» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
27 / 30
»»

Quikee ::

Ta firmware ko ga ma Dr_M je neuraden modificiran firmware za Nec 3540, ki ga je modificirala Dee-27 (s pomocjo Liggy-ja). Dobis pa ga na CDFreaks forumu oz. na ScorpioSoftovem mirroru firmware-ov za Nec pekace. Najnovejsa verzija je 1.W3.

keko ::

Mene me zanima v čem je razlika med dvd-r in dvd+r;dvd-rw in dvd+rw.
DVD-R DL to vem da so dvoslojni , kaj pa pomen dvd +r9?

Hvala za odgovore!

Quikee ::

DVD-R, DVD-RW in DVD-R DL format DVD Foruma
DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL format DVD+RW Alliance

DVD-R, DVD+R - zapisljivi WORM(Write Once, Read Many) enoslojni medij
DVD-RW, DVD+RW - prepisljivi medij
DVD-R DL, DVD+R DL oz. znana tudi kot DVD-R9 in DVD+R9 - zapisljivi WORM dvoslojni medij

DVD+R9 in DVD-R9 pa zato ker je DVD9 oznaka dvoslojnega medija

Razlike med DVD-R in DVD+R za normalnega uporabnika niso pomembne. Iz tehnicnega vidika je DVD+R boljsi, ima pa manjso kompatibilnost kot DVD-R.. ta manjsa kompatibilnost pa se iznici ce je medij zapisan z booktype DVD-ROM. Kar se kvalitete tice sta tudi enaka.. je pa res, da nekateri pekaci imajo rajsi en format bolj kot drugi. Veliko bolj kot format je pomemben proizvajalec medija, katerega se identificira preko MID-a, ki je prisoten na vsakem mediju.

Isto kot za DVD+R in DVD-R velja za DVD+RW in DVD-RW.

Pri dvoslojnih pa je trenutno dosti boljsi DVD+R DL. DVD-R DL medijev se se sploh prav ne da dobit in ima nikaksno kompatibilnost zaradi nemoznosti spremembe booktype-a.

keko ::

Najlepša hvala zarazlago!

karma ::

mene pa zanima sledeče:

imam NEC 3500AG, firmware ver.2.19 pa opažam, da zadne cajte slabo oz. dolgo prebira navadne CDje, predvsem tiste, ki jih je sam posnel. Čas med vstavljanjem CDja in medtem ko lahko poženeš/kopiraš file je precej dolg (med 10-20sec, včasih tudi dlje). Se to da rešit s kako zamenjavo firmwarea ali kako drugače?

lp

k.
...obsolete...

AtaStrumf ::

Po moje ti laser ali pa pick-up mehanizem za CD-je crkuje, ker se je meni podobno dogajalo tudi z mojim LG-jem. Zanimivo je, da ko sem prižgal mašino je še nekako delalo a počasi, po kakemu dnevu pa skor ne več, dokler ni po dveh dneh čist odpovedal. Predlagam da poskusiš če je pri tebi isto in potem v reklamacijo, če je še možno. Še nekaj je bilo zanimivo, nekateri navadni CD-ji (ne CDR-ji) so lahko pogon obudili od mrtvih 8-O.

Trubadur ::

Ker je tema res doolga se mi je ne da brati cele zato bom kr takoj vprašal :)
Kater NEC DVD pekač je trenutno best buy?
:8)
Berite Thomasa!

Quikee ::

Vrjetno zadnji... Nec 3540. =)

Trubadur ::

Ok, hvala :)
Berite Thomasa!

Caligula ::

Ok pšo dolgem casu spet malo v tej temi-kje, katere in za koliko,.. se trenutno najbolj splaca kupit?

Prazne DVDje namrec. Za NECa 3520 in 3540?

Kaj je bestbuy opcija?

boštjan ::

caligula,za medije imamo tole temo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

m.i.h.a. ::

Par vprašanj.
Mam nec-a 3500AG z originalnim firmware-om (cifre se ne spomnim, ker je na drugem compu, ampak bom pogledal, če je potrebno) torej nikdar menjan, pa me zanima kaj bi pridobil oziroma kakšni so kaj popravki z novejšim FW?
Sicer pekač deluje zadovoljivo, ampak včasih se pri nekaterih (hm,...večini) filmih stvar zatika in se film za trenutek ustavi potem pa se spet naprej predvaja. Ustavlja se pa včasih za par sekund včasih pa za kakšno minuto in je zelo nadležno. Niso pa imuni kupljeni filmi niti lastno zapečeni.
Bi znal tole nov FW popravit?

Razni grafi in scandiski na zapečenih medijih so lepo berljivi brez kakšnih anomalij, le pri prvdajanju ga serje.

EDIT: v primeru, da se mi bi nadgradnja splačala mi dejte še predlagat kater FW naj dam gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Trubadur ::

Ok, danes nabavil pekač NEC 3540 ampak se pojavi problem da mi BIOS ne zazana ne DVD-pekača ne navadnega.
DVD je na secondary master, drugi pa na slave. Povezana sta z navadnim IDE kablom.
Kje je problem?

lp
Berite Thomasa!

Engineer_SLO ::

preveri kable,sigurno je tu problem,pa seveda še enkrat preveri mostičke...:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

cbelica ::

Quikee, kdaj (ce sploh) lahko pricakujemo FW za 3500, ki bo omogocal PIE/PIF scan?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Quikee ::

"Quikee, kdaj (ce sploh) lahko pricakujemo FW za 3500, ki bo omogocal PIE/PIF scan?"

Ne vem... moral bi prit ze zdavnaj samo zgleda da ga sploh ne bo. Nec pac.

BaRtMaN ::

Mene pa zanima, če obstajajo kakšne prednosti pri uporabi nVidiinih nForce 2 IDE gonilnikov v primerjavi z Microsoftovimi. Zadeva mi deluje povem zadovoljivo z MSjevimi, ampak me firec matra.

Sem iskal kakšne teme na cdfreaks.com pa je rezultatov bolj švoh veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Quikee ::

Kaksne vecje prednosti ni.. so pa NForce IDE bolj optimizirani torej manjsa CPU poraba, rahlo vecja hitrost prenosa pri HD. Pri pekacih pa nisem opazil kaksne prednosti vecinoma le slabosti kot nedelovanje Adaptec ASPI, razni problemi kot npr. dolgo pecenje, ki zaradi neznanih razlogov ne preseze 4x z uporabo nekateri NForce IDE driverjev, problemi z DMA, itd. Za vse pekace je priporocljivo uporabljat MS IDE zaradi teh tezav.

Zaradi tega tudi dostikrat vidis teme, v smislu "Zakaj mi pri peki pri 8x,12x,16x hitrosti rabi 45 minut da konca..", ker vecina si namesti IDE driverje od proizvajalca.

BaRtMaN ::

Hvala. Bom potemtakem kar pustil pri miru, kar ni pokvarjeno.

Mobidick ::

Lastim si NECa 3500A. A komu škloca notri, recimo ko vžge računalnik ali ga izklopi, pa tudi ponavadi med iskanjem nosilca???

Sicer ta škloc ni nevem kak glasen (verjetno ga kdo z glasno mašino sploh slišal ne bi {ali pa morda ja}), je pa nadležno poslušat, če maš kolko tolko tiho mašino, pri čemer se še to šklocanje kar glasno sliši.
The future is digital!

Quikee ::

Nope.. moj nic ne skloca.. ceprav je moja masina kar glasna ampak nikoli nisem slisal kakrsnega koli sklocanja ne pri branju ne pri pecenju. Kaj to ti je ze od zacetka skloca?

Mobidick ::

Ja, že pol leta, odkar ga imam. Sem vmes že flešal z novejšimi FW, pa ni nič. Sem prazno upal, da bo z novim FW boljše. Pa zgleda, da je to kaka napaka na pekaču. Saj sem ga dans neso na servis, tak da upam, da dobim novega naslednji teden.
The future is digital!

Quikee ::

Ce bos dobil novega bos dobil Nec 3520 ali 3540 =) Nec 3500 vec ne izdelujejo.

BaRtMaN ::

V tem primeru, Mobidick, ti lahko rečem le lucky bastard. Menjaš za normalnega 3500AG? :D

Quikee ::

Jaz tudi menjam 3500 za 3520/3540 ali pa za Plextora 712/716. Kdo zainteresiran.. ? =)

Mobidick ::

Ja ne vem kaj bo. Upam samo, da ne bojo rekli, da niso nič slišali, pa še zaračunali povrhu.
The future is digital!

Rushie ::

Okej fantje, sem nov tukaj in imam vprašanje. Namreč, sem "ponosen" uporabnik sistema Windows 98 (samo 98, ne 98SE itd.) in resno razmišljam, da bi nabavil NEC 3540. problem je v tem, da se bojim, da le-ta ne bo delal v Win 98. Sem delal malo research na netu in kot vse kaže bi moral za NECA 3540 imeti vsaj Win 98SE. je to res? Ali NEC 3540 dela tudi v navadnem Win 98 sistemu? In če ne, kateri DVD writerji potem delajo v Win 98?

MEDENA ::

menjaj sistem ne vem kaj sploh še delaš v win98 jao.

Quikee ::

Ne vidim razloga zakaj na Win98 pekac ne bi delal. Ce dela CD pekac bo delal tudi DVD. Pekaci sami po sebi ne rabijo gonilnika saj komunikacija med racunalnikom in pekacem oz bilokerim CD/DVD pogonom poteka preko standardnih SCSI ukazev, ki jih program poslje preko ASPI vmesnika (je pa zato bolj vazen IDE gonilnik). Torej vse kaj se spreminja so ti ukazi, ki so jih nekatere dodali nekatere spremenili posebej za DVD-je in le program za peko jih mora podpirati, nobena druga komponenta OS-a ne rabi. Torej ce ti deluje novejsi Nero (od 6.x.x.x navzgor) bos lahko pekel na DVD-je. Kar me skrbi je glede na to, da se mas vedno Win98 je, da imas bolj slab sistem. Pri DVD peki posebej pri visjih hitrostih moras DVD pekac preskrbovat z veliko kolicino podatkov... pri 16x recimo na koncu rabi 22 MB/s.. kar pa kak starejsi trdi disk vrejtno ni zmozen. Pri nizji hitrosti recimo 4x pa pomoje ne bo problema.. saj rabis le 5,5 MB/s. Nizje hitrosti pa niso priporocljive.

Rushie ::

Thanks za odgovor, Quikee. :))

NoBody- ::

Doma imam Pioner DVD-RV DVR -107 pekač :D

Problem je v tem da vse cd-je peče na max. hitrosti 24x , čeprav piše da lahko peče navadne cd-je pri 48x in višji hitrosti. Zaj pa me zanima kateri je najnovejši firmware za ta pekač in da deluje brezhibno.

p.s. Pa če lahko kakšen link kjer bi lahko downloado ta firmware!

Lp

Quikee ::

Uh ne vem kaj si ti gledal ampak kolko vidim v specifikacijah pise 24x za pisanje na CD-R. Najnovejsi firmware pa dobis na uradni strani od Pioneer-ja. Ce deluje brezhibno pa ne bi vedel.. vrjetno ze ce je uradni. =)

BTW. To je tema za Nec pekace.

polde66 ::

Acer , pioneer 107 max peče na 24x brzini neglede če mu ti daš not cd ki podpira do 52 x snemanje.
pa še to , najnovejši firmware je že dolgo zunej in dela brez problema, Brez problema dela tudi na platah ki majo nforce2 čipovje.
preverjeno pa iz prve roke
polde

DrAndy ::

NEC ND-3540A Review:

http://www.cdfreaks.com/article/214/

This burner really impressed us with its excellent write quality and the very fast read abilities on DVD±R/RW media (16x/13x). Together with that the burner is capable to burn some DVD±R/±R DL media at higher speed then certified.


To sum it all up, this is what we would say: “An excellent choice for those who are interested in quality and needs a very fast DVD±R/RW drive”.
Zagotovo vem le to, da nič ni zagotovo.

Vlady ::

Kaksne vecje prednosti ni.. so pa NForce IDE bolj optimizirani torej manjsa CPU poraba, rahlo vecja hitrost prenosa pri HD. Pri pekacih pa nisem opazil kaksne prednosti vecinoma le slabosti kot nedelovanje Adaptec ASPI, razni problemi kot npr. dolgo pecenje, ki zaradi neznanih razlogov ne preseze 4x z uporabo nekateri NForce IDE driverjev, problemi z DMA, itd. Za vse pekace je priporocljivo uporabljat MS IDE zaradi teh tezav.


Jaz imam nforce2 plato in imam nameščen od nvidie gonilnik za IDE, pa mi dela pekač NEC 3500A B.P. do 8x snemanja DVD-jev. Več nisem probal ker nikjer ne dobim "hitrejših" dvd-jev. Sem pa upgrade-al firmware na pekaču na najnovejšega. Poleg tega ti od nvidie driver omogoča še par nastavitev hitrosti in cache memory-ja in speed test.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Quikee ::

Vlady: Ja no sej nisem rekel, da na vsaki NForce IDE driveri delajo probleme.. je pa to pogost vzrok. In bilo kje na kaksnem forumu vprasas ti bo vsak priporocal MS IDE ravno zaradi izogibanju teh tezav, ki lahko nastopijo. Tudi sam sem imel NForce IDE zelo dolgo.. dokler nisem ugotovil vzroka zakaj mi Adaptec ASPI ne deluje. Ko sem presaltal na MS IDE(NVidia SW) pa je tudi Adaptec ASPI normalno zacel delovat.. da bi kaj pocasneje zacelo delat pa nisem opazil.. torej ce so razlike so minimalne.

OldSkul ::

Men so od Nvidie driverji za IDE tako nagajal, da sem doživljal neprestane BSODe.

Blazz ::

torej ker FW je najbolsi za NEC 3500??? , ker tlele jih je na tone, pa ne vem kerga dat gor...
help meh? =)

Quikee ::

Najboljsega firmware-a ni .. in je predvsem odvisno od tvojih potreb oz. za kaj ga rabis. Zadnji uradni firmware pa je 2.19.

Blazz ::

no pol bom pa tkole reku, ker se mi res ne da pregledat vseh teh neumnosti., mi pa ti svetuj kateri je gut, ce mam takele potrebe:
dost cdjev mi zadeva peče samo z 32x hitrostjo, pa so cdji 52x itd, pa pr dostih dvdjih k bi mogl 8x pečt 9 min peče ucasih 13 min ali vec (kljub temu da pise da je 8x)... torej rad bi visjo hitrost....

kerga dam gor =)

Quikee ::

"dost cdjev mi zadeva peče samo z 32x hitrostjo, pa so cdji 52x itd"
To ni reseno v nobenem novejsem firmware-u. Je pa res da je hitrost dolocena v firmware-u, ampak zaradi kvalitete oz. nezanesljivosti so hitrost mnogim CD medijem omejili na nizje. Glede tega ne mores nic naredit.. ker se s peko na CD medije na DVD pekacih vec nihce ne ukvarja.

"pa pr dostih dvdjih k bi mogl 8x pečt 9 min peče ucasih 13 min ali vec (kljub temu da pise da je 8x)... torej rad bi visjo hitrost...."
Da ti pece DVD namesto 9 minut pri 8x pa vrjetno ni problem firmware-a oz. pekaca.. ampak vrjetno medijev. Pri dostih medijih predvsem slabse kvalitete se zgodi, da pekac zniza hitrost med peko glede na stanje odbojnosti medija, da ga proba cim bolj kvalitetno in s cim manj napak zapeci. Glede tega ne mores nic razen, da kupujes kvalitetne medije zal.

Seveda pa taksen problem lahko nakazuje tudi na probleme v konfiguraciji. Torej mozno je, da nimas pekaca v UDMA2 nacinu zato bi blo fajn to preverit. Vrjetno mas Nerota... zazeni v start meniju v mapi Nero/Nero Toolkit/Nero CD/DVD Speed program. V pekacu moras met DVD ali CD medij in stisni Stisni Run Test(Poženi Test) in Brust rate(Stopnja prenosa). Ce ti izpise stopnjo okoli 23 MB/s je OK.. ce pa okoli 16 MB/s ali manj pa mas ta problem, da nimas pekaca v UDMA2.

Kar se pa tice tvoje zelje po zapisovanju pri vecji hitrosti (12x, 16x) je za to najboljsi kak neuraden firmware (seveda ce nalozis neuraden firmware izgubis garancijo).. z njim bos lahko zapisoval pri visji hitrosti na nekatere medije seveda vecinoma tudi na racun kvalitete.. mogoce bi bil se najboljsi recimo L&D 2.TD. Ce pa noces neuradnega firmware-a pa je najboljse kar posect po uradnem 2.19. Seveda kot sem rekel ni nujno, da bo firmware resil zgornji problem hitrosti pecenja na DVD medije pri 8x.. za CD-je pa sploh ne.

maia ::

evo eno analfabetno vprasanje:
za darilo sem dubla nec 3540a. se pravi brez navodil, brez kablov, softwarea...
kaj mi manjka in kje to dobim!?
sorry :)
m.

MadMax ::

4 vijake, izvijač, morda IDE kabel, software (npr. Nero).
Morda ne bi bilo slabo, če bi bil med montažo prisoten nekdo, ki mu te stvari niso tuje.
Pa vse naj-naj za r.d. (predpostavljam:8) )

Aja, kje dobit? Izvijač bi rekel da se ti že kje kakšen valja doma, vijake in kabel v bližnji računalniški trgovini. Tudi software najbž dobiš v trgovini, o drugih možnih dobavah pa ne smem javno, zaradi pravil :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

maia ::

mm hvala za cestitke in odgovor!
torej, IDE kabel praviš? ki gre na USB al kako?
kako pa je z elektriko? res nimam nobenga kabla:)
software je najmanjši problem v bistvu.
ne razumem pa kaj moram razsraufat?
tnx,
m.

maia ::

eee, skuzila vijake. ampak bo kar eksteren mojmu laptopu...
m.

zile ::

Če imaš laptopa, potem ne boš nič rabila šraufati po laptopu, zato da ti bo dvd pogon delal. Če si dobila samo dvd pogon, potem rabiš še zunanje ohišje zanj. Najbolj da ga odneseš v eno računalniško trgovino in jim rečeš da bi rada preko USBja uporabljala svojega NECa na laptopu. Serviser ti bo v 5 min sestavil dvd v lično zunanje ohišje. Komplet zunanje ohišje +usb kabel je nekje do 10k.

polde66 ::

v Big bangu al pa bofu maš ohišje za okol 7 al 8 jurjov pekač pa pač kupiš kak ti paše , sestavt ga je pa zlo simpl, vsa zadeva potrebuje samo še električno vtičnico in se prenaša preko usb 2.0 , Isto uporabljam na prenosniku pa sem s tem zlo zadovoljen
polde

cbelica ::

polde66: Kako si pa zadovoljen s peko? A mas kak scan mogoce? (sam se tudi zanimam za 'eksterno resitev'):)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

polde66 ::

ej sori nimam scana. S peko sem zadovoljen predvsem zato ker mam pač poceni prenosnik k v osnovi nima dvd pekača. Tole je pa idealna rešitev.Pa tud za take ki jih nimajo niti v prenosnikih niti v stac. kompih, mi prav pride za kak beckup nardit. Edino kar me moti je pač ogromno ohišje ki je podobno kaki knjigi kuharski recepti.
Drugač pa odlično. Not sem spakiral pioneerja A07, kater nima kakih problemov na platah z nforce2 čipovjem. Ma skratka vsestransko uporabna zadeva, sploh če maš kakzga pekača odveč pa se ti ga škoda zdi prodat za 3x cenej.
polde

Caligula ::

Za vse, ki rabite poceni zunanji pekac povprasajte pri kararkoli.com
So meli se pred kakim tednom po 16.000 SIT Eksterne Benqe 1620.
««
27 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527103 (12862) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169296977 (26079) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34526892 (11843) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282285 (1576) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897615 (5198) AtaStrumf

Več podobnih tem