» »

[DivXviD] KISS predvajalniki

[DivXviD] KISS predvajalniki

««
«
1 / 11
»»

RFC ::

Uporabnik je spisal sledeči FAQ:

KISS DP-1000


Preden se lotite gledanja filmov na KiSS DP-1000 priporočam, da si:
- >naložite nov FW (programsko opremo - navodila so navedena spodaj)
- > odklenete komponento

Vse izvajate na lastno odgovornost!
___________________________________________________________________________
*POTREBUJETE: KiSS DP-1000, računalnik s pekačem in praznim (CD-RW) CD-jem, internet
___________________________________________________________________________
*OSNOVE:

SKRITI MENI: eyect - clear – 2 – 7 – 6
(v skritem meniju se nahajajo pomembne informacije o ploščkosuku: DVD enota, verzija FW)

PONASTAVIŠ VSE NASTAVITVE: eyect - clear – 1 – 2 – 3
(uporabno če se slučajno preveč igrate z nastavitvami – ne pomaga vam če naložite napačen FW)

RESTART: odklopiš in ponovno priklopiš napajanje 220V

PEKA IMAGE DATOTEK V NERU:
=>Recorder
=>Burn image
=>izberete datoteko
=>nastavite hitrost na čimmanjšo
=> Disc at Once metoda
=>zapri CD
=>BURN
___________________________________________________________________________
PREBERI: Za ta spodaj naveden postopek sem 100% da deluje (iz lastnih izkušenj). Odklepanje poteka tako, da najprej naložiš FW 2.8.5 in nato odkleneš in nato nadgradiš na novejšo verzijo. Seveda pa vse to delate na lastno odgovornost!
__________________________________________________________________________
URADNA STRAN:
http://www.kiss-technology.com/?p=dp1000&v=users

->ODKLEP NA VSE REGIJE:

In še bolj strokovno:
How to downgrade FW?
(It's simpel, but still at your own risk!)

You can't downgrade to every version since some versions have downgrade protection (you may not install lower version then installed). Version without downgrade protection are:
• 2.6.5
• 2.8.0
• 2.8.3
• My own modified 2.8.5 5th version
Attention!!! If there is a 1802 drive in your player (see "secret menu", eject+clear+2+7+6), you may not install a FW lower then v2.8.3, otherwise you have to return the player to Kiss! Most old FW's you can downloaden on http://www.kiss-tuning.nl/. The Official v2.8.3 for DP1000 you can find on this site.

DOWNLOAD:
odklep

potek odklepanja: (z novim firmwareom, ki je na zgornji strani)

=>Zapečeš na CD datoteko

1.Vstaviš CD ter slediš navodilom da sam updejta
2.Ugasneš – prižgeš (na pilotu)
3.greš v skriti meni in ga odkleneš na region - all

___________________________________________________________________________
->NOV FIRMWARE:

POMEMBNO: MED NALAGANJEM NE SME ZMANJKATI 220V!!

DOWNLOAD:
- LINK1
- LINK2
- LINK3
- Stari FW

Obrazložitev:
Če želite namestiti verzijo, ki je enaka že naloženi (vendar z popravki) potem si morate najprej naložiti starejšo verzijo od te, ki jo imate že naloženo in nato sledi posodobitev z to boljšo verzijo. Če je vaša željena verzija drugačna, recimo željena: 2.9.0...naložena: 2.8.5 zgoraj navedeni postopek ni nujen! To velja predvsem za kakšne stare FW, saj je stvar pri novih FW že popravljena!

potek nalaganja firmwarea:

=>zapečeš na CD datoteko
1. Vstaviš CD z novim Firmwareom,
2. zapreš in počakaš da napiše “To use this boot disk you need to restart the player”.
3. Izklopiš DivX komponento iz napajanja 220V in priklopiš (RESTART)
4. Potem se boota iz CD-ja firmware
5. izberi Full upgrade!
6. Odstrano CD iz DivX komponente
7. Ponovno mu odklopi napajanje in ga ponovno priklopi

*Ko je film s podnapisi vstavljen PRVIČ pritisniti setup in izberi font podnapisov MS-Windows 1250 Eastern Europe sicer podnapisi ne delujejo!
___________________________________________________________________________

PEKA FILMOV + PODNAPISOV:
Ko pečete film na CD in dodajate podnapise morata OBVEZNO oba dva »fajla« vsebovat ENAKO ime!

PODNAPISI:
So sredinsko centrirani in na sivi podlagi!

SPREMINJANJE FONTOV:
KLIK

SPREMINJANJE OZADJA:
KLIK

LASTNOSTI:

Podpora formatom:
DVD/MPEG-4/DivX ®/XviD/ CD/MP3/Ogg Vorbis/CD-RW/ DVD+/-RW /JPEG
Dolby Digital,MPEG Audio Decoding Dolby Digital/MPEG 5.1 Digital izhod
Xvid z Qpel na KiSSu NE dela (zelo redek format a vsekakor upamo na nov Firmware)

Podnapisi:
končnice datotek: .utf /.sub /.smi / .srt /.rt /.txt /.ssa /.aqt /.jss
formati datotek:
Microdvd, Subrip, Subviewer, SSA, MPSub, AQT, Subviewer 2.0, Subrip 0.9, Jacosub, MPSub, Sami, Vplayer, RT

Upravljanje:
avtomatsko prepoznavanje medijev (DVD, DivX, MP3.....)
standardne funkcije (Play/Pause/Stop/FF/RW…)
hitro predvajanje (8x,16x,32x,48x)
upočasnjeno predvajanje
izbira poglavij / izbira jezikov / podnapisov (DVD/DivX)
spreminjanje razmerje gledišèa (16:9; 4:3)
ponavljajoče se predvajanje, časovno iskanje
tip predvajanja (PAL in NTSC)
hitra namestitev in konfiguracijski setup meni
posodobitev z novo programsko opremo
ZOOM 100% - 400%: kar nam pri gledanju slik pride še kako prav

priključki:
video priključki:
- kompozitni video RCA1x
- S-video 1x
- SCART 1x

audio prilključki:
- analogni: stereo RCA 2x
- digitalni: optični (S/PDIF) 1x in koaksialn
Komentar:

Zaenkrat je edino kar me moti tiste modre lučke, ki jih po mojem mnenju sploh ne bi bilo potrebno vgrajevat v ta DivX player saj svetijo kot da bi moral njih namesto filma gledat. Sicer se jih da izklopit v meniju vendar se s tem zmanjša tudi svetilnost displeja, kar pa ni ravno dobrodošlo, saj včasih (pri nalaganju Firmwarea, poslušanju glasbe) pride zelo prav.
Mogoče je slabost tudi to da je treba pri nalaganju Firmwarea izklopit iz 220V(nima stikala za vklop/izklop na komponenti) oziroma tudi takrat ko mogoče »zašteka« - samo to itak ni pogosto oziroma se skoraj ne zgodi ob normalni uporabi (ima sicer stikalo za stand-by na pilotu da ne boste narobe razumeli).
Je Slim izvedba in ga lahko primerjamo z listom A4 in prav lepo izgleda (ko sem gledal slike na internetu se mi ni dopadel preveč)
Mislim da če kupujete predvajalnik DivX je KiSS DP-1000 vsekakor zelo dobra izbira (tudi za tiste, ki niso preveč vešči dela z računalnikom)!

Za ceno pa malo pogoglajte - okoli 29.000 SIT pri ... da ne bo reklame
  • spremenil: CaqKa ()

RFC ::

Ufff... opazil sem, da so 2.8.8 firmware umaknili s spletne strani in dali nazaj verzijo 2.8.5... Baje je štekanje playbacka pri 3.35 minuti ka common problem... (vrag vedi, če ga bodo odpravili...)

The latest firmware update: 2.8.8 has been removed.
It caused some problems with the remote control. In the 2.8.8 firmware, we have tried to make the player less sensitive to Infra-red noise which has unfortunately distured the remote control and in some cases, made it hard to function. We are currently working on a fix, which will be firmware update 2.8.9. If you have installed version 2.8.8 and you player does not react to your remote, please call KiSS Customer service at +45 45 17 00 07 or e-mail us at hotline@kiss-technology.com and we will send you a firmware CD to re-install version 2.8.5 (for DP-1504, DP-1500 and DP-1000) or version 2.8.3 (for DP-500 and DP-508).
We apologise for all the trouble this might have caused you.

Lp, D.

dafke ::

rfc:

Od vseh Divx predvajalnikov me najbolj zanima Kiss, podnapisi in šumniki so mi kar pomembni, zato me zanima ali si sedaj zadovoljen z Kiss 1000 ali ne in ali ti še vedno šteka!

Hvala za odgovor!

RFC ::

Sam imam kissa in sem z njim svetovno NEzadovoljen. Prvi vtis ob nakupu je bil res odličen, vendar s časom ugotoviš, da pri nekaterih kodekih filmi krepko štekajo. Z novim firmwarom recimo ČISTO VSAK filem zašteka pri 3min35sekundah, nakar moraš kiss odklopit iz štroma in s search nadaljevati pri 4:00 minutah, ker ti drugače spet zašteka. Če bi še enkrat lahko izbiral se zagotovo ne bi odločil zanj... Čeprav na skrivno upam, da bo nek novi firmware odpravil to hudičevo nestabilno delovanje...

Lp, D.

Hammer ::

Iz uradne strani:
New firmware will be available soon!

Vse verzije firmware-jev so umaknili in delajo na 2.89 ki naj bi odpravil štekanje pri 3min 35s in občasno nedelovanje daljinca ter še kup majhnih bugov.

RFC ::

Ja, ja, ja, will be avalible soon. Tudi podporo CE šumnikom pri slo podnapisih so baje obljubljali 4 mesece naslednji teden... Ni mi jasno, kako si lahko tako resna firma špoga takšne probleme... Po drugi strani je pa res, da verjetno podpira največ vrst subtitlov (če že slučajno dela...)

Lp, D.

G[e]c ::

da ne bo kdo samomora delu :D

Jest mam ta firmware ki je spodaj napisan, mi vse lepo dela

Nove modele kissa se ne da vec tako odklenit regisko, ker ce greste v skriti meni ne bo regije za izbirat.

Treba je tole posnet na cd seveda odzipano http://kiss.rpc1.org/iso/rpc1.zip
Potem daste cd notr komponento samo ugasnete in prizgente ne resetirat!
Pritisnete enter in to je to.
Potem greste pa z eyect clear 276 v skriti meni kjer imate sedaj REGION(na izbiro) in daste na all.

Evo firmware je pa tale super:

http://home.planet.nl/~mgboom/blokjes/d...

Je pa potrebno imeti gor preden daste tega 2.8.3 firmware recimo, stvar more bit starejsa kot 2.8.5 tko da daste najprej recimo gor 2.8.3 potem pa tega 285.

Ta firmware ma podporo za sumnike nc ni treba setup pritiskat ma ze kr takoj in tudi fonti so vecji.

Adjusted ET's Kiss Firmware with really bigger (idea by BIG) bold Arial fonts 31 high (Like subtitles on Dutch tv) and correctly displayed Nord-Western European characters PAL. All ET's modifications are also included.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G[e]c ()

RFC ::

auuu...Naložil sem ta drugi firmware in moram priznati, da sem tako prijetno presenecen, da mi se zdaj ni nix jasno... Stvar deluje tocno tako kot mora, sam prikazuje podnapise (v pravi kodni tabeli)), filmi (vsaj zaenkrat) ne stekajo vec... Uvoznik bi morda sebi in se komu drugemu neredil uslugo, ce bi prilozil k kissu kaksen delujoc software (kot je recimo tale...)

Še enkrat hvala ti G[e]c, rešu si mi divx plejer...

Lp, D.

G[e]c ::

Nor je ta bios men tok lepo vse dela :))

RFC ::

Jap, jest tud niti pod razno ne zamenjam več fimware... Pa sem bil že ziher, da je kiss navaden crap... Maš kakšno idejo, kdo za vraga je ta firmware sploh naredil? Kako da originalna firma ni kej tazga sposobna skupi spacat...

Lp, D.

G[e]c ::

http://home.planet.nl/~mgboom/blokjes/

sej zdej je ena nova verzija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G[e]c ()

RFC ::

Ma sm zdej tok zadovolen, da bom raj pocakal, da je kdo stestira pred mano :) ko bo ziher, pol sele bom menjal karkoli...

LP, D.

b ::

Zato ma tolk folka rado Kiss-e, ker se jih da lepo tweakat, ce se le malo poglobis. Firma naredi pac za silo firmware (na zalost), ampak ce se ti da, si ga lahko popravis sam. Le cena je za vse to nekoliko previsoka. Jaz si bom to raje naredil sam, ker bi tudi pri Kissu zagotovo pacal po softveru.

boko34 ::

Firmware,ki ste ga pobrali,je fant naredil na mojo prosnjo.Je zelo vredu clovek,pripravljen pomagati.Prejsnji teden sva se slisala (mail) in me zatrdil da dela na novi verziji 2.88. Ima probleme z telekomando (kot so navedli tudi strokovnjaki Kissa),vendar sam sem dal gor ta firmware in teh problemov nisem imel.Se manj pa probleme pri zastekanju filma po 3min.
Moti me edino to,ker se vedno niso popravili sinhronizacijo podnapisov z zvokom (prehitevajo za 1s).
Drugace pa,ce ima kdorkoli kaksno vprasanje naj ga kar povprasa.

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boko34 ()

RFC ::

Se priporočam, ko bo nova verzija firmware usposobljena... Ali je tip že razmišljal, da bi kontaktiral kiss in se poizkusil domenit za kak biznis? Mogoče tipi pač nimajo časa za solidni firmware in bi jim en outsorsing prav prišel... Če je res taka faca mu svetuj, da naj jih poizkusi kontaktirati...

Lp, D.

TheHijacker ::

S KiSS firmo se da prav lepo kontaktirat, če imaš nekaj kar jim lahko ponudiš. Sam imam tam direktni kontak in slišim precej takšnih ali drugačnih zgodbic glede komponent. Še ko so začeli izdelovat te komponente (DP-450 model) sem jim pomagal odklenit regijsko zaščito. Bili so ZELO hvaležni :D. Enako sem prepričan, da so dobro nagrajeni tudi trenutni modifikatorji firmwara.

Če bi malce bolje poznal linux in imela precej več prostega časa bi se tudi sam malce pozabaval z firmware datotekami. Kaj čmo. Vsega pa ne moreš naredit. Dan je še vedno prekratek.

Sam imam KiSS DP-500 s nekimi beta firmwari in mi vedno deluje brez težav. Priporočam tudi program eZLink, s katerim streamaš filme preko mreže na komponento. Nič ni boljšega, ko si na nek zakoten računalnik skrit nekje doma skopiraš film s podnapisi in si potem v dnevni sobi, popolnoma drugje v hiši, taisti film predvajaš na velikem televizorju, brez šuma računalnika z lepo vidnimi slovenskimi podnapisi. Pa še prazen CD prišparaš. :P
http://www.google.si

Jago ::

Kako pa na kissu delajo Xvid in divx z Qpel in GMC, glede na to, da so grajeni na chipu SIgma em 8500?

kurjač ::

Xvid z Qpel na KiSSu ne dela.;(

Jago ::

Upajmo, da bo kiss cimprej spacal divx player na mediatek chipu, ker so ocitno ostali proizvajalci nesposobni.

Rahlo ugotavljam, da se v enem letu oe predstavitve elte 8883 (MTK 1389DE) ni zgodilo nic pametnega. Sami nedodelani kloni.

Damjan Jagar ::

Na prošnjo mederatorja dodajam odgovor Aleksu, ki ga je v temi o DivX/XviD komponentah zanimalo kako se zmanjša svetilnost modrih gumbov na playerju.

Začetek citata
------------------------------------
@Aleks

Odgovor najdeš na peti strani navodil. V stanju pripravljenosti (logo Kiss) klikneš na Setup -> ostale nastavitve in tam imaš za spreminjati svetilnost gumbov (max, normal, min, off).

@Caqka

Omenjeno tudi v temi o Kissu (sploh nisem opazil da obstaja).

------------------------------------
Konec citata
http://jagar.si

hoto1 ::

Sem še en nezadovoljen uporabnik kiss-a DP 1000.
Ko hočem kišto updejtat mi napiše da tega formata ne more ali ne zna brat.Ta odgovor :( dobim z vsako verzijo.Updejti imajo vsi končnico iso in so zapečeni po njihovih navodilih?
please help!!:( |O
hoto@email.si
hoto

PALOMINO ::

Vsem skupaj se sladko smejim. Vidite koliko problemov in te šare zaradi tega da si boste pogledal en film. Huh, je to res vredno Vaših živcev? Vam res še nihče ni povedal da so DiVX playerji ena jajca in da je DivX pa najsi bo še tako dobro narejen mnogo slabši kot DVD? Sicer pa, če gledate to na monitorju ni neke razlike - sem tudi sam to gledal in je kul kdaj pa kdaj, če pa to vlačite na TV še posebej če gre za večjo diagonalo...pa je DiVX navadna spakedravščina, barve so sprane pa tudi zvok ne dosega DVD.

Zatorej nasvet za vse, ki kupujete to...dajte no raje malo več za en spodoben DVD/CD player filme pa si sposojajte v videotekah in zadovljni bodo tako izposojevalci kot Vi.

Hm, ampak to ni zanimivo..treba je bit prvi na vasi in videti film prec ko pride sej-vsi-vemo-kam, ko jebe kvaliteto, važn je da sm ga vidu ta pru pa magar če je s kamero posnet...ejga važn je, da sm biu ta pru in da bom imel na vasi dva statusna čina več!

Prosim vzemite moj post z veliko žlico ironije in sarkazma in pa seveda...le kupujte DiVX playerje Kiss itd...saj lahko vidite kako so uporabniki zadovoljni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

Dare ::

Palomino: Prvič se oglašam na tem forumu, sem pa v njem našel že marsikatero koristno informacijo. Zato me tvoje razmišljanje o Divx playerjih preseneča. Verjetno bi se moral sam vprašati, kaj sploh delaš na tem forumu, če je tvoj življenski moto "Kupi trotlziher ga uporabljaj in se ne trudi razmišljati s svojo glavo". Saj s tem ni nič narobe, le ne napadaj drugih ki imajo voljo do razmišljanja in spoznavanja novih stvari (to je tudi gibalo razvoja, nezainteresiranost ga je kvečjemu zavirala). Mislim da se vsi na tem forumu strinjamo, da je pred MPEG 4 še svetla prihodnost. Morda te pa boli to, da te razvoj počasi prehiteva???

RFC ::

Dare, skini si tisti firmware, ki je omenjen v enih zgornjih postov. Zapeci si ga, nato poišči se 2.8.3 firmware - zapeci si ga...
Najprej poinstaliraj 2.8.3 nato pa še tisti modificirani 2.8.5. Tudi sam sem klel nad uradnim kisovim firmwarom, odkar pa sem dobil tega "neuradnega" - se enkrat hvala tipu, ki ga je zrihtal... sem totalno prezadovoljen z njim in nebi menjal za nič na svetu (tudi uradnega FW ne mislim več nameščat...) Aja, še to - slo podnapise predvaja svetovno lepo, sam pogrunta za katero kodno tabelo gre, ne šteka... skratka dejansko sem presrečni uporabnik... ni šanse več, da bi filme gledal na PC-u ali pa prenašal kabel iz pc-a v tv in nato pospravljal... KISS ruls... samo FW pravi rabiš...

Lp, D.

blazko1 ::

hoto1

Men je tudi enkrat to delalo.Pa sem enostavno cd-rw stran vrgel in
posnel na navaden cd s 4x hitrostjo.
Ker Kissov firmware ima svoj nedvisen sistem ki mora delovati(npr. kot sistemski disk pri compu),razen če ni kakšna okvara na strojni opremi.

Lp B :)) :))
Blasko

CaqKa ::

palomino
svoje izlive naslednič pretoči v [DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

naslednjič bom namreč take offtopic kontekste brisal.

mister_dany ::

Jaz pa mam en HUD problem.
Tale kiss dp-1000 sem hoto updejtat tako kot je napisano
zgoraj,pa je prišlo do enega problema.

najprej sem naredil prvi update,in ko bi mogo vtipkat open-clear-276,sem po pomoti izklopil DVD,in vem da ga ne bi smel,in sedaj stvar sploh ne živi več.Na displeju piše le DVD KISS,daljinec je mrtev,kakor tudi player.

KAJ STORITI? ALI GA LAHKO LE VSTRAN VŽEM AL NA SERVIS NESEM?

PLEASE HELP ME!:(

Hvala
mister_dany

Stepni Volk ::

blazko1 ::

mister_dany

Kiss se da updatat (tudi zaflashan). Samo vstaviš cd s firmwarjem in ga izštekaš in vštekaš.
Še prej pa moraš odpreti vratca.To pa storiš tako, da najprej izštekaš player potem pa
držiš pritisnjeno tipko open-close na playerju in ga nazaj vštekaš.
Ko se odpre vstaviš cd s firmwarjem in ga ponovno izklopiš in vklopiš. :D :D
Če ti pa noče nadgradit pa poskusi najprej s kakšno starejšo različico....


Lp B 8-)
Blasko

mister_dany ::

Lepo si napisal,a kaj ko se vratca nočejo odpret.sem poskusil nešteto krat pa se ne odprejo,tak da ne gre nič.

na displeyu stoji le napis KISS DVD .......In to je vse,ne deluje nobena funkcija,ne na pilotu,ne na komponenti
to se ti zmeša...in zdaj to nazaj v LJ pošiljat,pa še mogoče ne bo šlo poravit...al kaj

kaj predlagate? še je kakšna možnost? al bo treba na lastno odgovornost odpret in odflashat..ker dvomim da bodo oni to delali pod garancijo...al še naredijo to kje drugje?

hvala vsem za trud!;)

lp
mister_dany

blazko1 ::

Čudno! Men je šlo!
A si pa sigorno poskusil to? Gumb open close na playerju(ne na daljincu) moraš držati pritisnjen in player nazaj štekati in po parih sekundah držanja tipke bi se moral odpreti...(prvi gumb z leve)
-Drugače pa pokliči trgovino in vprašaj za garancijo in povej kaj se je zgodilo.
-lahko ga pa tudi nazaj neseš in rečeš da se je pokvaril.
- če ga boš pa odprl , pa vzemi dvd-rom ven in ga s tipko ki je na njem spredaj odpri (moral bi jo imeti , ker je klasični dvd-rom)


Lp B8-)
Blasko

mister_dany ::

Fora je v tem da se dvd player ne odzove na nič,niti tiste modre lučke ne zasvetijo ko ga vklopiš v elektriko,vedno je v isti poziciji-le napis na displeyu KISS DVD...in to je tudi vse

kiss dp-1000 nima spredaj nobene posebne tipke za odpiranje vratic brez delovanja oz napajanja elektrike...vse kar ma gor je na desni strani je tipka za EJECT/STOP in
PLAY/PAUSE

Jao..........:(
mister_dany

Zgodovina sprememb…

blazko1 ::

Zgleda, da me ne razumeš!!

Pa prav tisto tipko EJECT/STOP drži skos pritisnjeno in ga vključi v omrežje in ko je
vključen v omrežje jo še vedno drži....(vrata se morajo odpreti).

Če pa ne gre , je pa verjetno kaj druga pokvarjeno...Garancija

Lp B8-)


P.S. Če me pa ne razumeš, pač ne morem pomagat.....
Blasko

mister_dany ::

razumem razumem..saj sem naredo tak kot praviš pa ni efekta!
škoda ja
mister_dany

mister_dany ::

Zdajle pa je zadeva takšna da sem ga odprl in če IDE kabel odklopim in ga vklopim potem v elektriko se Player prižge ampak ne dela pa loading oz. ne odpre in tudi ne zapre mehanizma če npr. mehanizem mehansko odprem in bi ga potem hotel zapret preko tipke na pilotu ali playerju ne dela - mehanizem je totalno mrtev !

Če ga spet izklopim iz elektrike ter ponovno vklopim se več ne da vklopit če je na dvd enoto priključen IDE kabel.
mister_dany

mister_dany ::

Evo spet nazaj.
Po silovitem preverjanju in testiranju smo zadevi prišli do dna.
Dvd rom v kissu je bil kaput oz. Zanič
testiral sem ga s klasičnim dvd rom iz računalnika iz zadevo dal region all ter potem naredil update z 2. 8. 4 in zatem z 2. 8. 5 in zadeva deluje nenormalno dobro in brezhibno. Tudi s šumniki, vendar nikar ne nalagajte
updajtov iz njihove kiss strani ker so v kurcu.

Zadevo smo pač odprli, vendar jo bomo kljub temu poslali nazaj v lj da vidimo če bodo menjali zadevo, če ne pa gremo po novi dvd rom pa je zadeva zaključena.

Hvala vsem za trud!

Lp
mister_dany

Zgodovina sprememb…

blazko1 ::

Se mi je zdelo da je nekaj hardversko zanič, ker drugače bi moral odpreti vratca.
No pa velik uspeha pri popravilu....


Lp B8-)
Blasko

uros65 ::

Jaz imam pa tezave s DVD-R mediji pri KiSS DP-1000 predvajalniku. Polge tega ne najdem menija za izbiro podnapisov (ponavadi imam vec podnapiov pri filmih (SLO, ENG,...).

Ali je ze kdo imel podobne tezave in jih zna morda resiti?

l
lp Uros

boko34 ::

Ni preklapljanja med vec vrstami podnapisov.
Podnapise ti prebere samo ce jih imenujes isto kot film!

npr.

kekec.avi
kekec.sub ali kekec.srt......

Ce bodo to kdaj resili oziroma omogocili pa nevem.

Annunnakki ::

Našel sem spodnji tekst v zvezi več podnapisov na:

http://www.acomp.cz/kiss/cz/dp1000/tip0...

in bi bil zelo zahvalen če bi kdo to reč prevedel v slovenščino

lp
A




Jak vytvořt CD s více titulky pro jeden film ?

Pokud máte film s názvem xxx.avi a například dvoje titulky xxxcz.sub a xxxen.sub


Na počítači si vytvořte adresář např. XXX a nahrajte do něj film
Přejmenujte film na xxxcz.avi
Nahrajte film znovu do stejného adresáře a přejměnujte ho na xxxen.avi
Nahrajte soubory s titulkama xxxcz.sub a xxxen.sub

Výsledkem musí být adresář s tímto obsahem:
xxxcz.avi
xxxcz.sub
xxxen.avi
xxxen.sub

Výše uvedený adresář je sice veliký, takže by se normálně na CD nevešel, ale pokud použijete utilitku "cdimage.exe", která umí na CD uložit stejná data pouze jednou, tak to půjde.


Stahněte si utilitu "cdimage.exe" ze sekce DOWNLOAD
V uvedeném adresáři pak zadejte příkaz

cdimage.exe -lxxx -j1 -o -w2 -y1 -m . c:\xxx.iso

-lxxx - je jméno CD
c:\xxx.iso - jméno a cesta kam se uloží výsledný ISO soubor.

Po dokončení stačí vypálit výsledný ISO Vaším oblíbeným vypalovacím softwarem, např. NERO apod. (Zvolte DAO mód a uzavřete CD)

Na přehrávači pak už jen zvolíte soubor se správnou jazykovou verzí.

( Návod byl převzat z diskuzního fóra od uživatele s přezdívkou "doublej" )

boko34 ::

Ce jaz tukaj kaj razumem je on dvakrat posnel film in sicer:

kekecslo.avi
kekecslo.sub
kekecen.avi
kekcen.sub

Dvakrat posnet film,enkrat s SLO podnapisi drugis z ENG podnapisi.
Morda pa se tudi motim.

Annunnakki ::

Saj, saj.
Logika sicer je.
Vendar da bi zaradi dveh podnapisov (pri nas doma beremo slo ali eng) moral posneti dva filma, nekako ne sprejemam.
Ne razumem pa tistega dela s 'cdimage.exe'

A

Stepni Volk ::

Glede več podnapisov hkrati, bi vam morda pomagalo tole tukaj. Vprašanje in odgovor 10. Sporočite, če deluje tudi pri vas.

maticm ::

zdej ga imam tudi jaz!

Zanima me če je ta firmware še OK oziroma če obstaja že kak drug!
Kje naj dobim starejšo verzijo od 2.8.5 ?
Kako je z odklepanjem (a tisto zgoraj navedeno - odklep)še dela?
Kako je z peko na CD firmware-a in podnapisov??
še kakšne druge finte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

centrino1 ::

Kje pa naj dobim starejšo verzijo firmware od 2.8.5?
Hvala!

maticm ::

no kje če ni skrivnost?

pa še odklep mi ne dela, ker se ne morem premaknit GOR/DOL v skritem meniju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

boko34 ::

Starejso verzijo dobite na TEM naslovu in sicer 2.8.3. To uporabljam tudi sam,kadar rabim,ko kaj preizkusam.
Glede podnapisov,sem probal posneti vec vrst podnapisov z dodatkom EN,IT,HR,vendar stvar ne deluje.Komanda ima samo eno tipko in sicer SUBPIC,ki pa omogoca samo moznost prikaza le teh ali pa ne - ne omogoca preklapljanja med posameznimi podnapisi.

dojaja
Zanima me če je ta firmware še OK oziroma če obstaja že kak drug!
Kje naj dobim starejšo verzijo od 2.8.5 ?
Je se OK,preberi zgoraj

Kako je z odklepanjem (a tisto zgoraj navedeno - odklep)še dela?
Ne vem,odvisno kdaj si ga kupil, Eject - Clear - 2 - 7 - 6 pol pa region das na All
Drugace ga bos moral preko CD-ja s firmwarom

Kako je z peko na CD firmware-a in podnapisov??
Obvezno isto ime filma in podnapisov (velike crke,presledki...)
The Village.avi
The Village.sub ali .srt ali.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boko34 ()

maticm ::

moj prispevek k vsem tem:


SKRITI MENI: vtipkaš: eyect + clear + 276


ODKLEP NA VSE REGIJE:

odklep.zip


potek odklepanja: (z novim firmwareom, ki je na zgornji strani)
=>zapečeš sliko z Nerom na zaprt CD z disc at once metodo (Recorder=>Burn image)
1.daš CD noter ter slediš navodilom da updejta
2.Ugasneš,prižgeš
3.greš v skriti meni in ga odkleneš na region - all


FIRMWARE:

Firmware

Je pa potrebno imeti gor preden daste tega 2.8.3 firmware recimo,
stvar more bit starejsa kot 2.8.5 tko da daste najprej recimo gor 2.8.3 potem pa tega 285.
stran z starimi firmware-i:
stari firmware-i


potek nalaganja firmwarea:
POMEMBNO: MED NALAGANJEM NE SME ZMANJKATI 220V!!
=>zapečeš sliko z Nerom na zaprt CD z disc at once metodo

How to install the new firmware
1. Vstaviš CD z novim Firmwareom
2. zapreš in počakaš da napiše “To use this boot disk you need to restart the player”.
3. Izklopiš DivX komponento iz napajanja 220V in priklopiš (restart)
4. Potem se boota iz CD-ja firmware
5. izberi Full upgrade!
6. Odstrano CD iz DivX komponente
7. Ponovno mu odklopi napajanje in ga ponovno priklopi
Nov Firmware je naložen!


prednosti novega firmwarea:

-šumniki/sičniki
-večji font
-zaneslivejše delovanje sistema

Upam da bo to komu prav prišlo...
Vse to izvajate na lastno odgovornost!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

b_g ::

b_g ::

sm se zmotu ta je za drug KISS:( ;)
««
«
1 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321515 (46859) cryptozaver
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524566 (5064) JanezC
»

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
30235459 (14248) aco111
»

Kateri Divx predvajalnik kupiti svojim staršem?

Oddelek: Kaj kupiti
152508 (2070) Yossarian
»

Pretvoriti XVID v DIVX in imeti podnapise.

Oddelek: Zvok in slika
132654 (2419) Jeronimo

Več podobnih tem