» »

DIY PIzza...

DIY PIzza...

««
13 / 15
»»

bauci ::

Torej najprej spečeš "testo" in potem daš gor nadev in še enkrat v pečico. Vem, da je to od pečice do pečice različno ampak napiši prosim še približni čas pečenja na eni strani in drugi strani in temperaturo. Sej pol bom že s probavanjem ugotovil kaj in kako z mojo pečici. Hvala.

radmannsdorf ::

Pečeš na maksimum, pri meni je to 250°C recimo 10-15 min na vsaki strani. Testo dam v že ogreto pečico. Opazuj zapečenost testa, naj bo lepo zlatorjavo. Rajši malo več, kot malo manj. Ko je testo pečeno, lahko počakaš par minutk, da še več vode izpari, nadevaš pico in daš nazaj noter še za kakšne 10min, da se nadev zapeče. Poročaj kako ti bo ratala prosim.

K0l1br1 ::

Kaj je fora te polurne peke pice? V krušni peči je to 90 sekund, na 250 več kot 10-11 minut pica nima kaj delati, da je pečena, razen če jo obsuješ z mokrimi stvarmi....

radmannsdorf ::

kolibri, z baucijem razpravljava o:
"Sam pa zadnja leta večinoma pečem low carb pice, pri katerih naredim testo iz zucchini bučk, jajc in sira."

Zgodovina sprememb…

bauci ::

Poročam po praznikih :). Hvala za vse informacije.

bauci ::

Sem pred časom že delal nekaj podobnega s tem, da sem za "testo" uporabil melancane in sem spekel majhne pice. So bile zelo dobre.

Kvinta ::

Jaz ne vem kake pečice mate vi samo moja pri 257 peče pizzo 8min in to je to ,če je iz bele moke ,če pa je graham moka ali pšenična polnozrnata pa pečem 10min predpeka pol naložim in pečem še 13min

c3p0 ::

10+13? Tu še skoraj kak hlebec kruha zraven spečeš, ali pa vsaj buhtlje. Jaz pečem dobro minuto.

m0LN4r ::

bokibogme ce mi bo dc in me prime, nardim iz ostre eno in mojo pa porocam

Tisto z buckami pa nevem, to je za mene bolj pita s slanim nadevom xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

K0l1br1 ::

c3p0 je izjavil:

10+13? Tu še skoraj kak hlebec kruha zraven spečeš, ali pa vsaj buhtlje. Jaz pečem dobro minuto.

V čem in kaj pečeš dobro minuto?

PacificBlue ::

Iz bučk testo ni napačno, meni je ok.
Se pa strinjam, da iz ostre moke je testo veliko boljše, se lepše vleče pa tudi bolj okusno je. Ni tako trdo, je bolj krhko, crunchy in se kar topi v ustih.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Kvinta ::

c3p0 je izjavil:

10+13? Tu še skoraj kak hlebec kruha zraven spečeš, ali pa vsaj buhtlje. Jaz pečem dobro minuto.


Se opravičujem pozabo sem napisat da dam pri polnozrnati moki na 200 pa najprej testo z pelati ¸0min pol pa naloženo še 13 min tak :)

c3p0 ::

K0l1br1 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

10+13? Tu še skoraj kak hlebec kruha zraven spečeš, ali pa vsaj buhtlje. Jaz pečem dobro minuto.

V čem in kaj pečeš dobro minuto?


Jaz imam električni pekač, modificiran. Pizzo, seveda :).

Drugače pa s kakim Oonijem lahko dosežeš enako. Razmišljam o Koda 16, ko bo dejansko dobavljiv.

borisk ::

radmannsdorf je izjavil:


Sam pa zadnja leta večinoma pečem low carb pice, pri katerih naredim testo iz zucchini bučk, jajc in sira.





to ni pica, kvečjemu priloga k stejku... kar se pa tiče moke za pico, semolina ali pa manitoba iz špara se lepo obnese.

m0LN4r ::

Vam je vsec krhka grisnata pizza?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mailer ::

Tale ooni res zgleda ok ampak ne vem kako se obnese ker je na plin. Verjetno boljše rešitve ni. Kar bi spremenil bi bil vrtljiv kamen, da je ni treba obračat vsakih 15 sekund.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

harvey ::

semolina ali pa manitoba iz špara se lepo obnese

Ja to je strong kar je bilo nekaj zapisov nazaj navedeno in zamešano z ostro - strong pomeni z večjim deležem beljakovin, več glutena, bolj vlecljivo/gnetljivo.

Semolina = durum moka (farina di grano duro). Najbolj v uporabi za izdelovanje testenin.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

radmannsdorf ::

borisk, tisto na fotkah res ni pica, ampak testo za lchf pico. to pač ni klasična pica. je pa super za ljudi ki ne jedo ogljikovih hidratov.

Strong flour is made from hard wheat kernels. It's high in protein and used for baked goods that require structure. It's coarser and denser than other varieties of flour.
Prevod: Močna moka je narejena iz trdih pšeničnih jedrc. Vsebuje veliko beljakovin in se uporablja za pekovske izdelke, ki potrebujejo strukturo. Je bolj groba in gostejša od drugih sort moke.

https://www.healthline.com/nutrition/st...
 

Kvinta ::

to ni pica, kvečjemu priloga k stejku...


:)):)):))

harvey ::

radmannsdorf je izjavil:

borisk, tisto na fotkah res ni pica, ampak testo za lchf pico. to pač ni klasična pica. je pa super za ljudi ki ne jedo ogljikovih hidratov.

Strong flour is made from hard wheat kernels. It's high in protein and used for baked goods that require structure. It's coarser and denser than other varieties of flour.
Prevod: Močna moka je narejena iz trdih pšeničnih jedrc. Vsebuje veliko beljakovin in se uporablja za pekovske izdelke, ki potrebujejo strukturo. Je bolj groba in gostejša od drugih sort moke.

https://www.healthline.com/nutrition/st...
 


Groba ali fina je samo način mletja. Navadno je bolj groba, po občutku mleto med ostro in zdrobom. Imaš pa tudi te moke lahko bolj fino mlete.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

korenje3 ::

Temu tipu radmannsdorf ni jasno kaj je "strong flour". Še vedno vztraja pri svojem.

Strong flour se reče zato ker moka zaradi veliko proteinov in glutena razvije močno elastično vez (splošna moka za kruh - npr. tip 500 do 800).
Soft flour je moka, ki je obratna od te in razvije slabo elastično vez (moka tipa 00 oz tip 400 pri nas).

Torej beseda strong ali soft definira glutensko vez. Ne pa način mletja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

radmannsdorf ::

Jaz sem dal zgoraj link in prevod. Kaj te spet matra? Ni čudno da si persona non grata. :))

korenje3 ::

https://www.britannica.com/topic/strong...
https://www.bbc.co.uk/food/strong_white...
https://www.quora.com/What-is-a-strong-...
https://www.dovesfarm.co.uk/hints-tips/...

gremo limat linke, kdo jih bo več.
moram nalimat še linke od proizvajalcev moke?

Pa persona non grata sem ravno zaradi tega, ker pišem resnico. Medtem ko moderatorji po svojih nesposobnostih ocenijo da pišem bedarije mi dajajo nazive. Pač resnica boli, ene bolj druge manj.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

spelardota ::

K0l1br1 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

10+13? Tu še skoraj kak hlebec kruha zraven spečeš, ali pa vsaj buhtlje. Jaz pečem dobro minuto.

V čem in kaj pečeš dobro minuto?

Jaz v ventilacijski 4 do 5 minut.

Pa saj delate pico in ne pite.

Kvinta ::

Bom še enkrat napiso ker sme se zmoto prej 2x

Če je iz bele moke pečem pizzo pri 275 8min in to je to ,če pa je graham moka ali pšenična polnozrnata pa pečem pri na 200 10min predpeka z pelati in pol naložim ter pečem še 13min.

Kaka minuta ?

korenje3 ::

presledek je za vejico in ne pred vejico.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

K0l1br1 ::

Jaz sem naredil krušno peč iz rdečega polnega cegla. Premer 90 cm, višina 38 cm. Ampak kaj ko rabi pol metra drvi, da se segreje. V tem peči pice je poezija, 90 sekund in je narejena. Vendar je to celodnevni projekt....

Evolve ::

eni res doktorate delate iz hrane, ki je enostavna

korenje3 ::

Narediti slabo pico je lahko, narediti dobro pico je težko.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

reeves ::

reeves je izjavil:

Al ste zakomplicirali s to moko.

V Sloveniji moko označujemo po vsebnosti pepela (koliko je luščin zraven zmletih, po domače). Poznamo tipe od T400 do T1600 (pšenična seveda). Italijani isto delijo glede na pepel, ampak imajo tipe od 00 do 04. Angleži označujejo glede na vsebnost glutena. Od strong (veliko glutena) do weak (malo glutena). Pri nas te klasifikacije ne poznamo in je vsa moka strong. Nizko oz. brez glutenska moka je že na drugih oddelkih ponavadi.
Tip 00 ustreza našim tipom T400 ali T500, strong pa v bistvu velja za praktično vse tipe, ampak ker se pizza dela iz bele moke, je to zopet tip T400 ali T500.
Glede na grobost mletja poznamo mehko in ostro moko. Ostra moka se uporablja, kjer se zrak vmešava v testo (tekoča testa) ali s snegom ali s pomočjo pecilnega praška (biskviti, palačinke, sufleji,...). V pizzo se jo lahko dodaja zaradi rustikalnosti in večje hrustljavosti.

Besna Glista ::

Včeraj naredil 3 pizze. 400g Manitoba iz špara, 100g ostra moka, 350ml vode, ena vrečka suhega kvasa. Po pol ure vzhajanja razdelil na 3 dele, pustil še pol ure. Testo se je raztegnilo z lahkoto. Pečico na 275°C, 20 minut kamen iz Lidla noter in potem pizze po 7 minut v pečico in voila, bilo je ludo i nezaboravno.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Ja, tko se dela Glista! Jaz res nevem kaj dela lakho pica 23 minut v pečici....

Besna Glista ::

Mah Tody, kakor komu paše. Jaz se spomnim, ko smo bili majhni je mama pekla pico na 180 stopinj 3/4 ure najmanj. Testo debelo, ampak vseeno smo vse z veseljem pojedli. =)

bojsi ::

Besna Glista je izjavil:

Včeraj naredil 3 pizze. 400g Manitoba iz špara, 100g ostra moka, 350ml vode, ena vrečka suhega kvasa. Po pol ure vzhajanja razdelil na 3 dele, pustil še pol ure. Testo se je raztegnilo z lahkoto. Pečico na 275°C, 20 minut kamen iz Lidla noter in potem pizze po 7 minut v pečico in voila, bilo je ludo i nezaboravno.

A za dajanje v pečico na kamen in jemanje ven pa imaš kakšen loparček ali kako je to najenostavneje? Ali da kdo peki papir spodaj?

Tody ::

Jaz dam peki papir :) odkar mam kamen do pice boljse ker naredis lahko tanjse v pekaču so zmeri neki debele, pa sploh ce nimas vročine jih mores res pol ure notr matrat

Besna Glista ::

Peki papir

korenje3 ::

Pice v ponvi se kuhajo, zato testo vzhaja na sredini. Kamen pa močno absorbira vodo zato se testo na sredini ne napihne toliko.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Kvinta ::

Nizko oz. brez glutenska moka je že na drugih oddelkih ponavadi


No kateri tip je pol nizko glutenska moka ?

reeves ::

Kvinta je izjavil:

Nizko oz. brez glutenska moka je že na drugih oddelkih ponavadi


No kateri tip je pol nizko glutenska moka ?

Pri nas praviloma nobeden, ker ne označujemo moke po količini glutena. Lahko je pa v bistvu katerikoli.
Lahko rečeš, da je čisti škrob brezglutenska moka T400. Če temu dodajaš luščine, ki že same po sebi vsebujejo zelo malo glutena, dobiš nizkoglutensko moko višjega tipa.

Dejstvo pa je, da če iz kakršnega koli razloga nočeš glutena, potem se v 99% uporabi moko, ki je že po naravi brez glutena (riževa, koruzna, ajdova, sojina,...) in ne pšenično.

harvey ::

Lahko rečeš, da je čisti škrob brezglutenska moka T400

Tip moke 400 ni škrob in tudi ni brezglutenska:).

Brezglutenski je gustin (škrob) - komercialno ime. Osnova je koruza in ne pšenica.

Tip moke ti pa pove koliko pepele ostane, če moko zažgemo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

reeves ::

harvey je izjavil:

Tip moke 400 ni škrob in tudi ni brezglutenska:).

Ni. Lahko bi ji pa tako rekel, če bi iz jedra pšenice odstranil ves gluten in bi ostal samo škrob.
V teoriji.
Za moko uporabljaš samo jedro, kar ustreza tipu 400 in če odstraniš gluten pomeni, da je brezglutenska. In ko odstraniš gluten iz jedra, ostane škrob ergo škrob je brezglutenska moka T400.
OK, priznam to se čudno sliši ;((. Ampak kot pravim, v teoriji.

Drugače pa brez skrbi, vem kaj je T400 moka.

harvey ::

reeves je izjavil:

harvey je izjavil:

Tip moke 400 ni škrob in tudi ni brezglutenska:).

Ni. Lahko bi ji pa tako rekel, če bi iz jedra pšenice odstranil ves gluten in bi ostal samo škrob.
V teoriji.
Za moko uporabljaš samo jedro, kar ustreza tipu 400 in če odstraniš gluten pomeni, da je brezglutenska. In ko odstraniš gluten iz jedra, ostane škrob ergo škrob je brezglutenska moka T400.
OK, priznam to se čudno sliši ;((. Ampak kot pravim, v teoriji.

Drugače pa brez skrbi, vem kaj je T400 moka.

Saj je jasno, kaj si želel povedati, samo malo nerodno formulirano, poglej z odvzetimi beljakovinami (tam nekih 10% jih je, niso vse gluten) to zakuriš, nimaš več tipa 400, ampak manj. Zato se tako to ne poimenuje in izvaja, se pa strinjam, da imaš potem pšenično moko brez glutena.

Veš katera žitna moka ima recimo manj glutena - farina di grano arso. V zadnjem času hit, je pa star štos, pri nas jo še niso odkrili največji hipsterji. Kar je odlično, da se ta značilnost juga italije ne sfiži v njenem bistvu v kakšni gourmet pizzi ali focacci.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Magic1 ::

Danes sem naredil perfect testo. Uporabill sem 75% 00 moke in 25% pirine. Pečica na 300°C. Na koncu je mezga poslabšala celo pico, sem imel kar eno.. Drugače uporabljam polpo od mutija, ki ni slaba, ni pa nič posebnega. Pa še okus varira od serije do serije. Trenutno gledam imajo san marzzano v coolhousu, sam je 2,4€ za piksno. Imate kakšen drug dober vir v Ljubljani?
Magic

kihc ::

A je komu uspelo naredit tako testo, kot je npr. v piceriji Verace?

Ker meni s temi recepti za Napolitansko pico rata dobra pica, ampak je bolj podobna dobri "tipični" italjanski pici. Verace je pa še vedno neka druga liga. A je fora da bi moral testo dalj časa pustiti v hladilniku? Jaz naredim testo večer prej, se pravi da je v hladilniku 16h in nato še 2h na sobni temperaturi. Ali je to problem pečice (275C MAX)?
x

harvey ::

kihc je izjavil:

A je komu uspelo naredit tako testo, kot je npr. v piceriji Verace?

Ker meni s temi recepti za Napolitansko pico rata dobra pica, ampak je bolj podobna dobri "tipični" italjanski pici. Verace je pa še vedno neka druga liga. A je fora da bi moral testo dalj časa pustiti v hladilniku? Jaz naredim testo večer prej, se pravi da je v hladilniku 16h in nato še 2h na sobni temperaturi. Ali je to problem pečice (275C MAX)?

Rad bi dobil tisti 'leopardji vzorec' - vzhajanje je en del, tam imaš recimo 48 ur pa droži in pa seveda peč na višjih stopinjah. Največja pomanjkljivost je temperatura, ostalo lahko še nekako napimpaš.

Poskusi takole


Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Magic1 ::

Jaz sem bil zelo razočaran nad Verace. Nadev na pici je bil ok, testo je bil pa totalno razočaranje. Ne vem, ali imamo različne preference kakšno testo mora bit? Men je dobro, da je mehko in zelo zračno, s hrustljavo skorjo. V Veraceju pa je bilo ekstra tanko in zelo zvečljivo. Sem kar namatral čeljust, da sem jo predelal.
Magic

kihc ::

@harvey, thx, bom probal.

@Magic1 ja pač čisto drugačen tip pice, meni je dober, če sem v LJ in se mi lušta pice, grem tja (to je 2x letno). Sem pa od večih slišal, da jim ne ustreza oz. da so bili razočarani. Pač vsakemu svoje.
x

korenje3 ::

Magic1 je izjavil:

Danes sem naredil perfect testo. Uporabill sem 75% 00 moke in 25% pirine. Pečica na 300°C. Na koncu je mezga poslabšala celo pico, sem imel kar eno.. Drugače uporabljam polpo od mutija, ki ni slaba, ni pa nič posebnega. Pa še okus varira od serije do serije. Trenutno gledam imajo san marzzano v coolhousu, sam je 2,4€ za piksno. Imate kakšen drug dober vir v Ljubljani?


Natureta.
http://natureta.si/izdelki/omake/omaka-...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Nikonja ::

Ko se mi ne da zaj... z testom kupim v Sparu v CityParku tisto njihovo že narejeno testo za pico (ne tisto zapakirano zarolano) in je meni super.
Dam tisti kamen (link spodaj) v pečico za pol urce, potem kar z loparjem spustim pico na kamn in je po cca 3 minutah že fertik.
https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

Iskreno ne vem kaj ostane od sira če ga topiš već kot 10 min, ker pri pici dejansko pečeš samo testo, sir s stopi v 2 minutah.

Tody ::

Vse ok samo kamen je pregrešno drag :)
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227204123 (3573) Eduardo
»

Vprašanje za pripravo kruha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514209 (1403) Tody
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145408 (8614) MArkusPrimus

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22451752 (31625) bluefish
»

Katera zmrznjena pica? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12531123 (17296) joze67

Več podobnih tem