» »

Kateri Divx predvajalnik kupiti svojim staršem?

Kateri Divx predvajalnik kupiti svojim staršem?

Jst ::

Čim enostavnejše ravnanje; čimveč stvari, da predvaja. V glavnem, kaj mi priporočate?

Kaj je sploh pomembno pri teh predvajalnikih?

mtosev ::

Yakumo DX4
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boštjan ::

yamada 6700 v JAE
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Jst ::

Zakaj je pa Yamada tako poceni?

Ker razpon je od 14 pa do sto k, kar sem jaz gledal po netu.

Jst ::

Ker mi je yamada crknila, treba torej izbrati nekaj drugega.

Pa vsaj 40ksit, da ne bo po dveh tednih uporabe (2x na teden = skupaj štirikrat uporabljena) spet crkninla. Pa dajala vtis zanesljivosti. Oziroma ne vtis. *Mora* biti zanesljiva.


A sploh kaj takšnega obstaja?



Please, anyone?

mtosev ::

Yakumo DX4 ;) :P

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Jan987 ::

kupi mu xsoro-ta pr merkurju. Sam v iskanje napiš xsoro pa boš mel

OldSkul ::

XORO, ne xsoro lol

romci1 ::

Priporočam ti DivX/DVD predvajalnik KiSS DP-1100.

Stane približno 30.000,00 SIT in ima vse (dobra podpora najrazličnejšim standardom), razen slovenskih menijev. Tudi dvom v kakovost je odveč, saj je KiSS dansko (evropsko) podjetje, ki se od raznih kitajskih YAMAD, YAKUMOV, XOROV, riža, jing-jangov, ... lahko pohvali tudi s svojim razvojnim oddelkom, ki dejansko razvija (načrtuje), ne pa samo kopira. Res je, da so tudi njihovi predvajalniki izdelani na vzhodu, vendar nad kakovostjo vseskozi bedijo inžinirji evropske krvi. To ti lahko potrdi vsakdo, ki je dejansko pogledal v drobovje poceni kitajskih predvajalnikov (nekaj malega vezja z nelogično razmetanimi kabli, ki so ponavadi na ohišje prilepljeni z navadnim selotejpom - YAMADA, ogromno lufta v ohišju, no name DVD predvajalniki, ...) in v KiSS-a (vse je do potankosti logično razporejeno, vezje vsebuje kakovostne elektronske elemente, optične enote so v resnici računalniške - DVD ROM TOSHIBA SD-M1912, ...). Sicer sta izgled (dizajn) KiSS-ov in daljinski upravljalnik rahlo nenavadna, ampak takšna je pač njihova poslovna strategija.

Jan987 ::

ja to je vse res vendar je cena 1*večja

romci1 ::

Kot je razvidno iz zgornjega posta je Jst pripravljen odšteti okrog 40.000,00 SIT za predvajalnik, tako da ...

OldSkul ::

spet lol. Kiss je nekajkrat precenjen predvajalnik. Xoro je zelo dobra izbira.

mtosev ::

Yakumo :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

celk ::

Jaz sem s svojim KISS DP-1100 izredno nezadovoljen!

Ni vreden svojega denarja.

Edina reč, ki je boljša kot pri ostalih je, da je VERJETNOST, da bo predvajal podnapise, nekaj večja kot pri ostalih predvajalnikih ker ga kakšne nelogičnosti v datoteki s podnapisi manj zmotijo kot ostale predvajalnike. Ampak zadeva ni niti 95%-na - meni popolnoma perfektni srt podnapisi včasih prav nemarno utripaji (izginjajo in pojavljajo).

Drugače pa je vse ostalo SLABŠE! Imam izkušnje z Bellagiom in Yakumo in obadva bolj tekoče predvajata video!

Funkciji FF in RW sta pri KISS-u DP-1100 pod kritiko! Šteka, če pa že dela (zelo redko) skače kvečjemu med keyframe-i. Občudujte DX4 kako blesti pri tem in vse vam bo jasno.

Predvajalnik je muhast tudi pri upravljanju z daljincem. Tipka za ugašanje predvajalnika (predvajalnik nima niti navadnega gumba za on/off na ohišju) ga ne ugasne, če prej ne ustaviš filma (če se "zmotiš" zadeva gladko freezne) - sicer pa predvajalnik itak ni nikoli ugasnjen, je le na enem kar precej vročem standby-u. Tipka za izmet medija dela ali pa ne dela. Predvajalnik se velikokrat zacikla in pomaga samo, da kabel potegneš iz vtičnice, ... in še in še, prav naveličan naštevanja.

Ne vem kaj misli KISS s tem predvajalnikom. Na spletnih straneh se ga komaj omenja. Očitno se posvečajo samo dražjim modelom (1504, ...)

In potem folk kupuje KISS-e, ker naj bi bili kako THE BEST. Mercatorjev anonimni predvajalnik za 12k sit, ki ga je sestra kupila brez razmišljanja, je boljši!

Kaj ti pomagajo vsi ti silni podprti formati za podnapise, če te najbolj poglaviten del - gladko upravljanje in predvajanje videa - spravlja ob živce.

Me razkuri, ko ga tako hvalijo(te) in se opravičujem za izpad.

Yossarian ::

kupi Xoro HSD 415. Nimaš kaj zgrešit.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Pa še nekaj. Ni ga playerja, ki bi 100 % vse prebral. Za to je računalnik ali pa Xbox (čeprav tudi za tega pravijo, da im nekaj napak). Jaz sem osebno imel že 4 predvajalnike: najprej tega Kissa 1100. Iz neznanega razloga mi je čito vsaki film štekalo. Zamenjal za enkrat cenejšega Bellagiota. Pol leta delal brez problema, nato pa iz neznanega razloga zmrznil. Ker je bil še v garanciji, sem vzel Xoro HSD 415. Ta pa zdaj že skoraj eno leto dela B.P. Vmes sem mami še nabavil Yamado 6700. Že več kot 3/4 leta dela B.P. Treba pa se je zavedat, da DivX ni DVD, kateri ponavadi na vsakem playerju dela brez B.P. - tudi na najcenejšem.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Xoro predvajalniki (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Zvok in slika
2059225355 (35861) fr33sat
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321393 (46737) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724283 (8897) bizi72
»

[DivXviD] KISS predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53885478 (18501) tomko030
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524563 (5061) JanezC

Več podobnih tem