» »

Džamija v lj na cesti dveh cesarjev

Džamija v lj na cesti dveh cesarjev

Zheegec ::

Itak sem pa mneja, da religije ne potrebujejo nekih objektov, v katerih v črno zaviti možiclji širijo verske nauke. Povsem odveč in brez pomena. Materializem namesto duhovnosti. Božji podaniki za plačo, eh :\

Strinjam se, ne potrebujejo "nekih objektov", ne muslimani, ne kristjani, imajo pa PRAVICO, če me seveda NE MOTIJO (kot me recimo v drugi temi motijo zvonovi vsakih 15 min 24/7).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

balocom ::

Sicer pa ljubljačan se ponosno dvigne na Šmarno goro in se ponosno vzre v meglo spodaj, potem pa se obrne in vidi da so še višji vrhovi, nakar da rep mednoge in zbeži nazaj v meglo, ker se boji, kaj je lahko za hribi...

LOL Ta je pa dobra. OT: za večino folka v lj se Slovenija konča zunej obvozence:\
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

OChack ::

:D :D točno tko, pravjo da kar je vn sploh ni več LJ in da tm nimajo kj iskat d so same kmetije :D :D
Int€l inside, IDIOT Outside

BigWhale ::

Dajte nehat z nekim porostorskim planiranjem in urbanizmom... Slovenija je za naslednjih 150 llet urbanisticno zafurana. ;>

Ljubljancani so pa se najmanj lokal patriotski izmed vseh slovencev...

klemen22 ::

Zakaj že bi morala biti džamija v Ljubljani? A se ne venomer mariborčani pritožujejo da so itak vse stvari v Lj? Dejmo jim potem možnost da si tam na severu postavijo eno džamijo. Volk sit koza cela.0:)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Daedalus ::

Zakaj že bi morala biti džamija v Ljubljani?

Zakaj pa ne?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

miko 55 ::

ja da vsak k pride da vidi kompleks, da se vidi da tukaj živijo le muslimani in nihče drug?? 8-O

halo:D

Zheegec ::

V sami Ljubljani je cca 8 cerkev, zato bi morala biti džamija tvoja zadnja skrb.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kilgore T ::

V ljubljanski nadskofiji je 305 zupnij.

8 cerkva za Ljubljano? Stej ponovno:
* Cerkev na Rožniku
* Cerkev Srca Jezusovega (Tabor)
* Evangeličanska cerkev
* Frančiškanska cerkev Marijinega oznanenja
* Grajska kapela (sv.Jurij)
* Križevniška cerkev
* Pravoslavna cerkev
* Stara (šišenska) cerkev
* Sv. Anton (Tržaška cesta)
* Sv. Ciril in Metod
* Sv. družina (Moste)
* Sv. Duh
* Sv. Florijan
* Sv. Frančišek (Šiška)
* Sv. Jakob - Šentjakobska cerkev
* Sv. Jožef
* Sv. Jurij in sv. Kancijan
* Sv. Martin (Ljubljana - Šmartno)
* Sv. Nikolaj, ljubljanska stolna cerkev
* Sv. Odrešenik
* Sv. Peter (Šempeterska cerkev)
* Sv. Rok (Dravlje)
* Sv. Simon in Juda (Rudnik)
* Sv. Simon in Juda
* Sv. Štefan (Štepanjsko naseje)
* Sv. Terezija (Kodeljevo)
* Sv. Vid
* Svetišče Marije Pomočnice (Rakovnik)
* Trnovska cerkev
* Uršulinska cerkev (tudi Nunska cerkev)

Vir: Wikipedia

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Zeh... se vleče ta uboga tema. A obstaja možnost, da skoz Paypal člouk pošlje dnar ubogim muslimancem, pa ga bdo tm sprejel in iz njega džamjo gradil? ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Daliborg ::

ta tema se ni ZAKLENJENA?....ok ok ...potem pa imejte ves cas vsi, ki boste odgovarjal naprej na to temo naprej, v glavi slednje:

1.vsi drugacni vsi enakopravni!! ....kje pa je enakopravnost do nacina zivljenja? ...se pravi to ne velja , da so vsi drugacni vsi enakopravni, temvec da so vsi drugacni vsi neenakopravni! Saj jaz ne morem imeti vseh praznikov v tej drzavi ki se jih spomnem, temvec le te na katere se "drzava" odnasa!

2. Ce je vera veda kjer naj bi veroval v nekaj svetega ( pojem ), nematerijalnega, zakaj potem vsak simbol ( predmet ), materijalen, igra pomembno vlogo v veri ?....Ker je simbol (predmet) opredeljen na nekem mestu, ki ga je clovek ze zasedel in bo zanj zahteval neko povracilo, kar posledicno vmesa drzavo!

3. Bog = Denar, DA jaz sem vernik!>:D
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

opeter ::

S tretjo točko si vse povedal. No comment. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr.B ::

Pravoslavna cerkev je postavljena zakaj tam kjer stoji ?

Odgovor: Zato ker takrat (čas) ko je bila postavljena, je bila tam ravno meja Ljubljane...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Daliborg ::

offtopic:
@Mr.B
Tebe pa ni imela prfoksa za slovenscino ravno najraje ... sej np, mene tud ni imela :D
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Razerzone ::

Tebe pa ni imela prfoksa za slovenscino ravno najraje ... sej np, mene tud ni imela :D


hahaha good one!!:D

steev ::

SAm fak, v tej temi je pa tok kršenja 1. člena, da ... :\
:|

luli ::

Glede na zadnje uspehe na Kosovu in tradicionalno dobrimi odnosi med Srbi in Albanci, na ljubljanskega župana javno naslavljam vprašanje, kako napreduje gladnja džamije v Ljubljani.

mainman ::

Džamije ne spadajo v Slovenski prostor. Če hočejo muslimani biti v Sloveniji se naj prilagodijo naši kulturi, v nasprotnem primeru pa lahko grejo. Nihče jih ne sili, da morajo ostati v Sloveniji. Kolko svinjarij delajo po svetu, mi bi jim pa gradili džamijo. Kam smo prišli slovenci.

fitipaldi ::

Ma kakšne dzamija,Vse cerkve bi mogle požgati ,župnike pa pobesit :)

mainman ::

ha, ha.

jype ::

Na srečo takšnih kot ste vi nihče ne vpraša za mnenje.

mainman> Džamije ne spadajo v Slovenski prostor.

Diskoteke, kazinoji, notariati in prodajalne spodnjega perila tudi ne.

mainman> Kolko svinjarij delajo po svetu, mi bi jim pa gradili džamijo.

Verjamem, da bi si ti želel zanje graditi džamijo, a zidarja za to opravilo bodo bržkone lahko izbrali sami.

mainman> Kam smo prišli slovenci.

Na razviti zahod, kjer lahko postaviš džamijo, ali pa odpreš štacuno s spodnjim perilom, ali pa ne narediš ničesar.

mainman ::

"Na srečo takšnih kot ste vi nihče ne vpraša za mnenje."

Če bi nas potem ne bi bilo tolko pizdarij po svetu.

"Diskoteke, kazinoji, notariati in prodajalne spodnjega perila tudi ne."

Primerjaš jabolka s hruškami.

"Na razviti zahod, kjer lahko postaviš džamijo, ali pa odpreš štacuno s spodnjim perilom, ali pa ne narediš ničesar."

Ja, res je razvit. To tudi nas čaka.

Nekaj videov:

http://www.youtube.com/watch?v=tTF0Q1Le5WE
http://www.youtube.com/watch?v=FPbsS46aimo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=L2I0YjAnaM8&feature=related

Evil mind ::

Če hočejo it v đamijo, nej grejo nazaj od kjer so prišli, pa bodo prispeli v kraj kjer je več đamij, ne ena sama.

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

Ko je določen "Svetnik" pokazal pravi obraz ljubljanske mentalitete, me je bilo sram, da sem Slovenec.

Katastrofa, kolko fobije je pri nam.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Kilgore T ::

Slovenceljni imamo fobijo pred stolpi in minareti oz. pred cimerkolii pokoncnim.

A prebudimo Freuda?
"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche

mainman ::

Dajte, ne vlačite naprej nekih fobij. Ne gre se za fobijo ampak za realnost, odprite si oči in malo poglejte kaj se dogaja po svetu. Če hoče nekdo živeti v Sloveniji se naj zintegrira v naš prostor, če pa tega noče pa lahko gre. Enostavna matematika.

Kaj zdaj vlačiš naprej stolp za kontrolo prometa. Moje osebno mnenje je, da letališče ne potrebuje 100m visokega stolpa. Čisto zapravljanje davkoplačevalskega(našega, mojega) denarja. Ok, saj se povsod zapravlja ampak vseeno.

Ziga Dolhar ::

> Če hoče nekdo živeti v Sloveniji se naj zintegrira v naš prostor, če pa tega noče pa lahko gre. Enostavna matematika.

Kako "integrira"?

Spreobrne v rimokatoliško vero?

p.s.: Ko to izvem, se bova pa pogovorila, koliko se sploh mora kdo "zintegrirat".
https://dolhar.si/

Step2en Wolf ::

@ mainman

Neobveščenost dela še več slovencelnev, kot je rečeno višje.

Kontrola zračnega prometa je samostojno javno podjetje, ki s financira IZKLJUČNO in preletnih in priletnih taks. En slabo informirani politik bune ven, da gre za davkoplačevalski denar in potem vsi verjamejo. Za stolp, ti in jaz ne bi dala čisto nič, ker ne gre za davkoplačevalski denar.

Enako je s fobijo pred džamijo. Cel kup pol resnic in stereotipov. In slovenceljni vse kupijo. Zato jim Makarovičeva tudi pravi Slovencelni.

mainman ::

Ne, ni jim treba prevzeti VAŠE vere(sam ne verjamem v boga in razne hokus pokus zadeve). Vera je kriva za največ pokolov po svetu.

Potem jim pa kar gradite džamijo, boste videli kaj bo čez 10 let. S tem zaključujem debato z moje strani, saj vidim, da ni na tem forumu nobenega, ki bi vsaj malo razmišljal o tem kaj bo zadeva prinesla v prihodnosti.

Daedalus ::

Ja, bomo vidli čez 10 let. Kako so razni mainmani obsolete in sekajo mimo, namreč.

Vera je kriva za največ pokolov po svetu.

Tesno ji pa sledijo takile "previdneži," kot si sam.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

mainman,

Kaj nam je pa prineslo teh 305 zupnij v ljubljanski skofiji?

krneki0001 ::

To da boš čez par let imel obvezni verouk v šolah, ki bo bolj pomemben predmet od učenja materinega jezika - slovenščine.

krneki0001 ::

Ne maram ne cerkva, ne džamij in ne vere, še manj pa kak štadion.

Ziga Dolhar ::

No, saj niti ni kaj prida pomembno, koliko nam je 'vsec'/'mar' ...
https://dolhar.si/

krneki0001 ::

Kaj pa je pomembno? Ali velika večina hodi k verouku in v cerkev zato, ker morajo, ali zato, ker hočejo in jim je mar?

jype ::

Ker revolucija spi :)

mainman> Potem jim pa kar gradite džamijo, boste videli kaj bo čez 10 let.

Kaj je s tabo narobe? Maš psihološke težave? "kar gradite džamijo" se nanaša na koga, točno? Gradis?

Gradil bo pač tisti, ki ga bo muslimanska skupnost pri nas plačala za to in gradil bo tam, kjer bodo za objekt dobili vsa potrebna dovoljenja.

Jaz recimo še kar čakam, da župan ukaza podret skrpucalo na južnem pobočju grajskega hriba v Ljubljani, ker reč pač nima urejene dokumentacije (in je ne more imeti - dokumentacija mora biti v skladu z odloki in smernicami razvoja mesta, kar tista reč pač ni). Džamija me pravzaprav sploh ne skrbi, kjer je jasno, da bo zgrajena profesionalno (traparij si skupnost, ki jo gradi, pač ne more privoščiti, glede na to da je reč nonstop na tapeti).

Se pa seveda strinjam, da bo prej ali slej treba vse verske objekte porušiti, ker religija je opij za ljudstvo, in na njihovem mestu postaviti Hoferje, ali pa morda Lidle, če ne kar Mercatorje.

mainman ::

jype: "Kaj je s tabo narobe? Maš psihološke težave?"

Kakšna primitivna izjava.

kriko1 ::

Zaradi mene jo lahko zgradijo, pod pogojem da se ne bi kak norec zjutraj drl "Alah" na vse strani (poleg zvonov ki že tako na nekaterih mestih presegajo vse meje "sobne jakosti").
Dolgoročno verjamem da bo prihajalo do nestrpnosti zaradi tega objekta, celo do kakih krvavih, umazanih zadev.

jype ::

Tudi v verskih objektih drugih religij prihaja do krvavih, umazanih zadev.

mainman, menim, da je bilo vprašanje na mestu. Kaj so ti storili muslimani, da se jih tako bojiš?

link_up ::

a ni tako, da mi neverniki sploh ne bi smeli notri? Ce je dzamija cez cesto in ne smem notri je to zame ambasada :D a bojo partiji tut not? se splaca ratat musliman zaradi tega? je kaj boljse, kot v cerkvi?? lepo za 2x videt :)
In and Out

opeter ::

Se pa seveda strinjam, da bo prej ali slej treba vse verske objekte porušiti, ker religija je opij za ljudstvo, in na njihovem mestu postaviti Hoferje, ali pa morda Lidle, če ne kar Mercatorje.


V prihodnosti obstajata le dve poti:
A) vse velike/klasične vere bodo v trenutni obliki propadle... kako pa bo v tem primeru, pa ne vem oz. si niti ne upam predstavljati
B) klasične vere pridobivajo na moči, preganjanje nevernikov, aktualni kamuflirani "demokratski" sistem se bo porušil, totalitarni sistemi, moderna inkvizicija, moderna medverska vojna ob koncu XXI. oz. v začetku XXII. stoletja, morda pozneje

Imamo alternativo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

link_up ::

@jype

mainman, menim, da je bilo vprašanje na mestu. Kaj so ti storili muslimani, da se jih tako bojiš?


a morajo ravno njemu, da bi zaupal svojim ocem in verjel slikam pokolov in raznih kamikazi bombuserjev...so pac na slabem glasu zaradi tega :\ dzamijo pa naj si postavijo...morda bo cez 100 let bolje, ko bos lahko holodeck postavil in bo mir...
In and Out

jype ::

No, na slabem glasu je marsikdo, pa vendar zgolj skrajneži (verski, nacionalistični, ateistični, lokalpatrioti vseh vrst) izkazujejo do arbitrarnih pripadnikov neke abstraktne skupnine.

Nekaj je, če rečeš, da ne maraš "jehovcev", ali pa da bi morali poloviti in zapreti vse pripadnike Al-kaide, nekaj povsem drugega je pa odrekanje pravice do verske svobode (ki vključuje tudi izgradnjo in uporabo verskih objektov) skupini ker se kakšen od njenih pripadnikov obnaša kot pač se.

IRA je v svojih temeljih bila katoliška, pa zaradi tega ni nihče preganjal katolikov kar počez po Severni Irski, pa tudi komunistov ni nihče preganjal po Nemčiji, čeprav so bili Bader Meinhof levičarski skrajneži. Seveda imamo tudi protiprimere, ki pa ne morejo biti v ponos nikomur, ker se imenujejo "genocid" ali kakšen drug "-cid".

sheldon ::

Jype:
Gradil bo pač tisti, ki ga bo muslimanska skupnost pri nas plačala za to in gradil bo tam, kjer bodo za objekt dobili vsa potrebna dovoljenja.

Se čisto strinjam z jype, če si sami plačajo vse stroške in dobijo vsa dovoljenja ne vem zakaj ne bi zgradili saj ni nič spronega pač ena zgradba več v lj za verske namene!

mainman tudi mene zanima kaj so ti hudega storili?

Poldi112 ::

Kristjani se pač bojijo konkurence :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

opeter ::

Poldi112, maiman je verjetno ateist, saj je to že omenil zgoraj:

Ne, ni jim treba prevzeti VAŠE vere(sam ne verjamem v boga in razne hokus pokus zadeve). Vera je kriva za največ pokolov po svetu.
Potem jim pa kar gradite džamijo, boste videli kaj bo čez 10 let. S tem zaključujem debato z moje strani, saj vidim, da ni na tem forumu nobenega, ki bi vsaj malo razmišljal o tem kaj bo zadeva prinesla v prihodnosti.


Prihodnost bo prinesla tako ali drugače islam tudi v našo deželico (saj je že, imajo že več kot desetletje svojo reg. skupnost).
Ker pa živimo v demokratičnih časih, ne moreš nobenemu preprečiti, da bi živel po svoji veri.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pšenični ::

Džamija v Ljubljani, ne hvala. Po tem kaj se dogaja v Srbiji. Treba se je vprašat kaj bo čez 10 -30 let. Sicer pa če bo ornk počlo na kosovo jih bomo dobili ene 200.000 kao izbeglice, seveda jih bomo vse sprejel- mi smo zgled evrope.. Potem pa izračunajte. Vsaka generacija po 20 otrok....
Čez 30 let pa slovenija republik...heh,heh

Sergio ::

telbanc: Ti imaš v sebi TOLIKO dvojne morale, da še veš ne :).

Ubogo, po eni strani.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Pšenični ::

Pač nočem džamije v ljubljani. Jo nič ne rabim. Multikulturnost me ne zanima.

Saladin ::

Pač nočem džamije v ljubljani. Jo nič ne rabim. Multikulturnost me ne zanima.

Jaz pa nočem nestrpnost v Ljubljani. Je nemoralna in nezakonita. Zadrtost me ne zanima.

Kot že stokrat rečeno - ni ti treba biti všeč. AMpak sprejmi dejstvo, da imajo pravico do đamije. Tako kot imaš ti pravico do svojega mnenja, imajo oni pravico do svoje religije.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47182984 (73451) Gandalfar

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448082 (44406) Ziga Dolhar
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60729812 (21778) KaiV6
»

referendum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10036017 (34512) Gr0unD Zer0
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732328 (24734) kuglvinkl

Več podobnih tem