» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
4 / 30
»»

neyc0 ::

oprosti ce mam prevec 'lame' vprasanja za tebe, samo sn nov v svetu dvd peke in me res zanimajo podatki glede tega...
..:: Harder Styles ™ ::..

Dr_M ::

em...podobno je kot pri diskih. proizvajalci uzamejo kr 1000 in ne 1024, zato take razlike.

placa na dvdju je za 4483-4489MB, odvisno kerga uzames. tok pa konc.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

neyc0 ::

no to sem hotel vedeti. hvala :)
..:: Harder Styles ™ ::..

MEDENA ::

kaj vsi o necu govorite...kaj pioneer 108 ni dober ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Dr_M ::

dober dober, sam nec je boljsi, pa predvsem cenejsi :)
drugac pa pred pioneerjem se vedno raj uzamem liteona.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tr0n ::

NEC pa boljsi. Ne ga srat. :)

Dr_M ::

khm...splosno znano dejstvo. na usakmu testu kjer so testiral se prejsne modele, 2500 in 107, so ocenil 2500 kot boljsega.
tut po forumih je dost kprobe scanov in povsot je nec mnogo boljsi kot pioneer.

mal poglej, pa ne sanjat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

no potem grem kupit jutri NEC 3500A

AGT 21600 :)

Quikee ::

Tron: meni link deluje.. sem probal predenj sem postal.. pa zdaj ko to pisem tudi.. tak da ne vem... bom se podal en link: Klik

Quikee ::

Ma sej zdaj bojo zaceli prihajat ven primerjalni testi NEC3500 vs. Pioneer 108. Potem pa bomo vidli keri je boljsi. Dejstvo pa je da sta oba zelo dobra pekaca in je razlika med njima zelo mala.
LiteOn-i so me malo razocarali ker je moj prvi DVD pekac bil LiteOn 411 pa se ni najboljse odrezal. Mislim sej Verbatime mi pece podobno kot 3500 ampak ce si mu dal malo slabsi medij je pa bla katastrofa.
Res pa je da ma LiteOn zelo mocno neuradno podporo. OmniPatcher dela cudeze.. mislim 451 -> 832 torej 4x DVD pekac spremenit v 8x Dual Layer pekac to je kr dosezek morem rect.
Benq 1620 je tudi dober pekac za DVD+R... za DVD-R pa je bolj tak..
Vceraj pa je tudi Plextor napovedal svoj 16x4x pekac... Toshiba pa je napovedala 5x DL pekac... to se bi zanimivo. Sicer se Plextora tak nebo splacalo kupit ce bo taka cena da bos dobil dve 3500 za ceno enega Plextorja.

Tr0n ::

Dr_M: Ne rabim nekih testov gledat. Vidim v praksi. :)

mahi ::

se oproscam ce kje nisem zasledil, ampak zanima me kaksna je razlika med 3500I in 3500A ??? te dve oznaki se pojavljata, pa si ne znam razlozit razlike.

Dr_M ::

Tr0n: ce ti ql pekac, k dela k en defekten liteon....be my guest :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vojak ::

Quikee, kaj je to MID? Ali je to Manufacturer ID? Če je to to pomeni, mi je zapisalo MCI4XG01. Izpisalo mi je tudi: Write strategy speed 4x in Available write descriptor CAV 2x. Ne vem kakšna je razlika med tema dvema hitrostima. Danes sem kupil Verbatim DVD+R. nekateri so napisali, da DV +R 4x ne peče z 8x ampak samo DVD-R. Ti si napisal, da tudi DVD+R peče z 8x. Kakšen FW si naložil, da ti je Verbatim medije DVD+R 4x pisalo z 8x in kje se ga dobit?!
Katere medije je bolje uporabiti + ali -? V JAE so mi danes dejali, da so + boljši za podatke, - pa za filme! Ali to drži? Na netu pa sem prebral, da je zapis na + bolj obstojen in kvaliteten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vojak ()

Caligula ::

TrOn, Pioneer je 12 kratni pekac. 16kratne hitrosti doseze ne. Ze po zmogljivostih je slabsi ceprav je na istem cipu. Poleg tega ma NEC vec podpore in se cenejsi je. Pioneerje hvali folk, ki jih je pac ze nabavil. NECe pa folk, ki ma oba pekaca ali pa je imel moznost oba preizkusiti.

V tej seriji je Pioneer PRECEJ slabsa izbira, ni pa slab.

Je pa dejstvo, da na trgu ni boljsega pekaca kot je 3500. Je pa lepo ,da je tudi relativno poceni.

Quikee ::

mahi: ni razlike med 3500 in 3500A in tudi ne med 3500AG... obstaja le en ki se uradno imenuje 3500A(nalepka na pekacu).. v firmwareu pa pise 3500AG =) Torej to je vse en in isti pekac =)
vojak: thanx za MID.. bom prevero ce je ta medij v firmware-u.
Verbatime lahko peces 8x z Liggy beta firmware samo ne priporocam ker ga testirajo. Ce pa hoces probat pa ga lahko poisces tukaj: Klik samo poudarjam NE PRIPOROCAM NIKOMUR :)
Beta 7 je zadnji kaj se ga dobi.
Lahko pa kdo pomaga testirat.. obvezen liteon pekac in denar za medije =)
Sicer pa 4x ni tak hudo... te vsaj vem da ne more it kaj dosti narobe ce pecem z 4x(na necu seveda).. glavno da kvaliteta ne trpi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

cbelica ::

Od vceraj sem ponosni lastnik Nec-a 3500...8-)
samo - zgleda pa ful bogo, prav ceneno...:\ ma, vazno je, da dobro dela, ne>:D
Sem (seveda) ze sprobal zadevo, za peko sem uporabil CD BurnerXP Pro, pri 4,1X hitrosti - bere lepo, tudi LG-jev DVD-Rom, samo na prenosniku mi pa noce prebrat. A bi kaj pomagalo, ce bi Firmware zamenjal (je se original), a bi bilo mogoce zamenjati Firmware na DVD-ROMu od prenosnika (in ali bi pomagalo)?

Aja, ce hocem, da mi na Verbatimove ploscke pece 8x, je potrebno flesnit tisti shackan firmware, ali bo peku tudi z originalnim?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

MEDENA ::

ejga cbelica

jaz sem ga dons kupu v AGT računalniki...res jadna bajta a ne LOL....

samo 21600 sit :D

TRAXDATA DVD+R delajo na 8x !!!! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

MEDENA ::

Obstaja kak enostavnejši način fleshanja ? men tale dos varianta ne diši ....

kak windows opcija ?

jos69 ::

A mi lahko kdo razloži kaj moram naredit,da bom zapekel DVD.Ker mi Nero kadarkoli dam "burn" zmrzne tako ,da moram resetirat comp.
CD mi zapeče brez težav.

MarkoMan ::

jos69 - probi z zadnjo verzijo nerota, ce se to ne dela pol probi z deep burnerjem.

mene pa zanima zakaj mi z nec3500 ne delajo testi. probu sm probe 2.4.2., mogu izbrat spti driver in ne dela noben test?? a bi mogu aspi drv. nalozit, k nekje sm bral da je za intele - js mam xp. tut v nerotu ne dela - dela sam transfer test -
medtem k z drugim dvd {xjml} playerjem, dela mal vec testov v nerotu

kje ga serjem? a je se kaksen program za sprobavat kvaliteto peke?
hvala

cbelica ::

Pojavu se je en problem... namrec, sem fleshal tisti 2.17 Firmware, in zdej mi racunalnik vsake tolko zasteka - blue screen (neki napise, samo ne uspem prebrat, ker traja samo 0,5sek.) pol pa se resetira...?8-O
A je to sploh mozno, da mi shackan firmware od DVDja nagaja?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

BaRtMaN ::

sonoclock: Kprobe dela samo z LiteOn pogoni! Dober test ima DVDInfoPro, ko ti kae take lepe kvadratke. :D

vidi ::

Vidim, da je tale zadeva okoli NEC-a kar dobro obdelana! Mene pa zanima samo ena zadeva:

Katero DVD pečko mi priporočate, če je pomembno samo to, da bere čimveč različnih DVD jev posnetih z različnimi pekači in snema čimbolj error free! Sedaj, ali je hitrost 16x ali 12 x, al pa samo 10 x me ne zanima, ker mi to veliko manj časa in živcov pobere;(( , kot pa iskanje novih rešitev za branje in pisanje DVD ploščkov! Tudi glasnost preživim !

Skratka (Pioneer , NEC, ???? oz. kakšen drug, ki pride kmalu na trg oz.)??????
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

~Panter~ ::

Novi firmware za NEC 3500

2.27 plus, a je že kdo sprobal?
Link na debato: KLIK
Pa še direkten link za firmware Firmware
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

mihec87 ::

kako se vam zdi ta ponudba DVD snemalnik NEC ND-3500 DVD-/+RW+ Verbatim DVD-R 4.7GB 4x 25pack za 25,600sit

Primoz78 ::

Vzami se splaca....25-kosov DVD-/+R Verbatim pride 2.700 SIT, NEC pa cca. 24.000 SIT ce se ne motim...1 jurja prisparas ;)

Lp Primoz C.

p.s. Ti DVD-R mediji se pa pecejo tudi z 8X hitrostjo!

Caligula ::

NECa 3500 se dobi ze za dobrih 21 jurjev kje tko da se ne splaca. Mislim pa da je pri PC DOM zjaj 17500' SIT + DDV ' 400 SIT za postnino.

Primoz78 ::

Caligula mas prav...sem pozabil na PC-DOM :8) ...kako je pa kaj z ceno DVD+R DL?...jaz sem dobil ponudbo za TRAXDATA po 2.450 SIT...se vedno 3-much!

Lp Primoz C.

Caligula ::

Zakaj bi hotel ali rabil DL?

Jaz sploh ne vidim pametnega razloga. Ze ce bi bil toliko kot 2 nvadna DVDja bi raje snemal na dva navadna. Ker je manjsa moznost popolne izgube podatkov. Ce pa hoces zripat film na 1 DVD pa itak naredis XDVD in brez kake izgube lkvalitete dobis vse na 1 DVD...

Skratka DL sploh nima smisla-kaj sele ob takih cenah pa se hitrosti so manjse.

Cloud_Strife ::

Huda debata ni kej :D
Ta topic se kr melje!!
Ja, zanima me kako naj delam z DVD rebuilderjem in kako se ta CCE uporablja.
Tukaj prevec lepo razlagate, pa se spet obracam na vas!! :D
100% Otaku

Tr0n ::

Tisti, ki tak hvalite NEC 3500 ali 2510 DVD rekorder - zanima me predvsem, kako vam dela branje, torej ripanje zapecenih DVD-R medijev, ki niso bili zapeceni na vasem, torej NEC 3500 pekacom?

Kolega ima namrec podobno tezavo kot jo je ze omenil zmiggy.

satan3333 ::

Pri peki (DWD Verbatim 4x) je bil NEC 3500 precej glasnejši od mojega CD pekača Plekstor 24x in Cd roma Teac 40X.
Drugače pa vse idealno.
Kako je stem v vaših primerih?
klkl

Caligula ::

Jaz sem zapekel 3 DVDje na 4kratni hitrosti pa je bil neslisen. Lahko, da je to kaj odvisno od strategije zapisovanja, ki jo izbere.

Cloud_Strife ::

Pozdrvljeni

Tako, imam probleme z DVD shrinkom. Zmrzne mi! Ali takoj ko ga startam, ali minuto kasneje ali celo med transkodiranjem, ki sem zripal z DVD Decrypterjem!! Kaj je lahko narobe?
Probal sem verzijo 3.2 in 3.1.7...
Sploh ne morem narediti backupa DVD-jev ker mi Shrink vedno zmrzne!
Prosim pomoc
100% Otaku

Caligula ::

To ne vem. Probaj film spremenit v XDVD s programom TMPGencoder 3
Pa doloci bitrate tako ,da dobis zeljeno velikost. Sem preprican, da je boljsi kot DVD shrink.
Sploh glede manjse izgube kvalitete.

mchaber ::

Se zraven njega splača kupit Verbatim DVD-R ali DVD+R medije?
.

Caligula ::

DVD-R Verbatime, ker te pece 8kratno.

Dr_M ::

hm, a ta nec ne pece mcc002 z 8x?? :\
namrec liteoni jih po defultu... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AS ::

Ej fantje, da vam mal presekam debato, bi vas vprašal, če je mogoče že kdo od vas razmišljal o tem, da bi mogoče NEC 3500 pekač (v črni barvi), zapisoval medije z zmanjšano možnostjo napak? Takšno trditev namreč praktizira Plextor za pekači, ki imajo črne pladnje!

Caligula ::

Mah o crnih pladnjih je bilo ze veliko govora pa v praksi nihce ne opaza kake posebn razlike.
Posprejaj pladenj na crno pa porocaj :D

MarkoMan ::

js bi rabu par dvd rw...pa me prosil ce ima kdo kaksno {dobro raje} izkusnjo?
a je bols +rw al -rw? katero firmo? in s katerim programom zapisovati? kolikokrat ga lahk prepises? a je kvaliteta zapisovanja slabsa?
vem velik vprasanj-to pa zato ker sm meu ful slabe izkusnje s cdrw. unicu 5 medijev v 1 uri... tko da prosm za info.
hvala

Dr_M ::

za RW je definitivno +. tuki sploh ni kej za razmislat.
kup pa verbatime, ker so najcenejsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Zdaj sem kupil se zase 3500. V BOFu. Malo me je razocaralo, da je le 1 leto garancije medtem, ko pri PCD DOM dobis dvoletno :|
Drugace pa vse OK. Samo nisem mel se niti moznosti sprobat.

morphling1 ::

Nec3500 ima dve leti garancije da ne bo pomote, naj te ne skrbi Caligula :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Caligula ::

No fajn 0:)
Ker ko sem gledal doma pol list, ki sem ga dobil zraven in pise gor 12 mesecev pa me je presenetlo :(
No pol ste pridni v BOFu.

Daj mi povej tole se enkrat, ker zadnjic, ko je Frank razlagal nism cist razumu-a tisti Tayo Yuden v tortici po 25 kosov za 3200 SIT-a tiste NEC pece z 8kratno al 16 kratno hitrostjo zdej? Verjetno z 8kratno se vedno?

morphling1 ::

Tisto so bili Maxell mediji, jaz sem vzel tortico dvd+/-r in jih lahko pečem 16x na tem Necu. Je pa žal en velik problem nastal glede dobavljivosti medijev. Verbatim so bili tako poceni ker je šlo za odkup starih zalog, tako da ko se proda ta zaloga vprašanje kakšna bo nova cena, maxell zaenkrat tudi ni več mogoče dobiti po stari ceni. Ampak ni panike nove variante dobrih medijev bodo pomoje kmalu spet tu. Tile Verbatimi in Maxelli so se po Bangih in Bofih prodajali noro hitro. Bom jutri čekiral koliko je še kaj zalog :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

vojak ::

Prosim, če mi lahko kdo pove zalaj mi noče NEC 3500 peči CD-je na deklarirani hitrosti. Imam CD-je Traxdata 90 minutne 24 kratna hitrost? Peče mi jih pri 8 kratni hitrosti v Neru. Ali se da kako povečati hitrost? V Clonu mi pa dela hitrost čisto normalno kot je deklarirano na CD-ju! Z prejsnim CD pekačem mi jih je pekel čisto normalno. Ali je zato kriva CLV metoda? Kaksna je razlika med Write strategy speed in Available write descriptor CAV, ki mi jih izpise DVDINFO ? Drugače dela brez problema!

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vojak ()

Kowy ::

Živjo!

Mam eno vprašanje glede NEC-a 3500. Pri peki DVD-ja (Maxell 1-4x) mi buffer od pekača non stop skače od 7% - 66% - 96%. Sm probu DVD-copy, pa navaden DVD ISO iz diska zapect, pa je isto. Ko sm pa naredu DVD-copy na ADM-jev DVD+R, je bil pa buffer skozi čez 95%. A je mel kdo že tak problem? A je to res tolk odvisno od medija, ali je napaka kje drugje?
Namreč ta pekač sem kupil v BOF-u, pa sem pol nesu celo kišto tja, pa so jo priklopil pa probal, potem so mi zamenjal DVD z istim (samo da je bil črne barve), če bi bil slučajno pekač v k...., pa je blo isto. Pol so ga celo priklopili na njihovo kišto, pa je blo isto... V bistvu je cca. prvih 30% variiral tako kot prej, pol se je pa ustalil na cca. 96%, tako kot bi moglo biti. Na koncu so mi samo rekli, naj pokličem na servis, pa še tam uprašam... Aja Nerota mam čist ta novga (6.3.1.25).
Hvala,

Lp Jani

Caligula ::

Evo, moj kolega enako. Jaz sem nabavil 3500 pred dvema tednoma za njega. Meni je delal 10'0% fajn, njemu pa buffer skace tocno tako. Probal DMA,.. vse zivo. Skos skace. Sej zapece OK sam skos buffer izklapla peko,...

Kaj treba nastimat?
««
4 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527271 (13030) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297290 (26392) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527068 (12019) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897680 (5263) AtaStrumf

Več podobnih tem