» »

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih

««
4 / 11
»»

jype ::

ABX> vendar kazen ne bo

Halo? _Ne kršim predpisov_. Ne vozim "ponesreči 52" in ne zavijam ponesreči čez polno črto in ne počnem neumnosti v avtomobilu.

In ne, kazen ne bo nizka, ampak je sploh ne bo.

ABX ::

Če si človek eventualno boš naredil napako.

enkrat boš imel naporen dan in brez da bi se zavedal boš imel tistih 20km/h preveč, na napačnem kraju ob napačnem času.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

seminal ::

Se sploh ne čudim da je tako na cesti, če je veliko takšnih kot je IZI in se vozijo izven naselja 50, lahko pa bi 90, vedno več takčnih opažam. In jih pozivam naj grejo na javni prevoz ker če niso spodosbni peljat po omejitvi. Sicer se jih res hitro rešim(prehitim), ampak anredijo človeka živčnega ko s ecijazijo, pa ne rečem da ni cesa za 90 al pa da je kolona, ne pa da cincla pa on dela kolono in je frajer ker lahko 50 pelje in misli da je boga za jajca zgrabo.

T-h-o-r ::

on je odgovore voznik no, pa pol se usiplejo z nasprotne strani


brez konca in grajo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

ABX> Če si človek eventualno boš naredil napako.

Če si idiot boš pa napako ves čas izvajal.

Kazen bo doletela in prizadela predvsem to drugo skupino, tistih iz prve pa zanemarljivo malo.

Jupito ::

jype je izjavil:

ABX> Če si človek eventualno boš naredil napako.

Če si idiot boš pa napako ves čas izvajal.

Kazen bo doletela in prizadela predvsem to drugo skupino, tistih iz prve pa zanemarljivo malo.


Odslej je povsem ok, če nakurite Jureta, kadar najeda - če sicer niste troll, je prizadetih zanemarljivo malo. :D

dronyx ::

seminal je izjavil:

Se sploh ne čudim da je tako na cesti, če je veliko takšnih kot je IZI in se vozijo izven naselja 50, lahko pa bi 90, vedno več takčnih opažam. In jih pozivam naj grejo na javni prevoz ker če niso spodosbni peljat po omejitvi.

Znaki za omejitve pomenijo najvišjo dovoljeno hitrost, ne pa hitrosti, s katero se moraš zares peljati po cesti. Jaz lahko peljem izven naselja tudi 50 km/h ali pa 10 km/h če mi tako paše in berem kakšne časopise med vožnjo. Se moram pa umakniti, če se za mano naredi kolona, pravi zakon. Samo ne poznam nikogar, ki bi plačal kazen, ker je vozil prepočasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Spajky ::

dronyx je izjavil:

Znaki za omejitve pomenijo najvišjo dovoljeno hitrost, ne pa hitrosti, s katero se moraš zares peljati po cesti
Jest sem ugotovil z leti, da omejitev hitrosti po tablah je zato, da v dežju s slabimi gumami ne voziš hitreje kot piše ...>:D ... ker je cesta zlizana ...;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dronyx ::

Spajky je izjavil:

Jest sem ugotovil z leti, da omejitev hitrosti po tablah je zato, da v dežju s slabimi gumami ne voziš hitreje kot piše ...>:D ... ker je cesta zlizana ...;)

No, mislim da tega ne moreš posploševati. Ponekod je tako zanič asfalt, da mene zanese že ko na suhi cesti speljem, medtem ko se da marsikje z dobrimi gumami tudi v dežju peljati nekoliko hitreje, kot to narekujejo table. Si pa seveda v prekršku, če te izmerijo. ;)

solatko ::

onyx - kolega v Nemčiji, ko je peljal kakih 5 km daleč, 15km/h pod omejitvijo, pa se ni umaknil, kolono v kateri je bil tudi žandar - 500€ na licu mesta, dobro da je imel s seboj, saj bi po postopku v Slovenijo, dodali vsaj še 200€.

Žandar ga je najprej vprašal, če obvlada vožnjo, ko je pritrdil, mu je omenil vzvratno in stranska ogledala.

Oviranje prometa, je v Nemčiji, poleg pijače in kratke varnostne razdalje, najvišja kazen. Se pa kazni prilagajajo, glede na nevarnost, ki jo s svojim početjem povzročaš. On je to pač naredil v napačnem času - prometna konica.

Pri naših inkasantih, pa boš težko doživel, da bo nekoga kaznoval zaradi oviranja prometnega toka, zato pa imaš toliko počasnih kolon in ogromno čelnih trčenj, s hudimi posledicami, zaradi prehitevanja takih, strnjenih kolon. Zato tudi je to v členu, samo sprovaja tega nihče.
Delo krepa človeka

Pyr0Beast ::

Če voziš prehitro - kazen
Če voziš prepočasi - kazen
Če se držiš najnižje omejitve, za katero si ziher in si s tem prepočasen - kazen

Tlele sploh ni win situacije
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dronyx ::

@solatko: Pri nas je problem že to, da mnogi sploh ne vedo (vključno z mano), kje se kakšna omejitev konča, potem pa voziš približno 70 km/h. Če si slučajno še zmeraj v naselju je to samo 20 km/h nad omejitvijo, če si pa izven naselja, si pa samo za 20 km/h prepočasen. Kolona bo pa itak vedno nastala za tabo, če ne voziš 100 km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jype ::

Jupito> Odslej je povsem ok, če nakurite Jureta, kadar najeda - če sicer niste troll, je prizadetih zanemarljivo malo.

To v ničemer ne spremeni dejstva, da imam popolnoma prav.

joze67 ::

Vprašanje: če vozim, npr 70 na navadni cesti in sem prvi v koloni in me ne morejo/znajo prehiteti ... gre prometni tok očitno 70 in ne vozim počasneje

Vprašanje 2: če pred mano vozijo po navadni cesti 100, jaz pa 90 - grem počasneje kot prometni tok. Sicer po omejitvi, a počasneje. Se moram umikati?

Mnenje. Kazni so prenizke - a žal to velja za matematično upanje kazni (kazen * verjetnost). Morali bi več delati na verjetnosti - ker ko pa te zadane, je hudo.

Mnenje: Itak je brez zveze. Družba je razpadla, zakaj bi na cestu bilo bolje?

CoolBits ::

Pri vsakem zvišanju kazni enake debate... lahko bi že bilo jasno, da višanje kazni NE POMAGA!
Lahko dajo 1000€ kazni za 10km/h čez omejitev pa bo enako mrtvih na cesti.

Problema se je potrebno lotit pri KULTURI voznikov... ne pa sam kazni višat brez uspeha... no uspeh je... v državni blagajni, drugega pa popolnoma nič.

PaX_MaN ::

Problema se je potrebno lotit pri KULTURI voznikov... ne pa sam kazni višat brez uspeha... no uspeh je... v državni blagajni, drugega pa popolnoma nič.

Jah, nč, povleče se paralelo z "vsi kradejo" in reče "nihče ne zna vozit". Za ta prve obrnjeno dokazno breme, za ta druge prepoved posedovanja motoriziranega prevoznega sredstva. WIN-WIN!

M-XXXX ::

Vprašanje: če vozim, npr 70 na navadni cesti in sem prvi v koloni in me ne morejo/znajo prehiteti ... gre prometni tok očitno 70 in ne vozim počasneje

Če cesta omogoča več kot 70 in opaziš, da bi te ostali radi prehiteli, se moraš umaknit.



Vprašanje 2: če pred mano vozijo po navadni cesti 100, jaz pa 90 - grem počasneje kot prometni tok. Sicer po omejitvi, a počasneje. Se moram umikati?

Če si tam nekje kot je omejitev (par km/h +-) se ne rabiš umikat.

jype ::

M-XXXX> Če si tam nekje kot je omejitev (par km/h +-) se ne rabiš umikat.

Nič pa te ne stane, če se - pa vsem ostalim se tudi zdi fino.

worf ::

se opravičujem vendar je tole že 5 tema s popolnoma isto debato. spet prepričevanje kdaj se mora kdo umakniti in kdo ovira promet in kdo bi moral dobiti kazen.

ponavadi admin pri taki debati napiše da naj pišejo v temo ki že obstaja. zakaj se morajo te debate kopičiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

.:joco:. ::

Zakaj bi sploh vozil 90 izven naselja, če lahko greš 45 in si 45x bolj varen pa še kazni ne moreš dobit!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

worf ::

true...pač voziš 50 kmh tam kjer je omejitev 90. Oviraš nikogar, kazni ne moreš dobit in še "varno" voziš. Kdor blenda in te želi prehiteti pa je adrenalinski manijak......

na koncu boš še manj obrabil pnevmatike in imel manjšo porabo goriva in ne boš dobil kazni...

.:joco:. ::

Ija!
Ubistvu bi bil še 35x bolj varen, če bi se pelal 10kph. Pa če slučajno se nabere kolona, mal pospešiš, al pa še boljš, se umakneš!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

worf ::

eh ne to moraš potem spet pospeševati in se ti poviša poraba goriva. pač voziš lepo 50 kmh v 5 prstavi s 1500 obrati in je problem rešen. Avto ti bo dolgo služil, nikoli ne bo nihče rekel da si povzročil nesrečo zaradi neprilagojene hitrosti in bomo vsi srečni.pika.

.:joco:. ::

Mah, gorivo je zastonj, v primerjavi z varnostjo, ki jo pridobiš!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

worf ::

spredaj si daš na odbijač še en konkreten bullbar, za primer da ti na cesto skoči srna...v tem primeru boš lahko mirno peljal naprej (nobenega zavirana -> ni variante da te nekdo nabije od zadaj, ne boš se poizkušal izogniti srni in zapeljati na nasproten pas) in ne boš ogrožal nikogar saj se bo srna enostavno odbila od bullbara.

Pyr0Beast ::

Varnost se ne da merit v litrih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

jype je izjavil:

M-XXXX> Če si tam nekje kot je omejitev (par km/h +-) se ne rabiš umikat.

Nič pa te ne stane, če se - pa vsem ostalim se tudi zdi fino.

Seveda je lepo, vendar se niti počasni ne umikajo, kaj šele malo hitrejši (izjeme zgolj potrjujejo pravilo). Če bi v mojih zadnjih 30 000k dal 10€ vsakemu, ki se je umaknil, bi imel natačno toliko €€ kot jih imam zdaj^^)

dronyx ::

Pyr0Beast je izjavil:

Varnost se ne da merit v litrih.

Da. Ugotoviti moraš samo, koliko litrov krvi se uporabi v bolnicah za poškodovane v prometnih nesrečah. Manj krvi = več varnosti.

Pyr0Beast ::

dronyx je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Varnost se ne da merit v litrih.

Da. Ugotoviti moraš samo, koliko litrov krvi se uporabi v bolnicah za poškodovane v prometnih nesrečah. Manj krvi = več varnosti.


Manj krvi = Več neposrednih smrtnih žrtev ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

M-XXXX je izjavil:

Seveda je lepo, vendar se niti počasni ne umikajo, kaj šele malo hitrejši (izjeme zgolj potrjujejo pravilo). Če bi v mojih zadnjih 30 000k dal 10€ vsakemu, ki se je umaknil, bi imel natačno toliko €€ kot jih imam zdaj^^)
Nisi srečal mene. :)
Ponavadi na zelo ovinkasti in nagnjeni cesti (taki da moraš v ovinku šaltat v drugo) vozim precej počasi, ker nočem da mi sopotniki pobruhajo avto. Prav tako precej manj poradiram gume. Se pa umaknem že če se zadaj pojavi 1 nestrpnež, ker se mi ga pač ne da gledat, kako zadaj vozi gas-bremza. Pač ustavim na prvem večje odmikališču. Neverjetno, ampak zadnjič sem s tako vožnjo celo dohitel neko babico, ki je vozila še počasneje. Začuda se mi je tudi ona umaknila. Očitno se še najde kakšen voznik z etiko.

St235 ::

oracle je izjavil:

Števci na avtomobilih kažejo okoli 5 km/več + policaji tolerirajo okoli 5 km/h odstopanja, se pravi če si dobil kazen za uradno hitrost 52 km/h, si skoraj zagotovo po svojem števcu peljal nad 60 km/h.



Radarji lahko odstopajo za +/-3 kmh pri hitrostih do 100 km/h in za +/- 3% nad 100 km/h. Zato je uzakonjena toleranca 5km/h kar pomeni da se od vsake meritve odšteje točno 5km/h. Tukaj ni nobenega seštevanja. Če radar pokaže 52km/h se to upošteva kot manj kot 50. Če pokaže 56km/h se plača kazen. Dejansko pa si v tistem trenutku vozil nekje med 53km/h in 59km/h. Kolk kaže števec v avtu je popolnoma irelavantno.

St235 ::

Vprašanje: če vozim, npr 70 na navadni cesti in sem prvi v koloni in me ne morejo/znajo prehiteti ... gre prometni tok očitno 70 in ne vozim počasneje.


Če se za tabo dela kolona greš očitno počasneje kot bi lahko drugi vozili, če te ne bi bilo. KEr te ne morejo varno prehitet se mroaš umaknit

Vprašanje 2: če pred mano vozijo po navadni cesti 100, jaz pa 90 - grem počasneje kot prometni tok. Sicer po omejitvi, a počasneje. Se moram umikati?


Ne, ker v 3. odstavku 30. člena ZVCP jasno piše, da si se dolžan umikat kadar voziš manj od najvišje dovoljene hitrosti in počasneje od prometnega toka.

BlueRunner ::

Kolk kaže števec v avtu je popolnoma irelavantno.


Števec v avtu je za voznika še kako relevanten, ker tudi za njega obstajajo predpisane tolerance, da vozniki ne rabijo ugibati kolikšna je njihova dejanska hitrost. Seveda pa ni relevanten za radarsko meritev, ker ima ta merjeno napako od dejanske hitrosti in ne od percipirane hitrosti števca v avtu. Napake se tukaj res ne seštevajo. Dovolj je, da ima radav enako ali večjo toleranco od števca in voznik se na to več ne more izgovarjati.

Me pa zanima kakšna bi bila usoda ugovora, če bi voznik ugovarjal z mnenjem izvedenca, da je bil števec okvarjen, zaradi česar je kazal bistveno nižjo hitrost od dejanske. Ali si še osebno odgovoren za prekršek, če nisi imel na voljo inštrumenta, katerega naloga je, da te na prekršek opozori?

Ne, ker v 3. odstavku 30. člena ZVCP jasno piše, da si se dolžan umikat kadar voziš manj od najvišje dovoljene hitrosti in počasneje od prometnega toka.

He, he... nisi poštekal fore. Hitrost prometnega toka je dejanska hitrost vozil na cesti. V koloni je torej hitrost prometnega toka enaka hitrosti prvega v koloni, saj je neposredno odvisna od njega. Nihče ne more biti od njega hitrejši.

Ali ta prvi v koloni potem vozi počasneje od prometnega toka, ali vozi natančno toliko, kot je hitrost prometnega toka, če vsa vozila vozijo enako hitro - t.j. z "njegovo" hitrostjo.

Koja fora... seveda čisto mimo duha zakona, ampak po črki zakona pa ne bi bil 100% prepričan.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Sej ne bom več upal na cesto... Lahko podate še vaše relacije in čase, kdaj ste na cesti, da pač takrat ostanem doma?
Če voziš po omejitvah, tudi kak kilometer manj, se najde res micken procent bedakov, ki bi radi več. Večinoma pa pri enakomerni vožnji folk za mano vozi in celo s primerno varnostno razdaljo. Od LJ do KP npr. me je samo en audi (črn, celjska registracija...) prehitel. Ostali so bili nekako zadovoljni s hitrostjo 120(!) km/h (ker se mi res ni nikamor mudilo). Čudaki ali je bil kriv lep dan?
Se pa umaknem že če se zadaj pojavi 1 nestrpnež, ker se mi ga pač ne da gledat, kako zadaj vozi gas-bremza.
Torej ti sam voziš gas-bremza?

solatko ::

BlueRunner - Taki primeri so redki, vendar bi, če bi mi števec kazal 50, inkasant pa bi mi napisal kazen za 60, podal ugovor in zahteval uradno merjenje. Če mi ne bi ugodili, bi gnal zadevo do konca in, če ne prej, bi na sodišču moral sodelovati tudi izvedenec merilne stroke, ki bi potrdil ali ovrgel pravilnost mojega števca. V primeru, da tudi izvedenec ugotovi tovarniško napako merilnega instrumenta, bom oproščen vsake krivde.
Pred leti, so dejansko števci nekaterih vzhodnoevropskih avtomobilov kazali manj, kot si dejansko vozil, vendar smo imeli takrat ljudsko milico in ne inkasante, finančnega ministrstva, tako da pritožbe niso bile potrebne.

Kar se tiče voznega toka - vozni tok je oviran, ko so vozniki večinoma pri sredinski črti in poizkušajo prehiteti prvo vozilo, če pa je varnotna razdalja v prometnem toku normalna, potem je hitrost prvega zadostna, tudi če je pod omejitvijo. V teh primerih gre vedno za subjektivno oceno, ki jo mora dati predvsem prvi v koloni, seveda, če sploh vidi, kaj se dogaja za njim. Večkrat se najde kolona, ki se premika s 70 tam, kjer je omejitev 90, vendar so vsi zadovoljni, tisti, ki bi peljali hitreje, pa tako kolono lahko, seveda če je varno, prehitijo enega za drugim, saj razdalja med vozili to omogoča.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

M-XXXX ::

energetik je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Seveda je lepo, vendar se niti počasni ne umikajo, kaj šele malo hitrejši (izjeme zgolj potrjujejo pravilo). Če bi v mojih zadnjih 30 000k dal 10€ vsakemu, ki se je umaknil, bi imel natačno toliko €€ kot jih imam zdaj^^)
Nisi srečal mene. :)
Ponavadi na zelo ovinkasti in nagnjeni cesti (taki da moraš v ovinku šaltat v drugo) vozim precej počasi, ker nočem da mi sopotniki pobruhajo avto. Prav tako precej manj poradiram gume. Se pa umaknem že če se zadaj pojavi 1 nestrpnež, ker se mi ga pač ne da gledat, kako zadaj vozi gas-bremza. Pač ustavim na prvem večje odmikališču. Neverjetno, ampak zadnjič sem s tako vožnjo celo dohitel neko babico, ki je vozila še počasneje. Začuda se mi je tudi ona umaknila. Očitno se še najde kakšen voznik z etiko.

Če se kdaj srevača in se umakneš... Ti z veseljem častim pijačo! Pa resno mislim.

gokky ::

Izi je izjavil:

Pa zajebajte to našo grabežljivo oblast in nehajte stalno kršiti predpise.
Tiste, ki se držijo predpisov se višina kazni sploh ne tiče.


Kot sem povedal že v Klub Počasni voznik je v Sloveniji nemogoče 100% voziti po predpisih (kar pomeni tudi 100% upoštevanje prometne signalizacije). Če trdiš drugače, lahko sklepam, da bodisi niti sam ne voziš po predpisih, bodisi nisi voznik.

Kazni pa so se dvignile zgolj na segmentu, ki se tiče - lahko tudi nič krivega - voznika, upravljavci cest pa še vedno lahko slabo delajo, pa niso nič bolj kaznovani. Bi pa na tem mestu pohvalil občino Kamnik, ki so se - kot ena redkih občin - zelo hitro odzvali, ko sem jih opozoril na pomanjkljivo prometno signalizacijo. Samo še z DRSC se morajo zmeniti, pa so zmagali.

Kot starša so me na začetku moje "kariere" učili, da je bistvenega pomena, da se otroka kaznuje takoj in s sorazmerno kaznijo, ne pa kasneje in z drakonsko kaznijo. IMO to velja tudi za malo večje "otroke".

energetik ::

Malajlo je izjavil:

Se pa umaknem že če se zadaj pojavi 1 nestrpnež, ker se mi ga pač ne da gledat, kako zadaj vozi gas-bremza.
Torej ti sam voziš gas-bremza?
Ne, zakaj? Peljem enakomerno recimo 30-40, tisti zadaj se pa ponavadi zaganja in vozi enkrat s 20m varnostne, drugič z 2m. Povprečno hitrost imava pa enako. Ugani, kdo ima pa večjo porabo.

CoolBits ::

Ti? Ta zadaj ti vozi v zavetrju :P

energetik ::

Ne, ni v zavetrju. Pri taki hitrosti bi mi moral voziti čisto na riti, da bi bil v zavetrju. Pa še pri 40 zračni upor igra zelo zelo majhno vlogo pri porabi. Praktično nanjo vpliva samo pospeševanje mase avta in nekaj kotalno trenje.

gokky ::

amigo_no1 je izjavil:

Števci na avtomobilih kažejo okoli 5 km/več + policaji tolerirajo okoli 5 km/h odstopanja, se pravi če si dobil kazen za uradno hitrost 52 km/h, si skoraj zagotovo po svojem števcu peljal nad 60 km/h.


Bodi previden pri sklepanju. Renault Scenic II: Števec 50km/h, GPS 49-51km/h, obcestne merilne table 47-52km/h. Skratka zelo točno naciljano. Pri 30km/h pa se sploh ne gre igrati.

CoolBits ::

Peljem enakomerno recimo 30-40, tisti zadaj se pa ponavadi zaganja in vozi enkrat s 20m varnostne, drugič z 2m.

Kaj to si vozil čez kake ležeče policaje pri 30-40km/h?

energetik ::

Če bi prebral vse poste, bi točno vedel, o katerem primeru sem govoril. Pa pustmo zdaj to, tema je o novih kaznih.

CoolBits ::

Sem bral... samo mi vseeno ni jasno zakaj bi nekdo vozil 30-40km/h. Na pamet mi pade območje 30km/h kjer si tudi ti v prekršku al pa kaki ležeči policaji.
Drugače pa ne vem zakaj ne bi vozil 50 (edino če nisi sposoben, pol se opravičujem).
Do omejitve naj bi bilo varno peljat, mal čez omejitev je lahko tudi varno ampak pač ni dovoljeno.

Malajlo ::

energetik je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Se pa umaknem že če se zadaj pojavi 1 nestrpnež, ker se mi ga pač ne da gledat, kako zadaj vozi gas-bremza.
Torej ti sam voziš gas-bremza?
Ne, zakaj? Peljem enakomerno recimo 30-40, tisti zadaj se pa ponavadi zaganja in vozi enkrat s 20m varnostne, drugič z 2m. Povprečno hitrost imava pa enako. Ugani, kdo ima pa večjo porabo.

Mogoče ima pa drugačno prestavno razmerje? Potem se tudi jaz po tvoje zaganjam, ker četrti malce zmanjka, pa v tretji potegnem in se potem spet v četrti kotalim za spredaj vozečim? Kako pa naj bi vozil? Ves čas v tretji na 3000rpm ali kaj?

CoolBits je izjavil:

Sem bral... samo mi vseeno ni jasno zakaj bi nekdo vozil 30-40km/h.

Da mu avta ne pobruhajo, je napisal ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

CoolBits ::

Kultura vožnje na višku pol. No tukaj so možnosti za izboljšave prometa, ne pa višje kazni, ki itak ne pomagajo.

energetik ::

CoolBits je izjavil:

Sem bral... samo mi vseeno ni jasno zakaj bi nekdo vozil 30-40km/h. Na pamet mi pade območje 30km/h kjer si tudi ti v prekršku al pa kaki ležeči policaji.
Drugače pa ne vem zakaj ne bi vozil 50 (edino če nisi sposoben, pol se opravičujem).
Do omejitve naj bi bilo varno peljat, mal čez omejitev je lahko tudi varno ampak pač ni dovoljeno.
Ne pa ni varno. Pri 50 bi te na taki cesti, kot sem jo opisoval, odneslo z ovinka. Na suhi cesti. Tudi tebe bi. In ovinki si sledijo na ~100m. Če misliš da je pa udobno vozit teh ravnih 100m s 90km/h in potem pred vsakim ovinkom bremzat na 30, kar izvoli. Jaz se takemu umaknem.

Ja, @Malajlo, nekaterim je pač v avtu slabo, tudi meni če sedim zadaj in voznik goni po ovinkih.

amigo_no1 ::

gokky je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Števci na avtomobilih kažejo okoli 5 km/več + policaji tolerirajo okoli 5 km/h odstopanja, se pravi če si dobil kazen za uradno hitrost 52 km/h, si skoraj zagotovo po svojem števcu peljal nad 60 km/h.


Bodi previden pri sklepanju. Renault Scenic II: Števec 50km/h, GPS 49-51km/h, obcestne merilne table 47-52km/h. Skratka zelo točno naciljano. Pri 30km/h pa se sploh ne gre igrati.

Tega nisem napisal jaz - forum ima težave s problemi.

lakotnikov quote oracla:
http://slo-tech.com/forum/t438863/p3126...

prvotni post (oracle)
http://slo-tech.com/forum/t438863/p3126...

CoolBits ::

Ne pa ni varno. Pri 50 bi te na taki cesti, kot sem jo opisoval, odneslo z ovinka. Na suhi cesti. Tudi tebe bi.

No če bi bil led že mogoče ja.
Jaz pri 50km/h speljem 90 stopinjski ovinek po makadamu brez problemov in popolnoma varno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

energetik ::

Jaz ti 90° ovinek prevozim s 400km/h, samo radij zavoja mora biti dovolj velik. :D
Pisal pa sem o 180° ovinkih z radijem ~7m, kjer radialni pospešek pri 50km/h znaša 3G. Nobena guma na suhem asfaltu tega ne dopušča, ergo letiš v ograjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o policajih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12926736 (18530) strup121
»

Kazen za prometno nesreco (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8015826 (13470) NeMeTko
»

Ali podpirate visoke kazni prekrškov CPP? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8221555 (20194) St235
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549153008 (144252) BlueRunner

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48677082 (69782) Gandalfar

Več podobnih tem