» »

Se rabi Hrvaška opravičiti za zločine med operacijo Nevihta?

Se rabi Hrvaška opravičiti za zločine med operacijo Nevihta?

1 2 3
4
»

Brane2 ::


Na hrvaškem se ni slavilo Pavelića ampak Franjota, ki pa je bil od partizanov in Titov sodelavec ter nekdanji predsednik NK Partizan. Franjo je častil sam sebe in ne Pavelića.


Franjo je bil eden od Generalov, ki pa ga je je Tito šutiral zaradi ekstremnih pogledov.
KAr se Pavelća tiče, ni res. Franjo je okrog razlagal, da gre za nerazumljenega tipa in velikega Hrvata. Saj mu ne pravjo brez vzroka Istoričar. Tip si je dal dela s tovrstno zgodovino.

In glede Jasenovca mi ni jasen tvoj point. Če so v njem skurili tudi maso ne-srbov, se naj Srbi ne bi sekirali all kako ? Nekaj v stilu sosedove krave ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kar se kampa tiče mi je jasno, da so cifre, ki jih v reklamnih kamapanjah navajajo VelikoSrbi- 700.000 pobitih Srbov-čisti absurd. A uradnih cifer pravzaprav niti ni. Verjetno je še najblližje poimensko štetje v času YU- kjer se je IIRC nabralo 80.000 imen (brutto), kjer pa stvar še ni zaključena.

Anyway, tudi če gre za samo (?!?) 28.000 ljudi, kot je trdil Tuđman, kaj s tem ?
A pol naj bi folk na teh področjih reku "Eeee, to je druga stvar. Tako pa gremo v deal. Evo ti orožje"

WTF ??? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Evo še linka na Wikipediji:

http://en.wikipedia.org/wiki/Jasenovac_concentration_camp#Victim_counts

Saj cifre se razlikujejo a ne glede na verzijo tam definitivno ne bi hotel počitnic... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

SavoKovac ::

Jaz bi rekel, da je "even+", če se lahko tako izrazim.

Še citat iz Wikipedie:

In 2001 Slovenian sources reported of as many as 296 mass graves on their territory, and an estimate of about 190,000 Croats killed immediately after the end of World War II (May 1945 and later), mostly Croats. Only in the region of Tezno woods Slovenian sources estimate about 60-80,000 killed. Many children bones have been found among the remains victims.

Bleiburg massacre @ Wikipedia

Brane2 ::

Pa da ne bo pomote: O četnikih in srbskem expanzionizmu nimam nič boljšega mnenja.

Le (možno) ozadje bi rad dal "balvan revoluciji" kot so temu rekli. Ni šlo samo za čisto kljubovanje in prazen strah.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mtosev ::

Only in the region of Tezno woods Slovenian sources estimate about 60-80,000 killed. Many children bones have been found among the remains victims.

8-O 8-O 8-O 8-O

Jaz nisem nikoli kake kosti vido ali našo v gozdu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Brane2 ::


Jaz bi rekel, da je "even+", če se lahko tako izrazim.


Kaj je "even+" ?

Reciva, da si na tistem področju, da si srb star 20 let in ne moreš ven. HDZ ukazuje vsem na tem področju naj predajo orožje.

Ker se bojiš ponovitve Jasenovca je torej pametno ker imaš pomisleke ampak izkopane žrtve Hrvatov v Sloveniji te pomirijo in ga flegma izročiš.
"Če je zgodovina nek učitelj, bom jaz sicer žrtev ampak naši bodo že izenačili (ali povedli) v drugem polčasu."

Nekaj v tem stilu ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Barakuda1 ::

A ni bil "Ličko-Kordunski" ?


:\

Ne, ni bil. Sem še enkrat preveril.
Pravilno je kot sem zapisal

Ličko-Kordunaški korpus.

Je pa res, da je bil najprej formiran Kordunski korpus, kasneje je bila formirana Lička brigada, pol so pa to nekak združevali (tolk natačno dalje nisem proučeval) in formiran je bil, kot sem zapisal

Ličko-kordunaški korpus

Ampak, nenazadnje to s temo nima veliko skupnega razen, da nekaterim ki mislijo, da so se srbi pojavili na tem teritoriju leta 1990, dobijo vsaj mal vpogleda v zgodovinska dejstva ;)


p.s.
Thomas, hvala za opozorilo ob lapsusu, perci teb pa tud, da si povzel vsebino, ki sem jo hotel zapisat (ob tistem lapsusu)
Sicer upam, da so vsi (dobronamerni) stavek pravilno razumeli:8)

SavoKovac ::

Ker se bojiš ponovitve Jasenovca je torej pametno ker imaš pomisleke ampak izkopane žrtve Hrvatov v Sloveniji te pomirijo in ga flegma izročiš.

V vzhodni Slavoniji je očitno delovalo.

Brane2 ::

In Vukovar in poznejši dogovori in kojekakva ravnotežja niso imeli nič s tem ?

Sori, mogoče sem slep, vendr res ne vidim, kako je to tam "očitno delovalo".

Kaj sploh je zate vzhodna slavonija ? Osijek in okolica ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Barakuda1 ::

Tole s pobitimi na Teznu, je sicer mal off. Ampak, da se ne bi nekateri preveč čudili.

Zadeva je približno takšna (po pripovedovanju domačinov)

Pobiti naj bi bili predvsem v Stržunu (stržunski goši - če ti je lubše ;) ), Miklavžu, Skokah in okolici.

Pretežen del naj bi jih bili zakopali v izkopane jarke, ki so jih posuli z apnom in jarke zasuli.
Menda pa naj bi glavnino celo zakopali na območju TAM-a in IKŠ-a. Kar praktično pomeni, da so zakopani pod temelji tovarne in šole.

Ali je to res ali ne, pojma nimam. Vem pa da se je to med domačini šušljalo, tko na ušesa in zlo v strahu. Podobno kot za one na Boču.

Koliko je (naj bi) bilo teh žrtev, pa pravzaprav ni nihče vedel. Govorilo se je le o velikem število, ne pa koliko.






Bi pa prosil, da se v bodoče držimo teme. Takšni citati kot je bil tisti zgoraj, samo speljejo tem stran od naslova.

SavoKovac ::

Sori, mogoče sem slep, vendr res ne vidim, kako je to tam "očitno delovalo".

Zaradi mirne reintegracije ozemlja bivše krajine v strukturo RH. Ni bilo vojaškega spopada v smislu "bljeska" in "oluje".

Brane2 ::

NI bilo "bljeska" ki bi ga ti videl na TVju a zagotovo ni šlo za mirno integracijo.

Od tod bodo že zanimivi sodni procesi. Pravzaprav so se že začeli.
Na tone zanimivih zgodb. Kako vem ? Hja, rojen sem v Slavonski Požegi kjer smo živeli nekaj let, kar nekaj let zatem pa v Osijeku. Jaz sem te stvari slišal od bivših sosedov 10 let nazaj, sedaj pa počasi kapljajo v javnost zgodbe in procesi...

Mirna integracija my ass... Če misliš na to področje. Mogoče pa kje drugje...

Poleg tega pa- kako naj bi si s tem pomagali prebivalci Kraine ?
Naj bi upoštevali izkušnje, ki jih bodo nekje drugje ŠELE IMELI čez nekaj let ?

In kaj če se te ne bi obnesle v Kraijini- zaradi česarkoli že ( ni medijske pokritosti ali upad interesa, dogovori "glavnih igralcev" itd) ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

SavoKovac ::

Tudi jaz sem slišal zgodbe od enega tipa, da je bilo na območju Baranje precej krivolova. Morda se bodo spuščali tudi v takšne kazensko-pravne podrobnosti.

Bob Rock ::

Barakuda: lepo si napisal celo zgodovino. Sam si pa pozabil par stvari. Ni blo sam to, da so se Hrvati hotl polastit Srpskega bogatstva. Skoz zgodovino je blo velik idej in projektov, kak zdruzit vsa ozemlja, kjer zivijo Srbi:

Na to je nakazoval ze Vuk Karadzic v svojem nauku "Srbi svi i svuda"
1844 - "Načertanje" od Grasanina
1885 - t.i. "Izdanje etnografske karte srpskih zemalja"
V kraljevini SHS je kralj podeljeval zemljo v BiH in Dalmaciji vecino srpskemu prebivalstvu
1939 - zdruzevanje hrvaskih in bosanskih Srbov v drustvo Krajina
1940 - Srbi na okup
1941 - Homogena Srbija
...
Ni vse crno al pa belo. Ni bila ena stran nedolzna pa zatirana, druga pa vedno agresor. Obe strani sta ze lepo dobo zgodovine skregani.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Thomas ::

> Obe strani sta ze lepo dobo zgodovine skregani.

Pa tudi zaveznici. Zgodovina je kot nogomet na osnovni ali srednji šoli. Ne veš, s kom boš skupaj na naslednji tekmi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bob Rock ::

Tudi res.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Trubadur ::

Take teme so čisto kul, se vsaj pokažejo asi, ki na tihem odobravajo tako početje pod raznimi izgovori. Do zdaj smo meli maščevanje, preganjanje iz svojega ozemlja, zdaj se je pa pridružil še tisti slavni da je to pač vojna, jebat ga. Me prav zanima, kak bo naslednji:\

Pa vprašanje za avtorja, ki sem ga citiral - če je to vse "pač vojna", pol so take zadeve, ko je genocid zgolj propaganda za ljudstvo? Zakaj mamo pol Haag, pa zakaj se lovijo ostareli naciji?e Sej je po tvojem to vse vojna, jebat ga. Eni jih pač pobijejo tisoč, drugi deset tisoč, eni pa par milijonov. Vojna, jbiga. Kaj se sploh bunimo, ane? Daj še enkrat premisli, kaj si s tem napisal...


Jaz dobro vem kaj sem napisal in ne odobravam takega početja, nobenega genocida.
Berite Thomasa!

Barakuda1 ::

Ni vse crno al pa belo. Ni bila ena stran nedolzna pa zatirana, druga pa vedno agresor. Obe strani sta ze lepo dobo zgodovine skregani.


:\

Da je samo črno ali belo, nisem nikjer niti trdil. Nasprotno.
Velikosrbski hegemonizem in hrvaški nacionalizem nista ravno nekaj na kar bi lahko bila ta dva naroda ponosna.

Vse na kar sem želel opozoriti je le to, da so srbi na področju takoimenovane "Vojne krajine" živeli že stoletja.
Na to ne bi niti posebaj opozarjal, da niso nekateri diskutanti malte-ne bili prepričani, da so področja kjer je potekala operacija "Oluja" z vojaškimi akcijami ob razpadu YU zavzeli Srbi, hrvatje pa da so le "osvobajali" svoj teritorij.

Zgodovinska dejstva so pač drugačna.

Hrvarje tako v operaciji "Oluja" NISO OSVOBAJALI zavzetega ozemlja. Na njem so kvečjemu vspostavljali hrvaško (državno) suverenost in jurisdikcijo, zato pa ni bilo potrebno izvajati tudi etničnega čiščenja in drugih zločinov nad civilnim prebivalstvom.

Etnično čiščenje v operaciji "Oluja" je bilo zato zame, tudi iz tega vidika nesprejemljivo.

Strah srbskega prebivalstva pred pogromi (v začetku takoimenovane "balvanske revolucije") pa se je očitno pokazal za upravičenega.

To kar ni uspelo Paveličevim Ustašem v 4 letih državljanske vojne, je očitno uspelo Tuđmanovi HDZ in to zelo učinkovito. Nažalost.

p.s.

Samo za tiste, ki si stvari težje predstavljate (zgolj in samo hipotetično).

Predstavljajte si, da v sosednji Avstriji Haider pride na oblast, potem pa zahteva od slovencev, da se odrečejo svojega jezika, svoje kulture in vsega kar jih spominja na slovenstvo. Slovenci bi se verjetno temu uprli, Haider pa bi šel nad majnšino z vojsko in jih izgnal v Slovenijo. Vmes bi nekj tisoč civilistov (med in po operaciji) pobil, potem ta dan razglasil za državni praznik in se hvalil s tem, kako je Avstrija končno očiščena tujerodnega elementa.
Me prav zanima, kolk slovencev bi takšno dejanje oddobravalo.

SavoKovac ::

Predstavljajte si, da v sosednji Avstriji Haider pride na oblast, potem pa zahteva od slovencev, da se odrečejo svojega jezika, svoje kulture in vsega kar jih spominja na slovenstvo. Slovenci bi se verjetno temu uprli, Haider pa bi šel nad majnšino z vojsko in jih izgnal v Slovenijo. Vmes bi nekj tisoč civilistov (med in po operaciji) pobil, potem ta dan razglasil za državni praznik in se hvalil s tem, kako je Avstrija končno očiščena tujerodnega elementa.

Predstavljajte si, da po demokratičnih volitvah v sosednji Avsttriji Haider pride na oblast in potem zahteva od slovenske manjšine, naj upoštevajo rezultate volitev. Ker je Haider nacist najhujše sorte se Slovenci temu uprejo, pobijajo avstrijske policiste, etnično očistijo koroško vsega neslovenskega in pričnejo napadalne akcije "za osvoboditev vseh slovencev" v Avstriji. Pri tem jim izdatno pomaga Slovenska vojska, ki jo je Avstrija sofinancirala in je ena tehnično bolje opremljenih v Evropi. Avstrija seveda nima svoje vojske in jo branijo razne formacije na hitro organiziranih odredov. Da do prevelikega spopada ne pride, faše še sankcije na oborožitev. Slovenija dela preveliko sranje in faše splošne sankcije. Po treh letih in pol, ko si Avstrija opomore in propadejo številne mirovne iniciative le-ta sproži splošen napad na SAO Koroška. Pade 500 slovenskih junakov in 700 civilistov. Večina slovenskega prebivalsta preventivno pobegne v Slovenijo, ker se boji maščevanja zaradi granatiranja Pliberka in Velikovca ter poboja ranjencev tam.

Barakuda1 ::

galemir :)

Hja, tud tvoj scenarij si lahko predstavljam.
Tuđman (in ustaška ideologija) ga je v naši soseski uresničila.

V principu pa si zgrešil bistvo.

Vse akcije, ki so bile namenjene vspostavitvi hrvaške (državne) suverenosti in jurisdikcije, na celotnem ozemlju hrvaške, so bile legitimne (to sem že navedel).

Toda pod izgovorom (bolje reči, lažjo), da so "osvobajali ozomlje", ki sploh ni bilo okupirano (na njem so namreč živeli prebivalci in državljani [sicer resda Srbi] hrvaške in to že stoletja; in pri tem izvajati etnično čiščenje in genocid...eeee, to pa malo morgen, da je nekaj kar je o.k.

TO preprosto je zločin. Zato pa mora Gotovina v Hag in ne zato, ker je poskušal vspostaviti stanje suverenosti na celotnem ozemlju hrvaške. A to res še nekaterim ni jasno8-O

SavoKovac ::

***nadaljevanje mojega pisanja***

V tistih treh letih in pol se vojna preseli v sosednjo Italijo, kjer slovenska manjšina izvede pravcat genocid nad večinskim italijanskim prebivalstvom. Italijani bežijo po vesej Evropi, ker sicer končajo pobiti ali pa za bodečo žico. Nekatera italijanska mesta so noč in dan pod obstreljevanjem, kar prične presedati ostalemu svetu. Situacija v Italiji pa se bistveno ne popravi vse do trenutka, dokler avstrijci ne sprožijo svoje vojaške operacije "Licht im Dunkel" in pomagajo še italijanskim kolegom. Slovenija seveda aktivno pomaga svojim manjšinam.
Potem se spuntajo še v Pušči in pride do vstaje v Prekmurju, ki ga slovenske sile zadušijo. Vendar s tem niso zadovoljni američani, ki porušijo vse kar je dobrega v slovenski industriji in še par mostov. Končna posledica je, da slovenci v prekmurje hodijo s potnim listom.

Barakuda1 ::

Bravo galemir

Svaka ti čast.
Tko se opravičuje zločine nad civilnim prebivalstvom, vojne zločine nasploh in genocide. Ne pa tko, ko to počne nesposobna oblast v soseščini, ki namesto da bi postavla spomenik svojmo junaku, razmišlja, da jih bo zato da postane del zahodne civilizacije vseen poslala pred sodišče.

Kako nek jim blodjo takšne ideje po glav, namesto da bi razmišljali kako sedanji trg bana Jelačiča nujno preimenovat v Trg Bana Tuđmana i genarala Gotovine.

Tam kjer sedaj sotoji Jalačič, ki s sabljo kaže v smeri proti Beogradu, pa postavt vsaj tko visok kip Gotovine ki bo s puško meril v smer proti Hagu (in ostalemu demokratičnemu svetu)

Naj se enkrat za vselej ve.
Zločin ni, če ga znaš samo prav opravičit. Če kdo tega ne zna, naj vpraša galemira kako se to dela.

p.s.
Imaš vse šanse, da te pravaši angažirajo. Si se že kaj pozanimal;)

SavoKovac ::

Kdo opravičuje zločine nad civilnim prebivalstvom???:\ :\ :\
Sem samo napisal, kako se slovenske manjšine *NISO* obnašale.

[LOL!]

Zgodovina sprememb…

EssEncE ::

Prebivalstvo na 1/3 Hrvaške je z veliko večino hotelo ostati v Jugoslaviji. Ubistvu ni nič nelegitimnega v tem.

Bob Rock ::

Barakuda:
Pravis, da so ziveli Srbi ze stoletja tam. Res je. Ziveli so tam tudi Hrvati. Se malo dlje. Pa so bili z balvansko srpsko revolucijo pregnani ali pobiti(ki se je zacela v Kninu, kjer je srpski del prebivalstvalstva samo zivel tam v miru?). V SAO krajini so proglasili odcepitev. Tisti, ki so ostali pa so ziveli v izolaciji, brez kakrsnihkoli pravic. V Dalju npr. so bili oznaceni s trakci okoli roke.

Ne mores gledat tako ozko. Ni se dogajala samo Oluja. Vojna je trajala stiri leta.
Ko pa galemir napise malo bolj obsirno o vsem skupaj, ga pa takoj oznacis, da zagovarja poboje nad civilisti.

Pa s tem postom nocem povedat, da odobravam vse kar se je v Oluji dogajalo(kot ze enkrat prej), ampak bi rad povedal, da niso bili pregnani samo nedolzni ljudje, kot bi radi nekateri prikazali. Pa tudi upam, da Gotovina pristane v Haagu.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Barakuda1 ::

Pravis, da so ziveli Srbi ze stoletja tam. Res je. Ziveli so tam tudi Hrvati. Se malo dlje. Pa so bili z balvansko srpsko revolucijo pregnani ali pobiti(ki se je zacela v Kninu, kjer je srpski del prebivalstvalstva samo zivel tam v miru?). V SAO krajini so proglasili odcepitev. Tisti, ki so ostali pa so ziveli v izolaciji, brez kakrsnihkoli pravic. V Dalju npr. so bili oznaceni s trakci okoli roke.



Nikoli nisem trdil kaj drugega. Nasprotno. Tudi sam sem zapisal, da je šlo le za večinsko prebivalstvo, kjer v nekaterih predelih ni presegalo 60-70 %, medtem ko je v nekaterih drugih delih praktično bila poseljenost srbskega prebivapstva tudi 100 %.
V nekaterih predelih pred (praktično prisilno) naselitvijo srbskih družin, tam ni praktično živel nihče.

Da so v SAO krajini razglasili odcepitev in potem zagrešili tudi kar nekaj zločinov (za katere iskreno upam da bodo odgovarjali) so tudi dejstva, ki jih nisem nikjer zanikal.

Vse na kar sem želel opozoriti (in to sem posebej izpostavil) je to, da so srbi tam živeli stoletja in niso prišli na te teritorije živet šele ob razpadu YU.


Pa s tem postom nocem povedat, da odobravam vse kar se je v Oluji dogajalo(kot ze enkrat prej), ampak bi rad povedal, da niso bili pregnani samo nedolzni ljudje, kot bi radi nekateri prikazali. Pa tudi upam, da Gotovina pristane v Haagu.



S tem se tudi jaz v celoti strinjam

SavoKovac ::

V tistih treh letih in pol se vojna preseli v sosednjo Italijo, kjer slovenska manjšina izvede pravcat genocid nad večinskim italijanskim prebivalstvom. Italijani bežijo po vesej Evropi, ker sicer končajo pobiti ali pa za bodečo žico. Nekatera italijanska mesta so noč in dan pod obstreljevanjem, kar prične presedati ostalemu svetu. Situacija v Italiji pa se bistveno ne popravi vse do trenutka, dokler avstrijci ne sprožijo svoje vojaške operacije "Licht im Dunkel" in pomagajo še italijanskim kolegom. Slovenija seveda aktivno pomaga svojim manjšinam. Potem se spuntajo še v Pušči in pride do vstaje v Prekmurju, ki ga slovenske sile zadušijo. Vendar s tem niso zadovoljni američani, ki porušijo vse kar je dobrega v slovenski industriji in še par mostov. Končna posledica je, da slovenci v prekmurje hodijo s potnim listom.


ODGOVOR:


Bravo galemir

Svaka ti čast.
Tko se opravičuje zločine nad civilnim prebivalstvom, vojne zločine nasploh in genocide. Ne pa tko, ko to počne nesposobna oblast v soseščini, ki namesto da bi postavla spomenik svojmo junaku, razmišlja, da jih bo zato da postane del zahodne civilizacije vseen poslala pred sodišče.
.
.
.
Naj se enkrat za vselej ve.
Zločin ni, če ga znaš samo prav opravičit. Če kdo tega ne zna, naj vpraša galemira kako se to dela.


Še vedno ne razumem, na kateri del posta si napisal svoj odgovor.

Ah!
Kot sem že enkrat omenil v tej temi. Najstrožje obsojam vojne zločine proti civilnemu prebivalstvu. Neraziskan ne bi smel biti niti en sam primer kršitve uboja, nasilnega pregona ropa, posilstva.... Tudi srčno upam, da se bo prebivalsto vseh vpletenih strani čimprej vrnilo na svoja ognjišča in nadaljevalo z mirnim življenjem v čimvečjem sožitju.

Se še enkrat opravičujem, da sem pozabil omeniti. Sicer pa sem - samo na hitro in na posredni način - opisal kronologijo širših dogodkov na tem območju.

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

Ah! Kot sem že enkrat omenil v tej temi. Najstrožje obsojam vojne zločine proti civilnemu prebivalstvu. Neraziskan ne bi smel biti niti en sam primer kršitve uboja, pregona, ropa in izgona.


:\

No s tem se pa skoraj v celoti strinjam.

Le da sem glede zločinov malce strožji kot ti.

Vojni zločini niso le tisti, ki so izvršeni proti civilom. Vojni zločini so lahko storjeni tudi proti vojakom nasprotne strani.

SavoKovac ::

Seveda!

Tiste ubožce z Ovčare sem čist pozabil. Pa tut če sem še koga druzga pozabil omeniti, se opravičujem.

SavoKovac ::

Sem našel na netu marsikaj o vojnih zločinih.
Omenjeni so tudi zločini proti pripadnikom JLA v junijski vojni 1991.

Upam, da nihče od slovenskih oblasti ne bo šel v Haag.

Primer:

MESTO I VREME: Ljubljana, Slovenija, jun-jul 1991.

KRATAK OPIS: Taksisti srpskog porekla na radu u Sloveniji bili supodvrgavani specijalnom tretmanu. Za njih je bila zadušena posebno uniformisana policija. Posle prevoženja novinara iz redakcije listova "sa juga "zemlje, privođeni su na informativne razgovore, prikikom kojih je, između ostalog, postavljano pitanje kada će konačno napustiti Sloveniju.

INDICIJE O IZVRŠIOCU: Pripadnici MUP-a Slovenije.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Če stvar postane zrela za Haag, zakaj ne ?

Če sodniki dobijo dobre materiale za obtožnice, misliš da se bodo obotavljali ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::


Upam, da nihče od slovenskih oblasti ne bo šel v Haag.


Če se je dogajalo kaj takega, kar se ne bi smelo, upam, da bo šal tud kak Slovenec v Haag.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Alexius Heristalski ::

Kučan je že šel v Haag, vendar le pričat.

;)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Lešo ::

Ce bi za vsako figo sel u Haag pol bi bil ze zavnaj poun:\
To so bile moje besede

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lešo ()

Thomas ::

Haag ... Še ena UN ustanova. BednaTM.

Naprimer, baje, govori se ... da imajo odvetniki dobre honorarje. Plačuje EU. Nekateri obtoženci ga odvetnika ne vzamejo, če jim ta ne prinaša po nekaj 1000 evrov mesečno.

Hehehe ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Nekateri obtoženci ga odvetnika ne vzamejo, če jim ta ne prinaša po nekaj 1000 evrov mesečno.


:\

Te nepreverjene govorice so prišle tud do mojih ušes.
Ampak z nepreverjenimi govoricami tle lih ne bi "smetili". Se strnjaš?

Daedalus ::

Haag ... Še ena UN ustanova. BednaTM.

Maš kaki boljši predlog?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Se ja. Če pobrišeš, ne bom hut. :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SavoKovac ::

>>Maš kaki boljši predlog?

Svetovni tribunal, kjer majo ZDA, Rusija, poseben svet EU, Vatikan in Turčija pravico veta nad izreki obtožnic. Bi se po moje marsikdo strinjal.

perci ::

Ma kaksen veto. Ravno veto stalnih članic Varnostnega sveta UN je tisto zaradi česar združeni narodi ne funkcionirajo tako kot bi morali. Veto je adijo.

Double_J ::

Osebno mislim, da so in Hrvati in Srbi imeli v planu izgnat drug drugega. Ne glede ali bi se nasprotniki kakorkoli upirali ali ne. Torej, če se Srbi nebi upirali bi bili pač izgnani že tam do 93 in ne 95.
Dve šivanki...

SavoKovac ::

Verjetno je sarkazem glede veta na obtožnice očiten. Če si pa imel enga, oziroma kar nekaj big-brotherjev kot stalnih članic varnostnega sveta z vetom, potem si bil v zavidljivem položaju. Če se ne motim, je bila strani srbov Rusija, Francija ter Velika Britanija. Če bi Hrvaška že leta 1991 pometla s krajino, potem bi bila deležna "neviđenih" sankcij, kar pa "balvansko" revolucijo postavi pod drugačno luč. Če se kdo od starejših bralcev spomni, so sile UNPROFOR-ja prišle kmalu za tem, ko se je fronta ustalila.

Leta 1995 je bila situacija drugačna v tem, da so američani požegnali napad, predvsem zaradi tega, da bi preprečili humanitarno katastrofo v "Bihaćki enklavi".

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

Ok, tema je res dolga, za brat mau velik pa se mi ne da:\

A lahko kdo s stavkom al pa dvema, razloži kaj sploh je operacija "Nevihta" ? :\
tx-z

Daedalus ::

Upam, da razumeš hrvaško - evo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25350204 (44895) bluefish
»

Ratko Mladić bo dobil sobo v Haagu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8214086 (10479) nuclear
»

Slobodan miloševič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17413058 (9293) Doman
»

Ujeli Anteja Gotovino v Španiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
646021 (4350) Thomas

Več podobnih tem