» »

T-2 in "This content is copy protected."

T-2 in "This content is copy protected."

Leska ::

Pred nekaj meseci sem začel opažati, da mi je moj HD/DVD snemalnik Sony RDR HX 750 na nekaterih kanalih (npr. TV1000) začel javljati "This content is copy protected.", čim sem sprožil snemanje. Pred nekaj tedni se je število teh "zaščitenih" kanalov močno povečalo (tudi npr. TVS Maribor), od včeraj pa se mi to obvestilo pojavlja na vseh kanalih, ki sem jih probal.
Ko sem se pritožil na T-2 tehnično podporo, so mi povedali, da oni pošiljajo TV signal naprej v taki obliki, kot ga prejmejo od distrubuterjev in da kao ne morejo nič pomagati in dodali "Svetujemo, da se za alternativno rešitev te težave obrnete na uradnega zastopnika naprave, ki jo uporabljate za snemanje TV programov.". Klical sem na Sony in nisem zvedel nič uporabnega (posodobitev menda ne obstaja).
Kakšna ideja, kako to rešit ali ga moram kar vreči proč? :(
TIA.

jype ::

Kupi korejski snemalnik, ki kaže sredinec indikatorjem zaščitenih vsebin.

Sony si ne zasluži tvojega denarja, a če si že kupil, smola.

OmegaBlue ::

Hm, škoda da si tako pozno to napisal danes, če se ti da počakat do ponedeljka lahko kaj več izvem.

Me zanima kaj tale tvoja napravica bere :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Leska ::

Ja, jype, se mi je zdelo, da so pri Sonyu bolj papežki od papeža.
OmegaBlue, ni mi problem počakat - saj kot pravim, je doslej edina opcija, da ga vržem proč -- se priporočam.

RejZoR ::

Sony je največji klinac kar se tega tiče. Recimo Sony LCD-ji imajo daleč najslabšo podporo DivX, XviD, H.264 itd vsebinam in tud podpora podnapisom je nikakršna. LG pa ti podpira vse živo, vključno z NTFS in polno podporo šumnikov pri podnapisih. Pa Samsung, ki poleg vsega kar zna LG podpira še DTS zvok. Skratka ni da ni.
Edino kar mi je bilo dobrega od Sony-ja je bil USB avtoradio, ki sem ga kupil leta nazaj in res fajn špila še danes.

Btw, kako imaš HX750 zvezan glede na to da imaš T-2? Ko smo še prodajal te zadeve je imela samo coax za anteno, SCART in še par drugih analognih priključkov. Pa HDMI so tile tud že mel če se prav spomnim...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Leska ::

Ja, TV in snemalnik sta povezana s HDMI kablom.
A lahko predlagaš kakšen konkreten model LG/Samsung? -- rabim srednje velik disk, DVD, fajn bi blo, da se da predvajat tud z USB ključa oz. prenest na USB, da pol lahko gledam na PCju.
Pa seveda, da snema T-2.

RejZoR ::

Jeba pri HDMI-ju je da podpira zaščito vsebin. Kaj pa komponentni (rdeč, zelen in moder)? Slednji ima isto kakovost slike kot HDMI samo da za zaščito še nis slišal. Če bi bilo možno na tak način kaj sčarat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Leska ::

Žal nimam tega kabla, da bi lahko probal.

RejZoR ::

Priključke pa imaš na obeh napravah? Ker za prvo silo lahko probaš s čist navadnimi chinch kabli, ker isto pašejo gor in slika deluje isto lepo. Pač uporabiš dva stereo (rdeč in bel) ter od njiju uporabiš samo 3 kable, ki jih prevežeš iz iste barve na isto na drugi strani. Verjetno navadne chinch pa imaš doma.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Leska ::

Tnx, bom probu kj najdt.
Aja, ne vem, če je pomembno, ampak sm prele mal narobe povedu: s HDMI kablom imam povezan Sony predvajalnik in TV (ta je tud HDMI), medtem ko mam Sony povezan s TV boxom (Motorola) z nekim širokim (cca. 4 cm, 25 pinov) kablom (scart?). A je tud za scart znano, da podpira zaščito? Bi zamenjal tega?

RejZoR ::

Hm, pol pa očitno avtomatično blokira katerikoli izhod samo da je analogni, ki po defaultu nima zaščite. Dost gay.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zvezdica27 ::

lp,

"napaka" je v črkah S O N ter Y. Katastrofa za uporabnika, drugič kupuj korejce, jaz na naši oh in sploh Bravii (ki pa, priznam, ima vrhusnko sliko za razliko od druega kitajca, k ipa požre vse) ne morem niti USB ali SD kartice vštekat, če ni Sonyjeva. Ampak če je pa vse Sonyjevo (recimo mamo eno kamero od Sonyja, ki ne pusti dostopa do diska, torej se po domače povedano, spet jebi, a se s TV poljubčka da res ni)

Kuhla u glava...

Kupi korejca in prodaj Sonyja.

zz

ABX ::

Sony 'nuff said
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564140 (3469) anjica
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435815 (75343) zavajon
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862212 (14702) Buffy
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522645 (9860) Yossarian
»

TV 42" do 1000 EUR - SD T2 preko FTTH - HD Ready ali FHD

Oddelek: Zvok in slika
112362 (1849) Invictus

Več podobnih tem