» »

Philips 1640P in BenQ 1620

Philips 1640P in BenQ 1620

Quikee ::

Ja nisem vcasih napisal polek ali mislim total ali max. Da popravim:

Po ECMA standardu mora bit PIE Max < 280, PIF Max < 4 (oz. 16 pri BenQ-jih), POF 0 (ce je le 1 POF pomeni, da ni moral popravit napake - kar se ne pomeni so podatki izgubljeni, lahko jih pravilno prebere s ponovnim branjem pri nizji hitrosti). Jitter pa mora bit pod 12%. Taksen DVD, ki izpolnjuje te pogoje je za mene zadovoljiv.

Odlicen je (za mene), ce ima PIF Total pod 250, PIF Max pod 8, PIE Max pod 20 in Jitter v mejah normale (pod 10%, lahko tudi okoli vec).

Dober je, ce ma PIF Total pod 1000, PIF Max recimo pod 16 ampak ne v velikih kolicinah nad 8, PIE Max pod 100, Jitter do 12%.

Soliden je, ce ma PIF Total pod 5000, PIF Max pod 16, PIE Max pod 250, Jitter do 12%.


Samo, da opomnim to so le moje meje.. pa tudi te niso natancno dolocene ker je odvisno od tega kako sam scan zgleda. Recimo ce kaze cez cel medij PIF napake in ma zaradi tega visok PIF Total ali ce kaze PIF skoraj niceln cez cel medij in ima le na enem mestu visok in debel PIF spic zaradi cesar je PIF Total visok je to cisto nekaj drugega... pri tem bi bil prvi medij boljsi.. ker je bolj konstanten.

Eschelon ::

:D Ja - na tiste ničle na koncu sem pozabil. Sploh pa - tebe bi ob 2h ponoč v luft vrgu, pa bi najbrž znal na pamet zdiktirat tele naslove.:P
Vedeti, razumeti, znati.

Swiwer ::

Danes sem tudi jaz dobil BenQ DW1640 (v retail verziji). Z digitalcem sem naredil par slikc, ce bo kdo hotel videti kako stvar izgleda in kaj pride v skatli. Baje je pa OEM model drugacen kot retail (drugacna celna plosca), to sem slucajno danes prebral na nekem forumu. Drugace pa v sami skatli ni nobenega praznega medija, navodila za instalacijo in uporabo so zelo skopa tako na papirju kot na prilozenem CDju, vijaka sta samo dva, manjkata tudi IDE in audio kabel. Vse kar je na CDju se dobi pa na Internetu v novejsih verzijah.

Snemal nisem se nic ampak mislim pa da je s tem zadnjim firmware-om ki dodaja SoludBurn in OverSpeed funkciji ter na podlagi vseh testov to res optimalni pekac ki ga je mogoce danes kupiti (sploh za tak denar).

Pekac sem narocil preko www.pixmania.com za vsega skupaj 14.400 SIT (enota + postnina).
Slikce so pa na http://149.156.124.1/~perplexer/dw1640.html

e-marko ::

Lepo, ni kaj. Sam še vedno čakam na črni model.:)

LP
...somebody, somewhere...

MEDENA ::

sej maš Philipsa...isti šmorn :D

Boky ::

Ok, tudi sam sem nabavil philipsa 1628. Zadevo bi rad pretvoril v Benq 1640, pa nekako ne najdem nobenega CVT firmware. A mi lahko malce pomagate?
Thanx!

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

e-marko ::

Smo že.:D Poglej kakšno stran nazaj. Jaz bi odsvetoval.

LP
...somebody, somewhere...

Cosmo ::

Zanima me, kakšna je ta "polna funkcionalnost pekača", ki jo pridobim, če flasham 1628 v 1648. Kaj konkretno? Tnx.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

Boky ::

A res nima noben kakega uporabnega CVT firmware-a za crossflash?

MEDENA ::

Cosmo ::

Tukaj imaš CVTje.

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

MEDENA ::

bump :P

TheJack ::

Milijonkrat se opravičujem ker še jaz postavljam vprašanje ki je bilo že stokrat postavljeno, ampak ziher je ziher. In deset jurjev je deset jurjev.

Torej, danes sem kupil Philips PBDV1628B. Prepozna ga kot Philips DVDR1628P1 Q1.1. Imam WinDWFlash.exe in Bslb.cvt, ki sem ga dobil tukajle.

Bo to šlo 100% na BenQ 1640? Je model taprav? Je .cvt taprav?

Danke schoen!
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Quikee ::

BSLB je firmware od BenQ 1640 torej to je OK. WinDWFlash.exe je flasher za BenQ pogone torej je tudi OK. Philips 1628 je klon BenQ 1640 in se v windowsih predstavlja kot DVDR1628P1 kar pomeni, da je tudi to OK.

Veliko srece. =)

MEDENA ::

A samo 10,000 SIT je bil ? NORO :)

igor0203 ::

Jst sm tud kupu tega Philipsa in ga s pomočjo MEDENE flashal v Benq.

Zanga sm pa dal 10800SIT.

TheJack ::

Quikee: Najlepša hvala za info! Takoj jutri se lotim flashanja in testiranja.

MEDENA: Za gotovino 10.500 in še nekaj tolarjev.... Najcenejša CD/DVD enota kar sem jih kdaj kupil. Upam da tudi najboljša.:)
Bonis nocet, qui malis parcit.

MEDENA ::

Vidim,da je pri PCHANDU cena padla na samo 11.135 - 5% na gotovino.....Fak res nora cena :D

TheJack ::

Torej.... Zadevo sem uspešno flashal na 1640. S pogonom sem drugače zelo zadovoljen. Ne bom šel v podrobnosti, ampak zadeva pri 16x peče bolje kot NEC pri 4x (par mesecev nazaj sem razlagal, da gredo pri NECu PIE v višave pri vsakem DVDju posnetim z več kot 4x. In to velja tako za 3500 kot 3540).

Imam pa še eno kratko vprašanje.....:D

Po ECMA standardu mora bit PIE Max < 280, PIF Max < 4 (oz. 16 pri BenQ-jih),....

Kaj to pomeni? Da je pri BenQih 16 PIF Max enako kot pri drugih 4 PIF Max? Preiskal sem Google in CDFreaks forum, ampak ne najdem nič dovolj razumljivega. Našel sem tale Quikeejev odgovor na CDRInfo forumu, ampak na žalost niti tu ne najdem odgovora na svoje vprašanje. Ali PI Failures, če skeniram na BenQu, ne smejo iti čez 16 ali čez 4?
Vem da je bilo o tem že govora na ST forumu, ampak zaradi slabega iskalnika ne najdem čisto nič pametnega....

Ali je torej tole dobro ali slabo?


General Information
Drive: BENQ DVD DD DW1640
Firmware: BSLB
Disc: DVD+R (MCC 004)
Selected speed: 8 X
PI errors
Maximum: 9
Average: 1.32
Total: 9293
PI failures
Maximum: 6
Average: 0.02
Total: 198
PO failures: 0
Jitter
Maximum: 9.8 %
Average: 8.58 %
Scanning Statistics
Elapsed time: 9:16
Number of samples: 16843
Average scanning interval: 8.00 ECC
Glitches removed: 0
Bonis nocet, qui malis parcit.

Quikee ::

Kaj to pomeni? Da je pri BenQih 16 PIF Max enako kot pri drugih 4 PIF Max? Preiskal sem Google in CDFreaks forum, ampak ne najdem nič dovolj razumljivega. Našel sem tale Quikeejev odgovor na CDRInfo forumu, ampak na žalost niti tu ne najdem odgovora na svoje vprašanje. Ali PI Failures, če skeniram na BenQu, ne smejo iti čez 16 ali čez 4?
Vem da je bilo o tem že govora na ST forumu, ampak zaradi slabega iskalnika ne najdem čisto nič pametnega....


Na kratko: pri BenQ-jih pif max ne sme it cez 16 PIF Max

Na dolgo: ECMA standard doloca, da ne sme biti PIF Max cez 4 PIF pri skeniranju 1 ECC (en 32 KiB ECC sektor) ampak BenQ ne skenira pri 1 ECC ampak pri SUM 8 ECC (osem 32 KiB ECC sektorjih sestetih skupaj). S tem prakticno izgubis na natancnosti in ne ves natancnega PIF max. Kompromis temu je pa bil, da se v tem primeru uveljavi 16 PIF Max in sicer je to polovica vrednosti, ki jo dobis ce sestejes 8 ECC sektorjev vsi po 4 PIF ( = 32). To je v primeru, ce so bili vsi sesteti ECC sektorji imeli PIF = 4.. kar pa se realno zgodi zelo redko kdaj zato polovica te vrednosti. Je pa mozno, da tudi v primeru ce je PIF max 5 v tem primeru sel preko ECMA standarda.

Drugo pa je ce se ECMA standarda drzis ali ne saj kvaliteta od njega ni kaj dosti odvisna (ECMA standard doloca sprejemljivost ne pa kvalitete) ampak od tega kolko je dejansko PIE in PIF na mediju torej PIE in PIF total, ter seveda kako so razprsenost PIE in PIF. Ce so razprseni po celo mediju ni panike, ce pa so zdruzeni na majhnem delu medija pa je problem (zato je tudi pomembno pokazat sliko scana in ne samo rezultate recimo). To je tudi to na kaj jaz najbolj gledam.

Ali je torej tole dobro ali slabo?

Odlicno... PIE total pod 10000, PIF total pod 200 in Jitter Max pod 10% je super. Mislim, da se tako dobrih MCC004 medijev nisem mel.

TheJack ::

Točno tak odgovor sem hotel! Res hvala lepa.

Drugače pa kot sem rekel: pekač je zakon. Zgornji DVD je sicer posnet pri 12x, ampak tudi pri 16x so rezultati precej dobri, le PIF proti koncu malce narastejo (zato sem se odločil da bom tele Verbatime raje snemal z 12x. Tako pri hitrosti ni nobene razlike).
Pri NECu (pri 3500 in 3540) so šli PIE pri višjih hitrostih tudi preko 200.000 total (s PIF je bilo manj problemov), zato je recimo moja Toshiba take DVDje tudi težje brala.

Skratka, za tak (in še večji) denar se po mojem boljšega pekača ne da dobiti. Je pa res da sem do sedaj probal le MCC004.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Kaufmann ::

.Torej.... Zadevo sem uspešno flashal na 1640. S pogonom sem drugače zelo zadovoljen. Ne bom šel v podrobnosti, ampak zadeva pri 16x peče bolje kot NEC pri 4x (par mesecev nazaj sem razlagal, da gredo pri NECu PIE v višave pri vsakem DVDju posnetim z več kot 4x. In to velja tako za 3500 kot 3540).

Ok, zdaj ko je flashan snema bolje kot Nec, kaj pa če ni flashan?
Kupujem nov pekač, ga nebi flashal, hitrost ni toliko pomembna, rad pa bi čimboljšo(obstojno) kvaliteto zapisa za ta denar. Bo ta pravi zame?, in kateri mediji so priporočljivi za ta pekač?
Hvala za odgovor
ni podatka

TheJack ::

k, zdaj ko je flashan snema bolje kot Nec, kaj pa če ni flashan?

S Philipsovim firmwareom sem posnel en sam DVD, ki ni bil posnet nič slabše kot DVDji z BenQovim firmwareom.
Bonis nocet, qui malis parcit.

cbelica ::

Torej je med 1628B/1628K razlika samo v bulk/retail pakiranju?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Arthur ::

Mene pa zanima če je tale pekač ta, o katerem se pogovarjate. piše sicer 1628, ampak temule ni preveč podoben.

Rad bi kupil nekje v Ljubljani, ker nimam avta da bi šel v Trzin (pa bencin je drag).

Kaufmann ::

Mislm da imajo samo slikco napačno, drgač pa, pojdi pogledat.
ni podatka

TheJack ::

Philipsa 1628 (OEM verzija) sem zadnjič videl v Comtronovi trgovini v BTCju....
Bonis nocet, qui malis parcit.

MEDENA ::

pomoje kar soliden scan a ?

Arthur ::

TheJack, res je, sem šel pogledat in ga vzel. Hvala.
Graf mam pa takle, snemal sem na 8x:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arthur ()

osama ::

Fantje jest mam pa eno vprašanje! Sem prebrau celo temo pa vsi govorite o nekem flešanju! Men se na žalost ne sanja o tem kaj je to,...zanim pa me če ta philips 1628 oziroma benq 1640 (če ga dobim) dobro bereta navadne DVD-je in pišeta DVD-RW? Ker rabim predvsem to...

HVALA

osama ::

A zdej pa nikjer ni nobenga... :(

e-marko ::

Normalno, da bere in piše tako kot mora. Drugače ga ne bi vsi tako hvalili. Malo poglej nazaj kakšno stran in boš videl, da ni nobenih pripomb čezenj.

LP
...somebody, somewhere...

osama ::

LP.

Philips je že v hiši samo mam pa dva vprašanja! Prvo ker je zadej en kabel za audio, a ga moram dokupit oziroma zakaj sploh je ta kabel (prejšnji cd-rom je ostal notri in imam na njega priklopljen ta kabel)? Drugo me pa zanima ker je izvedba 1628P1 a je kej razlike med temu P-jam in ostalimi verzijami o katerih je bilo govora v tem postu?

Hvala

Arthur ::

kakor vem imamo tudi vsi ostali p1, poglej The Jack-ov post 2 strani nazaj.

kabla za audio ne rabiš, cd-je boš vseeno lahko poslušal (če bi jih že hotel poslušat na računalniku).

aks_! ::

Živjo!
Zanima me, kako je s temi oznakami. Kupiti nameravam namreč Philips 1628 oz. 1648 (in ga verjetno flashat v BenQ 1640). Videl sem, da v Comtronu prodajajo DVD RW*16 Philips DVDRW1628B Bulk. Zdaj me zanima, kaj pomeni tisti B. Sicer pa je to OEM verzija, ali pač?:D
thx

e-marko ::

Stran, dve nazaj... Stokrat napisano.:\
B = black, oem. G = beige (bel), oem.

LP
...somebody, somewhere...

aks_! ::

Stokrat napisano al pa ne...:D
Na spletni strani Com-shopa sta dva modela z istimi oznakami (oba imata B) le da je eden siv drugi pa črn. Pol sem pač sklepal da to ni oznaka barve.
thx vseeno:D :D .

osama ::

Zanima me še nekej! Zakaj nimam možnosti v nerotu odkljukati opcije zeključi CD ker moram potem vsakič zaključit CD?Pri starem cd pekaču pa lahko odkljukam...?:\

AlienRex ::

Enota je Philips 1628
V cem je problem, ker je hitrost dejanskega skeniranja v Nero CD-DVD speed pod 1x (tudi scan, ki ga je poslal Artur ima hitrost pod ena, ceprav je hotel da se skeniras 16x). Pri vecini vidim, da je hitrost 6 ali 8 ali 12 oziroma kolikor pac je nastavljeno v "pul down" opciji settings okna.
[EDIT Mislim, da sem nasel odgovor tukaj ]. Zgleda je tako omejeno s FW :(

Glede na to, da garancije ne velja, ce se vstavi drug FW (crissflash z Benq 1640), me zanima kje dobim CVT datoteko od 1628 (da v primeru uveljavljanja garancije flashnem enoto nazaj v Philipsa DVDR1628P1 kot je bila originalno). Kje se dobi datoteko za DVDR1648P1 vem, a zelel bi imeti za 1628.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlienRex ()

Quikee ::

AlienRex:
Firmware dobis tukaj (za PBDV1628B in PBDV1628G oz. za vse pogone, ki se v windowsih predstavijo kot DVDR1628P1 in imajo firmware verzijo v formatu Qx.x) in sicer verzija Q2.2.

Za vse pogone, ki se predstavijo kot DVDR1648P1 in imajo verzijo firmware v formatu Px.x se dobi zadnji firmware tukaj (P2.2)

Flashas pa lahko z mojim BQFlasher-jem, ki podpira tako CVT kot EXE firmware-e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

AlienRex ::

Uporabil program in uspesno prelevil Philipsa v Benq. Je pa program zelo uporaben, ker ni potrebno iskati CVT datotek. Vse pohvale za izdelek! Samo ena majhna pripomba: ko stisnes gumb Flash in program zacne s flashiranjem, bi kazalo onemogociti gumb Flash (ker drugace lahko koga premami se enkrat klikniti nanj)
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Quikee ::

AlienRex: Kaj ga ne disable-a? Sem mislo da ga. Bom popravil.. hvala za pripombo. =)

AlienRex ::

Vidim da je verzija 0.7.1 ze zunaj.... si bil pa hiter.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Quikee ::

Hehe.. sej sem poklical samo 2 metodi, 4 pa odstrano. =) Se 10 minut nisem rabo za vse skupaj. =)
Upam samo, da zdaj ne bo vec freezal po flashanju. Meni se sicer to ni dogajalo.. se je pa nekaterim.

osama ::

A slučajno kdo ve odgovor na moje vprašanje... Zakaj nimam možnosti v nerotu odkljukati opcije zeključi CD ker moram potem vsakič zaključit CD?Pri starem cd pekaču pa lahko odkljukam...?

Quikee ::

osama: Nebi vedel.. kolko sem testiral imajo pri meni vsi DVD pekaci onemogoceno to moznost (Nec 3540, LG 4163, Philips 1640P in BenQ 1640).. tudi ce dam Create Multisession disc. Drugace pa ce oznacis No Multisession ali kaj je ze se CD privzeto sam zakljuci.

Arthur ::

Quikee, hvala za super program, je koristil.

zdaj pa tudi mene zanima, zakaj pri men skenira z 1x hitrostjo, pri Medeni je šlo pa s 6x, pa sva imela enak pogon in fw...

Quikee ::

Arthur: naredi brust rate test v Nero CD/DVD Speed. Brust rate mora bit ~22+ MB/s.. ce je manj imas problem z DMA in/ali IDE gonilniki. Ce ne pa se enkrat probaj skenirat pri 8x (standardna hitrost skeniranja za BenQ pekace).. drugace meni 16x skeniranje dela brez problema.. 1x skeniranja pa BenQ sploh ne podpira (prav tako ne pecenja ne branja pri 1x in 2x) zato je to se posebej cudno in nakazuje na probleme.

Arthur ::

burst rate imam 22 MB/s. tudi sicer pri normalnem delu je čisto hiter in vse. samo pri skeniranju je počasen, pa C2/PIF skena nima.

v linku, ki ga je dal AlienRex, je omenjeno da Philipsov firmware Q2.2 (zdaj imam tega) nima podpore za PIF, skenira z manj kot 1x hitrostjo in bere s 12x. tudi sicer sem na dosti koncih opazil, da Benq 1640 in njegovi kloni nimajo zaznave C2 napak. tukaj pa nekaterim vseeno dela! weird.

jutri imam izpit, kasneje se bom še malo pozabaval z različnimi firmweri, pa bom videl kako. saj ne da bi me gornje pomankljivosti preveč motile, samo rad bi, da pekač da vse od sebe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527271 (13030) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297290 (26392) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100903 (25412) nuclear
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191850 (1669) Caligula
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897680 (5263) AtaStrumf

Več podobnih tem