» »

Trenja - DŽAMIJA:)??

Trenja - DŽAMIJA:)??

««
9 / 13
»»

Dr Evil ::

Jih dosti poznam,ki so hodli k verouku z 7 leti in imajo verne starše pa zato niso danes nič bolj verni kot kakšen filozof.To pa govorim za krščansko vero.Islam pa je druga zgodba.Ker to ni le religija ampak kultura,politika itd.

Poldi112 ::

>ampak mi nikogar ne zatiramo. prej bomo postali njihovi tlacani.

Saj tudi Avstrijci ne zatirajo Slovencev. Samo hocejo iztrebit golazen, glede na to da se razmnozuje kot mrces in Avstrijci postajajo nasi tlacani.

>Islam pa je druga zgodba.Ker to ni le religija ampak kultura,politika itd.

Aha, krscanstvo je pa samo religija ali kako?

Dr Evil ::

Yup.

Cel napredek sveta je izšel iz krščanske Evrope.Tako so se tudi razvile človekove pravice.Predstavljal si svet brez Evrope.8-O

Dr_M ::

Poldi112: ti bi kr use pobil ane. no...jest jih nebi, ampak bi jim pa onemogocu, da bi ksne neumnosti delal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

Dr_M
Nekako se mi zdi, da je ravno obratno.
Ce pa slucajno nisi dojel tistega, kar sem napisal za avstrijce, sem pa samo tvoj pogled prenesel v sosednjo drzavo, da bi ti mogoce lazje razumel, kaj ti hocem dopovedat. Ker veliko lazje je opraviciti in razvrednotiti krivico, ce jo delas, kot ce ti je storjena.

Gandalfar ::

Dr Evil: evropa si sploh nicesar ni iz vzhoda sposodila, ane?

Dr Evil ::

Katerega prosim?

Poldi112 ::

>Yup.
Cel napredek sveta je izšel iz krščanske Evrope.Tako so se tudi razvile človekove pravice.Predstavljal si svet brez Evrope.

Yup kaj ?
Krscanstvo ni imelo veliko zveze s cloveskimi pravicami. Vec jih je umrlo za posledicami sirjenja krscanstva kot katerekoli vere.
In svet brez Evrope (oz. vpliva (nasilja) zahoda) so za marsikoga lepe sanje. Ampak se zbudijo v nocno moro.

Dr_M ::

Poldi112: iz mojih postov ni razvidno da se hocem nekoga znebit, samo omejit njihove namere. iz tvojih pa je lepo razvidno, da res hoces da avstrijci kr pobijejo manjsine ki zivijo tam. pa ne rect da ni res, brez izgovorov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

> Vec jih je umrlo za posledicami sirjenja krscanstva kot katerekoli vere.

Maš kakšen vir za ta podatek?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

Krscanstvo ni imelo veliko zveze s cloveskimi pravicami. Vec jih je umrlo za posledicami sirjenja krscanstva kot katerekoli vere.

preteklost je bila res taka. zdej je pa islam tak ratu. in ne, ne zivimo vec v preteklosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr Evil ::

Poldi112
Aha, krscanstvo je pa samo religija ali kako?

Yup kaj ?
Krscanstvo ni imelo veliko zveze s cloveskimi pravicami. Vec jih je umrlo za posledicami sirjenja krscanstva kot katerekoli vere.
In svet brez Evrope (oz. vpliva (nasilja) zahoda) so za marsikoga lepe sanje. Ampak se zbudijo v nocno moro


Najprej trdiš,da je krščanstvo ne vem kaj vse zakrivilo.Potem pa trdiš ,da ni imelo vpliva na stvari,ki so se zgodile?:\

attackiko ::

Aja, pa upam da niste pozabili na veselico po vstopu v EU, kjer bodo meje bolj odprte.. in ko(će?) se pridruži še Turčija, bomo kmalu imeli obvezne rute v šolah :D

Kaj nas čaka že vemo, ker se isto dogaja v VB in Nemčiji - kup terorističnih celic in džamij, ki učijo nestrpnost. Slej ko prej bomo morali sprejet tudi kak protiteroristični zakon, ki bo dovoljeval pripor ljudi brez kakih trdnih dokazov.

Dr Evil ::

Mi pa res ni jasno kako lahko postane Turčija čalanice EU.A ni tako,da mora država bit najprej v Evropi?

Poldi112 ::

> Poldi112: iz mojih postov ni razvidno da se hocem nekoga znebit, samo omejit njihove namere. iz tvojih pa je lepo razvidno, da res hoces da avstrijci kr pobijejo manjsine ki zivijo tam. pa ne rect da ni res, brez izgovorov

A se kdo drug ni razumel, kaj sem hotel povedat ? Ker ce je samo Dr_M tako slep, potem se mi niti ne da se enkrat razlagati?

>ajprej trdiš,da je krščanstvo ne vem kaj vse zakrivilo.Potem pa trdiš ,da ni imelo vpliva na stvari,ki so se zgodile?

Aja ? Bo treba bolj natancno brat. Seveda je imelo krscanstvo vpliv. Ampak ne na razvoj clovekovih pravic. Prej obratno. Mislim, da si ti trdil, da je krscanstvo samo religija (ce nisi jemljem nazaj)

Thomas ::

Tale edikt o verski toleranci, ki je potem postal pravica do svobode veroizpovedi, bo treba omejit. Prepoved nekaterih kultov, nimaš kej!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Dr Evil, tudi Japonska lahko postane članica EU. Ne vem že točno kje in kdaj so mel neke teste o poznavanju EU in eden izmed vprašanj, na katerega je marikdo narobe odgovoril, je bil ravno ta, ali lahko postane neveropska država članica EU.

Dr Evil ::

Valjda,da je imelo vpliv na človekove pravice.Poznaš 10 zapovedi?Medtem piše ne ubijaj,ne kradi,ne laži, itd.
Praviš,da so čarovnice zažigali?
Pred kakim letom sem gledal na slo2 dokumentarec o inkviziciji.Res je narobe,da so ubijali in s tem sami grešili.Ampak .Cerkev je zagrešila manj kot 50 umorov.Medtem pa so po Evropi kjer ni bilo inkvizicije zažigali po več tisoč "čarovnic".Čarovnica pa spada v poganski mit in nima veze z krščanstvom.Ti bi kar vse zločine naprtil cerkvi al kaj?Vera ni kriva,če so nekateri v njenem imenu grešili.

V Bibliji piše ne ubijaj.V koranu piše ubij nevernike.Za mene je to velika razlika8-)

Dr_M ::

Poldi112: no pol se ocitno ne razumeva najbolje. ti tut nisi ravno najbols posteku mojih postov. mogoce morva pa oba ocala nabavt :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

Dr_M
Jaz ocala ze imam, moram pa priznat da jih pred racunalnikom ne uporabljam.

Dr Evil
>Praviš,da so čarovnice zažigali?
Tega nisem rekel :)

>V Bibliji piše ne ubijaj.V koranu piše ubij nevernike.Za mene je to velika razlika.

V Bibliji pise Oko za oko, zob za zob. V Koranu pise Ljubi boga. Tudi to je razlika, se ti ne zdi.

>Vera ni kriva,če so nekateri v njenem imenu grešili.
Tocno tako. Zakaj potem za islam to ne velja? Jaz dajem rkc tu kot protiutez samo zato, ker za njo nekateri ne upostevajo enakih pravil, kot za ostale veroizpovedi.

>Cerkev je zagrešila manj kot 50 umorov.
A tist ducat krizarskih vojn je imel tako malo zrtev ? Ali tisto ne steje kot umor, ampak spreobrnitev ?

Thomas
Linkov nisem sel iskat, pac enkrat sem naletel na ta podatek, ki se mi je zdel precej logicen, glede na to, kako se je rkc razsirila. Si pa dobrodosel da mi s svojim linkom pokazes nasprotno.

Gandalfar ::

Aja, pa upam da niste pozabili na veselico po vstopu v EU, kjer bodo meje bolj odprte.. in ko(će?) se pridruži še Turčija, bomo kmalu imeli obvezne rute v šolah


Haloo!?? Od kje tebi to.. edino kar bi bilo je da bi v turciji manj rut nosili.


Tudi pri nas ne vidim zakaj ne bi smeli imeti islamske cerkve. A te kdo sili, da hodis vanjo, ce ti ni vsec se jo izogibaj tako kot krscanske in protestanstke in budisticne ...

Ce te pa kdo dejansko bo silil potem je pa to stvar policije, ki te ima, da te zasciti in da poskrbi, da doloceni ljudje ne bodo nadlegovali mimoidocih. Torej imamo mehanizme, ki preprecujejo abuse s strani islamistov.

Ali se morda bojis, da bo preveliki kolicini ljudi postal islam vsec in bo RKC izgubila nadzor? Ali tega, da jih bomo naenkrat sprejeli medse in ugotovili, da so cisto normalni ljudje, ki se drugace oblacijo in imajo malce drugacno kulturo a v osnovni so se vedno ljudje in ne neki hudicevi odposlanci. Mja .. hud udarec za ksenofobijo.

Zgodovina sprememb…

attackiko ::

Haloo!?? Od kje tebi to.. edino kar bi bilo je da bi v turciji manj rut nosili.


Ja seveda, tako kot vse turkinje odložijo rute, ko se preselijo v Nemčijo..

Ali tega, da jih bomo naenkrat sprejeli medse in ugotovili, da so cisto normalni ljudje, ki se drugace oblacijo in imajo malce drugacno kulturo a v osnovni so se vedno ljudje in ne neki hudicevi odposlanci.


Malo si poglej kaj se dogaja po svetu. Ne pravijo zaman, da so "meje islama krvave". Kjer so muslimani v neki državi v večini, zatirajo manjšino (Indonezija, Malezija, Pakistan, Saudska arabija .. itd.). Kjer pa so v manjšini pa terorizirajo večino (Filipini, Indija, Kitajska, Tajska.. itd.). Pa tudi Samuel Huntington ni kr en kmečki poba, ki čveka v tri dni.

Pa kar se tiče bosanskih muslimanov - v zadnjem Spieglu piše, da je že vsak stoti bosanski musliman radikalni wahabijec. Zanimiv je tudi prispevek Izetbegoviča, ki je pred vojno pisaril tekste tipa "ne more biti mirnega sožitja med islamom in neislamskimi institucijami".

Gandalfar ::

Ja seveda, tako kot vse turkinje odložijo rute, ko se preselijo v Nemčijo..


Pa so zato rute obvezne v nemskih solah?

Daedalus ::

Načeloma nimam pa nič proti džamiji, dokler bo njenim obiskovalcem in vzdrževalcem jasno, kaj lahko pridigajo da ne bojo prišli v navzkriž z našimi zakomi. Če se pa to zgodi --> pol pa vse odgovorne v zapor za dooolgo časa. Pa bo že ostale srečala pamet.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

l_jst ::

Ce pa slucajno nisi dojel tistega, kar sem napisal za avstrijce, sem pa samo tvoj pogled prenesel v sosednjo drzavo, da bi ti mogoce lazje razumel, kaj ti hocem dopovedat. Ker veliko lazje je opraviciti in razvrednotiti krivico, ce jo delas, kot ce ti je storjena.


Oh ja Eni pa niste zgodovinskih učbenikov odprl tut v svojem življenju nikol. Torej, da ti nekako razložim razliko med muslimani v SLO in SLO v AU. Torej Slovenci živimo na Koroškem že odkar smo mel tam v 6 stol. svojo državo Karantanijo. Nato som prišli Avstrici (Germani) Mal se je pomešal vendar ostalo večinoma slovensko vse do konca 1. svetovne vojne, ko smo to ozemlje izgubil.
Torej od muslimanov so pa k nm najprej udiral Turki, ki pa se pri ns niso ustavlal in naseljeval oz. kar se jih je so jih pa temeljito nagnal usaj do Bosne, kjer pa so se naselil. In iz Bosne so v skupni Jugoslaviji prišli k nam in v zadnjem času kot ilegalni oz. nekateri kot legalni priseljenci iz drugih muslimanskih držav.
Torej slovenci od 1. svetovne več niso v isti državi kot ostali slovenci. Muslimani pa so v Sloveniji šele od 2 svetovne vojne dalje in s tem izemljem kulturno zgodovinsko niso povezani.

Pa so zato rute obvezne v nemskih solah?

Ne niso. Pa tut v Slovenskih ne bojo vse dokler zarad natalitete ne bo njih usaj recimo 40% . Pr 50% al pa več pa ti kr sanji, da bo tvoja punca/žena/hčerka/mama,... lahko po cesti hodila brez rute in nezakrita. Mogoče se boš takrt zamislu kaj si pisu po forumih. Al je pretežko tut usaj mal predvidt kako gre naprej po iskušnah iz preteklosti in drugih držav oz iz primerov drugih narodnosti, ki so pridobivale na številčnosti.

Ce te pa kdo dejansko bo silil potem je pa to stvar policije, ki te ima, da te zasciti in da poskrbi, da doloceni ljudje ne bodo nadlegovali mimoidocih. Torej imamo mehanizme, ki preprecujejo abuse s strani islamistov.

Polcija ma pa itq preveč dela sama s sabo. Ja sej vem so uspešni se število prijav manjša. Sam poznam folk k ve kdo jim je spizdiu mobo pa pač ne bo prjavu, ker ve, da bo isku zobe okol, če bo prjavu.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Gandalfar ::

Ne niso. Pa tut v Slovenskih ne bojo vse dokler zarad natalitete ne bo njih usaj recimo 40% . Pr 50% al pa več pa ti kr sanji, da bo tvoja punca/žena/hčerka/mama,... lahko po cesti hodila brez rute in nezakrita. Mogoče se boš takrt zamislu kaj si pisu po forumih. Al je pretežko tut usaj mal predvidt kako gre naprej po iskušnah iz preteklosti in drugih držav oz iz primerov drugih narodnosti, ki so pridobivale na številčnosti.


In izumrtje slovencev bos resil tako, da se bos zaprl znotraj svoje drzavice in ne bos nikogar ne notr ne ven spustu? Torej imas cez cas 1mio slovencev in 1mio turkov. To pac ni vec manjsina, ce se mi kot narod nismo sposobni obdrzat .. a ni pol logicno, da bo prevzel nek uspesnejsi narod? Ce jih bo toliko bodo itaq prsli notr, ker bo nas vedno manj. Itaq bomo pa pol sami od sebe izumrl pri takih crnih napovedih.

Se zmeraj ne vem zakaj ne bi smeli siriti kulturnih obzorij in se zapirat od zunanjega sveta.


Polcija ma pa itq preveč dela sama s sabo. Ja sej vem so uspešni se število prijav manjša. Sam poznam folk k ve kdo jim je spizdiu mobo pa pač ne bo prjavu, ker ve, da bo isku zobe okol, če bo prjavu.


To ni problem te debate. Ce je policija uspesna potem lahko racunam na njeno pomoc, ce me bodo manjsine ogrozale. Ce ne morem potem pa itaq ne vidim smisla zakaj jo sploh imamo in ne hodimo vsi naokoli po cesti s pistolo in dvema nozema?

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Muslimani pa so v Sloveniji šele od 2 svetovne vojne dalje in s tem izemljem kulturno zgodovinsko niso povezani.


In cist kaj ima to veze z njihovo pravico do mošeje ? In ce jutri pride 500 pripadnikov neke vere, kaj jim bos rekel: Fantje, pocakite 400 let pa boste imeli pravico do templja ?

Poldi112 ::

Pa kar se tiče bosanskih muslimanov - v zadnjem Spieglu piše, da je že vsak stoti bosanski musliman radikalni wahabijec.


Kar vsak stoti. A ni to grozno.
Leta 2002 je bilo v slo 77.218 obravnavanih kaznivih dejanj. Dejansko jih je bilo verjetno se precej vec. Zdaj si pa zracunaj.

Al je pretežko tut usaj mal predvidt kako gre naprej po iskušnah iz preteklosti in drugih držav oz iz primerov drugih narodnosti, ki so pridobivale na številčnosti


Pr 50% al pa več pa ti kr sanji, da bo tvoja punca/žena/hčerka/mama,... lahko po cesti hodila brez rute in nezakrita.


Glede na to da se spoznas na zgodovino, bi te prosil, da mi povezes svoja zgornja dva citata. Ker sploh ta drugi se mi zdi kar smesen (oz. zalosten, glede na tvojo paranoicnost, zaradi katere verjetno ne mores spati)

Dr Evil ::

Poldi112 tebi se islam dopade meni in kr nekaj drugim pa ne.
Zaradi mene naj imajo đamijo.Samo ko bo sranje ga boš ti in podbno misleči spucali.

l_jst ::

In izumrtje slovencev bos resil tako, da se bos zaprl znotraj svoje drzavice in ne bos nikogar ne notr ne ven spustu? Torej imas cez cas 1mio slovencev in 1mio turkov. To pac ni vec manjsina, ce se mi kot narod nismo sposobni obdrzat .. a ni pol logicno, da bo prevzel nek uspesnejsi narod? Ce jih bo toliko bodo itaq prsli notr, ker bo nas vedno manj. Itaq bomo pa pol sami od sebe izumrl pri takih crnih napovedih.


Np, če bi se število obojih zmanjševal kot bi se mogl (zato, ker je na Zemlji preveč ljudi). Sicr je tle ceu odgovor mal offtopic sam bom useen odgovoru. In, da bi jih blo zmeri tolk kolkr jih je proti slovencem bi reku takoj jim postavde đamijo pa en ornk turen, da bo lahko mujezin dol pridigou (oz. klicou vernike k molitvi)


Al je pretežko tut usaj mal predvidt kako gre naprej po iskušnah iz preteklosti in drugih držav oz iz primerov drugih narodnosti, ki so pridobivale na številčnosti


usi k so njihovi starši prhajal v Jugoslaviji v Slovenijo zarad boljšega standarda itd. No od teh sm že slišu zahteve, da pa valda morjo usi Slovenci znt govort po njihovo in da njim res ni treba glih znt slovenščine, ker sej so skor v večini. Pa mal si poglej v Evropo v kšno Nemčijo naprimer.


Pr 50% al pa več pa ti kr sanji, da bo tvoja punca/žena/hčerka/mama,... lahko po cesti hodila brez rute in nezakrita.

No povej mi eno državo kjer je muslimanov več kot 50% in folk po cestah ne hod zakrit. Kjer so drugi ateisti in kjer nemuslimani v času molitve lahko delajo kar hočejo, kjer velja svoboda govora in tiska (usaj tolk kolkr je je v Evropi). Ja use muslimanske turistične države so na turističnih predelih precej blizu tega, da ljudi pustijo namer in da pustijo tut prekrške korana. In še to zato ker ke pridejo turisti. Drgač se pa tut turistom priporoča, da se mal prilagodijo državi v kero grejo, da ne pride do problemov.

Zaradi mene naj imajo đamijo.Samo ko bo sranje ga boš ti in podbno misleči spucali.

Motš se. Če bo sranje bomo usi v sranju in bo sranje za vse.

Pa sej đamija na obrobju Ljubljane sploh ni problem problem je, če se notr ne bo učiu mal zmodificiran (do drugih kultur bl strpen) islam, ker potem pa tut, če je sam na usakih 10k en fanatik to pomen v tem trenutku 4 fanatike. Po Muftijevih izjavah sodeč je pa on eden izmed bolj zadrgnjenih muslimanov v SLO in se mi pač nezdi primeren, da mu zdej postavmo đamijo, da bo lahko svojo nestrpnost šeru naprej. Rabjo kšno vodstvo bl primerno za bivanje v multikulturni državi.


oz. zalosten, glede na tvojo paranoicnost, zaradi katere verjetno ne mores spati)


Np ne zato. U bistvu mah zavoljo volilnih glasov in politične propagande zajebite use. Boli me itq gre svet v pogubo. Sam upam, da bom še umru v dokaj svobodnem svetu pol kako gre naprej mi je pa useen.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Barakuda1 ::

Bi proso vse sodelujoče za komstruktivno, predvsem pa kultivirano debato.

Hvala

attackiko ::

Kar vsak stoti. A ni to grozno.


Za WTC podret je bilo samo 19 wahabijev zadost. To niso ljudje, ki bi kradli torbice.

Barakuda1 ::

Kakšne veze pa ima to z izgradnjo đamije.:|

Očitno bo potrebno to temo res zaklenit, če mislite temo zlorabit za neke povsem druge diskusije.

Poldi112 ::

Poldi112 tebi se islam dopade meni in kr nekaj drugim pa ne.


Ne da se mi dopade, samo tezko prenasam te predsodke.

No od teh sm že slišu zahteve, da pa valda morjo usi Slovenci znt govort po njihovo in da njim res ni treba glih znt slovenščine, ker sej so skor v večini. Pa mal si poglej v Evropo v kšno Nemčijo naprimer.


Pa se ti zdi da moras res znati po njihovo govorit ? In ne vem kaj naj bi videl v Nemciji. Pac, s svojimi govorijo svoj jezik, na delovnem mestu pa nemscino.

No povej mi eno državo kjer je muslimanov več kot 50% in folk po cestah ne hod zakrit.


No, povej mi eno, kjer so priseljenci dosegli 50% in se je to zgodilo. Logicno, da v islamskih drzavah veljajo islamski obicaji.

Pa sej đamija na obrobju Ljubljane sploh ni problem problem je, če se notr ne bo učiu mal zmodificiran (do drugih kultur bl strpen) islam


Kaj bodo ucili ne vem. Sem bil pa leta v nasi cerkvi (rkc) in na verouku in tudi njihov pogled ni ravno najbolj strpen do drugih religij. Pa s tem ne mislim, da hujskajo, ampak dajejo obcutek, da so ostali manjvredni. Po njihovo pac zivijo v zmoti. To sicer ne velja za vse, ampak za vecino, s katerimi sem bil v stiku.

Kakšne veze pa ima to z izgradnjo đamije.


Mislim, da ima to se kaksno zvezo. Ker ce je problem da nekdo nasprotuje izgradnji zato, ker so tisti, ki jo gradijo teroristi, mu je pac treba povedat nasprotno. In zaklepati to temo bi bilo tudi precej nekostruktivno.

kuglvinkl ::

Nekoga je strah. IMHO odveč, še Amerika ne pozna talilnega lonca.
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

Nov dan, nove priloznosti... Naj se debata nadaljuje na nekem nivoju, ker tole vceraj je bilo ze malo prevec...

:/

MrStein ::

barakuda: "Očitno bo potrebno to temo res zaklenit, ..."

... ali pa sproti brisat neumnosti, ker je zdaj vse nekje na nivoju "retardiranih sedemletnikov" :-)

l_jst ::

No, povej mi eno, kjer so priseljenci dosegli 50% in se je to zgodilo. Logicno, da v islamskih drzavah veljajo islamski obicaji.


A ti to resno sprašuješ, da ne poznaš nobenga primera kjer so priseljenci dosegl 50% in več in odstranl staroselce. No torej Mulslimani so to nardil po celi S Afruiki, oz. so poskrbel, da so ratal muslimani. To so nardil v Bosni iz Španije so jih pa vn nagnal. No Z Evropa je pa to nardila v obeh Amerikah in v Avstraliji, ter na Novi Zelandiji. A bo dost primerov, kjer so ga staroselci najebal. Sploh J Amerika je tipičen primer, da so prišleke lepo sprejel pa nakoncu fino najebal.

Barakuda: Pač izgradnja đamije ni neki tolk ozkega in je treba iz šeršega viika gledat use kar je oz. je lahko povezan z izgradnjo.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Barakuda1 ::

l_jst :)
Se popolnoma strinjam.
Sam apeliram da naj ostane debata konstruktivna ib brez nepotrebnih predvsem pa neargumentiranih ali žaljivih provokacij.
Vse ostalo je ne le sprejemljivo pač pa tudi dobrodošlo.

Poldi112 ::

l_jst, ko sem te prosil za primer, nisem imel v mislih plemenski prevzem travnika. Povej me neko drzavo, po moznosti zahodno, kjer so priseljenci prevzeli oblast ?

Thomas ::

Poldi ... misliš da Francozi nimajo dovolj problemov?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldi112 ::

Nihce ne pravi, da s toleranco ne povecas dolocenih problemov. Ampak ali je francija kot drzava ogrozena ? So mogoce parlament zamenjali islamski verski voditelji ?

Thomas ::

A misliš, da se meni zdi še vredno pričkati s tabo Poldi? Samo to ti še rečem, da bi mnogi islamski voditelji v Franciji radi "več avtonomije", sčasoma pa tudi Islamsko republiko Francijo. Od zdej naprej si pa (spet) na stradanju, kar se mojega ukvarjanja s tvojimi posti tiče.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MrStein ::

Ja, samo katoliški voditelji v Franciji bi tudi radi "več avtonomije", pa neonacisti, pa raelianci, itd.
Ampak jim Francija lepo zna rečti NE. Tako religija recimo tam nima kaj iskati v šoli, ne glede na to KATERA religija.

Sicer pa si bil vprašan za primel ko so islamci ( ali vsaj drugi priseljenci ) prevzeli državo. Pa nisi nič naštel. V Franciji na primer ni nobenga vpliva islama. Sem bil tam pred leti, pa sem videl ženske v bikinkah, moške s "čupo" itd. Malo boljši primer boš moral povedati.

Thomas ::

Nigerija, Sudan, Iran ... so primeri, ko je neislamska oblast bila nadomeščena z islamsko. A hočemo, da se to začne dogajat še v Evropi? MrStein - a nisi vedel za Nigerijo in podobne primere - a je to le tvoja leva taktika?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

l_jst ::

Ja sorry k pač ni primera iz zadnih 10 let. Ne nobene Z države niso oni prevzel. So pa Z države Španija prevzela Inkovsko državo. in to niso plemenski prevzemi ampak so ble to kr precej močne in visoko civilizirane države. No Arabci (muslimani) so pa prevzel Egipt in ostalo S Afriko. Nevem, če ti Egipt ni država pol vm pač jst nemorm pomagat.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

kuglvinkl ::

Pa sta NIgerija, Sudan primerljiva s Slovenijo, Francijo?
Your focus determines your reallity

Poldi112 ::

A misliš, da se meni zdi še vredno pričkati s tabo Poldi? ......Od zdej naprej si pa (spet) na stradanju, kar se mojega ukvarjanja s tvojimi posti tiče.


Sej te razumem. Pac nimas argumentov.

Thomas ::

Nista in ne bosta, če bomo pametni. Če ne bomo "preveč multikulturni".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kuglvinkl ::

Če ne bomo "preveč multikulturni".

Mislim, da sem že v tej temi rekel, da za to IMO ni strahu. Za moje pojme je RS bolj podobna US v tem smislu seveda) kot pa Nigeriji. In če v US talilni lonec ne deljuje (vsak tretji temnopolti je obravnavan s strani represivnih organov, in kljub temu, da je to posledica nore kriminalitetne politike, bi vseeno obstajalo bistveno nesorazmerje med črnimi in belimi prestopniki), ne vem zakaj bi to delovalo v RS.
Your focus determines your reallity
««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448084 (44408) Ziga Dolhar
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60729816 (21782) KaiV6
»

Džamija v lj na cesti dveh cesarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27816094 (11637) Daedalus
»

referendum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10036017 (34512) Gr0unD Zer0

B16 užalil muslimane (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60627350 (20826) kuglvinkl

Več podobnih tem