» »

Še en način kje uporabiti WD 40

Še en način kje uporabiti WD 40

««
8 / 11
»»

Caligula ::

Jah, ce ta opozicija ne zmaga letos, se zna zgodit, da do naslednjih volitev pride na sceno kaka spodobna garnitura opozicijskih osebkov, ki bi bla sposobna razturit trenutno vodilno stranko. To bi blo fajn. Ker trenutna opozicija zalostno zaudarja.

Trenutna vlada le malo manj, bi blo pa fajn, ce bi meli koga, ki bi zaudarjal manj pa bi bil sposoben ekonomsko politiki se naprej spodobno furati.

Trenutni opoziciji tega krmila nebi prepustil niti za minuto.

Kar se tice koal srece:
Tocno tko!
WTF!

Olajuwon ::

caligula:
Padaš na standardno finto, ki ti jo polagajo mediji (itak se dobro ve, da 90% medijev je v lasti LDS in rdečih kapitalistov), da sicer LDS ni najbolj popolna, ampak vseeno boljša od (fašistične) opozicije. To so standardni propagandni triki, ki so na široko obrazloženi na moderne politische propaganda od Goebbelsa. Ne se tolažit... enako boš razmišljal tudi čez 4 leta, zate kdor bo v opoziciji ne bo nikoli nihče sposoben, ker itak mediji, ti bodo za vsakega novonastalega zvezdnika iz opozicije pošteno nablatili. Tko da na koncu si boš vedno v utehi in si na vse možne načine razlagal kako je kdo nesposoben in da je še vedno vredno voliti le koalicijo (Lds-Zlsd).

Kako lepo je za vlade, kadar ljudstvo ne razmišlja ... Adolf Hitler
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

depresija ::

problem sds-a je da so vedno furali premalo populistične kampanije
raziskave so kazale, da sds voli večinoma višje izobraženo prebivalstvo, najbrž so se letos tolko ponižali in šli med ljudi (to kar je sicer kučanova specialiteta)
kolo sreče je pač ena kmečka bedna finta sam folk je kar navdušen (bolj kot nad eldeesovskimi dolgočasnimi stojnicami in njihovim avtobusom, ki se ustavi za par minutk in šiba naprej)
umetnost politične propagande je, da počadi pridejo do ljudi
in to z dobrimi plakati, avtobusi, bleščečimi nasmehi, orglicami ali kolesom sreče

pa še cinični ldsovski japiji jih bodo lahko do nezavesti zasmehovali da imajo bedno kampanijo
torej smo vsi zadovoljni ne?

B_Marley ::

Tudi jaz zaenkrat ne vidim resitve v opoziciji. Ze za dobrobit demokratične države je dobro da se vsakih toliko casa menja oblast, ampak opozicija me ni prepričala.

Mislim da se je jasno pokazalo leta 2000, ko so po 3eh mesecih Bajukove vlade (spomnim se kiksa z eksternimi preverjanji znanja, pa mislim da veliko zamenjav...), LDSovci zmagali z visoko prednostjo.

Olajuwon: Ne se tolazit...vsaka 4 leta bos videl ubožčke iz opozicije, ki jih blatijo na televiziji (pa prisluskujejo jim?) zarotniki LDS, ki so vsepovsod okoli...:\
She is electric. Can i be electric too?

borchi ::

depresija, a resno misliš al si samo troll?
l'jga

Ciho ::

Včeraj je bilo res zanimivo soočenje Vajgl Rupel, a imel sem občutek da so na POP-u pustili Vajglu da pove vse, medtem ko so Rupla konstantno prekinjali. Se motim? Po moje da ne!

perci ::

Kokr bi ze rad videl, da bi bilo obratno, je Vajgl pojedu Rupla za malco. Ni tok slab tale Vajgl. Nisem pa čutil nobene pristranskosti pop-tvja.

Soon ::

Ciho
Se strinjam.
Itak je znano, da so mediji na strani LDSa.
Lp

Ciho ::

Nekak tko je da se opazi samo če res pozorno spremljaš. Se strinjam s tem da je Rupel dajal občasno neumne odgovore, občasno ko se je zbral pa je vrnil Vajglu. In to se je zgodilo takrat ko so mu pustili dokončati. Vajgl je imel (tak občutek) ves čas nekoliko več besede, novinar mu je pustil več svobode. Kasneje se je isto dogajalo pri Jelinčiču in Podobniku, ko je Jelinčič imel praktično ves čas glavno besedo, Podobnika pa so ves čas prekinjali. Očitno se oblast res boji opozicije, da že Jelinčiča uporablja proti opoziciji.

perci ::

Očitno se oblast res boji opozicije, da že Jelinčiča uporablja proti opoziciji.
To si pa tko povedal, kot da se to letos prvič dogaja.

Sej vsi vemo kako je z Jelinčičem. Cel cajt kurca po vladi, ko je pa treba odločilen glas dat, jo pa podpre. Kinnda dvolično, ne?

Pa kokr je pa tip nemaren lažnivec, ni pa po mojem noben. Model je po mojem že sebe prepričal, da govori resnico, ker laže full prepričljivo. Sam sej tko verjetno je - če lažeš v vsakem drugem stavku, se počasi navadiš.

Caligula ::

Olajuwon, ne se bat zame-ne podlegam medijem. Slovenskih prakticno ne spremljam, ce pa ze berem nase, pa berem v glavnem ekonomske pa tuje teme :D

Poznam precej osebkov z ene in druge opcije. Mnenje je osebno in nima veze z mediji ali tem kaj bi si kdo sam zelel, da bi si o njih mislil.

In se enkrat-ko gre za ekonomijo in sposobnost spodobnega upravljanja z njo, dobim mravljince, ce pomislim , da bi to usmerjala prav ta opozicija. Naj se gre politkiko kdorkoli. Samo z ekonomijo se pa ne more vsak oblasti zeljan papek igrat.

perci ::

Zgleda, da tale Kaligula misli, da bi Janša kar sebe postavil za financ ministra :D. Bajuk je pa ocitno preslab ekonomist zate, ane. Sicer ga je zarad njegovih sposobnosti tut Drnovšek vabil v vlado, ampak to ni pomembno.

Res ne vem, zakaj bi predsednik vlade vabil v vlado ekonomista, ki se ne spozna na ekonomijo.

Jah, verjetno je to jasno samo Kaliguli. Pa mogoče Neronu :D.

borchi ::

perci: če nekdo gospodarskemu ministru (sicer iz druge opcije) smrtno resno razlaga take neumnosti, potem človek MORA podvomit, da bo znal izbrat prave ljudi za prava mesta, ne? lahko bi bil sicer to samo predvolilni stunt, kar bi bilo ok, če ne bi bila opozicija na smrt užaljena, ko jim je pozicija to vrgla pod nos.

vajgl vs. rupl: stvar sploh ni mogla bit drugačna (rezultat je bil 1:1 oz. kar nepopularnih 0:0), ker med njunima pogledoma na stvari ni nobene razlike. razen tega, da je rupl zelo samovšečen, vajgl pa rahlo chicken (ima prevelik rešpekt pred ruplom). edino pri tistem sta se zakačila, ko je nekak ruplu padlo v vodo tisto o tem kako je vajgla mogu "iz dreka vlačit".
l'jga

borchi ::

a pol resno mislite, da drži lds pištolo na glavi večini novinarjev?
l'jga

Ciho ::

Sej teli ekonomisti v vladi so super sposobni. So tolk velik naredil. Tko da najbolj da do smrti opravljajo svoje delo, drugih sposobnih pa v Sloveniji sploh ni. Pa programa opozicija tud nima, seveda takega ki bi ponujal svoje rešitve, pa tko al tko bojo vse kar so LDS do sedaj naredili, uničili z svojim delom. Zakaj bi jih potem sploh volil. Če je tko super a ne? :\

Ciho ::

Borchi, tko skrajni zagovorniki opozicije nismo, da bi si sploh mislili da LDS drži pištolo novinarjem v glavo. Sploh pomislimo ne na to. Je pa moja mami novinarka pri Delu in imam informacije iz prve roke. Pač se moraš držati politike časopisne hiše, ali pa ne boš pisal z anjih. Logično a ne? Ona ima sicer srečo da piše kulturo, tko da nima takih problemov.

borchi ::

ciho: tisto vprašanje o novinarjih je bilo to kar je bilo, vprašanje! tako, da če maš informacije iz prve roke, povej! verjetno še marsikoga zanima.

glede prejšnjega posta pa, ne vem ali si se pozno pridružil tej temi, tu se vrtimo okrog tega, da opozicija nekam ljubosumno skriva svoje dobre rešitve. zakaj ne morejo prit s pametnimi idejami in zmagat s tem programom? zakaj morajo vložit neumno interpelacijo in zakaj vlada v senci ne dela?

a se bojijo, da bi bile njihove rešitve preveč podobne sedanjim? in bi vsi "vlada je zlobna" "argumenti" padli v vodo? ne vem! rupl piska isto kot vajgl? zdej pa ne vem a je to samo deviacija al se bo izkazalo za pravilo? js jim dam takoj možnost, samo naj ne nardijo, da bom kupil mačka v žaklju. kr na tem žaklju zaenkrat piše "neumen maček v žaklju".
l'jga

Ciho ::

Glede novinarjev sem povedal več kot dovolj, kaj več si niti ne upam, da nebi komu škodil.
Sem pa prebral večino postov v tej temi in bolj kot ne dobil občutek da gre pogovor v smeri vsega kar se dogaja v tem predvolilnem času, koga voliti in kdo je v čem boljši.
Tudi slučajno pa nisem dobil občutka da bi opozicija skrivala svoje ideje glede na to da so programi javni in da so na soočenjih ponavadi bolj konkretni odgovori opozicijskih predstavnikov kot koalicijskih.

borchi ::

torej je pištola! slabo, slabo....

aha, pol te pa konkretno vprašam, kaj so bili konkretni predlogi, da postanemo "nova slovaška zgodba o uspehu" ki so jo konkretno navedli za primer boljšega vodenja države? v ekonomskem smislu.
l'jga

Ciho ::

Kaj so mislili z slovaško, ker tega nisem slišal, za program npr. stranke SDS si lahko prebereš na njihovi strani, je preveč obširen da bi ga celega lepil v to temo v to temo, lahko pa si prebereš le del:
...
GOSPODARSTVO

Odbor za gospodarstvo ugotavlja, da je za uspešen gospodarski razvoj potrebno ukiniti državni intervencionizem, opredeliti elemente in dejavnike za pospeševanje dolgoročne gospodarske rasti, ki bo večja kot je povprečna stopnja v Evropski uniji in povečati učinkovitost slovenskega gospodarstva ter njegovo konkurenčnost. Slovenija se, podobno kot večina držav Evropske unije, nahaja na razpotju med tradicionalno-industrijsko družbo in družbo znanja, inovativnosti in konkurenčnosti, kar je cilj Evropske unije v okviru Lizbonske strategije. Brez pospešene gospodarske rasti ne bo mogoče ohranjevati dosežene ravni pravic in možnosti državljanov na področjih, ki so bistvene za socialno ravnotežje v družbi

Odbor za gospodarstvo nadalje ugotavlja, da je v zvezi s ciljem vzpodbujanja tehnološkega razvoja, nujno potrebno prestrukturiranje proračuna v smeri, ki bo zagotavljalo tehnološko prestrukturiranje in dolgoročno rast in sicer je potrebno postopoma zviševati delež izdatkov, namenjenih za raziskave in razvoj iz sedanjih 1,5% na 3,5% BDP do leta 2013. Ta proces je možno vzpodbuditi preko davčnih olajšav podjetjem za sodelovanje z univerzami in uvajanjem novih visoko tehnološko zahtevnih procesov in proizvodov. Spodbujanje tehnološkega prestrukturiranje in dolgoročne rasti je lahko javno finančno vzdržno le, če bo temu sledila učinkovita racionalizacija javnih financ ob predpostavki sočasnega postopnega izvajanja socialnih reform in ob upoštevanju jasnih razvojnih prioritet.

Odbor za gospodarstvo ocenjuje, da je za uspešno izvedbo uvodoma naštetih ciljev potrebno:

Na področju podjetniškega okolja

1.

povečati vlogo malih in srednje velikih podjetij v zborničnem sistemu,

2.

spremeniti predpise tako, da bo ustanavljanje podjetij enostavnejše in hitrejše,

3.

sprejeti ukrepe za izboljšanje zagotavljanja lokacij za nova podjetja v posebnih conah pod ugodnimi pogoji.

4.

poenostaviti sistem poročanja podjetij za potrebe statistike in javnih evidenc s ciljem večje preglednosti in racionalnosti.

Na področju kapitalskega trga

5.

sprejeti ukrepe za zmanjšanje državnega vpliva v bančnem sistemu,

6.

izvesti postopen umik države iz gospodarstva in ob tem posebno pozornost nameniti KAD in SOD,

7.

sprejeti ukrepe za ustanovitev zasebnih skladov za financiranje inovativnosti in ustvariti primerne pogoje, s katerimi bomo privabili ustrezne tuje finančne institucije, ki delujejo na področju vzpodbujanja inovativnosti,

8.

v okviru reforme davčnega sistema zagotoviti davčne olajšave za inovativno podjetništvo,

9.

sprejeti ukrepe, s katerimi bomo vzpodbudili obseg tujih vlaganj v Sloveniji.

Na področju dela in zaposlovanja

10.

sprejeti ukrepe za povečano mobilnost delovne sile in odpravo trenutnih ovir, ter pri tem upoštevati izkušnje uspešnejših držav članic Evropske unije,

11.

sprejeti ukrepe za večjo odprtost trga delovne sile za ljudi z visoko stopnjo izobrazbe in izkušnjami iz mednarodnega okolja,

12.

sprejeti ukrepe za načrtno dvigovanje kvalifikacijske ravni zaposlenih in ukrepe za stimulacijo permanentnega izobraževanja zaposlenih,

13.

v dogovoru s socialnimi partnerji sprejeti izhodišča oziroma sistemske rešitve za postopno povišanje plač in pri tem upoštevati specifični položaj v posameznih panogah ter njihove načrte za razvoj.

Na področju povečevanja gospodarske učinkovitosti - človeški kapital

14.

omogočiti večjo fleksibilnost v načrtovanju izobraževalnih programov, ustanov in novih šol, še zlasti visokošolskih zavodov, tako javnih kot zasebnih in doseči njihovo boljšo povezanost z gospodarstvom,

15.

omogočiti hiter prodor novih idej v naš visokošolski sistem. Ker se te prenašajo z ustreznimi predavatelji, je treba omogočati in spodbujati vključevanje tujih predavateljev na naše visokošolske ustanove, konkurenco med šolami in predavatelji ter ustrezno dopolniti sistem habilitacij,

16.

dvigniti kvalitetno raven naših visokošolskih ustanov in jih po odličnosti primerjati s sorodnimi ustanovami drugod po svetu. To jih bo naredilo zanimive tudi za tuje študente,

17.

sprejeti ukrepe ekonomskega motiviranja študentov za hitrejše in kvalitetnejše zaključevanje študija na področjih, kjer so zaposlitvene možnosti večje, s čimer bi premaknili strukturo študentske populacije proti deficitarnim poklicem.

Na področju povečevanja gospodarske učinkovitosti - povezovanjem med raziskovalno sfero in gospodarstvom

18.

vzpodbujati ustanavljanje skladov rizičnega kapitala in z drugimi spodbudami za inovativna podjetja povečevati ekonomski interes za dosežke raziskav,

19.

omogočiti in materialno spodbujati sodelovanje domačih raziskovalnih ustanov na mednarodnih projektih ter pri tem uporabiti mehanizme Evropske unije,

20.

nuditi spodbude za ustanavljanje novih raziskovalnih centrov v Sloveniji, če so vezani na industrijo ali posamezne industrijske veje in jih financira industrija. Te spodbude so lahko vezane na dodeljevanje naročil iz javnih sredstev, sofinanciranje mladih raziskovalcev, možnosti za praktično delo v okviru podiplomskega izobraževanja, sodelovanja z (novimi) visokošolskimi ustanovami in podobno.

Na področju javnih financ

21.

pripraviti petletni program zmanjševanja javne porabe in povečane učinkovitosti javne uprave ter ga začeti izvajati takoj,

22.

reformirati davčni sistem tako, da bo zmanjšana obremenitev prejemkov iz dela,

23.

reformirati sisteme socialnih transferjev tako, da jih bodo deležni socialno šibkejši ob doslednem upoštevanju kriterijev,

24.

reformirati javno upravo na način, ki na naj vodi v povečano odgovornost javnih uslužbencev, povečuje njihovo produktivnost in racionalnost zaposlovanja.

Na področju pravnega okolja

25.

proučiti in izboljšati pravni sistemski okvir za delovanje malih in srednje velikih podjetij,

26.

pri izvajanju pravnega reda zagotoviti njegovo izvajanje neodvisno od dnevne politike vlade,

27.

izvesti deregulacijo na področju gospodarstva.

Na področju javne infrastrukture

28.

nadaljevati začeto privatizacijo javne infrastrukture, vendar se je pri tem potrebno izogniti pastem privatnih monopolov.
...

Sem pa za firbec obiskal stra LDS-a pa ga nisem zasledil. Mogoče sem spregledal...
Aja, razlagaj si pištolo po svoje, če želiš, gre pa bolj v smislu, da izgubiš službo in te zaj... pri iskanju druge.

OwcA ::

Glede na to, da prideš pri LDS-u do programa v enem kliku, človeka obide dvom v tvojo objektivnost.
Saj ne, da bi bil velik zagovornik LDS, ampak dvomiti v to, da kakšna stranka v času predvolilnega boja ne bi objavljala svojega programa na vsakem koraku, je nekoliko naivno, ali pa močno zaslepljeno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Phil ::

Kaj so mislili z slovaško, ker tega nisem slišal...

Janša bi se pri reformiranju naše kokoške rad zgledoval po podobnih reformah na Slovaškem. Le tam so tako (AFAIK) precej pospešili gospodarsko rast, hkrati pa so se(žal) povečale socialne razllike in padla socialna raven.
LP

borchi ::

ciho: kaj so mislili s slovaško? nimam pojma? sm mislu, da mi boš ti povedal. blo pa je v tem smislu, da v sloveniji ne znamo, naj si pogledamo slovaško. ampak to sem jaz tut slišal samo na forumu, pa lahko da je kdo to mal priredil, da bi se mu boljš izšlo pri kakem neumnem argumentiranju.

hmmm, zanimivo, pri preletu programa SDS se mi ni niti pri eni točki dvignila obrv. nobenega presežka. ne rečem, da je lds veliko boljša ampak zaradi mene so lahko to tudi prepisali naslove poglavij iz lds-ovega programa. no, resnici na ljubo ima lds mal bolj razdelano in še kako številko tu in tam noter. in to je ta lds, ki je nesposobna in utrujena od vladanja. kaj je potem sds? pa 600 strokovnjakov pri njih čaka v vrsti!

sj js tut nisem mislu, da te počijo, če ne pišeš tako kot oni hočejo. mi je pa mal čudno, da je bla taka gonja proti opozicijskemu predlogu, da bi se opoziciji dekretno moralo odrediti medijski prostor. gonjo s strani novinarjev!!! ker so zgleda novinarji pri političnih in gospodarskih temah pod hudim pritiskom, je žalostno da jim ne dajejo podpore tisti, ki pišejo kulturo in šport, ane? ja, sj vem, je treba za svojo varno službico poskrbet! tut js bi tako naredu.
l'jga

Ciho ::

Ja Owca, maš prav, spregledal, že v prejšnjem postu pa sem napisal da sem pogledal bol na hitro. Torej se opravičujem za svojo zaslepljenost.

Ciho ::

Kot jest vem je LDS program objavil pred kakšnim tednom (sem se malo bolj pripravil, glede na to da me je Owca tako zbodel), klele je link, SDS pa je svoj program predstavila kot prva stranka v Sloveniji že nekaj časa nazaj: link
Tko da prepisovanje odpade, upam da sem s tem tudi pokazal da program pri opoziciji obstaja, če pa so ga zmožni saj delno uresničiti, pa bomo videli (upam) po zmagi na volitvah.

Olajuwon ::

Olajuwon: Ne se tolazit...vsaka 4 leta bos videl ubožčke iz opozicije, ki jih blatijo na televiziji (pa prisluskujejo jim?) zarotniki LDS, ki so vsepovsod okoli...

Mediji so itak v lasti LDS-a... a misliš, da bodo blatili koalicijo? LDS in rdeči kapitalisti imajo interes (in to v končni fazi niti ne skrivajo), da se stvari v Sloveniji ne spremenijo. Za LDS-om je močan ekonomski lobi (Forum 21), ki se jim zelo dobro godi. V primeru morebitne zamenjave oblasti bi se do temeljev pretresli nomenklaturni krogi. Jasno je, da za vsako ceno preko medijev potem manipulirajo ljudstvo (Delo, Dnevnik in Tošev raziskovalni inštitut so na prvem mestu). To so dejstva. Ne pozabit, da je sam Kučan reku, da se javno mnenje lahko ustvari. A ne počenja to, ravno Toš z njegovimi anketami (z njegovimi jasno manipulativnimi rezultati) ?
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

Phil ::

- Mediji so itak v lasti LDS-a...
- ljudstvo ne razmišlja...
- (vlada) preko medijev potem manipulirajo ljudstvo
- vlada uporablja Jelinčiča proti opoziciji
- ...

Dejstva? Ne zame bolj slaba opravičila opozicije za lastno nesposobnost.
Velika napaka opozicije se mi zdi tudi nepredstavitev kandidatov za ministre. Zakaj tako skrivajo svoje strokovnjake? OK Janša bo predsednik vlade, Bajuk finančni minister, kaj pa ostali?

problem sds-a je da so vedno furali premalo populistične kampanije
Eh niti ni res. Poglej recimo kako je pušila SLS (kmečka stranka) na volitvah za evropski parlament.

Caligula ::

Perci-jaz se strinjam s tabo-Najuk je IZJEMEN ekonomist :D
Mene popolnoma preprioca vsakic ko zacne kar nekaj lapat in nastevat ekonomske floskule :D

Pa te stvari, ki tam pisejo pa nasploh v programih. Te stvari so brez ekonomske vrednosti. Nic ne pise kako bodo do cesa prisli.
To je pol tko kot bi napisal.

Treba zmanjsat brezposelnos
Treba zmanjsat socialne razlike
Treba dat ljudem visje place
Treba posadit rozice,...

Skratka kot pismo bozicku.
Koga briga lapanje.

Direkt nacrte za vse kako do cesa pridt, na vseh nivojih, specifika....

pol se pa splaca sploh govort o zadevah.

borchi ::

ciho: popravi me, če se motim (tole govorim čisto po spominu). sds je pred časom obtožila lds, da je vladna strategija razvoja Slovenije predstavljena v juniju pravzaprav lds-ovski volilni program spisan na davkoplačevalske stroške. a zdej jim pa očitajo, da niso meli dovolj zgodaj volilnega programa narejenega?
l'jga

perci ::

Perci-jaz se strinjam s tabo-Najuk je IZJEMEN ekonomist

Ne, ne, on ni - ti si. Jasno kot beli dan >:D. Ce verjames.

Caligula ::

Ne, ne, jaz sem skromen. :D Bajuk pa je ja. >:D

perci ::

Ne, ne, jaz sem skromen.
Si hotel reči, da ti si sicer boljši ekonomist kot on, ampak tega raje ne govoriš naokoli, ane :D.

Luka Percic ::

"Perci-jaz se strinjam s tabo-Najuk je IZJEMEN ekonomist
Mene popolnoma preprioca vsakic ko zacne kar nekaj lapat in nastevat ekonomske floskule "


A jih lahko par nastejes?
Bajukovih floksul namreč.

Caligula ::

Si jih ne zapomnem. Ko jih zacne nastevat zacnem stet muhe. :D
Pa itak nabija tja v tri dni v tistem stilu, ki sem ga zgoraj opisal.

Pac mesa zrak.

Thomas ::

Sej LDS niti ni tko slaba, kot so švoh njenih zagovornikov argumenti.

Moja malenkost bi jo boljš dosti boljš branil - samo ne bom. Čas bo da se poslovijo od oblasti. Letos ali 2008.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

"Si jih ne zapomnem. Ko jih zacne nastevat zacnem stet muhe.
Pa itak nabija tja v tri dni v tistem stilu, ki sem ga zgoraj opisal.

Pac mesa zrak.
"

Visoko kvalitetna argumentacija, visoko kvalificiranega ekonomista!

A tako malo so vredne tvoje besede?

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Za Bajuka se pa ze ne bomo pretegovali. >:D

OwcA ::

Pridni bodite.

Prosim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

borchi ::

Moja malenkost bi jo boljš dosti boljš branil - samo ne bom.

:-)))

sam a si predstavljate kolk v k**** je opozicija, če je še thomas z vsemi akrobacijami ne more dobr zagovarjat ;-)
l'jga

M-man ::

Ali lahko zagovorniki Bajuka poveste, kaj je ta velecenjeni ekonomist sploh pametnega povedal.

Njegovo sposobnost lahko ocenim la na ta način, da očitno razume, da je bila dejavnost LDS-a na ekonomskem področju odlična in je raje pošiljal v boj Janša, ki je vedno znova presenečal z neumnosmi (sklicevanje na absolutna števila, primerjave s Slovaško). Vendar je sigurno sodeloval pri pisanju interpelacije, kjer pa ni pokazal svoje dvomljive strokovnosti. Napadalne izjave o dolgu države, netransparentnosti itd. pa so bile tako ali tako le zavajanje nevednega ljudstva
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Luka Percic ::

"Napadalne izjave o dolgu države, netransparentnosti itd. pa so bile tako ali tako le zavajanje nevednega ljudstva"

V čem so bile zavajanje?

Če se nemotim je bil pri zunanjem dolgu očitek, da je EU vodil drugačno evidenco našega zunanjega dolga, kot smo ga mi. Seveda je bil tisti v EU višji.

Caligula ::

Da se jaz omejim recimo na del o Slovaski. To je pac populisticno klamfanje, ker je vsem ekonomistom jasno, da so se Slovaki in ostali v regiji hudo zadolzevali in ob tem tudi ze razprodali vse pomembne firme tujcem pa nimajo nic od tega. Mi se nismo sli brezglavo zadolzevat pa tudi pod ceno nismo se nic prodali tako da gre pri tovrstnih zadevah za nabijanje za tisti del volilcev, ki se na ekonomijo zal ne spozna.

Nabijat o transparentnosti je pa itak ena butasta brezvzena floskula. Kaj pa ni transparentno?
Kaj pa je Bajuk kdaj naredil transparentnega in kaj bi naredil za pomanjkanje transparentnosti.

Sploh glede na to ,da je med vsemi strankami pri predvolilni kampaniji le njegova omenjena kot stranka, ki se je financirala najbolj netransparentno...

Skratka kar nekaj.

Naj pove kaj konkretnega. Pravemu ekonomistu ni treba stresati nekih neotipljivih floskul in zavajati. Naj pove konkretne primere in kako bi jih sam resil in se javno zaveze h taksni resitvi kot jo opisuje v primeru ,da pac zmagajo,...

Kar je manj je nateg, izguba casa in nevredno izvolitve. Naj razlozi zakaj in kako je boljsi pa bo, ce bo prepricljiv. Mene kot ekonomist ne preprica pa se politiko na najbolj brezvzenih nivojih se gre. Ze to ,da gre zavajat s stvarmi, je znak, da ocitno ni substance.

M-man ::

Zavajanja v zvezi z dolgom so bila nekaj v smislu (sem ga poslušal pa ne vem kaj je želel dokazati), da vlada prikazuje napačne podatke ljudem in tudi EU. Kljub temu, da Eurostat sam zbira podatke in sam opravi revizijo, podatki pa kažejo, da je dolg še daleč pod 60% BDP, je Bajuk malo pokombiniral, zbral vse dolgove (mnoge od njih omenjena institucija pri proučevanju ne zajema) in dokazoval, da smo že pri 60%.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Luka Percic ::

Ja, vlada dolga stanovanjskega sklada ni zajela. Čigav je tisti dolgo potem?

M-man ::

Bistvo je, da ga Eurostat ni upošteval. Potem je pa povsem vseeno kolikšen je. Ne more Bajuk kar enostavno pokombinirati določila EU in svojih izračunov. Kriteriji, ki jih postavlja Unija se upoštevajo na podlagi Eurostatovih podatkov in ne po lastni presoji.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Ciho ::

Borchi: Torej, jaz sem pogledal kdaj je izšel volilni program SDS, kdaj pa je izšel volilni program LDS in ugotovil da je bil volilni program SDS-a napisan veliko prej kot LDS-ov (glede na tvojo izjavo da SDS prepisuje od LDS-a). Zdaj pa ne vem kaj naj si mislim Borchi, torej je tvoja trditev da je res da je LDS dobil volilni program na davkoplačevalske stroške, saj naj bi bil program SDS enak LDS-ovim, ki naj bi bil prepisan iz vladne strategije?

borchi ::

borchi je napisal:

ne rečem, da je lds veliko boljša ampak zaradi mene so lahko to tudi prepisali naslove poglavij iz lds-ovega programa.

ciho:

glede na tvojo izjavo da SDS prepisuje od LDS-a

ne vem, od kod ti ideja, da sem reku, da je SDS prepisal program od LDS-a? če nisi zapopadel, sem v tistem postu (iz katerega sem tu prilepu zgornji stavek) rekel, da ni nobenega presežka od SDS-a. še manj, njihov program je kot je že nekdo reku, kot pismo božičku. ni na veliko (če smo pošteni sploh ni) razdelano, kako in kaj. kot da bi iz kakega programa vzel samo naslove poglavij.

tako da, ne podtikaj mi nekaj kar nisem reku, ok?

Zdaj pa ne vem kaj naj si mislim Borchi, torej je tvoja trditev da je res da je LDS dobil volilni program na davkoplačevalske stroške, saj naj bi bil program SDS enak LDS-ovim, ki naj bi bil prepisan iz vladne strategije?

misli si, da je janša brezveze piskal, da je SDS spet izigrana, ker nima s kom tekmovat, ker nima LDS volilnega programa, če je pa nekaj tednov prej piskal, da je LDS do volilnega programa prišla na račun davkoplačevalcev (z vladno strategijo razvoja). zaradi mene lahko govori eno, ne pa oboje. se mogoče znaš ne strinjat? lahko ti pa prilepim linke do obeh piskanj, čeprav mislim, da si to že prebral na tvoji priljubljeni strani.
l'jga

Ciho ::

Borchi, se opravičujem za podtikanje, ki ni bilo namerno, a tako sem razumel to izjavo (...prepisali naslove poglavij...), gre se mi bolj za debato kot neko obračunavanje. Torej oprosti.
Aja, pa www.sds.si ni moja priljubljena stran, tolk o podtikanju.

borchi ::

gre se mi bolj za debato kot neko obračunavanje. Torej oprosti.

ni problema! tut js ne obračunavam. sam naj bo tisto kar napišemo čim bolj točno, ne?

Aja, pa www.sds.si ni moja priljubljena stran, tolk o podtikanju.

fair enough :8)
l'jga

gpg ::

Borchi, mene zanimajo te povezave, da vidim, če navajaš točno. Mogoče še povezava, kjer se govori o 600 strokovnjakih, ki se jih SDS-u tako rado naprej meče.

Jaz programa nisem prebral, sem pa na mobisuxovemu forumu povzel nekaj bolj ali manj konkretnih stvari iz primerjave Strategije razvoja in Programa za prihodnost.
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prigode in nezgode nove vlade (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
905953 (4571) Ziga Dolhar
»

Rezultati državnozborskih volitev 2004 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
49027366 (17405) iration
»

Rupel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1438780 (6643) drejc
»

10 let LDS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1127883 (5987) BigWhale
»

Lds-pot v brezno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
745210 (4108) Thomas

Več podobnih tem