» »

Domača pica

Domača pica

1
2
3 4 5

M.B. ::

@Furb: sam sem nabavo na plosca.si in sem zadovoljen. Smo pekli že pice gor pa kruh. Edini problem je da smo 4je in gre gor ena pica in malo traja pač da se ena za rugo štiri spečejo. Ampak pač ješ ko je pečena. Je hitreje fertig za eno pico kot brez plošče.

Potem pri Pečarstvu Horvat tudi majo pa v Fengcha trgovini tudi. Še boljše od plošče je pa baje baking steel.

Sam si večkrat na hitro naredim tudi v litoželezni ponvi pico. Ko te na hitro prime pico delat. Naredim testo iz piva. Samo testo skup daš. Vliješ v ponev malo popečeš, ta čas jo obložiš potem pa še malo v pečico daš. Ni mesenja, ni vzhajanja. Ni pa seveda isto testo, ko navadno. Sem pa zadnje čase parkrat delal brezglutensko enkrat s pecilnim na hitro pa enkrat s kvasom pa je obakrat presenetljivo dobro ratalo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Furb ::

Se bom verjetno odlocil kar za tole pri pecarstvu horvat, predvsem zato ker je debelejsa.

Potem ce prav razumem, pecico segrejes na maksimalno in pocakas da se plosca dobro segreje... Kako pa naprej? Ista temperatura? Koliko casa pecete?

reeves ::

NinjaMig21 :: danes, 20:16:45

Če imaš možnost kupi jekleno ploščo. Ima veliko večjo toplotno kapaciteto in boljšo prevodnost.

Rabiš nekaj s čim slabšo toplotno prevodnostjo, da se podlaga čim manj shladi, ko daš gor mrzlo pizzo.

Trenutno testo delam z moko T500, 1,8% sol, 0,5% kvas ter nekje 55% vode (mrzle). Mešam, na mešalec, ker nimam časa mešat 15kg moke na roke. Testo delam en do dva dni vnaprej. No, mešam vsak dan, samo včasih ostane kaj tudi 2 dni. Pečem v el. pečici na 380°C cca. 4 min.

Ponekod pa dajejo res sve i svašta v testo. Sem slišal in doživel že veliko tega. Od jajc, mleka, kisle smetane, piva, radenske pa vse do vina.
Žal v testu ni kakšne hude skrivnosti razen, da mora testo počivati.

Zelo pomembno je, da pizza ni preveč obložena. Obloga mora prepustiti paro, ki se ustvarja skozi, drugače imamo kuhano in ne pečeno pizzo. Zelo pogosta napaka v pizzerijah, je pa res, da ima kar nekaj ljudi to tudi raje.

borisk ::

doma večkrat pečeva pico, in lahko rečem da je glavno temperatura in testo.

za v pečico sem si naredil dve plošči iz 8mm debele nerjaveče pločevine, premera 330mm na kateri pečeva pice in kruh. zadnje 2-3 mesece izključno iz "kislega testa" oziroma z drožnim nastavkom. plošče dam v pečico na pica program (ventilator+vsi grelci, termostat do konca (cca 250°C) in pustim da se plošči dobro pregrejeta. pino na ploščo prestavim s pomočjo loparčka ki sem ga naredil.

kar se tiče testa je "trik" v tem, da želiš moko z visoko vsebnostjo glutena, kot je naprimer Manitoba (špar premium je dostopna vsepovsod) in dolgo mešanje ali dolgo počasno vshajanje(v hladilniku.

 malce debelejši rob, predvsem zaradi (ne)tehnike vlečenja

malce debelejši rob, predvsem zaradi (ne)tehnike vlečenja



NikolormousB ::

Rabiš nekaj s čim slabšo toplotno prevodnostjo, da se podlaga čim manj shladi, ko daš gor mrzlo pizzo.


Slaba toplotna prevodnost pomeni, da se bo pica od spodaj pekla počasneje. Testo mora dobiti vase čim več energije v kratkem času. 0,5mm debela jeklena plošča pogreta na 300 stopinj se ne ohladi bistevno ob stiku s pico, bo pa v testo dodala bistveno več toplote kot tanka plošča keramike ali šamota.

Jaz podobne rezultate kot s šamotno ploščo dobim že z uporabo običajnega pekača, ki pride s pečico (cca. 1mm pločevina).

Furb je izjavil:

Se bom verjetno odlocil kar za tole pri pecarstvu horvat, predvsem zato ker je debelejsa.

Potem ce prav razumem, pecico segrejes na maksimalno in pocakas da se plosca dobro segreje... Kako pa naprej? Ista temperatura? Koliko casa pecete?


Jaz postavim pizza stone oz. jekleno ploščo čim višje, pod žar grelec in navijem temperaturo do konca. Pustim vsaj pol ure, da se vse dobro razgreje. Potem pečem samo z zgornjimi žar grelci cca. 2 do 3 minute, odvisno od testa in obloženosti.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Kar pravi NinjaMig21 verjetno vse drzi. Sam sem si dal odrezati kos granita, da mi je sedel v mrezo, ki je prisla s stedilnikom.

Jaz postavim pizza stone oz. jekleno ploščo čim višje, pod žar grelec in navijem temperaturo do konca. Pustim vsaj pol ure, da se vse dobro razgreje. Potem pečem samo z zgornjimi žar grelci cca. 2 do 3 minute, odvisno od testa in obloženosti.


To je bil zame kljucni del, da je bila tudi zgoraj zapecena s tmnorjavimi/crnimi pegami. Kar se tice jekla, ki ga priporoca, pa me ima, da cimprej poizkusim. :)

Sem pa opazil, da se da na amazonu dobite pecice, ki se segrejejo na 350 ali celo 400 stopinj za ca. 200€.

Primer (Za to ceno sem opazil tudi mocnejse.):
https://www.amazon.de/dp/B01CV9LPQA/ref...

In pa se kamen zanjo:

https://www.amazon.de/daniplus-Brotback...

reeves ::

@NinjaMig

Slaba toplotna prevodnost pomeni, da bo snov potrebovala več časa, da izenači temperaturo z okolico. Zato se kovinsko dno ohladi veliko bolj kot šamotno in ne more oddati več toplote pizzi kot šamotno.

Sem delal že na vseh mogočih pečeh in še vedno prevladujejo tiste s šamotnim dnom.

NikolormousB ::

Slaba toplotna prevodnost pomeni, da bo snov potrebovala več časa, da izenači temperaturo z okolico.


Točno. Zaradi tega je snov z boljšo prevodnostjo boljša, ker se pica speče hitreje.

Si že delal na peči z jeklenim dnom?

reeves ::

Seveda sem delal. Na vseh kar si jih zamisliš. Tunelske, tračne, rotacijske, konvektomatih. Parnih in ventilacijskih v vseh kombinacijah. Kovinskih in šamotnih. Delam to že 22 let.
In kovinske imajo večji upad temperature ko vsajaš.

NikolormousB ::

Mogoče v piceriji, kjer imaš v krušni nekaj 10cm razgretega kamna. V domači pečici je jeklena plošča veliko boljša.

reeves ::

Šamotna obloga v pečeh za pizze je debela cca. 5cm. Nekako toliko kot ko kupiš kamen za v domačo pečico.
Si že kdaj videl peč za pizzo?
Cela peč je visoka par 10cm.

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

shadeX je izjavil:

V piceriji ga dajo v krušno peč


Nimajo vse picerije krušne peči, oz. kar velika večina jih nima.

Vse, kamor je vredno iti, jo imajo...


Dejansko že težko najdeš picerijo, ki bi imela krušno peč. Večina imajo kar navadne el. peči.

Je pa tako, da tudi iz krušne ne bo dobra, če ne bo dobro pripravljeno testo, dobri pelati, sir, šunka,

Če so šampinjoni posušeni bo slabše, kot če so sveži in namočeni.

Za dobro pico je potrebno imeti vse sestavine dobre in okusne. Ravno tako je pomembno, kakšne pelate pripravi kuhar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

harvey ::

reeves je izjavil:

Šamotna obloga v pečeh za pizze je debela cca. 5cm. Nekako toliko kot ko kupiš kamen za v domačo pečico.
Si že kdaj videl peč za pizzo?
Cela peč je visoka par 10cm.

Maš po novem tudi hispsterske izvedbe na pelete. Male in mobilne pečke Uuni, cena cca 300 EUR :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::


Za dobro pico je potrebno imeti vse sestavine dobre in okusne. Ravno tako je pomembno, kakšne pelate pripravi kuhar.

Za pico velja podobno pravilo kot za potico: Najboljša potica je tista, ki jo speče mama!

Vsaka doma narejena pica je "boljša" kot kupljena, pa čeprav je vse po standardih academije, ker si jo naredil sam, ker si jo pripravil svežo, ker točno veš, kaj si uporabil in koliko, ter jo naredil z guštom; ter potem na pico povabil punco, ženo, soseda, sosedo... in si/ste jo z veseljem pojedel(i)..Ni slabe domače pice!.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

K0l1br1 ::

Jaz sem peč za pico naredil iz ilovice, nekaj ur pred peko. 90 cm premera, cca 35 cm višine, lepa okrogla, po predpisih. Do dežja je zdržala, spodaj lepo opeke za dno, akumulirala je super, paziti ni bilo treba na nič, ker je bila instant varianta.

NikolormousB ::

reeves je izjavil:

Šamotna obloga v pečeh za pizze je debela cca. 5cm. Nekako toliko kot ko kupiš kamen za v domačo pečico.
Si že kdaj videl peč za pizzo?
Cela peč je visoka par 10cm.


Zato pice iz električnih peči niso najboljše. Prava krušna peč ima veliko večjo termalno maso. Šamot sicer pomaga, ampak jeklena plošča je bistveno boljša. V restavracijah se verjetno ne uporablja toliko, ker bi bila jeklena peč dosti dražja in nepraktična (pretežka).

Če bi bila naloga šamotne obloge izolacija, bi bilo najboljše pico postaviti na mrežo in jo dvigniti od podlage, tako bi temperatura podlage padla še najmanj.

Ampak cilj je ravno obraten. Ti želiš iz vroče podlage "potegniti" čim več toplote direktno v testo, zato rabiš material, ki ima dobro toplotno prevodnost. Rabiš seveda tudi ustrezno "termalno maso", da se podlaga ne ohladi preveč. Ampak pri jeklu s tem ni težav, sploh v domači kuhinji, kjer naenkrat spečeš 1 ali 2 pici.

Drugače pa imam tudi profesionalno električno peč. Obloga je tanka, je pa pečica precej močna (4,2KW, grelci spodaj in zgoraj, gre na 450 stopinj). Doma na jekleni plošči vseeno naredim boljšo pico.

borisk ::

še slika med peko v povezavi od zgoraj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

flood ::

eden boljših posnetkov na temo..sicer v italijanščini, ampak s podnapisi

Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

matobeli ::

Kaj ste torej sklenil, šamot ali železo? Nekaj bi si za božička omislil.

Se da to kje nabavit al je čist vseeno če dam lokalcu nardit?

A bi po tej logiki prevodnosti bil mogoče baker še boljši?

Kdo uporablja loparček?

reeves ::

@NinjaMig

Ampak ti pa res nimaš nobenih izkušenj. Če imaš doma peč za pizzo, to še ne pomeni, da imaš znanje. Ko boš na različnih pečeh spekel vsaj recimo 5000 pizz, bova pa lahko imela konstruktivno debato.
Mimogrede v pizzerijah imamo šamot samo zato ker je boljši. Teža nima s tem nobene veze. Ko se peč zmontira je pač tam kjer je. A ti misliš, da se peči po končanem šihtu v omaro pospravijo?

@Matobeli

Na eni strani imaš večino foruma, ki ima doma kamnite plošče ter pizzopeka/peka, ki zagovarjajo kamen/šamot, na drugi strani pa enega, ki ima doma peč za pizze in misli, da vse ve in zna.

Odločitev je pa tvoja.

Po NinjaMig logiki, bi še boljši bil aluminij :))

NikolormousB ::

Ja lej, če si spekel 5000 pic, že veš kaj govoriš. Žal se tvoje izkušnje ne skladajo z mojimi, s spodnjim člankom in nenazadnje s fiziko.

http://slice.seriouseats.com/2012/09/th...

A bi po tej logiki prevodnosti bil mogoče baker še boljši?


Ne, ker toplotna prevodnost ni edini faktor. Veliko vlogo igra toplotna kapaciteta. Baker ima sicer bistveno boljšo prevodnost, ampak pri istem volumnu shrani manj toplote. Poleg tega ima jeklo veliko večjo emisivnost, kar pomeni da bolj seva in speče testo "v globino", ne samo po površini. Podoben problem ima aluminij, ki ima sicer večjo prevodnost od jekla, ampak vanj lahko shraniš zelo malo energije.

Jeklo se obnese boljše kot baker, pa bistveno cenejše je. Mislim, da so tudi to primerjavo delali na serious eats.

Uglavnem, če hočeš posnemat taprave krušne peči je tvoj cilj, da v pico čim hitreje iz okolice spravič čim več energije. Tako dobiš dober "oven spring" (koliko testo zraste), lepo zapečen zunanji sloj in kratek čas pečenja, kar pomeni, da se testo ne izsuši preveč.

matobeli ::

http://www.organicauthority.com/foodie-...

Železo je drago, kamen pa je nagnjen k razpokanju. Litoželezo pa je treba vzdrževat pri višjih temperaturah.

Meni se železo vedno bolj fajn zdi :)

reeves ::

Kamen bo pokal samo, če ga na hitro shladiš. Sem že videl pametnjakoviče, ki so hoteli peč čistiti tako, da so noter zlili vodo. To se čisto drugače dela.
Je pa železo v vsakem primeru bolj obstojno.

miha1135899 ::

Jaz pa bom reku da gre tukaj predvsem za delitev, ena je domaca pica, drugo gostilniska - skupno jima je pa bolj ali manj samo to, da sta obe dobri. Kot bi primerjal dobermana cuvaja in druzinskega dobermana :) Nikdar nisem imel zelje, niti pomislil, da bi na domaci pici imel gostilnisko testo - ce mi zapase gostilniska gremo jest ven, ali jih narocim in na poti domov poberem, ce pa domaca pa izrazim zeljo doma. Domaca me se nobena ni razocarala, pa je ne jem samo pri nas doma, v gostilniskih pa opazam, ne povsod pa vseeno, cedalje bolj ''stekleno'' sunko in nezvecljiv sir...

Master_Yoda ::

Kje pa ste nabavili "lopar" za pizzo, ter koliko ste dali zanj ? Ali vam kako drugace uspe dati pizzo v vroco pecico.

Tomson ::

Če nočeš zapraviti 30-50EUR, kjer se giblje cena večina loparjev - klik, sam sem vzel tega za 16EUR (30x40cm) pa je dober ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

nekikr ::

Master_Yoda je izjavil:

Kje pa ste nabavili "lopar" za pizzo, ter koliko ste dali zanj ? Ali vam kako drugace uspe dati pizzo v vroco pecico.

Če nimaš loparja potem jo narediš na peki papirju, daš na večjo desko za rezanje in jo potem samo še "spustiš" v pečico.

matobeli ::

A je kdo delal na kamnu/železu tudi v kombinaciji z okroglim plehom? Pač navaden pleh z ravnim dnom. predvidevam da ne bi smelo bit razlik glede na to da je kovina dober prevodnik.

Mi je zelo fajn ker se lepo zelo lepo in enostavno oblikuje debelina testa ter malo debelejši rob. Pa še dimenzija mojim potrebam res lepo ustreza.

reeves ::

Trenutno jih delam na okrogli mreži brez roba, ker nimam dovolj velikega loparja, delamo pa velike pizze (fast food).
Sem pa doma že delal na pekačih (v bistvu še vedno, samo redko). Pač je dno slabše pečeno.

PALOMINO ::

Pozdrav,

mene pa zanima kako naredite omako iz pelatov - kakšen poseben/dober/enostaven recept?

Ketchupa sem se že zdavnaj naveličal...

nekikr ::

Mutti omaka za pice. Lahko jo pa narediš sam po enem izmed petih milijonov receptov na googlu. Ki so seveda vsi identični, ker je osnovna omaka pač - osnovna.

K0l1br1 ::

matobeli je izjavil:

A je kdo delal na kamnu/železu tudi v kombinaciji z okroglim plehom? Pač navaden pleh z ravnim dnom. predvidevam da ne bi smelo bit razlik glede na to da je kovina dober prevodnik.

Mi je zelo fajn ker se lepo zelo lepo in enostavno oblikuje debelina testa ter malo debelejši rob. Pa še dimenzija mojim potrebam res lepo ustreza.

Enkrat sem vtaknil plehnat pladenj za el. pečico s pico v krušno peč. Najprej ga je fajn zvilo in ovilo, od pladnje in pice ni bilo popolnoma nič.

Magic1 ::


Dodaš sol, sladkor, poper, česen, suho baziliko. S časom natreniraš količine po okusu.
Seveda bodo nekateri sedaj predlagali neke eksotične italjanske mezge, ki jih težko dobiš pri nas.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

reeves ::

Doma uporabljam Mutti.
V pizzerijah imamo pa večinoma najcenejšo vnaprej začinjeno omako.
Večina pizzerij zelo špara. Najcenejša šunka (tudi puranja se najde), najcenejša mešanica sirov ali celo sirni nadomestek.

Tako kot so rekli ostali. Mutti plus začimbe po tvojem okusu, pa ne moreš faliti.

Mihec_ ::

+1 za Mutti:)

Tarzan ::

Sem gledal tisti video, ki ga je zgoraj nekdo nalimal. Neverjetno kako sem tekom nekaj let probavanja prišel do popolnoma enake priprave testa. Edino jaz ne naredm tako debelega obroča skorje, ampak malenkost manjšega.
Drugače pa jaz ne uporabljam nobene omake a-la mutti, ampak domačo paradižnikovo mezgo - kuhani, zmleti in nekoliko zgoščeni paradižniki. Prepasirani čez cedilo, če še kak občutljivež je, mene paradajzove peške ne motijo in uporabim tudi takega.
S šunko ne kompliciram, s sirom tudi ne preveč. Glavno pri pici mi je testo. Če tu zafrkneš, se lahko še tako trudiš in ne bo iz pice nič.

Aja, poleti nanjo dajem sveže začimbe z vrta, pozimi pa suhe, ponavadi kupljene, kor domačih je komaj za sproti. :) Neverjetno je, kakšno razliko naredi uporaba svežega origana z vrta. Ni primerjave.

Kar se tiče pa temperature peke. Lahko imaš še tako dobro pico in odlično testo, ampak pri 200°C jo bo treba žgati najmanj od dvajset do 30 minut in pica ne bo niti slučajno uspela. Jaz imam možnost nastavitve na 280°C in sem bil vedno edini, ki je to stopnjo uporabljal, ostali so me samo debelo gledali. Pri tej temperaturi rabi cca. 11 do 13 minut, da je pečena. Tisto 5 minut je iz trte zvito, ali pa gre za 2 milimetrsko testo brez skorje. Takrat se sicer sir že lepo raztopi in vse skupaj začenja, testo pa sigurno ni pečeno in bo v najboljšem primeru samo sluzasto (v kontaktu s "filo") s priokusom po moki, v slabšem primeru pa še surovo.

NikolormousB ::

Kje pa ste nabavili "lopar" za pizzo, ter koliko ste dali zanj ? Ali vam kako drugace uspe dati pizzo v vroco pecico.


Jaz sem si jih par naredil sam iz 4mm vezane plošče, da imam par različnih dimenzij. Sprintan template, vbodna žaga in malo brusnega papirja pa je v 5 minutah gotovo.

A je kdo delal na kamnu/železu tudi v kombinaciji z okroglim plehom? Pač navaden pleh z ravnim dnom. predvidevam da ne bi smelo bit razlik glede na to da je kovina dober prevodnik.


Problem je, ker te plehi nimajo najbolj ravnega dna, pa hitro hih zna skrivit. Če ni dobrega stika, ni prenosa toplote.

Tisto 5 minut je iz trte zvito, ali pa gre za 2 milimetrsko testo brez skorje.


Ravno danes sem po dolgem času delal spet pico v pečici. 5mm debela železna plošča (predhodno segreta na štedilniku dobrih 250 stopinj) na čisto zgronji stopnji cca. 15cm pod stropom pečice + žar v pečici prižgan na full. V 3 minutah je pica pečena. 180g testa razvlečenega v cca. 25cm krog, 66% hidracija.

Magic1 ::

Ti pa imaš ene čudne. Mezgo imaš domačo, imaš pa komaj za sprot začimbe... Da bi jaz uporabljal le domačo mezgo, si lahko posadim njivo paradajza. Od 15 sadik paradajza mi na koncu sezone ostame mogoče za 2L mezge. Origano posajen namesto ene sadike pa ne porabim v celem letu. Pa šunka in sir ne igrasta vloge?!? Daš mogoče za 50g obojega, da se splog ne čuti?
Glede pečenja pa pečem malo čez 5min na 270°C na plošči. Debela je 3/4 centimetra.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Linko ::

Ali kdo ve kje kupit šamotno ploščo, ki je za peko pic in kruha? Poznam pečarstvo Hrovat, vendar je predaleč - Mengeš.

Še je možno dobit kje drugje? MS - MB-CE?

Matejjjjj ::

eletrična pečica brez šamotnega kamna je patetika. Mogoče mislite, da delate dobro ampak ko probate še kamen je 300% boljše. Na kamnu se pica speče v 5 minutah. Kamen pred tem ogrevate do maksimuma pečice vsaj pol ure. ker je kamen porozen (weber) obenem še posuši testo, da ga ne skuha preveč.

Matejjjjj ::

Linko je izjavil:

Ali kdo ve kje kupit šamotno ploščo, ki je za peko pic in kruha? Poznam pečarstvo Hrovat, vendar je predaleč - Mengeš.

Še je možno dobit kje drugje? MS - MB-CE?


weber, hitro jutri do merkurja... https://www.merkur.si/pribor-za-zar-web...

pico naredim na močno pomokanem kovinskem pladnju in jo nato previdno porinem na vroč kamen. peka skupaj s kovinskim pladnjem ni ok, saj je le_ta hladen in izniči učinek kamna.

Matejjjjj ::

glede mezge: zadnjih cca 5kg paradajza smo pobrali v soboto, dozorel bo 15.12. in gre v mezgo. vceraj smo skuhali 4 L novembrske mezge...norišnica, global warming se pozna vsako leto bolj. za paradajz do decembra rabiš samo streho oz plastenjak. brez škropiv

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

reeves ::

Matejjjjj je izjavil:

Linko je izjavil:

Ali kdo ve kje kupit šamotno ploščo, ki je za peko pic in kruha? Poznam pečarstvo Hrovat, vendar je predaleč - Mengeš.

Še je možno dobit kje drugje? MS - MB-CE?


weber, hitro jutri do merkurja... https://www.merkur.si/pribor-za-zar-web...

pico naredim na močno pomokanem kovinskem pladnju in jo nato previdno porinem na vroč kamen. peka skupaj s kovinskim pladnjem ni ok, saj je le_ta hladen in izniči učinek kamna.

Ni dobro imeti veliko moke. Raje uporabi manj ostre moke ali koruznega zdroba (polenta). Testo mora priti v stik s šamotom, ne rabiš še plasti moke vmes.

c3p0 ::

Matejjjjj je izjavil:

eletrična pečica brez šamotnega kamna je patetika. Mogoče mislite, da delate dobro ampak ko probate še kamen je 300% boljše. Na kamnu se pica speče v 5 minutah. Kamen pred tem ogrevate do maksimuma pečice vsaj pol ure. ker je kamen porozen (weber) obenem še posuši testo, da ga ne skuha preveč.


Kuhinjska pečica nasploh je patetika, ne more doseči prave temperature. Pizza mora bit spečena v minuti. Če ti je všeč keks/kruh rob, pa je pečica OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

radmannsdorf ::

to dosežeš če ne znaš testa za pico narediti :)

c3p0 ::

Se da korigirat s hidracijo testa, oljem, ne moreš pa priti do prave pizze, bo treba pečico naviti na 450oC, kot prvi korak :)

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

ostra moka + kvas + hladna voda + sol.
uspeh zagotovljen. točno tako kot v videu spodaj.
krušna peč ni pogoj za peko dobre pice. nažgi električno do konca in to je to. jaz sem delal v piceriji kjer smo imeli samo električno peč in so si ljudje oblizovali prste. če pa nekdo misli da je krušna peč pogoj za dobro pico, naj se pa najprej nauči narediti dobro testo :)

Tole probaj. Ne bo ti žal.

c3p0 ::

Saj ne dvomim, da je OK, ampak zame je najboljša pizza pač neapeljska in do take s pečico ne moreš.

NikolormousB ::

c3p0 je izjavil:

Se da korigirat s hidracijo testa, oljem, ne moreš pa priti do prave pizze, bo treba pečico naviti na 450oC, kot prvi korak :)


Ah, 1 minuta pa 450 stopinj ni nič, tako pečejo tisti, ki nimajo pojma. Taka pica je praktično neužitna.

Pri nas doma pečemo pico na 1400 stopinjah 15 sekund. Pa še to samo takrat, ko se mi ne da privleči ven taprave opreme. Ko pečem pico resno, v testo zamešam železne opilke in jo spečem kar z varilnim aparatom.

Unknown_001 ::

A ti kr s priborom za avtogeno švasanje pečeš?

To ni še nič. Men je vsaka sekunda pomembna in jo kar skozi plavž vržem ala frizbi varianta.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227204105 (3555) Eduardo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145396 (8602) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742136996 (57501) mailer
»

Picerije z najboljšimi picami pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25490193 (73283) korenje3
»

"Najboljša" paradižnikova omaka za pico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5625111 (22859) Vajenc

Več podobnih tem