» »

Bioenergija verjamete ali ne?

Bioenergija verjamete ali ne?

««
4 / 11
»»

Fizikalko ::

>>Z ekperimentom NAredi eksperiment..

Noben pozornosti vreden eksperiment NI brez: predmeta merjenja, količine, ki se meri, ter določenih pogojev. NIČ od tega ne veš, niti sanja se ti ne, kaj bi meril. To ni noben eksperiment, ampak eno navadno bluzenje.

ajin ::

Ti bos nekaj zavestno pocel, in gledal reakcijo na to.. Oseba ne pozna tvojih misli, zato ne bos vplival na njo.. sugestijo ali cem podobnim ..

samo videl bos reakcijo .. postopek lahko ponovis..

Pogoje lahko ustvaris... izoliras mozne vplive, dejavnike ki bi lahko sfizili tvoj ekperiment ..
Bistvo ekperimenta je, v tem primeru zate, da spoznas kaj je predmet merjenja, kolicino pa lahko poimenujes sam ..

Probaj, kaj imas za izgubiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Fizikalko ::

Super. Bom probal na kakšnem nagrdanem žrebanju in "vplival" na hosteso, ki bo vlekla kroglice ven. Če rata, častim.

ajin ::

Kaj zdaj? Ne upas?

jype ::

ajin> Na poti je bil kamen.. veliko ljudi je slo mimo.. enkrat pa je mimo prisel mozakar... Kamen, mu je postal vsec... zanimiv mu je bil, radovedno se se spraseval, kaj se skriva pod njem... stopil je blizje ter ga postisnil.. odkril je zaklad..

To je pravljica.

V resnici je bilo sedem milijard kamnov in sedem milijard ljudi. Pod nobenim od sedem miljard kamnov ni bilo nič. Čisto nič.

Now wake up.

Fizikalko ::

>>Kaj zdaj? Ne upas?

Kaj zdaj? A ne bi pira zastonj al kaj?

Zgodovina sprememb…

ajin ::

Ne pijem.
In zakaj tega ne bi pocel z svojo punco, potem pa ko bos ugotovil za kaj gre.. pa lahko delas, kar te je volja.. ampak vsako dejanje ima posledico .. izkusnje pac.. pa seveda je to logicno...
Lahko se sam preprican in probas, zakaj zdaj oklevas?

Pravis, dokazi, a sam si noces dokazati... Smesno res..
AH..

@Jype.. prispodoba..
IN kar sem zaznal in cutil, dozivel, ni pravljica.

Radi bi videli, a zatiskate si oci. Radi bi slisali, a zatiskate si usesa.. RAdi bi cutili in otipali.. pa vasi cuti so onemeli ...
In potem pravite.. ah nicesar ni..



No, jaz pa bi zdaj, kar oba rade srecal.. Jype; ki tako se rad potika po gozdovih in tebe G.profesorja Fizike..

Imate kaksna srecanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Fizikalko ::

Uh, od kdaj pa za eksperimentiranje rabiš punco? Ti pa si pojava. Najbrž bodo tudi Higgsov delec dokončno potrdili ali ovrgli šele, ko si bo vsak, ki dela na pospeševalniku, zrihtal bejbo.

BTW, sem napol poročen, v zvezi že eno švoh desetletje, pa mi še na misel ne pade, da bi najedal in težil svoji lepši polovici s takimi neumnostmi.

Zgodovina sprememb…

jype ::

ajin> Imate kaksna srecanja?

Imamo, ja. Tule, na tem forumu. Še prepogosto.

Predvsem me zanima, kako veš, da ni pravljica? Kako sploh veš, da tisto, kar ti imenuješ resničnost ali stvarnost, niso dejansko le sanje nekega psa?

Če bi dejansko bil tako razsvetljen in izkušen, kot bi nam rad dopovedal, da si, bi že zdavnaj vedel, da je vse, kar je, rezultat dela leteče špagetne pošasti.

But you poor human were never touched by his noodly appendage, so you can never reach a higher state of mind.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ajin ::

Pac izbral sem nekoga, ki ti je blizu.. Nevem.. In to da si porocen, ni vazno.. Kdo je rekel da mora oseba vedeti. Da bo eksperiment verodostojen, potem mora ona biti nevedna, mar ne ?

In v tem ni nic groznega ... samo malo ji bo vroce:) hehe..

Fizikalko ::

>>Imate kaksna srecanja?

Ja, še celo oddelek smo si izborili (Znanost in tehnologija). Upan, da tam ne boš takih trapal kot tule.

ajin ::

Predvsem me zanima, kako veš, da ni pravljica? Kako sploh veš, da tisto, kar ti imenuješ resničnost ali stvarnost, niso dejansko le sanje nekega psa?


Kako ti ves, da to kar zdaj pises in kjer sedis da ni samo pravljica, hologram nekega visjega inteligentnega bitja?
Prosim no.. Tako realno kot ti dozivljas svoje "bedno" vsakdanje zivljenje, tako realno sem jaz dozivljam vse to.. CUtil vse to, zaznal vse to.. in se vedno lahko zaznavam .. vse to ..

dopusca.

Če bi dejansko bil tako razsvetljen in izkušen, kot bi nam rad dopovedal, da si, bi že zdavnaj vedel, da je vse, kar je, rezultat dela leteče špagetne pošasti.


Aha, to je prvi problem... Tale nacin gledanja .. POvedal sem kaj sem izkusil, in to je to, preprosto, nic drugega ni bil moj namen .. OPisal sem objektivno-subjektivno kar sem zaznal, cutil in kar sem mi je zgodilo..
Oprosti, ce sem z temi besedami, posti katere sem napisal vznemiril tvoj um, ter ti dajal obcutek da sem nad tabo.. A to so le projekcije tvojih lastnih misli, ki so zgolj kot pravis pravljica, sanje nekega psa.


But you poor human were never touched by his noodly appendage, so you can never reach a higher state of mind.


...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

ajin ::

Kaj pa ce bi na srecanju samo poslusal?

A je to ok?

ajin ::

In bom zakljucil. Nocem vas vznemirjati. Pardon.

lp

jype ::

ajin> Kako ti ves, da to kar zdaj pises in kjer sedis da ni samo pravljica, hologram nekega visjega inteligentnega bitja?

Jaz vem, da so sanje nekega psa. Imam dokaz. In punco.

ajin> Tako realno kot ti dozivljas svoje "bedno" vsakdanje zivljenje

Niti najmanjšega pojma nimam, zakaj naj bi bilo moje življenje bedno. Prav super je. Ne le, da je boljše od večine ljudi na tem planetu, tudi bogatejše je, ker imam psa in štiri mačke.

BTW, blazno me zanima eksperiment. Kot sem že omenil, imam dekle, zato bi rad, da mi javno razložiš, kako naj naredim, da ji bo vroče (par načinov sicer že poznam, ampak najbrž niso enaki kot tvoj, saj nimajo nobene zveze z bioenergijo).

ajin ::

POlozi ji roko na njen trebuh, v predelu solarnega pleksusa, in nic ji ne govori..
Tvoj zacetni del mezuinca mora biti v ravnini popka.. roka si polozil vodoravno na njen trebuh prsti gledajo na levo stran( predvidevam da si desnicar)

POtem pa si zamisli, zelo mocno probaj in koncetrirano vizualiziraj ognjeno kroglo. DIhaj pocasi, pravilno z trebusno predpono in globoko, skozi nos. KO vsakih vdihnes iz te krogle izberi to energijo, ogenj, cuti kako se iz predela tvojega solarnega pleksusa eneregija koncentrira, ter ko izdihnes naj tok izdiha ponese to skoncetrirano energijo po roki v predel trebuha punce, cuti kako energija tece iz tvoje roko v njen trebuh, njeno notranjost..
Ne napenjaj roke, nic ne pritiskaj, moras biti sproscen .. in samo dihaj .. in vizualiziraj ..

Mogoce ti bo postalo zelo vroce, lahko se spotis.. samo ti nadaljuj .. in glej njene reakcije ..

Ce si se ti mocno segrel, potem se bo energija toplote prenesla na njo, moralo bi ji biti potem neznosno vroce, tako da ne bo prenesla in se bo hotela na vsak nacin umakniti ...


Probaj ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

jype ::

A to deluje tudi če ona spi?

Namreč, če jo držim za trebuh, ji postane vroče, ne glede na to, a jaz diham s prepono, ali pa s kakšnim drugim organom.

Razen, kadar spi. Takrat se pa ne začne potit. Lahko poizkusim "koncentrirat misli in energijo", ko spi. Če se bo takrat začela potit, potem bo ziher nekaj na tem.

ajin> Ce si se ti mocno segrel, potem se bo energija toplote prenesla na njo, moralo bi ji biti potem neznosno vroce, tako da ne bo prenesla in se bo hotela na vsak nacin umakniti ...

Ampak, tole deluje tudi kadar se nanjo prenese energija toplote z radijatorja. Zakaj naj bi to bilo "bioenergetsko" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kekz ::

Kako ti ves, da to kar zdaj pises in kjer sedis da ni samo pravljica, hologram nekega visjega inteligentnega bitja?


Matrica? >:D
Res, morda smo samo baterije 8-O

Fizikalko ::

No, zanimivo. Dlan, položena na gladko kožo (trebuh) je kar orenk gretje, BTW. Jaz, recimo, švicam kot pes, če me moja med spanjem objame. In?

Čleveško telo je namreč kar orenk pečka. Če še ne veš.

miko 55 ::

zaenkrat še ne lahko pa me poskusite prepričati v nasprotno
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

ajin ::

Ampak, tole deluje tudi kadar se nanjo prenese energija toplote z radijatorja. Zakaj naj bi to bilo "bioenergetsko" ?

Lahko spremenis pogoje, pojdi nekje kjer je hladno. Prva kar je vazno da se ti segrejes, mocno sam z mocjo uma, da imas obcutek da goris, tako pa tudi tvoje roke .. morajo biti vroce...
No glede tega, k pravis, da ko jo primes neglede na to ali dihas s predpono, in da ji je vroco.. nevem, nisem vedel da ko se vsakogar dotaknemo, pa tudi na predel trebuha, da jim postane kar neznosno vroce, da bi se radi umaknili ...


Probaj, ko spi, probaj, nevem, sej je eksperiment.
Ampak verjetno je kaksna razlika, med stanjem, ko nisi umsko dejaven, in tem opisanim nacinom ko se jo dotikas in zavestno projeciras energijo.. Mogoce bo cutila v trebuhu, recimo mogoce bi to opisala kot da ji zari v zelodcu ..... nevem .. cuden obcutek ....

Pa potem jo vprasaj ce je cutila kaj drugacnega ..

In ce ne bo, je jasno zakaj.
Kajti kje je bila njena pozornost, njeno zavedanje?

vcasih se nekej urezemo, pa se sploh ne zavedamo da smo se? Ce bi bili pozorni, in se zavedali svojega bitja, bi cutili vsako majhno spremembo nasega telesa, in s tem skladno nasega dozivljanja...
POtem pa reci, naj se sprosti in poslusa..
Pa se enkrat probaj ..
Ekperimentiraj ..

Lahko pa se probas nekaj ..

ajin ::

Čleveško telo je namreč kar orenk pečka. Če še ne veš.

OH ja , dobro vem. Meni pravijo da sem radiator.

ajin ::

Vsako clovesko bitje, je "prevodno" ima jaz temu pravim bozanske sposobnosti, ki so pogojena z tem, koliko je obsirno tvoje zavedanje svokega lastnega delovanja telesa in uma..

Eni so bolj prevodni drugi manj. Od cesa je odvisno to? Ja, verjetno od stanja mozganskega valovanja, tistega trenutka, pac mnogo mnogo parametrov.

Fizikalko ::

>>Eni so bolj prevodni drugi manj. Od cesa je odvisno to?

Po kmečk povedano, eni majo bolj namazane roke (bolj švicajo), drugi ne. Sama prevodnost je pa stvar prehodov med stanji v kristalni mreži. Žal te torej moram razočarat - nič čarovnije ne bo.

Fizikalko ::

>>Vsako clovesko bitje, je "prevodno"

Vsak kos železa tudi. In?

ajin ::

Zakaj moja sestra ko je z mano v sobi, ne more spati ko jaz meditiram?
Zakaj imam vpliv na njo. Sem tiho, v sebi nisem, v umu nisem tiho, sem koncetriran.. Drugacen izven mene, pa je vse "tiho"

ajin ::

Go and tell ur wife that, da je kos zeleza...

ajin ::

Prevodni v smislu te nakopicene ustvarjene energije ki se projecira z misli v skladu z dihom, kot je receno naj dih in misel postaneta eno. Torej dojemljivosti za to.

JAz ne svicam v roke.
Se strinjam z definicijo prevodnosti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Fizikalko ::

Jaz tudi ne bi mogel, to je sigurno. Mi gre na jetra, če je kdo v isti sobi zbujen.

Fizikalko ::

>> Jaz ne švicam v roke...

My point exactly!


>> Nakopičene ustvarjalne energije

Kaj, hudiča, je to?

ajin ::

>> Jaz ne švicam v roke...

My point exactly!


>> Nakopičene ustvarjalne energije

Kaj, hudiča, je to?


Torej, kaj sem jaz po tvoje "bolj prevoden ali manj prevoden"

Preberi se enkrat, napisal sem ustvarjene energije. Mar ne beres moje poste tako, kot tegale?
NO no... kaj zdaj to?

Sestra je rekla, da ne more spati, zeli, utrujena je ampak ne more, kot da jo nekaj drzi pokonci, v resnici se mi zdi da sem tocno vedel v kaksnem stanju uma je ..

Fizikalko ::

>>NO no... kaj zdaj to?

WTF?

ajin ::

No, nekaj me zanima.

Ko zaprete oci, kako se dozivljate? Imate obcutek razprsenosti v "vidnem" okolju teme, ali pa se cutite osredotoceni koncetrirani v eni tocki?

jype ::

ajin> Vsako clovesko bitje, je "prevodno" ima jaz temu pravim bozanske sposobnosti, ki so pogojena z tem, koliko je obsirno tvoje zavedanje svokega lastnega delovanja telesa in uma..
ajin> Eni so bolj prevodni drugi manj. Od cesa je odvisno to? Ja, verjetno od stanja mozganskega valovanja, tistega trenutka, pac mnogo mnogo parametrov.

Ej.

Moja (telesna) vročina pride od razpadanja ATP molekul, ne od nekih božanskih fluksov.

ajin ::

Fizikalko, ti odgovori so se nanasali na jypov post, ko sem mu razlagal kaj naj stori..
Ti se ne sekiraj. Drugace pa, si bil povrsen pri branju, pa nisem veliko napisal.. Ja, to mi da za mislit..

ajin ::

Aha, torej jih lahko zavestno pospesim, svoje razpadanje ATP molekul, ter zasvicam, kr tako. da sedim in se koncetriram...

Fizikalko ::

Kako, da ni bilo namenjeno meni, če si pa citiral v svojem postu mene, in to tik pred traparijo, ki je sledila in na katero sem se obesil?

jype ::

ajin> Ko zaprete oci, kako se dozivljate? Imate obcutek razprsenosti v "vidnem" okolju teme, ali pa se cutite osredotoceni koncetrirani v eni tocki?

Kar želimo. Zakaj naj bi bil problem zgraditi mentalno sliko česarkoli? Saj je vse skupaj le nov vzorec, ki črpa iz izkustvenih vzorcev. Nič posebnega.

jype ::

ajin> Aha, torej jih lahko zavestno pospesim, svoje razpadanje ATP molekul, ter zasvicam, kr tako. da sedim in se koncetriram...

Absolutno. Saj tudi če hkrati zadržiš dih in se na vso moč trudiš izdihniti, se ti bo temperatura močno povišala.

Ali pa če poizkusiš samega sebe prijeti za zadnjico in dvigniti od tal.

ajin ::

Moj post je nadaljevanje prejsnega.. V katerem sem jypu razlagal ekperimetn, ter vse kar je povezano z tem.. tudi te "bozanske lastnosti" in koncept prevodnosti..

@Jype:

Dobro, recimo da ti verjamem, ( pac sem iskren fant, in verjamem vsakemu, ker menim da govorijo resnico,mogoce slaba lastnost), da imas osredotocenost sebe, da si tocka...


Naredi eksperiment:

S celom se dotakni ali nasloni na celo svoje ljubljene.
Naredi enako. Tokrat ne vizualiziraj ognjene krogle, samo koncetriraj se na svojo ozavescenost, sebe torej tega dozivljanja sebe kot eno tocko in jo projeciraj v njeno njeno celo. Zamisli si da imas luknjo v celu, in da tok te energije koncetracije tece v njeno celo. Bodi zelo osredotocen na tocko predelom cca 2 cm nad obrvi.... najdes jo tako da prst postavis na koren svojega nosu in pomaknes ga toliko navzgor da zacutis majhno jamico...

V resnici je to predel pineal gland-a, ki se nahaja v subkortikalnem srediscu mozganov.

Lepo je ce cutis iskreno ljubezen do svoje punce, ter ji to preko koncetracije posiljas.. projeciras..
Probaj..

ajin ::

Jype; ti si z zadrzkom diha opisal proces napenjanja... to poveca cirkulacijo krvi, in s tem se mogoce dvigne temperatura..
A ne govorim o tem...

Fizikalko ::

>>Lepo je ce cutis iskreno ljubezen do svoje punce, ter ji to preko koncetracije posiljas.. projeciras..Probaj..

Jaz ji raje to pokažem z besedami in dejanji. Če boš samo projeciral, ti bo IMHO vsaka pobegnila.

Zgodovina sprememb…

ajin ::

Imam punco, in menim da je zadovoljna z menoj, sem zelo pozoren do nje in ljubec, razumevajoc, socuten .. Pa tudi se malo na ta nacin igrava.. upam da se bova lahko veckrat.. pac imam rad ekperimente ..

ajin ::

In fizikalko, gre za bolj intimno povezanost se mi zdi, no vsaj zame to velja.. Bolj energijsko ..
Ni toliko zeleza v tem, sej razumes

jype ::

ajin> Naredi eksperiment:

Nisem prepričan, da si ga želim narediti. Kaj naj bi z njim dokazal? Da sem smešen?

ajin> Jype; ti si z zadrzkom diha opisal proces napenjanja... to poveca cirkulacijo krvi, in s tem se mogoce dvigne temperatura..

Ne. Cirkulacija se poveča zaradi povečane potrebe po kisiku. Vsaka koncentracija je napenjanje, ki izzove to reakcijo telesa.

Zdaj pa boš ti naredil preizkus: ko bo tvoja deklica v enem prostoru v hiši naslonjena na steno, se boš ti postavil na drugo stran stene in z mislimi (torej, s koncentracijo) povzročil, da se bo njena temperatura dvignila.

Bo šlo?

Če ne bo šlo, potem je jasno, da je bioenergija larifari. Njeno temperaturo lahko brez njene vednosti natančno meriš tako, da meriš njeno sevanje iz ušesne votline v infrardečem spektru, ki pove, kakšna je njena telesna temperatura.

ripmork ::

tale bioenergija in njene čarovnije so čist zanimiva stvar, me pa žal ne prepriča, pa sem se še tako trudil "verjeti" v to...
tudi obiskal bioenergetičarko zaradi bolezenskih težav, obiskoval terapijo v Lj (učenka Domančiča) in celo občutil mravljnce v nogah in podobno... a pomagalo mi ni čisto nič.
Prav tako sem sprobal tisto območje v Tuncah, kjer naj bi bilo vse prežeto z dobro bioenergijo, in že ko sem prišel tja mi ni šlo v glavo zakaj je vodička, ki tam živi - bolana in prehlajena...
(toliko o energiji ), sledilo pa je polaganje energije iz kamnov na različne dele telesa. Na koncu sem se počutil ok - to pa iz povsem preprostega razloga - ker sem bil eno uro na frišnem zraku, in bi enak ali še boljši učinek imela meditacija, čajček in branje knjige ali sprehod s psom.

Toliko iz mojih izkušenj...:\
Pa 100% nisem kak konzervativec in trda buča po značaju, prav nasprotno, toda men tole enostavno ne potegne več.
Ko pa pride beseda do kakih obeskov ali podstavkov energije za kozarce vode...se pa obrnem stran in grem.
Prav tako kot tista, ko ti gre radiostezist izmerit energetsko polje v splanici, in ti potem hoče prodat posebno anti-sevanje odejo za 100k SIT.
:|

bistvo je da je vse v glavi: če nekdo misli da bo zbolel in ga je strah neke bolezni ter si jo domišlja, jo dejansko bo fasal oziroma ima lepe možnosti za to.
Nekdo, ki pa dobi zadoščenje in se 100% prepriča da je ozdravljen - se bo ta mentalna ozdravitev prezrcalila tudi v telo. Seveda tu ni čudežev, je pa bistvenega pomena človekova psiha in počutje.
Placebo ima neverjetno moč, to pa zato ker ljudi prepriča...in zato dokazano deluje. Pa naj bo to vera/bioenergija/kaj tretjega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

ajin ::

Probaj, kaj te stane?
NE rabim se dotikat moje punce, pa sem v njeni blizini, pa bo nekaj cutila...

To glede stene, pa malo pretiravas..Hotel sem povedati da je prenos energije na ta nacin mozen, in da z mocjo uma lahko clovek marsikaj dozese v svojem telesu, ter ima vpliv na drugo bitje. Tudi tako da ga oseba cuti, pa tudi ce se ne dotika. SEm opisal par primerov, in tudi veckrat podal druge primere, v katerih je oseba cutila misel osebe, preden je to bilo dejansko dizicno storjeno.

Meni ni treba dokazovati, sam sem se preprical.


Lp

Azrael ::

Tale prenos dobrih ali slabih misli na daljavo ne deluje, kaj posebno uspešno.

Nek politik, ki je v nekem delu sveta izredno nepriljubljen, mu vse te jezne misli iz tistega konca ne škodijo (razen, če pride od tam kakšen konkreten atentator) in tudi prejšnjemu papežu vse molitve in dobre želje za ozdravitev tudi niso pomagale.

Tako, da...
Nekoč je bil Slo-tech.

ajin ::

Bile so narejene raziskave kjer je dolocena skupina ljudi meditirala dva meseca, ter je bilo vidno da se je kriminal zmanjsal v tistem obmocju za nevem koliko procentov, ampak dejansko je bil upad nasilja; kriminala. Meditirali pa so za mir, se mi zdi.

Vsekakor sem mnenja, da clovek lahko vpliva na svojo okolico, posledicno tudi na bioloske sisteme, organizme, vkljucno na cloveka.
Kaj pa pravi QM glede tega? MAr opazovalec spreminja merjeno*opazovano?

Fizikalko ::

QM nima veze z ničemer, kar si do sedaj natrosil.
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Homeopatija (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
83898228 (49108) tikitoki
»

Dober kiropraktik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5031544 (25665) mtosev
»

Stvarna napaka za placebo napravo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21349693 (45868) imagodei
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738527 (35712) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815172 (12902) ParanoiD

Več podobnih tem