» »

Stvarna napaka za placebo napravo?

Stvarna napaka za placebo napravo?

1
2
3 4 5

Ales ::

Jaz bi pod očitno pretiravanje dal npr. "Red Bull ti da kriiila..." in potem poletiš v nebo. Gre za umetniško izraznost, ki naj bi pričarala določene občutke pri uporabi izdelka. Ok.

Da pa za neko napravo ali preparat oglašujejo npr. zdravljenje raka, ne bi ravno dal v to kategorijo oglaševanja.

Bi bilo pa zanimivo videt, ali bi se njihov odvetnik tako lotil obrambe.

TOŽNIK: "Kupil sem tole za 500 EUR in me ni pozdravilo! Uveljavljam stvarno napako!"
ODVETNIK: "Ne, ne, ta naprava ne zdravi ničesar, gre samo za očitno pretiravanje pri oglaševanju. Vam to ni bilo jasno ob nakupu?"
TOŽNIK: "Ja, ne... Kaj pa potem dela ta naprava??"
ODVETNIK: "Ustvari 500 EUR!"

Zheegec ::

Hehe, preveč posplošeno. Reklama za neko čistilo tudi kaže, kako je z enim potegom krpe čisti pult kar naenkrat nov in bleščeč, pa nihče v praksi ne pričakuje tega. Ker mora biti povprečnemu človeku logično, da to ni možno. Prav tako ni možno, da te ena škatla (ali kar koli že) ozdravi. Prav tako placebo in homeopatska zdravili nimajo nobenega učinka (razen placebo učinka), pa vseeno se jih lahko čisto legalno prodaja.
Tole bi rekel, da je pač malo dražji placebo in treba se je sprijazniti z davkom na neumnost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Nisi najbolje informiran. Zakon določa, da lahko homeopatska zdravila prodajaš samo, če
na ovojnini in v navodilih za uporabo nimajo navedenih zdravilnih učinkov oziroma terapevtskih indikacij ali informacij, ki se na te nanašajo;

Tudi pri vseh ostalih "zdravilih" in zeliščnih pripravkih je z zakonom prepovedano v oglasu ali na embalaži ali v navodilih za rabo trditi, da imajo kakršenkoli učinek, če za to nimaš dokaza v obliki klinične raziskave.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Malcolm_Y ::

Zheegec je izjavil:

Kolikor vem pri oglaševanju zakon eksplicitno navaja, da če se pri oglaševanju očitno pretirava (da bi moralo biti normalni osebi to logično), to ni zavajanje kupca.

Recimo. Razumem, da nihče ne more tožiti R** B****, ker mu niso zrasla kriiiiila.
Ampak, če v reklami rečejo, tale zadevca bo odpravila vaše zdravstvene težave, ker njena magnetna whatever očisti telo strupov - to pa ne more biti "logično normalni osebi".

psickolog ::

Zdravo

Najlepsa hvala za vasa mnenja in odgovore. Sodec po odgovorih torej moznost uveljavljanja stvarne napake obstaja. Ker vas je nekatere zanimalo, za kater produkt gre:

http://biosinhron.com

In sicer gre za 2 aparata. Eden je biosinhron, ki izgleda kot neke vrste masaznik za stopala. Drugo pa je t.i. Simag, plasticna skatlica z gumbkom in led diodo.

Delovanje Simaga:

Učinki magnetnih polj se vse bolj uveljavljajo v uradni medicini. Dolga leta znanstvenih študij in raziskovalnega dela so bila potrebna, da so razvili napravico, ki bi omogočila zdravljenje z magnetnimi polji tudi za osebno rabo, Simag, pomožno sredstvo pri zdravljenju cele vrste bolezni in poškodb. Simag generira utripajoče magnetno polje zelo nizkih frekvenc ter primerne jakosti in stimulativno vpliva na delovanje osnovne celice vsakega organizma tako, da pomaga oslabelim celicam, da ponovno lahko opravljajo funkcijo membranske črpalke.

Na kaksen nacin lahko izmerim, da naprava ne ustvarja nobenega magnetnega polja? Kaj pa, ce ga? Ker naprave nisem odpiral. :)

Sicer sem zadevo po e-mailu ze pred meseci prijavil na Zavod za varstvo potrosnikov oz. agencijo, ki je ta zavod nadomestila (ne vem tocno iz glave), vendar odgovora do danes se nisem dobil - zato bo treba ponovno v akcijo..

Double_J ::

Ja... načeloma bi lahko delovalo za določene stvari. V praksi pa mislim, da so lenuhi in so kar nekaj skupaj sestavili, brez resnih preizkušanj.

Da ni pa nobenega magnetnega polja, pa ne verjamem, da so tako leni. Verjetno jih približno enako stane, ali se proizvaja to magnetno polje, ali pa se ne.
Dve šivanki...

psickolog ::

Nekaj tegob, ki naj bi jih naprava zdravila.. :

Vnetje žolča
Vnetje živcev
Vnetje medrebrnih mišic
Vnetje sečnega mehurja
Otekline
Bolečine
Glavoboli, Migrene
Lumbago (heksenšus)
Išias
Revmatska obolenja
Artroza
Artritis
Okvara medvretenčne ploščice
Živčnost
Motnje spanja
Depresija
Nevroza, Distonija
Vrtoglavica
tilnik
Stiskanje v predelu srca, tahikardija
Visok krvni tlak
Nizek krvni tlak
Oslabljen krvni obtok
Vremenske bolezni
Kožne alergije
Seneni nahod
Bronhitis, Astma
Inkontinenca (uhajanje seča)
Prostata
Prebava
Menstrualne težave
Celjenje ran
Celjenje kosti
Sladkorna bolezen
Imunski sistem

RejZoR ::

Glede na širino pokrivanja simptomov lahko dodaš še:
Obnovi ozonsko plast
Odpravi globalno segrevanje
Odpravi naftno krizo
Odpravi vojne
Odpravi kriminal
itd
.
.
.

Lol?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Malcolm_Y ::

Tukaj je primer sodbe, ko se prodajalec in kupec nista strinjala o obstoju stvarne napake na avtomobilu. V tem primeru so pridobili izvedeniško mnenje (ki je po pregledu pokazalo, da stvarna napaka obstaja) in kupec je dobil denar nazaj.

Bojim se, da bi znalo biti v tvojem primeru enako - prodajalec bo trdil, da zadeva deluje, ti pa, da ne. Verjetno bi se kar nabralo stroškov, če bi to šel reševat po sodni poti, čeprav po drugi strani si tak prodajalec ne more privoščiti, da bi kak strokovni laboratorij pregledal napravo in potrdil, da je brez veze. V tem primeru mu lahko grozijo tožbe vseh dosedanjih strank. Torej, če imaš čas in denar, bi se morda splačalo priti zadevi do dna.

driver_x ::

Kar srce me zaboli, ko pomislim, kako naše bolnice razmetavajo z denarjem za razne operacijske mize, ultrazvoke in podobno, namesto da bi kupili nekaj teh naprav!

reeves ::

Kar mi je najprej padlo v oči:
BioSinhron - POMOČ pri zdravljenju širokega spektra bolezni, motenj in težav, lajšanje BOLEČIN, krepitev imunskega sistema in sprostitev ob masaži. Sinergija gibanja, refleksne masaže in magnetne terapije pomaga več tisoč uporabnikov doma in po svetu.

Učinki magnetnih polj se vse bolj uveljavljajo v uradni medicini. Dolga leta znanstvenih študij in raziskovalnega dela so bila potrebna, da so razvili napravico, ki bi omogočila zdravljenje z magnetnimi polji tudi za osebno rabo, Simag, pomožno sredstvo pri zdravljenju cele vrste bolezni in poškodb. Simag generira utripajoče magnetno polje zelo nizkih frekvenc ter primerne jakosti in stimulativno vpliva na delovanje osnovne celice vsakega organizma tako, da pomaga oslabelim celicam, da ponovno lahko opravljajo funkcijo membranske črpalke.

Nikjer ne piše, da zdravi ampak, da pomaga. Bodite veseli, če ne bi kupili bi bilo bolezensko stanje veliko slabše, morda že kritično. Moral bi jim v zahvalo nakazat še kakih 200€:))

Ne, resno. Mislim, da ne bo šlo, ker se dejansko lahko izgovarjajo na zgoraj napisano.

Malcolm_Y ::

reeves je izjavil:

Nikjer ne piše, da zdravi ampak, da pomaga.

Hja, drži. Ampak, če pa ne pomaga, je pa tudi zavajanje. Tako da bi zdaj nekdo (?) moral dokazati, ali je pomagalo in bi bilo brez še huje, ali ni pomagalo prav nič.

RejZoR ::

Če na kurčevem jogurtu ne smeš več navajat, da blagodejno vpliva na nekaj brez znanstvenih dokazov, mi res ni jasno kako zaboga naša zakonodaja ne naredi ničesar glede tega pri drugih stvareh. Recimo to kvazi "vedeževanje" se je razpaslo preko vseh mej in obljubljajo od informacij o odobritvi kreditov do imen za otroke pa čiščenja čakr s štrajfiksom do ne vem česa še (in kako prikladno se je to pojavilo ravno v odbobju, ko je folk načeloma najbolj obupan zaradi vsesplošne krize), pa razna šara, ki jo prodajajo (kot zgoraj), ki naj bi imela ne vem kakšne učinke, pa jih na nobenem nivoju ne more imet. A so naši zakonodajni organi res tolk kratkovidni, da buzerirajo okoli enih stavri, druge pa povsem hladno ignorirajo kot da jih ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

reeves ::

Hja, sej to je to. Kako boš to dokazal? Takih goljufov je polno vsepovsod in mislim, da vsaj večji dobro obvladajo svoj posel in so pripravljeni na take primere. Je pa res, da se splača probat, ker dostikrat raje vrnejo denar, kot pa si umažejo ime v javnosti.

mtosev ::

Malcolm_Y je izjavil:

reeves je izjavil:

Nikjer ne piše, da zdravi ampak, da pomaga.

Hja, drži. Ampak, če pa ne pomaga, je pa tudi zavajanje. Tako da bi zdaj nekdo (?) moral dokazati, ali je pomagalo in bi bilo brez še huje, ali ni pomagalo prav nič.
a lahko tožimo tud proizvajalca določenih zdravil, če ti ta ne pomagago. seems logical
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

imagodei ::

Zheegec je izjavil:

Hehe, preveč posplošeno. Reklama za neko čistilo tudi kaže, kako je z enim potegom krpe čisti pult kar naenkrat nov in bleščeč, pa nihče v praksi ne pričakuje tega. Ker mora biti povprečnemu človeku logično, da to ni možno. Prav tako ni možno, da te ena škatla (ali kar koli že) ozdravi. Prav tako placebo in homeopatska zdravili nimajo nobenega učinka (razen placebo učinka), pa vseeno se jih lahko čisto legalno prodaja.
Tole bi rekel, da je pač malo dražji placebo in treba se je sprijazniti z davkom na neumnost.

Tale primerjava med čistilom in "zdravilno škatlo" nikakor ne zdrži.

Čistilo ima čisto jasno funkcijo, ki jo vsakdo lahko tudi preveri - čisti krožniki, čista okna, čiste ploščice. Jasno je, da z enim potegom ne prideš do sijočega rezultata, ampak v resnici čistilo deluje boljše od placeba - boljše, kot če bi s suho krpo poskusil očistiti krožnike po kosilu. Ali pa če bi z vlažno krpo poskusil očistiti tuš kabino, kjer se je nabral vodni kamen.

Pri raznih "energijskih" zdravilnih škatlicah, ki naj bi zdravile žolčne kamne, shizofrenijo, alkoholizem, cirozo jeter in raka, pa merljivega učinka ni. Če bi bil, bi bil izumitelj multimiljarder. Za začetek bi pobral Randijevo nagrado, kasneje bi obogatel s prodajo. In ker je materialno bogastvo v ezoteričnih krogih tako prezirano, ker na denar gledajo kot na nujno zlo, bi bil tak človek tudi svetovno znan dobrotnik, ki bi 99% svojega bogastva delil z revnimi. Pravi Robin Hood.

Anyway, nazaj na rdečo nit - pri prodaji nadnaravnih zdravilnih metod in pri prodaji storitve vedeževalskega "svetovanja" gre za najbolj nizkotno goljufanje. Če za kakšnega lokalnega "bioenergetika" še verjamem, da je na osebni ravni tudi sam zaveden in prepričan, da pravzaprav pomaga svojim znancem, gre pa pri prodaji raznih živih vod, energijskih stekleničk in vedeževanja za gladko nategovanje naivnega potrošnika. V ekipi delujejo ljudje, ki sami dobro vedo, da nategujejo folk, pa vseeno to počnejo.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

RejZoR je izjavil:

Če na kurčevem jogurtu ne smeš več navajat, da blagodejno vpliva na nekaj brez znanstvenih dokazov, mi res ni jasno kako zaboga naša zakonodaja ne naredi ničesar glede tega pri drugih stvareh. Recimo to kvazi "vedeževanje" se je razpaslo preko vseh mej in obljubljajo od informacij o odobritvi kreditov do imen za otroke pa čiščenja čakr s štrajfiksom do ne vem česa še (in kako prikladno se je to pojavilo ravno v odbobju, ko je folk načeloma najbolj obupan zaradi vsesplošne krize), ...

Točno to! Že nekajkrat sem bil na tem, da bi zavrtel številko urada za varstvo potrošnikov ali pa na strani Predlagajvladi napisal predlog, da reklamiranje vedeževanja strogo prepove. Če smo z jogurtov lahko umaknili napise glede "blagodejnega vpliva", če ni izrecnih dokazov, potem ne vem, kako lahko reklamirajo vedeževanje (oz. kako podjetje sploh lahko posluje in od obupanih ljudi s prevaro izvablja denar), če taisto podjetje ne zaposluje "kvalificiranega" vedeževalca, ki bi imel uradno potrjeno, da pravilno ugane vsaj kakih 75% svojih napovedi. Pa da vidimo, koliko bi bilo potem teh "svetovalnih podjetij".
- Hoc est qui sumus -

Castiel ::

psickolog je izjavil:

Zivjo

Pred priblizno 11 meseci je mama kupila neko napravo, ki naj bi ji pozdravila vse sorte tezav, od bolecin v rokah do sladkorne in tako naprej. Naivna kot je, je za 2 kosa plastike z gumbkom in lucko placala okoli 500 EUR.

Jasno naprava po enem letu "uporabe" nima nikakrsnega ucinka na njeno zdravstveno stanje. Sicer je mama zelela napravo vrniti ze v 14 dneh po tistem, ko ji je zadevo prodajalec predstavil na domu, vendar je zamudila rok za 1 dan.

Ali je kaksna moznost, da bi moral prodajalec vrniti kupnino in vzeti napravo nazaj, saj naprava ponuja priblizno toliko koristi, kot zegnana voda ali pa npr homeopatija. Ker naprava ne zdravi, ne povzroca nobenega magnetnega valovanja, in ker ne drzi se marsikatera trditev prodajalca na domu, me zanima, ce bi lahko za to stvar uveljavljal stvarno napako?


Naj proba prodati naprej za 700 eur, bo še zaslužila. Morda najde miselno nezmožnega človeka, ki bo to kupil.
Razlog za prodajanje: Naprava ji je spremenila življenje, jo pozdravila in sedaj želi pomagati ljudem in jim prodati to odlično priložnost za začetek novega življenja XD :D sick, čemu vse ljudje nasedejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Hayabusa ::

Ko imajo otroci denar so kramarji veseli.

This.

jest10 ::

mtosev je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

reeves je izjavil:

Nikjer ne piše, da zdravi ampak, da pomaga.

Hja, drži. Ampak, če pa ne pomaga, je pa tudi zavajanje. Tako da bi zdaj nekdo (?) moral dokazati, ali je pomagalo in bi bilo brez še huje, ali ni pomagalo prav nič.
a lahko tožimo tud proizvajalca določenih zdravil, če ti ta ne pomagago. seems logical

Noben proizvajalec zdravil se ne hvali s 100% zaneslivostjo

imagodei ::

Hayabusa je izjavil:

Ko imajo otroci denar so kramarji veseli.

This.

Ne. Saj ne živimo v 19. stoletju.

Boš isto dejal tudi, ko ti bo nekdo podtaknil keylogger na računalnik, se dokopal do številke tvoje kreditne kartice in jo izpraznil? Hudiča, če uporabljaš računalnik, moraš poznati tudi vseh 13.533 trenutno aktualnih exploitov?

Če nekdo hodi po soseski in pobira denar za revne otroke, pri tem s prevaro vstopi v stanovanje od tvoje 80-letne babice in ji izvabi 50 EUR, a to tudi pade pod "kramarje"? Če lažna patronažna sestra s prevaro vstopi v stanovanje od ostarele osebe, nato pa ji ukrade večletne prihranke, a to tudi spada med "kramarje"?

Hej, če v večstanovanjski zgradbi odneseš smeti v za to namenjen prostor, vmes pa ti nekdo iz veže ukrade denarnico, a si ti kriv, da nisi zaklenil vrat?

Kaj pa izzivalno napravljeno dekle, ki jo nekdo posili, ko se zvečer vrača iz zabave? Kaj pa se je oblačila v tako kratko minikrilo, ane? Sama si je kriva, ane?


Mislim, dajte nehat. Prevare so prevare in niso dovoljene. Krivec pa gotovo ni tisti, ki je, naivno, nasedel. Pri vedeževanju in bio-zdraviteljskih pripomočkih / metodah gre za eno najbolj nizkotnih prevar, ker tisti, ki to prodajajo, izkoriščajo globoke osebne stiske ljudi.
- Hoc est qui sumus -

LitralSM ::

Double_J je izjavil:

Ja... načeloma bi lahko delovalo za določene stvari. V praksi pa mislim, da so lenuhi in so kar nekaj skupaj sestavili, brez resnih preizkušanj.

Da ni pa nobenega magnetnega polja, pa ne verjamem, da so tako leni. Verjetno jih približno enako stane, ali se proizvaja to magnetno polje, ali pa se ne.

Načeloma ni možnosti, da ta zadeva deluje. Če bi bila nekajkrat večja in par 100 do.1000 x vecja, ter bi bilo delovanje dokazano pa ja. Take zadeve tudi v resnici obstajajo. Sicer pa so slovenski doktorji in številni tuji pa še znanstveniki mnenja, da so te mini naprave za domačo uporabo nateg.
Kako vem? ker imam doma isto osebo, ki nasede na skoraj vsako reklamo in ji tole je nateg stavek ne pomaga dosti. Zatorej morem ob vsaki novi reklami cepeti za računalnikom po par ur, da ji dokažem to je olos, niet funkcioniren.

BigWhale ::

http://biosinhron.com/t2.htm

Ce tole prodajajo brez kakrsnih koli znanstvenih meritev, potem je to popolno zavajanje ljudi.

lonz ::

No, če se povrnem na prvotno vprašanje... Ali lahko tožiš vedeževalko ki ti narobe napove prihodnost?
...arrrrrr, shiver me timbers...

Castiel ::

imagodei je izjavil:


Mislim, dajte nehat. Prevare so prevare in niso dovoljene. Krivec pa gotovo ni tisti, ki je, naivno, nasedel. Pri vedeževanju in bio-zdraviteljskih pripomočkih / metodah gre za eno najbolj nizkotnih prevar, ker tisti, ki to prodajajo, izkoriščajo globoke osebne stiske ljudi.


Ne, odločila se je sama da bo kupila, nihče je v to ni prisilil. Samostojno odločitev je naredila, ergo je sama kriva. Enako nekdo samo prodaja drogo in ni kriv, da jo tepci dejansko kupijo. Proizvajalci cigaret niso krivi, da ljudje ta gnus dejansko kadijo. Mcdonalds ni kriv, da ljudje tisto reč tako masivno jedo, samo prodaja tisto "hrano".

lonz je izjavil:

No, če se povrnem na prvotno vprašanje... Ali lahko tožiš vedeževalko ki ti narobe napove prihodnost?


Da, v primeru da piše da je njena napoved 100% točna in se bo to res zgodilo. Sicer pa je to lahko recimo 1 izmed možnih prihodnosti, ki si jo pač spremenil ker si spremenil neko dejanje, ki je vplivalo na prihodnost. Ker pač to nikjer ne piše, je ne moreš tožit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

BigWhale ::

Prevec casa imam ... Sem jim poslal mail. :>

Spoštovani,

na internetu sem zasledil Simag aparat in potem sem našel tudi vašo spletno stran. Prebral sem precej informacij o samem aparatu, sedaj me pa zanima še nekaj več podrobnosti. Sam imam težave s sladkorno boleznijo in pogostimi glavoboli. Zanima me če bi mi vaš aparat lahko pomagal. Na spletni strani nisem našel nobenega podatka o ceni, če je morda možno dobiti aparat tudi na zdravniško naročilnico, tako kot nekatere druge zdravstvene pripomočke.

Lepo bi vas prosil, če mi pošljete kaj več informacij o sami napravi, koliko časa bi se moral zdraviti s to napravo, ali je ena sama naprava dovolj, glede na to, da imam dve težavi, občasno se pa pojavi še kakšna tretja. Če bi bilo možno, da mi pošljete kaj tega materiala kar v elektronski obliki. Kak prospekt in cenik.

Napisano imate tudi, da so bile za aparat narejene številne študije in raziskave o delovanje, pa me zanima, tudi nekaj več o tem, kako aparat deluje in če mi pošljete kakšno povezavo na te raziskave. Nerad kupujem stvari, ki jih ne poznam.

Ali imate kje kakšno ambulantu, če bi bilo morda smiselno priti najprej k v vam na terapijo?

Se opravičujem, če kakšne informacije nisem našel na vaši spletni strani in prosim za razumevanje.

energetik ::

Ne bit tko zloben, no. >:D

Castiel ::

BigWhale je izjavil:

Prevec casa imam ... Sem jim poslal mail. :>

Spoštovani,

na internetu sem zasledil Simag aparat in potem sem našel tudi vašo spletno stran. Prebral sem precej informacij o samem aparatu, sedaj me pa zanima še nekaj več podrobnosti. Sam imam težave s sladkorno boleznijo in pogostimi glavoboli. Zanima me če bi mi vaš aparat lahko pomagal. Na spletni strani nisem našel nobenega podatka o ceni, če je morda možno dobiti aparat tudi na zdravniško naročilnico, tako kot nekatere druge zdravstvene pripomočke.

Lepo bi vas prosil, če mi pošljete kaj več informacij o sami napravi, koliko časa bi se moral zdraviti s to napravo, ali je ena sama naprava dovolj, glede na to, da imam dve težavi, občasno se pa pojavi še kakšna tretja. Če bi bilo možno, da mi pošljete kaj tega materiala kar v elektronski obliki. Kak prospekt in cenik.

Napisano imate tudi, da so bile za aparat narejene številne študije in raziskave o delovanje, pa me zanima, tudi nekaj več o tem, kako aparat deluje in če mi pošljete kakšno povezavo na te raziskave. Nerad kupujem stvari, ki jih ne poznam.

Ali imate kje kakšno ambulantu, če bi bilo morda smiselno priti najprej k v vam na terapijo?

Se opravičujem, če kakšne informacije nisem našel na vaši spletni strani in prosim za razumevanje.



haha lepa!:) sporoči prosim kaj ti odpišejo, sem zelo firbčen kak odgovor bodo imeli.

oemdzi ::

lonz je izjavil:

No, če se povrnem na prvotno vprašanje... Ali lahko tožiš vedeževalko ki ti narobe napove prihodnost?

Bodo začele preventivno napovedovat tožbo, da se zaščitijo :D

p.s. Mene bi bilo kar sram iti v tožbo po temu, ko bi me tako nategnili :P

Jaz bi samo še ta način "šloganja" toleriral,ker če komu ne kapne, je podobno kot, da namesto letalske karte kupiš redbull) :



(ta 2. bi verjetno znal zanimati katerega slotehovca :)) )
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

mtosev ::

haha eni so res zabiti in to, če nekaterim ni jasno, da takše stvari niso možne je njihov problem. tale tip kateri je klical za loto št pa je resno zabit,če misli,da mu je napovedal prave številke
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

mtosev je izjavil:

haha eni so res zabiti in to, če nekaterim ni jasno, da takše stvari niso možne je njihov problem. tale tip kateri je klical za loto št pa je resno zabit,če misli,da mu je napovedal prave številke

In to napiše nekdo, ki je še malo nazaj veselo pisal, kako je homeopatija full cool zadeva in celo hodi k domančiću>:D

mtosev ::

ja domančić mi je celo pomagal. in sn bil tam več krat tam.
zdaj ima celo šolo v kateri se to učijo in dobijo diplomo katera velja v euju in lahko zdravijo razni ljudi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

Doro so te nategnuli!

Double_J ::

ja domančić mi je celo pomagal.


Ni videt...;)
Dve šivanki...

mtosev ::

ti to misliš. moj sfukan imunski sistem je bil po obisku pri njemu boljši. in zato so me starši k njemu več krat peljali in mi je blo za kakih 30-40% boljše po obisku
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

bi k men pršu, ti ti popravu imunski sistem za 80% pol ceneje :)):))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

sure ja dokaži, da lahko narediš kaj lahko on pa pridem. bili bi presenečeni kolk ljudi je bilo tam. vedno polno ljudi. razni slovenci, hrvati, nemci/avstrici, italijani in drugi. vsakič ko sn bil tam je bila neznosna gužva pri njemu in nekateri so že več let hodili k njemu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> dokaži

He didn't.

jest10 ::

mtosev je izjavil:

sure ja dokaži, da lahko narediš kaj lahko on pa pridem. bili bi presenečeni kolk ljudi je bilo tam. vedno polno ljudi. razni slovenci, hrvati, nemci/avstrici, italijani in drugi. vsakič ko sn bil tam je bila neznosna gužva pri njemu in nekateri so že več let hodili k njemu


A k Randiju po denar pa noče iti?:|

mtosev ::

če bi bil tam bi vido, da tipo in dovolj denrja. kolk se spomnim je mel nek lep audi. in glede na kaj govori mu je cilj pomagati ljudem kot pa služiti. tudi cene za svoje storitve nima. zadnji dan mu pustiš neoznačeno kuverto na mizi in greš. daš mu kolk češ in je pravil, da naj sami ocenijo koliko se ji zdi njegovo zdravljenje vredno. je matka druge ljudi vprašala kolk mu dati in kolk u drugi dajo in večina mu je dala po 5-10k sit
je blo zanimivo tam sn vido ljudi katero so svoje 3letne otroke peljali k njemu in ljudi kateri so bili 75+let stari.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

šernk ::

A to je bilo še v prejšnjem tisočletju? :O
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mtosev ::

to je kr zdaj.še v hotelu katerem je zdravil prodajajo npr njegove knjige na recepciji tela hotela v KG
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

sure ja dokaži, da lahko narediš kaj lahko on pa pridem. bili bi presenečeni kolk ljudi je bilo tam. vedno polno ljudi. razni slovenci, hrvati, nemci/avstrici, italijani in drugi. vsakič ko sn bil tam je bila neznosna gužva pri njemu in nekateri so že več let hodili k njemu

če mi lahko dokažeš njegovo, ti jaz še svoje >:D
#brezpodpisa

Malcolm_Y ::

Castiel je izjavil:

Ne, odločila se je sama da bo kupila, nihče je v to ni prisilil. Samostojno odločitev je naredila, ergo je sama kriva.

Goljufija
211. člen KZ
(1) Kdor, zato da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.

mtosev ::

idi k njemu in me zanima kaj boš reko ko boš čutil močno toplino oz vročino ko se te približa z rokami oz jih položi na tebe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Castiel ::

Malcolm_Y je izjavil:

Castiel je izjavil:

Ne, odločila se je sama da bo kupila, nihče je v to ni prisilil. Samostojno odločitev je naredila, ergo je sama kriva.

Goljufija
211. člen KZ
(1) Kdor, zato da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.


Ja ja to že. Samo še vedno moraš bit talent, da padeš na to.

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

idi k njemu in me zanima kaj boš reko ko boš čutil močno toplino oz vročino ko se te približa z rokami oz jih položi na tebe

isti efekt lahko doživim, če približam svojo roko exhaustu od laptopa, pa me nič ne pozdravi :))
#brezpodpisa

mtosev ::

glede, da je meni bilo boljše za kakih par mesecev po obisku pri njemu boš težko trdil, da mi ni pomagalo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

LitralSM ::

mtosev je izjavil:

idi k njemu in me zanima kaj boš reko ko boš čutil močno toplino oz vročino ko se te približa z roka oz jih položi na tebe

A ti si pa pa zombi? sicer pa verjetno nam lahko kje prikaze kakšencertifikat, potrdilo, ki je morda omembe vreden.

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

glede, da je eni bilo boljše za kakih par mesecev pri njemu boš težko trdil, da mi ni pomagalo

things placebo can do 8-)
#brezpodpisa
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Biomagnetna terapija - vaše mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8640012 (10208) K0l1br1
»

Zdravljenje raka-alternativa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18439087 (19480) next3steps
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40289232 (76999) mlamat
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738493 (35678) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815161 (12891) ParanoiD

Več podobnih tem