» »

Radar - vozil nekdo drug

Radar - vozil nekdo drug

«
1
2 3

River0123 ::

Torej, zanima me sledeče:

Nekdo pelje 70 v območju naselja (50). Na dom pride kazen z fotografijo.
Recimo, da oseba x izjavi, da ni vozila vozila, temveč oseba y.
Oseba y poda izjavo/priznanje, da je res ona vozila. Je to dovolj,
da gre kazen in kazenske točke k osebi y? So potrebni še drugi "dokazi"?
Je pomembno, kdo je viden na fotografiji? Recimo če je oseba y zelo podobna
osebi x? (:

feryz ::

Dovolj je, lahko mama prevzame tvoje pike.

Tidule ::

Naceloma se zahteva se kaknbo dokazilo da oseba x res ni mogla vozit ker je bila v trenutku prekrska drugje. Oziroma kaksbo dokazilo da je oseba y res takrat imela avto. Je pa to odvisno od konkretnih okoliscin. 80 let stara nepokretna stara mama v DSO lahko popise 1000 izjav, pa nihce ne bo kupil te pravljice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

River0123 ::

Tidule je izjavil:

Naceloma se zahteva se kaknbo dokazilo da oseba x res ni mogla vozit ker je bila v trenutku prekrska drugje. Oziroma kaksbo dokazilo da je oseba y res takrat imela avto. Je pa to odvisno od konkretnih okoliscin. 80 let stara nepokretna stara mama v DSO lahko popise 1000 izjav, pa nihce ne bo kupil te pravljice.


Dobro no, o tako ekstremnem primeru pa niti pribložno ne govorimo. (:

Magic1 ::

V čem je smisel pik, če bi si jih enostavno podajali? Pojdi na Vransko.
Magic

fikus_ ::

River, to gre skozi. Oba napišita izjavo kdo ni vozil in kdo je.

PS Polovička ostane.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

IgorCardanof ::

fikus_ je izjavil:

River, to gre skozi. Oba napišita izjavo kdo ni vozil in kdo je.

PS Polovička ostane.


Tu mislim, da gre bolj za klasično skrivanje pik in prenašanje le teh na druge (manj ogrožene) družinske člane. Je to kar standardna praksa marsikatere slovenske družine. Da se it tudi celo dlje, da kazni sploh noben ne plača.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

fikus_ ::

" ....se it tudi celo dlje, da kazni sploh noben ne plača."

Razsvetli nas.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

Malo sanjajo. Da se bodo z odvetnikom borili za 3 pike.

IgorCardanof ::

fikus_ je izjavil:

" ....se it tudi celo dlje, da kazni sploh noben ne plača."

Razsvetli nas.


Samo dokazati je treba, da avta nisi vozil ti in da ne ves, kdo je vozil avto.
Kaksen klasicen trik je potegnjena tvoja bancna kartica na neki dovolj dalec stran lokaciji za alibi.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Tidule ::

Super, zdaj mora OP sam se nekomu rec naj gre par tednov nazaj z njegovo kartico v shopping...

IgorCardanof ::

Za OPja seveda ne pride v postev. Samo povem prakso nekaterih slovenskih druzin.
In ja, seveda ni posteno.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

lebang1 ::

Sam nekaj v opozorilo, v kolikor plačaš kazen si avtomatsko priznal krivdo in naknadna pritožba ne pomaga :)

fikus_ ::

Jp, ženi za preventivo daš svojo bančno kartico da šopingira, ko se ti voziš okrog. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

nejc_nejc ::

Pozabili ste še na sliko šoferja, ki vse razkrije, ce je slikano od spredaj.

Meni so našo poleg mene, v avtu zamegljili, ko sem dobil pisemce.

feryz ::

Slika šoferja ne prime.
Oni smejo slikati avto, ne šoferja. Če se bodo sklicevali na to, pade vse skupaj v vodo.

Zimonem ::

Ma če nekdo vozi čez naselje 70... Je preprosto za ustrelit, pa pustit za cesto. Ne se hecat tam so otroci,upokojenci ... Pa kaj je filmu ki divja po ulicah?

feryz ::

Pa ti veš, kaj je 70 na uro?
Recimo od Ljubljane do Vrhnike, ravna široka cesta, na obeh straneh pločnik in kolesarska in omejitev 50 km/?
Norci postavljajo omejitve, ne normalni ljudje.
Seveda se tem norcem tudi normalno zdi, da so na cestah otroci, upokojenci, mamice z vozički... Baje so tem namenjene ceste. In se jih za njih gradi. Vsaj tak občutek lahko dobiš v teh časih.

Zimonem ::

Glej z morilci bi jugotih in bmwjih ne mislim razpravljat. In ja tisti ki postavljajo omejitve vedo kaj delajo. Pacientom ko si ti bi morali pa pobrat vozniške. Le zakaj je kletka osebnega vozila dimenzionirana kot je in kakšne sile naj prenese.

In ja v 30ih letih mi ratalo pridelat kaZni za hitrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Unchancy ::

feryz je izjavil:

Pa ti veš, kaj je 70 na uro?
Recimo od Ljubljane do Vrhnike, ravna široka cesta, na obeh straneh pločnik in kolesarska in omejitev 50 km/?
Norci postavljajo omejitve, ne normalni ljudje.
Seveda se tem norcem tudi normalno zdi, da so na cestah otroci, upokojenci, mamice z vozički... Baje so tem namenjene ceste. In se jih za njih gradi. Vsaj tak občutek lahko dobiš v teh časih.

Za pot od Ljubljane do Vrhnike z avtom obstaja čudovita infrastruktura, ki se ji reče Avtocesta. Če je pa vprašanje zgolj del te poti, boš pa že potrpel pri 50.

feryz ::

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Cesta

Dovolj dobra definicija. Poizkusite najti noter otroke, penzioniste ... Razen za tukajšnje pezdete in lokalne šerife, v obliki županov, ki raje vložijo denar v table in ležeče policaje, kot v ločevanje prometnih pasov.
Čeprav se ve, koliko denarja za ceste pride iz naslova avtomobilov za ta namen ali iz naslova penzionistov, ki so si jih prilastil za peš pot.

Unchancy ::

Rabiš da ti prispevamo za vinjeto?

feryz ::

Nope, sem jo dobil gratis danes. Paše k novemu avtu za 130 jurjev, ki sem ga dobil tudi gratis. Sicer le za pol leta, ampak bo že.

Zimonem ::

Plačujem ravno tako kot vsak drug cestnine. Pa to ne pomeni , da bom sam določal omejitev hitrosti. Na koncu je med 70 in 50 kmh med Vrhniko in Ljubljano minuto , dve razlike.

mirator ::

River0123 je izjavil:

Torej, zanima me sledeče:

Nekdo pelje 70 v območju naselja (50). Na dom pride kazen z fotografijo.
Recimo, da oseba x izjavi, da ni vozila vozila, temveč oseba y.
Oseba y poda izjavo/priznanje, da je res ona vozila. Je to dovolj,
da gre kazen in kazenske točke k osebi y? So potrebni še drugi "dokazi"?
Je pomembno, kdo je viden na fotografiji? Recimo če je oseba y zelo podobna
osebi x? (:

Preprosto, če si junak za prekrške, bodi tudi junak za kazni.

robo125 ::

fikus_ je izjavil:

Jp, ženi za preventivo daš svojo bančno kartico da šopingira, ko se ti voziš okrog. :D


Hmmmm, no pa dajmo...kaj bi bilo ceneje od teh dveh opcij?

feryz ::

Lahko je fant na meji in pike niso opcija.

Zadnjič mene ustavita policaja. Ura 23 15, naselje, ravna cesta, na eni strani pločnik, človeka v tej vasi še nisem videl, niti na pločniku ne, kaj šele na cesti. Ampak 69 po odbitkih, je 69 po odbitkih. 3 pike, 40 evrov.
Me legitimirata in vzameta papirje. Odideta do avta, eden piše, drugi se vrne k meni. Čeblja, če je avto ok, če dobro potegne, koliko stane in podobne nebuloze.
In potem me kar naenkrat vpraša, če sem na meji ali bo celo preveč. Mu povem, da mislim da ne. Pa me vpraša, če želim, da on preveri, kako je z mojimi pikami. In mu še enkrat povem, da sem ziher, da jih ne bo preveč. Če sem res siguren, me ponovno vpraša. In še, in še.
Meni, glupemu kot kanti, seveda ni potegnilo. Malo sem bil živčen, malo jezen, zato sem komaj čakal, da to mine. Šele kasneje, ko sem se peljal dalje, mi je užgalo, da bi se z lahkoto znebil pik. Relativno lahkoto, dal bi roza papir iz denarnice in bi bila stvar urejena. In če bi mi prišlo, bi jima ga tudi dal. 100x rajši kot 3 pike.
Ampak, prilika zamujena, ne vrne se nobena. Pa tudi sicer, resnično nisem na meji. Daleč stran.

Unchancy ::

feryz je izjavil:

Nope, sem jo dobil gratis danes. Paše k novemu avtu za 130 jurjev, ki sem ga dobil tudi gratis. Sicer le za pol leta, ampak bo že.

Potem pa le zavij na avtocesto. Gratis - za pol leta, kot praviš.

feryz je izjavil:

Lahko je fant na meji in pike niso opcija.

Zadnjič mene ustavita policaja. Ura 23 15, naselje, ravna cesta, na eni strani pločnik, človeka v tej vasi še nisem videl, niti na pločniku ne, kaj šele na cesti. Ampak 69 po odbitkih, je 69 po odbitkih. 3 pike, 40 evrov.
Me legitimirata in vzameta papirje. Odideta do avta, eden piše, drugi se vrne k meni. Čeblja, če je avto ok, če dobro potegne, koliko stane in podobne nebuloze.
In potem me kar naenkrat vpraša, če sem na meji ali bo celo preveč. Mu povem, da mislim da ne. Pa me vpraša, če želim, da on preveri, kako je z mojimi pikami. In mu še enkrat povem, da sem ziher, da jih ne bo preveč. Če sem res siguren, me ponovno vpraša. In še, in še.
Meni, glupemu kot kanti, seveda ni potegnilo. Malo sem bil živčen, malo jezen, zato sem komaj čakal, da to mine. Šele kasneje, ko sem se peljal dalje, mi je užgalo, da bi se z lahkoto znebil pik. Relativno lahkoto, dal bi roza papir iz denarnice in bi bila stvar urejena. In če bi mi prišlo, bi jima ga tudi dal. 100x rajši kot 3 pike.
Ampak, prilika zamujena, ne vrne se nobena. Pa tudi sicer, resnično nisem na meji. Daleč stran.


Najboljše, da podrejo pločnike vsepovsod, kjer ti še nisi videl nobenega pešca. Kaj se to pravi postavljat pločnike, rajši naj dajo prehitevalni pas za talente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

val46 ::

fikus_ je izjavil:

" ....se it tudi celo dlje, da kazni sploh noben ne plača."

Razsvetli nas.

Vprašaj solatkota ;) On ima izkušnje iz prve roke. Pa verjamem da tudi iz kake druge,tretje ali četrte. Ker je tako prebral v neki nemški avtomoto reviji iz 1980.leta :))

nejc_nejc ::

feryz je izjavil:

Slika šoferja ne prime.
Oni smejo slikati avto, ne šoferja. Če se bodo sklicevali na to, pade vse skupaj v vodo.

ne vem če.
itak gre kazen na tablice...tako, da se kot država jaz s tem sploh nebi ukvarjal

pri sodnici_ku je malo drugače.
ko jo prepričuješ, da nisi ti, ti sliko pokaža_mal povečano
in pol boš pa pameten, me zanima

zasavc83 ::

Par let nazaj, moj avto, prevozil stacionarni radar - avto sem posodil in res nisem bil jaz, tačas sem bil v službi. Lepo poslal izpisek delodajalca, da sem bil takrat v službi, fizično v firmi. Konec zgodbe, nobenih pojasnjevanj kdo je bil. Nihče ni dobil kazni. Prišlo obvestilo, da je zadeva razrešena, postopek zaključen.

chrush ::

Najprej bi zelel podati link, iz katerega je jasno razvidno, da vam ne morejo dokazati, kdo je vozil.
Za kruto smrt deklet v nesreči pri Ceršaku ne bo nihče odgovarjal

Kot drugo, ko debatirate o tem, ali so smiselno postavljeni znaki v Sloveniji, vam povem, da niso. Ce zelite, lahko pripravim posnetek, kjer bom to tudi dokazal. Z omejitvijo 50 res v strjenih naseljih, ostalo 70 ali 90. Ce pogledamo malo cez Muro imamo paralelno cesto Mureck-Bad Radkesburg in Trate-Gornja Radgona, loci ju le reka Mura. Omejitve kot dan in noc. Pa ne mi nakladati, da so cez mejo boljse ceste, ker sta obe cesti dobri.

Otroke je treba uciti, da ne skacejo po cesti, ne pa jih spodbujati in ubijati promet. In tukaj ne gre za cas, ki ga s hitrostjo pridobis, ampak za uzitek v voznji, ki to pri 50km/h to ni. Se vedno pa tistim, ki se bolj varno pocuti pri 50km/h, noben ne brani, da peljete 50km/h.

Sklep: Absolutno pritozba v smislu, da nisi vozil.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

DamijanD ::

Na nek način je smešno, da imaš 50 v naselju na ozki cesti (brez pločnikov in ostalega) in hkrati 50 v naselju na široki cesti s pločniki in kolesarskimi stezami.

Miki N ::

Ajoj, nova prepirjada med Dirkaći in Mečkaći ...

... kaj pa če se dobite na sredi na 60?

c3p0 ::

zasavc83 je izjavil:

Par let nazaj, moj avto, prevozil stacionarni radar - avto sem posodil in res nisem bil jaz, tačas sem bil v službi. Lepo poslal izpisek delodajalca, da sem bil takrat v službi, fizično v firmi. Konec zgodbe, nobenih pojasnjevanj kdo je bil. Nihče ni dobil kazni. Prišlo obvestilo, da je zadeva razrešena, postopek zaključen.


Tukaj ponavadi od tebe kot lastnika zahtevajo informacijo kdo pa potem je vozil. Je pa catch da lahko rečeš, da se ne rabiš izjasnit zoper bližnje in se zadeva tu konča.

Tidule ::

feryz je izjavil:

Slika šoferja ne prime.
Oni smejo slikati avto, ne šoferja. Če se bodo sklicevali na to, pade vse skupaj v vodo.

Po kaki bizarni logiki si do te neumnosti prisel? Ce je na sliki sofer prepoznaven je seveda to lahko uporabljeno kot dokaz. In obratno ce je iz slike jaano, da lastnik ni voznik to lahko sluzi kot dokazilo, da lastnik ni vozil.

DamijanD je izjavil:

Na nek način je smešno, da imaš 50 v naselju na ozki cesti (brez pločnikov in ostalega) in hkrati 50 v naselju na široki cesti s pločniki in kolesarskimi stezami.

Tocno tako in zato morala imet vsaka cesta svojo omejitev. Ena 53, druga 44, pa seveda tretja 67.... samo da bo gostilniski pametnjakovici ponosni na svoje umotvore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Tidule ::

chrush je izjavil:

Najprej bi zelel podati link, iz katerega je jasno razvidno, da vam ne morejo dokazati, kdo je vozil.
Za kruto smrt deklet v nesreči pri Ceršaku ne bo nihče odgovarjal

Kot drugo, ko debatirate o tem, ali so smiselno postavljeni znaki v Sloveniji, vam povem, da niso. Ce zelite, lahko pripravim posnetek, kjer bom to tudi dokazal. Z omejitvijo 50 res v strjenih naseljih, ostalo 70 ali 90. Ce pogledamo malo cez Muro imamo paralelno cesto Mureck-Bad Radkesburg in Trate-Gornja Radgona, loci ju le reka Mura. Omejitve kot dan in noc. Pa ne mi nakladati, da so cez mejo boljse ceste, ker sta obe cesti dobri.

Otroke je treba uciti, da ne skacejo po cesti, ne pa jih spodbujati in ubijati promet. In tukaj ne gre za cas, ki ga s hitrostjo pridobis, ampak za uzitek v voznji, ki to pri 50km/h to ni. Se vedno pa tistim, ki se bolj varno pocuti pri 50km/h, noben ne brani, da peljete 50km/h.

Sklep: Absolutno pritozba v smislu, da nisi vozil.

Jao, ne locis med kaznivim dejanjem in prometnim prekrskom, pa se vseeno custis sposobnega prodajat nebuloze?

Uzitek pri prehitri voznji v prometu, pa smo ze davno ugotovili, da je domena nesposobnih impotentnih revezev, ki nimajo jajc in znanja, da bi se zapleljali na konkretno dirkalisce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

GregiB ::

c3p0 je izjavil:

zasavc83 je izjavil:

Par let nazaj, moj avto, prevozil stacionarni radar - avto sem posodil in res nisem bil jaz, tačas sem bil v službi. Lepo poslal izpisek delodajalca, da sem bil takrat v službi, fizično v firmi. Konec zgodbe, nobenih pojasnjevanj kdo je bil. Nihče ni dobil kazni. Prišlo obvestilo, da je zadeva razrešena, postopek zaključen.


Tukaj ponavadi od tebe kot lastnika zahtevajo informacijo kdo pa potem je vozil. Je pa catch da lahko rečeš, da se ne rabiš izjasnit zoper bližnje in se zadeva tu konča.


Sicer se mi ne da brskljat po zakonih, a AFAIK se je pred par leti zadeva spremenila v smislu, da je za prekršek in poravnavo kazni primarno odgovoren lastnik avtomobila. Ta lahko seveda izjavi in dokaže, da je vozil nekdo drug, ki ob priznanju prevzame obveznosti. Enostranka izjava, "Jaz nisem in ne vem, kdo je" pa ne pali več....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

link_up ::

feryz je izjavil:

Pa ti veš, kaj je 70 na uro?
Recimo od Ljubljane do Vrhnike, ravna široka cesta, na obeh straneh pločnik in kolesarska in omejitev 50 km/?
Norci postavljajo omejitve, ne normalni ljudje.
Seveda se tem norcem tudi normalno zdi, da so na cestah otroci, upokojenci, mamice z vozički... Baje so tem namenjene ceste. In se jih za njih gradi. Vsaj tak občutek lahko dobiš v teh časih.


to je ene 14x hitreje od tvoje hoje in poglej kaksne posledice imas. Kaj bi sele bilo pri 70km/h...
In and Out

Tidule ::

GregiB je izjavil:

c3p0 je izjavil:

zasavc83 je izjavil:

Par let nazaj, moj avto, prevozil stacionarni radar - avto sem posodil in res nisem bil jaz, tačas sem bil v službi. Lepo poslal izpisek delodajalca, da sem bil takrat v službi, fizično v firmi. Konec zgodbe, nobenih pojasnjevanj kdo je bil. Nihče ni dobil kazni. Prišlo obvestilo, da je zadeva razrešena, postopek zaključen.


Tukaj ponavadi od tebe kot lastnika zahtevajo informacijo kdo pa potem je vozil. Je pa catch da lahko rečeš, da se ne rabiš izjasnit zoper bližnje in se zadeva tu konča.


Sicer se mi ne da brskljat po zakonih, a AFAIK se je pred par leti zadeva spremenila v smislu, da je za prekršek in poravnavo kazni primarno odgovoren lastnik avtomobila. Ta lahko seveda izjavi in dokaže, da je vozil nekdo drug, ki ob priznanju prevzame obveznosti. Enostranka izjava, "Jaz nisem in ne vem, kdo je" pa ne pali več....

Izjava ni dovolj, ampak ni pa treba drugega v drek potukant, da vzpostavis dvom v svojo krivdo. Ce predlozis dokazila da nisi mogel vozit (recimo potrdilo delodajalca) je to dovolj da se postopek zoper tebe ustavi. Seveda te potem lahko kot prico pozovejo, da poves kdo je vozil, ampak to ni vec povezano s tem ali si ti odgovoren za prkersek ali ne. In v takem primeru imas ustavno pravico, da zavrnes pricanje, ce bi se moral izpovedat zoper sebe ali bliznjega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Zimonem ::

Jaz bi to hitro rešil. V radarje raketomete! Pa bi se hitro znebili dirkačev na cestah.

feryz ::

Itak. Kaj bi šele morali storiti s takimi, ki si prislužijo nazive nezaželenih na mirnih in kultiviranih forumih? Giljotina, vislice, kaj tretjega?

fikus_ ::

Zimonem je izjavil:

Jaz bi to hitro rešil. V radarje raketomete! Pa bi se hitro znebili dirkačev na cestah.


Točno! Za PNG na ST pa pride STJUSTICEFORALL ekipa na dom izvršiti eksekucijo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

link_up ::

fantje ideja sploh ni slaba. Bi pa naredil tone receiver v avtu, da bi vedeli. Morda sem dolgocasen, ampak bi jim dirkanje odsvetoval. Lulek bo kvecjemu manjsi.
In and Out

vres.ales ::

Dve leti nazaj sem z ženinim avtom nabasal 60 na 30 omejitve na slikanje. Prišla slika po pošti, žena zrihtala potrdilo v službi, da je bila takrat v službi in se sklicevala na to, da družinskih članov ne rabi izdati, ključi pa so vedno doma in se lahko kdorkoli vozi. Nobene kazni ni bilo treba plačati.

Zgodovina sprememb…

link_up ::

vres.ales je izjavil:

Dve leti nazaj sem z ženinim avtom nabasal 60 na 30 omejitve na stacionarni radar. Prišla slika po pošti, žena zrihtala potrdilo v službi, da je bila takrat v službi in se sklicevala na to, da družinskih članov ne rabi izdati, ključi pa so vedno doma in se lahko kdorkoli vozi. Nobene kazni ni bilo treba plačati.

vres.ales je izjavil:

Dve leti nazaj sem z ženinim avtom nabasal 60 na 30 omejitve na slikanje. Prišla slika po pošti, žena zrihtala potrdilo v službi, da je bila takrat v službi in se sklicevala na to, da družinskih članov ne rabi izdati, ključi pa so vedno doma in se lahko kdorkoli vozi. Nobene kazni ni bilo treba plačati.


Super! ane? :) same p****** po domace. :)
In and Out

fikus_ ::

Žena ni p****, ampak Aleš. če imaš j*jc* voziti 60 na 30, poem jih še imej, ko sledijo posledice.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hipertija ::

fikus_ je izjavil:

Žena ni p****, ampak Aleš. če imaš j*jc* voziti 60 na 30, poem jih še imej, ko sledijo posledice.

ampak ma pa dobro ženo ;)
Prekle za kurnk

bbbbbb2015 ::

River0123 je izjavil:

Torej, zanima me sledeče:

Nekdo pelje 70 v območju naselja (50). Na dom pride kazen z fotografijo.
Recimo, da oseba x izjavi, da ni vozila vozila, temveč oseba y.
Oseba y poda izjavo/priznanje, da je res ona vozila. Je to dovolj,
da gre kazen in kazenske točke k osebi y? So potrebni še drugi "dokazi"?
Je pomembno, kdo je viden na fotografiji? Recimo če je oseba y zelo podobna
osebi x? (:


Pa načeloma se oseba X izjavi, da ni vozila ona. Če je oseba Y družinski član, se ne rabiš izpovedovati, da je vozila oseba Y, niti oseba Y ne rabi tega priznati sama.

Morda edino, da predlagaš priče, ki bodo potrdile, da je oseba X res bila nekje drugje. Zaradi priročnosti te priče že lahko dajo izpovedbo same, skupaj s fotokopijo osebnega dokumenta.

Tak je nekako postopek.

Potrebno je paziti na rok za pritožbo, če ta rok zamudi, vse zgoraj navedeno ni relevantno, saj se kot prepozno zavrže.

link_up je izjavil:

vres.ales je izjavil:

Dve leti nazaj sem z ženinim avtom nabasal 60 na 30 omejitve na stacionarni radar. Prišla slika po pošti, žena zrihtala potrdilo v službi, da je bila takrat v službi in se sklicevala na to, da družinskih članov ne rabi izdati, ključi pa so vedno doma in se lahko kdorkoli vozi. Nobene kazni ni bilo treba plačati.

vres.ales je izjavil:

Dve leti nazaj sem z ženinim avtom nabasal 60 na 30 omejitve na slikanje. Prišla slika po pošti, žena zrihtala potrdilo v službi, da je bila takrat v službi in se sklicevala na to, da družinskih članov ne rabi izdati, ključi pa so vedno doma in se lahko kdorkoli vozi. Nobene kazni ni bilo treba plačati.


Super! ane? :) same p****** po domace. :)


Kazni v Sloveniji za prekrške so previsoke. Maksimalno bi morale biti 1/3 minimalne plače. Vse kar je več, je inkasantstvo.

Župan je dal narediti cono "30" nekje, kjer je bilo prej celo 80, potem 60 ko je bila Jugoslavija, potem "50", ko so se predpisi spremenili.

Zdaj policaji in redarji "dežurajo" na oglu, da si zaslužijo za svoje plače.

Nesreče ni bilo nikoli na tem koncu.

To sicer ni moja vojna, samo je pa tako, da je to navadno inkasantstvo.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Kazni so krepko, krepko prenizke, pravzaprav smešne.

Pike so pa veliko prenizke, to pa ja. To, da za prekoračenih 10 km (ali celo 5) že fasaš pike, ni normalno. Še posebej ob dveh ponoči.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost na cesti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26152241 (41447) Oki
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53588053 (71097) darkolord
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549152420 (143664) BlueRunner

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48676621 (69321) Gandalfar
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119484969 (57722) BlueRunner

Več podobnih tem