» »

Bioenergija verjamete ali ne?

Bioenergija verjamete ali ne?

««
«
1 / 11
»»

Wikipedia ::

Zaradi teme o informiranih kozarcih odpiram to temo. Napisite ce verjamete al ne.

dejansan ::

verjamem

in sicer na podlagi svojih lastnih izkušenj
dejansan

Roadkill ::

Ne.

--

Kaj je point te teme? Delaš javnomnenjsko raziskavo?
Ü

MTm2H37rqt7B ::

Verjamem. Izkusnje na lastni kozi:)

Recimo, stal sem pri miru, bioenergetik nekaj krili z rokami (stran od mene 3m) in se zacnm nagibat naprej, tolk dolg da sem se moral prestopit, drugace bi lopnil na faco. Enako v obratno smer... prestopi, da ne pades na hrbet. Sem se probal enkrat za stos upirat, da vidim kolk je mocna sila... well.. musklfiber po nogah se naslednji dan.

To je pocel vsem ljudem, ki smo bili takrat na terapiji, nekateri so se smejali nekateri debelo gledal, vendar so vsi na vrsto prisli in izkusili zadevo.

Recimo, neki zenski, ki je sedela na stolu in imela noge stegnjene cez drug stol... z kriljenjem prstov (terapevt) je zenski dvignil kero kol nogo v zrak ali pa povzrocil trzanje obeh nog, medtem gre terapevt stran.. na mobitel (malo pocingla z prsti), pride nazaj. zenska se vedno trza z nogami.

Ne verjames, dokler ne preizkusis:)

Da ne omenjam on-demand mravljincev potelesu in sunkov toplote.

Mi je pa tudi dobesedno iznicil bolecino, ko so mi zruvali osmico (zob). Ko bi vedel to, ko so mi ruvali drugo osmico:)

Zgodovina sprememb…

iNooby ::

Verjamem, tudi iz lastnih iskušenj. Enkrat smo se na nekem rojstnem dnevu "igrali" s tem:D in zato ne rabiš bit posebej nek bioenergetik ampak morš samo obvladat gibe pa je;) še sam sem probal neko finto na sošolki da sem s svojimi začel dvigovati njene roke(20 cm od nje) kot neki magnet :D sej mislim da še zdaj vem kakšne gibe morš delat.Če koga zanima naj reče pa naj sam sproba ;)
ps. samo nevem če je to glih bioenergetika :\
Haters gonna hate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNooby ()

mtosev ::

@pux

Pri katerem bioenergetiku si bil to? Mi smo bili v KG.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MTm2H37rqt7B ::

@mtosev: g. Franc, za Mercatorjem v Šiški. Vem pa da je en tudi v KG oz. na Bledu.

MeGreat ::

Ne verjamem

Meamoto ::

V bioenergijo (enako kot v slovensko psihiatrijo) imam enako zaupanja kot v tretjerazredno Bagdadsko letalsko družbo.

Fizikalko ::

Samo eno vprašanje: a mi zna kdo od vas (believerjev) povedat, kaj sploh pomeni pojem "energija". Bi blo fajn, preden greste na podzvrst...

Meamoto ::

Krivec za vse, za kar oseba noče krivit same sebe.

WarpedGone ::

brez zezanja prosim.

hvala.
Zbogom in hvala za vse ribe

T-h-o-r ::

NE

MarkV ::

Ne.
Verjamem pa da so resnično dobri bioenergetiki odlični lingvisti, obvladajo sugestijo in hipnozo, ter tako labilne dušice "prepričajo" -- zgornji opisi lastnih izkušenj so prav to.

Azrael ::

Na vprašanje v naslovu: NE.

@MarkV:

Se strinjam, vsa stvar bioenergetike deluje na sugestijo, ki je pri uspešnih bioenergetikih izpiljena skoraj do popolnosti. Če pa poznaš njegove finte in si nanje psihično pripravljen, pa zlahka delaš vse popolnoima narobe ( v nasprotju z željami bioenergetika).

Preizkušeno 2x.

Edit lapsus
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

_marko ::

Tkivne spremembe nebo noben bioenergetik izzval, gangrene nebo noben bioonergetik pozdravil, AIDSa tudi ne...
Deluje pa na principu placeba.

Pozdravi lahko psihične težave, pripomore k ozdravitvi pri raznih prehladih... itd,..
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

dejansan ::

kaj tebi ni jasno, _marko

sem napisal, da govorim iz lastnih izkušenj

nekateri me že poznate, za druge, slep sem na eno oko, šlo je celo tako daleč, da mi je zaradi neprekrvavljenosti le to začelo odmirati, uradna medicina se je trudila in na koncu obupala in so me že začeli pripravljati na umetno oko, nakar smo se odločili še za obisk pri bioenergetiku, kaj je bioenergetik in kako delal ? ( enkrat je bilo vroče za pop.. spet drugič ledeno pa brez kakršnikoli pripomočkov,... ), v glavnem po pol leta obiskov se je situacija drastično spremenila na mojo srečo na bolje, kar pa je potem potrdila tudi vaša tako ljuba uradna medicina

nisem pa bil edini primer pri katerem je uradna medicina obupala, z kar nekaj še imam stike in mu bomo večno hvaležni

zato mene nihče in nikdar no bo več prepričal o nasprotnem

sploh pa razni marki,..., še enkrat, napišite, da ne verjamete, ne pa pametovati

Edit by w1: odstranjene žalitve
dejansan

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

dejansan, bi morda ti odgovoril na moje vprašanje?

WarpedGone ::

dejansan in vsi ostali:

žalitve bodo brisane, če se bodo ponavljale boste predlagani za etikete.

hvala.
Zbogom in hvala za vse ribe

_marko ::

glej dejansan:

->če si nepismen pojdi v šolo, mogoče ti lahko pomagajo, drugače pa STFU

Bi si skor upal trdit, da tvoje znanje ni niti na daleč primerljivo z mojim. Tako, da te neumnosti zadrži zase.


->nisem pa bil edini primer pri katerem je uradna medicina obupala, z kar nekaj še imam stike in mu bomo večno hvaležni
->zato mene nihče in nikdar no bo več prepričal o nasprotnem

Še vedno ti ni bioenergetik izzval tkivne spremembe v telesu.
In te ti meni pametovat, da je to mogoče, ker pač ni. To kar se ti je zgodilo se bi ti s časom lahko tudi brez bionergetika.
Al pa z psihiatrom, al pa z igralcem, ki se pretvarja, da je bioenergetik... Ali pa samemu od sebi...

Če pa sem nimaš pojma o fiziologiji človeka, o placebu in posledično tudi o bioenergetikih pa ti STFU!


->sploh pa razni marki,..., še enkrat, napišite, da ne verjamete, ne pa pametovati pametnjakoviči

Verujejo tisti, ki nimajo znanja, da bi ugotovili zakaj se gre. Ti verjameš.
Eni pa vemo zakaj gre pri principih bioenergetik.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

dejansan ::

potem pa mark svaka ti čast, res si mi dober, samo da ti veš pa smo vsi srečni

pa upam, da boš čimprej doživiel situacijo v kateri sem bil sam, določenih drugih ti raje ne želim, pa da uradna medicina dvigne roke stran

naprej pa si sam ustvari zgodbico
dejansan

_marko ::

To, da komu želiš težave, ki si jih imel sam je precej bolano...

Če bi se pri vsek stvareh ravnali brez, da za se vpršamo zakaj je to tak, brez da žilmo dokaz, ...itd. No, potem se lahko kaj hitro vrnemo v srednji vek... Pa nas naj potem bioenergetiki zdravijo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Fizikalko ::

dejansan, bi morda ti vseeno odgovoril na moje vprašanje?

MarkV ::

DejanSan in ostali ki ste meli izkušnje.
Lejte, Hypnotic je neki pravil da ima diplomo iz hipnoze. Zdej če ima iz klinične hipnoze ne vem če se bi zajebaval z vami, ali pa nebi hotel zaradi etike, ampak kar vprašajte ga, če vam lahko naredi, da se vam noga trese, oziroma da se sama dvigne.

To vam naredim še jaz, ki poznam čiste osnove teatralne hipnoze.

dejansan ::

pa kaj je s tabo marko?

sem ti povedal, da je uradna medicina obula, zelo nejeverno sem šel v to samo se mi je izplačalo pa niti slučajno nisem edini

želel pa sem ti samo iz enega vzroka, da posežeš po alternativah in se sam prepričaš ( saj veš, če ne gre zlepa gre pa zgrda )

fizikalko, uporabi google pa boš dobil odgovor na ? ali je pretežko

W1: dejansan: nehaj z žaljitvami
dejansan

Zgodovina sprememb…

dejansan ::

markv mogoče je pa tukaj priložnost, da začneš pa bodi ti prvi
dejansan

Fizikalko ::

A ti ne potegne? Mene zanima, kaj je zate "energija". V slovenščini, prosim.

_marko ::

Kako veš, da se nebi ozdravil sam od sebe?
Kako veš, da te nebi mogel pozdravit psihiater, hipnotizer, mogoče kak optimističen prijatelj... itd..

Neveš!


->pa kaj je s tabo marko, a si iz kakšnega zavoda pobegnil?

A se nebi umiril počasi? :\
A te tako boli, ker se ti morda ni izboljsalo stanje zaradi bioenergetika, ampak s časom samo od sebe?
A te morda boli, ker nimaš nobenih argumentov in si pač beliver?!

Je ta bolečina tako huda, da ne premoreš osnovnega bontona? :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

MarkV ::

Čist offtopic: a mislite da obstaja kaka povezava med naivnim verovanjem v newagerski BS in agresivnostjo, netoleranco in oslovsko ozkoglednostjo? Nekateri osebki mi dajo dejansko misliti, da so taki ljudje mogoče bolj dojemljivi za take finte in se lažje "ulovijo" nanje:\

dejansan ::

marko a tebe tako boli, ker se mi je izboljšalo s pomočjo področja, ki ga tako kot uradna medicina in ti ne priznavata :D

takole si lahko mečeva žogco v nedogled
dejansan

_marko ::

->marko a tebe tako boli, ker se mi je izboljšalo s pomočjo področja, ki ga tako kot uradna medicina in ti ne priznavata :D

Ne, ne razumeš. Jaz ti iz vsega srce privoščim, da se ti je stanje izboljšalo. Brez heca.
Ampak ti ne razumeš kaj ti želimo eni povedati in potem na nek čuden način prideš do omenjene trditve...


->takole si lahko mečeva žogco v nedogled

To si samo ti misliš...:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Fizikalko ::

No, evo. Namesto, da bi mi dejansan odgovoril, kaj je zanj "energija", mi strahopetno j... vse po spisku preko zasebnih sporočil. Res, ko zmanjka argumentov, so ljudje nestrpni. Že velikokrat videno.

Še enkrat, dejansan, kaj je zate "energija"? Ne razumem, kaj te tako jezi pri tem vprašanju... Bi moral kar skakat od želje po razlagi, če razumeš vsaj malo stvari, v katere menda verjameš. Torej bi bilo luštno, da bi vedel vsaj, kaj pojem "energija" pomeni.

In potem vse tiho je bilo...

BTW: Kupi si bonton. jaz (in vsi, ki se znamo obnašat) se z marsikom ne strinjam, pa zato nikoli ne žalim. Ti si pa v tejle temi praktično vse, ki so ti kaj napisali (vidim tudi, da je bilo kar nekaj tvojih izbruhov brisanih).

mare_ ::

Ali verjamem v bioenergijo? Ne :) Ravno tako, kot nekateri pravite, da verjamete v to zaradi lastnih izkušenj, sam zaradi lastnih izkušenj v to ne verjamem. Recimo: sta mami in babica hodile k nekemu bioenergetiku zaradi kaj vem že kakšnih bolečin in jima je kar pomagalo. Prav tako jima je tisti bioenergetik lahko premikal roke, noge itd. Pa sem rekel, grem za hec še sam poskusiti.
Sem par res že šel močno skeptičen in negativno nastrojen :) in potem tisto njegovo kriljenje name res ni imelo nobenega učinka. Spet enkrat me je pa dokaj močno bolelo grlo in so bili na obisku ravno neki sorodniki z nekimi svojimi prijatelji od sosedov.... :) in je bila spet ena 'bioenergetičarka', ki mi je začela nekaj okol grla mahat (pri tem je še ugotovila, da imam neke čustvene težave s teto po očetovi strani in mi to blokira bogsigavedi kaj... samo moj oči žal nima nobene sestre :)). No, pomagalo ni čisto nič :)

jype ::

K eni moji stranki je pa enkrat prišel bioenergetik v datacenter. Ja, v datacenter. Imel je nekakšno anteno in napravo s parimi ledicami in trdil, da je v prostoru negativna energija.

Ko sem povedal, da vse mašine laufajo na izmenični tok, in da je torej lih tolk pozitivne energije, kot je negativne, se je hitro pobral. Pa še vedno noben računalnik tam notri ni zbolel za rakom.

Fizikalko ::

No, kljub izmeničnemu toku ste imeli samo "pozitivno" energijo. Sicer bi težko poganjali mašine. ;)

norcuron ::

MarkV,

bi se dalo recimo s kombinacijo pattern interruptinga pa vgnezdenih sugestij v relativno kratkem času. Seveda k temu pripomore pravi mood v pravem okolju. Pa to govorim samo kar se tiče "podtikanja" sugestij in avtonomnega odgovora potem, se ne tiče diretno same teme bioenergije.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Boka_j ::

Pjebi, govorite o prana terapiji. To NI bioenergija.

Kaj je to? Nič žalega. Placebo? Pa če tudi. Če komu pomaga brez škodljivega stranskega učinka. Aleluja.
Tudi sam sem jih obiskal. Po 20tih letih potganih kolenskih vezi in ligamentov, receptih za Ketonal, bolečinah po 15 stopnicah.
Sedaj je v redu. Ne morem biti ravno atlet ali gimnastičar, hodim in neko normalno rekreacijo pa spravima skupaj.

In sedaj vprašanje - verjameš? Menda pa ja.
Kaj je to? Nekaj dobrega.
Na osnovi? Dobre volje in lepe besede? Meni je prav.

Zdravje je jako imaginaren pojem, vsaj pri nas.
Kamorkoli prideš, si odvisen od dobre volje nekoga.
Vem, zato pa sem ostal s poškodbo 20 let. Brez kakršne koli pomoči medicine.

Torej, malo sem se razpisal. Upam, da napisal vse. Vprašanja in odgovore. Ker poznam tudi protiargumente -bil sem pri enem klasičnem bioenergetiku, kamor me živega več ne spravijo! - me prosim ne na silo spreobračat. Aja, pa še to. Sem ateist. Da ne bo pomote.


Malo nerodno pa je tako vprašanje postaviti Hi-Tech frikom. Definitivno.

_marko ::

Jaz mam slabo mnenje SAMO do tistih bioenergetikov, ki se ne zavedajo meja placeba.
Ko bo bioenergetik zdravil okužbo virusom HIV pa bom vedno "znorel"!

Napizdovat folk ni glih fina stvar.
Če pa gre kdo k njemu, ker je kronično prehlajen in mu on pomaga pa mi je tudi prav.


->Malo nerodno pa je tako vprašanje postaviti Hi-Tech frikom. Definitivno.

Hja no, niti ne. Sej tud tile high-tech freaki se morjo zavedat placeba.
Tisti, ki se ne, IMO spet nimajo prav.

Tile zdravilci po eni strani računajo za svoje delo, po drugi strani pa jih miljon dolarjev še vedno čaka pri Randiju...
Učitno ni tu nekih čudežnih energij, ane...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Boka_j ::

Pocarji povsod in na vse mečejo slabo luč. Popolna resnica.

In danes najti nekoga takšnega. Ni težko.
Ti, pri katerih sem bil v Podčetrtku, te finančno obremenijo dobesedno za drobiž.
V primerjavi z bioenergetiki, ki vzame 150€ za 1 obisk ... Tu ti je pomagalo, pa čeprav si umrl (to je potem razloženo kot odrešitev).

Imeti meje, pa itak. Sam to jemljem zelo pragmatično.

Sedaj pa lahko noč, South Park terja celega človeka!

whatever ::

150€ za 1 obisk? Kaj traja 16 ur? Si ja nor, kak je folk usekan...

SanAndreas ::

oh ja kul me prav ful zanima kaj sploh je energija??? 8-O
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Fizikalko ::

Bo dejansan povedal. Če ga je kaj v hlačah. Ampak dvomim.

MTm2H37rqt7B ::

Reicmo, kot sem ze omenil v mojem prvem postu, da so mi ruval osmico. V postli sem lezal ves zjeban in v bolecinah. Cajt je bil da bi sel k modelu na terapijo, vendar nisem mogel. Poklicem ga na gsm, povem da ne morem pridet zarad bolecin. V telefonu tisina kaksnih 3-4 sekunde, bolecina takoj izgine.... zal ko sva nehala govorit se je bolecina vrnila, vendar je bilo bolj znosno. Torej, kje je stos? Dvomim, da bi kar samo od sebe v tistem trenutko, ko sva 'govorila' bolecina zginla. Se nikol kaj takega dozivel. Ja in sem totalen skeptik kar se tice takih hokuspokus zadev, vendar moras probat, da vidis da 'nekaj' je. Po eni strani me tudi ne zanima kaj in kako, le da je pozitiven efekt, kar pri meni je bil. Tudi glede mojih oci mi uradna medicina ne more pomagati veliko... a Franc je.

@mtosev: si bil pri Domancicu?

Sicer pa, riskirajte 21Eur(4 obiski) pa pejte k Francu Lorgerju v Sisko, pa povejte kaj si pol mislite. Raznih podziganj tle ne mislim brat.

Zgodovina sprememb…

_marko ::

->Ja in sem totalen skeptik

Tole torej izključuje možnost, da je on odgovren za tvoje boljše počutje. Ali pa nisi totalen skeptik.
Simple as that!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mtosev ::

@mtosev: si bil pri Domancicu?

da.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SmeskoSnezak ::

Pa saj je bla ena oddaja na temo Bioenergije celo na Slo1 ali 2. Človek je imel raka, šel prvo na pregled k zdravniku. Zatem je šel k bioenergetiku, ta ga pozdravil. Doktorji niso mogli verjeti, ko je človek prišel nazaj na pregled in raka več ni bilo. So pregled raje še enkrat opravili in o raku ni blo ne duha ne sluha. Sam za hudiča se ne spomnim imena oddaje pa kdaj je bla. V glavnem, zahodni doktorji vedno bolj verjamejo v vzhodno in alternativno medicino. Namreč, so povprašali par doktorjev kaj si mislijo in so nekak v tem smislu odgovorili. 8-O

Pa na A kanalu mate neko oddajo , Alternativna medicina (mislim da je tak naslov), mal si poglejte. Zanimivo si jo je ogledat. 8-O
@ Pusti soncu v srce... @

Fizikalko ::

Smeško, tebe se pa hitro da prepričat. Če bi znanstveniki ravnali tako, da se jim zavrti en neverodostojen filmček, pa so zadovoljni, ne bi nikamor prišli. Zamisli se.

Azrael ::

Tukaj bi se najprej vprašal, koliko je bila točna prva diagnoza, če je seveda kaj res na tem ali gre za časopisno raco.

Niso prav nič redki primeri, ko koga zdravijo za napačno boleznijo. Običajno šele menjava zdravnika, ki ni ravno best friend predhodnemu ali predhodnim, razkrije predhodne zablode.
Nekoč je bil Slo-tech.

Fizikalko ::

Ja. In potem EN tak slučaj prepriča milijone ljudi v tak BS kot je alternativna medicina.

Le zakaj jih taka medicina ne pozdravi, recimo, 50% (ali pa kar vse)? Procent klasične medicine je kar orenk...

perci ::

Ja. In potem EN tak slučaj prepriča milijone ljudi v tak BS kot je alternativna medicina.
No, čaki mal Fizikalko. Kar vse alternativne medicine pa ne metati v en koš. Tudi akupnktura je alternativna medicina.
««
«
1 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Homeopatija (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
83898439 (49319) tikitoki
»

Dober kiropraktik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5031560 (25681) mtosev
»

Stvarna napaka za placebo napravo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21349809 (45984) imagodei
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738581 (35766) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815196 (12926) ParanoiD

Več podobnih tem