» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
30 / 30
»
»»

cbelica ::

Slab zapis!? a se ti blede?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

e-marko ::

Ne, ne blede se mi. Lepo sem povedal in pričakujem, da se tudi ti obnašaš temu primerno.:\
Preveč je PIF visok. Če pa ti misliš, da je to super zapis, potem pa le...

LP
...somebody, somewhere...

Dr_M ::

e-marko: ja sori, morm te razocarat, res se ti blede ;) :)
PIF ni visok, je pa res, da ga prevec pif napak na kupu. ampak dokler se drzijo pod 8, je use uredu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

LiteOn skenira pri 1 ECC.. kar pomeni max PIF nad 4 je ze kriza. PIF je lokalni visok kar je se dodaten problem.. ce bi bil cez celotno povrsino bi blo OK. PIE tudi nakazuje na probleme na tistem obmocju. LiteOn-i imajo tudi vecjo toleranco saj so zelo dobri bralci in ce pokazejo kaksen problem so lahko se 3x hujse drugje.

Arthur ::

off-topic, tale prevod Nerota je pa čist svetovn: povprečn, PI errors, PI failures, trepet, pa končna = 70..

Dr_M ::

Quikee: hm...v kprobe vodicu je pa pisal, ce mas 1 ECC, da je max PIF 8x lahko. a potem tm lazejo? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

“- In any ECC Block the number of PI-uncorrectable rows should not exceed 4.” link
Ali rabis se link do ECMA standarda, kjer to pise? =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

LittleDevil ::

A mi lahko pove kdo kaj je rezlika med:

-NEC ND-3550 DVD-+RW 16x
-NEC ND-4551 DVD-+RW 16x
-NEC ND-4570 DVD-+RW 16x

Katerega od teh treh mi priporočate...

LP

Han ::

- 3550 ne podpira DVD-RAM
- 4551 podpira LabelFlash
- 4570 je najhitrejši med vsemi, je popolnoma prenovljen in po prvih testih zapisuje dokaj dobro

Bador ::

Lo

En problem...
Uceri sm instaliral nov NEC ND-4551 .Winsi so ga lepo zaznali in vse OK.
Zdej pa zadeva deluje bp v autorunu , se pravi se igra zazene oz odpre mapa ce so gor podatki na mediju.
Problem nastane ko hocem rocno odpret drive v mycomputer.Takrat mi javi "pls insert disk" , cepraw je medij v enoti ? o0

Se komu sanja kje je fora ?

qwe ::

Jst imam pa nov 4550a, pa mi javi isto foro. DVD zapeče, prebrati ga pa noče, drive je kao prazen!??

lp

cekr ::

Reši vaju ASPI gonilik. Nadgradnja sistema bi se pa tudi izplačala.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

qwe ::

OK, bom pogledal glede SPI gonilnikov. Priporočate nero ali Adaptec:
http://www.nu2.nu/aspi/

In kakšno posodobitev naj bi naredil s PC? Imam zadnje popravke od windows update (če si to mislil).

lp

cekr ::

Z SP1 naj bi bil ta problem že rešen.
Sicer pa če pogledaš v Nerotov raziskovalec, bi moral videti vse datoteke na CD/DVD-ju.

Uporabi Adaptec, ker je običajno novejši.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Quikee ::

ASPI gonilniki nebojo meli efekta. Vecina programov tako ali tako deluje preko SPTI vkljucno z XP-ji. Nero pa v vsakem primeru uporablja njihov lasten ASPI vmesnik - razen ce ga rocno zamenjas v Nerovem direktoriju (samo zakaj bi - Nero ASPI je boljsi saj je namenjen izkljucno CD/DVD pogonom medtem ko je Adaptec ASPI bolj splosen).

ASPI je bil aktualen le v Win 9x, kjer je bil Adaptecov ASPI privzeto zraven sistema, SPTI-ja pa Win 9x ni poznal (vsaj ne za komunikacijo z CD/DVD pogoni). Dandanes pa ASPI tone v pozabo in se da vse lepo delat cisto brez njega.

qwe ::

Skratka, NEC 4550a mi še zmeri ne bere lastno posnetih DVD.

Kak predlog za vzpostavitev delovanja? Mam pa ASUS P4P800s MB, 1x HD na prvem ide kablu, na druhem pa je master HD, NEC DVD pa je vezan kot SLAVE.

lp

DOOM_er ::

eh nisi edini. ki mu ne bere. men tut ne bere
Robots will steal your job. But that's OK

muzičar ::

Heheh fantje ali imate na PIV-u nastimane namesto na DMA ali pa ste tako kot sem bil jaz ponosni lastniki okvarjenih NEC-ovih produktov. V Comtronu sem kake 3/4 mesece nazaj kupil NEC 3540A, ki mi je povzročal iste težave, ko sem ga prvič nesel na servis so mi update-al firmware (bi lahko tudi sam samo sem vedel da ni v temu problem) in mi svetovali da ga dam na Master in v Windowsih namesto PIV izberem DMA mode (kar je bilo že veš čas). No ko sem ga drugič nesel in zelo blago zagrozil serviserju so me naslednji dan obvestili da so nasli okvaro in da me v BTC-ju caka nov NEC 3540A. Tako da lepo na servis. Upam da vam nebo treba "blago" zagroziti serviserju:D

Dr_M ::

cudn da mate usi tok problemov s temi neci.
sam mam 2x 3540 in 4571 pa nimam nikakrsnih problemov. ne z branjem ne s pecenjem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

johnyboy ::

"3550 ne podpira DVD-RAM"

Ali lahko razložiš to funkcijo?
Krajna forever.

johnyboy ::

3550 ne podpira DVD-RAM"

Ali lahko razložiš to funkcijo?
Krajna forever.

Zorro ::

3550 ne podpira DVD-RAM"


DVD-RAM so posebni mediji, ki jih je na našem tržišču zelo težko dobiti. 3550 ne podpira peke teh DVD medijev. No, to ni popolnoma res, ker jih je sam hardware sposoben "prebaviti", omejujej ga software, saj so 3550, 3551, 4550 in 4551 v bistvu strojno povsem enaki pekači. Več informacij imaš o tem na voljo na CDfreaks.com.



Zanima me, če kdo ve kje je mogoče dobiti DVD-RAM medije pri nas po neki normalni ceni (pod 1.000 SIT). Vidim, da so pri nas cene močno zasoljene napram tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Zorro ::

Sedaj sem pa v dvomu ali 3550 in 3551 tudi brez crossflashing ne moreta peči DVD-RAM medijev, ker kot stvari kažejo njuni FW-ji imajo podporo zanje (zadnja kolona v tabeli)?!

Podporo odčita tudi MediaCodeSpeedEdit?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

onepack ::

Lep pozdrav!!
En problem! Mam nec-a 4550A in ne glede al snemam vlke datoteke ali male ali je dvdrw al navadn dvd... mi vedno skače "bufer" ;( . Snemanje tak traja ajd na 12x prbližn 30min!!!???
Zdej na kompu nc ne delam ne DL ne spilam...!! In zadeva mi gre ze pocas res na zivce!! ;((
A mi lahka kdo pove ka bi blo narobe???
HVALA!!

Zorro ::

Najbrž imaš izbran Transfer mode "PIO" namesto "Ultra DMA 2" (Ultra33).
Če imaš WinXP preveri zadevo na naslednji lokaciji:
Control Panel -> System -> Hardware -> Device Manager -> IDE ATA/ATAPI Controllers, pod tem nato izberi kontroler, ki ga imaš nameščenega in pod Primary ali Secondary Channel najdi, kje je tvoj NEC, nato pa poglej kaj imaš izbrano pri opciji Transfer mode.

Če imaš druge "Winse" je zadeva na istem mestu, lahko da se samo kakšna od naštetih lokacij drugače imenuje.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

onepack ::

Hvala za odgovor!
Bios mi izbere multi-world DMA2! Kaj je to? :\
Je isto kot ultra DMA2!? Ker v kompu mam tud plextorja CD-R in je izbrana ista funkcija!? drugač mi CD-je snemata oba čist vredu!
Še kakšna ideja?

Zorro ::

Upam, da ti bo kdo drug na tem forumu obrazložil v čem je razlika med Ultra DMA in Multi-word, ker je to zame španska vas. Kakor vem naj bi bil pri Ultra DMA 2 prenos 33,3 MB/s, pri Multi-word DMA 2 pa 16,7 MB/s (kolikor je menda tudi Ultra DMA 0). PIO način je še počasnejši, od tod tudi nenavadno dolga peka. Če imaš možnost izbire Ultra DMA 2, potem raje izberi to.

Han ::

Pri 8x ali višji hitrosti zapisovanja je možno, da prenos podatkov z diska ne dohaja hitrosti zapisovanja na DVD medij. Če NEC in trdi disk ne delujeta v UDMA načinu, in če so podatki na disku fragmentirani, je to lahko vzrok za praznjenje medpomnilnika (zgolj 2 MB)

pac03 ::

Jst mam pa težavo pr nec-u 3540. Zelo slabo je snemal, drugače povedano, vsak drugi cd mi je uničil. Katerikoli program za snemanje je kar na sredi zaštekal.
Potem sem pomislil na firmware prej sm mel 1.01, zato sm ga zdej posodou na 1.04.
Poskusil snemati dvd-je in carsko je vse delalo k urca. Potem sem pa čez par dni v enoto vstavil cd, vendar ga noče prebrat, dvd-je pa bere brez problema. Ko vstavim cd dela samo kratke zvoke ne pa zazna podatkov na mediju oziroma sploh ne zazna da bi v enoti medij bil.

prosim za pomoč oz. rešitev, se že vnaprej zahvaljujem.

lp

Lime ::

Poskusi zamenjati medije

schurda ::

@Quikee: Glede na to, da se zastopiš na FW, kako je s podporo Nec-a3500 medijem Verbatim 16x in Plextor 16x?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Quikee ::

@schurda Kolko vem sta YUDEN000T03 in TYG03 torej 16x TY (torej Plextor 16x) podprta v Nec 3500 ze od nekdaj. Kako dobro pa pise na njiju pa ne vem. MCC004 in MCC03RG20 torej Verbatim 16x sta prav tako podprta.

schurda ::

Ej, hvala, se pravi, da ni potrebno FW nič spreminnjati. Fajn.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Yossarian ::

1. Mi lahko kdo pove, kateri DVD ploščki so najbolj primerni za moj NEC 3520A in se dajo dobit pri nas?
2. Ali je res, da ta pekač slabše peče DVD-R (pravkar sem si namreč kupil tortico plextorjev DVD-R)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Yo, quiqee, upal sem na tvoj odgovor.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Quikee ::

edenpač: Morm rečt, da sem v zaostanku na področju pekačev, saj že dolgo ne spremljam redno kaj se dogaja. Za Nec 3520 sicer ne vem, kateri so najboljši mediji ampak je ok, če uporabiš TY ne glede če so DVD-R in DVD+R. Torej Plextor DVD-R so po mojem čisto OK. Če pa Nec-u bolj pašejo DVD+R kot DVD-R pa bi prej rekel, da ravno obratno glede na moje izkušnje z 3500 in 3540.

Yossarian ::

Yo, Quikee, hvala za odgovor, si me pomiril (prosim pa te, da mi še odgovoriš na vprašanje, ki sem ga postavil v temi Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Bom tu malo nadaljeval. Moj Nec 3520A peče tudi dvoslojne DVD-je ampak samo + (torej DVD+R DL), ne pa tudi - (torej DVD-R DL). Se da to kako nagradit, da bi mi pekel tudi dvoslojne minuse?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

3520 podpira tudi DVD-R DL. specifikacije
Sicer pa nevem zakaj bi hotu to pocet, ce so DVD+R DL mnogo boljsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DJ MartiNi ::

3520 od kolega enih DLjov ni pekel. Mislim da ravno -ov, tako da je verjetno na tisti strani napaka.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Dr_M ::

Ce jih res ne podpira, potem ne mores nic nardit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Yossarian ::

Sem mislil, da bi se ga morda dalo nekako updatetat, očitno pa gre za hardwersko zadevico. Hvala vseeno. Dottore M, zakaj pa so +-i boljši od -ov?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Dr_M ::

So dlje v razvoju, imajo več prostora, bolj zanesljivi, se lahko pečejo pri višji hitrosti. Cena pa mislm, da je kr enaka.
Je pa res, da so edini dobri Verbatim, katerekoli ze kupis :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Yossarian ::

Tudi jaz prisegam na Verbatim
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

schurda ::

Nec 3500 naj bi pekel +R Dual Layerje s 4x hitrostjo. A lahko dam noter Verbatim +R DL 8x? Ali mi ga bo pekel s 4x hitrostjo ali ga sploh ne bo hotel? Gre namreč za nabavo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

T-Majo ::

Jaz imam pa težavo. Na gigabyte GA M55-S3 mi cd rom zazna vendar z težavo. Poskusil sem 2 ide cdrom in en sata. DVDjev mi noče predvajat, ko grem pa na moj računalnik in hočem pogledat kaj je na cdju mi pa piše VIDEO TS je je kot internetni link ikona, namesto mapa. No ko kliknem tja je pa notri vse prazno. Kakšne slike mi še odpre preko auto run-a, filmov spoh ne bere nobeden cdrom. Je pa zanimivo, da WIN sem pa naložil z enim izmed cdromov. Pa ni bilo težav. Tudi nForce driverje sem na novo naložil (ide/sata controler) pa je enako.

V čem je problem. Se opravičujem zaradi malo off topica.

nuclear ::

Odločam se za nakup novega dvdrw pekača, za en kompjuter,.. Kaj naj vzamem? Nec, Samsung, Sony, LG?

NEC ima labelflash tehonlogijo za zapis na medije.. Kateri bi bil najbolj primeren? Cena tam do 30EUR max...
prosim direkt linke do strani, če botek aj priporočali.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()
««
30 / 30
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527194 (12953) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297186 (26288) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34526976 (11927) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282288 (1579) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897662 (5245) AtaStrumf

Več podobnih tem