ohisji je predvsem problem da vsa ne dosegajo 22 MB/s, kolko je potrebno, da peces pri 16x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

MEDENA ::

Quikee ::

MEDENA:
ScorpioSoft pravi...
"Seems that the server from my hosting provider is down! Can't reach them in the evening
Have to sit and wait untill they fix this, sorry"

Caligula ::

Meni na Canyonu 3.5'' deluje tudi NEC in to brez tezav. Tudi Toshiba DVD player...
Jaz bi rekel ,da so predvsem Windowsi kaj krivi.

Dr_M ::

Caligula a misls da so tut pr men windowsi krivi? :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gibson ::

Tole z obešanjem nerota pri scanning SCSI/IDE bus pri canyonu izgleda da softwarsko ni rešljivo, saj tako bi se dalo sklepati iz naslednjih napotkov;

When Nero launches, it hangs at scanning SCSI/IDE bus. What can I do to resolve this issue?

Please check the points below:

If you have any scanners or USB devices, or any other unique devices on your system, disconnect them for this test.

Eschelon ::

Caligula: Canyonu 3.5" - najbrž 5.25" :P
gibson: If you have any scanners or USB devices, or any other unique devices on your system, disconnect them for this test.:DLOL - al pa če napišejo: Shoot yourself in the foot.
Vedeti, razumeti, znati.

Quikee ::

Pomoje so mislili na druge USB naprave, ki bi lahko prisle v konflikt z ASPI vmesnikom.

gibson: mogoce pa si dobo zanic USB kabel polek ali pa kaksen podoben problem. Lahko pa ce mas moznost se probas na drugem racunalniku, da probas lokalizirat problem. Ce ne bos nasel problema pa nesi nazaj.

Caligula ::

DR_M jaz sem preprican, da se posebno pri tebi skripljejo Windowsi :D

Dr_M ::

Caligula: no ti povem, da blodis v temi. :)
prisel sem do zakljucka, da je krivo Canyon ohisje.
iste probleme mam na dveh racunalnikih, stari win2k, svezi win2k, svezi winXP, win2003... res sm vse mozne kombinacije sprobu in stvar ne dela.
hudica, se na asus wl500g routerju ne dela.

definitivno je tisto sranje krivo.;(
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Si kdaj pomislil na servis?
Si pregledal pine na pekacu, ce ni kak skrivljen?

gibson ::

Možno je tudi da ploščati kabel v ohišju zajebava. To niti ne bi bilo čudno, saj ga moraš spraviti na 4 cm2.

gibson ::

Canyon ohišje ni krivo. Ko smo ga preiskušali v trgovini, je prašič delal.

zile ::

A ste z istimi kabli probaval ? pa z istim pekačem (tvojim) ?

gibson ::

Kabli so bli isti. Pekač je bil najprej drugi (philips), nato pa moj (sem ga imel s sabo). Philipsa so windowsi odčitali vedno, mojega neca pa sprva ne prav radi, kasneje (ko smo zamenjali jumper na slave ?!) pa tudi vedno (čeprav, mi ga doma tudi na slave ni zaznalo). Zato sem danes nesel nazaj (v drugo trgovino) tudi nec-a in jim naložil, da ga windowsi ne zaznajo itd, nakar so mi ga brez besed zamenjali z drugim. Nesem novega neca nazaj domov, ga skompletiran, prikljujčim in pazi čudo, zadeva dela. Vendar se nisem dolgo veselil, ko se mi ponovi stara zgodba in je bil nec ponovno mrtev. Študiram kaj bi lahko bilo in probam vse možne varijante, nakar ugotovim: če prižgem canyon takrat, ko v necu nimam medija, mi windowsi DVD enoto vedno pravilno odčitajo (in ji dodelijo oznako) in z njo lahko nato normalno delam.Če pa imam ob prižigu ohišja v necu medij, me windowsi je jebejo niti pod razno. Saj ni res, pa je - znanstvena fantastika. Pa naj še kdo reče, da je tej škatli mogoče kdaj priti do dna.

Caligula ::

Predvidevam ,da z besedo skatla mislis Windowse?

rambo013 ::

Upam da pišem v pravo rubriko. Jaz sem flešal nec 3520 z 3.05 firmware, a sedaj mi noče brat dvd-jev. Z CD ni nobenega problema, normalno zažene, dvdja pa noče. Windowsi pogon prepoznajo kot nec dvd rw, če pa pogledaš lastnosti, je prepoznan kot cd pogon. Predvidevam da je tu problem. Sem ga že odstranil pa nazaj priklopil, odstranil driver, na koncu sem naložil nazaj firmware 3.04 ampak ne pomaga. Če ve kdo za rešitev naj mi prosim pomaga in mi sporoči na e-mail:
johnny.rambo@amis.net

cekr ::

Vklopi Nero-ta in poskusi preko njega pogledat DVD. Verjetno ti manjka ASPI gonilnik v sistemu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Flamer ::

Zdaj mislim naročit 3540A, pa me zanima kateri je trenutno najboljši firmware pa driverji.

MEDENA ::

flamer malo poišči...

TheJack ::

Mimogrede - 3540 se mi ne zdi ravno vrhunske kvalitete. Pri mojem 3500 se vratca odpirajo ko pri mercedesu, pri 3540 (ki ga je pred kratkim kupil brat) pa vibrirajo ko sto mater in to pri odpiranju in pri zapiranju. Tudi NEC ni več tisto kar je bil.

Flamer ::

MEDENA, a ti res misliš da bom šel brat 28 strani dolgo temo?

iration ::

Če ne znaš uporabljat srča pol najboljš da res vse prebereš.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

rambo013 ::

Tudi Nero dvd ne prepozna. Program se kar obesi dokler je dvd v pogonu, ko ga vržem ven zadeva prelaufa. A je še kakšna varianta, al ga je kar za treščit nekam, za cd ga ne rabim mam pekač zanje.

kuglvinkl ::

Kateri je zadnji uradni BIOS za NEC 3500A? (+ link :8) )

Hvala.
Your focus determines your reallity

Quikee ::

kuglvinkl: Lenoba.. vsaj prebral bi si lahko malo >:D Se na tej strani ga mas gor... :D 2.1A je zadnji.
««
28 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527242 (13001) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297253 (26355) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527046 (11997) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897670 (5253) AtaStrumf

Več podobnih tem