» »

Fascist Legacy

Fascist Legacy

«
1
2

Olajuwon ::

Navnokar sem si ogledal angleški dokumentarec The Fascist Legacy. Od vsega me je še mogoče najbolj šokiralo Italijanski kolonializem v Etiopiji in to kako noben razen Mussolinija od glavnih vojnih zločincev niso prišli pred kakršnokoli sodišče. Kaj pa vi, tisti, ki ste gledali, kaj menite na ta dokumentarec?
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

rfmw ::

presenetilo me je, da v tem angleškem dokumentarcu nastopa kar nekaj slovencev...

drugače so se mi pa italijani še bolj zagabili. po ogledu fotk pozirajočih in smejočih se italijanskih vojakov, ki držijo odsekane glave ubogih etiopijcev v zraku, lahko rečem, da je to eden od najbolj primitivnih narodov, kar jih je... namreč, v vojni se pokaže marsikaj, kar se drugače skriva, right?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Barakuda1 ::

po ogledu fotk pozirajočih in smejočih se italijanskih vojakov, ki držijo odsekane glave ubogih etiopijcev v zraku, lahko rečem, da je to eden od najbolj primitivnih narodov, kar jih je...


:\

Ne da bi zmanjševal nagnusnost tega početja, bi vedarle pripomnil, da kaj podobnega ni le "odlika" italjanskih vojakov.

Iz vietnamske vojne je namreč znano, do so si američani delali ogrlice iz ušes vietkongovcev.
Menda so bile še najbolj čislane tiste, ki so bile narejene iz ušes odrezane še živim ljudem (človeku se kar želodec obrne)

Ja, v vojni se pokaže marsikaj :'(

dela ::

Potem pa EU (katere članica je tudi Italija) od Hrvaške zahteva, naj jim izročijo vojne zločince. Bah! Upam, da jih ne bodo.

Potem pa Italijani dajo slovanom kontro s tem filmom, katerega ime sem pozabil- ta, ki je nedavno dvignil toliko prahu.... kako se mu že reče, no?

Sicer pa so Italijani vedno najšibkejši člen nekega zavezništva... v vsaki vojni jih vsaj enkrat spreobrnejo na drugo stran. :D

Italija se mi zdi kot ena skank-ass keš pi*ka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

R0K ::

Srce v breznu :)

dela ::

jap, jap... tega sem mislil:)

BigWhale ::

> Potem pa EU (katere članica je tudi Italija) od Hrvaške
> zahteva, naj jim izročijo vojne zločince. Bah! Upam, da jih
> ne bodo.

Aha, zato, ker so vcasih drugi grde stvari delali, pa zdaj lahko tudi oni nekaj casa, saj majo mal bonusa al kako?

Eh?!

dela ::

Oni so zadeve izvajali na svojih tleh. Italijani pa v Etiopiji in po velikem delu Balkana. EU se zato hrvaška grozodejstva po moje nič ne tičejo. Če pa se že, pa naj bodo vsaj Italijani tiho. Pa kaki Nemci tudi.

Thomas ::

> Oni so zadeve izvajali na svojih tleh. Italijani pa v Etiopiji in po velikem delu Balkana.

Tako kot tudi Japonci, oziroma njihova varianta fašizma. Na notri (presenetljivo) benigna, na zunaj pa - nacizem.

> EU se zato hrvaška grozodejstva po moje nič ne tičejo.

Vsa grozodejstva se tičejo vsakogar.

Barakuda1 ::

Vsa grozodejstva se tičejo vsakogar.


:\

Tako je.

To je točka, na kateri ni arbitriranja.

NoUse4AName ::

Kaj mislite da so delale evropske države v svojih kolonijah? Rožice sadile? Ne mi rečt da ste tako naivni no. Če zaradi tega ne marate italijanov ste bedaki. Nobena država nima čistih rok in nobena ni moralno čistejša od druge.

Keyser Soze ::

Še kako je treba obračunat s takšnimi ljudmi. Tako našimi, kot njihovimi. Ampak vse v okviru zakona.

Drugače pa so takšne stvari v vojni popolnoma normalne. Žal je sama človeška narava takšna, da dovoljuje take stvari. Bil bi presenečen, kaj vse se uči v vojski tako na 4 oka. Edini problem je, da takšne stvari ne pridejo vedno ven. Oz. pridejo čez čas, ker so takšni interesi vladajoče večine.

dela ::

Vsa grozodejstva se tičejo vsakogar.


Zveni kot iz Bushevih ust.

Že, že, vse lepo in prav, ampak je vseh hrvaških vojnih zločinov mogoče za 5% italijanskih. In hrvaške je seveda treba sedaj najprej razrešiti. :\

Thomas ::

>> Vsa grozodejstva se tičejo vsakogar.

> Zveni kot iz Bushevih ust.

Ne, tako misliva midva z Barakudo.

> je vseh hrvaških vojnih zločinov mogoče za 5% italijanskih.

Jih je pa kar več kot 5%. V istem časovnem obdobju, se razume.

Da pa jih potem pripisuješ (ali kdorkoli pripisuje) kar vsem deklariranim Hrvatom (Italijanom, tistim ki se pišejo na ...) - je pa budalaština tipa: Eden od njih (Italijanov) mi je ukradel kolo, vsi so krivi!

Budalaština, ljudem zelo domača, to pa.

Thomas ::

Bush bi preprosto izjavil, da jim bo počasi vsem inštaliral demokracijo in bodo tanartavečji zločini stvar zgodovine.

Tud precej res.

dela ::

Ne posplošujem na narode. Tako jim pravim samo zaradi preglednosti in bom tudi nadaljeval. Nikjer nisem rekel, da je Totti vojni zločinec.:)
Torej je obseg hrvaških "vojnih zločinov" enak italijanskim? Zakaj tokrat navednice, se sprašujete. Ker bi lahko grozodejstva na svojih tleh označil tudi zgolj za agresivno notranjo politiko. To pa nekako ni ravno nekakšen vojni zločin. Ni lepo, ni pa tako hudo, kot poboji v 2. sv. vojni.

Bi pa bilo fajn, da bi nekdo, ki sodeluje pri sojenju "vojnim zločincem" iz druge države, vojne zločince v svoji državi pometal iz prelepih grobnic, v katerih so še vedno pokopani ter jim odvzel vse odlike in kaznoval še preostale vojne zločince na svojih tleh.

Pač mi niso všeč dvojna merila.

Olajuwon ::

Kaj mislite da so delale evropske države v svojih kolonijah? Rožice sadile? Ne mi rečt da ste tako naivni no. Če zaradi tega ne marate italijanov ste bedaki. Nobena država nima čistih rok in nobena ni moralno čistejša od druge.

Problem pri Italijanih je ta,da sami to tajijo in ne priznavajo, kar so počeli. Zelo pomenljiv je ta podatek, da ta dokumentarc je italijanska televizija ga odkupila in ga še ni (po mojem mnenju še vsaj 30 let ne bo) predvajala na TV. Nenazadnje, ko Berlusconi in njegovi kolegi pravijo o zlu, omenjajo zgolj nacizem in NE fašizem. Kar pa je absurd, ker nacizem je zgolj produkt fašizma (je pa res, da je v tem primeru učenec močno prekosil učitelja). Nihče od krivcev ni šel na zatožno klop in so se vedno nekako delali kot da so bili na strani zaveznikov. Take nemoralnosti in dvoličnosti pri Nemcih je ne boš zasledil.


PS: Ok se strinjam, so tudi drugi narodi bili zelo kruti v kolonialnih državah. Samo kot je meni znano Anglija, Francija, Nizozemska niso nikoli uporabljali plina, za načrtno uničevanje in izstrebljanje domorodcev.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

BigWhale ::

> Že, že, vse lepo in prav, ampak je vseh hrvaških vojnih zločinov mogoče za 5%
> italijanskih. In hrvaške je seveda treba sedaj najprej razrešiti.

A to ti tko, kr z glave? Al si kako statistiko delal?

NoUse4AName ::

PS: Ok se strinjam, so tudi drugi narodi bili zelo kruti v kolonialnih državah. Samo kot je meni znano Anglija, Francija, Nizozemska niso nikoli uporabljali plina, za načrtno uničevanje in izstrebljanje domorodcev.

Tudi če niso, nima nobene veze. So pa izvajali kakšno drugo obliko genocida. Nobeni kolonialni sili ni bilo mar do domorodcev in so jih pobijali levo in desno. Čudno da noben ne omeni španije, ki je verjetno pobila toliko ljudi kot vse ostale kolonialne sile skupaj.

Olajuwon ::

Ja.. samo za razliko od italije, Francija, Anglija in Španija ne tajijo lastnih dejanj.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Thomas ::

> Nobeni kolonialni sili ni bilo mar do domorodcev in so jih pobijali levo in desno.

Morali bi pa povedati tudi to, da domorodci so se pred prihodom Evropskih kolonizatorjev pobijali še bolj, po njihovem odhodu pa spet veselo naprej. In se še danes po skoraj celi Afriki, kot se med koonialnim gospodstvom niso.

Španci so pobili mnogo manj Indijancev, kot so jih že pred njimi pobili drugi Indijanci.

Spet nam eden floza, kakšen raj je bil pred Evropsko civilizacijo.Heh ...

rfmw ::

ja, na žalost se taka grozodejstva, ki so bila prikazana v filmu, lahko posplošijo kar na celotno človeško raso. Damn, sej ni čudno, da smo ravno mi prevzeli vajeti v roke pred nevem-koliko-sto-tisoč leti od vseh živih bitij:8)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Thomas ::

> sej ni čudno, da smo ravno mi prevzeli vajeti v roke pred nevem-koliko-sto-tisoč leti od vseh živih bitij

Cut the poetry, Whatson! Levi pobijejo sorazmerno več levov, kot ljudje ljudi. Delfini sorazmerno več delfinov, kot ljudje ljudi. Čimpi sorazmerno več čimpov, kot ljudje ljudi.

Ljudje smo relativno nežnejši in prijaznejši do soljudi, kot velika večina drugih živalih.

Thomas ::

Je težko z vami, ki ne zapopadete eksponentne rasti. Je problem v tehle temah, ker ne razumete, da eksponentna rast populacije zelo hitro naleti na konstantne omejitve okolja in potem je kill off zelo naraven. Nikoli nisem rekel dober, nikoli nisem trdil, naravno=dobro, rekel sem naraven. To ste trdili vi, da naravno je isto kot dobro, kar je že drug razlog, zakaj je težko z vami.

Je torej težko v takih temah in ne doumete tudi ne dosti na "mojih temah". Eksponentna funkcija vam je nezapopadljiva.

p.s.

Razume se, da MNOGI forumaši ste iz te moje lamentacije definitivno izvzeti. Jasno. Sami veste keri ste.

rfmw ::

še dobro, da imamo tebe, da nam razložiš, kako stvari stojijo. Si pa model nekam obseden z dokazovanjem svojega prav.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Keyser Soze ::

Thomas, samo moraš vedeti, da imamo ljudje nekakšen dogovor med sabo - red - zakone. Če bi večino časa veljalo podobno "brezvladje" kot med vojno, bi bilo po mojem ljudi ubitih od ljudi nedvoumno več kot se to odraža med drugimi vrstami bitij.

Sicer pa, sem ravnokar dobil en mail, pa me zanima koliko živali se trudi maksimizirat bolečino nasprotnika do skrajne meje zmogljivosti (pa da ne prestopi praga bolečine). Mam občutek, da smo tudi tu prehiteli "naravo".

NoUse4AName ::

Kdo je pa rekel da je bil raj pred evropsko civilizacijo. Sem jas to kdaj rekel? Vse kar sem rekel da so pobijali vsi narodi. Tudi mi dol visi če italijani skrivajo svoje kostkote v omari ali ne.
Da so se pa med sabo pobijali bolj, kot pa pred prihodom evropejcev pa je popolna neumnost.

Thomas ::

> Da so se pa med sabo pobijali bolj, kot pa pred prihodom evropejcev pa je popolna neumnost.

Ne ni. Milijardo Indijancev je umrlo nasilne smrti, preden so tja prišli belci in jih pobili par deset milijonov v vojni dveh civilizacij.

EssEncE ::

Ja, logično, pobili so jih praktično vse. Vendar jasno manj kot so se v celotnem seštevku sami. Če pa vzamemo enako časovno enoto, se pa nikoli niso med sabo tako množično pobijali, kot so jih belci, ker bi v tem primeru praktično izginili.

Thomas ::

Sej so praktično izginili. Many times over in se spet namnožili. Povsem naravni cikli populacij, ki smo se jih šli enako v Evropi preden je prišlo do stabilne civilizacije.

Memeplex imenovan civilizacija je vse, kar nas (za silo) ščiti pred povsem živalskim reševanjem prenaseljenosti glede na naravne vire.

V Kongu se gredo pa že vedno naravno regulacijo prebivalstva. Tudi belci ki pridejo tja dol, se jim dostikrat pridružijo v tem.

Thomas ::

Eskimi 1913.

Mr. Clark and I [kanadska šerifa] once made an inspection of a small snow-hut camp of fifteen families, and found as a result that there was not a single grown man who had not been involved in a killing in some way or other.

The list of those implicated appears as follows:

* Havgugaluk killed his wife in a fit of jealousy and was killed by her relative Makharaluk.
* Angulalik took part in a murderous assault on some neighbours, a vendetta being the reason.
* Uaquaq and Erfaluk killed Qutlaq in revenging their relative Qaitsaq, the father of Netsit, who had been killed by him.
* Norrahanaq stole a wife from Annernaq; there was a fight, but nobody was killed.
* Portoq also stole a wife, and he, too, later fought with the woman's husband -- again without anyone being killed.
* Kivgaluk lost both his father and a brother through murder; he was all ready to take vengeance, but for the present was only restrained on account of the mounted police, who came on patrol every winter and took all killers for trial.
* Ingoreq in jealousy tried to kill both Arshuk and Orshoraq, but failed.
* Erfvana killed Kununasuaq and also took part in the murder of Qutlaq.
* Kingmerut shot Mangigshalialuk, and was also one of those who shot at Halggiuhialuk, who escaped death, however.
* Qaitalukaoq in anger struck down Maggararaq with a knife.
* Pangnaq, a boy of about twelve years, shot his father because he was cruel to his wife, the boy's mother.
* Maneraitsiaq fought a duel with Mangigshalialuk with bow and arrow, but neither were killed.
* Tumaujoq stabbed Ailanaluk with a knife because he had killed the former's relative Mahik.


Tole je naravno dogajanje med ljudmi, ko ni policijske postaje v relativni bližini. Med medvedi je še dosti huje.

Nikogar nima smisla obsojati, to pač tako je. Namesto obsojanja imejmo raje civilizacijo dovolj trdno, da nas ne odnese po tem toboganu spet.

Thomas ::

> Če bi večino časa veljalo podobno "brezvladje" kot med vojno, bi bilo po mojem ljudi ubitih od ljudi nedvoumno več kot se to odraža med drugimi vrstami bitij.

To ne more biti res zato, ker ljudje se razmnožujejo počasneje. Poleg tega ljudje več sodelujejo med sabo in je drug človek poredkeje sovražnik, kot je to recimo pri medvedih.

dela ::

BigWhale: Seveda iz glave govorim teh 5%. Pa mislim da nisem dost off. Kdaj so že hrvati bili glavni akterji v kakšni svetovni vojni? Sicer ne povzdigujem nikogar, ker s(m)o v bistvu vsi enaki, vendar pa tisti, ki še vedno daje morilcu potuho v svoji državi naj ne bi sodeloval pri sojenju nekega drugega morilca. Naj to stori tisti, ki ima kolikor toliko čisto mlajšo zgodovino. Potem pa še gredo posneti srce v breznu. Pa še pri Ferrariju v F1 Barichello spušča predse Schumacherja!

Drugače pa imam precej rad Italijane.:D

Alexius Heristalski ::

Da so se pa med sabo pobijali bolj, kot pa pred prihodom evropejcev pa je popolna neumnost.
Torej verjameš, da so bili prej "plemeniti divjaki"?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

NoUse4AName ::

V celotni zgodovini pred prihodom evropejcev so se zagotovo pobili več. Samo če boste rekli da se jih je med sabo pobilo več v istem časovnem obdobju, kolikor so jih pa pobili evropejci med kolonizacijo pa je neumnost. Španci so pobijali kdorkoli jim je prišel blizu. Ameriške indijance so praktično iztrebili.

Thomas ::

Ne. Samo je ta genocid končal stanje, ko so bili stalni genocidi nuja, da niso umirali od lakote.

Danes živi v Južni Ameriki več Indijancev in bolje, kot bi jih z njihovim starim načinom kadarkoli lahko.

Ne gre za oproščanje/obsojanje, gre za dejstva.

Bob Rock ::

Že, že, vse lepo in prav, ampak je vseh hrvaških vojnih zločinov mogoče za 5% italijanskih. In hrvaške je seveda treba sedaj najprej razrešiti.


si ze slisal za Jasenovac, Staro Gradisko in ostala NDH taborisca? :\
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Keyser Soze ::

Če bi večino časa veljalo podobno "brezvladje" kot med vojno, bi bilo po mojem ljudi ubitih od ljudi nedvoumno več kot se to odraža med drugimi vrstami bitij.

To ne more biti res zato, ker ljudje se razmnožujejo počasneje. Poleg tega ljudje več sodelujejo med sabo in je drug človek poredkeje sovražnik, kot je to recimo pri medvedih


Se ne strinjam. Imaš morda statistiko koliko je bilo ubitih ljudi od ljudi preden smo vsaj približno začeli snovati neka splošna družbena pravila? Pa ne se omejevat samo na samotarske živali(kot so medvedi).

Kaj pa volkovi?
Koliko antilop se pobije med sabo??

Pa še to. Na čem pa snuješ te svoje ugotovitve, da bi živeli indijanci slabše če ne bi bilo evropejcev oz. če jih evropejci ne bi radirali(dokaj načrtno)?

Bob Rock ::

Danes živi v Južni Ameriki več Indijancev in bolje, kot bi jih z njihovim starim načinom kadarkoli lahko.


Danes zivi na svetu vec zidov kot pred holokaustom. V rokah imajo nekaj vodilnih korporacij v ameriki in po svetu, torej do neke mere posledicno vplivajo na potek celotnega doagjanja v svetu + dobil so svojo drzavo.
Pol je Hitler u bistvu delal v dobro zidov?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Thomas ::

# The U.S. murder rate rose from 4.5 homicides per 100,000 residents in 1957-58 to 10.2 per 100,000 in 1980.

# Although the Kung, or bushmen, of the Kalahari Desert have few murders, when the murder rate is extrapolated to a larger population, it turned out to be 29.3 per 100,000 -- or nearly three times higher than the U.S. average.

# The Gebusi tribe of New Guinea shuns displays of anger or violence, yet their average of 3.07 murders per year translates into 568 murders per 100,000 population.

Slovenci mamo pa kok? Ene 5 na 100K? Mau več kot belci v USA, sam ni bistvene razlike.

Ampak nisi to prvenstveno vprašal. Google for musth!

perci ::

Thomas, nehi že srat s temi belci. USA so država enakopravnih ras (kao), popolnoma neresno je zdej sam belce jemat v obzir. To smo ti že parkrat povedali.

Thomas ::

> USA so država enakopravnih ras (kao), popolnoma neresno je zdej sam belce jemat v obzir.

Če obstaja statistično signifikantno odstopanje, ga bom lahko omenil, ane?

A mi boš ti perci predpisoval, kaj in kdaj smem? :\

Hočem povedati predvsem to, da ni toliko umorov niti v neciviliziranih okoljih (Gebusi tribe of New Guinea), kot jih je med sloni ali šimpanzi.

> To smo ti že parkrat povedali.

Kdo? Partijci? Si beden Perci.

dela ::

si ze slisal za Jasenovac, Staro Gradisko in ostala NDH taborisca?


Ne, nisem. Očitno z razlogom. Like... premalo žrtev.

Keyser Soze ::

Ni to premalo žrtev. Vojno pravo je zato, da se ga spoštuje, in ne zato, da neki "wanabe" soldati izživljajo svoje nagone nad bodisi civilisti ali kakšnim drugimi osebami.

Tak folk mi gre na k... Ravno tako kot mi gredo na k tisti, ki potem na podlagi tega snujejo osebna maščevanja in planirajo podobna izživljanja. Oboji so sprijeni.

Bob Rock ::

Ne, nisem. Očitno z razlogom. Like... premalo žrtev.


klik

ce je to teb premalo zrtev...:\
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

TESKAn ::

Azteki so ritualno v štirih dneh pobili 10.000 ujetnikov - so jih žrtvovali svojim bogovom. Špancev pa ni bilo toliko, da bi lahko pobili vse - so kar lepo domačine, ki jim azteški poboji niso bili všeč, dobili na svojo stran.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

> so kar lepo domačine, ki jim azteški poboji niso bili všeč, dobili na svojo stran.

Točno. Španci so samo spretno posegli v "večno" državljansko (celinsko) vojno v Srednji in Južni Ameriki in Indijanske civilizacije je bilo v glavnem konec.

Nam je zapustila tudi ta civilizacija nekatere velike reči, jasno ... Ampak predvsem bilo je samo konec (zelo groznega, "naravnega") sistema. Začel se je manj grozni (španski) sistem, ki je do danes evoluiral v že kar znosnega.

dela ::

Kdo je bil v teh taboriščih? Nedolžni Italijani mogoče? Mislim, da ne. Obstaja razlog, zakaj Jasenovac ni tako odmeven, kot kakšna italijanska ali nemška taborišča. 700.000? prosim te lepo. In to se da tako efektivno prekrivat in ignorirat? Zanimivo.

Thomas ::

> 700.000?

Najbrž le 80.000. Torej skoraj desetkrat manj. Kar je pa še vedno ZELO veliko.

dela ::

Kdaj so nazadnje Hrvati okupirali ozemlje, da so lahko pol milijona tamkajšnjih civilistov poslali v svoja kruta taborišča? Res mi ni jasno. Mi lahko kdo razloži? Vse kar se je dogajalo v 2. sv. vojni iz jugoslovanskega vidika, je bila obramba. Mogoče nehumana, kruta, ampak nevertheless obramba.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mitja Ribičič, Ozna, povojni poboji (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
454101436 (94181) jype

Opravicevanje kolaboracije z okupatorjem je nesmiselno. (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
71532876 (19298) IgorGrozni
»

Se rabi Hrvaška opravičiti za zločine med operacijo Nevihta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1949964 (7698) Daedalus
»

Il cuore nel pozzo - srce v breznu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16011594 (8368) Thomas

Več podobnih tem