» »

Trenja - DŽAMIJA:)??

Trenja - DŽAMIJA:)??

««
8 / 13
»»

bradek ::

Thomas tukaj se pa strinjam s tabo :)

Nimamo pa pravice odrečti jim đamije. Govorimo lahko, preprečiti pa nimamo pravice. Dokler ne vplivajo na našo kulturo s tem. Negativno seveda.

Dr Evil ::

Sem prebral.Moram ti rečt,da ne vidim,kje bi naj pisalo,da naj verniki ubijajo homoseksualce.Piše da jim bo Bog sodil.Piše,da so vredni smrti.Nikjer pa ne vidim,da naj to naredijo verniki.Pa še nekaj.Sveto pismo je sestavljeno iz Stare in Nove zaveze.Kristjani berejo staro zavezo,da razumejo Novo zavezo.Aja.Čeprav se mi gnusi pa te moram opozorit na GAY škofa v Ameriki.Pokaži gay muftija!

bradek ::

Gay škof v ZDA je revolucija, poglej kakšno sranje so mel v VB glede škofov in homoseksualcev... čisto je razdelilo Cerkev.

Poanta ni v tem, poanta je, da je potrebno razumet tut druge ljudi in njihove navade, kulturo, barvo, usmerjenost in tako naprej. Tudi če nekomu ni všeč, lahko to pove. Nima pa pravice odrekat teh pravic in jih učit kaj in kako naj počnejo. Dokler ne vplivajo nate na negativen način. Braniti se, je tudi pravica.

Thomas ::

Ne, ni res. Oni so zdaj državljani Slovenije. Povsem enakopravni državljani. Nočemo jih postaviti v geto - čeprav bi jim ga Muftija rad naredil. Čeprav iz ZL in Ljubljanskega Županstva sporočajo, da je to njihova pravica.

Bo rekel kakšen Zlobec - sej so odrasli ljudje! Niso vsi. Otroci (državljani Slovenije) v Islamskem centru BODO izpostavljani šeriatskim vplivom. Realnost je taka. Ni treba tiščat glave v Saudski pesek in nič videti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

ampak muslimani nimajo pravice zahtevat, da se pri nas gradi dzamija. nimajo pravice posegat v nase okolje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bradek ::

Se deloma strinjam. Otroci so rojeni iz vzgojeni v "našem" okolju, je pa še vedno otrok staršev in starši odločajo kako ga bodo vzgojili.

Se pa pogojno strinjam s tabo. Otroci so delikatna zadeva v tem primeru.

Dr Evil ::

Gay škof revolucija?pomojem prej destrukcija.

To pa ,da gradnja đamije ne bo name vplivala je pa malo plitkva.A ni Islam oznanjevalna religija?Torej bo prej ali slej me hotela spreobrnit.In to na lep ali grd način.Pa že prej sem napisal.Tisti,ki si upa prestopit k drugi veri bo usmrčen.Seveda ne če k Islamu.To sožitje v Bosni med verami je pa predvsem nuja za Islam,da preživi in ne zato,ker je tako tolerantna religija.

bradek ::

Motte, oni ne zahtevajo, oni prosijo. In imajo pravico, dokler s tem ne motijo naše kulture. Če bo pa kak sosed zraven dzamije slabo spal zaradi tega... Koliko jih slabo spi zaradi zvonov cerkva...

Dokler ne posegajo v našo kulturo lahko, če bi pa nas začeli učiti v kaj moramo verjeti in kako naj se obnašamo, bi se pa stvar hitro končala. In tukaj bi bil jaz zelo glasen, verjemi mi :)

V enakem polozaju so oni. Poskusamo jih uciti kaj je prav in kaj ni, problem pa je ta, da se nam zdijo njihove vrednoste povsem zgresene. Za nas so, za njih niso. Ne vplivajmo na njih na tak nacin, naj vsak zivi s svojimi prepricanji.

Zdej pa mislim da lahko se kdo tretji se kaj drugega pove, moje stalisce je precej jasno :)

Dr_M ::

Brad3K: mene njihova vera naceloma ne moti, muslimanov nimam za manjvredne, ampak se mi zdi, da jih je mal premal, da bi prosil (zahteval,izsiljeval) tako velik objekt. za1x verjetno se ne bodo motili nase kulture, ampak cez cas...tej ljudje se precej razpasejo okol in nikol neves kaj in kdaj bodo neki nardil. so kot nekaksni paraziti... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

Američani so se nekaj naučili po 11. septembru. Kitajcev več ne jebejo v glavo zaradi sekte Falun Gong same po sebi, pač pa jih samo opozarjajo, da pobijat in mučit njenih članov pa ne gre. Da bi pustili absolutno svobodo vsem, ki se sklicujejo na kakšne nadnaravne sile - pa ni tako dobra ideja. Ustavni amandma, da verska svoboda velja samo za religije, ki NE zagovarjajo kamenjanja žensk - bi bil čisto dobra reč. IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr Evil ::

Se strinjam s tabo Thomas.

bradek ::

Dr_M:

tako kot kristjani?
tako kot židje?
tako kot črnci?

Da! Ker so vsi ljudje in se na enak način razmnožujejo :)

Nevem, ampak imam občutek da bi se tukaj nekateri najraje zaprli v kletke, mogoče imeli zraven svojega partnerja, starše in konec. Ker vse ostalo lahko "pokvari našo čistost". Se ti ne zdi da je to nonsense?

Nekdo lahko v taki meri vpliva nate, kolikor dopustiš.

Govoriti o nekom v stilu "tej ljudje se precej razpasejo" in "so kot nekaksni paraziti" je pa precej nespoštljivo in negira trditev da jih nimas za manjvredne.

To, da jih je pa premalo da bi prosili... vsaj ima pravico verjeti v to kar zeli, če je to en sam človek ima pravico do tega. Če želijo džamijo, namesto da bi molili v Tivoliju mislim da jih je dovolj da jo lahko imajo.

Thomas: zakaj si tako zelis nekomu vsiljevati nekaj? Kaj imas ti od tega? Nič, samo sovražtvo in nestrpnost se bo povečalo. Ker bo nekdo nekoga učil kako mora živeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Dr Evil ::

Kar je Dr_M hotel povedat je to.Islam je agresivna religija.Poleg tega pa te za tvoje grehe ne kaznuje samo Bog,ampak kar širiatsko pravo.(Upam da sem prav napisal za pravo)

bradek ::

Vredu.

Ti pa potem mene ne razumes dobro :)

Kdo si ti, da bos govoril da nekaj nekdo lahko in nekaj ne sme poceti? Vsak odloča zase. Če je pripadnik in zagovornik muslimanske vere, ja in? Dokler tebi ne vsiljuje svojih prepricanj nimas nobene pravice sodit.

Thomas ::

Lahko bi dobili tudi džamijo. ČE obljubijo, da nikoli ne bo prišel tja noben od tistih, ki (celo v Angliji!) pozivajo k nasilju nad nemuslimani. Noben ki zagovarja Šerijo. Ima pa celo Mufti neko razumevanje za kamenjanje žensk. Pa jasno je že danes, da taki tipi bodo hodili po Marostu, kot hodijo po Islamskih centrih povsod po svetu. Razen v ZDA kjer jih po tanovem opremijo z "FBI tail". Vsaj. Ne vem, ne vem ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Dokler tebi ne vsiljuje svojih prepricanj nimas nobene pravice sodit.


Imam. Vzamem si to pravico, večina ljudi si jo bo vzela - in rekla "ne" na poodloknem referendumu. No party, sorry.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Tak, ki se ni zmozen prilagodit okolju, in ki izvaja nasilje nad nemuslimani v imenu vere v tujem okolju - brez pardona tretirat po lokalnih zakonih in po lokalnih prepricanjih, tukaj sploh ni vprasanja.

bradek ::

Thomas, in ce pride do referenduma bo nase ustavno sodisce zopet pokazalo kako sspostuje clovekove pravice in ti bo dal moznost odlocati o necem, za kar nisi pristojen. Ce bos dobil to moznost bo, tako kot si rekel, to enostransko.

Dr Evil ::

Brad3K-u

Kdo si pa ti ,da ženske poseduješ?Da jim vsiljuješ rute in da jim odvzameš svobodo če ti je do tega?;(

Da ne bom nadaljeval,katere vse (domnevam ,da si musliman) pravice odvzemaš .

Thomas ::

Ne, ne. Ljubljančani so glede lokacije pristojni ovreči sklepe svojega modrega sveta. To bodo tudi naredili in potem bo treba poiskati novo lokacijo. Žal, žal, žal. US bo lepo tiho.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Dr Evil:
Predvidevam da si slabo prebral moje prejsne poste in spregledal dejstvo da nisem musliman. Niti kristjan. Verjamem v človeka in svobodo da se odloča po svoje, predvsem pa da nima nihče ga pravice ucit v kaj in na kaksnen nacin mora verjeti. Mene, recimo, je lokalni zupnik pri 9ih letih cel teden zalezoval, mi v glavo vbijal stvari, v kaj morem verjeti, v kaj ne smem, kaj je prav in kaj ni (po njegovo) in se marsikej drugega bi lahko povedal, pa ne bom, ker se nocem izpostavljati.

Če se nekdo rodi v takem okolju, če sprejme muslimansko vero, kot sem ze povedal, nam se zdijo njihove navade in obredi grozni, njim se ne zdijo. Ker verjamejo v nekaj. In tisto je pac njihov Prav. V to VERJAMEJO, zato to pocnejo. Se tako obnasajo. Tako dojemajo. Tako je. Po njihovo. Če se ti ne strinjaš s tem, imas pravico povedati. Nimas pa pravice spreminjati in posegati v druge kulture.

Mimogrede, kdo si pa ti da lahko prepoveš nekomu ki si zeli umetne oploditve, da to stori? Kdo si pa ti da prepoves splav? Kdo pa si ti da bi zaprl vse homoseksualce nekam, ker se ti pac zdijo nagnusni? Predvidevam da zagovarjas ta stalisca. Če ne, me popravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Dr Evil ::

Prav tako oni nimajo pravice posegati v našo kulturo.8-O

bradek ::

Če bi prebral kaj sem napisal bi videl da tudi to podpiram. Dokler nas ne ucijo kaj in kako moramo verovati, do takrat me ne motijo. Ko bodo to storili bom prvi ki bom zavpil.

Dr Evil ::

Samo ti veš in jaz vem,da prej ali slej bodo.

Nisem proti islamski veri če ta poteka v obliki čaščenja v molilnici in spoštuje naše zakone in kulturo.

Kar se pa tiče đamije.Mogla bi biti mala saj je tudi vernikov malo in naj tako tudi ostane.

bradek ::

- Če, kot pravis, bodo - bomo ukrepali vsi, nic skrbeti.

- Se strinjam.

- števila vernikov ne poznam, sem za to da se postavi številu vernikov primerno veliko đamijo.

Dr Evil ::

Zdaj pa rezultate našega izčrpnega iskanja po resnici hitro predložit javnosti.

lol:)

bradek ::

:)

bodom ::

mah pobit vse :D
ne ne just kidding ;)

ma kot je en tm na trenjih reku; "ko bodo turisti prisli mimo LJ in vidli tisto kupolo, ga ne bo niti zanimalo da bi sel tromostovje obiskat"...

bi se kr strinjal.

MadMicka ::

Marsikaj je bilo tukajle zapisanega. Tudi take stvari, zaradi katerih bi se lahko avtor znašel pred kazenskim sodiščem (če bi se dalo komu ukvarjati s tem).

Ampak poglejmo Thomasovo izjavo (ki sicer ni za kazensko sodišče :) )

"Otroci (državljani Slovenije) v Islamskem centru BODO izpostavljani šeriatskim vplivom."

Ja, res bodo. In? Večina ostalih je izpostavljena Cerkvi? Pa kaj potem? Je ena vera boljša od druge? Že mogoče, vendar ne v takšni meri, da bi staršem prepovedali vzgajati otroke v eni ali drugi veri.

Madonca, to so zame tako preproste stvari, da kar nekako težko razumem, kako je mogoče, da nekaterim drugim te osnovne stvari niso jasne.

Dr_M ::

hm...ce bodo nardil dzamijo, potem se pa takoj strinjam da uvedejo OBVEZNI verouk v osnovnih solah. pa se v srednjih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bradek ::

MadMicka, kdo pa je rekel karkoli, kar bi ga lahko pripeljalo pred kazensko sodisce? Zdej pa res mal pretiravas no.

Dr_M: Kaj pa ce bi vsak izbral tisto, kar bi sam hotel? Vsiljevanje nečesa je nesmisel. Kaj pa ce se nekdo noce opredelit kar se tice vere in verovanja?

Sicer pa, je krscanstvo edina alternativa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Dr_M ::

Brad3K: no vidis. vsiljevanje necesa je nesmiselno.napredujes. :)

sej muslimani nam tut dzamijo usiljujejo. velika vecina (slovencev) je noce, ampak uni jo pa useen jo hocjo met.

se prav kle neki ne stima, ne? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Dr_M: Recimo, da bi večina slovencev rada videla, da bi ti nehal ziveti - a to potem pomeni, da nam ti (vsem slovencem) vsiljuješ svoje življenje? Kako moreš bit tak :D .

bradek ::

Dr_M tolikokrat sm ze povedal pa ocitno se vedno ne razumes... preberi si moje poste zgoraj, mislm da so dost jasno napisani da jih vsak lahko razume. S tem ko si postavijo prostor za molitve in ne govorijo drugim v kaj in kako morajo verovat, do takrat nobenmu ne vsiljujejo nic. Če te je pa strah ene stavbe nekaj kilometrov stran od tvojega stanovanja, kjer se bojo zbirali drugace misleci, pa predlagam da se zapres v sobo.

Vlady ::

No sej tudi krščanska vera ni tako rožnata, kot mislite. Vsi so v preteklosti pobijali za širitev svoje vere, vsi so pobijali nedolžne (čeprav muslimani manj - ker niso zažigali učenjakov in čarovnic). Ampak pustimo preteklost. Najbolj kar mene moti, pri krščanski veri dandanes je celibat in "prostovoljni" prispevki cerkvi. Ko prideš v cerkev k maš, ti dobesedno porinejo tisti "mošnjiček" po nos in si skoraj prisiljen dat noter nekaj. Oz. če ne daš, te ljudje kar malo postrani gledajo, češ da nisi vzgojen... Potem mi gre zelo na živce "rinjenje" verouka v šole in cerkve v naše življenje. Kaj bojo pa gosopodi pametnjakoviči naredl, če bo otrok musliman in bo moral hoditi k krščanskemu verouku????? Na to gospodje iz parlamenta in cerkve niso pomislil.
Vsekakor mislim in menim, da đamija ne more vplivati na našo kulturo. Saj imajo v drugih evropskih državah tudi postavljene đamije, pa se ni nič spremenilo. Saj kot sem že povedal, sedaj uporabljajo športno dvorano tivoli. Tako da je v bistvu čisto vseeno ali imajo đamijo ali pa našo športno dvorano! Kaj je bolje?

Poldi112 ::

Kar se pa tiče đamije.Mogla bi biti mala saj je tudi vernikov malo in naj tako tudi ostane.


Kaksna bedasta izjava. A te ima tvoja druzina samo 4 clane, moras imeti temu primerno majhno hiso?

In ce se turisti ustrasijo dzamije in nocejo videti tromostovja zaradi tega, potem si ga niti ne zasluzijo. Poleg tega bi bila pa dzamija verjetno lepsa (vsaj od znotraj). Tista, v kateri sem bil jaz je prekasala prakticno vse krscanske cerkve.
Poleg tega je na vsakem tretjem hribu cerkev, kjer je masa mogoce nekajkrat na leto. Pa se nihce ne sekira. Niti ne racuna velikosti glede na stevilo ljudi, ki jo uporablja. A bos predlagal, naj jo zmanjsamo na dimenzijo pasje ute ?

Dr Evil ::

Poldi,daj ne kvazlaj neumnosti.

Poldi112:
Niti ne racuna velikosti glede na stevilo ljudi, ki jo uporablja. A bos predlagal, naj jo zmanjsamo na dimenzijo pasje ute ?

Ti pa že greš v ekstreme.Malo večja kot pasja uta je pomojem že lahko :\

Dr Evil ::

Pa še to.Na oddaji trenja je bilo govora o stavbi z 10000m2 površine.Če je to za tebe malo,potem si očitno prespal matematiko.

MrStein ::

Dr_M :"hm...ce bodo nardil dzamijo, potem se pa takoj strinjam da uvedejo OBVEZNI verouk v osnovnih solah. pa se v srednjih."

Krščanski ali islamski verouk ?

Ustavo pa boš kar lastnoročno popravil a ne?
Takrat, ko ne bo nihče gledal, najbrž.

Thomas ::

Površina je 4000 kvadratnih metrov. Baje. Ni to tak problem. Problem je, da s Šerijo bodo imeli opravka, Šerija bo sofinancirala ... Mufti ima "razumevanje" do Šerije ... Ekstremistične politične stranke so prepovedane. Ne vem zakaj ne bi bile še ekstremistične verske.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

ampak eni pa resno sovrazite slovenijo...:\ :\ use bi nardil, da bi ze bl zafu**l uso stvar...
ze tko bomo naje**l in krvavo placal grehe nasih prednikov, ko so uvazal delovno silo iz juga.
zdele se vam zdi to hecno in neumno, ampak...boste ze vidl. dobrota je sirota.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr Evil ::

Mr Stein:

Ne širi krivovere.Verouk bi naj bil le za otroke vernih.Predstavljaj si to kot izbirni predmet.Izbereš tistega katerega hočeš.Verouk katere religije pa je stvar staršev.Sej ateizem je tudi neke vrste vera.Veruješ,da ni Boga.Teizem trdi,da je.Ta verouk v šolah bi naj bil le razbremenitev otrok,ki morajo hodit v cerkev ali drugam k verouku.A jim ne privoščiš,da bi ga obiskali v šoli po pouku?

Daedalus ::

Thomas - glede na to, da se muslimani zbirajo v Tivoliju, se ti ne zdi mogo?e, da ?e bi ?e bila volja, da bi ?e zdavnaj za?eli z ?iritvijo ?erije? Pa prosim, za vse tvoje navedene trditve linke, ali pa dokaze. Ker mi gre po?asi na ?ivce, da si iste trditve postavil za absolutno resnico ?e ene tretji?, obenem pa nisi navedel ni?esar, da bi jih podprl.:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

l_jst ::

Verouk katere religije pa je stvar staršev.

No vidš tle je pa glavna napaka. Vera more bit stvar posameznika ne pa storšov.


ze tko bomo naje**l in krvavo placal grehe nasih prednikov, ko so uvazal delovno silo iz juga.


Jp se strinjam, ker so že te svinsko neprlagodlivi za okolje v kerga pridejo. In ne Kuglvinkl to ni zahteva po prilagoditvi ampak samo opazka. Drgač pa, ko bo prviod vas zahteval, da se v svoji lastni državi začnete obnašat po njihovih navadah in običajih in prilagodite njihovi kulturi in vsemu boste pomoje kr usi podperal take izjave.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vlady ::

No sicer pa z izgradnjo đamije nimamo kej izgubit, razen nekaj zemlje, ker seo itak vrtički. Če pa bo đamija metala slabo luč na našo kulturo in narod, jo pa lahko še vedno mirne volje podremo >:D :D

Dr Evil ::

Verouk katere religije pa je stvar staršev.

No vidš tle je pa glavna napaka. Vera more bit stvar posameznika ne pa storšov.



Ja samo kako se bo nekdo odločil če pa ne ve zakaj se gre?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

Poldi112 ::

>No vidš tle je pa glavna napaka. Vera more bit stvar posameznika ne pa storšov.

A ti si se ze pri petih letih odlocil, da bos sledil svoji veri? Ali si enostavno vzel, kar so ti starsi dali.

>ze tko bomo naje**l in krvavo placal grehe nasih prednikov, ko so uvazal delovno silo iz juga.

Zanimivo, in ljudje s takim prepricanjem najtezje razumejo nekulturnost recimo Avstrijcev, ki zatirajo nase manjsine.

Dr_M ::

Zanimivo, in ljudje s takim prepricanjem najtezje razumejo nekulturnost recimo Avstrijcev, ki zatirajo nase manjsine.

ampak mi nikogar ne zatiramo. prej bomo postali njihovi tlacani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

Dr_Evil
Kaj sem tako neumnega izjavil? Pa ali je pomembno, koliko prostora zavzema dzamija? A zato ti ne bos mogel ziveti na svoji zemlji? Glej koliko zemlje ima rkc
««
8 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448614 (44938) Ziga Dolhar
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60730071 (22037) KaiV6
»

Džamija v lj na cesti dveh cesarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27816243 (11786) Daedalus
»

referendum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10036091 (34586) Gr0unD Zer0

B16 užalil muslimane (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60627630 (21106) kuglvinkl

Več podobnih tem