» »

Bioterapija preko telefona ???

Bioterapija preko telefona ???

«
1
2

Netrunner ::

Ko kaj bereš o bioenergetikih dobiš kar spodbudne informacije o delovanju takega načina zdravljenja. Po neki razlagi naj bi se v človeku nahajalo železo in skupaj z našo energijo tvori neko polje okoli nas in bioenergetik ti z kretnjami ki jih dela čez tvoje telo to uravnava oz posreduje od sebe do pacienta oz. nekaj podobnega. Zelo se hvali metoda od Zdenka Domančiča, katero se prakticija po celem svetu.

Vse lepo in prav, nevem koliko sicer to deluje vendar nekaj že more biti na temu. Kar me je zmotilo pa je to, da dosti bioenergetikov prakticira "zdravljenje" na daljavo preko telefona !?? Razlaga za to je ta, da se energija posreduje pacentu na daljavo !!?? Potrebovali bi samo sliko osebe, da se lahko skoncentrirajo na njo.

Zdravljenje direkt pri osebi razumem, to preko telefona pa mi je prodajanje megle, čeprav imajo samo "prostovoljne prispevke".

Verjamem v bionergijo vendar opcije preko telefona pa zbije precej kredibilnosti.

Ima kdo kakšne izkušnje glede tega?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

koyotee ::

Jaz verjamem da nekaj je na temu. Znajo pocuzati tvoj denar zgleda, upam, da nimas potomcev.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MTm2H37rqt7B ::

Domančičeva metoda izključuje plačilo!

IL_DIAVOLO ::

Pa kaj vam je korona skisala mozgane al kaj? :facepalm:
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MTm2H37rqt7B ::

Dvomim da bo OP dobil odgovor na njegovo vprašanje, vsaj na tehničnem forumu.

styrian ::

Na tehničnem forumu bi se spodobilo odgovoriti, da za bioenergetsko zdravljenje ni nobenih dokazov in torej ne deluje bolje kot placebo, pa če je na daljavo ali pa ne.

Netrunner ::

@koyotee => Pa si ti dejansko razumel moj post? Glede na tvoj kometar ga nisi. Sem omenil da plačujem za karkoli ali da nameravam? In ja imam potomce, kateri na srečo ne bodo imeli stika s tabo.

@MTm2H37rqt7B => Tako je, načeloma sprejemajo samo prispevke. Nevem pa kako gledajo na tebe če jim nič ne daš. Izbor tehničnega foruma za tako vprašanje res ni najbolj pametna izbira vendar sem vseeno poskusil. Loža naj bi bila namenjena tudi za ne-tehnčne zadeve.

@IL_DIAVOLO => Nevem komu je skisala možgane glede na to, da ne moreš dati nekega konstruktivnega komentarja.

@styrian => Če deluje kot placebo potem dejansko deluje :) Bistvo terapij je, da rešiš svojo težavo. Kot pa sem napisal tehnično gledano naj bi železo v telesu ustvarjalo neko magnetno polje okoli nas, katero se odziva na gibanje ipd. In teoretično bi lahko neka oseba z močnim magnetnim poljem nekako vplivala na drugega. Pa to govorim seveda za zdravljenje v istem prostoru in ne preko telefona.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

OracleDev ::

vsi komentarji ti pravijo da gre za nateg, ti pa še kar vstrajaš...

hurikhan ::

Deluje 100%, lahko potrdim. Vsakokrat, ko me tašča kliče, se ne počutim več fajn.

starfotr ::

Ne samo bioenergetiki, tudi npr. bioresonanca dela na daljavo, s tem da se oni oglašujejo kot da je to nekaj znanstveno dokazanega. Samo moraš tam pustit vzorec telesnih izločkov (kri ipd.), da to dajo v aparat.
To je isto, kot polaganje rok ali pa da si prisoten na energijskih točkah.

Če verjameš.

Drugače je pa to lari fari, oziroma način za molzenje denarja od naivnih strank. Jaz še vedno čakam na dokaze, ki bi jih lahko predložili, če so že taki strokovnjaki.

cvalsr ::

Navajam:
"Zdravljenje direkt pri osebi razumem,"

Ala ti vera, Nobelova nagrada ti ne uide!
Seveda deluje tudi po telefonu pod pogojem, da poleg svoje slike pošlješ še dovolj slik mostov in zgradb, namreč tistih narisanih na evrskih bankovcih.?
Ti si brezupen (ne bom napisal, ker bi verjetno razumel kot žalitev).

Čeprav je res, da v posebnih primerih te šarlatanščine res nekoliko učinkujejo, namreč z učinkom placeba. Pogoj pa je, da v to "zdravljenje" 100% verjameš, veruješ! brez najmanjšega dvoma. Za kar pa moraš pač biti brezupen ().

Netrunner ::

OracleDev je izjavil:

vsi komentarji ti pravijo da gre za nateg, ti pa še kar vstrajaš...

Ja, vsi komentarji zelo vredostojnih ljudi. Tukaj se gre samo za debato in mnenje o tematiki in ne dokazovanje ali je kaj na temu ali ne.

starfotr je izjavil:

Drugače je pa to lari fari, oziroma način za molzenje denarja od naivnih strank. Jaz še vedno čakam na dokaze, ki bi jih lahko predložili, če so že taki strokovnjaki.


Na čemu temelji to mnenje?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Sheteentz ::

Netrunner je izjavil:

Kot pa sem napisal tehnično gledano naj bi železo v telesu ustvarjalo neko magnetno polje okoli nas, katero se odziva na gibanje ipd. In teoretično bi lahko neka oseba z močnim magnetnim poljem nekako vplivala na drugega. Pa to govorim seveda za zdravljenje v istem prostoru in ne preko telefona.

Kako bi pa železo v telesu ustvarjalo magnetno polje? Železo v hemoglobinu? A ti veš, kaj ustvarja magnetno polje? In na kaj točno v drugem človeku naj bi oseba z močnim magnetnim poljem vplivala, na magnetno polje druge osebe? In sprememba v magnetnem polju tega drugega človeka naj bi tudi spremenila tega človeka, ga pozdravila? A ne bi bilo potem bolj pametno kar vsak dan pol ure stati ob enem močnem magnetu, da te pozdravi, kot pa plačevati nekomu, da z lastnim magnetnim poljem vpliva na tvoje magnetno polje?

Na katere biološko-fizikalne teorije se pa ta ideja magnetnega polja človeka sploh opira?

Res, veliko vprašanj, ampak ideja, če citiram Spocka, je nadvse fascinantna.

Furbo ::

Nateg za idiote.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Netrunner ::

@Sheteentz => kaj meni zastavljaš toliko vprašanj? Sem samo napisal eno od razlag, katero sem nekje zasledil kako naj bi zadeva delovala.

@Furbo => Tvoj spekter dojemanja je očitno zelo omejen.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

koyotee ::

Netrunner je izjavil:

@Sheteentz => kaj meni zastavljaš toliko vprašanj? Sem samo napisal eno od razlag, katero sem nekje zasledil kako naj bi zadeva delovala.

@Furbo => Tvoj spekter dojemanja je očitno zelo omejen.


Ti očitno ne dojameš osnov natega :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

starfotr ::


Na čemu temelji to mnenje?


Čakam dokaze, da to res deluje. V nasprotnem še vedno smatram kot nateg.

Skyman ::

Moja sodelovka je tako ozdravela korono,ji je en bioenergeticar pomagal na daljavo premagati covid.. potem si pa sam razlagaj....dobr da je ze z eno nogo v penziji da jo ne vidim.Ko sem to slisal sem si rekel svasta p*** rodi.Ampak tako da imas stik z bioenergeticarjem sem ze od nekaj ljudi slisal da naj bi pomagalo,tole preko telefona.. pa no go

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

facepalm ::

starfotr je izjavil:


Na čemu temelji to mnenje?


Čakam dokaze, da to res deluje. V nasprotnem še vedno smatram kot nateg.

Jaz sem pa vzel NA ZNANJE, da to ne deluje.
Sem imel priloznost stestirati to "terapijo", ko sem bil pred leti bolan. Bila je zastonj in privolilsem le zato, da utisam kolega. Ce bi delovalo oz kakorkoli ucinkovalo, bi priznal, da je nekaj na temu. V nasprotnem primeru, mi teh chambawamba metod ne omenja vec.
No, rezultatov ni bilo (2 terapiji) in sem se kasneje pozdravil v bolnisnici. Medicina 1, chambawamba 0. Od takrat naprej mi kolega ne omenja vec tega "zdravilstva".

gruntfürmich ::

bioenergija deluje, še najbolj preko telefona. to je tako kot homeopatija; čim bolj redčiš, tem bolj močna postaja.
pa lahko noč!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Stari89 ::

Bioenergija preko telefona ima natančno toliko zdravilnih učinkov na telo, kot ima 5G škodljivih.
Moram menjat poklic, butlov z denarjem je preveč.

Netrunner ::

@koyotee => bolj je to, da ti ne dojameš tematike. Jaz nič ne zatrjujem, samo mnenja sem želel pridobiti. Žal pa brez norčevanja ne gre na tem forumu.

@starfotr => Vsak ima pravico do svojega mnenja, kar ti pa na daje pravice to zatrjevati drugim.

@Skyman => takih zgodb je dosti, takoda nekaj mora biti na temu pa četudi se gre za placebo.

@facepalm => naše telo in um je zmožno marsikaj in če že v štartu greš s takim odnosom v to potem ni za pričakovat čudežev. Mogoče pa bi ti pomagalo če bi dejanko odpru možnost da je kaj na temu in ne samo zato da utišaš kolega.

@gruntfürmich => lahko noč

Kar se tiče distance healing-a mi je zanimiv primer:
A good example of bio energy healing on distance is the Olympic handball player Ivano Balic. He was injured in the firs game in Beijing and there was a rupture of lower leg muscle. After injury Ivano got energy therapy on distance during four days. After therapy, on the re-created footage was no signs of injury, nor felt any pain .That healing on distance was exactly the same as it would be if he was next to a healer.

Nisem šel raziskovati dejstev vendar podobnih zgodb je dosti.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Sheteentz ::

Netrunner je izjavil:

@Sheteentz => kaj meni zastavljaš toliko vprašanj? Sem samo napisal eno od razlag, katero sem nekje zasledil kako naj bi zadeva delovala.

Ta vprašanja ti zastavljam zato, da poskušaš sam odgovoriti nanje, in s tem oceniti, ali ta teorija glede železa v telesu, ki ustvarja magnetno polje, drži. Namig: železo samo po sebi ne more ustvarjati magnetnega polja.

Netrunner ::

Jaz sem precej površno to napisal na osnovi prebranih zadev iz različnih koncev. Kako točno deluje in ali je kaj na temu pa ne morem trditi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

koyotee ::

Netrunner je izjavil:

Jaz sem precej površno to napisal na osnovi prebranih zadev iz različnih koncev. Kako točno deluje in ali je kaj na temu pa ne morem trditi.


Kako ne, citiram tvoj prvi post:
Vse lepo in prav, nevem koliko sicer to deluje vendar nekaj že more biti na temu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gejspodar ::

#000, poišči si pomoč. Pa ne bioterapevta...

starfotr ::

Samo bio črtaš in daš spredaj kako drugo besedo pa bo.

koyotee ::

Psiho bo še najboljši.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

digitalcek ::

Netrunner je izjavil:


Ima kdo kakšne izkušnje glede tega?


Znanec, ki se kakih 6 let ukvarja z bioenergijo, zadnji 2 leti prakticira tudi, ne bom rekel zdravljenje, ampak podporo preko telefona.

Ker mi to naredi brezplačno, tega seveda ne zlorabljam.

Dvakrat letno mi na daleč malce prečisti čakre (aja, ne obstajajo - smeh), ter mogoče dvakrat letno zniža previsok pritisk, ki mi ga dvignejo raznji internetni "poznavalci" (tudi tega, da ne obstajajo ne čakre, ne bioenergija). Ter razni drugi "poznavalci".

Torej: ne posredujem NOBENEGA linka, ampak le svojo OSEBNO izkušnjo, ki je glede bioenergije precej pozitivna.

Glede na slavo Domačiča, Ogorelca in še koga pa lahko zatrdim: bioenergija obstaja, tako zdravljenje obstaja in je pogosto uspešno...
In je seveda velik trn v peti farmacevtske industrije.

Je pa res, da se z bioenergijskim zdravljenjem v Sloveniji ukvarja tudi marsikdo, ki nima pojma... Ki dela z svojim početjem verjetno celo - škodo.

koyotee ::

Digitalcek: najbolj kredibilna oseba na slotechu s podrocja bioenergije
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Furbo ::

Netrunner je izjavil:

@Furbo => Tvoj spekter dojemanja je očitno zelo omejen.

Moj nateg detektor deluje brezhibno, medtem ko tvoj ne.
Resno, ohh sliši se zanimivo, kar prek telefona te bodo porihtal..
FYI, tudi če bo v živo nekdo mahal z rokami okoli tebe, bo edini efekt na denarnici.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

facepalm ::

Netrunner je izjavil:


@facepalm => naše telo in um je zmožno marsikaj in če že v štartu greš s takim odnosom v to potem ni za pričakovat čudežev. Mogoče pa bi ti pomagalo če bi dejanko odpru možnost da je kaj na temu in ne samo zato da utišaš kolega.

Sem sel pretty open minded v to zadevo. Sem bil konkretno v k in si rekel, da skodit ne more. No koristilo tudi ni.
Ce bi sel z negativnim odnosom v to, bi mi kolega to tudi ocital:)
Verjamem, da ce cutis neke bolecine, ki se sam ne ves od kod izvirajo, si jih lahko "pozdravis" na tak nacin. To delam tudi sam (brez nekih terapij) ampak z meditacijo. Ko cutim bolecino sem se zmozen dovolj sprostit, da je ta bolecina normalno znosna.
Da bi pa taka terapija pozdravila kakrsnokoli bolezen pa... Wtf?

Netrunner ::

Večina odgovorov dokazuje na kakšnem nivoju ste. Slo tech mi je še enkrat dokazal kako neodrasli osebki se tukaj zadržujejo.

Se opravičujem da sem odpru tematiko kateri niste dorasli. Se umikam iz te teme, pa po vsej verjetnosti tudi iz tega foruma :) škoda mojega časa.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

facepalm ::

Torej ce se ne strinjamo s tabo, smo nedorasli temi?

Gejspodar ::

Kakšne nebuloze.

Če boš za nedorasle oklical vse, ki niso naivni in nočejo verjeti v nekaj, kar ni niti približno znanstveno dokazano si nedorasel ti.
Tukaj se zadržujejo večinoma osebki iz tehničnih strok, ki v magične tokove in čarobne uroke preko telefona niti približno ne verjamejo...

koyotee ::

V jok pa na drevo, po malo lesne energije.
Na med-over te komaj čakajo, da se jim pridružiš!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Karlos ::

Zanimiv podkast na to temo (in podobne).

Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

ripmork ::

Ko sem bil otrok sem imel pogosto potovalno slabost - dokler mi ni družinski prijatelj pokazal čudežno zdravilo - krompir!
Če si krompir držal v rokah med vožnjo, je "šla slabost na krompir"... ne boste verjeli, imelo je učinek.

Za vsem temi zdravilci tiči zelo preprosta in logična razlaga - Placebo efekt. Zdej je pa na posamezniku ali bo to sprejel, ali pa se bo šel mal čirulečarule.
Pregovor pravi, da je greh pustit naivnežu denar...

Netrunner ::

facepalm je izjavil:

Torej ce se ne strinjamo s tabo, smo nedorasli temi?

Gejspodar je izjavil:


Če boš za nedorasle oklical vse, ki niso naivni in nočejo verjeti v nekaj, kar ni niti približno znanstveno dokazano si nedorasel ti.

Ne, vsak lahko izrazi svoje mnenje. Način kako ga izražajo nekateri nakazuje na nedoraslost.

Gejspodar je izjavil:


Tukaj se zadržujejo večinoma osebki iz tehničnih strok, ki v magične tokove in čarobne uroke preko telefona niti približno ne verjamejo...

Jaz sem tudi iz tehnične stroke in ne verjamem v "magične tokove in čarobne uroke" vendar sem odprt za debato in dopuščam možnost da je kaj na temu v nasportju z nekaterimi.

koyotee je izjavil:

V jok pa na drevo, po malo lesne energije.
Na med-over te komaj čakajo, da se jim pridružiš!

Ne spremljam sicer overneta vendar dvomim da lahko dobim slabše osebke kot tukaj.

Če hoče še kdo kaj pametovat sem dosegljiv preko ZS.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Gejspodar ::

Če odpiraš teme z objektivno neresno tematiko pričakuj subjektivno neresne odgovore.

Ne spremljam sicer overneta vendar dvomim da lahko dobim slabše osebke kot tukaj.

Občasno pa res.

IL_DIAVOLO ::

Kje je Aqua, on bi ga znal pozdraviti z obratno psihologijo :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

facepalm ::

Netrunner je izjavil:

facepalm je izjavil:

Torej ce se ne strinjamo s tabo, smo nedorasli temi?

Gejspodar je izjavil:


Če boš za nedorasle oklical vse, ki niso naivni in nočejo verjeti v nekaj, kar ni niti približno znanstveno dokazano si nedorasel ti.

Ne, vsak lahko izrazi svoje mnenje. Način kako ga izražajo nekateri nakazuje na nedoraslost.

Gejspodar je izjavil:


Tukaj se zadržujejo večinoma osebki iz tehničnih strok, ki v magične tokove in čarobne uroke preko telefona niti približno ne verjamejo...

Jaz sem tudi iz tehnične stroke in ne verjamem v "magične tokove in čarobne uroke" vendar sem odprt za debato in dopuščam možnost da je kaj na temu v nasportju z nekaterimi.

koyotee je izjavil:

V jok pa na drevo, po malo lesne energije.
Na med-over te komaj čakajo, da se jim pridružiš!

Ne spremljam sicer overneta vendar dvomim da lahko dobim slabše osebke kot tukaj.

Če hoče še kdo kaj pametovat sem dosegljiv preko ZS.

No ce se gremo konstruktivne debate, lahko objasnis kako si ti predstavljas, da bioterapija deluje (bodisi in person ali preko telefona)?
Jaz sem preprican, da gre za placebo efekt.
Da dejansko med terapijo, se posameznik sprosti in cuti pozitivne ucinke, ceprav jih ni. Da je nekomu pozdravilo xyz poskodbo je lahko bullshit, lahko slucaj, lahko celo delovalo ampak ne zaradi bioterapije ampak zaradi meditacije in zmoznost telesa self healinga.
Da ne bomo na pamet, mi lahko nekdo razlozi kako bioterapija dejansko deluje?
Kako se energija prenasa iz terapevta na pacienta? Na kaksen nacin ta energija vpliva na pacienta?
Od kod izvira energija? Ce iz terapevta, koliko kalorij pokuri na terapijo? Kako mu uspe to delati celo izmeno?
Zakaj ob remote terapiji (preko tel), potrebuje sliko pacienta? Mu njegov glas ni dovolj, da ve na koga se osredotocit?
Ne trollam, samo me zanima kako naj bi to delovalo, da presodim ce je minimalna moznost, da bi to kadarkoli na komurkoli delovalo izven vplivov placeba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Netrunner ::

facepalm je izjavil:

No ce se gremo konstruktivne debate, lahko objasnis kako si ti predstavljas, da bioterapija deluje (bodisi in person ali preko telefona)?

Jaz si predstavljam, da bioenergetik manipulira z našo energijo. Ne da dejansko nam jo daje, ampak nam jo razporeja iz tam kjer jo je preveč tja kjer jo je premalo.

facepalm je izjavil:

Jaz sem preprican, da gre za placebo efekt.

Zelo verjetno gre dostikrat za placebo efekt. Pa to ni nič naroble če se oseba s tem pozdravi.

facepalm je izjavil:

Da dejansko med terapijo, se posameznik sprosti in cuti pozitivne ucinke, ceprav jih ni. Da je nekomu pozdravilo xyz poskodbo je lahko bullshit, lahko slucaj, lahko celo delovalo ampak ne zaradi bioterapije ampak zaradi meditacije in zmoznost telesa self healinga.

Nisem oseba ki bi lahko odgovorila na to vendar si predstavljam, da če se energijo usmeri na obolelo mesto s tem telesu omogočimo hitrejše in boljše samozdravljenje.

facepalm je izjavil:

Da ne bomo na pamet, mi lahko nekdo razlozi kako bioterapija dejansko deluje?

To bi tudi jaz rad vedel.

facepalm je izjavil:

Kako se energija prenasa iz terapevta na pacienta? Na kaksen nacin ta energija vpliva na pacienta?

Ne morem trditi vendar če se ne motim sem zasledil da ne prenaša energije ampak manipulira s tvojo. Prvotno sem tudi jaz mislil da jo on ima odveč in jo daje tebi.

facepalm je izjavil:

Od kod izvira energija? Ce iz terapevta, koliko kalorij pokuri na terapijo? Kako mu uspe to delati celo izmeno?

Baje je energija stalno prisotna okoli vseh živih bitij.

facepalm je izjavil:

Zakaj ob remote terapiji (preko tel), potrebuje sliko pacienta? Mu njegov glas ni dovolj, da ve na koga se osredotocit?

To mi je tudi meni uganka in sem precej skeptičen do tega.

facepalm je izjavil:

Ne trollam, samo me zanima kako naj bi to delovalo, da presodim ce je minimalna moznost, da bi to kadarkoli na komurkoli delovalo izven vplivov placeba.

To boš moral osebno preizkusit. Sam planiram izvesti kakšno seanso ali dve, da vidim če je kaj na temu. Prispevka mi ni škoda dati da potešim radovednost.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

facepalm ::

Osebno sem ze preizkusil pa sem na koncu vseeno pristal v bolnisnicni oskrbi;)

DegenGambler ::

Imam izkušnje z nekaj temi vedami. Na njihovem repertoarju je ponavadi tudi astrologija. Tako da če je sessiona že skoraj konec, pa se še ni izteklo 20min ali 30min ali kolikorkoli imaš, potem ga povprašaj še kakšna je kaj lega planetov in kaj to pomeni za dogajanje v tvojem življenju.

Kar se pa tiče tebe OP, te razumem, prišel si provocirat na forum. Tu ti bo uspelo, zagotovo. Na medovernetu boš pa našel podobne bistroumneže kot ti in si boste lahko lepo skupinsko drkal kurac.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

ripmork ::

Netrunner je izjavil:


To boš moral osebno preizkusit. Sam planiram izvesti kakšno seanso ali dve, da vidim če je kaj na temu. Prispevka mi ni škoda dati da potešim radovednost.

Sam imam že pretekle izkušnje z več bioenergetiki izpred cca 15 let nazaj, ko je šel družinski član in sem se iz firbca pridružil.
No effect.

Psiha ima vpliv na telo, počutje, tega se je dobro zavedat in delat na tem preko drugih vzvodov (npr. sproščanje, meditacija, vizualizacija)... bioenergija (ali bilokaj drugega) bo preko placeba pomagala tistemu, ki res brezpogojno veruje v to, skeptikom pač ne ali zelo malo. Kar je ironično tudi izgovor kakršnega sem sam dobil, ko ni bilo učinka. Je imel pa v otroški naivi navaden krompir učinek (moj prejšnji post) :)

Sicer pa res najbolje, da se sam prepričaš.

MIHAc27 ::

Z placebom je bil moj oče včasih dober. Če se je prepričal, da ga npr vrtanje v zob ne boli, ga ni bolelo. Vsaj trdi vedno tako.

Pa pustimo sedaj to. Zdravljenje preko telefona. Ok ljudje imamo neko energijo. To lahko vsak verjame. Ampak že analogni telefoni so pretvarjali zvok v električne pulze in potem nazaj. Sedaj so že vsi telefoni skoraj digitalni. Torej zvok se pretvarja v električne impulze, ki pa se nato pretvorijo v digitalno informacijo. In potem je pri poslušalcu še pretvorba nazaj. Digitalna informacija (IP paketek) sama po sebi nima nobene energije. Samo 0 ali 1.
Drugega kot zvok, slušalka niti ni zmožna pretvarjati.

Tudi če biošarlatan...pardon bioenergetik res ima neko energijo, z katero lahko zdravi.. preko telefona bo vsaj 2x če ne večkrat pretvorjena, preusmerjena, šla bo čez nekaj 10, če ne celo 100 drugih naprav, pretvornikov, repeaterjev,........

Po moje ni znanstvenega dokaza, da res lahko vpliva drugače, kot samo z placebom.

Glede železa v krvi. Najdi čim močnejši magnet. Se pripopa na tvojo kožo in tam obstoji? Dvomim. Še na smetišču z tistim električnim, ki dviga tone, po moje ni dovolj močan, da te dvigne. In potem naj spet nekdo kar preko telefona vpliva nate in tistih nekaj gramov železa, ki ga imaš v celem telesu?

djabi ::

Janezek na tržnici prodaja jabolčne koščice. Ena vrečka stane dva evra, zraven pa je napisano, da po nakupu postaneš bolj pameten.
To opazi policist, gre k Janezku in reče:
- Vidim, da prodajaš jabolčne koščice, zaradi katerih čudežno postaneš pameten. Zdaj pa sem res postal radoveden. Kupim eno vrečko.
Janezek mu da vrečko, policaj plača in gre. Čez kakšno minuto se vrne in je ves rdeč v obraz:
- Hej, ti, fant, kaj si naredil? Nategnil si me! Prodal si mi jabolčne koščice za dva evra, za toliko evrov bi lahko kupil vsaj poldrugi kilogram jabolk!
Janezek mirno odvrne:
- No, vidite, že deluje.

digitalcek ::

koyotee je izjavil:

Digitalcek: najbolj kredibilna oseba na slotechu s podrocja bioenergije
¨
Ne, popoln noob. Star skraj 75 let. Brez ene resne bolezni...
Zadnjikrat cepljen 1968-ega. Tudi zaradi bioenergije.

Požri se od jeze, digitalček-hejter in "zbiralec linkov".

facepalm ::

Vjezbaj pick... ;))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bioenergija verjamete ali ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53864515 (23436) Unknown_001
»

Homeopatija (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
83898088 (48968) tikitoki

Vprašanja glede bioenergije

Oddelek: Loža
347703 (6738) pegasus
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40289202 (76969) mlamat
»

Stvarna napaka za placebo napravo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21349627 (45802) imagodei

Več podobnih tem