» »

PC na TV - splošni nasveti

PC na TV - splošni nasveti

««
39 / 40
»»

Borut15 ::

Vse bolj se mi dozdeva, da je kriv DVI izhod na PC-ju, da ne podpira audio prenosa...

Borut15 ::

Kot sem napisal, sem priklopil HDMI na sposojen laptop (direktno HDMI-HDMI seveda) in špila iz prve. DVI (adapter) je potem problem glede zvoka...

BorutK-73 ::

Katero grafično imaš? Driverji od grafične naloženi?

Borut15 ::

Nimam pojma, nič novejšega.

Imam Intel G45/G43 Express Chipset gr. kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Borut15 ()

Borut15 ::

Mora se nadaljuje. Tv in PC sem povezal še z audio kablom, a zvoka ni nikjer...

BorutK-73 ::

V programu ki ga uporabljaš za video poglej v nastavitvah če je "avdio outup" na hdmi ali dvi

Zgodovina sprememb…

Borut15 ::

Nobenega programa ni, muska iz youtuba...

Borut15 ::

Komu jasno, zakaj mi ne dela zvok prek audio kabla?

stanci50 ::

Živjo,prosim za nasvet in pomoč.PC hp4740 imam povezan z 55pfl 7502 s hdmi kablom.Zdaj pa se mi je pri ogledu naloženih filmov ali pa dvd-ejev izgubil zvok.vse je v redu,samo zvoka ni.Zamenjal sem že hdmi kabel,menjal hdmi arc vhode na tv,pa nič.Res pa je ,da računalnik nekam čudno melje.Hvala za nasvete.lp

robba22 ::

Si spremenil audio vir v Windowsih? Audio ikona v spodnjem desnem kotu?

stanci50 ::

Robba 22,hvala lepa za dober nasvet,stvar spet deluje bp.Lep pozdrav.

akulp ::

Ker bom po 10ih letih prešel na nov TV iz HD na 4k (Samsung Q80), ki bo, kot do sedaj monitor, saj vse furam preko PC-ja me zanima sledeče.

Trenutno se ubadam s tem, da mi os. plošča ne spusti skozi 4K, več kor 24Hz.

Kakšne so vaše izkušnje z resolucijo v WIN? Uporabljate 4k + scale ali ste na 1080, pa preklapljate na 4K za video vsebino/filme?

Kateri player se nabolje obnese za 4k? BS, VLC, MPC ...? Trenutno uporabljam Kodi + občasno MPC.

Hvala.
Lukcc

Machete ::

Jaz sem proval 4K desktop že parkrat, pa ni zmage, ker rabim 350% skaliranje in precej programov zgleda obupno. Tako da imam 1080p desktop, igre pa pač v 4K.
Problem je par iger, ki ne mara preveč skakanja na namizje (druge resolucije). Rad pa stalno to počnem.
Za filme tu ni ovir. VLC ali pot player ftw.

Kako to misliš, da plošča ne spusti več od 24Hz? A neko integrirano grafiko uporabljaš?
Kabli so vsaj iz 2. polovice 2000ih? :)

Kupi neko poceni grafično, če ne igraš iger: Npr: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

akulp ::

Ja saj, sem predvideval, da bom pač prekapljal 1080 v 4K za filme ...

Glede težave s 24Hz. Tako ja, plata ne spusti skozi več, grafika na CPUju bi še preživela. Grafične v trenutno mašino ne spravim, ker imam v edinem PCIe zvočno, ki jo bom prav tako rabil, saj moram rešiti še problem kako zvok s TVja spraviti na moje zvočnike (rad bi da deluje 5.1 sistem).

Tukaj imaš moj "problem" :)

https://slo-tech.com/forum/t200222/p694...
Lukcc

Machete ::

Kupi zunanjo zvočno usb kartico, na plato pa rukni neko poceni grafično kartico ala 1030. A nisi naročil tistega mini huba z amazona?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

akulp ::

Ne tistega ne bom naročil, se mi zdi "tvegano" oz mam filing, da ne bo delal at all :)

Zunanjo zvočno takoj, sam če mi najdeš tako, da ne bo nek "kitajc" ki nima driverjev in pol stvari pol ne dela. Ala speaker fill za 5.1 ipd. Bral sem malo na Amazonu review-je za najbolje ocenjene, pa je tako tako. Kot s tistim štaklicami ... luck guess :)

Te Creative, Xonar zadeve pa nobena zunanja nima SPDIF inputa.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Machete ::

Lej še v akciji je. Praktično edini safe buy.
https://www.amazon.de/-/en/Creative-Per...

kartico pa tu dobiš: [izbrisana tema]
(razen če želiš novo in dp + hdmi only: https://www.amazon.de/-/en/GeForce-Nvid...

Lahko pa še kje pobrskaš, samo dvomim da dobiš kaj ceneje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

* pozabil, da hočeš ločeno tv še priklopit.
Mogoče izvedljivo preko USBja out iz TV na usb hub, na hub tudi iz pc. Splitter na zvočno. https://www.mimovrste.com/usb-hubi/ewen... .. komplicirano :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

akulp ::

Ah ne, to se ne bom šel. USB tudi dvomim, da spravi čez 5.1.

Btw, vidim da Mindfactory se je odločil, da ne pošilja v SLO in je treba reševati z mailboxde.com

Ima kdo izkušnje z Alternate.de zadnje čase? Gre v SLO? Tam so cene zelo podobne, včasih vem, da se je tudi tam naročalo, pa bi rad izvedel s prve roke, da se ne registriram za bv.
Lukcc

Machete ::

Ja, sploh ne vem, če bi ga kartica prepoznala kot avdio device.
Kaj boš sedaj naredil za tv out?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Lonsarg ::

Ja 4K je pac za konkretne 1000EUR PCje. Dobro ce je zgolj za pisarnisko rabo in filme in delo, torej brez gaming je tudi 30Hz cisto ok v primeru da cenejsi PC priklopit ali pa ce priklapljas preko USB-C/HDMI adapterjev ki tudi ne zmorejo vec kot 30Hz na 4K.

Za gaming pa je QHD (1440p oziroma 1600p) boljsa izbira kot 4K. Pridobis cirka 30% FPS zaradi manjse resolucije pa se vedno dovolj veliko da ne mores opaziti razlike na premikajoci sliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

akulp ::

Po mojem bom vzel tole:
t.ly/h5z3

Čeprav še vedno iščem zunanjo zvočno, ki bi delala, kot se zagre, predvsem imela podporo z driverji ...
Lukcc

Machete ::

Malce kompliciraš s tem, 'da bo delala'. Vse kar boš kupil bo delalo, sploh če je to Creative roba.
Tudi tisti mini sound hub z amazona bo delal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

akulp ::

Mogoče res kompliciram, ja, ampak ...

Seveda, Creative bo delal. Nima pa zunanje zvočne s SPDIF input. Ma ne bi rad naročil, pa ugotovil da ne dela, pa spet naročal, samo za to gre ... Tisti HUB sem opustil, da ne bom imel še 100 kablov, zato sem prešaltal na razmišljanje o zvočni.

Gledal sem kaj takega, ampak po komentarjih sodeč, so ravno driverji lahko problem:

t.ly/vvuq
Lukcc

matobeli ::

Zakaj pa potrebuješ na zvočni spdif input?

akulp ::

Ker bi ra zvok s TVja v 5.1 na moje analogne zvočnike, ki nimajo SPDIF inputa ...
Lukcc

BlackHole ::

akulp je izjavil:

Ker bi ra zvok s TVja v 5.1 na moje analogne zvočnike, ki nimajo SPDIF inputa ...

Kaj pa samo kak adapter iz hdmi (tv) na karkoli pač rabiš, da daš v zvočnike.
LP Marko

akulp ::

Ja saj o tem smo že govorili.

Varianta je tole:
t.ly/vvuq

ali tole:
t.ly/EYNE

Kot je rekel zgoraj @machete. Malo kompliciram, ampak res ne zaupam tem no name zadevam. Ne bi se rad 3x ukvarjal s tem, vračal, itd. Raje najdem neko zihr, preizkušeno varianto. Vidim pa, da je tole kar specifika in vsi, ki imajo 5.1 sisteme imajo več ali manj kaj bolj resnega, kar 5.1 podpira že out of the box ...
Lukcc

matobeli ::

Gor si omenjal da bo TV samo kot monitor.

Torej bi rad zvok iz PCja peljal na "analogne zvočnike", predvidevam da nek kombo 5.1.

Matična nima 5.1 analognega izhoda?

Če pa želiš uporabit TV kot izvor zvoka si pa najebal, ker ponavadi se v tej funkciji pojavi ARC HDMI, ki pošlje audio v obratno smer kot gre ponavadi, AV recieverji majo večinoma to opremljeno, grafične kartice na pcjih pa pomoje ne.

Zamenjaj tisto kar ti je najceneje.

akulp ::

Ma ja, saj vidim, da sem si zakompliciral s temi željami ...

Oz pač vzamem nekaj od zgoraj in požrem 50 EUR, pa upam da bo delalo.

Sicer pa, zvočna ima analogne 3.5 vhode, ja. Saj zvočnike imam preko tega na PC.
TV zvok pa bi rad v 5.1 obliki spravil na PC, zato sem sploh prišel do razmišljanja zvočni s SPDIFinputom oz. konverterju ...
Lukcc

Machete ::

Opusti idejo o 5.1 s televizije. Priklopi TV old skul prek auxa na zunanjo zvočno pa je.
Koliko pa je sploh programa v 5.1? koliko sploh gledaš TV, če imaš PC gor? :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

akulp ::

Mogoče bo res bolje, ja. :) Še vedno potem lahko enkrat menjam zvočnike in uredim še ta del ...

Načeloma, če bi šel v nakup novega CPUja, potem mi stara zvočna lahko ostane na PCIe, saj z506 celo ima stereo input, ne vem samo, a to potem pomeni, da bodo delali samo sprednji zvočniki ...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

matobeli ::

Tkole bo najbolj pravilno in za najmanj dnarja:
PC z HDMIjem na TV
TV prek pretvornika iz drugega linka (prozor) povežeš na 5.1 sistem

Ali pa boljša opcija:
nabaviš tole https://www.bolha.com/av-sprejemniki-hi...

in nanj povežeš TV prek SPDIF in PC preko multi channel.

Da ti ne bo treba laufat TVja če boš samo nekaj na PC zaslonu (če ga imaš) počel.

Sam ne mu plačat 70. Sem imel enak model pa je komaj šel za 50eur par let nazaj.

akulp ::

Hvala, ja saj to je verjetno najbolj smiselno res. Spet sem prišel na začetek, kjer sem bil 2 dni nazaj. :)

Tole in pika:
t.ly/EYNE

Najmanj tvegam denarja, če ne bo šlo/delalo, sem samo to kupil za bv. :)
Lukcc

matobeli ::

lahko pogledaš edin v specifikacijo TVja če ob HDMI vhodu daje ven 5.1 signal preko SPDIF.

Eni TVji so dajal sam 2.1 :))

Drugač bi pa moralo delovat, ker je točno to namen te naprave kar želiš dosešt.

Če se ti ne mudi se pa tudi nekaj ceneje dobi zadeva:
[US$10.49 33% OFF]5.1 Channel DTS Dolby AC-3 PCM Digital Optical/Coaxial to Analog Audio Decoder Module Module Board from Electronic Components & Supplies on banggood
https://banggood.app.link/qcQSCzXmWbb

akulp ::

Ja TV naj bi dal ven 5.1, ja.

Ja, bi moralo delat ja, se strinjam. :)
Lukcc

hazlhof ::

Kakšne izkušnje imate po dolgotrajni uporabi 4k tv namesto monitorja, bi se še enkrat isto odločili, bi šli raje nazaj na manjši monitor?

Je lag opazen oziroma moteč, če ne igraš iger?

miha98 ::

Jaz imam težavo da imam sliko preko vga kabla.. nimam pa zvoka? kako dobiti zvok? lp

robba22 ::

A ni VGA kabel samo za video? Mislim da boš rabil posebej kabel za zvok.

borut_p ::

Tako je. Hdmi nosi s seboj se zvok, ostali pa ne. Zvok loceno na banance ali optiko ce imas

Komponentko ::

Šele HDMI je začel podpirati tudi prenos zvoka. DVI in VGA tega ne podpirata
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

Google mi zadnje čase je vse manj zanesljiv in ne morem najti odgovorov na bolj konkretna vprašanja, vse preveč posplošuje zato vprašam tu:

Zmanjkalo mi je HDMI priklopov na PCju. Kartica (3070) ima 1x HDMI 2.1 in 3x DisplayPort.

Imam pa poleg monitorja (LG C2) ki že uporablja ta HDMI 2.1 vhod, še TV, ki bi prav tako rad imel vsaj HDMI 2.0, če že ne 2.1 v prihodnosti.

Kaj lahko naredim?

Koliko izgubim (max resolucija, osveževanje, bit depth - HDR, in chroma) pri pretvorbi signala

Iz HDMI 1.4 na DP?
Iz HDMI 2.0 na DP?
Iz HDMI 2.1 na DP?

Aktiven, pasiven pretvornik?

Ali mogoče raje HDMI splitter? Kakšne so izgube tu? Input lag?

Je kar precej enih dejavnikov, ne vem kje bi začet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

scipascapa ::

zamenjaš GPU, katera ima 2x HDMI :)

neocodexx ::

scipascapa je izjavil:

zamenjaš GPU, katera ima 2x HDMI :)


Ja, ampak pred zimo ne bo nič.. Za RTX 3070 več ne dobim pametnega denarja, 3080 pa zdaj zaradi tega ne grem kupovat. Bom počakal do takrat na 4080 z 2x HDMI.

Za zdaj sem pa nabavil aktivni DP>HDMI adapter, in to iz Amazona, pri nas prodajajo večinoma samo še prazgodovinske ki podpirajo "FullHD max 1080p" :))

No, ta iz Amazona sicer zmore 1080p@120hz in 2160p@60hz z nekaj chroma subsamplinga, pač HDMI 1.4 standard in to brez HDR, kar bo v redu za zdaj.

Moraš res pazit pri teh adapterjih, kaj kupuješ, in če si ne veš nastaviti YCbCr profila na grafični in tudi TVju, kar si marsikdo ne ve, in potem misli da adapter ne deluje. Ni tako enostavno, in je kar veliko enih cak in omejitev pri teh standardih.

Aja pa btw je kar močen input lag na splitterjih, manj na pretvorniku, in najmanj na aktivnem pretvorniku. Splitterji - razdelilci so primerni samo za menjavo med različni audio/video input, in ne za PC ali gaming.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Generton ::

Pozdravljeni vsi, vprašanje iz PCja bi rad streamal Video s podnapisi na Smart tv. Kak zanesljiv predlog? Stream preko VLC mi nikoli ne pokaže podnapisov.

SuperStipe ::

Imam problem povezan PC na TV preko HDMIja, grafična ASUS DUAL RX6750XT, TV pa Sony (android TV cca. 1 leto star).

Slika je vse ok, problem je zvok, ob predvajanju kateregakoli zvoka hrešči. Dal sem drug HDMI kabel pa različne porte na TV, vedno isto.

Zamenjal sem output iz AMD hdmi na generični HDMI, ni razlike.

Če je zvok preko slusalk (jack) pa vse ok.

matobeli ::

Hrešči stalno ali samo občasno kakšne bolj izrazite dele pohrešči na koncu?

Men namreč tudi povzroča težave, imam pa preko optike iz MB v AV povezan.

Kar sem raziskoval so indici da bi znal bit winsi nekaj narobe. (W11)

SuperStipe ::

Samo kadar se zvok predvaja, drugače ne, vsi driverji so posodobljeni in windows 11.

Mislim, da je tudi problem v driverjih, samo rešitve ne najdem.

matobeli ::

Kaj pa maš zaen chipset?

Probaj še v nastavitvah za hdmi audio output nastavit drugačno kvaliteto zvoka, men sicer ni pomagalo, mogoče bo tebi.

SuperStipe ::

asrock H670M-ITX/ax

Vse kombinacije sem probal pa ni razlike.

Kaj pa ti je na koncu pomagalo?
««
39 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219509 (9022) kozorog
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610072 (9133) LordTado
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458258 (7653) opeter
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513717 (3224) KTr1sk
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505844 (4749) bbobst

Več podobnih tem