» »

Prispevki za gradnjo džamije

Prispevki za gradnjo džamije

PaX_MaN ::

koyotee je izjavil:

ma za koji k**** je treba še đamijo postavt?

Koji kurac moraš pa ti seb bajto gradit? Mrš u garsonjero žvet!

kdor si ni pogledal zeitgeista in religulous naj si le to čimprej zrihta. mu bo marsikaj jasno

Ja, da je Zeitgeist eno sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

bender rodri ::

Sranje je zeitgeist, sranje je RKC, sranje je džamija, sranje je človeška interpretacija bilokatere religije. Precej stvari na tem področju je odvisnih od tega čemu se ljudje odločijo verjeti.

Pax MaN tvoja primerjava je pa IMHO totalen fail.
guez

koyotee ::

pax_man, bog ti bo pomagal... :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PaX_MaN ::

Pax MaN tvoja primerjava je pa IMHO totalen fail.


koyotee je izjavil:

pax_man, bog ti bo pomagal... :))

Pač nočem, da bi on/ti (Muslimani) živel v svoji bajti (gradili džamijo), ker
se mi pač ne dopade ker ... se mi pač ne (...).

Ktj ::

Kot so že pred mano napisali sem mnenja, da zibrajte sredstva od svojih "bratov".

Se mi pa ne zdi primerno, da se naredi stavba katera se izpostavlja po izgledu. Naj bo primerna za lokalno kulturo pa naj ima 26 prizidkov ali pa naj bo to zapuščena fabrka s katero neboste imeli "težav" za minaret...
Sicer pa meni se zdi da je bistvo verovanje samo in ne koliko imaš za "pokazat". Zagotovo bi se dalo nekatero zapuščeno stavbo predelati v vaše namene in jo odznotraj primerno okrasiti. Gotovo bi pomagalo če bi se med seboj povprašali kaj kdo zna in to znanje uporabili za predelavo stavbe, bilo bi ceneje in vam v ponos.
Pa sam nimam nič proti muslimanom, vendar ko prideš nekam v goste se temu primerno obnašaš. Vrjetno tudi ko prideš kam na obisk se obnašaš po hišnih pravilih kajne?
Malce je tole oftopic ampak idejo sem pa še zmeraj podal.

LP

koyotee ::

no pax_man, ker si tako pameten, zakaj pa prej ni bilo đamije v Sloveniji?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bender rodri ::

PaX_MaN je izjavil:

Pax MaN tvoja primerjava je pa IMHO totalen fail.


koyotee je izjavil:

pax_man, bog ti bo pomagal... :))

Pač nočem, da bi on/ti (Muslimani) živel v svoji bajti (gradili džamijo), ker
se mi pač ne dopade ker ... se mi pač ne (...).


Vseeno se mi zdi zgrešena primerjava, ker namreč nihče ne nasprotuje temu, ko si nekdo, ki je muslimanske vere postavi svojo bajto zase in za familijo ipd. Postavitev tega političnega, kulturnega, verskega, etc. centra je pač druga pesem.
guez

koyotee ::

word.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

poweroff ::

Ktj je izjavil:

Kot so že pred mano napisali sem mnenja, da zibrajte sredstva od svojih "bratov".

Ne razumem v čem je problem.

1. Zbirali bodo PROSTOVOLJNE prispevke. Da jim kdorkoli se SAM za to odloči.

2. Zidali bodo na zasebnem zemljišču.

3. Lokacijsko in gradbeno dovoljenje bo izdano v skladu z zakonom in bo natančno določalo kakšna mora biti stavba. Enaka pravila veljajo za ostale stavbe v državi.

Kje torej je problem da ljudje ne bi smeli na privat zemljišču v skladu z zakonskimi pravili z lastnim denarjem zgraditi objekta???
sudo poweroff

koyotee ::

Problem je v glavah...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BlueRunner ::

In zakaj ne direktna donacija za đamijo od šejkov?

Dam donacijo, če bo to le pomagalo, da šejki iz kakšne Saudove Arabije NE bodo rabili dajati svojih prispevkov in z njimi povezanih pogojev. Še posebej zato, ker sta lokalni muslimanski kulturni center in džamija stvar slovencev in prebivalcev Slovenije, ne pa stvar arabcev ali afričanov.

Kdor ne razume zakaj, pa naj malo razmisli kakšna je relacija med kristjani kot vsemi pripadniki določene vere na tem svetu in klerikalno katoliško državo, kjer je čaščenje enega boga zakon in se dopušča samo ena vera (militaristična teokracija, če moram biti tehničen).

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

25% Muslimanov je zidarjev, 25% sadjarjev, 25% slascicarjev in burekpekov.

Zidarji naj delajo zastonj, sadjarji in burekarji pa naj providajo malico in nekaj procentov zasluzka namenijo za opeke.

Ktj ::

poweroff je izjavil:

Ktj je izjavil:

Kot so že pred mano napisali sem mnenja, da zibrajte sredstva od svojih "bratov".

Ne razumem v čem je problem.

1. Zbirali bodo PROSTOVOLJNE prispevke. Da jim kdorkoli se SAM za to odloči.

2. Zidali bodo na zasebnem zemljišču.

3. Lokacijsko in gradbeno dovoljenje bo izdano v skladu z zakonom in bo natančno določalo kakšna mora biti stavba. Enaka pravila veljajo za ostale stavbe v državi.

Kje torej je problem da ljudje ne bi smeli na privat zemljišču v skladu z zakonskimi pravili z lastnim denarjem zgraditi objekta???


Saj ne pravim da je problem, samo povem svoje mnenje.

Pa da omenim še eno idejo: Gre se od hiše do hiše, vošči za novo leto da kakšen koledar in omeniš pobiranje prostovoljnih prispevkom. Mendar gre nekaterim organizacjiam ta vrjanta kar dobro.

koyotee ::

Na moja vrata bolje da ne prideš
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Bor H ::

Lahko ti pidejo pa vsako leto štirje mulci s kredo pred vrata čečkat in zgibanke talat?

Kot je rekel Matthai, gre za gradnjo na zasebnem zemljišču z zasebnim kapitalom.
Ste pa smešni vsi, ki pravite, da naj si zrihtajo denar iz svoje "centralne organizacije", ker če ne drugega, s tem izražate svojo nerazgledanost/nepoznavanje zadev. Islam namreč nima ničesar podobnega Vatikanu, ima vsaka država svojega "vodjo" oz. slovenski je bil nekaj časa vezan na Bosanskega, pa je zato prišlo do trenj, ker je velik del slovenskih muslimanov želel biti neodvisen.

In kot je že nekdo prej omenil, ko bo džamija postavljena, se bo močno povečala možnost tujega vlaganja v Slovenijo (predstavljajte si, da greste v neko deželo rihtat posel, vlagat, prinesete s sabo nekaj 100kEUR in nimate niti šans it se pomolt kot se spodobi, in to v evropski prestolnici). Verjetno tudi turistični potencial. Kogar pa skrbi da nas bodo "drugačni" preplavili: hitr pejt delat otroke!

innerspace ::

Ktj> Pa da omenim še eno idejo: Gre se od hiše do hiše, vošči za novo leto da kakšen koledar in omeniš pobiranje prostovoljnih prispevkom. Mendar gre nekaterim organizacjiam ta vrjanta kar dobro.

Imo ne bo nic iz tega, ze davno prezvecena metoda dobrikanja za cekine, kamufliranega v kulturni celofan spominov in nostalgije(vere).
Preveckrat sem imel jehovove price pred vrati, vedno je bila vsiljivost v zraku... ce se mi to zgodi z muslimani, me bo verjetno popadel smeh. In zalost hkrati.

@harmony
Ce se res gre za zasebni projekt(kar je najbolj smiselno), pusti stat zbiranje denarja, gre se zamo za tvoj obcutek pripadnosti ali solidarnosti. Raje pocni dobra dela vsak dan, pomagaj sosedom, ostarelim in potrebnim pomoci. Bo bolj koristno.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

PaX_MaN ::

Vseeno se mi zdi zgrešena primerjava, ker namreč nihče ne nasprotuje temu, ko si nekdo, ki je muslimanske vere postavi svojo bajto zase in za familijo ipd. Postavitev tega političnega, kulturnega, verskega, etc. centra je pač druga pesem.

Ni. Bojda ga dovoljuje celo 41. člen Ustave(stran 14-15).

no pax_man, ker si tako pameten, zakaj pa prej ni bilo đamije v Sloveniji?

Ker jih je Jugoslavija futtbuckala oduspredi in oduzadi.(stran 19 in naprej)
(Pozivi za džamijo segajo že v '69, BTW). Potem pa malo ker je šlo vse cugrunt(Jugoslavija) in je šel v p.m. tudi povezava s taglavnimi (stran 12), malo ker se jih je od osamosvojitve kakih 6 let jebalo s statusom begunca(stran 5), pa seveda, ker jih je sedaj precej več(29k @1991, 47+k@2002 (in verjetno še precej več)).

harmony ::

Od 4,5mil se je do zdaj zbralo 2,6mil EUR. Torej nekako nam le gre. Kot je že Mathaii omenil, nimamo neke centralne ustanove oz. če temu lahko rečemo je to Islamska skupnost v Sarajevu, ki je tudi dala okoli mil EUR. Kar je zelo veliko, pa še v Bosni so ljudje, ki nimajo stalnih prihodkov.

Kot sem že omenil, pomoč bo def. prišla iz ostalih musl. držav, vendar donatorjem je potrebno nekaj predstaviti. Imeti morajo nekaj otipljivega. Torej odplačano zemljišče in projektni plan za izgradnjo tega centra. Nevem zakaj tak bum okoli tega. Poglejte Turčijo in poglejte tam džamije in poglejte ljudi. Mar tam ljudje muslimani in kristjani ne živijo v sožitju. Mar ne vidiš dekleta v bikinijih in hot hlačkah po ulici, pa se gre za muslimansko državo. Torej tle je sam ta islamofobija in strah pred neznanim. Saj razumem kako vam je. Tudi jaz bi se bal neznanega posebej ob takem medijskem pompu. Žal, če boste hoteli vedeti kaj je Islam je potrebno vzeti knjigo v roke in jo prebrati, a tukaj ni problem Islama, ampak pomoje bolj verovanja v Boga.

Mi imamo po celi Slo hiše, v katerih opravljamo svoje verske dolžnosti. Seveda vse to delamo tudi doma, ampak a ni lepše ko si skupaj z ljudmi. Torej ta džamija oz. islamski-kulturni center nebi bil samo prostor za molitev. Tukaj bi bile knjižnice, muzej, stanovanja za zaposlene ipd. Debata zakaj NE mineratu mi je pa zares smešna. Nevem kaj bi to koga motilo. Kaj pa razni dimniki velikih ind. obratov ipd? To pa nobenega moti.

A take komentarje je bilo itak za pričakovati. A vseeno verjamem, da se najde med vami razumna oseba, ki ve kaj pomeni solidarnost in sožitje med ljudmi. Zato sem še zmeraj odprt za ideje. Jaz tukaj nisem nobenga prosil niti dal TRR-ja, da nakaže denar. Denar bi se zbiral med ljudmi, a kot sem rekel ljudi je treba motivirati.

luli ::

Najdite si dobrega borznega posrednika in mu zaupajte vse prostovoljne prispevke, pa naj jih obrača za vas.

Saj so vlagali v Vegrad, pa se ni izšlo.

Od 4,5mil se je do zdaj zbralo 2,6mil EUR

Če bo gradil Vegrad, potem bo treba pomnožiti z 10.


Za donacijo pa povprašajte Lukshit-a. On je pravi poslovni angel za takšne projekte.

sidd ::

harmony je izjavil:

Od 4,5mil se je do zdaj zbralo 2,6mil EUR. Torej nekako nam le gre. Kot je že Mathaii omenil, nimamo neke centralne ustanove oz. če temu lahko rečemo je to Islamska skupnost v Sarajevu, ki je tudi dala okoli mil EUR. Kar je zelo veliko, pa še v Bosni so ljudje, ki nimajo stalnih prihodkov.

Kot sem že omenil, pomoč bo def. prišla iz ostalih musl. držav, vendar donatorjem je potrebno nekaj predstaviti. Imeti morajo nekaj otipljivega. Torej odplačano zemljišče in projektni plan za izgradnjo tega centra. Nevem zakaj tak bum okoli tega. Poglejte Turčijo in poglejte tam džamije in poglejte ljudi. Mar tam ljudje muslimani in kristjani ne živijo v sožitju. Mar ne vidiš dekleta v bikinijih in hot hlačkah po ulici, pa se gre za muslimansko državo. Torej tle je sam ta islamofobija in strah pred neznanim. Saj razumem kako vam je. Tudi jaz bi se bal neznanega posebej ob takem medijskem pompu. Žal, če boste hoteli vedeti kaj je Islam je potrebno vzeti knjigo v roke in jo prebrati, a tukaj ni problem Islama, ampak pomoje bolj verovanja v Boga.

Mi imamo po celi Slo hiše, v katerih opravljamo svoje verske dolžnosti. Seveda vse to delamo tudi doma, ampak a ni lepše ko si skupaj z ljudmi. Torej ta džamija oz. islamski-kulturni center nebi bil samo prostor za molitev. Tukaj bi bile knjižnice, muzej, stanovanja za zaposlene ipd. Debata zakaj NE mineratu mi je pa zares smešna. Nevem kaj bi to koga motilo. Kaj pa razni dimniki velikih ind. obratov ipd? To pa nobenega moti.

A take komentarje je bilo itak za pričakovati. A vseeno verjamem, da se najde med vami razumna oseba, ki ve kaj pomeni solidarnost in sožitje med ljudmi. Zato sem še zmeraj odprt za ideje. Jaz tukaj nisem nobenga prosil niti dal TRR-ja, da nakaže denar. Denar bi se zbiral med ljudmi, a kot sem rekel ljudi je treba motivirati.


Nič se bat. Dokler bo islam tule ostal kot je - evropski, sploh ni problema. Kot že rečeno je že dolgo prisoten, pa po mojem ljudje na ulici sploh ne ločijo če je kdo kristjan ali musliman... Pač še ena vera zraven :) Ljudje tukaj so pač navajeni svobode. So preveč garali zanjo. In glede medijskega gnoja človek z lahkoto ustvari odpor.
Najbolj smešno mi je pa tole...da poznam kar nekaj ljudi različnih ver, in takšnih, wannabe ateistov. In tile wannabe ateisti so še najbolj nevzgojena banda od vseh :D
no idea for signature
signed
I

PaX_MaN ::

Za donacijo pa povprašajte Lukshit-a. On je pravi poslovni angel za takšne projekte.

A Zvera si pa kr spustu? Morde, ker je "vš"?

gruntfürmich ::

harmony je izjavil:

Začetek stavka se začne z veliko začetnico. Po koncu ločila . (pika), se drug stavek začne z veliko začetnico itd. Toliko o tem kok je kdo brihten.

nestrpnost št. 2

harmony je izjavil:

Debata zakaj NE mineratu mi je pa zares smešna. Nevem kaj bi to koga motilo. Kaj pa razni dimniki velikih ind. obratov ipd? To pa nobenega moti.


nestrpnost št. 3. nvm zakaj je smešno, če imajo različni ljudje različne okuse. če ti je smešno, da nimamo vsi enakega okusa, je to nestrpno.

a pa nisi rekel, da nisi nestrpen???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

Ko je nekdo nestrpen do tebe, rataš hitro nestrpen nazaj. Simpl.

guest #44 ::

harmony je izjavil:

Pozdrav.
Tema ni odprta, ker bi karkoli provociral. Temu sem odprl samo, da mi date kakšne ideje na kakšen način bi se še lahko denar zbiral. Torej nisem niti prosil, da bi vi karkoli nakazovali. Nakazovali bomo mi muslimani, le ljudi je treba spodbudit.

Torej 2 ideji ste napisali. Hvala vam jih bom malce globlje raziskal. Kar se tiče vprašanja, kako bo denar za džamijo. Denar zagotovo bo iz ostalih držav. A pred tem, je potrebno odplačat zemljišče, dobiti gradbeni načrt oz. projekt. Noben nebo dajal svojega denarja zastonj nekomu, ki bo v bližnji prihodnosti zgradil džamijo. Torej pogoj je odplačilo zemljišča ter priprava projekta. Pač nekaj mora biti otipljivo. Tukaj se ne bo šlo za tisoče EUR. Tukaj se gre za mil EUR.

Vidim tudi da je 90% komentarjev sovražno nastrojenih. Saj vas po eni strani razumem. Od takega medijskega pompa, bi tudi jaz sam pomislil, da je Islam grda, pokvarjena, zaostala, nasilna vera. K sreči ni tako, če bi bila jaz nebi bil musliman. Sam sem musliman zgolj eno leto in do spoznanja Boga sem prišel preko Islama. Pred tem sem bil zagrižen ateist. Tko da upam, da boste tudi vi spoznali to kar sem jaz, kot ateist. Verjel sem pa v nezemljane lol.

Najbrž mnogi izmed vas nevedo, da je vsak pravi musliman, OBVEZNO dolžan v mesecu Ramadanu dati zekat-miloščino, revnejšim od sebe. Zekat se daje 2,5% od ušparanega denarja, zlata, srebra v gramih ipd. Jaz sem to svojo dolžnost opravil oz. večina nas, če ne vsi, ki se imajo za muslimane.

Zdaj pa za vas vprašanje. Koliko denarja ste vi nakazali revnejšim od sebe? Rdeči križ, pomoč invalidom, pomoč žrtvam v svetu. Vse to so ljudje, ki čakaja na nas.

Torej za ideje sem še zmeraj odprt. V IS so si zastavili to nalogo 2000 ljudi po 1000EUR. Jaz bi mogoče to razširil med ljudi, mogoče manjša vsota med več ljudi.



Oh LOL, ti si tud en kaliber. Še en primer kaki padajo na religijo.

"Vrjel sem v nezemljane lol." To pa ti je prislužilo zapis na moj "idiot list".

harmony je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

denar za nepostavitve, rušenje, rušenje cerkev kar meni nakažite!:))

harmony je izjavil:

Vidim tudi da je 90% komentarjev sovražno nastrojenih.

Tko da upam, da boste tudi vi spoznali to kar sem jaz, kot ateist. Verjel sem pa v nezemljane lol.


no, to je pa nerodno. tvoj govor je tudi nestrpen. vendar se tega verjetno ne zavedaš, ker je videti da nisi preveč brihten...


Začetek stavka se začne z veliko začetnico. Po koncu ločila . (pika), se drug stavek začne z veliko začetnico itd. Toliko o tem kok je kdo brihten.


:O Hudo, ni kej rečt.


Lej predlagam ti, da se mal zamisliš vase, ker glede na napisano je vse skupaj bolj tragikomedija.
Sicer imam navado, da ne želim nobenemu slabega, ker vrjamem v "what goes around, comes around", ampak če vam ne uspe, ne bom niti pomežiknu.
Btw islam sem sovražu že pred medijskim pompom.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

dajte si delat majice: zbiramo denar za izselitev romov/gejev/etc. in pojdite na kakšen zbor nasprotnikov teh skupin


potem pa ta denar uporabite za džamijo

koyotee je izjavil:

no pax_man, ker si tako pameten, zakaj pa prej ni bilo đamije v Sloveniji?


ker ni bilo iniciative, da bi se gradila
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Perotnik ::

harmony je izjavil:

Poglejte Turčijo in poglejte tam džamije in poglejte ljudi. Mar tam ljudje muslimani in kristjani ne živijo v sožitju.

Vem, da je rahlo off topic, vendar: ti resno daješ državo z okoli 0.5 % nemuslimanskega prebivalstva - izmed katerega zadnje čase ne ravno redko uspešno zaštihajo kakega duhovnika - kot svetal zgled sožitja?! :|

Sem prepričan, da se da najti kakšen manj iz trte zvit primer bliže nam ...

bajsibajsi ::

Nimam nic proti, da si muslimani v Sloveniji naredijo svojo dzamijo oz. verski center; z minaretom ali brez. Sem preprican, da ko bo enkrat stala, da bo objekt lep in prijazen ocem. Vsaj nic manj kot na vseh hribckih naokoli krscanske cerkve.

krucymucy ::

Ni mi jasno kako lahko nekdo cuti versko dolznost!

harmony ::

Džamija bo. Več kot ste vsi nestrpni in sovražni do tega, več vlivate moči v vernike, da zberemo denar in jo naredimo. Kot je rekel Mathaii-iz inata. Hehe. Šalo na stran. Nam je džamija zelo pomembna in to kar mi čutimo se razumsko neda dokazat. Mi smo verniki in mi verujemo v Boga. Tudi vi ste neke vrste verniki.Po smrti neverjamete, da vas bo kaj čakalo. Torej to je tudi ena vrsta vere. Vi dejansko verujete v neobstoj Boga in verujete, da vas po smrti nebo čakalo nič.

@gruntfürmich
To kakšen imaš ti okus bo vplivalo na džamijo in minaret natanko 0. Tvojim in podobnim komentarjem se lahko samo nasmehnem. Itak vem kaj pomeni provokacija in kaj pomeni iskati dlako v jajcu. Torej, če se jaz zdaj "razjezim" in začnem pisati proti tebi bom ispadel verski fanatik inp. A hvala Allahu dž.š. take nevedneže srečujem vsak dan, tako da je to kot bi mi rekel Dober dan.

@jverne
Da bi sovražil Islam pred medijskim pompom, si moral prebrati v celoti Kur'an in vse ostale hadise, kateri so prenešeni od Muhameda s.a.v.s. Si prebral?

Pyr0Beast ::

Džamija bo. Več kot ste vsi nestrpni in sovražni do tega, več vlivate moči v vernike, da zberemo denar in jo naredimo

Ste tudi vi precej nestrpni :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

harmony ::

Seveda smo, saj to mediji tudi govorijo. E ljudje moji jaz bom takole rekel. "Le čevlje sodi naj kopitar." - France Prešeren. Torej, da lahko govorite proti Islamu oz. proti bilo kateri stvari jo morate dobro poznati. Če pa govorite, kar vam govorijo drugi v smislu "rekla kazala", potem ste vsi smešni.

hamax ::

Torej to je tudi ena vrsta vere. Vi dejansko verujete v neobstoj Boga in verujete, da vas po smrti nebo čakalo nič.

Tako kot je moj hobi ne zbiranje znamk in moja najljubsa sportna aktivnost ne smucanje.

Torej, da lahko govorite proti Islamu oz. proti bilo kateri stvari jo morate dobro poznati.

Nesmisel. Po tej logiki ti ne moras govoriti nic cez mojo vero v Zeusa ce ne poznas celotne grske mitologije. Jaz lahko brez problema recem da je islam bullshit brez da bi prebral koran.

Dzamijo si pa kar postavite. Na sreco zahodni svet ni tako nestrpen kot center muslimanske vere.

harmony ::

hamax je izjavil:

Torej to je tudi ena vrsta vere. Vi dejansko verujete v neobstoj Boga in verujete, da vas po smrti nebo čakalo nič.

Tako kot je moj hobi ne zbiranje znamk in moja najljubsa sportna aktivnost ne smucanje.

Torej, da lahko govorite proti Islamu oz. proti bilo kateri stvari jo morate dobro poznati.

Nesmisel. Po tej logiki ti ne moras govoriti nic cez mojo vero v Zeusa ce ne poznas celotne grske mitologije. Jaz lahko brez problema recem da je islam bullshit brez da bi prebral koran.

Dzamijo si pa kar postavite. Na sreco zahodni svet ni tako nestrpen kot center muslimanske vere.


Res verjameš v Zeusa?

sidd ::

harmony, dokler bodo islamski zakoni več ali manj za okras, torej daleč pod EU/državnimi/regijskimi/lokalnimi/moralnimi/etničnimi/itd....delajte kaj želite ;). In dokler ne motite ljudi okoli. Ne pozabit, tukaj je islam gost, in ne domačin.

In vidim da ne razumeš sarkazma. Bok ti pomagaj! Aja, Alah. No, pa sej papež je rekel da je to en in isti!
no idea for signature
signed
I

hamax ::

Res verjameš v Zeusa?

Mogoce ... Ne, seveda ne verjamem v Zeusa. Amapk to ni bil point tistega odstavka. Tebi se bi verjetno zdelo izredno neumno da bi nekdo dejansko verjel v Zeusa. Tako kot se meni zdi za vse religije. Vkljucno s tvojo.

Thomas ::

E ljudje moji jaz bom takole rekel. "Le čevlje sodi naj kopitar." - France Prešeren.


Na Prešerna se ne sklicuj preveč:

Vero zapusti Mahóma,
turške šege in navade;
ko bila se naučila
vseh resnic je vere prave,
jo je krstil, potlej njiju
je poročil grajski pater.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Ka ti bo džamija, če maš cerku...:P
Dve šivanki...

gruntfürmich ::

harmony je izjavil:


@gruntfürmich
To kakšen imaš ti okus bo vplivalo na džamijo in minaret natanko 0. Tvojim in podobnim komentarjem se lahko samo nasmehnem. Itak vem kaj pomeni provokacija in kaj pomeni iskati dlako v jajcu. Torej, če se jaz zdaj "razjezim" in začnem pisati proti tebi bom ispadel verski fanatik inp. A hvala Allahu dž.š. take nevedneže srečujem vsak dan, tako da je to kot bi mi rekel Dober dan.


morda res malce provociram, vendar se pa glede mojega in ostalih okusov glede izgleda džamije krepko motiš... je pa tudi res da sem samo izrazil svoje mnenje. ali te tudi to moti?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Double_J je izjavil:

Ka ti bo džamija, če maš cerku...:P


Maš klinc. V romantičnih spominih starega ateista so cerkveni zvonovi, ki neprestano vabijo na odrešujoči krst pred smrtjo:) No in kakšna je realnost. Na 400m je šaban s 'čaše drobim ruke mi krvave', na 300m je 'slovenije ne dam nikoli' s cigansko melodijo:) in na 200m se nekdo s stolpa na ves glas dere: 'alah se udarih, daj podaj vintu';(( Cerkev je pa praktično ves dan zaklenjena.

Ne dojameš ti utripa sodobnih slovenskih mest:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

st0jko ::

Podret vse verske objekte, ne pa gradit novih. Narobe svet!
keks?

guest #44 ::

harmony je izjavil:


@jverne
Da bi sovražil Islam pred medijskim pompom, si moral prebrati v celoti Kur'an in vse ostale hadise, kateri so prenešeni od Muhameda s.a.v.s. Si prebral?


Se popravljam...Islam sem sovražu, kot pač večino religiji. Z medijskim pompom sem se začel bolj zanimat, to je res. Sem pa prebral par odlomkov iz hadith, med drugim kako Muhamed vtika jezik nekemu dečku v usta.
Sicer pa ne rabim prebrat celotnega Korana, da vem zakaj mi ni všeč. Dovolj da preberem del kjer se dovoljuje kamenjanje, sovraštvo do homosexualcev in neenakopravno tretiranje obeh spolov ali ločevanje na prave ljudi in neprave. To je pač no go. V današnjem svetu imamo malo bolj civilizirano metodo za reševanje teh zadev, tk da ja...Islam je zastarel in nepotreben.

Moje sovraštvo je zgolj na intelektualnem nivoju, nisem pristaš fizičnega nasilja, da si ne bo kdo kaj mislil.


Lahko pa mi razložiš zakaj si včasih vrjel v nezemljane, zdej pa ne več?

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Until 2004 the three jamarat (singular: jamrah) were tall pillars. After the 2004 Hajj, Saudi authorities replaced the pillars with 26 m (85 ft) long walls for safety; many people were accidentally throwing pebbles at people on the other side


The stoning of the devil ritual is the most dangerous part of the pilgrimage because sudden crowd movements on or near the Jamarat Bridge can cause people to be crushed. On several occasions hundreds of participants have suffocated or been trampled to death in stampedes.

The bridge has been expanded in recent years to accommodate the ever-growing number of pilgrims who perform the Hajj every year, but because of the sheer size of the crowds the ritual is nearly impossible to control. An important step in managing crowds is the recent replacement of the jamarat pillars by walls to ease and speed up the stoning.


Ne morem vrjet kako folk naseda takim neumnostim. A to kr tko zdej mal spreminjajo ker se je izkazalo da so stvarniki Islama pomankljivo preračunali obrabo zidu oz varnost udeležencev. Me prav zanima kaj bi naredili, če bi slučajno en meteorit izbrisal iz obličja sveta bližnji vzhod in vse njihove verske objekte? Romanje v Meko...haha fat chance!
Me prav zanima kako bi bilo če bi bil član SG-1 teama Musliman, kam pa bi se obrnu za molitev na nekem X planetu? Čeprav mislim, da se dovoljuje molitev v katerokoli smer...nisem pa siguren.
Kaj če bi meteorit zbrisal zemljo iz sončnega sistema...kaj bi bilo z našimi religijami?
Kako pa boš Islam reklamiral superinteligentnim ameboidnim bitjom? A morejo tud one pokleknit ali samo malo posluzit tla?

Okapi ::

Predvidevam, da bodo poleg đamije
Eh, donfilipo, pa ne da tudi ti ne ločiš dijaka od vreče? Piše se džamija.

O.

Okapi ::

Moje sovraštvo je zgolj na intelektualnem nivoju,
Tvoj intelektualen nivo je zelo nizek. Tvoje sovraštvo temelji na nekih iz konteksta iztrganih in dobesedno razumljenih prilikah iz Korana, ker je popolnoma enako neumno kot na osnovi teh istih dobesedno razumljenih prilikah v islam verjeti in se po njih ravnati.

O.

Bor H ::

jverne: tako kot kristjan rad gre v cerkev molit, tako tudi musliman gre raje v džamijo, to je vse, je pa tudi res, da so muslimani v sloveniji manjšina in kot taki se ne morejo (glagol morate in ne glagol smeti) tako preprosto z enako verujočimi srečevat, zato potrebujejo nek kulturni/družabni center, sem precej prepričan da bi večina bla tudi proti gradnji ene navadne hiče, ki bi mela nad vrati napis v arabščini, ker ne paše v naše okolje
uglavnem, močno verjamem da gre za sovraštvo, ki ga večina proba racionalizirati skozi prozorne izgovore

harmony ::

@jverne
Naj ti samo omenim, da pod verodostojne hadise spadajo hadisi od Buharija, hadisi od Muslima in Tirimizija. To kar si ti prebral me nič ne preseneča, ker so zato tukaj tile avtorji, da se potrdi avtentičnost hadisov. Najbrž ti tudi ni jasno, kako veš kater hadis je verodostojen in kater ne. Laži na Muhammeda s.a.v.s. je itak veliko. Tudi takrat jih je bilo v njegovih časih, kot tudi danes. Obstajajo tudi knjige, kjer so navedeni vsi apokrifni hadisi.

Včasih sem verjel v nezemljane ravno zato, ker sem bil ozkogleden. Pač razni forumi in ti tupijo v glavo vsega in svašta, dokler pač nisem doživel življensko situacijo, ki me je pripeljala do Islama. Tam se našel vse odgovore. Da bi bil pravi musliman in razumel kako je Muhammed s.a.v.s. dobil objavo od Boga je potrebno veliko študija. Kot sem že rekel prej, bil sem zaprisežen ateist, zdaj pa mislim, da kar velik vernik, ki opravlja vse verske dolžnosti. Pa da še povem, ko sem bil ateist so me prepričevali o Islamu. Ko se spomni, kaj vse sem govoril uff. Točno tak odnos, kot ga imate vi sedaj sem ga jaz imel. Matr, kako se človek lahko spremeni skoraj čez noč. Hvala Allahu dž.š., da me je uvedel na pravo pot.

Te pa vabim, da mi pokažeš odlomke iz Kur'ana, ki te motijo ti z veseljem razložim. Smrtne kazni se danes brez kakršnih koli pomiselkov izvajajo (el. stoli, inekcije ipd.) pa kolikor vem, ti ljudje niso muslimani, ki take kazni izvajajo, oz. države v katerih to izvajajo niso muslimanske.

Tako, da tisti anti-islam ljudje preden koga obtožujete, navedite dokaz iz Kur'ana in hadisov.

P.S. Še zmeraj sem odprt za ideje na temo "Prispevki za gradnjo džamije." SMS, dohodnina, facebook, dobrodelne akcije to že vse obstaja, kaj novega bi bilo fajn najti.

donfilipo ::

Okapi je izjavil:

Predvidevam, da bodo poleg đamije
Eh, donfilipo, pa ne da tudi ti ne ločiš dijaka od vreče? Piše se džamija.
O.


Jok piše se mošeja.
Če pa sprecham izvanrednom kombinacijom funkcionalne jugoslovenštine, o kojoj u nerazvitim fužinama, u primeri z modernim plavžom samo sanjate, potem je ena tipka manj. Včaseh;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

sidd ::

harmony, ne bluzi o smrtni kazni. So točno določeno, in dosti bolj humano od drugih metod.
Drugače pa nazaj na temo:
Lahko imate veselico, dobrodelni koncert/prireditev, uzakonite verski davek, reklame po televiziji za doniranje na ttr, popis vseh muslimanov in jih terjate, popis vseh muslimanov in jim pošljete zloženke.....televizija je še najbolj širok medij, in seveda internet. Drugače pa si že sam napisal več kot dovolj predlogov, tako da tu na st ne rabiš več prepričevati ljudi da je pač islam taprava vera. Ver je milijon, znanost pa samo ena :)
no idea for signature
signed
I

Okapi ::

Jok piše se mošeja.
Niti ne. Mošeja (masjid) je manjša zadeva, džamija (jami) pa večja.

O.

hamax ::

Tako, da tisti anti-islam ljudje preden koga obtožujete, navedite dokaz iz Kur'ana in hadisov.

Zelo napredno:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274228680 (206225) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183228 (73695) Gandalfar
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929925 (27256) JanK
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60729874 (21840) KaiV6
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732389 (24795) kuglvinkl

Več podobnih tem