» »

Bioterapija preko telefona ???

Bioterapija preko telefona ???

1
2
»

digitalcek ::

Gejspodar je izjavil:

Kakšne nebuloze.

Če boš za nedorasle oklical vse, ki niso naivni in nočejo verjeti v nekaj, kar ni niti približno znanstveno dokazano si nedorasel ti.
Tukaj se zadržujejo večinoma osebki iz tehničnih strok, ki v magične tokove in čarobne uroke preko telefona niti približno ne verjamejo...


Njihov problem. Ko pa bodo na smert bolni, ko jim bo tumor meril v premeru 12 cm, bodo pa cvilili...

djabi ::

digitalcek je izjavil:

Njihov problem. Ko pa bodo na smert bolni, ko jim bo tumor meril v premeru 12 cm, bodo pa cvilili...


V tem primeru ti ne pomaga nobena bioterapija. Hudiča, še operacija je verjetno že prepozna.

pffff ::

Netrunner je izjavil:

Tukaj se gre samo za debato in mnenje o tematiki in ne dokazovanje ali je kaj na temu ali ne.


Ne, gre se za debato mazacev, ki bi radi sluzili na racun naivnih ljudi. Enako kot tema o kriptovalutah.

Zakaj moderatorji tega ne cenzurirajo, po tem, ko cenzurirajo bolj normalne teme ("Koliko si star"), mi ne bo pa nikoli jasno.

Netrunner ::

@novichok => topic je o bioenergiji in zdravljenju in ne o bioenergetikih in njihovem poslovnem modelu ki mimogrede ne zahteva plačila. Kdo si misliš da si ti, da je tvoje mnenje "gre za debato mazačev" kaj bolj vredostojno?

Drugače pa se strinjam z zaklepom teme oz. kar se mene tiče se lahko cel forum zapre dol.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

koyotee ::

Predvsem tvoj racun kot prvo :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gruntfürmich ::

pffff je izjavil:

Ne, gre se za debato mazacev, ki bi radi sluzili na racun naivnih ljudi. Enako kot tema o kriptovalutah.

bolje bioenergija, kjer se vsaj trudiš da nekaj delaš, kot pa socializem kjer kar pokradeš denar ljudem...

kripto pa ne omenjat ker je izven tvojega dosega inteligence.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shadeX ::

Iz tehničnega vidika: Človeštvo še vesolja ni raziskalo, dobilo skoraj nič odgovorov o obstoju človeštva (zakaj smo tukaj, kdo smo, kakšna je naša vloga), pa vseeno si veliko "talentov", ki so odgovarjali v tej temi upa govoriti o "nategih", kjer vztrajno brez dokazov diskriminirajo obstoj in moč energije katera smo in katero oddajamo navzven.

-Naslednjič ne zakurit kadar vas bo zeblo (v oddajanje/prejemanje energije sploh ne verjamete)
-Naslednjič ne jest hrane kadar boste lačni (energije vi sploh ne potrebujete. Če jo, zakaj sploh jo?)
-Naslednjič ne iti na sprehod v naravo, saj v boljše počutje / mir ne verjamete. (sprememba frekvenčne energije)


Ker ne razumete delovanje / flowa energije se:

- Ločujete
- Prepirate
- Delate stvari, ki nimajo smisla (kupujete drage zadeve da impresionirate druge ljudi) - kar je sicer znak nizkega stopnja zavedanja
- .. in delate vse kar je rezultat vaše slabo počutje (negativna energija).

Ahjej, tehnički forumi as its finest. Ni čudno da ste nesrečni, če pa ne znate niti živeti rofl. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Gejspodar ::

-Naslednjič ne zakurit kadar vas bo zeblo (v oddajanje/prejemanje energije sploh ne verjamete)
-Naslednjič ne jest hrane kadar boste lačni (energije vi sploh ne potrebujete. Če jo, zakaj sploh jo?)


Kakšne juvenilne primerjave. Ne vem zakaj sploh odgovarjam, ker si jih zavestno spisal z namenom provokacije.
Prenos oz. sproščanje energije je v teh primerih znanstveno dokazan, pri "mazaču preko telefona" pa ne.

Po tvojih prepričanjih je potem tudi vera v neko kozmično višjo silo (beri: Bog) popolnoma racionalna, saj "NE VEMO ČE NI, POL JE LAH."

Resda sedaj razmetavam svoje skeptične iztrebke, ampak iskreno, enkrat se je treba postaviti na realna tla in ne surfati po kozmičnih valovih.

shadeX ::

S tem postom bom sicer zaključil, ker se zavedam da sem na tehničnem forumu, kjer je nizka stopnja zavedanja izredno nizka zato, je kakršnokoli trošenje energije za to debato dolgoročno povsem brez pomena.

enkrat se je treba postaviti na realna tla


Kaj sploh so "realna tla"? Kako veš da obstajajo samo ena realna tla? O katerih realnih tleh sploh govoriš?


Po tvojih prepričanjih je potem tudi vera v neko kozmično višjo silo (beri: Bog) popolnoma racionalna


Absolutno. Ker um in telo delujeta z roko v roki, vera (v karkoli) lahko deluje pozitivno na kvaliteto posameznikovega življenja (lahko malo greš iz skupine "nevernikov" in se malo pozanimaš o tem). Pa ne išči ključnih "bog" ali točno določenih religij. To nima skoraj nobene veze z vero.

saj "NE VEMO ČE NI, POL JE LAH."


Sploh nima veze kaj obstaja in kaj ne. Če si ti prepričan da nekaj obstaja, pa tudi če ne obstaja je isto kot če bi znanstevno dokazali da nekaj obstaja. Kje je sploh razlika? Če se človek bolje počuti zato ker verjame (neglede na resnico v kateri trenutno živi), kdo si ti da mu boš nasprotoval? Dokler človek zna priti na "realna tla - o katerih ti govoriš", je to povsem irelevantno.


Prenos oz. sproščanje energije je v teh primerih znanstveno dokazan, pri "mazaču preko telefona" pa ne.


"Mazač" preko telefona lahko prenaša energijo, tako kot jo jaz in ti preko foruma. Kaj točno dela "mazač preko telefona" in kaj obljublja, me sicer ne zanima, nikoli se tudi v to nisem poglabljal. Jaz svojo frekvenco energije zavestno lahko dvignem (posledica je boljše počutje in sreča). Tako da meni ni potreba znanstveno dokazovati ali zadeva s prenašanjem energije deluje ali ne - to sem si že dokazal sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

koyotee ::

Dej pejt v gostilno nakladat, tam verjamejo vsemu, ce dovolj spijejo :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ripmork ::

shadeX je izjavil:

Iz tehničnega vidika: Človeštvo še vesolja ni raziskalo, dobilo skoraj nič odgovorov o obstoju človeštva (zakaj smo tukaj, kdo smo, kakšna je naša vloga), pa vseeno si veliko "talentov", ki so odgovarjali v tej temi upa govoriti o "nategih", kjer vztrajno brez dokazov diskriminirajo obstoj in moč energije katera smo in katero oddajamo navzven.

Odgovore na marsikaj mogoče niti nikoli dobili ne bomo, ker se jih ne da. Da smo sestavljeni iz atomov/subatomskih delcev, ki so v sami osnovi fluktuacija energije je pa tudi jasno. Kakšno vezo ima to z zdravilci preko telefona ali kretenj z rokami - prosim, razloži. Ker dosedaj nihče ni uspel dokazat kakršnihkoli izmerljivih učinkov (medtem, ko je Placebo efekt pač znanstveno dokazan).

shadeX je izjavil:


-Naslednjič ne zakurit kadar vas bo zeblo (v oddajanje/prejemanje energije sploh ne verjamete)
-Naslednjič ne jest hrane kadar boste lačni (energije vi sploh ne potrebujete. Če jo, zakaj sploh jo?)
-Naslednjič ne iti na sprehod v naravo, saj v boljše počutje / mir ne verjamete. (sprememba frekvenčne energije)

lol… mešanje energije z “bioenergijo”, bravo. Priklopi pol računalnik na bioenergijo! Veš kolk boš prihranil na štromu.

shadeX je izjavil:


Ker ne razumete delovanje / flowa energije se:

- Ločujete
- Prepirate
- Delate stvari, ki nimajo smisla (kupujete drage zadeve da impresionirate druge ljudi) - kar je sicer znak nizkega stopnja zavedanja
- .. in delate vse kar je rezultat vaše slabo počutje (negativna energija).

Hm, očitno mi gre nevede manipuliranje “bioenergije” precej dobro, ker nimam teh težav. Kar pa dokazuje točno en “K” od bioenergije.

Preberi si mogoče kdaj kej o psihologiji. Pa prosim, preberi moje prejšnje poste in razloži čudežno delovanje krompirja, če znaš. Sam dejansko razloži, ne kvasit o nekih frekvencah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

facepalm ::

Res bi bilo koristno dobiti eno razlago, kako bioenergetik manipulira s pacientovim elektromagnetskim poljem, sploh preko telefona.
Odgovori v stilu: "vi ste ozkogledni, ker ne razumete stvari, ki vam niso bile obrazlozene" so ze old fashioned.
Pare na sunce, pa da vidimo ce so kaksne luknje v teoriji.

Gejspodar ::

@shadeX - če si ti "energijo" predstavljaš kot nek simplificiran model človeške psihe (ki je res ne razumemo) te zastopim.

Ampak nam razumljiv svet ne temelji na "I reject your reality and substitue my own" modelu, temveč znanosti.

Furbo ::

digitalcek je izjavil:

Gejspodar je izjavil:

Kakšne nebuloze.

Če boš za nedorasle oklical vse, ki niso naivni in nočejo verjeti v nekaj, kar ni niti približno znanstveno dokazano si nedorasel ti.
Tukaj se zadržujejo večinoma osebki iz tehničnih strok, ki v magične tokove in čarobne uroke preko telefona niti približno ne verjamejo...


Njihov problem. Ko pa bodo na smert bolni, ko jim bo tumor meril v premeru 12 cm, bodo pa cvilili...

Ja, kar vprašajo naj Drnovška ali pa Steva Jobsa, kako dobro zdravijo bioenergetiki. Aja ups.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Netrunner ::

facepalm je izjavil:

Res bi bilo koristno dobiti eno razlago, kako bioenergetik manipulira s pacientovim elektromagnetskim poljem, sploh preko telefona.


Če malo poguglaš boš dobil en kup razlag. Povsod pa se omenja da energija ne pozna časa in prostora in načeloma lahko vplivamo na osebo če le ta dovoli kjerkoli na planetu. Pa dejanskos e ne gre za zdravljenje preko telefona ampak na daljavo. Pred in po sesansi se slišiš z bioenergetikom, med samim zdravljenjem pa ne. Konkretno razlago pa je težko dobiti saj dvomim da jo kdo dejansko pozna. Pa vsako razlago si vsak razlga malo po svoje. Nekarteri slepo verjamejo, drugi so malo bolj skeptični vendar pustijo možnost, tretji pa takoj nasprotujejo ker ni tehnične razlage.

Furbo je izjavil:

Ja, kar vprašajo naj Drnovška ali pa Steva Jobsa, kako dobro zdravijo bioenergetiki. Aja ups.

Bioenergija ni magična rešitev vseh problemov enako kot ni moderna medicina. Jaz sklepam, da ti bioenergija pomaga izboljšati stanje in se pozdraviti če nisi prepozen. Nimam pa še izkušenj, tako da težko trdim karkoli vendar dopuščam možnost da je nekaj na tem v nasprotju z marsikomu na tem forumu. Kdor me zaradi tega označi za __________ (sam vnesi kar želiš) mi je prav vseeno, saj zame štejejo le mnenja iz vredostojnih virov kar pa nedorasli osebki na tem forumu zagotovo niso.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

koyotee ::

Ti rabiš en reality check ne pa jeb*** bioenergijo.

A mnenja na googlu so zate verodostojna? :)) Internet ni zate, očitno ti malo škodi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Netrunner ::

koyotee je izjavil:

Ti rabiš en reality check ne pa jeb*** bioenergijo.

Kaj sem rekel da jo rabim?

koyotee je izjavil:

A mnenja na googlu so zate verodostojna? :)) Internet ni zate, očitno ti malo škodi.

Seveda niso. Kaj sem rekel da so? Na googlu najprej dobiš informacije, lahko pa greš raziskovat v knjižnico če ti je ljubše. Vsekakor boš tam dobil več vredostojnosti in majn smeti kot na googlu.

Sprašujem se če si sposoben konstruktivne debate ali so žaljivke višek kar premore tvoj IQ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ripmork ::

OP: še vedno čakam na tvoje mnenje o magičnem krompirju - lastno izkušnjo, kot sem opisoval. Svoje izkušnje z bioenergetiki sem pa tudi omenil, tako da skepsa ni brez razloga in apriori.

Sej je Placebo efekt (znanstveno dokazljiv in preverljiv efekt) na nek način tudi "manipuliranje z energijami" - celo lastno manipuliranje z lastno energijo.
Zdravljenje pri bioenergetiku, čudežni krompir, it's the same thing. Če verjameš ti pomaga, če ne, pač ne. Ni pa to stvar volje ali upiranja ampak preprosto stvar (zdravega) kritičnega mišljenja.

My point being: za manipuliranje z energijami ne rabiš bioenergetika in obredov; meditacija, redno gibanje, delo na lastnem psihičnem zdravju... isti efekt, ni potrebe po psevdoznanosti.
Komur pa asociacije s čakrami, frekvencami ipd pomagajo - super! Naj jih uporablja. Sam če pride na tehničen forum spraševat o tem bo pač dobil tehničen odgovor, ki je manj mavrično obarvan. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

facepalm ::

Netrunner je izjavil:

facepalm je izjavil:

Res bi bilo koristno dobiti eno razlago, kako bioenergetik manipulira s pacientovim elektromagnetskim poljem, sploh preko telefona.


Če malo poguglaš boš dobil en kup razlag. Povsod pa se omenja da energija ne pozna časa in prostora in načeloma lahko vplivamo na osebo če le ta dovoli kjerkoli na planetu. Pa dejanskos e ne gre za zdravljenje preko telefona ampak na daljavo. Pred in po sesansi se slišiš z bioenergetikom, med samim zdravljenjem pa ne. Konkretno razlago pa je težko dobiti saj dvomim da jo kdo dejansko pozna. Pa vsako razlago si vsak razlga malo po svoje. Nekarteri slepo verjamejo, drugi so malo bolj skeptični vendar pustijo možnost, tretji pa takoj nasprotujejo ker ni tehnične razlage.

Kaj je misljeno s tem, da energija ne pozna casa in prostora? Si ne predstavljam, da bi dal sosedu žlepo (prenos energije) in bi se posledicno naslednji dan (cas) segrelo Trumpovo lice (prostor).

Izjava: "Konkretno razlago pa je težko dobiti saj dvomim da jo kdo dejansko pozna. Pa vsako razlago si vsak razlga malo po svoje."
Je zame en velik red flag. Da sam bioenergetik ne razume kako deluje, ve pa da ima znanje manipulirat z elektromagnetskim poljem, ceprav ne razume kako...

Netrunner ::

@ripmork => nimam mnenja o tvojem krompirju, dejstvo pa je da karkoli pomaga je ok, pa četudi je nevem kako čudno. Če bioenergetiki povzročajo placebo efekt potem so zelo efektivni in bioenergija dejansko deluje.

Kaj je misljeno s tem, da energija ne pozna casa in prostora?

@acepalm => Nevem kaj mislijo s tem. Moje poznavanje ni dovolj visokem nivoju da bi komentiral.
Jaz še nisem dobil konkretne razlage, kar pa ne pomeni da je ni. Vsekakor me zanima to področje vendar ne grem slepo naprej.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ripmork ::

Netrunner je izjavil:

@ripmork => nimam mnenja o tvojem krompirju, dejstvo pa je da karkoli pomaga je ok, pa četudi je nevem kako čudno. Če bioenergetiki povzročajo placebo efekt potem so zelo efektivni in bioenergija dejansko deluje.

Pravilno sklepanje bi šlo takole; če bioenergetiki povzročajo placebo efekt, placebo efekt deluje.

Pri meni bioenergetiki niso delovali, krompir pa je (ko sem bil otrok)... toliko o efektivnosti.
Skratka: vse je v glavi, kakorkoli obračaš.

DarwiN ::

Netrunner je izjavil:

Jaz še nisem dobil konkretne razlage ...


Bioterapija je placebo bullshit, tko kot razne magnetne terapije, refleksoterapije, itd..

In placebo seveda deluje tudi preko telefona. Sicer je manj učinkovit, I guess, ker ne vidiš bele halje in je nasploh manj intenzivno doživetje... ampak do neke mere deluje.

Sej vendar vidiš te Marije po televiziji, ko kličejo zdravilce.. Večina jih je zdravih v trenutku. :D Po TVju sicer klicalec vidi "belo haljo", pa vendar ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

facepalm ::

ripmork je izjavil:

Netrunner je izjavil:

@ripmork => nimam mnenja o tvojem krompirju, dejstvo pa je da karkoli pomaga je ok, pa četudi je nevem kako čudno. Če bioenergetiki povzročajo placebo efekt potem so zelo efektivni in bioenergija dejansko deluje.

Pravilno sklepanje bi šlo takole; če bioenergetiki povzročajo placebo efekt, placebo efekt deluje.

Pri meni bioenergetiki niso delovali, krompir pa je (ko sem bil otrok)... toliko o efektivnosti.
Skratka: vse je v glavi, kakorkoli obračaš.

Ze to da trdijo, da ne deluje na osebah, ki verjamejo da je to hoax, mi daje misliti, da gre za "psiholosko zdravljenje".

reeves ::

Netrunner je izjavil:

Kaj je misljeno s tem, da energija ne pozna casa in prostora?

@acepalm => Nevem kaj mislijo s tem. Moje poznavanje ni dovolj visokem nivoju da bi komentiral.
Jaz še nisem dobil konkretne razlage, kar pa ne pomeni da je ni. Vsekakor me zanima to področje vendar ne grem slepo naprej.

To pomeni, da so bioenergetiki zjebali zakon o ohranitvi energije.
Fizika se piše na novo.

DegenGambler ::

2 huda idiota v tej temi. Pa mislis, da imas obcutek, do kam loh sega cloveska neumnost, pa vidis, da nisi niti blizu.

Potem se pa cudis, zakaj delujejo raznorazni scami. Ker se vedno najdejo ovce tipa #00 ali shade, ki jim mecejo kes.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Stra ::

Neverjetne trditve zahtevajo neverjetne dokaze (znanstveno metodo - dvojno slepe študije), vse ostalo spada v kategorijo odrske hipnoze, torej placebo.

Netrunner ::

DegenGambler je izjavil:

2l
Potem se pa cudis, zakaj delujejo raznorazni scami. Ker se vedno najdejo ovce tipa #00 ali shade, ki jim mecejo kes.

Jaz naj bi bil ovca? Komu mečem denar? Pa tvoj IQ omogoča vsaj osnovno razumevanje kar sem dejansko pisal ali ti je cilj samo smetit forum?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

DegenGambler ::

Ja. Nemorem ti dokazat, da lega planetov ne vpliva na moje počutje, tako da astrologija je tudi legit. Mi pošlogaš kaj danes pravi lega Jupitra in njegovih lun, kaj se bo dogajalo z mano?
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Netrunner ::

Pa ti prebereš kar napišeš? Tvoji posti nimajo ne repa ne glave.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

DegenGambler ::

Kaj mi torej kažejo lune? Sej to mi pomoje lahko tudi preko telefona poveš ali pa preko foruma. Nenazadnje tukej ne rabiš pomoje neposrednega stika z mano.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bioenergija verjamete ali ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53864806 (23727) Unknown_001
»

Homeopatija (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
83898409 (49289) tikitoki

Vprašanja glede bioenergije

Oddelek: Loža
347728 (6763) pegasus
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40289431 (77198) mlamat
»

Stvarna napaka za placebo napravo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21349794 (45969) imagodei

Več podobnih tem