» »

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

««
«
1 / 37
»»

doris031 ::

Ker bo kmalu digitalna tv in ker je nekaj različnih paketov me zanima katere programe ima posamezni paket.Hvala za kakršnokoli info.

Chessman ::

Glede na to da se pripravlja temeljita sprememba programske sheme bi ti težko rekel kaj bo v katerem paketu. Če bodo pri Telemachu poenotili shemo z Triero ali LJ kablom nebivedel samo pomoje ja. Lahko si pa pogledaš na www.triera.si pod digitalna televizija imaš 4 pakete, Osnovni brez doplačila in tri pakete A + E + HBO z doplačilom

V-i-p ::

Paketi bodo trije. Osnovni (64 programov), razširjeni (102 programa) ter filmski (104 programe). Mogoče bo kdo rekel, kakšna digitalna tv pa je to, prek satelita mam jaz petsto programov. Že res, ampak od tega je petnajst nemških, sto kitajskih, itd... kjer ni nič pametnega, tu bo pa poudarek na dobrih programih, ki imajo podnapise, itd... Digitalni sprejemniki bodo pa tudi trije (navadni, z vgrajenim diskom z možnostjo snemanja 4ih programov naenkrat, ter HD sprejemnik,...). V štartu bo v HD na voljo (navijam zanj) National Geographic...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Chessman ::

Zgleda da potem telemach ne bo imel iste sheme kot triera, katera napoveduje da bodo dodali nove programe jih pa imajo že sedaj v osnovni shemi 86, zraven je potem še dodatni paket + erotika + HBO 2x pa skupaj nanese okrog 116 programov.
Z septembrom pridejo spremembe in se ukinejo določeni analogni programi s tem da se dodajo novi na digitalni shemi.

PrimozR ::

In kakšna je sploh prednost digitalne televizije?

Pyr0Beast ::

Je, ni, če nimaš (pre)dobrega sprejemnika ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Kaj zdej, je al sploh ni prednosti? Sprejemnik as in TV?

Pyr0Beast ::

Dejansko s standardno TV ni nevemkakšne razlike v kvaliteti (če si že prej imel dober program)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

20sdfj093f ::

EPG se mi zdi že en dober razlog...

Izi ::

Jaz sem tudi na Telemachovi televiziji in se tudi odločam med analogno in digitalno.

Cena:
- Za analognih 59 kanalov plačujem 16 EUR / mesec
- Za digitalnih 102 kanala bi plačeval 22 EUR / mesec (v tej ceni bodo menda všteti analogni in digitalni programi)
Se pravi, tudi če boš naročil digitalno TV, boš preko kabla še naprej dobival analogni signal tako kot do sedaj, zraven pa bodo vklopili še digitalne kanale (tako sem jaz razumel)

Prednosti:
- Večje število kanalov
- Elektronski programski vodič (kako to točno izgleda sicer ne vem, menda vidiš na ekranu celoten vodič za vse trenutne in prihodnje oddaje za vse kanale)
- Nekateri programi bodo v visoki ločljivosti HDTV (Za to seveda rabiš nov velik LCD TV, ki je HD Ready ali Full HD. Ali bodo oddajali v 720i, 720p, 1080i ali 1080p, ap nimam pojma)

Slabosti:
- Rabiš digitalni sprejemnik, ki bo stal v novi škatlici zraven televizije.
- Kanale prestavljaš na tisti škatlici in ne na TV.
- Za vsak TV rabiš svojo škatlico (vsaj tako se meni zdi)
- Za te škatlice, ki jih boš dobil od Telemacha v najem bo verjetno treba plačevati tudi kakšno mesečno najemnino (glede cen še ni kaj dosti znanega)

Lahko boš najel čisto navdan digitalni sprejemnik, na katerem boš lahko samo prestavljal kanale,
digitalni sprejemnik z vgrajenim diskom, kjer boš lahko snemal do 4 kanale hkrati. Seveda pa boš lahko tudi ustavljal in počasi predvajal živo sliko,
in pa posebni HD digitalni sprejemnik za spremljanje programov v visoki resoluciji, menda ti omogočajo gledanje navadnih digitalnih programov in HD programov, tako, da pomoje ni treba imeti ene škatle za navadne programe in zraven še ene za HD programe. :D

Če imaš torej staro TV, bo edina razlika samo večje število kanalov, za katere pa bo seveda treba tudi malenkost več plačevati, poleg tega, da boš imel zraven televizorja še eno dodatno škatlo.

Če pa imaš moderen LCD TV potem pa bo najbolj opazna visoka ločljivost nekaterih kanalov. Bo pa vsaj na začetku teh HD programov zelo malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

PrimozR ::

In bodo 720p, precej ziher (720i mimogrede ne obstaja :D). 1080p Discovery npr. pri T2 potrebuje skoraj 30 Mbitno povezavo.

Pyr0Beast ::

1080p Discovery npr. pri T2 potrebuje skoraj 30 Mbitno povezavo.
A je to kakšen problem ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Ja če ti povezava (internet) na VDSL dosega samo 8/1, je ja. Manjši. Se ti ne zdi?

Pyr0Beast ::

Ja, ampak res samo minoren [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pumaxx ::

Paketi bodo trije. Osnovni (64 programov), razširjeni (102 programa) ter filmski (104 programe). Mogoče bo kdo rekel, kakšna digitalna tv pa je to, prek satelita mam jaz petsto programov. Že res, ampak od tega je petnajst nemških, sto kitajskih, itd... kjer ni nič pametnega, tu bo pa poudarek na dobrih programih, ki imajo podnapise, itd... Digitalni sprejemniki bodo pa tudi trije (navadni, z vgrajenim diskom z možnostjo snemanja 4ih programov naenkrat, ter HD sprejemnik,...). V štartu bo v HD na voljo (navijam zanj) National Geographic...


To pomeni da se bo osnovna shema skrčila na vsega 64 kanalov, boljši pa se bodo verjetno preselili v razširjeno (proti doplačilu) Sedaj še samo čakam da bodo HD posebej doplačljivi potem pa živeli kablaši. Konkurenca ponuja že v osnovi čez 100+ kanalov in noben Discovery ni v doplačilu kot je to na kablu.

Izi ::

Cene so že znane. Čakamo samo še programsko shemo.

Osnovni paket 64 programov za 18 € / mesec
Razširjeni paket 102 programa za 22 € / mesec
Filmski paket 104 programi za 28 € / mesec

V osnovnem paketu bodo pomoje enaki programi, kot jih gledamo že sadaj. Osnovni paket bo v bistvi enak analognemu, samo, da bo vse potekalo digitalno.
V razširjenem paketu pa bi morali biti sami novi programi, kateri se še ne ve. Bodo pa skoraj sigurno vsi HD programi v razširjenem paketu.
V filmskem paketu bosta najbrž HBO in HBO Comedy.

To so vse nepreverjene informacije razen cen, ki so že uradne.

V-i-p ::

V HD bo na začetku Discovery Channel (1080i).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BigHugo ::

V HD bo na začetku Discovery Channel (1080i).


Ne, že sedaj sta v HD tehniki dva programa (Anixe HD in Astra HD+). To velja za Triero.
LP BigHugo

Tomson ::

Mislim da 1080p še ne obstaja nikjer na svetu. Maximalno je trenutno 1080i, se pa mislim da DISH Network pripravlja, da bi poizkusno začeli z 1080p, pa še to na začetku samo z "Video on Demand" ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

V-i-p ::

BigHugo: ne vem kaj si želel povedat? Jaz pravim, da bo to v UPC shemi, torej Telemach, Ljubljanski kabel, Rotovž, KRS Velenje in KATV Murska Sobota.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BigHugo ::

BigHugo: ne vem kaj si želel povedat? Jaz pravim, da bo to v UPC shemi, torej Telemach, Ljubljanski kabel, Rotovž, KRS Velenje in KATV Murska Sobota.


Jaz ti samo povem, da so HD programi že sedaj vidni v UPC omrežju (velja za Triero Rotovž MB).
LP BigHugo

Izi ::

Kolikor vidim je za 1080p je skoraj nujna optika, zato jo verjetno še dolgo ne bomo gledali, dokler ne bomo čisto vsi na optiki.
Torej bo verjetno 1080i, kakor imajo to drugje.
Če jaz prav razumem, je potreben bandwidth za 1080i celo manjši kot za 720p.
Pri 1080i gre v bistvo za sliko z 540 vrsticami, prva slika vsebuje 540 sodih vrstic, druga pa 540 lihih vrstic, kar je precej manj kot pa za vsako sliko poslati 720 vrstic.
To bo verjetno tudi razlog zakaj vsi uporabljajo 1080i namesto 720p.

Glede kvalitete pa pravijo, da je na full HD TV-jih 1080i slika včasih celo lepša kot pa 720p.
Predvsem počasna in stoječa slika je popolnoma enaka kot 1080p, pri hitrih posnetkih pa se že malo opazi prepletanje, ampak ker je pri 1080 vrsticah ena sama vrstica tanjša kot las se tudi prepletanje skoraj ne opazi.
Druga stvar je pa na HD Ready TV-jih, kjer se bolje obnese 720p kot pa 1080i. Pri stoječih in počasnih posnetkih je še vse v redu saj je 1080i enak kot da bi bil 720p, ko pa pride do hitrih posnetkov, pa se prepletanje na HD Ready precej bolj opazi kot pa na Full HD. HD Ready TV mora naprej 1080 spremeniti na 720, da jo lahko sploh prikaže, prepletanje pa še vedno ostane tako da na koncu dejansko gledaš 720i sliko. Posamezne vrstice pri HD Ready TV-jih pa niso več tako neopazne kot pri Full HD in pri gledanju kakšne Formule 1 bi znalo biti prepletanje že kar precej nadležno.

Tako, da je zaključek, da na Full HD TV-ju je vseeno ali je signal 720p ali 1080i, oboje je približno enako kvalitetno, na HD Ready TV-jih pa je 720p opazno boljši od 1080i.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

pumaxx ::

HD Discovery in drugi (če še bodo kateri) bodo vključeni v ceno paketa ali bo potrebno doplačilo?

dracan ::


Če jaz prav razumem, je potreben bandwidth za 1080i celo manjši kot za 720p.
Pri 1080i gre v bistvo za sliko z 540 vrsticami, prva slika vsebuje 540 sodih vrstic, druga pa 540 lihih vrstic, kar je precej manj kot pa za vsako sliko poslati 720 vrstic.


Pozabil si, da je pri 1080i horizontalna resolucija 1920, pri 720p pa 1280. Če preračunamo, ena slika pri 1080i vsebuje 1.036.800 pik (1920x540), pri 720p pa 921.600 pik (1280x720). Če upoštevamo še kompresijo, oba standarda porabita približno isto (tu ima celo prednost 720p, ker se lažje kompresirajo slike z zaporednimi vrsticami kot vsaka druga vrstica).

Z ostalim napisanim (glede kvalitete) pa se strinjam.

Izi ::

Pozabil si, da je pri 1080i horizontalna resolucija 1920, pri 720p pa 1280

O, hudiča, staram se. To "malenkost" sem pa res spregledal.
Kar se tiče ponudnika programa je torej 1080i ali 720p približno ista stvar.

Chessman ::


Se pravi, tudi če boš naročil digitalno TV, boš preko kabla še naprej dobival analogni signal tako kot do sedaj, zraven pa bodo vklopili še digitalne kanale (tako sem jaz razumel)

Točno tako zraven digitalne sheme se bo oddajala tudi analogna, čeprav se bo počasi krčila, saj lahko namesto enega analognega oddajajo recimo 5-6 digitalnih programov


- Elektronski programski vodič (kako to točno izgleda sicer ne vem, menda vidiš na ekranu celoten vodič za vse trenutne in prihodnje oddaje za vse kanale)

Upam samo da ga bodo končno porihtali ker je sedaj uporaben samo za kakšen ZDF ali ARD ker na ostalih programih je več praznine kot sporeda. Je pa res da lahko z EPG-jem za par dni naprej vidiš spored, včasih tudi vsebino oddaje. Uporabno tudi za nastavitev timer funkcij za snemanje oddaj


Slabosti:
- Rabiš digitalni sprejemnik, ki bo stal v novi škatlici zraven televizije.
- Kanale prestavljaš na tisti škatlici in ne na TV.
- Za vsak TV rabiš svojo škatlico (vsaj tako se meni zdi)
- Za te škatlice, ki jih boš dobil od Telemacha v najem bo verjetno treba plačevati tudi kakšno mesečno najemnino (glede cen še ni kaj dosti znanega)

- lahko uporabiš tudi TV kateri ima vgrajen DVB-C sprejemnik, ni jih veliko se pa najdejo. Sicer pa tudi pri IPTV ali pri DVB-T rabiš sprejemnik zraven TV-ja
- Res je za vsak TV potrebuješ STB, prav tako ga potrebuješ za VCR če želiiš hkrati gledati TV in snemati
- Točno še ni določeno kako bo z sprejemniki, vendar če bo tako kot sedaj bodo se sprejemniki prodajali, res pa da se kaj dosti še ne ve.


Lahko boš najel čisto navdan digitalni sprejemnik, na katerem boš lahko samo prestavljal kanale, digitalni sprejemnik z vgrajenim diskom, kjer boš lahko snemal do 4 kanale hkrati. Seveda pa boš lahko tudi ustavljal in počasi predvajal živo sliko, in pa posebni HD digitalni sprejemnik za spremljanje programov v visoki resoluciji, menda ti omogočajo gledanje navadnih digitalnih programov in HD programov, tako, da pomoje ni treba imeti ene škatle za navadne programe in zraven še ene za HD programe. :D

Sprejemnika ni potrebno najemati, za normalne programe se jih da zelo poceni kupiti rabljene ali nove na ebay-u. Za sprejem SD in HD imaš lahko isti sprejemnik, saj tisti za HD podpirajo tudi SD. Se pa na tržišču dobijo zelo kvalitetni STB-ji kateri imajo vse zgoraj naštete funkcije (SD, HD, disk rekorder, ...)


Če imaš torej staro TV, bo edina razlika samo večje število kanalov, za katere pa bo seveda treba tudi malenkost več plačevati, poleg tega, da boš imel zraven televizorja še eno dodatno škatlo.

Tudi na starih TV-jih je občutna razlika v kvaliteti slike, vedi da kvalitetni CRT televizor z DVB sprejemom lahko po kvaliteti slike prekaša marsikateri poceni LCD televizor. Je pa res da to velja samo za SD programe, ker pač HD na CRT ne deluje. Tako je DVB uporaben tudi na starih TV (sploh če je sprejem včasih slabši).

Je pa DVB-C v primerjavi z IPTV včasih celo na boljšem ker ima bistveno večjo prepustnost na coax kablu kot jo lahko zagotavljajo ponudniki za IPTV (razev v primeru ko že uporabljajo optiko). Prav tako ni problema da se priklopi več TV-jev saj se hkrati oddajajo vsi programi in je vseeno ali imaš priklopljen en ali pet STB-jev. Kar pri IPTV spet ne velja.

Izi ::

A lahko še kdo potrdi, da tukaj pridejo po koksialnem kablu vsi digitalni programi naenkrat in ne dobivamo samo enega po enega kot pri IPTV ?
Potem je bila prejšnja razprava o nezadosti hitri liniji za 1080p brezvezna, če bodo tukaj vseh 59 analognih + 104 digitalnih programov vključno z vsemi HD programi naenkrat + internet + telefon, pošiljali po enem kablu naenkrat. Nekam veliko se mi zdi vse to :|

Pa še nič nismo rekli o formatu teh digitalih programov ?
Jaz imam na TV-ju že vgrajen DVB-T MPEG-2 sprejemnik. Ali bo to kaj uporabno ali bo tukaj DVB-T MPEG-4 ali pa spet nekaj čisto tretjega ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BigHugo ::

A lahko še kdo potrdi, da tukaj pridejo po koksialnem kablu vsi digitalni programi naenkrat in ne dobivamo samo enega po enega kot pri IPTV ?
Potem je bila prejšnja razprava o nezadosti hitri liniji za 1080p brezvezna, če bodo tukaj vseh 59 analognih + 104 digitalnih programov vključno z vsemi HD programi naenkrat + internet + telefon, pošiljali po enem kablu naenkrat. Nekam veliko se mi zdi vse to :|

Pa še nič nismo rekli o formatu teh digitalih programov ?
Jaz imam na TV-ju že vgrajen DVB-T MPEG-2 sprejemnik. Ali bo to kaj uporabno ali bo tukaj DVB-T MPEG-4 ali pa spet nekaj čisto tretjega ?


Izi: rabiš DVB-C (Cable). DVB-T ti je za prizemno televizijo. Na prvo vprašanje je odgovor, da vsi kanali prihajajo istočasno. DVB-C ne smeš zamenjevati z IPTV. To sta različni tehnologiji.
LP BigHugo

Izi ::

Kako pa naj človek vse ve, če pa je malo morje digitalnih standardov :D
Tukaj torej DVB-C. Hvala za odgovor.

Izi ::

Sem malo pobrskal kako ta digitalna kabelska sploh deluje, ker mi ni bilo čisto nič jasno :)

Teorija o digitalni kabelski televiziji:
Kolikor vidim je vse odvisno od frekvenčnega razpona, ki je na razpolago.
Na Telemachu je trenutno prvi kanal na 126,25 MHz in zadnji na 679,25 MHz (teoretično pa naj bi šlo nekje od 50 MHz do 820 MHz).
Se pravi sedaj uporabljajo 553 MHz razpon. Po DVB standardu je vse skupaj razdeljeno na 6 MHz kanale, kateri vsak lahko prenaša 38,4 Mbit/s, kar pomeni, da lahko brez problema notri zbašejo en program v HDTV 1080p resoluciji ali pa nekje med 7 do 12 SDTV 480p programov, ki vsak porablja nekje 3–5 Mbit/s.
Na 553 MHz imamo torej lahko 92 takih 6 MHz kanalov, kar bi lahko teoretično porabili za 92 HDTV programov v največji resoluciji 1080p ali pa za nekje med 644 do 1104 programov v najnižji resoluciji 480p.

Kakor piše je resolucija 480i predvidena samo za analogne programe.
Digitalni kabelski prograni pa naj bi bili v formatu EDTV (480p) ali pa v formatu HDTV (720p, 1080i, ali 1080p).
Če to drži potem potem bomo gledali večinoma programe v neprepletenem 480p formatu.

Tako približno je to razloženo na Wikipediji.
Če sem kaj zgrešil oz. popolnoma zgrešil naj me kdo popravi :D

Edit:
Sem opazil, da to velja za Ameriko, ki uporablja 480i in 480p (NTSC). Pri nas imamo 576i in 576p (PAL). Kakšne bistvene razlike v številkah zaradi tega ne more biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

V-i-p ::

Navaden koax ima veliko prepustnost, ko bo zaživel standard Docsis 3.0, bodo hitrosti ogromne :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Pyr0Beast ::

Ta 'prepustnost' na koaxu stane ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

V-i-p ::

Bodo tujci dali denar, nič bat ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Chessman ::

drugače pa še nekaj o standardih

Trenutno se prinas uporablja DVB-C z MPEG2 (velja sicer za SD), prihajajoče spremembe bodo pe prinesle tudi MPEG4, v začetku predvsem za HD čeprav ko se porihta infrastroktura bo vedno več MPEG4 tudi za SD programe.

Tako kot si že sam pravilno pogruntal se na kablu prenašajo vsi programi hkrati. Prav zaradi tega bodo pa počasi določene programe odstranili iz analogne sheme ker želijo sprostiti nekaj frekvenčnega prostora za digitalne programe. Upam da dobim v tem tednu kaj dodatnih informacij se dobim z kolegom kateri dela na trieri.

Izi ::

Če prav razumem moje številke veljajo samo če bi ukinili vse analogne programe, in še internet in telefonijo zraven.
Se pravi, da dobršen del frekvenčnega spektra porabijo analogni programi, zraven ga gre pa kar nekaj tudi za internet in telefonijo.
Na koncu za digitalne programe sploh ne ostane prav veliko prostora.

Druga ugotovitev pa je, da naj nihče ne kupuje digitalnega sprejemnika, saj se bodo spreminjali skoraj vsako leto.
Začeli bomo z DVB-C MPEG-2 leta 2008, potem bomo 2009 prešli na DVB-C MPEG-4, leta 2010 pa pride v uporabo nov standard DVB-C2 :D
Pri nas bo šlo to verjetno malo bolj počasi, ampak vseeno bomo šli skozi vse faze.
Za DVB-C2 pa pravijo, da bo zadnji standard za kabelsko in prisegajo, da DVB-C3 ne bomo nikoli videli.
Se pravi sprejemnike samo zastonj ali pa za malenkostno najemnino, nikakor pa ne kupovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

maxy ::

Ali se digitalni sprejemnik priključi na TV preko SCARTA? Je možno ta sprejemnik priključiti na DVD/HDD recorder?

M.

V-i-p ::

Seveda, zakaj ne? HD sprejemnik bo imel HDMI izhod...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Chessman ::

dvb-c boxi imajo ponavadi na sebi 2 skarta, eden za tv drugi za rekorder, vendar pazi omejitev je da lahko gledaš ali snemaš, razen pri boxih kateri vsebujejo dva ali več tunerja.

opajec ::

ja, kaj pa je boljše IPTV na optiki ali ta varianta preko Telemacha?

Ted ::

Slika (in zvok) je vsekakor boljša preko kabelskih operaterjev. Programska shema in cene so pa spet stvar, ki močno vpliva na izbiro :) .
Mah...

Matheeew ::

Če je možnost optike, potem ni za razmišljat.

Ted ::

Kakor vzameš. Jaz bi mel TV še vedno preko kabelskega operaterja, internet + telefon pa pač preko ISP-ja.
Mah...

Matheeew ::

In zaradi tega plačeval 7 € več na mesec in imel manj kanalov?

Ted ::

Če je nekdo dal 1000 evrov in več za novo plazmo/LCD in hišni kino to menda ni previsok strošek za kvalitetno sliko in zvok? Siol še vedno ponuja le močno skompresiran IPTV s stereo zvokom. Pri T-2 je stvar nekoliko drugačna, to je res...
Mah...

Matheeew ::

Nekoliko...pa smo že bližje po kvaliteti
Pa gledamo kabelsko na telekomu..pa smo že skoraj na istem?

Res bi si enkrat želel videti primerjavo. Ene pet istih plazem z različnimi signali gor (telemah, t2, telekom...)

dolenska ::

Cene so že znane. Čakamo samo še programsko shemo.

Osnovni paket 64 programov za 18 € / mesec
Razširjeni paket 102 programa za 22 € / mesec
Filmski paket 104 programi za 28 € / mesec


to je pa dragooo 28evrov je pa velik denar za bogo televizijo... t-2 pa 12evrov pa skoraj 160programov.

Ted ::

Ne vem sicer od kod te cene, pri Trieri je osnovni paket nekaj pod 14 evri, nadgradnja A pa je dodatnih 7 evrov. S tem da lahko (analogno ali digitalno) kabelsko uporabljaš tudi na 5 televizorjih če imaš po tem potrebo. Vsekakor sta slika in zvok neprimerno boljša kot na IPTV-ju.
Mah...

Izi ::

t-2 pa 12evrov pa skoraj 160programov.

Izkrivljaš dejstva, osnovni paket pri T-2 ima 131 programov in ne 160, in ne vsebuje nobenega HD programa, pri obeh upoštevaj filmske in HDTV programe pa bo slika precej podobna.

T-2:
Naročnina z 1 HDTV vmesnikom: 8,00 €
Osnovni programski paket T-2: 5,50 € (131 programov)
Filmski paket HBO+HBO Comedy (T-2): 8,00 € (2 programa)
HDTV paket Discovery HD T-2 (samo za HDTV vmesnik): 4,00 € (1 program)
----------------------------------------------------------
Skupaj cena z DDV (mesečno): 25,50 € (134 programov)
Nujno zraven rabiš še Internet: Najcenejši 1 Mbps / 256 Kbps: 20,00 €
Če hočeš gledati T-2 televizijo z 2 filmskima in 1 HDTV programom moraš plačati najmanj 45,50 € na mesec

UPC Telemach:
Naročnina z 1 HDTV vmesnikom: 0,00 € (na začetku zastonj, kako bo kasneje se še ne ve)
Analogni programski paket: 16,50 € (59 analognih programov)
Razširjeni digitalni programski paket: 5,50 € (102 digitalna programa)
Filmski paket HBO+HBO Comedy: 6,00 € (2 programa)
HDTV programi so že všteti v Razširjenem digitalnem paketu in jih bo več kot 1 sam pri T-2, kasneje bodo dodajali vedno več HD programov za katere ne bo potrebno nič dodatno plačevati.
----------------------------------------------------------
Skupaj cena z DDV (mesečno): 28,00 € (59 analognih + 104 digitalni programi)
Ne potrebuješ naročenega interneta.

Ni bistvene razlike.
Pri T-2 rabiš zraven nujno še internet, pri Telemach internet ni potreben.
Pri T-2 posebej plačuješ za vsak HD program posebej.
Pri Telemachu bodo HD programi zastonj in jih bo precej več kot pri T-2
Filmski paket je pri T-2 8 €, pri Telemach pa 6 € na mesec.
Pri Telemachu bodo (verjetno) analogni programi ponovljeni še enkrat v digitalni shemi, tako, da imaš na koncu pri T-2 več različnih programov

Če smo čisto pošteni, nikjer ni ravno poceni, če hočeš imeti vse kar ponujajo.
Tista 2 filmska programa za 6 € na mesec lahko mirne duše izpustiš in cena je takoj malo bolj človeška.
Če pa pogledaš koliko stane enkraten obisk kina pa tistih 6 € na mesec spet ni tako veliko.
Moram pa priznati, da si nikoli nisem predstavljal, da bom samo za televizijske programe plačeval več kot 20 € na mesec ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

dolenska ::

ne pri t-2 ne rabiš nujno neta, imaš lahko samo telefon.
11,5evra 151programov+hd mislim da 6programov 2evra= 13,5evra. skupaj 157 progamov.velja za optiko
pri vdslju lahko vzameš samo tv in telefon. skupaj stane 22evrov imaš pa 151 programov.

osnovni paket pri telemachu 64 programov, vrjetno vezava za 2 leti in 18evrov na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenska ()

Izi ::

midi, ne vem kam ti gledaš.
Tukaj je programska shema televizije T-2: Osnovni programski paket T-2
Preštej in boš videl, da je 131 programov in ne 151 programov.
Tukaj pa je cenik: Cenik
Na T-2 obstaja en sam HD program za katerega je potrebno plačati dodatne 4 € na mesec.
««
«
1 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413452 (7024) yanz
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208396 (4035) predrag000
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418363 (9837) mysterio
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286860 (5383) robotek87
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328080 (6982) Alexius Heristalski

Več podobnih tem