» »

Vprašanja glede bioenergije

Vprašanja glede bioenergije

Alen716 ::

Pozdravljeni!

Zanimam se za učenje za bioenergetika in me zanima, kaj konkretno zdravilec misli takrat ko zdravi ljudi?
Če ima kdo kaj več izkušenj oziroma bi vedel za dobre strani glede tega bom vesel vsakega odgovora.

Hvala!
  • zaklenil: Mavrik ()

Magic1 ::

Prijetno presenečen, folk ni padu na trolla.
Za OPja: GTFO
Magic

Machete ::

Hmmm.. glede na odprte teme gre za nadebudnega šarlatana 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jarno ::

Alen716 je izjavil:

Zanimam se za učenje za bioenergetika in me zanima, kaj konkretno zdravilec misli takrat ko zdravi ljudi?
Hvala!

Verjetno razmišlja o tem, da je "bolezen" karmične narave in bo moral odtrpeti sam. Prepoceni sem, prepoceni...:D

Unknown_001 ::

Lepo pozdravljen. Glede na to da govorimo o energiji v biologiji bi priporočal da si pogledaš sledeče vire.

Osnove o energiji:
https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Energija
http://lab.fs.uni-lj.si/kes/energije_in...

Biologija:
https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Krebsov...
https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Adenozi...
...

Za osnove bo dovolj. Za kaj več pa glej v tej smeri. Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

kaj konkretno zdravilec misli takrat ko zdravi ljudi?
Koliko $$$ bo na lahek način potegnil od lahkovernežev.

djabi ::

Alen716, če želiš, ti lahko na ZS pošljem naslov ene gospe, ki se s tem ukvarja, pa jo malo povprašaš.

Kdojeto ::

kaj konkretno zdravilec misli takrat ko zdravi ljudi?


Koliko psevdo znanstvenih izrazov mora uporabiti, da bo mu folk začel verjeti v njegovo zdravljenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kdojeto ()

Aston_11 ::

Okapi je izjavil:

kaj konkretno zdravilec misli takrat ko zdravi ljudi?
Koliko $$$ bo na lahek način potegnil od lahkovernežev.
Itak ne znajo z njim.

Okapi ::

Drugače je pa to vprašanje, ki me že zelo dolgo časa zanima. Namreč, koliko teh šarlatanov dejansko verjame, da zdravijo, koliko je pa takih, ki dobro vedo, da so samo prevaranti, ki izkoriščajo človeško nesrečo in lahkovernost.

pegasus ::

Ja, šarlatanov je precej. To področje je pač neregulirano, ker ga ne znamo regulirat. Ker ne znamo teh stvari merit in ovrednotit. Kar pa še ne pomeni, da ne obstajajo.

Op, priporočam izlet v Damanhur. Pogooglaj :)

DarwiN ::

Namreč, koliko teh šarlatanov dejansko verjame, da zdravijo, koliko je pa takih, ki dobro vedo, da so samo prevaranti, ki izkoriščajo človeško nesrečo in lahkovernost.

Imo jih velika večina verjame, svoje prepričanje pa bazirajo na confirmation bias, saj jim pacienti potrjujejo, da zadeva deluje, da je bolečina izginila, itd.. In sčasoma se ta zabloda zlije s človekovim mentalnim stanjem.. Sploh pa ker njihovo zdravljenje dejansko deluje do neke mere, le da zdravilo ni bioenergija, ampak placebo.

Zagotovo so pa tudi šarlatani, ki se dobro zavedajo, da prodajajo placebo, ampak tako lagat in napizdovat brez vsake brige? Tega so sposobni le patološki lažnivci in sociopati, teh pa ni dost, bojda neke ~2% populacije.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

msjr ::

DarwiN je izjavil:

Imo jih velika večina verjame, svoje prepričanje pa bazirajo na confirmation bias, saj jim pacienti potrjujejo, da zadeva deluje, da je bolečina izginila, itd.. In sčasoma se ta zabloda zlije s človekovim mentalnim stanjem.. Sploh pa ker njihovo zdravljenje dejansko deluje do neke mere, le da zdravilo ni bioenergija, ampak placebo.


Se strinjam. Sem se pogovarjal z nekom, ki se ukvarja s homeopatijo in kljub visoki formalni izobrazbi verjame v to. Na vprašanje o tem kako razlaga, da ni nobenih dokazov za delovanje, sem dobil odgovor, da ne moreš delati študij za zdravila, ki se pripravljajo individualno za vsakega (pa še neke rekla-kazala o tem kako deluje živalih).........................

opeter ::

Placebo efekt?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MoRp ::

Okapi je izjavil:

Drugače je pa to vprašanje, ki me že zelo dolgo časa zanima. Namreč, koliko teh šarlatanov dejansko verjame, da zdravijo, koliko je pa takih, ki dobro vedo, da so samo prevaranti, ki izkoriščajo človeško nesrečo in lahkovernost.


This! To je vse kar me zanima glede vsega tega nadnaravnega. Že zelo dolgo. Pa tablete za podaljsanje qurca, hlače slimfit (ali jih prodajalci oblecejo in se jim zdi da so shujsali)... Fak raje bi dobil odgovor na to vprasanje kot zadel 1kk€ na lotu!

Karlos ::

MoRp je izjavil:

Okapi je izjavil:

Drugače je pa to vprašanje, ki me že zelo dolgo časa zanima. Namreč, koliko teh šarlatanov dejansko verjame, da zdravijo, koliko je pa takih, ki dobro vedo, da so samo prevaranti, ki izkoriščajo človeško nesrečo in lahkovernost.


This! To je vse kar me zanima glede vsega tega nadnaravnega. Že zelo dolgo. Pa tablete za podaljsanje qurca, hlače slimfit (ali jih prodajalci oblecejo in se jim zdi da so shujsali)... Fak raje bi dobil odgovor na to vprasanje kot zadel 1kk€ na lotu!


1. Super da si tako radoveden. Taka radovednost te bo še daleč pripeljala.

2. Točno ne vem kaj si misliš pod besedo "šarlatan". Če imaš v mislih ljudi ki se ukvarjajo z alternativnim zdravljenjem potem jih vsekakor ne gre metati v isti odstavek kot
tablete za podaljsanje qurca, hlače slimfit


3. Tudi med temi alternativci se najdejo bolj in maj sposobni ter bolj in manj pošteni. Tako kot v vsaki branži.

4. Včasih je malo težje najti najbolj primerno metodo zdravljenja glede na težave in če nekomu nekaj pomaga drugemu pa ne to še ne pomeni da stvar ne deluje.

5. Če bi se rad malo bolj poglobil v te zadeve ti predlagam, da začneš z v SLO javno najbolj poznanim in cenjenim alternativcem Marjanom Ogorevcem. Ima dosti napisanih knjig ter videov na YT.

6. Pa ne pozabi, da na koncu ni nobenih bližnjic in quick fixov (tabletk, magick hlačk)...

7. Pa tudi če se malo potrudiš najdeš na netu kar nekaj znanstvenih dokazov da "alternativa" deluje.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Okapi ::

Marjan Ogorevc je šarlatan. Vprašanje je samo, ali je v skupini šarlatanov, ki verjamejo stvarem, ki jih govorijo, ali v skupini šarlatanov, ki vedo, da so šarlatani.

In ne, niti enega dokaza ni, da bi "alternativa" delovala (razen seveda po načelu placeba, pa še to je v resnici vprašljivo).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Karlos ::

Okapi je izjavil:

Marjan Ogorevc je šarlatan.


Kako to veš?

Jaz vem, da ni šarlatan ker sem se prepričal na lastne oči (in ostala čutila :) ).
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

DarwiN ::

Tale Marjan je prava cvetka, ja... Vedno zanimivo, kako je nek posameznik "strokovnjak" za alternativno medicino, poleg tega pa hkrati tudi za izvenzemeljska bitja in še cel kup drugega pseudo mambo-jumba. Tole je vedno prva opozorilna luč, da gre za nateguna.. Tip obvlada vse. Kjer je povpraševanje, tam je on s svojo ponudbo. Verjetno se tudi z mrtvimi pogovarja, ali pa se še bo v prihodnje, ker mora najprej knjigo napisat... Pač bussiness.



3 minute in je vse jasno.

@Karlos, če dejansko verjameš temu človeku, potem ne glej več nikamor drugam, ampak se ozri vase.. Nekaj je v tebi narobe. Poišči in probaj rešit težavo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Tesla je tipični predstavnik izvenzemeljske civilizacije. Eheheh.. Ker tile imajo bojda drugačno auro in oddajajo drugačne vibracije.. In če si izzurjen, hitro zaznaš te vesoljce..

Dejansko pa Tesla "trpel" za aspergerjevim sindromom oziroma avtizmom. Zato je bil v družbi neroden in drugačen. In zdaj ga tile zarotniki tako prodajajo kot poster boya vseh reptilianov. Ogabno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

ker sem se prepričal na lastne oči (in ostala čutila :) ).
Zelo pogosta napaka, ja. Lastne oči (in ostala čutila) so te (skupaj z Ogorevcom) nategnile.

Da ne boš več slepo zaupal lastnim očem, poglej tole slikico in napiši, ali vidiš, da je kvadrat A temnejši od kvadrata B.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Magic1 ::

Ta je dobra ja. A in B sta iste barve. Folk, ki verjame tem šarlatanom, bi moral gledat Mind games na National Geographic. Možgani zelo velikokrat sekajo bližnice, ki so hitro zavajajoče.
Magic

Karlos ::

@Okapi, jaz vidim, da sta enake barve. Ja na prvi pogled že deluje, da je A temnejši ampak če se v stvar poglobiš (pogledaš na malo drugačen način) vidiš, da ni tako. Podobno kot v vsakdanjem življenju.

@DarwiN
Prebral sem že:

  • da je zemlja ravna

  • da je zemlja središče sveta

  • da sonce kroži okoli zemlje

  • da so cigarete priporočali zdravniki

  • da je bila lobotomija uradno priznana oblika zdravljenja

  • da je bilo puščanje krvi uradno priznana oblika zdravljenja

  • da knjige povzročajo slabljenje oči, vročinske izpuščaje, putiko, artritis, hemoroide, astmo, kap, prebavne motnje, migreno, epilepsijo

  • "Varujmo se zahrbtnosti inovacij, tega zlobnega in varljivega duha, ki se plazi po svetu in išče žrtve za pogubljanje."

  • "Nočemo vlaka! Je lahko kaj absurdnejšega od lokomotiv, ki omogočajo dvakrat hitrejše potovanje od poštnih kočij."

  • da so zdravniki priporočali par stoletij nazaj, da si z umivanjem rok vtremo umazanijo in so odsvetovali umivanje, kar je imelo za posledice hitrejše širjenje okužb

  • da je konoplja ne vem kako strašansko škodljiva

  • da je heroin zdravilo

  • v SLO nosečnicam zavarovalnica plača dekompresijo, pa ni niti enega znanstvenega članka da to pomaga


Lahko bi pisal celo noč o stvareh ki so bile "uradno" znane / priznane in se jim danes tako smejimo, da kar ne moremo verjeti da je bilo to kdaj res.

V glavnem danes je res težko verjeti komurkoli, tudi sebi in svojim občutkom. Bolj na mestu je vprašanje če ti zadeva služi ali ne.
Če malo karikiram:
Zdej če jaz ugriznem v banano in čutim, da ima okus po jabolku. Ali naj verjamem sebi? Ali mi verjameš ti? Ali je to sploh pomembno? Ali je bolj važno to, da ima dober (užiten) okus in da me nasiti? Se pravi služi svojemu namenu, ker sem bil lačen.

Ali je zemlja ravna ali ne. I don't know I don't care. Sem frizer v vasi in mi je to brezpredmetno. Če pa pošiljam raketo na luno in nazaj mi pa ni vseeno.
In če predpostavim, da je ravna in raketa nekam trešči sem predpostavljal narobe. Ok bomo probali, če je zemlja okrogla ... in wola, raketa pride nazaj.

Ali je oseba X dober zdravnik, slab zdravnik, šarlatan, nič od tega, če mi pomaga potem je to to. Pa tudi čisto vseeno mi je kako temu pravijo ljudje: placebo, čudež, zahodna medicina, vzhodna medicina, šamanstvo, šarlatanstvo, biokemija, alternativna medicina, kvantna fizika, ...

Vsaka čast pa Marjanu, da po 25 letih dela proda toliko knjig, napolni Cankarjev dom, naredi več kot 5000 terapij, vodi celostna potovanja, šole, trenira olimpijskega zmagovalca, ko je bil še v vojski so hodili k njemu vojaki in časniki... vse razprodano in ljudje ga še kar naprej berejo in hodijo k njemu.

Kaj sploh pomeni, da (nekomu) verjameš? Na to vprašanje iščem odgovor že nekaj let.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Magic1 ::

Zato pa je zaželjeno, da si malo izobražen, da znaš vsaj iz osnov okvirno ocenit realnost. Samo kaj, ko večina ni še osnovne matematike odnesla iz osnovne šole...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Rok Woot ::

Veliko jih tudi dobro masira, ter da veliko res dobrih nasvetov. Jej veliko sadja, zjutraj delaj jogijske vaje itd. Te stvari pač delujejo in za to ne rabiš neke za lase privlečene energije. Tudi zelišča dokazano delujejo in se uporabljajo v medicini ...

msjr ::

Karlos je izjavil:

Ali je oseba X dober zdravnik, slab zdravnik, šarlatan, nič od tega, če mi pomaga potem je to to. Pa tudi čisto vseeno mi je kako temu pravijo ljudje: placebo, čudež, zahodna medicina, vzhodna medicina, šamanstvo, šarlatanstvo, biokemija, alternativna medicina, kvantna fizika, ...


Ne to ni to, no, do neke mere je seveda sprejemljivo, če se slepar in njegova tarča strinjata, recimo ko gremo na predstavo iluzionista, ki nam predstavi svoje najnovejše trike. Ampak, ko nekdo prodaja neke nedokazljive izmišljotine, gre za čisti nateg in nič drugega.

Unknown_001 ::

Jaz sem za, da se začne sankcionirati zlorabo strokovnih pojmov za reklamne namene. Kdo bi podpisal ? Vsaj za to, da se ne dela sramote stroki.
Top lestvica ukradenih pojmov:
-bio (Biznis trademark)
-eko (prav tako biznis trademark po novem)
-organsko (po definiciji vse kar izvira iz organizmov - živih bitij, zdaj naj mi pa en pametnjakovič najde neorganski krompir ajd pustimo ob stran umetno meso)
-energija (negativne, pozitivne, in še 100 drugih WTF??? )
-optimalno (nenehno nabijanje o optimumu, optimalnem, bla bla MRŠ! )
-znanstveniki (danes je očitno že vsak ki malo na pamet klofa po knofih)
-revolucionarno (po novem zelo pogosto uporabljen pojem za senzacionalno prikazovanje že obstoječe tehnologije kot nekaj novega)
-...

Meh... škoda besed. Idiota ne moreš prepričat/mu dopovedat da je idiot.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Okapi ::

Sploh pa ne, če ga obkladaš z žaljivkami.
Lahkovernost je bolj posledica slabe izobrazbe, ne premalo izobrazbe in neumnosti.

Karlos ::

Okapi je izjavil:

In ne, niti enega dokaza ni, da bi "alternativa" delovala (razen seveda po načelu placeba, pa še to je v resnici vprašljivo).


Prvo bi se seveda morala oba zediniti kaj misliva pod "alternativo", ker pod tem kaj jaz razumem kot alternativo sem našel že veliko "dokazov" da deluje.
Pa še to ni vse, treba bi se bilo seveda dogovoriti kaj je "dokaz". Obe stvari sta relativni / subjektivni.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

Sploh pa ne, če ga obkladaš z žaljivkami.
Lahkovernost je bolj posledica slabe izobrazbe, ne premalo izobrazbe in neumnosti.


Ah, človeku, ki je normalno dojemljiv, in vsaj malo samokritičen brez problema lahko razložiš kje ga lomi. Vkolikor pa nima niti kančka razuma in integritete bo pa enako kot da bi se z volom ruval. Mislil sem na idiote v pravem pomenu besede - torej tiste ki so res slaboumni ne pa kon na neko generalno obtožbo za naivnost. Fuck it, res je da se nihče ni rodil pameten in da nas kdaj zamami nekaj probat še preden sploh premislimo ali preverimo kaj to je, ampak vsak normalen slej ali prej skonta, ali še bolje, je pripravljen sprejet in pretuhtat kritičen argument.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Karlos je izjavil:

Prvo bi se seveda morala oba zediniti kaj misliva pod "alternativo", ker pod tem kaj jaz razumem kot alternativo sem našel že veliko "dokazov" da deluje. Pa še to ni vse, treba bi se bilo seveda dogovoriti kaj je "dokaz". Obe stvari sta relativni / subjektivni.


Mogoče sta relativni, če verjameš v izmišljotine in se pustiš nategovati, drugače pa je vse natančno določeno.

Alternativa je položaj, ko se je treba odločiti med dvema možnostma, od katerih ena izključuje drugo.

Dokaz pa je del znanstvene metode - Znanstvena metoda @ Wikipedia

Karlos ::

Karlos je izjavil:

..., če verjameš v izmišljotine ...
kot so naprimer?

Brez heca, full sem radoveden :)
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

blackbfm ::

In ne, niti enega dokaza ni, da bi "alternativa" delovala (razen seveda po načelu placeba, pa še to je v resnici vprašljivo).


Alternativa deluje na psiho, posledico zmanjsa stres, manj stresa pomeni manj obremenjeno telo in boljse pocutje.. V tem smislu lepo deluje

msjr ::

Verjeti v izmišljotine pomeni verjeti, če nekdo reče tako je to in za to ne poda nobenega dokaza oz. se njegovih trditev ne da dokazati.

In če alternativa deluje samo tako da zmanjša stres je v najboljšem primeru dopolnilo, nikakor pa ne alternativa, če sploh.

pegasus ::

Namesto da se prepucavate tu, si pojdite raje ogledat Damanhur.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bioenergija verjamete ali ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53864513 (23434) Unknown_001
»

Zdravljenje raka-alternativa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18439009 (19402) next3steps
»

Izboljšanje zdravja z razstrupljanjem telesa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10723551 (18498) gruntfürmich
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40289199 (76966) mlamat
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815157 (12887) ParanoiD

Več podobnih tem