» »

Domača pica

Domača pica

1 2
3
4 5

matobeli ::

Dokler niste probal testa izpod žarka glavnega kanona na Death Star, niste živeli!

buttcrack ::

Men je pa daleč najboljša pica una zamrznjena iz hofra za 0,79 centov.

Probite, to je noro!!!!

Unknown_001 ::

buttcrack je izjavil:

Men je pa daleč najboljša pica una zamrznjena iz hofra za 0,79 centov.

Probite, to je noro!!!!


Stari, jst sm jo zadnjič kr v tekoči dušik potunkal. Hrusta FUL
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Komi čakam naslednji komentar...

Gogo ::

Kaj pravite na tole:
 G3 ferrari

G3 ferrari


https://www.amazon.de/G3Ferrari-G10006-...
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Meiniken ::

Gogo je izjavil:

Kaj pravite na tole:
 G3 ferrari

G3 ferrari


https://www.amazon.de/G3Ferrari-G10006-...


Zakon! Če nekomu poveš, da imaš doma ferrarija ne boš niti lagal :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

c3p0 ::

Gogo je izjavil:

Kaj pravite na tole:


Odlična zadeva, tudi sam imam enega takega, ampak mora bit ustrezno predelan. Po tujih bolj resnih pizza forumih, brez otroških izpadkov, dobiš info.

neboben ::

Pravokotna pleh pica, poljubne sestavine, poljubna debelina testa. To je to.

Mare2 ::

Unknown_001 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Men je pa daleč najboljša pica una zamrznjena iz hofra za 0,79 centov.

Probite, to je noro!!!!


Stari, jst sm jo zadnjič kr v tekoči dušik potunkal. Hrusta FUL


Kje pa spečeš to pico? Če v pečici, na koliko stopinj daš in koliko časa pečeš? Ali je res dobra?

Unknown_001 ::

Mare2 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Men je pa daleč najboljša pica una zamrznjena iz hofra za 0,79 centov.

Probite, to je noro!!!!


Stari, jst sm jo zadnjič kr v tekoči dušik potunkal. Hrusta FUL


Kje pa spečeš to pico? Če v pečici, na koliko stopinj daš in koliko časa pečeš? Ali je res dobra?


Pečica na 250 pol pa gledam kdaj je skoraj zapečena.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mare2 ::

Pa je vse gor kar mora biti?

Unknown_001 ::

Mare2 je izjavil:

Pa je vse gor kar mora biti?


Pelati, šunka, mocarela + mal mešanga sira, slane gobice, olive... mogoče 3 šnitke pršuta.

Toppings so stvar okusa. V osnovi je važno da testa ne za*ebeš. Slednjega pa mi vedno pohvalijo. Pač... kvašeno testo iz bele moke, z dodanim olivnim oljem in soljo.

Pa še ena reč... fino je , če maš kak kamnit podstavek za v pekač. Kerrok al neki podobnga.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Unknown_001 je izjavil:


Toppings so stvar okusa. V osnovi je važno da testa ne za*ebeš. Slednjega pa mi vedno pohvalijo. Pač... kvašeno testo iz bele moke, z dodanim olivnim oljem in soljo.


Kaj narediš, da testa ne zajebeš? A ni že narejeno? Sem mislil, da ga samo odtajaš in daš v vročo pečico. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Unknown_001 ::

Mare2 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Toppings so stvar okusa. V osnovi je važno da testa ne za*ebeš. Slednjega pa mi vedno pohvalijo. Pač... kvašeno testo iz bele moke, z dodanim olivnim oljem in soljo.


Kaj narediš, da testa ne zajebeš? A ni že narejeno? Sem mislil, da ga samo odtajaš in daš v vročo pečico. :)


Sam ga naredim :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

buttcrack ::

Hofer pica margerita je bila šala.
Dobiš en podplat s kapljico pelatov in ščepec sira, seveda ne pelati ne sir ne deljujejo preveč naravno :)

Ko smo bli mulci, je pa po pijanki sedla, če si ji mal natjunal, sicer oa roke proč :p

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

Hofer pica margerita je bila šala.
Dobiš en podplat s kapljico pelatov in ščepec sira, seveda ne pelati ne sir ne deljujejo preveč naravno :)

Ko smo bli mulci, je pa po pijanki sedla, če si ji mal natjunal, sicer oa roke proč :p


Aha, pol pa nič. Hvala za resnični info. :)

reeves ::

Električna pečica: 300-350°C, 4-5min (odvisno od pečice)
Krušna peč: 500°C, 2min
Testo: moka T500 mehka (lahko je tudi ostra vmes), kvas (suhi: 1g-1,5g/kg moke, sveži: 6g-9g/kg moke), sol (2g/kg moke hladna voda in proti koncu mešanja še olivno olje za teksturo. Testo MORA počivati vsaj čez noč. Ko je zamešano, se ga 1 uro pusti na sobni temperaturi, nato pa v zaprti posodi postavi v hladilnik. 1 uro pred uporabo se ga vzame ven.
Nadevi so najbrž stvar okusa, je pa pomembno, da ni preveč vsega, da se pizza speče, ne skuha.
Šamot je obvezen in v bistvu pravilo za dobro pizzo. Zato predvidevam, da je najbolje doma pečico na max., segreti kamen in pizzo peči na neposredno na kamnu. Kdor velikokrat peče, se mu splača investirati, poleg kamna seveda, še v namenski lopar, ki bo precej olajšal stvar.
Nimam pa sam nič od tega doma, ker zelo redko delam pizze doma, zato ne vem kako vse skupaj deluje v praksi. Če vsak dan narediš vsaj 100 pizz na šihtu, te mine, da bi jih še doma delal.

buttcrack ::

Mare2 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Hofer pica margerita je bila šala.
Dobiš en podplat s kapljico pelatov in ščepec sira, seveda ne pelati ne sir ne deljujejo preveč naravno :)

Ko smo bli mulci, je pa po pijanki sedla, če si ji mal natjunal, sicer oa roke proč :p


Aha, pol pa nič. Hvala za resnični info. :)

da pa ne boš preveč razočaran, ima lidl dokaj ok zmrznjeno pico, kao iz krušne peči, se mi zdi da je alfredo.

Ne pričakovat čudeža, ampak za trenutke ko je lakota velika, volje in časa pa ni, je kar OK.

matobeli ::

Tudi toast z kečapom, kuhanim pršutom, začimbami in sirčkom je kar super zadeva ko ni časa :P

harvey ::

matobeli je izjavil:

Tudi toast z kečapom, kuhanim pršutom, začimbami in sirčkom je kar super zadeva ko ni časa :P

Al pa brusketa tudi sede, hitro in še star kruh porabiš.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

buttcrack ::

harvey je izjavil:

matobeli je izjavil:

Tudi toast z kečapom, kuhanim pršutom, začimbami in sirčkom je kar super zadeva ko ni časa :P

Al pa brusketa tudi sede, hitro in še star kruh porabiš.

si je treba roke umazat :)

tam pa pico v pekač in počakat da je pečeno (se pa precej dlje čaka, ja)

Unknown_001 ::

Skrivnost do popolnega testa za pico je 1dL olivnega olja na 500g moke.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

c3p0 ::

Hmm, jaz imam popolno testo z 0 olja. :)

Machete ::

Olje ni tako pomembna sestavina, kot mu raptor pripisuje. Najpomembnejša je sveža moka. Da ni to nek zbit cement poln podganjih iztrebkov in scanije pristaniških delavcev, kar lahko kupiš v merkatorju za 70 centov. Moja mala skrivnost je tudi radenska, ako jo imam pri roki.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

Jaz imam super rezultate brez olja, samo moko, ki ustreza italjanski 00 sem moral najti. 1dl na 500g moke je bizarno veliko, tudi ce komu pase olje.

https://www.dovesfarm.co.uk/hints-tips/...

Za pizzo je v Italiji 00.

Moja skrivnost je, da ni skrivnosti. Recept za pizzo po italjansko je naceloma znan in ce se ga drzis in malo vadis ni kaj dosti, kar ne bi bilo OK. Edino kar je pri normalnih pecicah je, da je temperatura malo nizka, ampak je bilo verjetno ze predebatirano od kamnov do jekla, da akumulira nekaj temperature. Ce si perfekcionist, potem je malo zamudno zaradi vzhajanja, kaj drugega pa ni za pripomnit. Dodas kakovostne pelate, sir ipd in voila.... :)

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Machete je izjavil:

Olje ni tako pomembna sestavina, kot mu raptor pripisuje. Najpomembnejša je sveža moka. Da ni to nek zbit cement poln podganjih iztrebkov in scanije pristaniških delavcev, kar lahko kupiš v merkatorju za 70 centov. Moja mala skrivnost je tudi radenska, ako jo imam pri roki.


Sevede... kako pa ti misliš narest da se bo testo lepo vleklo?

Navadna tip 500 moka je čisto v redu in tu ni neke znanosti.

Foolproof recept za dve kepici je:
500g moke
Vrečka kvasa raztopljena v 1.5-2 dL vode
1 Žlica soli
1dL olivnega olja

In vzhajanje čez dan.

Testo se lepo vleče, skorja ravno prav narase in tudi tekstura je tista prava. Če pečeš v pečici je stvar v 12minut na 220°C finito.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

@Raptor_16, si preprican, da dodas 1dl olja? To je 900 kalorij za brezveze V klasicno pica testo dodajo italiani morda zlico ali dve olivnega, ampak dalec ne vsi. Zame bi to bilo ultrapremastno, jaz niti v vlecno testo ne dam toliko olja, pa ga razvlecem na papir debelino.

Vzhajanje 1 dan, brez da poves temperaturo ni ravno relevantno, ker v enem dnevu ti lahko pri optimalnih pogojih kvasovke zakljucijo delo in imas "mrtvo" testo. Za en dan bo verjetno treba, da je kar na hladnem.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

TheBlueOne je izjavil:

@Raptor_16, si preprican, da dodas 1dl olja? To je 900 kalorij za brezveze V klasicno pica testo dodajo italiani morda zlico ali dve olivnega, ampak dalec ne vsi. Zame bi to bilo ultrapremastno, jaz niti v vlecno testo ne dam toliko olja, pa ga razvlecem na papir debelino.


Mogoče je 0.7dL je pa tam nek. To mal na augenamß delam. In JA to gre na 2 kepici. 250g testa na za eno pico je dovolj.

Testo se tako najlepše vleče.


Vzhajam v hladilniku na 4 stopinjah tam nek.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Recept za pizzo po italjansko je naceloma znan in ce se ga drzis in malo vadis ni kaj dosti, kar ne bi bilo OK.


"Italjanskega" recepta za pico ni. Napolitanska in siciljanska pica sta si popolnoma različni. Težko rečeš, da je ena bolj avtentična od druge.





Sevede... kako pa ti misliš narest da se bo testo lepo vleklo?


Testo se vleče zaradi formacije glutena v testu. Olje ima ravno nasproten učinek, še posebej v takih količinah. Olje pride med "zrna" moke in zmanjšuje elastičnost, testo narejeno z oljem je bolj krhko in lomljivo.

Če želiš, da se testo lepo vleče potrebuješ:
a) veliko glutena, ki ga dobiš z daljšim mesenjem in počivanjem.
b) počasno fermentacijo, ki v testu tvori manjše zračne mehurčke (co2 mehurčke no).

Oboje dobiš z ustreznim počivanjem testa (hladna fermentacija v hladilniku 3 do 5 dni je top za napolitansko pico).

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:



Testo se vleče zaradi formacije glutena v testu. Olje ima ravno nasproten učinek, še posebej v takih količinah. Olje pride med "zrna" moke in zmanjšuje elastičnost, testo narejeno z oljem je bolj krhko in lomljivo.

Če želiš, da se testo lepo vleče potrebuješ:
a) veliko glutena, ki ga dobiš z daljšim mesenjem in počivanjem.
b) počasno fermentacijo, ki v testu tvori manjše zračne mehurčke (co2 mehurčke no).

Oboje dobiš z ustreznim počivanjem testa (hladna fermentacija v hladilniku 3 do 5 dni je top za napolitansko pico).


Tole z oljem si ga pihnil. Logika lepljenje glutena ni nič kaj dosti drugačna kot zamreževanje polimerov. Bolj so zamreženi, bolj so togi. Enako velja za gluten. Olje v tem primeru pomaga, da se testo ne bo trgalo pri veliki deformaciji, prav tako ugodno vpliva na okus.

Temperatura fermentacije pa... to je bolj kot ne mal mimo znanost. Ja ok počasna fermentacija bo tvorila manjše mehurčke kot nagla. V osnovi bo pa rezultat isti. Če bi rad pico spekel čez eno uro, pustiš testo na sobni temperaturi ali položiš na toplo, če misliš s pripravo počakati daš v hladilnik.

That simple.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Gluten je gluten.

jesus folk no.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Danes gre večinoma za glupen.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

NikolormousB ::

Tole z oljem si ga pihnil. Logika lepljenje glutena ni nič kaj dosti drugačna kot zamreževanje polimerov. Bolj so zamreženi, bolj so togi. Enako velja za gluten. Olje v tem primeru pomaga, da se testo ne bo trgalo pri veliki deformaciji, prav tako ugodno vpliva na okus.


Nope.

http://www.exploratorium.edu/cooking/ic...

Temperatura fermentacije pa... to je bolj kot ne mal mimo znanost. Ja ok počasna fermentacija bo tvorila manjše mehurčke kot nagla. V osnovi bo pa rezultat isti. Če bi rad pico spekel čez eno uro, pustiš testo na sobni temperaturi ali položiš na toplo, če misliš s pripravo počakati daš v hladilnik.


Nič ni mimo znanost. Fermentacija je pri nižjih temperaturah počasnejša --> mehurčki so manjši --> testo je bolj "puhasto".

Temperatura oz. hitrost fermentacije ima sicer vpliv tudi na okus, ampak v tem primeru to niti ni bistveno.

Pa še en eksperiment na temo dolžine in temperature fermentacije: https://slice.seriouseats.com/2010/09/t...

Fuks ::

Delam pico vsak teden, izpade odlična :)

Za testo:
- 4 dl moke
- 2dl kefirja
- 1 pecilni prašek
- ščep soli
- 2 žlici moke

Osebno se mi zdi da to pride dosti bolje v naavadni pečici kot pa klasično testo za krušno.

Topping:
- pelati, v katere že daš origano, žlico olivca ter čisto malo soli
- ostalo po okusu ;) se pa izogibam šunke, ker ni isto kot v krušni. Suha salama izpade pa super.

Peka 10min na 270

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

Tole z oljem si ga pihnil. Logika lepljenje glutena ni nič kaj dosti drugačna kot zamreževanje polimerov. Bolj so zamreženi, bolj so togi. Enako velja za gluten. Olje v tem primeru pomaga, da se testo ne bo trgalo pri veliki deformaciji, prav tako ugodno vpliva na okus.


Nope.

http://www.exploratorium.edu/cooking/ic...

A me ti jebeš?

As far as focaccia goes, it too is another variation on the gluten/fat story. Focaccia is traditionally a flatbread; it doesn't rise. Any oil or fat this dough contains helps inhibit the development of gluten in the dough, so the gluten doesn't develop too much as it's kneaded. Because the gluten relaxes when the dough rests, the dough has a slightly softer texture and is easier to roll or stretch to the desired flatness. The oil in the focaccia dough performs the same function as the butter does in the brioche.


Enaka zgodba kot pri polimerih. Elastomeri so šibko zamreženi polimeri, duroplasti pa močno zamreženi. Dvakrat lahko ugibaš kaj se lažje razteguje in zakaj po isti logiki NE želiš, da ti gluten popolnoma zalepi vseskupaj. Ker se ti bo testo zaradi pretogih povezav, (če si ga konkretno premesil premesil) ob vlečenju trgalo IN ELASTIČNO lezlo nazaj. TI pa moraš za vlečenje testa rahlo izboljšati viskozne lastnosti, da omogočiš dislokacije in plastično deformacijo.

JA, Reologija je kunštna.

NikolormousB je izjavil:

Temperatura fermentacije pa... to je bolj kot ne mal mimo znanost. Ja ok počasna fermentacija bo tvorila manjše mehurčke kot nagla. V osnovi bo pa rezultat isti. Če bi rad pico spekel čez eno uro, pustiš testo na sobni temperaturi ali položiš na toplo, če misliš s pripravo počakati daš v hladilnik.


Nič ni mimo znanost. Fermentacija je pri nižjih temperaturah počasnejša --> mehurčki so manjši --> testo je bolj "puhasto".

Temperatura oz. hitrost fermentacije ima sicer vpliv tudi na okus, ampak v tem primeru to niti ni bistveno.

Pa še en eksperiment na temo dolžine in temperature fermentacije: https://slice.seriouseats.com/2010/09/t...


Wat the fuck sem jaz prej razlagal? To je praktično edina razlika med počasno in hitro fermentacijo. Ostalo so nianse za tiste ki bi bili radi bolj papeški od papeža samega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Fuks je izjavil:

Delam pico vsak teden, izpade odlična :)
Za testo:
- 4 dl moke
- 2dl kefirja
- 1 pecilni prašek
- ščep soli
- 2 žlici moke


Jaz se tudi izogibam šunki, ker preveč zaduši testo in se kuha. V gostilni pa se ji izogibma, ker imajo preprosto povsod zelo zelo slabe šunke. Če že paše mesna najraje malo pancete povrhu.
*ps: kakšna enota je dcl moke + 2 žlici moke? :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

TheBlueOne je izjavil:


Za pizzo je v Italiji 00.


Imam 00 moko, cela dve vrsti (barilla in caputo, ki je zlati standard) in mi je boljša od naše. Vpije več vode, testo je mehkejše in se tudi lažje raztegne, vse to brez olja.

Machete ::

Meljem sporti domačo polnozrnato belo + piro. Mešam ca 70/30 pira/pšenica.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Linko ::

Olje NI POMEMBNO!

Ostra moka, malo soli, kvas in mrzla voda! Bolj dolgo je testo v hladilniku, bolj se vleče. Brez olja.

Testo za gibanico se tudi ne doda olja, pa se vleče, da lahko časopis bereš skozi. Pomaga pa kis.

..edino turki imajo celo znanost okoli testa za burek :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Unknown_001 ::

Linko je izjavil:

Olje NI POMEMBNO!



Pogovarjamo se o pici.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Machete ::

Točno. Olje ni pomembno. Celo škodi in naredi testo piškotasto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

No jaz sem se eden, ki ne mara olja v testu. Mi ni vsec struktura, vonj, slednje posebej, ce ni sveze. Tudi pico pecem brez olja, na moki.

@Sago, kje kupujes moko? Jaz sem sicez zadovoljen z lokalno ampak bi z veseljem poskusil deklarirano z 00.

buttcrack ::

Machete je izjavil:

Fuks je izjavil:

Delam pico vsak teden, izpade odlična :)
Za testo:
- 4 dl moke
- 2dl kefirja
- 1 pecilni prašek
- ščep soli
- 2 žlici moke


Jaz se tudi izogibam šunki, ker preveč zaduši testo in se kuha. V gostilni pa se ji izogibma, ker imajo preprosto povsod zelo zelo slabe šunke. Če že paše mesna najraje malo pancete povrhu.
*ps: kakšna enota je dcl moke + 2 žlici moke? :D

šunko flikneš gor par minut pred zaključkom peke, precej bolj kot skrita med sirom in testom, ki je skuhana in ne odda vode.

andrazr ::

Lep pozdrav vsem na forumu :)

Kot otrok sem si že sam pripravil pico in dovolite, da vam dam nekaj nasvetov.

Meni osebno je najboljše testo:
- pirina, pšenična, malo ajdove moke..uporabite moko, ki jo imate doma..
- kvas,
- zmeašam malo piva in vode, ter segrejem na približno 40 stopinj (da kvasovke v testu ponorijo),
-sol (vedno ločeno od kvasa, da kvasovke ne pomrejo)
-žlica olivnega olja.

Ali pa kupite v Eurospinu, že narejeno testo za dva evra, je tudi odlično.

Ko oblikujete pico vedno uporabite koruzno moko, da se na spodnji strani pice zažge moka ne pica.

Nadev:
-na razvaljano testo, razmažem malo olivnega olja (maščoba poudarja okus, in je pica boljša)
-Pelati, jaz osebno kuham svojo mezgo,
-origano,
-sir (kombinacija edamca, mocarele in trdega sira npr, Grana padano),
-naprej pa poljubno kar vam paše..Če je to morska pica na ponvi prepražite čebulo (prej jo posolite, da karamelizira čebula) dodate česen in morska sadeže pražite približno 2 minuti. Če je to z jurčki, naredite enako. Na koncu dodate še malo svežega peteršilja. Če je tunina, date samo tuno v olju, koruzo in svežo čebulo. Če je klasika, samo šunko itd.

Pečem jo vedno v AMC posodi ter na vrh dodam atmosfero. Prvo segrejem atmosfero in posodo, nato dam na štedilnik posodo in zgoraj atmosfero in je skoraj kot krušna peč, ker je notri več kot 300 stopinj. Pica je pečena v 2 minutah.

To je atmosfera:

Lp,

nekikr ::

Nehaj no. Če pišeš takole javno, potem tvegaš, da te kdo prebere in resno jemlje.
1. Testo iz Evrospina? Tule se pogovarjajo o pici. Taki, dobri, ne o kruhastem testu.
2. Razvaljano testo? Če bi moral izpostaviti največjo napako, ki jo amaterji delajo doma, je to, da razvaljajo testo.

Žlica ali bolje žlička olivnega olja je povsem dovolj za pico. 1dl? Madona, kaj to delate?

Unknown_001 ::

nekikr je izjavil:

Nehaj no. Če pišeš takole javno, potem tvegaš, da te kdo prebere in resno jemlje.
1. Testo iz Evrospina? Tule se pogovarjajo o pici. Taki, dobri, ne o kruhastem testu.
2. Razvaljano testo? Če bi moral izpostaviti največjo napako, ki jo amaterji delajo doma, je to, da razvaljajo testo.

Žlica ali bolje žlička olivnega olja je povsem dovolj za pico. 1dl? Madona, kaj to delate?


Dobro 0.7 dl za DVE kepici testa. Kje vidiš problem?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

TheBlueOne ::

Unknown_001 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Nehaj no. Če pišeš takole javno, potem tvegaš, da te kdo prebere in resno jemlje.
1. Testo iz Evrospina? Tule se pogovarjajo o pici. Taki, dobri, ne o kruhastem testu.
2. Razvaljano testo? Če bi moral izpostaviti največjo napako, ki jo amaterji delajo doma, je to, da razvaljajo testo.

Žlica ali bolje žlička olivnega olja je povsem dovolj za pico. 1dl? Madona, kaj to delate?


Dobro 0.7 dl za DVE kepici testa. Kje vidiš problem?


Ena velika zlica je menda 15ml. Pomeni, da si dal v eno kepo ca. 23 zlic olja, kar je vsaj 23x toliko, kot obicajno. :)

andrazr ::

nekikr je izjavil:

Nehaj no. Če pišeš takole javno, potem tvegaš, da te kdo prebere in resno jemlje.
1. Testo iz Evrospina? Tule se pogovarjajo o pici. Taki, dobri, ne o kruhastem testu.
2. Razvaljano testo? Če bi moral izpostaviti največjo napako, ki jo amaterji delajo doma, je to, da razvaljajo testo.

Žlica ali bolje žlička olivnega olja je povsem dovolj za pico. 1dl? Madona, kaj to delate?


Če nimaš časa verjemi, da je odlično testo. Načeloma pa je seveda boljše domače.
Na začetku na rahlo razvaljam testo in ga potem ročno oblikujem, tako, da je malo skorje in na sredini čisto tanka.
Se opravičujem, če je prišo do pomote.

Linko ::





To je to. Enostavno hitro in dobro!

Nič olja in valjanja

TheBlueOne ::

Linko je izjavil:





To je to. Enostavno hitro in dobro!

Nič olja in valjanja


Zame pravtako. Kul video...
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227204105 (3555) Eduardo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145396 (8602) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742136995 (57500) mailer
»

Picerije z najboljšimi picami pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25490193 (73283) korenje3
»

"Najboljša" paradižnikova omaka za pico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5625111 (22859) Vajenc

Več podobnih tem