Slo-Tech - Čeprav se je decembra lani poravnal z italijanskimi oblastmi in obljubil plačilo 527 milijonov evrov, se Amazon še ni otresel pravnih težav pri naših sosedih. Po podatkih Reutersa tožilstvo v Milanu zahteva sodni pregon evropske podružnice podjetja in štirih vodilnih menedžerjev, ker naj bi utajili za 1,2 milijarde evrov davkov.
V vseh podobnih primerih doslej je tožilstvo po sklenitvi poravnave odstopilo od kazenskega pregona ali pa je sprejelo kazensko poravnavo z obtoženimi. V tem primeru pa tožilstvo ne bo sledilo zgledu davčne uprave, ki je z izkupičkom zadovoljna, temveč je nadaljevalo predkazenski postopek. Amazon se še ni odzval, decembra pa so povedali, da bodo v primeru nadaljevanja kazenskega postopka svoje stališče branili in ostro ugovarjali.
Sodišče v Milanu bo sedaj razpisalo predobravnalni narok in nato odločilo, ali se bo postopek nadaljeval. Obtoženi so člani poslovodstva luksemburške podružnice Amazona. Tožilstvo jim očita, da so zgradili shemo prikrivanja porekla kitajskih prodajalcev, zaradi česar v Italiji ni bil plačan DDV. Gre za dogodek v letih 2019-2021, medtem ko početje v letih 2021-2024 preiskuje evropsko tožilstvo (EPPO).
Novice » Tožbe » Italijansko tožilstvo zaradi davčnih utaj zahteva sodni pregon štirih vodilnih v Amazonu
strawman ::
Trump in Musk bosta spet jokala da jim EU krši svobodo govora, čeprav ta argument nima veze.
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| » | Boeing priznal goljufijoOddelek: Novice / Tožbe | 7726 (3760) | Jazon |
| » | Meje hrambe bioloških sledi (strani: 1 2 )Oddelek: Novice / Zasebnost | 32739 (25505) | AndrejO |
| » | Tatvina - pravna pomoč (strani: 1 2 )Oddelek: Loža | 24691 (19408) | 111111111111 |
| » | Hewlett-Packard priznal podkupovanjeOddelek: Novice / Ostale najave | 8539 (7350) | AndrejO |
| » | ugrabljen mačekOddelek: Loža | 4302 (2811) | destiny |