» »

Evolucija je teorija in ne dejstvo

Evolucija je teorija in ne dejstvo

««
21 / 23
»»

Okapi ::

Ja, taki verniki imajo težavo, ker vidijo znanstvene dokaze, ki se ne skladajo z njihovo vero, in potem poskušajo, očitno v strahu, da bi ne izgubili vere, svojo iracionalno vero racionalizirati in so pri tem pripravljeni iti z glavo skozi zid znanstvenih dejstev.

Namesto da bi rekli, kot sem prej napisal, da je z znastvenimi dokazi o 4,5 milijarde let stari Zemlji vse v redu, da pa to ne pomeni, da ni bog tako stare Zemlje ustvaril pred 4000 leti. En dan pred tem pa je ustvaril 15 milijard staro vesolje, ki je nastalo z velikim pokom.

O.

BigWhale ::

AmokRun je izjavil:

Ne, ti nisi vsemogočen, ker ne moreš narditi vsega možnega.

Saj Bog tudi ne more narediti vsega možnega. Ne more se razmnoževati, čeprav je razmnoževanje logično mogoče. (Če seveda sprejmemo, da je logična nujnost, da je Bog samo en.)


Zakaj se ne bi mogel razmnozevati? Krscanski bog je v bistvu tro-bozje. Bog oce, sin in sveti duh.

jype ::

Okapi> Ja, taki verniki imajo težavo,

Na srečo so boga dovolj zakomplicirali, da kljub vsemu zelo hitro in enostavno najdeš protislovja, ki jih ne moreš pripisati človeški omejenosti.

BigWhale ::

... pa pred tem je bil tud goreci grm in verjetno se kej vmes. :)

AmokRun ::

Zakaj se ne bi mogel razmnozevati? Krscanski bog je v bistvu tro-bozje. Bog oce, sin in sveti duh.

Bog je še vedno en sam. Kristjani so monoteisti. Če bi se lahko razmnoževal, bi lahko bila dva troedina Boga. :)

Okapi ::

Saj bi lahko bila, kdo pravi, da ne bi mogla biti? Bog bi se lahko utelesil v vsakem od nas, kot se je v Kristusu, ampak je njegova odločitev, da se ne.

O.

AmokRun ::

Teologi tako pravijo. :) Tudi če bi se utelesil v vsakem od nas, bi še vedno bil en sam Bog, n-edini. :D

Sicer pa razmnoževanje ni edini problem.
Bog naj bi bil vseveden. Ne more se naučiti nekaj novega ali pa kaj pozabiti. Učenje in pozabljanje pa je logično možno, ljudje to počnemo že od "nekdaj".

Bog naj bi bil popoln, nezmotljiv. Ne more se zmotiti. Zmote so logično možne, saj se ljudje dostikrat zmotimo.

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Okapi ::

Zmota je logično možna za zmotljivega, ni pa logično možna za nezmotljivega. Elementary, my dear Watson.

O.

AmokRun ::

No saj, Bog lahko naredi vse kar je logično možno in ni v konfliktu z njegovo naravo (nezmotljivost v tem primeru). Tako kot jaz, ti, Watson, ...:D

BigWhale ::

Bog je nestevna entiteta. Je omnipotent in omnipresent. Pripisovanje stevila bogu, je povsem cloveska stvar in je za boga samega (hehe) povsem nepotrebna. Mi enostavno ne moremo doumeti kaj in kako bog je.

nevone ::

Okapi je izjavil:

Zmota je logično možna za zmotljivega, ni pa logično možna za nezmotljivega. Elementary, my dear Watson.

O.


Zmota je mogoča, in če je vsemogočen, se mora tudi znat zmotit. In bi se tudi lahko zmotil, samo se noče.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

AmokRun ::

BigWhale je izjavil:

Bog je nestevna entiteta. Je omnipotent in omnipresent. Pripisovanje stevila bogu, je povsem cloveska stvar in je za boga samega (hehe) povsem nepotrebna. Mi enostavno ne moremo doumeti kaj in kako bog je.

Saj jaz se strinjam, da je Bog vsemogočen. Trdim samo, da s tem nič pametnega ne povemo. Povemo samo, Bog lahko stori, kar Bog lahko stori. Ampak tudi moj pes lahko stori vse, kar moj pes lahko stori. To velja za vse, ne samo za Boga.:D

Double_J ::

Zmota je mogoča, in če je vsemogočen, se mora tudi znat zmotit. In bi se tudi lahko zmotil, samo se noče.


Če nekaj dejansko nočeš narediti, potem tega tudi v resnici ne moreš narediti. Torej bog se ne more zmotiti in tako ni vsemogočen.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

nevone ::

Če nekaj dejansko nočeš narediti, potem tega tudi v resnici ne moreš narediti.


To je pa že višja matematika. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

AmokRun ::

Zmota je mogoča, in če je vsemogočen, se mora tudi znat zmotit. In bi se tudi lahko zmotil, samo se noče.

Ampak Bog (in njegove lastnosti) naj bi bil absoluten, nujen, ne-kontingenten, kar pomeni, da ni možne situacije, kjer se Bog zmoti. Če se samo noče zmotiti, pomeni, da je možna situacija kjer se lahko zmoti (situacija kjer se hoče zmotiti) in zato to bitje ni Bog. :)

T-h-o-r ::

Existence of necessary and the unnecessary: Our experience includes things certainly existing but apparently unnecessary. Not everything can be unnecessary, for then once there was nothing and there would still be nothing. Therefore, we are compelled to suppose something that exists necessarily, having this necessity only from itself; in fact itself the cause for other things to exist.


God is infinite. That is, God is not finite in the ways that created beings are physically, intellectually, and emotionally limited. This infinity is to be distinguished from infinity of size and infinity of number.[


there are three categories of reality: God, matter, and idea. God is supreme reality. Matter was brought out of nothingness by God's creative act and is the element which, in union with Ideas, constitutes the world of sensible things. Ideas are the prototypes by means of which the world was from all eternity present to the Divine Mind; they constitute the world of Providence ("in qua omnia semel et simul fecit Deus"), and are eternal but not coeternal with God.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

gzibret ::

Ker smo v oddelku znanost in tehnologija, je Jezus tu offtopic. Sklicevanje na boga pa naj bo striktno vezano na filozofski koncept in ne na religijo. Brisani offtopic posti.
Vse je za neki dobr!

harmony ::

gzibret je izjavil:

Ker smo v oddelku znanost in tehnologija, je Jezus tu offtopic. Sklicevanje na boga pa naj bo striktno vezano na filozofski koncept in ne na religijo. Brisani offtopic posti.

Najbolj da zapres celo temo. Itak se brisejo samo tiste stvari, ki gredo v nos fanaticnim evolucionistom.

Najvecji morilci v zgodovini so bili ravno fanaticni evolucionisti, kjer pac boljsi zmaga.

gzibret ::

Pritožbe v pritožbe.

@harmony - bom naredil izjemo.

> Itak se brisejo samo tiste stvari, ki gredo v nos fanaticnim evolucionistom.

Morda res deluje/izgleda tako, kot si ti napisal, ampak to ni pravi razlog. Pravi razlog je, da antievolucionisti ne znajo argumentirano zagovarjat njihovega stališča, in v debato kar naprej vlačijo Jezusa, stvarnika, višje energije in ravni zavedanja, konspirative teorije (vlade/marsovci/nevemkdo nam zakriva razum) ipd... Nič ni narobe, če se evoluciji nasprotuje, ampak naj bo to nasprotovanje forumu in oddelku primerno in vsaj približno argumentirano.

Citiranje nekih profesorjev iz tretjerazrednih univerz bi morda celo še pustil (čeprav je to sklicevanje na neko kvazi-avtoriteto in kot znanstveni argument nima teže), samo so ti citati vedno nek privesek zgoraj omenjenim fenomenom.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Smurf ::

Samo opomba glede citatov profesorjev (ker sem jih slucajno uspel prebrati preden so bili zbrisani). Slucajno jih nekaj poznam iz podobnih tem na ostalih forumih in ce se nekoliko poglobis v citate hitro ugotovis, da jih je vecina bila citiranih izven konteksta, nekoliko preoblikovanih in celo pripisana napacnim ljudem.

Tako, da niti ta del ni nosil neke teze.

xxx ::

Tole si preberite:

"letter written by Bobby Henderson in 2005 to protest the Kansas State Board of Education decision to permit teaching intelligent design as an alternative to evolution in public school science classes"

http://www.venganza.org/about/open-lett...

Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

AmokRun ::

xxx ::

Harmony, mi lahko prosim dokažeš, da Paštafarianstvo ne drži? Da flying spaghetti monster ne obstaja? DOKAŽI!
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mipe ::

Ker sem ga pojedel za kosilo (z mesno omako, mmm). Zdaj je iztrebek. Lahko ti ga pošljem, če ga hočeš malikovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

xxx ::

Mipe je izjavil:

Ker sem ga pojedel za kosilo (z mesno omako, mmm). Zdaj je iztrebek. Lahko ti ga pošljem, če ga hočeš malikovati.

DOKAŽI, da teorija o flying spaghetti monsterju ne drži. Ta teorija je zelo lep primer, kako se počuti homo sapiens, ko mu homo religius servira svoje ideje.

Sicer pa si lahko tule ogledaš kako se je saga končala v ZDA (učenje inteligent designa je protiustavno - kršenje ločenosti države od religije):



In če slučajno še vedno ne razumeš:

Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

FlyingBee ::

kaj je recimo pri pingvinih, ki so ptiči in so se prilagodili za plavanje v morju?

jype ::

Stojansto> kaj je recimo pri pingvinih, ki so ptiči in so se prilagodili za plavanje v morju?

To je bog vse tko splaniru.

Okapi ::

V resnici je v primeru, da vsemogočni bog obstaja (a je lahko kakšen drugačen kot vsemogočen?), po definiciji "vse mogoče". Bog je lahko recimo pred 4000 leti ustvaril 4,5 milijarde staro Zemljo z vsemi fosili vred. Oziroma lahko je takrat ustvaril ne samo 4,5 milijarde staro Zemljo, ampak mimogrede še 14 milijard staro vesolje, z vsemi zvezdami in sevanjem ozadja in temno energijo vred. Pis of kejk.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

Je pa dost mal verjetn, da bi si bog dal tolk dela s temi rečmi.

Okapi ::

Prvi del tvoje trditve vsekakor drži, kar se drugega dela tiče, pa si brcnil v temo. Kot rečeno, za boga je to pis of kejk. Ko se zjutraj zbudi, kot za šalo ustvari eno 14 milijard staro vesolje. Do zajtrka ustvari tri še starejša.;)

O.

Okapi ::

Tudi recimo ves trud dokazovanja evolucije z DNK (da imamo skupne gene z bakterijami, recimo, in da se podobnost DNK popolnoma sklada z evolucijskim razvoje živih bitij - naš DNK je bolj podoben šimpanzom kot psom in bolj podoben psom kot žabam) je v primeru obstoja vsemogočnega boga zaman. Bog je brez problema sam ustvaril takšno podobnost, skupaj z vsemi "nelogičnimi" ostanki evolucije v organizmih vred (slepo črevo in podobne zadeve). Zakaj točno bi to naredil je sicer težko reči, ampak saj vemo, da so pota gospodova nedoumljiva.;)

O.

jype ::

Okapi> nedoumljiva

Jah, če je tolk bukov, mu res ne mormo pomagat.

Sej nismo vsemogočni, ane.

driver_x ::

A ni človeka ustvaril po svoji podobi.

Aston_11 ::

driver_x je izjavil:

A ni človeka ustvaril po svoji podobi.

Ne. Človeka je skupaj spacala evolucija.

Matev ::

A ni človeka ustvaril po svoji podobi.


človek v današnji obliki itak živi šele trenutek v primerjavi s starostjo najstarejših fosilov drugih bitij

človeka ni bilo ko so dinozavrli lomastili po zemlji

Zheegec ::

Kakšna je po tvojem sploh povezava med ateizmom in evolucijo? Zakaj to povezuješ?!
Cerkev sprejema Teorijo evolucije (so bili dolgo proti, potem pa so spregledali, da res nimajo šans), tako da si lahko vernik in sprejemaš evolucijo.

OK, recimo da dokažeš, da teorija evolucije ne drži - na kakšen način to potem pomeni, da Bog obstaja? Še vedno imaš iste težave dokazati Boga, kot sedaj.

FlyingBee ::

je bila ena dobra primerjava, recimo če je vesolje staro 14 milijard, si ne moremo predstavljati koliko je to, če pa zmanjšamo na 14 let, je človek kot "se" poznamo sedaj star 3 minute

Lion29 ::

full bi bilo dobro, ce bi napisal za kaj se sploh gre
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Matev ::

gre se o evoluciji
pravzaprav debata med znanostjo in pravljicami

zanimivo kako znanost totalno razbije mitološke pripovedi

Lion29 ::

ja... sem pogledal... vmes malenkost podremal...je res dolgo...

torej gres se za dva izobrazena cloveka, ki v javni debati razpredata tema pa je ali lahko teza o kreacionizmuzdrzi v moderni dobi


ko poslusas tistega kreacionista kako obraca besede in samo nabija... resnicno ne more verjet no, da tak folk obstaja.... njegova rdeca nit pa je, da je tudi on znanstvenik... a znanost opazovanja zdaj, v sedanjosti.... in da ne moremo aplicirat istih meril v preteklost, ker nas tam ni bilo.

bah sej... v bistvu bi me bk za take osebke... naj imajo svoja prepricanja... ma ker pol zastruplajo ume tudi drugih... pa v koncni fazi.. ce si tolk tup, da si pustis zastrupit um... pol si zasluzis... in me bk tudi zate...

jaz sem se odlocu, da sploh ne bom z verniki vec razpredal... totalno pointles.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

GamerBoy ::

Hja mene tudi moti v debati z verniki, ki takoj ko slišijo, da nisi veren začnejo nabijat, kako se znanost tudi moti in kako ne zmorejo dokazati xy stvari in to za nekatere že avtomatično pomeni, da bog obstaja. Zakaj hudiča sem jaz takoj "znanstvenik", če nisem veren?!? So pač tipični fani v stilu: politika (levi vs desni), navijaštvo (olimpija vs maribor) in podobne neumnosti, ker enostavno če nisem veren in ne sprejemam njihovih zgobic iz koder izhajajo, to zanje pomeni, da moje zgodbice morajo nujno biti znanost, ker imaš kao samo to dvoje na voljo in po njihovem moreš svojo stran fanatično zagovarjati negelde na vse. Jaz cerkvenjaškim zgodbicam ne verjamem niti malo, znanstvene so pa precej bolj verjetne, nekatere zelo druge manj, kar pa ne pomeni, da bom tupoglavo vstrajal pri njih kakor verniki pri svojih, oziroma sem lahko neveren pa ne verjamem ne cerkvenjakom in ne znanstvenikom, ampak živim v svojem svetu, vsaj teoretično , dokler ne pristanem v polju :D

Ravno danes sem imel debato, kjer sem bil presenečen, da sem uspel nekemu verniku zapreti usta, ko se je norčeval iz trekerjev(verjetno zato, ker ni bil tisti najbolj goreč). Pa sm mu pač povedal, da se tudi meni zdijo smešni, ampak hej oni si načeloma ne lažejo, da so nezemljani in živijo nevem v kateri galaksiji, ko pa je tukaj par ulic mimo ustanova, kjer folk vsak dan hodi poslušat po mojem mnenju izmišljene štorije brez najmanjših dokazov in vse kar rabijo je resnično verjeti vanje. Torej kdo je tukaj bolj nor trekerji ali verniki?

Sicer pa razlika med verjeti in vedeti je pa itak bolj stvar filozofske debate...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

RejZoR ::

Sicer še nisem pogledal do konca, pa me že tolk stvari moti, da je kar veselo. Tip 90% časa opravičuje svoje mišlenje, ne poda pa nobenih znastvenih dokazov za to. In vse skupaj opravičuje z nekimi znastveniki, ki so za neko področje brihtni, na drugi pa bluzijo z neko religijo in stvarjenju iz strani "Boga".

Torej če jezst večino svojega življenja bluzim in imam en dan preblisk in ustvarim neko čudovito zadevo oz odkritje. A to pol avtomatično pomeni, da je vse moje bluzenje v preteklosti univerzalna resnica samo zaradi mojega trenutnega dosežka? To so ljudje, ki jih je tip predlagal kot primere. Imeli so moment briljantnosti na enem področju, na drugem pa bluzijo, da obstaja Bog, ki nas je vse ustvaril v parih dneh.

In še ena pomembna stvar vredna omembe. Ko se znanost zmoti, to javno prizna in popravi. Mogoče bomo še kdaj prišli za isto že popravljeno ugotovitev do neke nove ugotovitve, bojo to storili. Vere pa po 2000 letih niso spremenile ničesar. Kaj se še ne spremeni skozi desetletja, stoletja in tisočletja? Predvsem pravljice in bajke. Ker so zgolj to. Torej?

Drugače pa prav rad poslušam razlage in vprašanja Billa Nye-a. Tip za razliko od Hama govori stvari, ki imajo smisel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

GamerBoy ::

RejZoR je izjavil:


Torej če jezst večino svojega življenja bluzim in imam en dan preblisk in ustvarim neko čudovito zadevo oz odkritje. A to pol avtomatično pomeni, da je vse moje bluzenje v preteklosti univerzalna resnica samo zaradi mojega trenutnega dosežka? To so ljudje, ki jih je tip predlagal kot primere. Imeli so moment briljantnosti na enem področju, na drugem pa bluzijo, da obstaja Bog, ki nas je vse ustvaril v parih dneh.


Amen ! :D

Jaz bi celo bolj razumel ravno obratno zadevo. Naprimer, da nekaj kaj oni tam prodajajo kot resnico je tudi dejansko res, ampak jim ne verjameš, ker so že toliko bullshita povedali. Ne pa da verjameš vsemu bullshitu samo zato, ker je tisti osebek/organizacija končno povedal/a nekaj resnice oz. nekaj v kar ti verjameš. Pač smešne opice smo ljudje ni kaj...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

RejZoR ::

Tud smešno mi je kako tip ovrže "carbon dating" češ nismo bili tam, da bi vedeli kolk je nekaj res staro. Recimo forenziki imajo za ugotovitev kdaj je nekdo umrl merjenje temperature jeter. Ne rabimo vedit kdaj je bila ta oseba rojena, ne rabimo bit zraven da ugotovimo ali je oseba umrla 6 ur nazaj oz 1 dan? Do tega so prišli na podlagi opazovanj drugih faktorjev, temperature okolice, temperature telesa, časa v katerem se jetra ohladijo za toliko in toliko časa. In kakor mi je znano so ta merjenja kar preklemano natančna, give or take nekaj minut. Carbon dating deluje na podoben princip. 3 miljone let al pa 50.000 let, tip je izgubil vso kredibilnost kjer še vedno kar trdi, da je Zemlja stara 4000 let. Zgodovina človeštva zadnjih 2000 let je precej dobro dokumentirana. Torej pred tem se je moralo v samo 2000 letih zgoditi vse ostalo. Če mal pomisliš je glede na opazovanja stanja Zemlje v teh dokumentiranih 2000 letih enostavno nemogoče, da se je vse ostalo zgodilo v tako kratkem času. Kako pa lahko trdi da je stara 4000 let? Sej ga ni bilo tam ko je nastala? Kako lahko potem on trdi, da je stara 4000 let, ni pa stara 4 miljarde let kot trdi moderna znanost? Pol lahko jezst na podlagi svojega življenja trdim, da je Zemlja stara samo 30 let. Hej, prej me ni bilo, ko sem se rodil se je začelo štetje Zemlje in zame Zemlja obstaja samo 30 let. Kar pa vsi vemo, da je čisti absurd. Enako kot to da je stara samo 4000 let. Ker na podlagi opazovanja vidimo, da je to fizično nemogoče. Kar lepo pove s tistimi cikli zim in poletij. Ker je nemogoče, da bi se vse to zgodilo v tako kratkem času. Razen če bi se Zemlja vrtila drugače okoli sonca in okoli svoje osi. In bi bilo vesolje drastično drugačno. Kar pa je spet nemogoče, ker bi pol samo v zadnjih 100 letih videli enormne klimatske spremebe in spremebe v npr rotaciji Zemlje v našem osončju. Pa do tega ne prihaja na takem nivoju.

Omg, kero razlago da tip pri eni uri in 52 minut. Bog je ustavril vesolje in svet just for the lulz. In zvezde se širijo ker je bog tko reku. Dafuck!? To je njegova razlaga!? Are you kidding me? Kaj pa je Bog? Neka višja sila, ki je ne razume ali zgolj visokotehnološka rasa sposobna ustvarjanja zvezd in planetov. Mislim, ali lahko kdorkoli trdi, da nekje ne obstaja rasa, ki je tako napredna, da zna s pomočjo svoje vsemogočne inteligence in tehnologije ustvariti celotne planete in celo zvezde? Seveda ne. Tukaj pa se spet vprašaš, kdo je ustavril to visokotehnološko visokointeligentno raso? Beats me. Ne moreš pa rečt, hej god said so. To je tko kot bi jezst reku, da je drek rožnat in diši, just because i said so.

Oz imam še eno boljšo za njegovo razlago, da je Bog ustvaril Big Bang. Who made God then?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Lion29 ::

matr bi ga zabil nazaj... da kako pa on ve, da je Bog ustvaril vesolje, ko pa v njegovi prekrsasni knjigi to ni omenjeno :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

GamerBoy ::

Lion29 je izjavil:

matr bi ga zabil nazaj... da kako pa on ve, da je Bog ustvaril vesolje, ko pa v njegovi prekrsasni knjigi to ni omenjeno :D

Bi dopisal na kakšen ekvivalenten dokument... Kdaj je pa to bil problem :)) Kot razvajen otrok, ki si med igro z mirnejšim sosedom sproti izmišlja pravila...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

RejZoR ::

Zakaj se mi ves čas zdi, da ga hoče Bill Nye klofnit okol kepe in se zadret WHAT THE FUCK MAN, kaj bluziš človek glup!? Prov ves čas ima tak pogled na faci in se komaj zadržuje. And i can't blame him, sam sem ves čas imel enako reakcijo. Kako lahko tip trdi, da je kakršenkoli znanstvenik, pol pa pribije, bog je naredil to in to. Kakšen beden odgovor je to? Bill Nye po drugi strani za precej stvari odkrito pravi, da enostavno ne ve. Pač tega še nismo odkrili. Se ne pretvarja, da imajo razlago za vse, Po drugi strani pa Ham za vsak drek omenja Boga. Torej jezst se lahko izmislim, da Bog ne obstaja in da nas je vse skupaj vključno z Bogom ustvaril Pikachu. In nas zanalašč ni ustvaril v svoji podobi, ker pol bi bil svet ves rumen in piskajoč. Mislim lol no.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lion29 ::

Nye ni deloval zivcno, sploh... olj je deloval Ham... sploh ker ga ni niti v obraz gledal...brezveze
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RejZoR ::

Ne živčno, samo vsakega razumnega človeka bi prijelo, da bi oklofutal tipa, ki v resno znastveno debato privleče en kup pravljic.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Vere pa po 2000 letih niso spremenile ničesar.
To sicer ni res, ker se verske doktrine veselo spreminjajo in kristjan iz 3. stoletja bi verjetno današnjega katoličana imel za heretika (in obratno).

Kako pa lahko trdi da je stara 4000 let? Sej ga ni bilo tam ko je nastala? Kako lahko potem on trdi, da je stara 4000 let, ni pa stara 4 miljarde let kot trdi moderna znanost?
Predvsem nihče ne pravi, da je stara 4000 let. Stara je 6000+ let. V Svetem pismu je natančen rodovnik od Adama naprej, in je en izračunal, da je svet nastal leta 4004 pred našim štetjem. Enkrat sem že napisal, da če je bog vsemogočen, je zanj mala malca narediti 14 milijard staro vesolje kadarkoli se mu to zahoče. Pred 6000 leti je lahko naredil Zemljo z vsemi fosili in jamskimi slikarijami vred (in s pravim razmerjem ogljikovih in vseh ostalih izotopov). Če verjameš v judeo-krščanskega boga, je vsa znanost pred njim nemočna in vse debate okoli znanstvenih dokazov povsem brezplodne. Zakaj DNK kaže jasne znake evolucije? Ker je pač bog iz nekih samo njemu razumljivih vzrokov, ali pa kar tako, za šalo, pred 6000 leti naredil vsa živa bitja z njihovo DNK vred in poskrbel, da je vse videti, kot bi bila evolucija na delu.

Who made God then?
Nihče. To je pogosta zabloda ljudi, ki mislijo, da mora biti vse ustvarjeno, in potem sprašujejo takšna nesmiselna vprašanja. Vesolje in vse v njem je ustvarjeno, bog pa ni. Nihče ga ni naredil. Kar je težko razumeti, ampak tako pač je - če verjameš v boga.
««
21 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350227 (37311) s1m0n
»

Tehnološki napredek/evolucija ni eksponenten (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5110230 (9656) _marko
»

Veliki filter vključitev mitohondrijev v prokariontsko celico? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714967 (13121) Okapi
»

Nastanek življenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35749682 (44907) Vajenc
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21329002 (25628) jzgorisek

Več podobnih tem