» »

Dvd pekač

Dvd pekač

««
6 / 6
»
»»

sleser ::

Kje se pa da dobiti Samsunga S203B razen pri Funtechu in agt?

kmetek ::

203D je kao novi model od B

203P je kao novi model od N ...LIGHTSCRIBE...

sleser ::

203D je baje počasnejši pri zaisovanju DVD+R DL.

Še vseeno bi rajši vzel 203B, če bi ga kje še lahko dobil, drugače pa D verzijo.

kmetek ::

ne dobi se ga, edino kaka zaloga še....

Dr_M ::

v AGT dobis se 203N.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

Kje servis za Samsung v Sloveniji?

tX

kmetek ::

piše na gar.listu....elkotex, diss..

k4vz0024 ::

Mislim za Samsung DVD pekače:\

Garancijskega lista nisem dobu.8-)

Loser ::

Ojla !!

Vidim,da imate kar burno debata,sedaj pa me zanima če je kdo,ki si lasti Nec 7173A in bi bil tako dober,da mi pove kje je servis !!!
Pekač je star pol leta,zapekel sm kar nekaj dvd sedaj je pa mrknu.Napiše me power calibrating area error !!!!;(
Ma bom znoru ne bi reku če bi ne vem kok snemal !!!

Prosim če mi lahko poveste za servis !

lp,S.
" Ad omnia parati sumus "
https://youtu.be/W-gRKjqP7IU

Zorro ::

Če nimaš tega podatka v garancijski deklaraciji, potem je najenostavnejši način, da to izveš, tako da vprašaš svojega prodajalca.

Zdi pa se mi, da je serviser Acord 92 d.o.o.

kmetek ::

ponavadi se sploh ne nosi v servis taka malenkost, ampak menja v trgovini.

eVro ::

Ok, res da ne gre za neke hude denarje, ampak vseeno ne bi rad vrgel stran 30 €. Iščem DVD-RW, kaj rabim:

- Optiarc odpade
- čim bolj kvalitetna stvar v cenovnem razredu 30 € (10 € tolerance, Plextorji za 60 € me pa ne zanimajo)
- SATA vmesnik
- črna barva
- pečem na počasnih hitrostih (večinoma 8-12x, včasih 16x če se mudi in ne za v arhiv), tako da ne rabim nujno 18x in 20x pogone
- lightscribe in/ali lableflash ni nujno
- pečem 90% na Verbatimove DVDje
- Optiarc odpade

Nekako mi je všeč ASUS DRW-1814BLT. Predlogi, komentarji, ipd.?

bastadu ::

Tudi sam sem v fazi nabave nove DVD pečke, ampak imam eno posebno zahtevo; in sicer sprednja ploščica bi naj bila črna oz. bolj natanko temno sive barve. Sem malo gledal po štacunah, pa imajo vsepovsod samo čisto črne fascie, kar pa me ni ne ustreza... Torej kateri modeli pečk bi se dali dobiti v takšni barvi? Hvala!

Dr_M ::

Zelo tezko. Standardne so bez, crna in srebrna. Mogoce bi lahko sam prebarval.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GrimReaper ::

Dobil 7203S, disc quality z Nero DiscSpeed 95 na MCC004 16x, 97 na 18x, enako kot pri Plextorju, je pa to zdej moj prvi pogon ki je sploh uporaben za scan, tudi pri 8x hitrosti.
Sem pa po par scanih ugotovil da so vsi pekači, torej 7170S, 7203S, Plextor PX-810SA, nekje v istem rangu, tam okoli 30 je PI error, še najbolj je tako važna izbira medijev, kjer se najbolje obnesejo Verbatim MCC 004 ter MCC 03RG20, enega starega FUJI-ja 16x sem stestiral pa na sredi rdeča špica, quality 34, max PI error 275.
Glasen je podobno kot Plextor, tih tako ostaja samo 7170S.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

eg0ist45 ::

Sem tud eden izmed folka k ma bo menu pekač k stari je biu še ena IDE zdy pa mislm prešaltat na SATA d bo manj kablov v kišti --> boljši pretok zraka itd :))
Odločam se med naslednjimi tremi:

NEC AD-7203A
Pioneer DVR-216DBK
Samsung SH-S223Q/BEBN

Najbolj me mika Pioneer, ker se mi zdi, da je najbolj kvaliteten (imam en DVD-ROM, ki ima za vstavljanje ploščkov kot v avtu :) že skoraj 10 let in dela k treba). Na drugem mestu bi biu Samsung, ki ma neko tehnologijo, da je bolj tih in zdej se jih kr dost proda. Na koncu pa NEC no do zdej sem ga meu na ide pa se mi z novo ploščo ni neki dobr ujeu nvem ka ga matra :) sam zdej k se je združu s Sonyem bi blo za pričakovat dvig kvalitete :) Ima kdo omenjene pekače? Kakšna priporočila? Da ne pozabim. Ne zanima me hitrost in ostale neumnosti k jih dajo not, ampak samo kvalitetna peka (tiho delovanje nebi škodilo). 99% pečem na Verbatimove medije in ne na najvišji hitrosti.

schurda ::

Lohkor ti povjm, d od tistih bwot, k je Nec šou ukop zs Sony-jem, od tkrt n kupavm več Nec-ov. Twu, d s ti zdi, d je Pioneer t bwljši, tw t pječe n wdi, rejši praši tiste, k s jh provjirli.

Tw, d daš vkop t starga anu t novga, je brez veze, k s vska generacija sprwti spremeni. Trjiba je poglat, kaj je zdej t bwljši, une k sediju na lovorikah posti stat.

Tudi twu, d n pječeš na najvišji hitrwsti, je neumnost. Trjiba je pejč na hitrwsti, k je deklrirna. + al pej - s pokaže z slabši.
Npr. Če je 8x, pječi 8, ne 4 al pej 12. Če je 16, pječi 16
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

kmetek ::

A tebe slovenščina tako mimogrede jebe?

Zako ::

schurda a si s cerkna al pa zIdrja?

NECi so pa res v k**** po ta novem, imam Neca 3540 in dela vse ok.

mam pa enga nec 3520 in ne bere in peče na CD.

lp
Zako je zakon!!!

schurda ::

@kmetek & Zako: tako pač izgleda, ko sleng ni ravno lublanski klele, anede?
Ne zIdrja pod ablakom, ne s Cirkna za wowinkom. Še 50km pa boš zadel, samo pazi, da ne prideš do Ljubljane.

Dejstvo je, da so DVD pekači pač dosegli svoj višek, od tu naprej pa delajo samo še veliko-serijsko proizvodnjo. Ta boljše firme pa so se iz te igre že umaknile, ker so njihovi izdelki predragi, kvalitete pa nobeden noče več za visoko ceno. Tako pač je.
Nekdaj je bil recimo pojem TEAC, danes ga sploh nihče več ne omenja niti pozna. Celo Verbatim mediji, ki so sedaj tako popularni, če boste dobili kakšne v škatlah za video, boste ugotovili, da so proizvodnje CMC magnetics (niti 1 ni bil dober). Se pravi, da niti pojem blagovne znamke ne pove nič.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

k4vz0024 ::

ni kej, ta sleng je zabaven:D

Dr_M ::

schurda: samo ljubljanscino vsak slovenec razume, raznih lokalnih govoric pa ne :) Je pa vseeno zabavno tisto "egipcansko" govorico desifrirat >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

eg0ist45 ::

namesto slenga bi lahk še kakšno uporabno dal zravn :)

plavko61 ::

Torej zadnja dva NEC-a sta mi šla , kjub temu da ne pečem dejansko nič.
Sedaj se odločam med IDE:
-SAMSUNG S222A
-NEC AD-7203A

Ali kdo priporoča kaj drugega?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Dr_M ::

Definitivno samsung.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

plavko61 ::

Kaj pa PIONEER DVR-116DBK ???
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

amacar ::

plavko, nec-a ne vzet, naročil dobil, mel en dan, že uveljavljal garancijo. Kupil sem ga za 20€, in res drži malo denarja malo muzike

eg0ist45 ::

Na koncu sem se odločil za Samsung SH-S223F in dosedaj sem zapekel že kar nekaj dvdjev in cdje in deluje res odlično tako, da priporočam samsung. Čeprav naj nebi bilo velike razlike med temi nizkocenovnimi zapisovalci... nekateri imajo celo probleme z plextorji ki pa niso rabno poceni in lahko te smatraš za potrošni material :)

schurda ::

Kaj pa je pekač kot potrošni material? :D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

eg0ist45 ::

za tiste, ki dost pečejo se mi zdi da k toner pri tiskalniku :) še posebaj če nimaš sreče in naletiš na kakšno slabo serijo in se ti pokvarjo na 14dni :)

Drugače sem tud zasledil, da se kakšni plextorji radi pokvarjo ta da... je za navadnega uporabnika čist dovolj optirac ali samsung če si pa res pikolovski in rabiš najbolše je pa pač plextor :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eg0ist45 ()

Dr_M ::

Plextor ze dolgo ne dela vec lastnih pogonov, tko da je vseeno.
Po mojih izkusnjah so samsungi najboljsi, potem Liteon itn...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomson ::

Mene pa Pioneer do sedaj še ni razočaral. Je tih in zanesljiv, hiter ... 1A
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

eg0ist45 ::

Imel sem Pioneer-jevo combo enoto 10let in še sedaj deluje kot urca :) samo sem jo pred kratkim prodal :)

Skyman ::

Ker mi je stari nec sel pocas v pokoj sem se odlocil za nakup novega DVD-RW pa me zanima kaj mi najbol priporocate mogoce kaki samsungi ali ponovno NEC prosim za cimprejsne odgovore HVALA

Han ::

Optiarc AD-7240S.

GrimReaper ::

schurda je izjavil:

Kaj pa je pekač kot potrošni material? :D

Sam s pekači še nisem mel problemov, mel sem pa 3 NEC-e in zdej 2 let Samsunga kateri bo kot vse kaže še dolgo služil. Ma pa brat vedno ene probleme, tako z NEC-om kot Samsungom, tko da morš met zgleda tud mal sreče.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527016 (11967) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100841 (25350) nuclear
»

LiteOn ali LG DVD pekač ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525237 (4575) YenLoWang
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191843 (1662) Caligula
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897667 (5250) AtaStrumf

Več podobnih tem