» »

DVD RW SONY VS. DVD RW LG

DVD RW SONY VS. DVD RW LG

JACK1 ::

DVD RW* 16 LG GSA-4160BB
DVD snemalnik LG GSA-4160 je kvaliteten snemalnik iz družine LG kvalitetnih snemalnikov. Omogoča vam hitro in kvalitetno snemanje CD-jev različnih formatov.
Tehnične karakteristike:
Oznaka: LG GSA 4160BB - DVD±RW (dual layer) / DVD-RAM drive - IDE
Tip: DVD±RW (dual layer) / DVD-RAM drive
Hitrost: - Hitrost branja: 40 x (CD) in 16 x (DVD)
- Hitrost snemanja: 40 x CD/8 x DVD-R/16 x DVD+R/2.4 (DVD+R DL)
- Hitrost CD/DVD presnemavanja: 24 x CD/4 x DVD-RW/4 x DVD+RW/5 x DVD-RAM
Operacijski sistem: Windows 98/ME/2000/XP
Velikost (buffer): 2MB
Dimenzije (DxŠxV): 14,6 cm x 18,5 cm x 4,1 cm
Teža: 0,9 kg


DVD RW* 16 SONY DWD-22A10
DVD /-RW zapisovalnik SONY DWD22A10 16 speed double layer je izdelek iz družine Sony DVD/-RW zapisovalnikov. Gre za kvalitetno izvedbo DVD zapisovalnika.

Kratke tehnične karakteristike:

Hitrosti:
CD schreiben: 48 Max.
CD wiederbeschreiben: 24 Max.
CD lesen: 48 Max.
DVD lesen: 12 Max.
DVD+R schreiben: 16 Max.
DVD+RW wiederbeschreiben: 4 Max.
DVD-R schreiben: 8 Max.
DVD-RW wiederbeschreiben: 4 Max.
DVD+R Dual Layer: 2.4 Max.

Cache / Software:
Pufferspeicher: 2048 KB
Software inklusive: Nein


Odločam se med LG in SONY?
Kakšna je razlika med tema dvema?
Katerega mi priporočate in kateri je boljši.
Cene so skoraj enake okoli 20k.

HVALA ZA ODGOVORE IN PROSIM DA MALO NAPIŠETE O TEJ TEMI.

LP.

[Čudna so pota gospodova --moderator spletišč]

Fizikalko ::

Za izdelavo spletišč je boljši Sony ;) .

Brez heca - po premiku v drugo izbo kupi Nec.

Jux ::

jst bi vzel NEC-a, LG-ja ali pa BenQ-ja na tvojem mestu. (poglej na cdrinfo.com za teste)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Lime ::

Jaz imam ravno ta oba pekača. Sonyja sem s firmwaremo nadgradil v Liteona SOHW-1653S.
Oba pa delujeta OK, pečeta na vse medije, ki sem jih probal in bereta vse medije. Tudi kakšne noname stare.

Quikee ::

Kaj pa kaki KProbe scan si ze tudi kdaj probal naredit? .. sploh na kaki overspeedan medij ?

Lime ::

S kprobe se ravno nisem zajebaval, sem pa iz posnetih medijev ripal DVD filme nazaj na disk brez problema, s konstantno hitrostjo in tudi potrditev podatkov v Neru gre vedno skozi.
Tudi prijatelji si pri meni izposojajo filme in ni še nebeden nič jamral :D .

Je pa res, da za snemanje več uporabljam LG-ja, Sony (Liteon) pa je večkrat bralnik.

Sem pa že tudi pekel z obema pekačema naenkrat v Neru (uporabi več zapisovalnikov) in se je normalno posnelo na 4x in 8x hitrosti. Na višji še nisem probal.

Quikee ::

No pol pa ni tak slab... pri nizkih hitrostih... ker za visje hitrosti vem da je obup ;)
Sem gledal na CDRInfo... pa dela toti pekac neke hieroglife v Nero CD/DVD Speedu ;) klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

JACK1 ::

In kateri se vam zdi boljši SONY :\ ali LG?
A je velika razlika med njima?

Lime ::

Če je ista cena, potem vzemi LG. Glede na teste je kvalitetnejši in morda ti še DVD-RAM podpora kdaj prav pride. Vprašaj tudi kako je z garancijo. Če ima kateri od njiju daljšo garancijo, potem vzemi tega.

Quikee ::

Jaz se pac ne bi sekiral zaradi garancije... ker cene DVD pekacem tak padajo, da si bo vsak cez pol leta vsak omislil vsaj 2 pekaca.. Recimo napovedujejo da naj bi trenutni modeli do marca padli pod 50$ ali celo 40$ ali 30$... Seveda takih cen pri nas ne bo.. ampak upam da ne bodo kaj dosti visje.
Heh me zanima ce bo kaka taka prodajna akcija: You buy this pack of High Quality TY Disc.. and get a DVD burner for FREE... for only $60. Cudo se ne bi ;)

JACK1 ::

SONY je eden izmed prvih proizvajalcev dvd rw pekačev ki je odkriv dvoslojno zapisovanje in nasplošno tudi dvd rw zapisovanje tak da res nevem kateri bi bil boljši?

Quikee ::

Hehe.. to si pa rekel zdaj bedarijo... pri Philipsu so odkrili Dual Layer zapisovanje... in Philips ter Pioneer sta glavna akterja na podrocju DVD zapisovanja (Prvi za + in drugi za -)... mogoce si malo zameso z BluRay ;). Sony ze od njegovih edinih modela 510 ni 500 naredo dvd zapisovalca... ampak uporablajo LiteOn-e. Kupi LG-ja!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527241 (13000) GrimReaper
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897670 (5253) AtaStrumf
»

NEC 3520 DVD pekaci z 8kratno rewritable hitrostjo

Oddelek: Strojna oprema
282972 (1690) Quikee
»

DVD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
151791 (1261) prehlajeni
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912922 (8243) Caligula

Več podobnih tem