» »

pekač za pizzo

pekač za pizzo

«
1
2 3 4

killa bee ::

Kakšen pekač za pizzo priporočatem, iz kakšnih materialov. Potrebujem za peko doma v "navadni" pečici.

m0LN4r ::

Glinen vsaj 1cm debel, pred peko da segreješ na max. C kaj ti podpira pečica.

Greš do lončarja pa ti naredi eno tako ploščo za vpečico točno po meri. Ne tega kupovat v trgovinah, ker rade počijo.

Lahko tudi na dveh ravnih strešnikih spečeš komot. Samo moraš pred tem pripravit strešnik po postopku isto, kot glineno ploščo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

killa bee ::

zakaj pa ravno glinen?
koliko časa ga je potrebno segrevati pred peko?

m0LN4r ::

Ja daš v pečico in vklopiš pečico. Segreje se istočasno, kot pečica.
Ker je peka najbolj podobna dnu v kaki industrijski elektro piza peči.

http://www.amazon.co.uk/Mason-Cash-Terr...
ali
http://www.plosca.si/index.php/uporaba

Pizza se mora dat, v vnaprej segreto pečico z vročim dnom.
Od lončarja predlagam, zato ker tista z ebaya je vprašanje kako je bila žgana in se lahko upogne ali poči, če ni bla ustrezno učrvščena.
Pa verjetno za ceno se tudi lahko zmeniš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mn ::

killa bee je izjavil:

zakaj pa ravno glinen?
koliko časa ga je potrebno segrevati pred peko?


Karkoli kar akumulira toploto. Več toplote kot akumulira, dalj časa moraš segrevati in več elektrike porabiš za brez veze, ampak bolje dela. Praviloma vklopi pečico pol ure preden začneš peko, ampak to je zelo pavšalen odgovor. Pravilen je, odvisno od tega kar boš kupil.

Kakor sem bral se priporoča ali glina ali kamen ali šamot. Pri šamotu pazi, da ima vsaj eno stran dovolj gladko. Za šamot ali glino bi moral plačati kakih 10 EUR.

RejZoR ::

Je že kdo probal namesto dolgotrajnega segrevanja uporabit funkcijo pirolize za krajši čas peke pri mnogo višji temperaturi?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mn ::

RejZoR je izjavil:

Je že kdo probal namesto dolgotrajnega segrevanja uporabit funkcijo pirolize za krajši čas peke pri mnogo višji temperaturi?


Sem bral blog nekoga, ki je predelal pečico na ta način. Menda obstaja lepa verjetnost, da ti bo počilo steklo na vratih pečice ko jo odpiraš. Jaz pirolize itak nimam.

m0LN4r ::

Pa tut razne neprimerne stvari iz pečice je treba odstrant, če imaš pirolizo vklopljeno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

koyotee ::

Kaj pa marmor?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

killa bee ::

kje bi dobil v LJ ravne strešnike, da bi najprej s tem probal?

m0LN4r ::

Portkaš knekomu na dom al vzameš z strehe :) če ma kdo dva viška.
Lahko pa kak bramac, tondach, creaton vprašaš, če ti dajo dva.
Edino pri teh stvareh se mi zdi, da moraš dat v hladno pečico, pred tem pa z vodo oprat in posušit.



Tisto zadnjo, ne kako lakirano ali betonirano varjanto.

Sigurno boš vedel kje staknit dva za probo, če malo razmisliš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

killa bee ::

tale biber bi bil taprav samo ne pozanm kakega gradbiščea kjer bi jih imeli

dzinks63 ::

Dobijo se namenski pekači za peko pic, npr.: Ernesto, Kamen za peko pizze , ...., pa tudi na furumu je bilo o tem že precej napisanega: Peka pizze

stb ::

Strešniki ponavadi niso ravno dovolj veliki za pizzo gor peči.

Ok bi lahko bile tudi keramične ploščice - tiste brez glazure, čim večje in čim debelejše. Zagotovo pa se jih da bolje zložiti eno poleg druge, ker so (za razliko od strešnikov imajo ravne robove) temu namenjene.

Nekje sem zasledil, da bi bilo dobro kamen (glino, keramiko, karkoli) zložiti tako spodaj (da nanj daš pizzo) kot zgoraj (da se razgreje in seva akumulirano toploto). Ima kdo kak info o tem? Lahko zgornjo ploščo nadomesti žar funkcija pečice?

killa bee ::

sej daš več strešnikov skupaj

killa bee ::

a je kdo kdaj probal peči pico na strešnikih ali je to samo teorija?

fosil ::

Vprašanje kako je z izločanjem kakšnih strupenih snovi iz strešnikov pri visokih temperaturah.
Tako je!

sumoborac ::

Peki papir? Jst pifo razvaljam cez peki papir pol pa z peki papirjem vpecico na resetko, tko da je pecena zgori&spodi enakomerno :)
Prid sm al pa tm ostan...

killa bee ::

@fosil ampak a niso navadni strešniki samo iz gline?

@sumoborac a brez pekača?

sumoborac ::

Ja brez pekaca. Kake pol leta nazaj sm v hoferju kupu se teflonski list k ga polozim pod peki papir drugace je nevarno da pica med resetkami dol spolzi.Hitro in enostavno, peki papir v listicih (namesto v roli, imajo jih v kiku zLo pocen), gor razvalas testo, sestavis pico po zelji, pol pa za 8-11min v pecico in fertik. Peceno pico polozim na podlago, narezm, postrezm,peki papir pa v smeti.
Prid sm al pa tm ostan...

m0LN4r ::

Pa ni testo, kot keks? Na kako debelo pa razvalaš testo?
Nazadnje, ko sva midva z mojo probala tako na nekem "gumi" pekaču je piza prišla ven trda kot keks.
To še ni bil tak problem, drugi je, da je bla posušena.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zrataj4201 ::

Za pico je pomembna moka, ki vpije več vode, Farina universalna je dobra, ali pa mešanica 60-70% ostre in 30-40% mehke.Hofer moka je dobra, iz eurospina pa ne.
Druga stvar je priprava testa.
Prav tako pa peka. V el. pečici je pogojno uspešna, ker praviloma ne dosegajo dovolj velike temperature.Zato se testo izsuši preden se speče.
El pečice so bolj primerne za peko debelejših pic z dodanim pecilnim praškom.
Je pa večinoma največod prakse.Veliko vaje in morda tudi veliko neuspehov.Vsak se mora privaditi na svojo pečico.
Res, je da sem lahko pameten, ker pečem v krušni peči, kjer je vse bolj enostavno-čeprav tudi tam potrebuješ čas, da ti popolnoma uspe.

Suho hrustljavo testo- nepravilno testo in pa preniska temperatura peči.
Glej z svetle strani, hrustljava trda pica je ameriška pica.Pa povabi prijatelje domov na ameriško pico.

...:TOMI:... ::

Tomi

killa bee ::

...:TOMI:... je izjavil:

http://seamus.blog.siol.net/2013/12/16/...

Tale pa ogreva ploščo dalj časa kot peče samo pico.

m0LN4r ::

Načeloma je vedno tako, če hočeš dobro pico.

zrataj, povej kak dolgo segrevaš pečico
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sumoborac ::

m0LN4r je izjavil:

Pa ni testo, kot keks? Na kako debelo pa razvalaš testo?
Nazadnje, ko sva midva z mojo probala tako na nekem "gumi" pekaču je piza prišla ven trda kot keks.
To še ni bil tak problem, drugi je, da je bla posušena.

Nap, ce jo predolg pustim not rata skorja suha, drugace je tiptop. Debelina od cisto tankih 3mm do ameriske pice 10mm.
Prid sm al pa tm ostan...

m0LN4r ::

Kak nardiš testo za 1cm debelo? Recept, če lahko prosim.
Nisem še delal, pa mogoče bi probal za foro z sir pa pelati only.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

Rešitev je predelan pekač G3 Ferrari (dobrih 100€ na ebayu). Moj kamen v 12 min. segreje na nekje 500°C, pizza se pa potem speče v dobri minuti. Testo je zapečeno, a še vedno mehko in ni "keksasto", kar sovražim. Skratka, kot iz krušne peči v dobri piceriji. Brez vaje seveda ne gre, prvih par pizz je čisti trial & error.

Na YT je polno video posnetkov o modifikacijah (odstranitev termostata, zamenjava grelca, regulacija moči ipd.). Zadeva seveda ni za otroke in sklerozne, saj zna biti nakup nove kuhinje kar drag.

Šmorn ::

Ne vem, kaj komplicirate s pekači. Daš testo z dodatki na prvo ravno stvar, ki zdrži največjo temperaturo pečice in daš vse skupaj v ogreto pečico. Nivo in vklop grelcev spodaj / zgoraj pa naštudiraš glede na tisto ravno stvar in tip pečice.

killa bee ::

sumoborac je izjavil:

Ja brez pekaca. Kake pol leta nazaj sm v hoferju kupu se teflonski list k ga polozim pod peki papir drugace je nevarno da pica med resetkami dol spolzi.Hitro in enostavno, peki papir v listicih (namesto v roli, imajo jih v kiku zLo pocen), gor razvalas testo, sestavis pico po zelji, pol pa za 8-11min v pecico in fertik. Peceno pico polozim na podlago, narezm, postrezm,peki papir pa v smeti.


Kakšen teflosnki listič? A kaj je narobe s peki papirjem v roli?

@Sago kakšen kamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

c3p0 ::

V G3 Ferrari pečeš na kamnu:



Oz. boljše rečeno na šamotu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

killa bee ::

ne pride vn ravno velika

c3p0 ::

Do 30cm.

tintorel ::

Kaj pa kakšna varianta male zidane pečice iz šamota, spodaj pa plin?
V Kratochwillu na kolodvorski v Ljubljani imajo "krušno" na plin.

sumoborac ::

m0LN4r je izjavil:

Kak nardiš testo za 1cm debelo? Recept, če lahko prosim.
Nisem še delal, pa mogoče bi probal za foro z sir pa pelati only.


Huh, po 20 letih delanja home made pic ... i'll try, ampak mere niso zihr.

300-350g moke (osebno zadne čase delam z belo pirino) zraven žlička soli, vmešam kar v moko.
Na sredino moke luknjo, notri nadrobim kocko kvasa, čez posujem žličko sladkorja, vročo vodo iz pipe, počakam 10 min, da se prične reakcija.

Zmešam (včasih sem to še delal na roko, zdej to naredi ročni mešalnik), dodam olje po občutku (če ga je preveč rata testo hitro piškotasto), vode kolikor je potrebno da rata testo lepo gnetljivo.

Potem pa če delam navadne tenke pice gre zadeva v vzhajanje (pokrijem z foljo za živila, da se testo ne izsuši), če delam ameriško varjanto gre pa kr na peki papir, pa razvalat in nadevat, pa potem pocaka nekih 20 min se na sobni temperaturi, potem pa v ogreto pečico. Rezultat je ponavadi 1cm debelo testo.

Sumoborac

killa bee je izjavil:

sumoborac je izjavil:

Ja brez pekaca. Kake pol leta nazaj sm v hoferju kupu se teflonski list k ga polozim pod peki papir drugace je nevarno da pica med resetkami dol spolzi.Hitro in enostavno, peki papir v listicih (namesto v roli, imajo jih v kiku zLo pocen), gor razvalas testo, sestavis pico po zelji, pol pa za 8-11min v pecico in fertik. Peceno pico polozim na podlago, narezm, postrezm,peki papir pa v smeti.


Kakšen teflosnki listič? A kaj je narobe s peki papirjem v roli?

@Sago kakšen kamen


Če pečem samo na peki papirju kr na rešetki od pečice se na vsake toliko zgodi (posebi pri tenkih in nadevanih picah), da ob robu zdrsne papir dol iz rešetk in maš potem dimljen ostanek pice, ker sir & sestavine spolzijo na dno pečice. Z Teflonskim lističem (je strukturno malce bolj "tog") se temu načelno izognem.

Nič ni narobe z peki papirjem v roli, samo meni gre na živce ga vedno rezat, alternativa so že narezani ravno na pravo dimenzijo standardnih pečic. Pač razvada :D
Prid sm al pa tm ostan...

Zgodovina sprememb…

mtp2 ::

Zadnjič sem se spomnil na šamotno opeko in šel kar nabavit v Bau... Imajo mislim da 1,5 cm debelo, in ravno prav dolgo in široko, da pride v pečico. Stestiral, testo pride super mehko, spečeš v manj kot 5 min, malo moram stestirati le kako bi lahko bilo bolj zapečeno, če bi želel... Imam pa pečico do 300 C. Cena 6 ali 8€...

killa bee ::

sem naredil pico samo na peki papirju in sem jo pekel na 250 C 10 min in je bila kot keks?

erkgheoruugh ::

Ja in? Pri taki temperaturi je 5 min čisto dovolj.

killa bee ::

problem je k sploh ne vem kdaj doseže 250 C

erkgheoruugh ::

Ponavadi imajo pečice nek prikazatelj tega, da je bila dosežena ciljna /nastavljena temperatura. (lučka ugasne, zvočni signal...)

radmannsdorf ::

ni vse samo v temperaturi. naučit se je treba nardit dobro testo, za to pa rabš občutek in sestavine(moka,voda,kvas,sol). če tega nimaš, nikoli ne bo dobre pice. če delate testo tik pred peko, ga naredite z zelo toplo vodo, če delate testo ki ga boste uporabili čez par ur, drug dan, ga naredite z ledeno vodo.
@killa bee, pečico prižgi do konca 15min prej, pa se bo ogrela do konca. več °C ima pečica, boljše je. pico itak daš pečt v vročo pečico. če pa ne veste kako je s testo, riskirajte kilo moke in eno kocko kvasa, pa naredite teso 4x po 250g. pa vsakega mal drugače. vaja dela mojstra :)
jaz sicer še nimam šamotne opeke, bo nekoč tudi ta, ampak super duper(tudi spodaj zapečeno) pico se da narediti tudi v protvanu na peki papirju, na rešetki prekriti s peki papirjem, v navadnem plehu... :)

killa bee ::

@matajur sem gledal za indikator pa nisem našel

m0LN4r ::

pa naredite teso 4x po 250g. pa vsakega mal drugače. vaja dela mojstra :)

To je še najboljše.
Narediš od mehkega pa vse do takega kvazi gumijastega. Oz. če z roko pritisneš na hlebček, se mora ta izbočit nazaj.

Sem ti rekel, da bo kot keks. Nabavi nekaj trdega in nestrupenega, pa ko se segreje, daj gor na 5minut MAX, če maš 2-3mm debelo testo.
Testo lahko daš v hladilnik pa porabiš tudi drugi dan. (oz. naj bi se dalo nasploh)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

usurp3r ::

Če smo že ravmo pri picah. Kot sir uporabljam mozarello, problem pa je ta, da spusti ogromno vode, čeprav jo ožamem, kar mi ni všeč..se da temu kako izognit, oz kakšen sir vi uporabljate na pici. Pečem pa jo v pekaču na peki papirju.

Magic1 ::

usurp3r je izjavil:

Če smo že ravmo pri picah. Kot sir uporabljam mozarello, problem pa je ta, da spusti ogromno vode, čeprav jo ožamem, kar mi ni všeč..se da temu kako izognit, oz kakšen sir vi uporabljate na pici. Pečem pa jo v pekaču na peki papirju.

V eurospinu imajo ribano mozarello, ravno prave količine za eno pico.
Magic

zrataj4201 ::

Za pico uporabi mozcarelo Bella Pizza.Je malo bolj zorjena in z manj vode.Mozarela je v bistvu skuta, ki jo daješ v vročo in mrzlo vodo izmenično in pri tem jo nekako razvlačiš.Torej je uporaba sveže mocarele enaka kot skuta, le da ima skuta še malo več vode.Drugače pa je preverjeno enak rezultat.

killa bee ::

mislim da bom moral nabaviti šamotno opeko za 6EUR v Bauhausu, ker mislim da samo s peki papirjem rezultati ne bojo preveč dobri.

Zgodovina sprememb…

suhi ::

Vaja dela mojstra. Če (še) nimaš "grifa" za testo in temperaturo svoje pečice ti tudi s šamotno opeko ne bo uspelo delat čudežev, čeprav bo rezultat seveda boljši. Bo pa nekdo, ki zadevo obvlada verjetno naredil boljšo pico samo s peki papirjem kot začetnik s šamotom.

Ste pa tudi mene zdaj nahypali s to šamotno opeko v Bauhausu, a to majo opeke prav za v pečico al je ustrezna velikost naključna? Da vem, če moram poleg vzet meter al samo rečem prodajalcu za šamotno opeko za v pečico...

NonPlusUltra ::

Čisto laično vprašnje, ker ne vem, kaj je šamotna opeka: ali se pri segrevanju na visoki temperaturi iz te opeke sproščajo kakršnekoli snovi?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

m0LN4r ::

Naj nebi bil:
Kaj je šamot?
Šamot je naraven material pridobljen iz gline. Z različnimi postopki obdelave pridobi ognjevzdržne lastnosti.


Sicer pa pred prvo uporabo upoštevaj navodila ista, kot če bi kupil glineno. Torej oprat, posušit (1-2ure), segret na max, ohladit, oprat, posušit, samo z vodo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227204119 (3569) Eduardo
»

Vprašanje za pripravo kruha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514197 (1391) Tody
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742137016 (57521) mailer
»

Kamen za žar-šotni kamen je ok?

Oddelek: Loža
362288 (1612) reeves

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22451752 (31625) bluefish

Več podobnih tem