» »

Lds-pot v brezno

Lds-pot v brezno

«
1
2

vander ::

Ali gremo z lds res v pogubo
  • polepsalo: OwcA ()

IceIceBaby ::

JA

nodes ::

Kakor keri. ;-)

iration ::

Slovenija ja, nekateri posamezniki ne.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Sid Izprijeni ::

Seveda gremo. Tadruga partija. Večini se pa itak sanja ne, kako rakavo sranje je to ratalo.

:|
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Thomas ::

LDS bi se morala znebiti Ropa - pa bi še (nekako) šlo.

Ampak toliko časa na oblasti zmatra vsako stranko. Posebno še, če je njena oblast temeljena še na neki prejšnji večdestletni oblasti.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sid Izprijeni ::

LDS bi moral res kapitalno nekaj zasrat in to tik pred volitvami, da bi po nekem čudežu spušil in šel v opozicijo. Seveda bi se moral zgoditi še večji čudež, da bi današnja totalno zblojena opozicija zbrala toliko pameti, da bi kolikortoliko zadovoljivo krmarila ladjo po čudežni zmagi. Morda bi to LDS malo prevetrilo, najbolj nekoristne bučkote bi odpihnilo in malo bi prišli k sebi. Potem bi pa mogoče bili spet zreli za afne guncat na oblasti.

Rabijo počitek in svež pristop.
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

||_^_|| ::

Ne vem če gremo glih v pogubo..ampak všeč mi pa več ni kej preveč:)

Sid: se strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

nodes ::

Voz se pogreza v blato. LDS ga klub svoji prepričanosti vase ne bo mogla sama izvleči. Da bi vlekla v paru ji še na misel ne pride več, tako kot ne večini državljanom Slovenije.
Na skupno slabo, smo kratkih pogledov.

vander ::

ne pozabite,imperij vrača udarec

asPeteR ::

->LDS bi se morala znebiti Ropa - pa bi še (nekako) šlo.

Pa ne sam Ropa. Predvsem Ruplja! Kajti, ta Rupel je katastrofa za LDS. Solist.

Drugace pa seveda podpori LDS pada. OZ ne podpora, veca se nezadovoljstvo ljudi z LDS. Kar pa NE pomeni samo po sebi kaj dosti slabsi rezultat. Pac, po principu "lahko je se slabse".

Je pa se ena stvar. Naslednje leto = volilno leto in tudi vstop v EU. Prvo leto je vedno stresno pri vstopanju v EU, tko, da zna to tud povzrociti se vecjo nezadovoljstvo ljudi.

No, ko bo to nezadovoljstvo preseglo kriticno mejo - potem zna podpora LDS fajn pasti.

8-)

Nikita H ::

in alternativa je....

||_^_|| ::

Nikita: alternative ni..to je največji problem

Turtle ::

Je res....sigurn so pa bol ko kaki SDS ali Nova Slo.....

Ta država je pa politično itak čist sfalena

Sid Izprijeni ::

Se bojim, da bo res treba volit kake kretene a-la SDS, pa čeprav že na daleč vidim, da bojo naredil samo štalo in vse, česar se bojo dotaknil, se bo v drek spremenilo. Šok terapija...ki pa ne vem, kako je učinkovita na primeru države...

:(
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Nikita H ::

Ja res je ta prave alternative ni...Od kje pa mislte da LDS tak rezultat na zadnjih volitvah...ljudje večinoma ne voljo LDS , ampak proti drugim.

Pa še ZLSD ma tako posrano vodstvo. Drugače je kader in podmladek po mojem precej prespektiven!

Thomas ::

Edino kar je dobrega na ZLSD - je njegovo vodstvo.

Mladi forum - pa kolikor že ga je na tem forumu - je ultralevičarska katastrofa. Da tastarih partijcev ne omenjam.

Kar je dobrega v LDS sta Rupel in Kacin.

Verjetno pa še enih volitev SDS in NSi ne bosta dobila. Tiste 2008 bo dobila neka "evropska koalicija" SDS, NSi, LS in "pobeglih iz LDS". Razen da bodo verjetno še prej izredne volitve.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nikita H ::

Če postimo ob strani to "ultralevičarstvo" mladega foruma, pa je dejansko združena lista edina liberalna stranka (ne v ekonomskem smislu), predvsem kar se tiče pravic homosekusalcev ali legalizacijo marihuane če hočete.

Z vodstvom sem mislu predvsem na navezo Potrč, Pahor

Rupela je pa desnica že Itak za svojga vzela!

asPeteR ::

Thomas:

Sej te razumem da ti je Rupel vsec ... Ker je proameriski, no s tem vsekakor ni nic narobe. Narobe je pa to, da je solist(in se kaj drugega), to je pa zelo slabo.

Potem Ruplova afera z financiranjem se-ne-obstojecega faksa ... Tudi slabo. Zanj in za stranko.

Tozba, ki tece proti njemu, mu tudi ni v ponos ...

Ergo, etecera et etecera ...

Hruscev:

->Rupela je pa desnica že Itak za svojga vzela!

Dej to mal formuliraj ...

8-)

iration ::

Če Rupel zagovarja povezovalno politiko med ZDA in EU, je solist v LSD. Kaj pa, če je z vsemi ostalimi nekaj narobe, ki zagovarjajo neko novo varianto neuvrščenosti? Namreč, Slovenci smo dvotretjinsko zavrnili neuvrščenost!!!!
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

asPeteR ::

infectiphibian:

Ministrski predsednik Rop bi ti odgovoril(verjetno) takole:

"Nase stalisce je jasno. Mi vseskozi zagovovarjamo uvscenost v EU in pravtako v NATO. Oba referenduma sta pokazala pripravljenost Slovencev, da sta bili obe odlocitvi o vstopu v EU in NATO pravilni. Ne razumem vasih indicov ..."

Nikita H ::

SDS precej odkrito podpira Ruplovo politiko. Npr. za razliko od matične stranke, ki je samo opravičevala Ruplovo solažo glede vilnske izjave, ga je Janša oz SDS direktno podprla...In tako je nasploh z ruplovo zunanjo politiko - uživa podporo predvsem na desnici. Če me spomin ne vara ga je tudi Mag podprl itd.

iration ::

Pizda, sranje, ane. Sej bi še šlo, če ga ne bi na desnici podprli, pa še Mag povrhu. Dej posluš se, kakšne ven mečeš.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::

Rop bi moral odgovoriti takole: "Vlada, parlament in predsedstvo republike Slovenije trdno stoji za odločitvijo slovenskega naroda in povsem podpira Vilniuško izjavo, prav tako kot tudi zunanjega ministra. Vilniuška izjava je namreč stališče tako vlade kot tudi slovenskega naroda, kot se je jasno pokazalo ob referendumu, ki ga razumem kot zaupnico vladi in kot vzpodbudo za naprej, da se še naprej približujemo ZDA in EU in oddaljujemo od balkanskega kotla."

:D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

IceIceBaby ::

Alternative so. Praktično vse druge stranke so alternativa, že samo zato ker niso LDS. Eni in isti ljudje so na istih položajih že odkar je slovenija samostojna (pa še prej 10 let) in to ni uredu. Konkurenca more bit, tudi v politiki. Ampak dokler bodo imeli takšno podporo bo pa v Slovenije jeba.

Thomas ::

Jeba bo pa do takrat, dokler bo večina volilnega telesa mislila, da če gre LDS z oblasti - potem pa potop.

To je ostanek enopartijskega sistema in razmišljanja iz tistega časa. Ljudje so LDS sprejeli kot nekakšnega garanta kontinuitete.

Tega ni možno opravičiti, zato se demonizira opozicija. "Sej bi mi volili ne-LDS - ampak poglejte kakšni so!"

Ja kakšni pa so? Sej so že bili na oblasti, ko smo se osamosvajali.

Kaj je bil pa problem? Če realno pomislimo - nič.

Kaj je bil pa problem med njihovo zopetno nekajmesečno vladavino leta 2000?

Pravzaprav nič. Če izvzamemo pocenitev bencina ... ki so jo Mencinger&Co takoj napadli - pravzaprav nič.

Tega, da mora Slovenija stalno voziti po levem kolesu - se bo treba odvadit.

Ko recimo v Franciji levica kaže znamenja utrujenosti od vladanja, levi volilci bolj ostanejo doma. In obratno. Sej ni treba, da voliš vedno in voliš "svoje".

Tega se bo treba navadit včasih stopit nekoliko vstran - in prepustiti "nasprotnikom" iniciativo.

Če ne - smo še vedno v enopartijskem sistemu.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Imortales ::

Ja res je to neke vrste enopartijski sistem. Folk sicer ni najbolj zadovoljen z LDS, ostalim pa vseeno ne da možnosti česa zasrat. Inu tako se bo tudi nadaljevalo...
4 more years.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

Sid Izprijeni ::

Mogoče mora pa samo rak narediti, kar mu je že narediti, in bo Veliki Lutkar končal svojo predstavo, lutke pa bojo začele plesati bolj po svoje. Če je ljudstvo preveč cagavo ali nemočno, je pa rak tem manj. (franjo press)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Alexius Heristalski ::

Slabo je tudi, da ljudje rečejo: "LDS je zanič!" in gredo volit ZLSD.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Bob Rock ::

Ne, slabo je, da ljudje recejo LDS je zanic, potem pa grejo LDS volit :\

Mercier ::

Mnjah, ne pričakovat čudežev z LDS ali brez njih. Pričakujte jih, ko boste videli kaj industrije v vaši okolici.

O pomladnikih bom pa razmislil, ko se bodo spravili vsaj med sabo. (saj probajo včasih, no)

sketch ::

Thomas, za to kar ti promoviraš obstaja izraz - affirmative action. Dajmo manjšinam priložnost - pa ne zato, ker so boljše, ampak zato, da bo zgledalo, da so enakopravne.
Po enaki logiki - dajmo desnici priložnost, ne zato, ker je boljša, ampak zato, da dokažemo, da nismo več enopartijski.

Zgrešeno.

lp
s.
Adapt and overcome.

tigrr ::

izgleda, da ne bomo menjali vlade. In da se bomo pufali dokler se ne sesujejo javne vse sluzbe. zalost slovenska.

asPeteR ::

No, sej zdej je na obzorju menda nova stranka na levici ...

In streni se bojo se bolj pomesali.

:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

MadMicka ::

Mene zanima, tisti, ki se bolj spoznate na to, v kakšnem času približno računate, da bo Slovenija dosegla dno, če bo LDS ostala na oblasti?

Pod "dno" smatram pač takšno revšno in sranje kot je na Kubi, kjer še vedno vlada enostrankarski sistem.

IceIceBaby ::

sketch, v tem primeru je to dobra rešitev. LDS je v zadnjih časih že zajebala kar se zajebat da, tko da res ni več pametnega razloga zakaj nebi drugih volil. Pa naj bodo oni (stranka ki ni LDS) 4 leta na oblasti. Sigurno se bodo trudili nardit vse da bi bli ponovno izvoljeni, kar je za državljane dobro.

Micka. Če mene vprašaš ni več daleč do tja. Ok, tko kot na kubi dvomim da bo kdaj, ampak je pa že precej zafurano vse.
Tisti, ki ste doma v LJ ali bolj na gorenjskem koncu verjetno tega ne vidite toliko kot recimo mi v Zasavju ali mariborčani in prekmurci. Pri nas v Trbovljah je dejansko vsak dan ena fabrika manj, revnih (revni = nimajo za hrano) družin je zelo veliko... Glavna cesta čez mesto je takšna da rabiš terenca če hočeš živ pridit čez, po drugi strani pa so gor v eno vukojebino kjer 15km okol ni nobene hiše zgradili 2 čist novo dvopasovnico, tako da se 2 tovornaka lahko srečata na njej.

Seveda za stanje ne gre v celoti kriviti LDS (dost je kriv komunizem iz katerega se folk kar noče in noče zbudit). Ampak lahko povem primer iz naše občine. Dobili smo župana ki je sicer iz SNS, ampak namesto da bi se ubadal s strankarskimi problemi se po LJ grebe za Trbovlje kolikor lahko. Občinski svetniki iz LDS (ki imajo večino) pa so mu že v faco povedali da ga bodo ovirali kolikor bo mogoče ker ni iz taprave stranke.

kopernik ::

Jaz pa ne verjamem, da bojo druge stranke na oblasti naredile
kaj vec ali kaj manj. Sploh pa, na oblasti je tisti, ki ga ljudstvo izvoli.
Zdaj nima smisla jamrati. Na volitvah pa ne voliti LDS ali ZLSD.
Po moje je z odhodom drnovska LDS izgubila tudi zmago na
naslednjih volitvah. Ali pa vsaj ne bodo imeli tako visok procent.
Ce pa bi drnovsek ostal, bi najbrz spet dobili veliko glasov.

lp

Sid Izprijeni ::

kst,

A ni ironija? Pa lih Drni je iz Trbovelj. Boli ga patka. On je ušel, ostali pa pušite...
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

kopernik ::

ne,ne ni iz Trbovelj. Je pa res, da so revirji od nekdaj trdnjava LDS. Mogoce
se bo to spremenilo, ce ne bodo postimali tiste tlakovane ceste po sredini trbovelj. :)

lp

IceIceBaby ::

ja men se zdi da je iz zagorja drugač, ma pa neki veze tut z Trbovljami :) Pa sej v dosjeju od udbe vse piše :)

Drugač ga pa jaz čist razumem. Zasavje ma lahko razrite ceste, sej on se s Falconom okrog fura :)

leonius ::

Če postimo ob strani to "ultralevičarstvo" mladega foruma, pa je dejansko združena lista edina liberalna stranka (ne v ekonomskem smislu), predvsem kar se tiče pravic homosekusalcev ali legalizacijo marihuane če hočete.



Mladi forum je levičarska organizacija le po svoji definiciji. Ostalo pa, glede na lastne izkušnje, je vse sredina in konsenz.

Ne poznam niti enega funkcionarja mladega foruma (v naši lokalni organizaciji), ki bi kadil marihuano ali bil homoseksualec. Govorijo, da so za legalizacijo, sami pa se tega na veliko izogibajo.

Še ena nelevičarska.

Enkrat sem po nerodi vletel na žur mladega foruma in kaj so počeli? Bili so pijani, bili razdeljeni v 2 tabora;eni so pač bili primorci eni iz štajerske in se drli en na drugega češ da so primorci italijanski dreki.... No, vglavnem pogovor je potekal v čistem patriotskem, desničarskem in homofobijskem in še kakšnem -fobijskem stilu....


Še ena lepa ki se mi je vtisnila v spomin:
Pahor na nedeljskem popoldnevu pri Sašu Hribarju v oddaji Kislo jabolko. Precej se je spotil naš Borut, kot da bi hotel karkoli prikrivati in biti nenačelen.

BigWhale ::

Banzai!

Hmm, ce bi bili politiki in vladarji brez lastnine, bi morda kaj naredili za drzavo. Tako pa jih velika vecina gleda na svojo rit in se grebe za poslansko placo in poslansko penzijo... To so trdili ze hmm, grki?

Kar se pa tice nase industrije in vsaga skupaj, je pa za vecino stecajev velikih koncernov kriva prejsnja vlada... Na zalost... V tovarni z X ljudi kjer imajo vsi bolj ali manj isto placo jih ne more delat X/3 ostali pa samo denar vlecejo... In potem se je naredil en posel za rusijo, rusi niso placali ampak so v beograd tri avione pripeljali, da poravnajo dolg. Avioni so ostali tam, tovarna pa v stecaj... in takih primerov je bilo nekaj...

Obcine pa crkujejo, ker se po crkotu tovarn ljudem ni uspelo prilagoditi in bi se vedno vsi radi delali od sedmih do treh in imeli vmes pol ure za malco, pa trikrat po deset minut za kavo in se en prost izhod za 20 minut za dolocene opravke... Mentaliteta teh ljudi je se vedno precej cudna... Objokujejo socializem in kako jim je bilo takrat lepo in da smo takrat vsi imeli delo in vsi imeli place...

Dandanes bo vsaka vlada imela tezko delo da bo ljudem te stvari vcepila v glavo (ceprav se ze recimo da deset let trudijo), je pa res da pa lahko marsikaj naredijo zato, da se te ljudi drugace usmeri in se jim da druge moznosti. Medtem ko drzava drvi v propad, stranke modrujejo, drzavljani pa jamrajo, kako gre vse v propad, da bi pa kdo kaj konkretnega storil, mu pa ne pride na misel. Tipicna slovenskost... Zakaj bi jaz to pocel, ce sosed ne... ... oz ce ima sosed nov avto moram jaz imeti dva... Bleeh...

O svoji drzavi imamo pa vsi vecinoma precej slabo mnenje... Dasiravno ne maram americanov in njihovega patriotizma ampak samo delcek le tega bi precej spremenil stvari... :)

IceIceBaby ::

bigwhale,

pri nas je problem ker se za poslanske plače niti ne grebejo. Večini je že nekaj normalnega da sedi v parlamentu, in da bodo na naslednjih volitvah izvoljeni. To je problem. Če bi se res grebli za plače potem bi se potrudli in nardili kej dobrega.
To je tko. Če vsak za svojo rit poskrbi majo tut drugi nekaj od tega.

Btw...se strinjam da malo patriotizma nebi škodilo. Tisto kar majo v USA je pretirano, ampak vsaj nasproti drugim državam bi se lahko pokazali kot enotni in zadovoljni sami s sabo.
Amapk tko pač je. Posledice komunizma se bodo čutle še precej časa. 50 letnega zatiranja se ne da kr tko iz glav ljudi ven zbit.

MadMicka ::

50 let zatiranja??

Mogoče 50 let političnega zatiranja. Sedaj se zatiranje nadaljuje. Tokrat ne več politično zatiranje, temveč ekonomsko zatiranje delavcev (mnogokaterega) ter zatiranje revežev.

Vsaka plat ima dva obraza!

iration ::

Micka, torej je bilo 50 let političnega zatiranja in obenem gospodarskega razcveta, ja?

Spomin pa tak.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

MadMicka ::

Kdo je kakšen gospodarski razcvet omenjal? Dej, nauč se brat.

iration ::

Mogoče 50 let političnega zatiranja. Sedaj se zatiranje nadaljuje. Tokrat ne več politično zatiranje, temveč ekonomsko zatiranje delavcev (mnogokaterega) ter zatiranje revežev.

Tole zgoraj direktno sugerira, da v 50 letih socializma ni bilo ekonomskega zatiranja delavcev. Ali pač?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

MadMicka ::

V prejšnem sistemu se pravice delavcev še zdaleč (razlika je blazna) niso kršile tako kot sedaj. Še kaj?

iration ::

Ni bilo kaj kršiti :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

IceIceBaby ::

MadMicka, sam da se delavske pravice ne kršijo a ne ? Jebesh to če se vse ostale.

Komunisti so učili: Kapitalizem je izkoriščanje človeka po človeku. V komunizmo je ravno obratno.

Btw...maš v mislih kakšno konkretno kršitev pravic delavcev ? Trdiš da je sedanji sistem krivičen do kogar koli ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borut Pahor

Oddelek: Problemi človeštva
435736 (4003) T-h-o-r
»

Rezultati državnozborskih volitev 2004 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
49027357 (17396) iration

Še en način kje uporabiti WD 40 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
54824260 (16309) Caligula
»

Rupel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1438777 (6640) drejc
»

10 let LDS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1127879 (5983) BigWhale

Več podobnih tem